De „Prins Bernhard" kon door brug-defect niet varen TRIUMPH Zeeuwse Almanak BRUTALE BEROVING VAN DRONKEN REISGENOOT BERECHT MAARR* EEN EERLIJKE BELG EN EEN ONEERLIJKE BAKKERSKNECHT VOOR V.V.V. IN WALCHEREN WAS 1951 EEN GUNSTIG JAAR 3 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 8 MAART 1952 WEER PECH IN BRESKENS Visserman bracht reizigers over Het was gisteravond weer mis met de veerdienst tussen Vlissingen en Bresken». Toen de boot van 8.25 uur de fuik te Breskens zou verlaten, bleek er Iets aan de afrijbrug te haperen. Het gevolg was, dat de boot klem kwam te zitten en dus niet kon vertrekken. Aangezien het opkomend ty was, werd de toestand er natuurlijk niet beter op en van varen kon dan ook geen sprake zijn. Aan boord bevonden zich ongeveer tachtig passagiers en een zestal auto's. De mensen konden laat in de avond door een vissersscheepje, de Breskens 9 van schipper C. Kosten, van boord gehaald en naar Vllssingen gebracht worden, maar de auto's moesten vanzelfsprekend aan boord blijven tot de boot los zou zijn gekomen en naar Vllssingen kon oversteken. Men verwachtte omstreek» middernacht, dat het zeker tot een uur of twee zou duren, voor dit liet geval kon zijn. Het werd echter 3 uur. Personeel van de Rijkswaterstaat, dat onmiddellijk gewaarschuwd werd en een onderzoek naar het manke ment instelde, kwam tot de conclusie, dat er waarschijnlijk iets gebroken was in de koppeling van de brug. Deze was hierdoor geheel scheef ko men t.e hangen, waardoor de „Prins Bernhard" aan één kant klem zat. Door het van boord af aanbrengen van staaldraden, slaagde men er in te voorkomen, dat de brug nóg verder wegzakte. Later werden er pogingen in het werk gesteld de brug met eni ge staaldraden als het ware in de „to ren" van de fuik op te hangen, waar door de boot .zou kunnen wegvaren, zodra het water voldoende gezakt zou zyn. Werkloosheid stijgt nog steeds. !n Zeeland echter een daling. In Februari vertoonde het werk loosheidscijfer in Nederland een lich te stijging, namelijk van 165.824: tot 166.016 mannen. Dit cijfer is als volgt verdeeld: 126.319 geheel werklozen (vorige maend 12S.142), 38.077 Duw-arbei- ders (35.746) en 1620 geheel Werk loze wachtgelders (1936). De daling van het werkloosheids cijfer is gedurende Februari verhin derd door een minder gunstige weers gesteldheid in de eerste helft der maand, waardoor de uitbreiding der werkgelegenheid in de landbouw en de bouwnijverheid werd belemmerd. Overigens bleven de reeds bestaande afzetmoellykheden in enige bedrijfs takken voortduren. De werkloosheid daalde o.a. onder de bouwvakarbeiders van 41.653 tot 41.131. de veenarbeiders van 3027 tot 2838 en de landarbeiders van 30.717 tot 29.194. De werkloosheid steeg o.a. onder de metaalarbeiders van 10.033 tot 11.046, het transportpersoneel van S651 tot 8944, het handels- en kan toorpersoneel van 10.371 tot 10.695 en de losse arbeiders van 24.140 tot 24.848. In Zeeland nam de werkloosheid af, namelijk van 4213 eind Januari tot 3877 in eind Februari. Havenkaden van Breskens (Vervolg van pag. 1) De steiger voor de vissersboten blijft bestaan; nadat de binnengeko men vissers hun vangst hebben gelost aan de vismijn, kunnen zij aan de steiger meren om zich voor de vol gende reis gereed te maken. De Rijkswaterstaat hoopt de thans in uitvoering zijnde verbetering van de Oosthaven nog dit jaar te voltooien. De fundering van de vismijn komt half Mei gereed en vermoedelijk kan aan dit gebouw eveneens eind 1952 de laatste hand wolden gelegd. Dan zal Breskens