u heeft toch wel air-wick in huis? IIM'li'üW vernietigt elk spoor van hinderlijke geuren. EEN FRAAI GEMEENTEHUIS VOOR KORTCENE IN WORDING DE EIERAFZET IN ZEELAND WORDT GEORDEND Zeeuwse Almanak ZEELAND LEVERT WEER MEER ZAAIZAAD EN P00TG0ED EEN MINIMUM GARNALENPRIJS VOOR DE VISMIJNEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 13 MAART 1052 EERTIJDS IN DE STADSWIJNKELDER. Thans tijdelijk in een school Op een boompje In de Voorstraat te Kortgene is een wit pijltje ge spijkerd dat do weg naar de gemeentesecretarie w^st. Dat is niet over. bodig, want de zetel der gemeente zou je niet in een afgelegen gangetje en nog minder een schoollokaal zoeken. Toch Is het zo! Het secretarie- personeel met burgemeester Schuit aan het hoofd is tydeRjk naar school teruggekeerd. Niet omdat hun opgedane kennis op de schoolbanken een opfrlssertje behoeft, doch als onderdak nu het gemeentehuls of wel het vroegere postkantoor, een grondige verbouwing ondergaat, In één klas selokaal waar een grote kachel gezellig staat te snorren is het gehele gemeentelijke apparaat van secretarie, kantoor ontvanger en spreekka mer burgemeester samengeperst. Het is er even behelpen, doch met het prettig© vooruitzicht van een vernieuwd gemeentehuls heeft men het er graag voor over. Wanneer we burgemeester Schuit, gebarricadeerd door lessenaars, kas ten en stapels registers, hebben be reikt en deze de voorgeschiedenis van het vernieuwde gemeentehuis vertelt, blijkt al spoedig, dat de verbouwing- welke thans druk aan de'gang is, geen overbodige luxe is, IN DE STADSWIJNKELDER. Eerst een kleine terugblik in de historie van de laatste honderd jaar. Het is nog maar van 1924, dat de gemeente Kortgene een eigen huis heeft. Voordien kwam de raad van de toen ongeveer 1500 inwoners tel lende gemeente bijeen inde „ge meentekamer" van het café ,|ue Stadswynkelder." De gemeentelijke administratie was ook minder ge compliceerd, zodat de secretaris zijn werk alleen af kon in een kamer van zyn woning. In 1923 kwam de ge meente in het bezit van het voor malige post- en telegraafkantoor annex directeurswoning. Dat zat zo. In 1873 besloten de gemeenten Kort gene, Colijnsplaat, Kats en Wisse- lcerke een verenigd post- en telegraaf kantoor in Kortgene te bouwen. Drie en twintig jaar later moest, er een uitbreiding komen. De gemeente Kortgene ging hiervoor een lening van 3000 aan met een aflossing in 27 jaar. onder de voorwaarde dat na liet aflopen van de lening, het ge- bouw eigendom van Kortgene zou worden. Ze gebeurde het en op déze wijze kreeg deze gemeente haar ge meentehuis: Geleidelijk werd de ge meenteadministratie omvangrijker en vooral toen in 1941 de gemeenten Kortgene, Colijnsplaat en Kats wer dén samengevoegd, kreeg men mét ruim te tekort te. kampen. ER WAS GELD. De oorlog maakte het onmogelijk om aan verbouwing te denken en na de bevrijding was Kortgene door een verkeerde beoordeling van de overheidsinstanties financieel niet bij machte, een kapitaal3werk van enige omvang uit te voeren. Kort gene kreeg slechts ongeveer 18.000 Uit de Ondernemersbelasting, Toen ih 1950.de fout werd-hersteld, lever de deze belasting jaarlijks plm. -68.000 op. Nu kon. er aan worden gedacht om verschillende verlangens te realiseren. Met de verbouwing Van het ge meentehuls is het thans zo. dat wel licht omstreeks September het ge bouw in gebruik genomen zal kun nen worden. EEN KLUIS. De vroegere burgemeesterskamer wordt tot een ruime hal omgebouwd, terwijl de raadszaal met de gang tot secretarie-ruimte wordt ver bouwd. Voorts komt er een ltamer voor de secretaris en een kluis. Dit laatste ls ook geen luxe, daar thans de papieren van waarde te Wol- faartsdijk er in het rijksarchief te Middelburg moeten worden opgebor gen. Achter de hal komt een kan toor voor de ontvanger, terwijl de vroegere