PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Immigratie-beperking behoeft geen grote zorg te baren Havenkaden te Breskens worden afdoende verbeterd BILT Kanilijn „1952 KON WEL EENS EEN KRITIEK JAAR ZIJN" Vandaag 195e Jaargang - No. 58 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Boss hardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummer» 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 8 Maart 1952 ADVERTENTIEPRIJS 2U ct- pei mm. Minimum p. «dvertenue 1 3.— Ing tnededellngen dnemaa. tarter. Kleine advertentie» «max 8 regel») van 1—5 regel» f L-. Iedere regel meer 20 cent. „Brieven oi adres Bureau van dit Blad' 25 cent meei. Giro nr. 358300 P.Z.C. Middelburg. Bur, Vllssingen Walstr 58—60, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaal 20, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorstatr 63. tel. 2475 (b.g.g 2228); Oostburg: Flnlandstraat 2. telef 16. Temeuzen Brouwcrijstr 2; ZieriKzee n BogeroFU •- mn 55.000 NEDERLANDERS NAAR NIEUW VADERLAND Canada en Nederland zoeken samen naar een oplossing De besprekingen, tussen vertegenwoordigers van de Nederlandse en Canadese regering in Ottawa naar aanleiding van de maatregelen, welke door Canada zijn getroffen ter bestrijding van het gevaar van uitbreiding van mond- en klauwzeer, geven tot nu toe geen reden om de toekomst voor de Nederlandse emigratie met grote zorg tegemoet te zien. Er wordt aan belde zijden met kracht gestreefd naar een oplossing. De Nederlandse re gering is bereid tot zeer vergaande maatregelen om aan de verlangens van Canada tegemoet te komen. Dit verklaarde Vrijdag mr. Ir. B. W. Have- man, commissaris voor de emigratie. De voorbereidingen voor het ver trek van het eerstvolgende emigran- tenschip op 23 Maart gaan dan ook gewoon door. Alle partijen zijn be reid er aan mede te werken, dat dit vertrek niet behoeft te worden uitge steld. De heer Haveman noemde de emigratie naar Canada de wortel, waarop de Nederlandse emigratie is gegroeid en er zal van alles worden gedaan om deze wortel gezond te houden. Het zou wel bijzonder te betreuren zijn, indien de emigratie naar Cana- Voor de Ambonezen is de voorbije week een bittere teleurstelling geweest. Zoals bekend was een hunner een proces begonnen tegen de Nederlandse staat, omdat hij meende, dat hij als militair uit het Kon. Ned. Ind. Léger recht had om ook in Ne derland als militair te worden be schouwd én behandeld. De rechter stelde hem in het gelijk, maar de mi nister van oorlog ging in beroep. Het schijnt nu, dat de minister zelf slechts zeer geringe hoop heeft ge had, dat hij het zou winnen. Hier en daar schijnen de vrachtauto's met uniformen .voor de Ambonezen op de dag van de uitspraak reeds klaar te hebben gestaan. De Ambonezen zou den er muurvast op hebben gerekend weer militair te zullen worden. Dwars tegen iedere verwachting in kreeg de minister van oorlog even wel gelijk en de Ambonezen worden dus geen militairen. Daarmede is de vraag actueel ge worden: Wat nu? Nederland heeft soldaten nodig. En de Ambonezen zyn beschikbaar en bereid. De Ambonezen zullen zich moeilijk aanpassen aan de Neder landse levensomstandigheden. Zij gaan niet in de bevolking op, zij pas sen niet in ons arbeidsproces Wat moet Nederland met deze Am bonezen beginnen, die dat mag men niet vergeten ons land opof ferend en trouw hebben gediend? Het beste lijkt alsnog een weg te zoeken om hen in het leger op te ne men. In enkele Zeeuwse steden heeft de sanering van de melkbezorging haar beslag reecis geruime tijd ge leden gekregen. In andere delen van het land wordt de strijd nog volop gestreden, onder meer in Amsterdam. Of deze strijd veel zal baten, moet worden betwijfeld. Want als de meer derheid der melkslijters voor vaste wijkverdeling Is en slechts enkelen