en met name de Bres- kense vissersvloot weer goed inge spannen zijn. Maar ook de binnen vaart is met het werk gebaat, want daarvoor komt ten Noorden van de vismijn eveneens een flink stuk nieu we kade beschikbaar. Bovendien be staan er olannen om ook de Westha ven, waarvan twee jaar geleden al een stuk kadewand is vernieuwd, verder te verbeteren; de stalen dam planken daarvoor zijn reeds te Bres kens aangevoerd; zo enigszins moge lijk zal nog dit jaar met de uitvoe ring worden begonnen. LEZING In de verstilde sfeer van een tot museum ingericht oud patriciërshuis in Middelburg mochten wij dezer da gen een lezing beluisteren over een historisch onderwerp. De woorden van de spreekster over de gebeurtenissen in lang vervlogen tijden werden als het ware gedragen door de stoffelijke herinneringen in het vertrek, waar men bijeengeko men was. Beeltenissen in olieverf van vroegere hoogwaardigheidsbekleders, in statige, rijkgetooïde klederdracht, schenen goedkeurend toe te zien op ons, mensen van thans, die zich wel wilden bezighouden met wat hen wel licht eens had bewogen. De spreekster beschikte over een fraai bewerkte les senaar, voorzien van twee zilverge- kleurde kandelaars en over onze hoof den welfde zich een kunstig georna menteerd plafond Deze lezing kwam zo nóg meer tot haar recht. Dank zij de toepasselijke entourage. Mochten alle lezingen in een bij het onderwerp aanpassende omgeving ge houden worden! Alle nog te spreken gesproken woorden" tegen een waar dige achtergrond; tegen het bijpassen de décor. Men zou de kunst van het luisteren zoveel beter leren verstaan. Een kunst, waard om geleerd te worden. Het spreekt wel vanzelf, dat de ontstemming van de reizigers weer groot was, al waren zij schipper Kos ten natuurlijk dankbaar, dat hij hen ten slotte nog thuis bracht. Ook de reizigers, die in Vlissingen op ver voer naar Breskens wachtten, wer den op de terugreis door de Breskens 9 medegenomen. De wachtende auto mobilisten moesten echter onverrich- terzalce terugkeren. Intussen stond wel vast, dat ook vandaag Zaterdag van een nor maal vervoer nog geen sprake zou kunnen zijn. Zolang de brug niet her steld is, kan met de grote ferryboten niet worden gevaren. Het ligt in de bedoeling vanmiddag de „Prins Wil lem I" door de sluis naar buiten te brengen 's nachts wordt niet ge schut en voordien met de sleep boot „Van Woelderen" van de S.H.V. althans de mensen over te zetten. De reparatie aan de fuik zal waar schijnlijk enkele dagen in beslag ne men. Een belofte, die niet werd nagekomen Middelburgse Kweekschool wacht op verbouwing gymnastieklokaal Tijdens de viering van het 75-jarig bestaan der Middelburgse Kweek school deed dr. J. B. Wesseling, die namens de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen het woord voerde, de verheugende mededeling, dat een week later begonnen kon wor den met de modernisering van het gymnastieklokaal, waarvoor een som van f 18.000.was uitgetrokken. Bij informatie bleek ons, dat met deze zeer noodzakelijke verbouwing van de Leerschool, waarop al enige jaren gewacht wordt, nog steeds niet is begonnen. Men vraagt zich dan ook al af, of dr. Wesseling wellicht be doeld heeft, dat met de voorbereiding van de modernisering begonnen kon worden. Inmiddels zit de Kweekschool ook nog altijd midden in de moeilijkhe den, welke het gevolg zijn van de onteigening, noodzakelijk voor de aanleg van de z.g. uitvalsweg naar Domburg. Ten behoeve van deze nieu we .verkeersweg, die nog slechts ten dele is aangelegd en dus nog geen