Wapenstroom uit Amerika zal sneller vloeien ROTTERDAMS BURGEMEESTER VRAAGT ONTSLAG SCHADELOOSSTELLING BIJ HET ONTEIGENEN VAN GRONDEN JIMMY BROWN, sportheld no.1 VRUDAG 7 MAART 1952 PROVINCIALE ZEEUW HE COURANT TRUMAN VRAAGT OM 8 MILLIARD DOLLAR Bondgenoten zijn geen satellieten President Truman heeft Donderdag het Congres medegedeeld, dat h\j een versnelling van de militaire bevoorrading van de N.A-T.O^strJJdkrach- ten heeft gelast. Traman vroeg het Congres voor de komende 12 maanden een bedrag van byna 8 milliard ter beschikking te stellen voor hulp aan Amerika's bondgenoten. Negentig procent van dit enorme bedrag is be stemd voor militaire doeleinden. In ztfn 7500 woorden tellende boodschap aan beide Huizen van het Con gres, zei Truman: „Onze bondgenoten zfln onze vrienden en niet onze satel lieten. Wij moeten niet doen, alsof wij hen tot satellieten willen verlagen door strenge, vernederende dienstbaarheid te eisen, welke door geen enkel vr(j volk zonder verlies van waardigheid aanvaard zou kunnen worden. Onze hulp ls geen soort liefdadigheid". De Amerikaanse president gaf toe, dat er vertragingen waren opgetre den bij de Amerikaanse productie en aflevering van wapens. Hij zeide, dat de hoogste voorrang was gegeven aan aflevering uit de lopende pro ductie voor de krijgsbehoeften in Ko rea. Europa zal van de bijna 9 mil liard dollar het leeuwendeel krijgen, nL 5.889 millioen dollar. Voor het Nabije Oosten en Afrika is 802 mil lioen bestemd, Azië en de Pacific krij gen 1.019 millioen dollar en Latijns- Amerika 84 millioen dollar. De rest is bestemd voor de ontwikkeling van achtergebleven gebieden. Truman drong aan op versnelde voortgang naar een eenheid in Euro pa en verklaarde, dat Europa in de laatste vyf jaar dichter bij de een wording was gekomen dan in vijf eeuwen daarvoor. Hij zeide dat de regeringen in Europa moeten streven naar een juis te inkomstenverdeling, krachtige vakverenigingen, juiste en effectieve belastingsystemen en programma's voor herverdeling van de gronden. Tuinbouw trekt aan de noodrem. Motie gezonden ean minister Mansholt. De heer W. J. van Kampen, voor zitter van de 'afdeling Tuinbouw van het Kon. Ned. Landbouwcomité Ook zijn, volgens Truman, bedra-heeft Woensdag tijdens de jaarverga- gen uitgetrokken voor Joego-Slavië, 1 dering in Amsterdam van 't comité, derdagavond er o.m. opgewezen, dat de hulp aan het buitenland n i e t is bedoeld om de Amerikanen de lasten van de gehele wereld op de schou ders te laden. Het doel is de vrije sta ten het mogelijk te maken op eigen benen te staan. Het besluit, dat het Congres zal moeten nemen, kan voor vele Ameri kanen een zaak van leven of dood betekenen. De beste manier om ons te beveiligen tegen het dodelijk gevaar van een derde wereldoorlog is, aldus Truman, ons met onze vrienden aan een te scharen. Samen kunnen wij niet veroverd worden. De president daagde iedereen uit hem te vertellen, welks trotseren van de Sowjet-Unie moed geeft aan ongetelde millloenen achter het IJzeren Gordijn. Wat Spanje betreft, verwacht de president, dat spoedig een regeling tot stand zal worden gebracht, waar bij dit land zal helpen bij de verde diging van het Middellandse Zeege bied. Aan het slot van de boodschap deed Truman een beroep op het Congres om op de 8 milliard dollar niet te be knotten. GEEN DOLLAR MEER. MAAR OOK GEEN MINDER! In een radiorede tot het Amerikaan se volk heeft president Truman Don- gewezen op de ernstige bedreiging van de Nederlandse export van tuin bouwproducten naar Duitsland. Pri mair, aldus de heer van Kampen, is het afschudden van de invoerrechten en het opvoeren van de welvaart in de tuinbouw. Het is nu de tijd, dat er aan de noodrem wordt getrokken. Aan minister Mansholt werd een motie gezonden, waarin bij de minis ter wordt aangedrongen ten spoedig ste alle stappen te ondernemen, die kunnen leiden tot een verlaging op korte termijn van de West-Duitse in voerrechten. INVOER VAN FRUIT EN UIEN. De commissie voor de invoer