weigeren, schrijft het bedrijfschap Zuivel in Den Haag de wijkverdeling eenvoudig bindend voor. Zelden is dat nodig. In verreweg de meeste van de 200 Nederlandse gemeenten, waar de melkbezorging gesaneerd is, ge schiedde dat geheel vrijwillig. De sa nering werkt goed, betekent in ieder geval voor de melkverbruikers geen nadeel. Verzet zal dus uiteindelijk wel nut teloos blijken. Het aantal Kamerleden In Neder land wordt uitgebreid. En daar mede wordt het probleem dringende, hoe de Kamerleden van hun „salaris" rond moeten komen. Want zij kunnen dat niet. Zij kunnen dat niet in Amerika, zij kunnen het niet in Nederland. Terecht vindt de Nieuwe Rott. Crt. dat niet in den haak. Het blad zegt o.m.: „Een Kamerlid moet vooral als het een gezin heeft te onderhouden zorgen voor 'bijbaantjes en dat is óf voor het Kamerlidmaatschap, öf voor de bijbaantjes ongezond. Den ken wij eens aan de zg. middengroep, de zwaar beproefde, de groep die fis caal en monetair in de hoek zit waar de klappen vallen: uit deze groep kunnen stellig voortreffelijke Kamer leden voortkomen. Er zijn er bij, die het zover hebben gebracht, dat zij enige duizenden guldens boven de schadeloosstelling van een Kamerlid komen. Zij zouden zich de achteruit gang, die "het dure leven van een Ka merlid voor hen zou betekenen, heel vaak eenvoudig niet kunnen veroor loven". En toch zouden zij dat moeten doen als zij Kamerlid werden. In ons par lement behoren de besten van ons volk te zitten. Het mag geen collectie worden van mensen, die voldoende bezitten om zich he* Kamerlidschap te veroorloven, noch een collectie .mensen, die in het particuliere leven niets wisten te. bereiken. Een Kamer lid moet iemand blijven om de hoed voor af te nemen, niet iemand van wie men zich afvraagt, hoe men hem ooit als volksvertegenwoordiger heeft kunnen uitzoeken^.*» da vertraging zou gaan ondervinden, want de aanmeldingen voor dit land zijn dit jaar aanzienlijk groter dan in 1951. Op het ogenblik zijn er bijna 30.000 aanmeldingen voor emigratie naar-Canada, waarvan de helft uit de agrarische sector. De heer Haveman deelde mede, dat, Indien geen bijzonder stagnaties op treden, het aantal emigranten dit jaar wellicht de 55.000 zou kunnen overschrijden. Wat de emigratie naar Nieuw- Zeeland betreft, wordt rekening ge houden met een verdubbeling van het aantal emigranten uit Nederland voor dit jaar, in vergelijking met 1951, toen er 3187 naar dat land ver trokken. Ook voor Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika nemen de mogelijk heden toe. VOORBEREIDING STOP GEZET Omtrent de emigratie naar Ca nada vernamen wij nog nader, dat de administratieve procedure betreffen de de voorbereiding tot emigratie naar Canada voorlopig stopgezet is voor hen, die werken op besmette bedrijven. Zij mogen zich ook niet in persoon melden bij enige Canadese instelling- hier te lande. Zij, die opge roepen zijn dienen een verklaring te hebben, dat zrj niet op een besmet be drijf werkzaam zijn. Remer en het complot tegen Hitier Vrijdag heeft generaal-majoor Re mer, die als commandant van het Ber- lijnse garderegiment de opstand tegen Hitler van 20 Juli 1944 onderdrukte, voor een gerechtshof te Brunswijk ontkend, op een openbare bijeenkomst de aanstichters van het complot „van uit het buitenland betaalde verraders" te hebben genoemd. Remer, die leider is van de Socialis tische Rijkspartij, is door een groep Duitse verzetsstrijders wegens laster aangeklaagd. Remer verklaarde niet te hebben gezinspeeld op een bepaalde groep, doch in „wijdere zin" gespro ken te hebben over die Duitsers, die verklaarden verzet te hebben ge pleegd en betrekkingen met het bui tenland te hebben onderhouden. Vol gens hem, was Hitier zelf er van over tuigd geweest, dat de samenzweerders van de 20e Juli geen landverraders