dienst kan doen, raakte de school het sportveldje, het speelplein van de Leerschool en de fietsenbergplaats kwijt, terwijl voorts een leslokaal moest worden afgebroken. Een en an der wordt als een groot verlies be schouwd en men betreurt het zeer, dat in deze toestand nog geen verandering is gekomen, RECHTBANK MIDDELBURG Vrolijk uitstapje naar Rotterdam werd man met dikke portefeuille noodlottig Op een Zondagavond in November bracht een glimmende taxi drie zeel' opgewekte mannen van het stille Goes naar het drukke Rotterdam, waar z(j de bloemetjesbuiten wilden zetten. Vóór hun vertrek hadden zij al de nodige borrels gedronken en één hunner verkeerde reeds voor de aankomst in de Maasstaxi zodanig onder de invloed van de jenever, dat de organisator van het uitstapje zich zonder moeite van zijn portefeuille kon meester maken. Vrijdag werd deze brutale beroving te Middelburg berecht; de dader hoorde één jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest, de reis genoot, die een deel van het gestolen geld had geaccepteerd, één jaar met aftrek tegen zich eisen. Een jeugdige Middelburgse koop man. de 24-jarige F. A. C., had die bewuste Zondag in spanning naar een radioreportage van Holland-Bel- gië geluisterd, maar toen die span ning verbroken was, begon hij zich te vervelen. In Middelburg viel niet veel te beleven en daarom begaf hij zich naar Goes, waar hij in een café zekere D. J. J. en S. B. aantrof. Er werd stevig gedronken en toen viel het besluit om de gezelligheid van Rotterdam op te zoeken. De tocht werd gemaakt met een taxi van L. H. uit Nieuw- en St. Joosland. B. had een dikke portefeuille in zijn zak en toen het op betalen aankwam, deed C. een beroep op hem. „Pak m'n portefeuille maar", was het antwoord van de man. die te dronken was om nog precies te weten, wat er gebeur de. De Middelburgse koopman be taalde de chauffeur de zestig gulden, waarop deze recht had en greep ver volgens nog een handvol bankbiljet ten voor eigen gebruik. D. J. kreeg daar een gedeelte van later bleek 275, die de man voorzichtigheids halve- bij zijn zuster in Rotterdam de poneerde en ontving er de waar schuwing bij: „Niet over praten". GEEN BLANCO STRAFBLAD Toen B. weer nuchter was, ontdek te hy, dat hij beroofd was en deed aangifte. Volgens hem was circa dui zend gulden verdwenen, maar in de rechtzitting ontkende C., dat het ge stolen bedrag zo groot was geweest. Hy kón zich echter niet meer herin neren, hoeveel geld hy uit de porte feuille had gepakt, „want, meneer de president, ik verkeerde in beschon ken toestand". De dag na het uitstap je was hy andermaal naar Rotterdam getogen voor zaken, zoals hij zelf zei, om opnieuw te pierewaaien, zoals de president, mr. P. van Empel, meende. De officier van justitie, mr. J. L. Andreae, sprak van een zuivere bero ving van ernstige aard, omdat het slachtoffer zich wegens dronken schap absoluut niet kon verweren. De officier nam aan, dat niet alleen liet idee om naar Rotterdam te gaan, maai* ook het plan tot beroving van B. van de reeds driemaal eerdei' ver oordeelde C. afkomstig was. Deze man heeft een bedenkelijke mentali- teit, aldus mr. Andreae, en ls niet voor verbetering vatbaar, hoewel hij- alle kansen heeft gehad om zich staande te houden. Eén jaar en zes maanden met aftrek luidde de eis. Voor J„ wiens strafblad al tien ver oordelingen bevat, werd één jaar met aftrek gevraagd. De officier achtte in zijn zaak heling wél, diefstal ech ter niet bewezen. Of de taxichauffeur ook bij de beroving betrokken is ge