van West-Duitsland heeft Donderdag in voer van groenten uit Nederland tot een bedrag van 1,2 millioen D.M. toe hoe de Ver. Staten verdedigd moeten worden, indien zij hun bondgenoten in de steek zouden laten en zich op het Amerikaanse vasteland zouden te rugtrekken. Uit de stemming over zijn voorstellen zou blijken, welke Congresleden bereid zijn het commu nisme niet alleen met de mond te be strijden. Truman zeide van het Congres geen dollar méér te zullen vragen dan no dig is voor de nationale veiligheid. Maar ook geen dollar minder! Senator Tom Connally, voorzitter van de Senaatscommissie voor buiten landse betrekkingen, heeft reeds ver klaard er van overtuigd te zijn, dat het door president Truman aange vraagde bedrag voor de hulpverlening aan het buitenland zou kunnen wor den verlaagd. Ook senator Styles Bridge, een der leiders van de republikeinse Senaats fractie verwacht, dat het door de pre sident aangevraagde bedrag zal wor den verminderd, doch niet in die ma te, dat een richtige uitvoering van het hulpverleningsprogramma onmogelijk zou worden gemaakt. Een spelmoment uit de Woensdag in het Feycnnord-stndion te Rotterdam gespeelde voetbalwedstrijd tussen het voorlopig Nederlands elftal en de Engelse Eerste Divisieclub Bolton Wanderers. Voor het Nederlandse doel: v.l.n.r.: doelverdediger Landman, Fanger, de Engelsman, Holdon en De Jong, die de bal wegkopt. WEGENS BEREIKEN VAN 65-JARIGE LEEFTIJD. Mr. P. J. Oud blijft in functie tot opvolger is benoemd. By de aanvang van de Donderdagmiddag gehouden zitting van de Rotterdamse gemeenteraad heeft burgemeester mr. P. J. Oud medege deeld, dat hij zieh in verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd met een verzoek om ontslag tot H. M. de Koningin heeft gewend, zonder daaraan zynerzjjds een bepaalde datum te verbinden. Naar aanleiding van zijn ontslag aanvrage werd door burgemeester Oud een verklaring afgelegd, die woordelijk als volgt luidt: Wetende, dat de vervulling van burgemeestersvacatures, in het bij zonder in de grote gemeenten in den regel nogal veel tijd vordert en het ongewenst achtende, dat Rotterdam gestaan. Verder werd een bedrag van X Sf 42U.000 D.M. toegestaan voor fruit- Toch is 'f zo I invoer uit Nederland en een bedrag van 630.000 D.M. voor de invoer van uien eveneens uit Nederland. F. L. D. Strengholt overleden. Te Zürich is Woensdag plotseling overleden de heer F. L. D. Streng holt, algemeen directeur van de film verhuurkantoren Nederland en Nova. De heer Strengholt was een voor aanstaande figuur in bioscoopkrin gen. Hij vertegenwoordigde het bios-: coopbedrijf in de onlangs opgerichte Televlsieraad. De overledene heeft de leeftijd van 50 jaar bereikt. Hij ver toefde in verband met zijn gezondheid in Zürich. De overheden warey in de middel eeuwen niet minder vindingrijk in het zoeken van wegen om het geld naar de respectievelijke schatkisten te dirigeren dan die uit onze tijd. Vermogensbelasting, accijnzen, hoof delijke. omslagen, invoerrechten, om zetbelastingen, leges, gedwongen le ningen, muntontwaarding, het ivaren evenzovele plagen voor de burgers van die tijd, ook al kende men de moderne benamingen nog niet. Een zeer gebruikelijk middel om aan geld te komen was het uitgeven van rentebrieven door de steden, een vinding, die haar oorsprong vond in de 12de eeuw, toen vrome leken hun x>ermogen aan de Kerk schonken on der beding van levenslange rente. Te genwoordig zouden we dat een lijf rente noemen. Dit idee viel buitengewoon in de smaak bij de stedelijke besturen, die na de IS de eeuw steeds meer hun toevlucht tot dit middel namen. Elke ideëele overweging ging hierbij uiter aard te loor, wijl de zaak meer en- meer een koop icas geworden; men schonk een kapitaal aan de stad en verkreeg daarvoor tot zijn dood een jaarlijkse rente, of tot de dood van echtgenote of kinderen, al naar de transactie luidde. Het stadsbestuur bewoog zich dus op het terrein der levensverzekeringen,, zonder daarvoor de nodige kennis