secretarie tot burgemees terskamer wordt ingericht, met een commissiekamer en een stookplaats voor de centrale verwarming. De eventuele arrestanten komen ook Wika G. van den Akker verlaat Zeeland Wika G. van den Akker te Sou burg maatschappelijk werkster van wege de provinciale commissie van bijstand der Ned. Hervormde kerk, zal, zodra in de opvolging is voorzien. Zeeland verlaten en haar werkzaam heden in landelijk verband voortzet ten. Jaarvergadering Prov. Zeeuwse V.V.V. Op Zaterdag 22 Maart zal de Pro vinciale Zeeuwse Vereniging Voor Vreemdelingenverkeer te Viissingen haar jaarlijkse algemene vergadering houden. Op de agenda komt o.a, een bespreking voor van de in 1952 te voeren propaganda. beter te „zitten", daar zij van onder de toren naar een cel achter het ge meentehuis zullen verhulzen. Boven de burgemeesterskamer komt een raadszaal van 6%xl3% m. en een kamer voor B. en W., terwijl de ruim te boven het secretaiiegedeelte wordt benut als archief. Het geheel dat op de tekeningen smaakvol aandoet, wordt nog vervolmaakt door een modern torentje van 16Vs m. Kort gene is dus goed op weg om de ach terstand in te halen. VEILING MIDDELBURG: „GEEN DWANG'' Vrijwillige overeenkomst van de pluimveehouders met de veiling Naar wjj vernemen heeft (lo coöperatieve veillngsvereniging „Walcheren te Middelburg de pluimveehouders op Walcheren en in West-Zeeuwsch- Vlaanderen een overeenkomst ter tekening voorgelegd, waarbij deze zich ondermeer verbinden alle op hun bedrijf geproduceerde eieren, uitgezon derd die voor gezinsverbruik, broedeieren en rechtstreeks aan enkele par ticulieren verkochte eieren, te leveren aan de veiling. Naar medegedeeld werd ls het de bedoeling van alle belanghebbende partijen in Zeeland om met behnlp van deze overeenkomst te trachten nu eindelijk eens een be hoorlijk geordende afzet van de eieren te krijgen, zonder iemand, die by de afzet betrokken is, schade te berokkenen. Het plan voor de ordening van de eierafzet is ontstaan bij de Vereni ging tot bevordering van de pluim veehouderij in Zeeland (V.P.Z.), de Rijkspluimveeconsulent, de Melkfe- deraties voor Walcheren en Zeeland, de heer C, Zwagerman e.a. De laat ste jaren was er reeds enige samen werking tussen de veilingen te Mid delburg en Goes en de grossier, de heer A. Dingemanse te St. Laurens, doch deze bevredigde niet. Inmiddels is de samenwerking tussen de beide veilingen volledig tot stand geko men. De Veiling Goes zal pogen met haar leveranciers, die woonachtig zijn in Zuid- en Noord-Beveland, Tholen en St Philipsland, Schouwen en Dui- veland en Oost-Zeeuwsch Vlaanderen eenzelfde overeenkomst aan te gaan als de Veiling Middelburg de hare heeft voorgelegd. Men achtte echter ook een volledi ge samenwerking tussen de veilingen en de heer Dingemanse nodig, omdat deze zich zowel in de Walcherse als de Zuid-Beveiandse eierhandel be weegt. Er zijn langdurige besprekin gen gevoerd, doch tot een overeen- comst kon men niet geraken. Het contact tussen de Veiling Middelburg de heer Dingemanse is thans ver broken. GEEN DWANG De overeenkomst, welke door een neutraal persoon is opgesteld en door de V.P.Z.*is goedgekeurd, kan geheel vrijwillig door een pluimveehouder met de Veiling Middelburg worden afgesloten. „Van dwang is geen spra ke", vertelde ons de directeur, de heer W. Kweldam „Ons streven is slechts de hoogst mogelijke prjjs voor de Iroducent en de laagst mogelijke voor le consument te bereiken, met tevens boterham voor de tussen- NAAR LAMBARENE De zon hing laag achter de veer boot, die de dienst onderhoudt tussen Ternènzen en Hoedehenskerke, en zond haar stralen spiedend door de salon 2e klasse. Ze bescheen de man nelijke passagiersbestaande «if vier kaartspelers, een pijproker, drie zwij gers en een verteller; voor-waar een interessant