Remer ondergaat op het ogenblik een gevangenisstraf van vier maan den wegens belediging van Adenauers regering. Eerste televisie-straalzender half Maart gereed. Om directe, uitzendingen van enige afstand buiten de televisie-studio te Bussum te kunnen verzorgen zal de Ned. Televisie Stichting binnenkort de beschikking krijgen over enkele straalzenders. De eerste straalzender zal half Maart klaar zijn en geplaatst worden on het gebouw van de P.T.T. in Den Haag. Er zal eerst een pe_ riode van beproeving volgep. TRUMAN RICHT ZICH OPNIEUW TOT CONGRES Gevechtskracht van Pact-landen stérk toegenomen President Truman heeft Vrijdag bjj het Congres het eerste rapport in gediend over liet program voor de wederzijdse beveiliging. In een bege leidende boodschap zegt Truman, dat 1952 wel eens het kritieke jaar zal kunnen zijn voor de opbouw van de verdediging van West-Europa. Volgens Truman hebben de landen van het Atlantisch Pact hun staande legers met meer dan een half milli- oen man uitgebreid en ook hun ge vechtskracht was sterk toegenomen. In zijn boodschap zegt Truman voorts, dat het communisme in Frankrijk en Italië een bedreiging blijft vormen, maar dat de macht van het communisme in beide landen in de afgelopen vijf jaar merkbaar was verminderd. Zij heeft een hekel aan mannen. Ze zei geen woord, maar stak haar tong uit. En dat in de Haagse Spuistraat tegen twee agenten. Zoiets kan nu eenmaal niet en daarom gingen die twee agenten met haar op stap naar het bureau. Daar bekende deze ongeveer 20-jarige jongedame, waarom ze haar tong tegen de agenten uitstak. „Ik heb een hekel aan alle mannen" zei ze. Een hekel aan mannen of niet. haar bloedeigen vader heeft haar moeten afhalen. Al weer zo'n man. Kort uitstel van belastingbetaling IN VERBAND MET WONINGBOUWLENINGEN. Voor personen die willen inschrij ven op de nationale leningen voor de woningbouw, doch daarin verhinderd worden door liquiditeitsmoeilijkheden van tijdelijke aard, is thans door mi nister Lieftinck een regeling getrof fen. Deze regeling komt neer op het verlenen van een kort uitstel voor de betaling van die aanslagen. De regeling geldt uitsluitend voor aanslagen voor de inkomsten- en ver mogensbelasting. Een verzoek om uitstel moet vóór 15 Maart a.s. worden ingediend. Rotterdamse brandweer voorkwam ramp. FELLE BRAND OP TERREINEN VAN MULLER. Door het in brand raken van een hoeveelheid cellulose, waarmee een spoorwagon geladen was. is Vrijdag brand ontstaan op de terreinen van Müller Co. N.V. te Rotterdam. Een huizenhoge steekvlam schoot uit de wagon. De vlammen sloegen over naar de ontschepingsloods van de tavierlyn, een opslagloods van Müller Co., een auto en drie wagons, die binnen enkele minuten in lichterlaaie stonden. Door het snel en doortasten de optreden van de brandweer, kon een ramp worden, voorkomen. De Amerikaanse president deelde verder mede, dat in het Verre Oosten de opbouw van de Chinese nationa listische strijdkrachten op het eiland Formosa voortgaat en dat de Ameri kaanse hulp aan Indo-China gestadig toevloeit. Tot 31 December 1951 hebben de Ver. Staten voor een waarde van 1200.000.000 dollar aan militaire goe deren naar de landen van het Atlan tisch Pact gezonden. In totaal wogen deze goederen 2 millioen ton. Hierbij waren niet inbegrepen de schepen en vliegtuigen. ...is het 150 jaur geleden, dat de Zwitserse staatsman en rechtshistoricus A. Heusler te Bazel werd geboren. MORGEN ...is het 80 jaar geleden, dat de Harwich-stoomboot „Richard Young" als eerste handelsschip door de Nieuwe Waterweg voer. Burgemeester van Urk wist nog van niets Aan de grens hoorde hij van het lot der Assers De burgemeester van Urk heeft tot Vrijdagochtend niet geweten wat er aan de hand is met de Urkers In Ar gentinië. Iiy vertoefde namelijk in Denemarken