en ervaring te bezit ten. Aangelokt door de overweging dat men ogenblikkelijk een som aélds in handen kreeg en dat door een vroege dood van de rentetrekker er nog een voordeeltje te behalen viel waar bij men de kans van een langdurig leven van een rentetrekker gemaks halve maar buiten beschouwing liet - wierf men de cliënten van 'n derge lijke lijfrente niet alleen onder de bur gers, doch er werden ook agenten en acquisiteurs uitgezonden, die ttgen provisie bijv. in Vlaanderen en (Bel gisch) Brabant lijfrenten moesten f taatsen. In de 15de eeuw worden urgers van Brugge, Gent, Brussel, Mechelen enz. geteld onder de clien tele van onze steden. Door de con currentie en de steeds verlokkender aanbiedingen van de in geldnood ver kerende steden, overschreed het ren tebedrag veelal de gebruikelijke 10 pet. en bereikte soms 20 pet. Door de snélle groei van de „ver zekeringsportefeuille", het ontbreken van „gereserveerd kapitaal" en de verhoging van het „rentegamma" moest uit de inkomsten van de stad jaarlijks een steeds hoger bedrag aan de rentetrekkers worden uitgekeerd en de hierdoor in de begroting ver oorzaakte gaten trachtte men door het aantrekken van nieuw lijf rentekapitaal te stoppen, hetgeen uiteraard weer zwaardere verplich tingen met zich bracht voor de vol gende jaren. (In trouwe: zijn dit geen bekende beelden? De gevolgen van deze politiek ble ven n»ef uit. Morgen zal het U duidelijk zijn. H. Pétillon.' DE RECHTER IS NIET VRIJ Tweede Kamer aanvaardde moties tegen de zin van twee ministers Nadat de Tweede Kamer Donderdagmiddag enkele „kleine" wetsont werpen had afgedaan, heeft zij zich beziggehouden met een beraadslaging naar aanleiding van een interpellatie van de heer Droesen (KVP), betref fende de toepassing van het „vervreemdingsbesluit onroerende zaken", in het bijzonder wat betreft de bemoeiing van de administratie bij de bepaling van de schadeloosstelling bU onteigening. Het gaat lüer om een stuk bezettingsrecht, dat niet erg bevredigend werkt. Al was het alleen maar wegens de grief van dr. Droesen, dat de rechter b\j het vaststellen van schadeloosstelling bij onteigening van on roerende zaken gebonden Is aan de door de administratie geoorloofd ge achte hoogste prijs. De interpellant betoogde, dat een nadere wettelijke regeling dringend gewenst is. Hij had twee moties in gediend. In de eerste wordt de rege ring uitgenodigd op korte termijn het herstel van de vrijheid van de rechter bij de vaststelling van de schadeloos stelling bij onteigening van onroeren de zaken te bevorderen en in de twee de wordt de regering uitgenodigd een herziening van bedoelde regeling op korte termijn te bevorderen. Na een uitvoerige discussie, waarbij van de zijde van de P.v.d.A. vergeefs werd getracht de behandeling van de kwestie uit te stellen tot het wets ontwerp „vervreemding landbouw gronden" aan de orde komt, werden de beide moties van de heer Droe sen aangenomen, zeer tegen de zin van de ministers Mansholt en In 't Veld overigens, die aanneming had den ontraden. VERBETERING VAN VISWATER. Daarna maakte de Kamer nog een begin met de behandeling van hei wetsontwerp tot regeling van de hef fing van bijdragen ten behoeve van de verbetering van het viswater, waarin de binnenvisserij wordt uit geoefend, zomede van de visstand van dat water. Verschillende sprekers meenden, dat krachtiger opgetreden moet wor den tegen hen. die water-verontrei niging veroorzaken. Wie zich hieraan schuldig maakt, zal toch de schade moeten betalen. Het gaat niet aan, dat deze schade ten laste van de vissers komt Minister Mansholt verklaarde in zijn antwoord, dat het vraagstuk der wa terverontreiniging de volle aandacht heeft. Hij zeide zich niet voor te stel len. dat grote bedragen uit het poot- visfonds beschikbaar zullen worden gesteld voor de bestrijding der water verontreiniging: het bestuur kan zelf de bijdragen bepalen. Spr. deelde me de, dat de Kamer zeer spoedig een ontwerp tot herziening der Visserij- wet zal