gezélschap. Doch ze- be scheen ook de vrouwelijke passagiers: twee Zeeuwsen in klederdracht, een jongmeisje en een in stemmig zwart geklede dame, voorzien van groot- moederlijke attributen, waaronder een beugeltas en een van reukwater doordrenkt zakdoekje. Dank zij deze dame, die onze grootmoeder had kun nen zijn, was het vrouwelijk gezel schap nog interessanter'. Want een beetje gloeiend van opwinding zat 'zij te lezen in het boek van profes sor Albert Schweizer, getiteld: „Op nieuw naar Lambarene; nieuwe erva ringen en opmerkingen van een arts in aequatoriaal Afrika" En plotseling zagen wfj ons in die 2e klasse salon van de veerboot al varen. Niet naar Ter neuzen, doch naar Lambarene. De Schelde veranderde in de Ogotié-rivier en het IciUe zonnetje, daar laag achter de boot, werd een verzengende tropen- zonDe Zeeuwsen keken van onder haar kappen verbaasd naar de wilde pracht van het oerwoud en de dame- in-stemmig-zwart scheen te willen zeggen: ,jföe je wel, zo had ik het me precies voorgesteldDe kaartspelers gleden de kaarten uit de bezwete handen en de verteller zweeg; ver lamd door zoveel stille kracht rond- om'. Het geplof van de motor stichtte onrust in een apenkolonie en krijsend slingerden de leden van die kolonie zich door de luchtwortels van de mangrovebomen. De pijproker liet ran schrik z'n rookgerei in stukken vallen. Van de dame-in-stemmig-zwart kregen wij een vleugje reukwater, ter verfrissing. .Dat neem ik altijd mee" zei ze. Het jongmeisje vroeg bedeesd of die wilden erg wild zouden zijn e« de hofmeester die met grote gla zen ijsgekoelde limonade rondging antwoordde geruststellend, dat liet wel meeviel... Toen zweeg de motor; de dame sloeg haar boek dicht en totf stapten uit in... tja, toch in Terneuzen pérsöon. De afzet dient zo economisch mogelijk te geschieden en wij zien dan ook niets liever dan dat er" een rayon-indeling voor de eierverzame- laars tot stand wordt gebracht en dat alle eieren op één centraal punt leverd worden. Het is zeker niet de bedoeling iemand uit te stoten. De pluimveehouders kunnen ook géén overeenkomst aangaan en tóch de" eieren aan de veiling leveren, al dan: niet met inschakeling van een er kend verzamelaar". Blijkens de overeenkomst is de di recteur der veiling belast met de ver koop der eieren en hij kan ook be sluiten tot het conserveren hiervan over te gaan. De leverancier ontvangt de bruto-opbrengst der verkochte eieren, de geschatte bruto-opbrengst der niet-verkochte en de geschatte netto verkoopwaarde der eventueel jeconserveerde eieren van welk be drag wordt afgetrokken liet onkosten percentage voor de veiling plus het bedrag, voor de verzameling betaald, alsmede andere gemeenschappelijke kosten, voor zover die door de pluim vee-commissie zijn goedgekeurd. De veiling verplicht zich de exploitatie i De Koninklijke villa in het Zwin wordt thee-salon Afrastering van het natuur reservaat vordert In een der Belgische (Vlaamse) bladen wordt het volgende geschre ven over het Zwin en Cadzand: Om het haventje van Cadzand in het komende seizoen te kimnen berei ken zal men over Retranchement moeten gaan of wel de weg langs de internationale dijk moeten kiezen. Langs het strand zal men alleen kunnen gaan by laag water. De exploitant van een hotel te Cadzand vroeg toestemming om een brugje to mogen leggen over de nieuwgevormde Zwingeul op de grens ltfn, opdat hij de wandelaars toch naar zijn bedrijf kon trekken. Maar dat verzoek werd afgewezen, omdat men het uitzicht van de Zwin-schor ren ongerept wilde laten. Ook van Hollandse zyde was men het met deze beslissing eens uit een oogpunt van natuurschoon. In het Zwin verwacht men wel een grote drukte. De in het groen ver scholen villa van Koning Leopold wordt thans ingericht als tea-room, Er wordt hard gewerkt om het ge bouw met Pasen gereed