en eerst aan de grens vernam hy het nieuws. Direct na zyn aankomst „op" Urk heeft hij maat regelen genomen oni zyn plaats ge noten te kunnen helpen. De burgemeester verklaarde, dat de Belgische reder Iseghem uitdruk kelijk beeft verzekerd, dat de Urkers niet op Zondag behoefden te wer ken. De burgemeester van Urk zal hier over een officiële verklaring doen toekomen aan de Argentijnse advo caat, die de belangen der Urkers be hartigt en aan de Nederlandse ge zant. Volgens berichten zouden de Ur kers voorlopig werk gekregen heb ben in een vtsfabriek. Het Tweede Kamérlid Van der Zaal heeft de mi nister van Sociale Zaken en Volks gezondheid vragen gesteld over het ontslag der vissers. In leringen, die in betrekking staan met de rederij Flandria te Oostende wordt verklaard .dat president Peron in de zaak van het ontslag der Urker vissers geïntervenieerd zou hebben, Vry algemeen wordt te Oostende aangenomen dat alle bruggen nog niet zijn opgeblazen en de mogelijk heid van een accoord nog steeds be staat. Men is er van overtuigd, dat het ook in Argentinië mogelijk moet zijn de visvangst zodanig in te rich ten dat op Zondag een haven kan worden binnengelopen. Redders uit Stellendam en de Hoek gedecoreerd In Rotterdam *zijn Vrijdag decora ties uitgereikt aan een 13-tal redders, bemanningen van de reddingboten uit Stellendam en Hoek van Holland. De heer Murk Leis. president-direc teur van de Kon. Z. H. Mij. tot Red ding van Schipbreukelingen, zeiae in zijn toespraak, dat het nog nooit voor gekomen is, dat zovelen tegelijk een decoratie ontvingen. Hij had zich wel eens afgevraagd, of de korte kust strook niet met reddingboten te dicht bezet was. maar hij moest nu zijn on gelijk erkennen. De ene schipbreuk is op de andere gevolgd. 168 personen werden gered, van wie de „President Jan Leis" er niet minder dan 129 voor zijn rekening nam. Laatste slachtoffer vliegramp ook overleden. De laatste overlevende van de vliegramp by Nice, mej. Delpy, is in de nacht van Donderdag op Vrijdag in een ziekenhuis te Nice overleden. In de opslagplaats van tanks van het Amerikaanse wapendepot te Lima in Ohio zien we een van de 209 enorme tanks, welke gebruikt worden voor het opbergen vantanks. Het dak is verwijderd. V'Uf jaar geleden werden honderden tanks en andere militaire voertuigen In deze „koffie blikken", zoals zy in Amerika genoemd worden, „voorlopig" opgeborgen. Intussen zyn 500 voertuigen of gevechtswagens uit dit depót reeds naar Korea en naar Europa verzonden. Pinay heeft nog geen regering Gaullistische „rebeilen" willen niet met partij hreken Antoine Pinay, de nieuwe Franse pre mier, heeft Vrijdag verklaard zijn pogingen tot vorming van een rege ring te zullen opgeven als de M.R.P. (katholieken) geen zitting wenst te nemen. I'lnay wenst slechts een rege ring te vormen, waarin alle groepen vertegenwoordigd zyn, die hun stem aan zijn investituur hebben gegeven. Hy zei: „Ik heb morgen een regering, of er komt ln het geheel geen rege ring. De „rebellen" in de R.P.F. (de par tij van De Gaulle), door wier stem men de investituur van Pinay Don derdag verzekerd werd. zijn niet van plan met de party te breken. Twee van de 27 Gaullistische afge vaardigden. die voor Pinay stemden, hebben echter, gelijk reeds gemeld, wel als partijlid "bedankt. Het is nog niet duidelijk, welke maatregelen de partijleiding tegen de opposanten zal nemen. Melk niet vetter, beslist minister. Minister Mansholt is voorlopig niet van plan het vetgehalte van de con sumptie-melk te laten verhogen. Een stijging van het vet-percentage met een half of één percent zou een be langrijke Drysstijging veroorzaken. Het in de handel brengen van melk met een hoger vetgehalte tegen vrye prijzen naast melk met 2.5 percent vet, waarvoor 'n maximubprijs blijft vastgesteld