<4 Hoedekenskerke verwelkomde de nieuwe burgemeester G D.D.D. Zeeuwse Almanak KREOFLAVON van Ztüin [gkj tot Ziipe worden weer gevuld VLISSINGEN KRIJGT DIT JAAR NIEUWE ZWEMINRICHTING kerknieuws Voetbal in de huiskamer Er bestaai geen plan voor het geven van scheurpremies ZWITSALl PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VRIJDAG 7 MAART 1952 NA MEER DAN TWEE JAAR Mr. H. J. M. Stieger hartelijk ontvangen. de Kcn,Mn,e Hoedekenskerke met liet kerkdorp Donderdae «'eer een burgemeester gekresen. De bevolklnr au de in vlaggen getooide dorpen is de nieuwe magistraat, mr. H. J M? htieger met vertrouwen tegemoet getreden. In de hartelijke ontvangst en goede woorden welke tijdens en na de officiële raadsvergadering werden gesproken, hebben deze gevoelens zich duidelijk gedemonstreerd. Rond kwart over twee stond het feestcomité met de belde muziekkorp sen van Hoedekenskerke en Kwaden- damme alsmede de schoolkinderen van Hoedekenskerke op de weg réar Goes bij het bedrijf van Iz. Nieuwên- huijze opgesteld om de nieuwe bur gemeester met zijn moeder te ver welkomen. De heer T. A. van Doese laar sprak namens het comité een be groetingswoord, waarna mr. Stieger hartelijk dankte voor deze verwel koming. De muziek zette het ..Lang zal hij leven" in en daarna ging het te voet in optocht naar het dorp. Voor het verenigingsgebouw zon gen de schoolkinderen een speciaal welkomstlied en nadat de burgemees ter zowel de kleintjes als de ouderen op vriendelijke wijze had dankgezegd, gingen de kinderen naar de school om van een tractatie te genieten. De belangstelling voor de installa tieplechtigheid was buitengewoon groot. Behalve de vele autoriteiten waren ook zeer vele ambtenaren van de prov. griffie, alsmede tal van oud studievrienden van de Nijmeegse uni versiteit tegenwoordig. Nadat de wnd. burgemeester, de heer M. Steijn, de officiële raadsver gadering met een enkel woord had geopend en de secretaris het benoe mingsbesluit had voorgelezen, werd de nieuwe burgemeester met zijn moeder binnengeleid. De heer Steijn sprak hierop de installatierede uit, waarin hy uiting gal aan de blijdschap over deze benoeming. In het kort liet spr. de moeilijke na-oorlogse jaren de revue passeren. De vorige burgemees ter, de heer Vogelaar, heeft toen veel weten te bereiken. Het is thans zover dat binnenkort de honderste nieuwe woning na de bevrijding zal worden gebouwd. Met de wens dat Gods ze gen in rijke mate op zijn werk als burgemeester moge rusten hing de heer Steijn daarop mr. Stieger ambtsketen om. De nieuwe burgemeester begon daarop zijn rede met dank te bren gen aan H. M. de Koningin en haar adviseurs voor de benoeming. Vervol gens wees hij op de autonome plaats van een gemeente en memoreerde de plannen voor samenvoeging, waarbij ook Hoedekenskerke in discussie werd gebracht. Spr. zag in de benoeming een voorlopige bekroning van een lang bestaande toestand. Het is thans aan de gemeente om haar levensvat baarheid aan te tonen. De burgemees ter kon begrijpen dat het bericht van de benoeming door een gedeelte van de bevolking met terughoudenheid is ontvangen. Hij hoopte door zijn per soonlijke instelling en opvatting van zijn taak, deze terughoudendheid te kunnen wegnemen. Hij wil daartoe het Romeinse adagium „Ieder het zij ne" voor ogen houden. Na nog zijn be wondering te hebben uitgesproken' voor het werk van zijn voorganger en de wnd. burgemeester, gaf hij rlog enkele punten aan als de bouw van een nieuw gemeentehuis, verbetering van de Kwadendamse grintweg, de bootverbinding en de woningbouw, die zijn volle aandacht zullen hebben. Tenslotte deed hij een beroep op de raad en het gemeentepersoneel om hun volle medewerking te verlenen. WOORDEN VAN DANK EN FELICITATIE. Hierna sprak wethouder Jac. Beu lens woorden van dank tot de heer M. Advertentie Ullltfï- Krabben en peuteren maakt de kwaal steeds lllf Cl^n erger. De helder vloeibare IU.13MMJ D.D.D. dringt diep in de poriën door, zuivert, ontsmet en geneest de huid. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN „SPEELGOED" Uit Middelburg komthet verheugen- de bericht, dat de aldaar opgestelde postzegelautomaten weer zullen gaan functionneren. Er is nog niet zo lang geleden een tijd geweest, dat postzegelautoma- ten nog onbekende toestellen waren en in die dagen was buurman er altijd wel om te elfder ure redding te bren gen. Als buurman niet thuis was, moest ge een deur verder wandelen. Misschien wel twee deuren verder, maar de postzegel kwam er. Sinds de invoering van de automa- ten kon buurman met rust gelaten worden. Totdat de eerste Middelbur ger tot de conclusie kwamdat de automaten niet meer werkten. En toen bleek, hoezeer men verwend was. Hoe snel de mens, de moderne mens, zijn eisen gaat stellen. Hij voelt zich dan plotseling zo zonder die practi- sche automaat als een kind, dat zijn speelgoed is afgepakt. En hij pakt een papiertje en schrijft daar op „Komt er nooit meer iets in"? Wel: er komt weer wat in. We kun nen gerust zijn. Ook dit onderdeeltje van ons gemechaniseerd bestaan zal weer gaan werken. Tenzij er een kind komt, dat iets stuk maakt aan het blinkend blauwe toestel. Dan zijn we weer als dat kind. Zonder het „speelgoed", waar mee we zo vertrouwd geraakt wa ren Steijn voor de wijze waarop hij twee jaar en drie maanden als wnd. bur gemeester is opgetreden. In een vlot speechje bracht de sceretaris, de héov A- van der Have, de gelukwenst van het gemeentepersoneel aan bur gemeester Stieger over, terwijl hij wethouder Steijn als herinnering aan de aangename samenwerking een vul pen aanbood. Met een dankwoord van de heer Steijn werd hierop de offi ciële raadsvergadering gesloten. Na de officiële raadsvergadering hebben vele sprekers de nieuwe bur gemeester en zijn moeder gelukge wenst met de benoeming. Achtereen volgens voerden het woord mr. dr. A. J. J. M. Mes, als voorzitter van de Ver. van Burgemeesters en Secreta rissen in Zuid- en Noord Beveland en de vorige burgemeester van Hoede kenskerke. de heer J. J. Vogelaar, thans te Ouderkerk a. d. IJssel. Voorts de deken R. M. A. Nieveen van Dy- kum uit Goes. De Ned. Herv. predi kant, ds. S. J. M. Hulsbergen, pastoor Schneiders van Kwadendamme en óa heer J. Lukasse namens de Geref. ge meente van Hoedekenskerke. De heer I. Groenewege, voorzitter van het Waterschap Hoedekenskerke liet zijn woorden vergezeld gaan van een bouquet bloemen voor mevr. Stie ger. Hierna spraken nog de heer Mart. Steijn, voorzitter van het Burg Arm bestuur, de heer C. Bierens, wnd. hoofd van de O. L. school, de heer A. P. Kole, gemeentegeneesheer, de heer C. Mol, wnd. burgemeester van Baar land, maj. W. H. van Ballegoyen de Jong. districtscommandant van de Rijkspolitie, de heer J. van Tuinen, namens het personeel van de Prov. Griffie en tenslotte kapelaan J. Stie ger. broer van de burgemeester. Nadat de burgemeester een dank- Aflvertentie Woord had uitgesproken, werd daar op de geanimeerde bijeenkomst be sloten. NAAR KWADENDAMME. Hierop begaf de nieuwe burgemees ter zich naar Kwadendamme waar hem ook een hartelijke ontvangst door de bevolking werd bereid. De muziek en de schoolkinderen stonden weer gereed, terwijl in het parochie gebouw, waar ook het griffiepersonee" en de studenten uit Nijmegen aanwe zig waren, nog verschillende sprekers o.a. pastoor Schneiders, de