weest,- kon niet worden aangetoond. Mr. P. C. Adriaanse, die C. verde digde, vroeg een gedeeltelijke on voorwaardelijke, gedeeltelijk voor waardelijke gevangenisstraf met de bijzondere voorwaarde, dat C. de be nadeelde zoveel mogelijk schadeloos stelt. De raadsman van J., mr. Vla ming, meende, dat een voorwaardelij ke straf op deze verdachte, die zwak van karakter is, gunstig zal werken. Op 21 Maart volgt de uitspraak. Afscheid mr. H. van der Schuur. In de maandelijkse vergadering van de Vereniging van burgemeesters en secretarissen op Walcheren, werd op hartelijke wijze afscheid genomen van mr. H. van der Schuur, die lange tijd secretaris-penningmeester van de vereniging is geweest en die onlangs beEoemd werd tot gemeente-secreta ris van Veendam. Zowel de voorzit ter van B. en S., de heer J. L. Dreg- nxans.als de voorzitter van de Stich ting Rusthuizen .Walcheren, de heer A. H. S. Stemerding wezen op de grote verdiensten van het scheidende lid en zegden hem voor zyn arbeid oprecht dank. De gemeente-secretaris van Veere, de heer L. v. d. Hiele, werd tot opvolger van mr. H. v. d. Schuur benoemd. Renbaan „Kijk in de Pot" gaat 22 Mei open. De renbaan „Kijk in de Pot" te Bergen op Zoom zal op 22 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) geopend worden, terwijl er op deze dag ook paarden- courses zullen worden gehouden. Ook zijn er wedstrijden vastgesteld op 20 Juli en 31 Augustus. Een flink be drag aan prijzen zal ter beschikking zijn. Op het ogenblik is men druk bezig de baan in orde te brengen. Van de opening zal een radio-repor- tago worden gegeven. altijd wint VIRGINIA Ernstig ongeval op Middelburgs industrieterrein Vrijdagavond omstreeks 6 uur heeft zich op het industrieterrein aan de Kleverkerkseweg te Middelburg een ernstig arbeidsongeval voorgedaan. De chauffeur C. B. was op het terrein van de firma Polals bezig een band te monteren op de velg van een zware vrachtauto, toen eensklaps de velg- ring lossprong. De man kreeg het voorwerp tegen het hoofd en werd vrij ernstig gewond. Nadat de arts mevrouw Pel eerste hulp had ver leend, werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Halve eeuw in dienst van Vitrite Middelburg De heer P. Hendrikse zal Maandag j.s. vijftig jaar in dienst zijn van de N.V. „Vitrite Works" te Middelburg. In verband met dit zeldzame jubileum wordt hij Maandagochtend ten kanto re van dit bedrijf gehuldigd. De dagvaarding in de moordzaak K. Schreurs. Zoals reeds gemeld, zal op 20 Maart te Breda terecht staan Johanna G. H. uit Bergen op Zoom, die de tachtig, jarige Keesje Schreurs uit Baarland, op 26 Augustus 1946 van het leven beroofde. De resultaten van het onderzoek zijn vastgelegd in een uitvoerige dag vaarding. waaraan wy het volgende ontlenen.' Aan Johanna G. H. wordt ten laste gelegd dat zij Keesje Schreurs zwaar zou hebben mishan deld, hem in een kast zou hebben ver borgen en zijn lichaam enkele dagen daarna in een beerput zou hebben ge worpen, tengevolge waarvan Schreurs is overleden, althans dat zij Schreurs ernstig zou hebben mishandeld met de bedoeling hem van het leven te be roven, althans dat zij de man ernstig zou hebben mishandeld tengevolge waarvan hrj is overleden. Voorts ver meldt de dagvaarding een beschuldi ging aan het adres van Johanna G. terzake van onrechtmatige toe- eigening van een horloge, een horlo geketting. een tabakskaart en rant- soenbonnen levensmiddelen. Tenslotte beschuldigt de dagvaarding haar er van, dat zy om het overlijden van Keer Schreurs te verhelen, zijn