bereiken. Naar aanleiding van een vraag van de heer Emmens (P.v.d.A.) zeide de minister, dat sportvissers niet in een bedrijfsorganisatie passen. Opmerkend, dat een bedrag van vijftig cent voor het vissen met één hengel voor nie mand een bezwaar kan zijn, verklaar de hij, dat het geenszins in de bedoe ling ligt de bijdrage voor een hengel bewijs te verhogen. Te kwart voor zes werd de verga dering verdaagd. gedurende ettelijke maanden zonder burgemeester zou zjjn heb ik meer dan een half jaar voordat ik de 65- jarige leeftijd zou bereiken, de aan dacht van de mi nister van binnen landse zaken, des tijds de heer Vai Maarseveen. op dr feit gevestigd. De regeling kon dar trjclig maatregelei nemen voor de ver vulling van de ot 1 Januari 3952 te ontstane vacature Bij deze gelegen heid opperde de minister de ge- Mr. P. J Oud dachte, dat ik. in dien op laatstgemelde datum nog niet in de vacature zou zijn voor zien nog enige tijd het burgemees tersambt zou bly'ven vervullen. Ik heb mij daarop tegenover hem be reid verklaard mijn ambt te blijven bekleden, tot dat mijn te benoemen opvolger in functie zou kunnen tre den. Een en ander leidde ertoe, dat door mij voor 1 Januari 1952 geen verzoek om ontslag werd ingediend. De minister gaf er toch de voorkeur aan. dat ik daarmee zou wachten, totdat hij mij daaromtrent nader zou berichten. Na het overlijden van de heer Van Maarseveen heb ik zijn opvolger, de heer Beel. van deze gang van zaken op de hoogte gesteld. Van laatstgenoemd» bewindsman heb ik nu de mededeling ontvan gen, dat h|j het op prijs zou stellen, mdien ?k met het inzenden van mijn verzoek om ontslag niet langer zon wachten. Dientengevolge heb ik mij dezer da gen met een zodanig verzoek tot H. M. de Koningin gewend. Ik heb mij daarbij beDaald tot een enkele ontslagaanvrage, zonder daaraan mijnerzijds een bepaalde datum te verbinden, omdat ik geen twijfel wens te doen ontstaan ten aanzien van mijn bereidheid mijn ambt te blijven bekleden totdat mijn opvolger dit zal kunnen aanvaarden." Vorstelijke belangstelling voor huis Warmelo. Naar het dagblad „Tubantia" ver neemt wordt op het ogenblik onder handeld over de verkoop van het huis Warmelo te Diepenheim aan de ko ninklijke familie.. In verband hiermee heeft prins Bernhard een bezoek ge bracht aan het huis Warmelo, een voormalige havezate, welker bestaan reeds in 1547 wordt vermeld. Wemmers' begroting door Eerste Kamer goedgekeurd De Eerste Kamer heeft Donderdag de begroting van Verkeer en Water staat aangenomen. Alleen de commu nistische fractie stemde tegen. Op de vraag van ir. Kraayvanger of de kans van Rotterdam op een eigen vliegveld door de beslissing van de regering inzake Schieveen— Ypenburg, voorgoed verkeken is, ant woordde de minister, dat gezien de huidige militaire en economische be hoeften van het Westen een uitge breid Ypenburg toereikend is. Zou de situatie in de loop der jaren veran deren dan kan, zo zeide minister, het plan-Schieveen nog eens in overwe ging worden genomen. Minister Wemmers wees er op, dat bet leggen van dammen tussen de Zuid-Holiandse eilanden om enkele zeearmen af te sluiten, het tegen gaan van zout water bevordert. In ternationaal overleg is gaande om het Rijnwater zuiver te houden. De minister gaf als zijn mening weer, dat Delfland geen recht kan doen gelden op schadevergoedng voor de door het uitdiepen van de zeewegen naar Rotterdam veroorzaakte scha de door verziiting. De minister kon- ligde voorts aan, dat het profiel van bet Amsterdam-Rijnkanaal in de zo mer van 1954 gereed gekomen zal zijn. De minister besloot zyn rede met de toezegging dat binnenkort begon nen zal worden met de aanleg van een voetgangerstunnel te Wassenaar. Dinsdag 11 Maart komt de Eerste Kamer weer bijeen. Duitsland wil invoerrechten op agrarische producten verlagen Volgens een Reuterbericht uit Bonn is de Westduitse regering voor nemens de invoerrechten voor be paalde agrarische producten te ver lagen. Met dat doel is een ontwerp opgesteld, dat