zou ernstige moeilijkhe den veroorzaken. Dat geldt niet alleen voor de melkbedrijven, die steeds vol doende melk van verschillend gehalte in voorraad moeten hebben, doch ook voor-hun afnemers die moeilijk kun nen nagaan of zij inderdaad de melk ontvangen, die zy besteld hebben. Dit wordt medegedeeld in de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de landbouwbegroting-1952. HONDERDEN TONNEN STAAL NODIG. Heien voor de. nieuwe vismijn Wie in deze dagen te Breskens voet aan wal zet, wordt begroet door het geluid van een log heiblok, dat met vinnige, krachtige stoten enorme stalen balken langzaam, maar zeker de grond in mokert. De eerste in druk, welke hy van Zeeuwseh-V'laanderen krijgt, moet er wel een van geweldige activiteit zyn. Sinds een maand wordt namelyk hard gewerkt aan de verbetering van de Oosthaven te Breskens, zo hard, dat de eerste resultaten van deze omvangrijke arbeid reeds aantoonbaar zijn. Het is een kostbaar karwei, dat hier onder directie van de Rijkswaterstaat wordt opgeknapt ondermeer moet men 1270 ton staal verwerken doch in het belang van de Breskense visserij kon het werkeiyk niet lan ger worden uitgesteld. Het was met deze haven na de oor log maar treurig gesteld. De beton nen beschoeiing aan de Zuidoostzyde werd door oorlogsgeweld gedeeltelijk vernield en de op circa 0.70N.A.P. er voor gelegen scheepszate, een „bed" van rijshout, dat ook bij laag water het lossen van schepen moge lijk maakte, was voor de vissersvloot van geen waarde, daar de vissersbo ten ook bij het laagste tij moeten kunnen aanleggen of de haven moe ten kunnen verlaten. Aan de Zuidzij de kon in 't geheel geen schip aan leggen; de overgang van wal naar water bestaat hier uit ryspakwerk. De geallieerden maakten er een oprit van puin, omdat zij deze zijde van de haven als uitgangspunt kozen voor hun oversteek met amphibievaartui- gen naar Vlissingen. JAREN GEDUPEERD. De visserij is al jaren gedupeerd, doordat zij uitsluitend gebruik kan maken van een steiger, welke niet al leen als lig- en afvaarplaats, maar tevens als losplaats moet dienen en omdat zij nog niet kan beschikken over een behoorlijke, dicht bij de aan legplaats gelegen vismijn. De daaruit voortvloeiende moeilijkheden zullen nu echter spoedig tot het verleden behoren. De Rijkswaterstaat laat langs de Zuidoost -en Zuidzyde van de haven een nieuwe stalen damwand maken, welke 290 meter lang wordt: twee honderdnegentig meter prachtige aanlegruimte, die weelde heeft Bres kens ook vóór de oorlog niet gekend. De zate wordt thans opgeruimd een kraan pakt onverpoosd plukken van de rijsmat weg en gooit ze in een „onderlosser", een bak met kleppen in de bodem, die op de Schelde ge opend worden om de vracht kwyt te raken en in het najaar zal het ge deelte van de haven voor de kade- wand vijf meter wordcu uitgebag gerd, opdat vissersboten en binnen vaartschepen van elk type by elke waterstand kunnen meren. VERANKERDE DAMWAND. Een heistelling met een stootblok van 3000 kilo en een (drijvende) hei- bak zyn beschikbaar voor het inslaan van de ruim 13 m. lange, 2600 kilo wegende stalen damplanken, waarvan er voor de nieuwe kadewand maar liefst 350 nodig zijn. Maar daarmee is men er nog niet Iedere plank moet namelyk verankerd worden en dit geschiedt met een 14 m. lange massieve stalen stang, welke beves tigd wordt aan een door een gording verstevigde stalen ankerwand. Deze en de 350 stangen worden in de kade gelegd; wanneer deze later opnieuw bestraat is met de granietkeien, die vroeger in de dorpsstraat van Breskens lagen zal men er niets meer van zien. Vóór de damwand komt ter beveiliging van kade en schepen een verend schermwerk van tropisch hardhout, welk materiaal, evenals de geweldige hoeveelheden staal, reeds op de wal gereed ligt. VISMIJN. De nieuwe