te hebben. Ook de omgeving krygt een goede beurt. De Zwinschorren zullen reeds met Pasen gedeeltelijk afgesloten zyn. Slechts op een paar plaatsen zal men dan het natuurreservaat kunnen binnengaan en er zal een klein entree worden geheven om de onderhouds kosten goed te maken. Weg Waterlandkerkje—IJzendijke De nieuwe weg OostburgWater landkerkje wordt al druk bereden. De klinkergedeelten vertonen echter al weer behoorlijke oneffenheden, voor al op de plaats waar de nieuwe weg niet over de oude weg loopt. Ovér de weg van Waterlandkerkje naar IJzendijke zijn besprekingen gaande, die niet al te vlot verlopen, wanneer in de komende jaren ook dit gedeelte vernieuwd wordt, zal Water landkerkje zeer waarschijnlijk een druk verkeer krijgen. Op het ogenblik worden er van Oostburg naar Water landkerkje jonge boompjes geplant langs de weg. van de eierafdeling financieel volko men gescheiden te houden van haar andere afdelingen. ARBITRAGE De overeenkomst loopt steeds van 1 Januari tot en met 31 December, de eerste maal echter van 1 Mei '52 tot 31 December 1954. In elke ge meente van Walcheren en W. Z. Vlaanderen, waar deelnemers wo nen, wordt voor drie jaar door be middeling van de V.P.Z. een lid voor de deelnemersraad aangewezen. Uit deze raad wordt, met een zittingspe riode van eveneens drie jaar, de commissie uit de pluimveehouders aangewezen. De V.P.Z. benoemt een provinciale raad van beroep, bestaan de uit drie leden. Alle rechtsgeschil len zullen in hoogste instantie, met uitsluiting van de gewone rechter, worden beslist door arbitrage, opge- dragèn aan deze provinciale raad van beroep, die in alle andere geschillen een voor de betrokkenen bindend ad vies uitbrengt. DE ZAKJES MET DE LOODJES Gewassenkeuringen namen toe Nadat de laatste jaren bij de Keuringsdienst Zeeland van de N.A.K. een daling in de aangifte voor keuring en de aflevering van geplombeerd zaalzaad en pootgoed per h.a, viel te constateren, valt thans weer een sty. ging waar te nemen. Advertentie Braakman-inpoldering (slot van pagina 1). Dë beide uit Normandië overgeble- vén z.g. „Phoenix-pontons" worden thans reeds bedrijfsklaar gemaalct; zij zullen straks in Juli de sluitstukken van het werk worden. Deze vaste bestanddelen van de af sluitdijk, die elk 12 meter hoog en 60 meter lang zijn en 3300 ton per stuk wegen, zullen dan als betonnen „draaideuren" naar elkaar toe ge bracht worden, waarschijnlijk met behulp van sleepboten. De Oostelijke ponton zal het eerst ter plaatse wor den „bevestigd" en als doorlaat voor het water fungeren, wanneer de Westelijke de afsluiting uiteindelijk tot stand zal brengen. Voorts vervaardigt men zelf, naar het model van de grote pontons, een aantal kleinere exemplaren van 65 ton per stuk, die per drijvende kraan neergelaten zullen worden aan de voorzijden van de beide grote sluit stukken. De betonnen constructie van deze onderdelen vormt een grote garantie tegen de kracht van het wa ter én het gebruik van deze „dozen", die met grond en klei gevuld worden, bétekènt zowel besparing van tijd als van geld. DAMES OP DE DIJK.. Dit waren slechts enkele opper vlakkige aspecten van het veelom vattende werk, waarmede in de loop van Januari begonnen werd en waar van de resultaten zich thans reeds zodanig aftekenen, dat men kan zeg gen: „Kyk .daar komt de dijk". Bij mooi weer, zo deelt ir. Van Blezeveld ons nog mede, zijn er zelfs dikwijls dames op de dijk, die belang stelling tonen. Hetgeen niet verwonderlijk is, want eid veler :geen belai ngen boren wordt. zijn gen uit kiel eraoeld met het Suppletie-fonds wordt opgericht De minister van landbouw, visserij en voedselvoorziening heeft een ver ordening van het bedrijfschap voor visserijproducten goedgekeurd, waarbij het bedrijfschap de bevoegdheid krijgt voor garnalen minimumverkoopprij- zen