lijk in een beerput heeft geworpen. Er zijn in deze zaak negentien ge tuigen opgeroepen waarbij zich be vinden de Bergen op Zoomse recher cheurs J. de Koning en H. Spruit als mede de getuigen-deskundigen dr. J. P. L. Hulst en dr. G. J. B. Jans- sens. De verdachte zal worden verdedigd door mr. van Ginneken uit Bergen op Zoom. De oesterverzending in Februari. In Februari 1952 bedroeg de oes terverzending van Yerseke uit als volgt: Nederland 78.596 stuks (121.788); België 1.714.435 stuks (1,333.595); Engeland 50.500 stuks (55.000): Duitsland 93.650 stuks (89.440)An dere landen 20.000 stuks (9150). Totaal 1.957.181 stuks tegen 1.608.973 stuks in Februari 1951. De tussen haakjes geplaatste cijfers geven aan de verzending in Februari 1951. Samenwerking V.V.V. De heer E. Smit te Veex-e. direc teur der Provinciale V.V.V., wijst er naar aanleiding van ons intex-view met de heer W. ten Haaf over samen werking in V.V.V.-verband op, dat deze samenwerking ten dele reeds be reikt is. Zo geeft de Provinciale V.V. V. in samenwerking met de Horeca bedrijven en de Middenstand, in 20.000 exemplaren eerx tweetalig vouwblad voor België uit. In samen werking met de V.V.V.'s te Middel burg, Vlissingen en Domburg en de Stoomvaart Mij. „Zeeland" wordt een folder voor Engeland xiitgegeven. waarin op de toeristendienst Vlissin genFolkestone wordt gewezen. Op stapel staat nog; een -voor het binnen land bedoelde uitgave „Varen en Ry- den". eveneens in samenwerking met de voornaamste V.V.V.'s. BLOEDPROEF OVERBODIG Inbreker liet geldkistje staan Toen de politie van Aardenburg op 23 Januari een Citroen in de West straat aanhield en het portier openging, kwam eerst een onaangename drankwalm en vervolgens een waggelende automobilist te voorschijn. De bloedproef bétvees wat de agenten al lang wisten: de vlaslxandelaar G. F. C. uit Maldeghem had onder invloed van sterke drank zijn voertuig be stuurd. Die bloedproef was trouwens in alle opzichten overbodig, want G. F. C. bleek een bijzonder eerlijk mexxs te zijn, die met de nauwgezetheid van een boekhouder opsomde hoeveel glaasjes geestrijk nat hij die dag naar zijn lippen had gebx-acht. Het was be gonnen .met een flesje bier en daarop volgde nog 'n flesje aixnex een borrel en toen weer een borrel en weer een en weer een. Enfin, een optelsomme tje leerde, dat de man twee flesjes bier en maar liefst negen glaasjes oude klare had geledigd. Wel wat veel, vond de Belg zelf, maar niet te veel om het chaxxfferen voor hem tot een heksentoer te maken. Op dit punt Verschilde de pi'esi- dent van de Middelburgse rechtbank, mr. van Empel, voor wie hij Vrijdag moest verschijnen, met hem van me ning. De vlashandelaar beschikt over een internationaal rijbewijs, dat niet ingetrokken kan worden en dus wil de mr. Van Empel wel eens weten, hoe hoog C.'s huidige tax is. Anderaxaal toonde de Belg zich een eerlijk nian: „ïk drink nu texx hoogste twee of drie glaasjes op een hele dag, xxxeneer de voorzitter". Deze maakte hem er attent op, dat in Nedex'land het motto wordt gehul digd: absoluut geen alcohol bij snel verkeer. Dat bleek nu juist het doel te zijn, waarnaar C. ijverig streeft. „Ik heb een les gehad", zei hij dee- xnoedig, waarop mx\ Van Empel ri posteerde: „Die les moet nog ko men". En om deze woorden te onderstre pen, eiste de officier van justitie, mr. J. L. Andreae, daarop twee weken onvoorwaardelijke gevangenisstraf en ontzegging van de bevoegdheid om motorrijtuigen in Nedexiand te bestimen voor de tyd van zes maan den. Mr. P. C. Adriaanse, de