vismijn zal aan de Zuid oostelijke hoek van de kade, dus vlak by de losplaats, verryzen. De myn zal in opdracht van de gemeente Bres kens worden gebouwd naar ontwerp van de architect, ir. S. van Rave- steyn. Het gebouw moet rusten op twaalf en een halve meter lange pa len van gewapend beton en het in slaan daarvan, waarmee thans een begin is gemaakt, gebeurt op verzoek van het gemeentebestuur onder lei ding van de Rykswaterstaat. Het is namelijk een secuur werkje, daar de palen niet kunnen worden geheid op de plaatsen, waar straks de anker stangen moeten liggen. (Vervolg op pap. 2) KORTE PREDICATIE EEN DIE HET VOOR ONS OPNEEMT. Indien gij dan Mij zoekt, zo laat dezen heengaan. Joh18 8b. Een voordeel heeft een mens graag voor zichzelf alleen. Dan is hij ande ren een slag voor. Het kan in het le ven van grote betekenis zijn om zijn medemensen in bepaalde opzichten net iets voor te zijn. Wanneer ergens een voordeel uit te halen valt zjjn wij liever alleen dan met velen. Het tegenovergestelde doet zich echter voor wanneer het gaat om zorgen en moeiten. Dan hebben wij graag mensen naast ons die in ge lijke omstandigheden verkeren als wij. Wij kunnen ons /lan troosten met de gedachte, dat wij niet de enigen zijn. die door leed worden getroffen. In een dergelijke gedachtengang steekt natuurlijk een grote brok zelf zucht. Het doet ons goed dat niet iedereen ons voorbijsnelt. Er zijn er, die met ons gelijke tred moeten hou den. Met deze dingen in onze gedachten, herinner ik U aan het woord, dat V hierboven gelezen hebt. Dat woord heeft Jezus Christus uitgesproken op het ogenblik van zijn gevangenne ming. Hij wist dat dit het begin van het 'einde was. Maar dit fs dan h-~t belangrijkst'': Nog vóórdat Zijn discipelen die bij Hem slaan gevaarlopen, neemt Hij liet voor hen op. Indien het ziiu over vallers te doen is om Hemzelf, dan heeft Hij een dringend verzoek. Zijn volgelingen moet men ongemoeid laten! Hier is het nu werkelijk heel an ders dan in het gewone leven. Jezus Christus is bereid om in Zijn nood alléén te zijn. Anderen wil Hij daar voor bewaren. Misschien ziet U hel nu weer wie Christus voor U is- Eén weg is Hij alléén gegaan: de weg naar het kruis. Zijn sterven is niet een gewoon, zelfs niet een zeer smartelijk sterven ge weest. In de kruisdood onderging Christus wat wij verdiend hébben: het oordeel van God, in de meest volslagen eenzaamheid onderging Hij dit. opdat dat oordeel niet over U zou gaan. Als Christus het voor Zijn discipe len ormeemt, dan komt hier tot uiting wat Hij altijd bedoeld heeft en wat nog steeds Zijn oogmerk is: U te be waren voor wanhoop en ondergang. Oostkapelle. E. R. O. Richard. Jongens namen bus „kankerdood" weg Drie Rotterdamse jongens zijn Vrijdag gedurende enige uren in het bezit geweest van een bus gevuld met zogenaamd kankerdood, een zwaar vergif, dat gebruikt wordt ter ver delging van ongedierte. Zij hadden de bus uit een goederenwagen gesto len. Zij dachten dat de bus verf be vatte. maar toen hun verwachtingen beschaamd werden, hadden zy de bus op straat gedeponeerd. Daar werd ze door een driejarig knaapje opgeraapt, maar een oude dame. die de inhoud niet vertrouwde, ontfermde zich over het gestolene en bracht de bus naar de politie. Op de Jaarbeurs wordt een Lente-Koningin gekozen Tijdens de a.s. Voorjaarsbeurs te Utrecht zal worden overgegaan tot het verkiezen van Nederlands Len tekoningin. Het publiek zal by deze verkiezing als jury fungeren. Mocht dit idee inslaan, dan zal deze verkiezing voortaan elk jaar worden gehouden. DE VERWACHTi ENIGE NEERSLAG. Geldig tot hedenavond. Zwaar bewolkt met op de meeste plaatsen enige neerslag. Krachtige tot matige wind hoofdzakelijk tussen Zuidoost en Zuid. Weinig verande ring in temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1