vast te stellen. Hiermede heeft het bedrijfschap gehoor gegeven aan een wens uit visserskringen om de beslaande mogelijkheid tot het vaststellen van vaste prijzen te vervangen door een_stelsel van minimumverkooppryzen. De nieuwe verordening is van veel betekenis voor de garnalenvisserij in Zeeland. De mogelijkheid tot het vaststellen van minimum-verkoopprijzen geldt niet alleen voor handels- en pellerij garnalen, maar ook voor exportgarna len. Enerzijds wil men door het sy steem van minimumverkoopprijzén mogelijk maken, dat de garnalenvis- sers op dagen van hoge prijzen, daar van kunnen profiteren, hetgeen bij een Goese bouwvakarbeiders zeggen1 De Ongevallenwet is verouderd De afd. Goes van de Alg. Ned. Bouwarbeldersbond kwam in „De Prins van Oranje" bijeen onder voor zitterschap van de heer A. Buys. Be sloten werd een voorstel van de heer H. van Dalen om de ongevallenwet eens onder de loupe te nemen, daar deze z.i. verouderd is, op het a.s. con gres naar voren te brengen. Als afge vaardigden naar dit congres op 16, 17 en 18 Juni in Utrecht werden benoemd de heren A Buys, C. Schrijver Fz. en F. H. Bakker. Als blijk van waarde ring werd aan enkele leden een as bakje uitgereikt Een restant asbakjes werd onder de aanwezigen verloot Op een verzoek van het comité kin derspeeltuinen of enkele metselaars in him vrije tijd enig metselwerk in de op te richten speeltuin in plan Oost zouden willen uitvoeren, werd spon taan medewerking toegezegd. systeem van vaste prijzen, niet het geval is. Anderzijds wil men bereiken, dat de prijs niet zakt beneden een minimumgrens. De garnalen, die het minimumprijsniveau niet bereiken, dienen als pufgarnalen te worden ver kocht Teneinde aan de garnalenvissers zo veel mogelijk de minimumverkoop prijs voor hun garnalen te garande ren, wordt éen fonds ingesteld, waar- In alle garnalenvissers dienen by te dragen en waaruit dan aan de vissers, wier garnalen de minimumverkoop prijs niet hebben bereikt, een sup pletie wordt gégeven. Hierover kon de directeur, ir. J. D. Dorst verschillende mededelingen doen in een in. „d« Prins van Oran je" te Goes gehouden vergadering met de deelnemers aan de keuringen. Deze bijeenkomst welke onder leiding stond van de heer J. A. Stols uit St. Philipsland, werd voorheen afzonder lijk in de diverse Zeeuwse districten gehouden. Ir. Dorst gaf een overzicht van de w mé van zaken bij de dienst jh het afgelopen jaar. Over het resultaat van de keuringen kon men tevreden zijn, terwijl de afzet zeer behoorlijk is geweest. Aan de hand van statistieken bleek duidelijk, dat er een stijging valt waar te nemen. Voor de aardappelen liep de aangifte van ruim 6000 h.a. in 1946 terug tot 1200 h.a. in 1950. In 1951 liep deze weer op tot 1500 h.a. Terwijl de hoeveelheid geplombeer de aardappelen in 1948 slechts vijf ton bedroeg, was dit in 1950 12 ton per h.a. Bn de granen was de aangifte van 15.000 h.a. in 1948, teruggelopen tot 4200 h.a. in 1950, doch m 1951 was dit weer 5900 h.a. In 1948 werd 900 kg. per h.a. geplombeerd en in 1950; 1950 kg. Voor het vlas werd bij de aangifte een dieptepunt bereikt van 1050 h.a. in 1947, terwijl in 1951 weer 3700 h.a. werd gekeurd. De plombe ring was hier het laagst in 1948 met 370 k.g. per h.a. maar in 1950 was men alweer op 710 kg. per ha. De aangifte van peulvruchten daalde van 2783 h.a. in 1949 tot 1695 h.a. in 1951. In 1948 werd slechts 700 k-j per h.a. geplombeerd, doch in 19c weer 1600 k.g. Voorts gaf de heer D. Wiskerkè, be drijfsleider van het proefbedrtff te Wilhelminadorp in deze vergadering een overzicht van de resultaten ver kregen met de rassenproeven en ziek- tebestrijdingsproeven. Verschillende nieuwe rassen zijn naar voren geko men, waarbij wel iets geschikt zit. Wat de ziektebestrijding b(j peul- Adverlefiite vruchten betreft heeft