nog van kracht moet worden. Volgens het ontwerp zullen voor de tijd van 6 maanden voor hoornvee, varkensvlees, reuzel en ba con alle invoerrechten worden opge heven. Verder wordt bq het besluit liet invoerrecht voor kaas verlaagd van 30 tot op 20 procent van de waarde. Voor Invoer van eieren zal tussen 1 Augustus en 15 Januari slechts 5 procent van de waarde wor den geheven. Het besluit heft ook de invoerrechten op aardappelen gedu rende de wintermaanden op. Eenvoudiger procedure voor im- en exporten tot 400, De Staatscourant van Donderdag bevatte een bericht, volgens hetwelk met ingang van 15 Maart bepaalde in- en uitvoertransacties tot een waarde van f 400 zullen zijn vrijgesteld van elke voorafgaande controle, Dit is niet alleen een novum van principiële betekenis, in de na-oor- logse in- en uitvoerpolitiek, maar zal, naar te verwachten valt. ook de klei nere im- en exporteurs een hoop ad ministratieve rompslomp besnaren. Dit geldt ook voor de Centrale Dienst van In- en Uitvoer, waarvoor dit te vens een aanzienlijke besparing bete kent. 35. Toen Jimmy Brown het politiebureau van Muidermonde had verlaten, daar een volkomen rampzalige Piet Pap achter latend, liep hij met gezwinde pas naar de uitdragerij van een zekere Hein Hangjas, wiens zaak ln de Korte Haven straat was gevestigd. „Ik heb haast" zei Jimmy, „en je moet me 'n zwarte rok, 'n onderrok, een paars jak, 'n zwarte omslagdoek, 'n neepjesmuts, 'n karrebies, 'n groene paraplu bezorgen en een paar hoge rijglaarzen, die me passen". De tande loze mond van Hein Hangjas viel bijna open van verbazing. .Allemaal vrouwenspullen", zij hij sta melend. „Wat moet je dédr nou mee, sluiswach ter?" Jimmy keek Hein Hangjas tamelijk vals aan. ,,Ja", vroeg hij, „kan je er mij aan helpen of niet? Anders loop ik naar je concurrent aan de overkant. Je hebt het maar voor het zeggen." Hein Hangjas schrok toch een beetje van deze barse taal en hij begon ijverig te zoeken naar een zwarte rok. „Of zal ik eerst 's kijken naar die laarzen?" vroeg hij onzeker. „Kan me niet sche len", gromde Jimmy, „als je maar opschiet". En hij begon zelf ook rond te kijken in de uitdrage rij of er niets van zijn gading bij was. Hij vond een vrij slobberige karrebies, die hij alvast op zij zette. Ook greep hij een stevige paraplu die er gens aan de wand hing. „Wat zou je van deze rok denken, sluiswachter?" vroeg Hein Hangjas, Jimmy een dusdanig kledingstuk voorhoudend. Het wereldgebeuren India voor Nehroe D lopen en men moet daar niet gering over denken. In do eer ste plaats waren het de eerste parle mentsverkiezingen, die het volk van India ooit beleefde men had cr dus nog geen ervaring van in de tweede plaats heeft men met een grotendeels analphabctisch kiezers corps te maken en in de derde plaats is het een enorm uitgestrekt en zeer heterogeen gebied van niet minder dan 1.138.000 vierkante mijl. Men schat de totale bevolking op een goe de 350 millioen. waarvan er onge veer 175 millioen hun stem mochten uitbrengen, waarvoor meer dan twee millioen stembussen en 620 millioen stembriefjes nodig waren. Want be halve voor hel parlement werd ook nog gestemd voor de wetgevende vergaderingen van de staten, ae vroe gere provincies. Dat dit experiment over het alge meen in goede orde is verlopen mag eigenlijk een wonder heten, want zulk een geweldige machinerie loopt maar niet opeens. Nu is men ook niet met overhaas ting te werk gegaan. De verkiezin gen begonnen al in October en eind Februari kwam het slot, waarna Zondag jl. de einduitslagen bekend zijn gemaakt. Met het oog op de ad ministratieve rompslomp, de geweldi ge afstanden, de deels slechte verbin dingen, de primitieve levensomstan digheden in vele gebieden, moest men de zaak wel over 'n lange periode verdelen. Wat de uitslag betreft, die heeft voor wat ae Volkskamer (2e Kamer) aangaat, dc positie van de Congrespartij van Nehroe duidelijk bevestigd. Deze partij kreeg van de 489 zetels, die door de kiezers worden aangewezen (er -ijn er in to taal 497, maar acht afgevaardigden worden door de president benoemd) er namelijk niet minder dan 363. De overige partijen vormen slechts min derheden: onafhankelijken 36. com munisten 27. socialisten 12, arbei ders- en boerenpartij 10, overige groe pen 41. Het staat dus wel vast, dat India een één-partijregering krijgt onder leiding van Nehroe. Niettemin heeft het de aandacht getrokken ook van de Congrespartrj dat in de Zuidelijke staten de aanhang van Nehroe maar gering is en dat hier de linkse groeperingen, communisten en linkse socialisten, in sommige ge vallen zelfs in de meerderheid zijn. Dit geeft toch wel te denken, om dat men niet weet in hoeverre elders de links-georlënteerden hoe pri mitief ze dan ook misschien over de problemen mogen nadenken voor hun gevoelens hebben durven, of kunnen uitkomen. Nehroe is dan ook niet op zijn lauweren gaan rusten, heeft een grondige reorganisatie van de Congrespartij aangekondigd omdat ze in haar huidige samenstel ling een ,,zwak instrument is om het werk te verrichten dat het land ver wacht" en heeft vooral gewezen op de noodzakelijkheid het contact met het volk te versterken. Het bestuur van India staat inder daad voor grote problemen, hoofdzakelijk van sociaal-econo mische aard. Er heerst ontzettende armoede, vooral op het platteland, de bevolking is merendeels sterk onder voed en de grote massa komt niet toe aan voorziening in de meest nood zakelijke behoeften. Terwijl het ge boortecijfer niet is gedaald, is dat wel het geval met het sterftecijfer geweest dank zij hygiënische maatre gelen, reeds in vroegere perioden getroffen. Maar de voedselproductie is niet gestegen er. zo staat India voor een chronische crisis, die na tuurlijk voor malcontente groepen een dankbaar aangrijpingspunt vormt. Zij hebben er van vandaag op morgen natuurlijk ook geen oplossing voor, maar andere dragen de verantwoor delijkheid en dat is op zichzelf al een stuk propaganda. Nehroe en zijn Congresparty zul len dan ook, wanneer ze een regering vormen, zich moeten bezig houden met een program, dat zich vooral od verhoging van de levensstandaard richt. Met het Kasjmir-conflict vul len zich de magen niet. Nieuws in oen Noiedop De enige overlevende van het vlieg ongeluk by Nice op Maandag J.L. mej. Delpy. heefl in het ziekenhuis verteld, dat de passagiers zagen, hoe de piloot opsprong en wanhopig aan de stuurin richting trok. Vele passagiers gilden en enige seconden later dook het vliegtuig naar beneden, zijn ondergang tegemoet Een minder noodlottige val maakte Woensdag een tweejarig jongetje in de Jacob van Lennepstraat te Amsterdam. De kleuter viel ln een onbewaakt ogen blik uit een raam van de derde verdie ping en kwam in de tuin terecht Na on derzoek bleek, dat hij geen letsel hsd opgelopen Drooglijnen hebben waar schijnlijk zijn val gebroken. Het Jon getje had dus niet over geluk te klagen, evenmin ais een inwoner uit Salt Lake City. die enkele uren, voordat een streek in Zuid-Carolina werd uitgekozen voor de bouw van een fabriek, waarin water stofbommen vervaardigd zullen worden, een stuk van dit land kocht en het la ter met een winst van 75.000 dollar weer verkocht. Tegen hem kan niet gerechte lijk worden opgetreden. Dat kan wel tegen enkele lieden, die door de douane bij Glanerbrug in Overijsel gegrepen werden, toen zij probeerden dozen met verse snijbloemen over de grens te smokkelen. Dat bloemen over de grens gesmokkeld worden is een grote zeld zaamheid. Nog merkwaardiger is de gitaar van een inwoner van Euclid in Ohio (Ver. Staten). Deze gitarist kwam namelijk tot de ontdekking dat zijn elec- trische gitaar behalve muziek ook radio- telefonische opdrachten aan taxi-chauf feurs voortbracht. Hij riep de hulp in van een monteur en toen bleek, dat het Instrument, behalve als versterker ook als ontvangtoestel werkte en per mobi lofoon uitgezonden instructies van de plaatselijke taxi-ondernemer opving.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5