verdedi- gex', vond in dit geval een voorwaar- delijke straf zeer gewenst. Over twee weken zal blijken, of.de rechtbank de zelfde opinie is toegedaan. OP ZOEK NAAR WERK De bakkersknecht C. B. uit Schoon- dijke kon maar niet aan de slag ko men en daarom was hij op de fiets met zjjn vroü,w achterop, de polder ingetrokken om werk te zoekeii. In Waterlandkérkje kreeg de nxan' dorst en hij ging naar een woning toe met de bedoeling wat te drinken. Er was echter niemand thuis en toen B. een 'keldeiTaam zag openstaan, kroop-hij er "door naai' binnen. Hij zag kans uit een pox-teféuille wat geld weg te ne men,, maar omdat hij hoorde praten, liet hij een geldkistje, dat hij reeds te pakken had,' achter. De buit bleek 230 te bedragen. Het echtpaar lifte vervolgens naaf Rotterdam de vroxxw zeide van de diefstal niets af GROTE ACTIVITEIT. Toekomst laat zich voor Walcheren en speciaal voor Middelburg niet slecht aanzien. Het jaar 1951 is voor de V.V.V. in Walcheren, gevestigd te Middelburg, een gxinstig jaar geweest, waarin bijzonder veel gedaan kon worden voor de Instandhouding en stimulering van het vreemdelingenverkeer. Mede dank zy de arbeid van deze vereniging, waarvan de resultaten bij herhaling dxxidelyk aan het licht traden, mocht de Zeeuwse hoofdstad zich ook in 1951 weer in een zeer druk toeristenverkeer verheugen. Hoewel de laat ste jaren steeds meer dagjesmensen naar Walcheren komen, terwijl voorheen de peixsiongasten de boventoon voerden, waren toch zowel de hotels en de pensions, als de restaurants regelmatig vol bezet en klach ten van deze zijde werden dan ook ixiefc vernomen. dienste van het informatiebureau drietalige folders van Walcheren ge maakt, waarvan ook Vlissingen en de Walcherse V.V.V.'s een deel afna men. De oplage bedroeg 10.000 stuks. Bovendien werden 5000 folders voor Middelburg uitgegeven. Men besloot in 1952 een korte Gids door Walche ren in de Engelse taal te laten ver schijnen. Het reisbureau bleek weer in een grote behoefte te voorzien. Het bovenstaande deelde de secre taris, de heer G. Ballintijn, Vrijdag avond mede in zyn jaarverslag, dat hy uitbracht in de jaarvergadering van de V.V.V. in Walcheren, welkè in „De Nieuwe Doelen" te Middelburg werd gehoudexx. Hij kon ook consta teren, dat de toekomst zich voor Walcheren in het algemeen en voor Middelburg in het 'bijzonder niet slecht laat aanzien. Wel beschikken de vreemdelingen kennelyk over een schraler wordende beurs, maar hun aantal is niet dalende en de deviezen- beperkingen, waaraan de Engelse toeristen onderworpen zyn, zullen vermoedelijk voordelig voor Neder land werken. Het Verkeershuis in de Lange Delft mocht zich het gehele jaar, maar ln het bijzonder in de zomermaanden, in een zeer grote belangstelling ver heugen. Er werden vele duizenden in formaties verstrekt, mondeling en 'schriftelijk konden ontelbare binnen, en buitenlandse toeristen worden ge holpen, Voor het eerst werden ten ANDERE WERKZAAMHEDEN. De werkzaamheden der vereniging sti-ekten zich ook tot andere zaken uit." Zo werd in samenwerking inet de K.L.M. een emigrantenavond ge- orgaxiiseerd, welke zeer grote be langstelling had. Daadwerkelijke me dewerking werd verleend aan de or ganisatie van de Beneluxronde door „Scheldegouwen" en het muziekcon cours van .Excelsior". Er werd een commissie gevormd, welke middelen moet beramen ter financiering van een nieuwe stadhuisbelichting in de zomermaanden. Gerede hoop mag worden gekoesterd, dat ln de loop te weten om daar een werkkring te zoeken en daar kon