men de voet ziekte door verschillende resistente rassen kunnen overwinnen. Na deze inleidingen volgde nog eeii drukke gedachtenwisselihg. AANBESTEDING Woensdag besteedde het gemeente bestuur van Viissingen aan het Blo pen van een voormalig herenhuis aan de Badhuisstraat. De volgende in schrijvers waren bereid, wanneer zij de opdracht ontvingen, een bepaald bedrag aan de gemeente te betalen, nl. J. Everaard, Roosendaal, 3610, A. J. Klaassen. Terneuzen, 3033, C. Westdorp Goes, 2900, Hoornick's slopersbedrijf, Viissingen, 2480, F. It. C. Hoornlnck, Middelburg, BENOEMING 2300, J. M. Goedemondt, Vlis- By beschikking van de minister singen, 540 en M. Mes. Rotterdam, van O., K. en W. werd benoemd tot 500. J. Hyman, Goes, wilde het tijdelijk leraar aan de afdeling RJ3L werk aanvaarden, indien de gemeente B.S. van het Openbaar Lyceum te hem 225 zou betalen. De gunning Terneuzen, de heer,G. Tromp wonen- werd aangehouden. I cle te Sittard. KUNST Concert voor de arbeiders uit de kampen Noderlands Kamer-Symphonie- orkest, onder leiding van Sam Swaap. „Vanavond hoort U muziek van componisten, die nóg beroemd zijn, als alle paardenhoofdstellen reeds lang van de muur zijn gevallen..." Met deze woorden leidde de heer D. van Staveren, voorzitter van de Centrale Commissie voor Cultureel Werk in de arbeiderskampen, het concert in, dat het Nederlands Kamer-Symphonie Orkest in de Middelburgse Concert en Gehoorzaal gaf voor de arbeiders uit de Walcherse kampen. En inder daad: Sam Swaap had een aantrekke lijk programma voor deze avond sa mengesteld, waarin'géén spoor te vin den was noch van paardenhoofdstel len, noch van Arnemuidse klokken, maar dat enige kostbare kleinodiën bevatte uit de schatkamers van de West-Europese muziekcultuur. Zo hoorde men o.a. de aantrekke lijke Rosamunde-ouverture en de bij behorende entr'acte muziek van Schu bert, Mozart's „Alleluja" uit het mo tet ^Exultate Jubilate", gezongen door mevrouw Tjac Troelstra-Romein, de eerste Peer Gyntsuite van Grieg, een serenade van Schumann's tijdgenoten Robert Volkmann en niet te vergeten als brillant slot: Suite uit Bizefs „Carmen". Evenals vorig jaar in Viissingen slaagde dit concert doordat Swaap met de zijnen in staat bleken een direct contact te leggen tussen podium en zaaL En daarom was het immers te doen! De bezoekers van deze muziek avond gingen zodoende rijker naai' huls, want zij hadden kennis gemaakt met de grote melodieënrijkdom en de steeds weer opnieuw imponerende schoonheid van deze composities. Wanneer men echter dit concert met dat van vorig jaar vergelijkt, komt men tot de conclusie, dat er thans j minder goed werd gemusiceerd. De totaal-Indruk, die het orkest de vorige maal achterliet, was ontegenzeggelijk beter dan deze keer. Er werd niet 'altijd correct samenspel gehoord, om dat de dames en heren over het alge meen een beetje nonchalant speelden. Zo was de begeleiding van mevrouw Troelstra-Romein in de aria van Mimi uit Puccini's La Bohème voor een beroepsorkest zonder meer beneden peil: te hard, terwijl bovendien geen rekening gehouden werd met de so liste. Hetgeen niet zeggen wil, dat het gehele programma over deze kam ge schoren moet worden: er waren ook goede ogenblikken, maar zij duurden helaas niet de gehele avond. De zang van mevrouw Troelstra- Romein was niet onverdienstelijk en oogstte bij het publiek grote bijval, évenals de instrumentale soli van Rous Goossens en Eva Christéller. Het openingswoord werd gesproken door de voorzitter van de Zeeuwse commissie voor cultureel werk in de arbeiderskampen, de heer L. Onder- dijk. Een der arbeiders dankte in een hartelijk speecbje dirigent en orkest, waarbij hij tevens reeds de wens van de zaal naar voren bracht: volgend jaar een Strauss-programma. de K.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2