B. aangehou den worden. Vrijdag werd tegen hem één jaar gevangenisstraf, voorwaar delijke ter beschikkingstelling van de regex-ing met drie jaar proeftijd en onder toezichtstelling geëist. Negen maanden gevangenisstraf, waarvan vijf maanden voorwaardelijk met drie jaar px-oeftijd en onder toe zichtstelling luidde de eis tegen de Vlissingse timmerman, C. de J., die, kort nadat hij uit de gevangeixis was ontslagen, een hoeveelheid lood van de gemeente en een aantal stoelen van de v.v. „Vlissingen" stal. Uit spraken: 21 Maart. Richtlijnen voor nationale herdenking. Op Zaterdag 3 Mei a.s. De volgende richtlijnen zijn uitge geven voor de nationale herdenking op Zaterdag 3 Mei a.s. Herdacht zullen worden de müi- taix-en van de Nederlandse strijd krachten, de zeelieden, de verzet strijders, de geallieex-de militairen en alle overigen, die waar ook ter we reld in de jaren van de oorlog te land, ter zee of in de lucht voor de vrijheid van het Koninkrijk zijn ge vallen, dan wel als Nederlander of als Nederlands onderdaan ten gevol ge van tegen hen gerichte vijandelij ke acties zijn omgekomen. Van des avonds 18 uur af zal van alle opènoare gebouwen, parti culiere woxxingen en vaartuigen de vlag half stok worden gehangen. Te 19.30 uur zal een ieder kunnen deelnemen aan een stille tocht naar de graven. Van 19.45 uur af tot 30 seconden voor 20.00 zullen de klokken van alle kerken luiden. Te 20.00 uur precies zal, nadat 30 seconden tevoren door middel van het voor elke gemeente meest geschikte signaal dit tijdstip is aangekondigd, op de plaatsen der herdenking gedurende twee minuten volkomen stilte in acht worden geno men. In aansluiting aan en in overeen- stemming met vorenstaand program ma zullen in de kerken of andere ge bouwen van elke gemeente herden kingsbijeenkomsten worden belegd. AANBESTEDING. Door het architectenbureau Van Cruijningen exx Risseeuw werd aan besteed de oouw van een schuur met bijgebouwen voor mevr. wed. I. Eras musde Bruïjne. De uitslag was als volgt: J. de Ligny Zuidzande, 40.920: A. Daansen, Oostburg, 40.800; P. Simpelaar, Oostburg 40.100; W. Hamelink Cadzand, 40.000; J. Herman en W. Vermeulen, Oostburg, 39.785; A. Zwier, Retran- chement 37.633; A. Focke, Cad zand. f 36 984 De raming was 41.800. VERSTOPPING? darmtraagheid, onzuiver bloed, ongezonde gelaatskleur verbeteren snel door gebruik van. SCHIEFFER'S ST0FWISSELINGZ0UT van 1952 de benodigde gelden bijeen zullen komen. Het bestuur werd vertegenwoor digd in de commissie van beheer der Stichting Openluchttheater Tooren- vliedt. Mede dank zij zyn initiatief en activiteit hebben de vrachtwagens en steenhopen, die de entrée van Mid delburg bedierven, een andere' plaats gekregen. Na gelukkig tijdig opgeloste moei lijkheden met de Zeeuwse Ringry- dersvereniging is de jaarlijkse, door de V.V.V. georganiseerde ringrijderij wederom een groot succes geworden. SOLIDE BASIS. Het ledental breidde zich langzaam uit en bijzondere aandacht werd be steed aan de opvoering van de con tributies. Deze actie had succes, het geen met name van belang is, omdat verhoging van het gemeentelijk sub sidie afhankelijk is gesteld van de opvoering van het bedrag, dat de le den bijeenbrengen. De vereniging gaat de toekomst met vertrouwen tegemoet. Dank zij het voorzichtige beleid van de pen ningmeester rast zij op een solide basis, hoewel voortdurend gevoeld wordt, dat er aanmerkelijk meer ge daan zou kunnen worden, indien er meer gelden ter beschikking stonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2