voorzitter van het Oranjecomité de heer A. de Boo en de heer Romrae, namens het studentencorps het woord voerden. Des avonds was er in beide dorpen een receptie. Het muziekgezelschap van Hoedekenskerke bracht nog een serenade. voorkomt en geneest Installatie burgemeester van Arnemuiden. De nieuwbenoemde burgemeester van Arnemuiden, de heer J. van den Bos, zal op Vrijdag 21 Maart a.s. om 2 uur worden geïnstalleerd tijdens een openbare raadsvergadering. De burgemeester zal aan de grens van de gemeente worden opgewacht door een commissie, die de feestelijkheden or ganiseert. De heer J. J. C. v. d. Graaff zal hier de nieuwe burgervader toe spreken, waarna via Kleverskerke naar Arnemuiden wordt gegaan. In Kleverskerke zal de heer van den Bos begroet worden namens de bevolking aldaar, door de heer F. Hammer, hoofd van de school. Het ligt in de bedoeling om geen grote feestelijkheden te organiseren. Wel wil men enige volksspelen hou den bij genoegzame deelname. Er zullen nog definitieve plannen gepu bliceerd worden. AFSCHEID VAN DE GEMEENTE-SECRETARIS. De heer J. J. Huyssen zal op Dins dag 25 Maart, eveneens in een bij zondere raadsvergadering, afscheid nemen als gemeente-secretaris. De heer B. R. Plasschaert overleden In de ouderdom van 72 jaar is Woensdag te Sas van Gent overleden de heer B. R. Plasschaert, in leven oud-directeur van de le Ned. Coöp. Beetwortelsuikerfabriek. De heer Plasschaert was 40 jaar aan de fa briek verbonden, waarvan 35 jaar als directeur. Enkele jaren geleden nam lijj als zodanig ontslag, doch tot vo rig jaar bleef hij adviseur van het be stuur. Hij maakte voorts deel uit van dé Kring van Werkgevers in de Ka naalindustrie. De teraardebestelling zal a.s. Za terdag plaatsvinden. BEVORDERING RIJKSWATERSTAAT. Met ingang van 1 Maart j.l. is de brugwachter-B in vaste dienst' van dé' Rijkswaterstaat C. de Rijke te We- meldinge bevorderd tot sluiswachter- C, eveneens te Wemeldinge. De biljartclub „Luctor" te Hein- kenszand heeft in haar lokaal de club Thalia" uit Hansweert op het groene laken verslagen. De influenza on der de jeugd van St. Annaland is aan het luwen. De klassen van de lagere scholen zijn weer behoorlijk bezet en de kleuterschool kon heropend wor den. Geen belangstelling bestond te Sint Annaland voor de vergade ring, die de Jong Hervormden op 4 Maart hadden uitgeschreven. Men wil het nu nog eens op 18 Maart probe ren. Gezond was het verenigings leven in de C.B.T.B. te Gapinge, die een jaarvergadering hield onder lei ding van de heer W. Louwerse. De jaarverslagen werden goedgekeurd, waarna de heer A. de Kam sprak over Amerika en Canada. De heer W. Maas te Vrouwenpolder, presideerde een vergadering van de A.R. kiesver eniging, waarin de groslijst voor de Tweede Kamer werd vastgesteld en huishoudelijke zaken afgedaan. De financiële toestand van de kolenver- eniging „Eendracht maakt Macht" te Elléwontsdijk, bleek in de jongste jaarvergadering in orde te zijn. De heren P. J. Israël en Th. Oosthoek werden als bestuursleden herkozen. De oudste inwoonster van Scher- penisse, mevr. de wed. J. Tholenaar Bevelander is op 99-jarige leeftijd overleden. Op 1 September zal het schooljaar te Stavenisse aanvangen, aldus beslisten B. en W. Voor het eerste jaar zal nog een overgansmaat- regel worden getroffen. De burge meester van Stavenisse beëdigde de heren M. Hout, havenmeester en G. Quaak, jachtopziener, als onbezoldigd gemeenteveldwachter. In Krabben- dijke had men gedurende Februari veel geld nodig, want bij de postspaar bank werd slechts f 5182.93 ingelegd en f 13.457.64 terugbetaald. Zes nieu we spaarders werden ingeschreven. In de Ned. Herv. kerk te Krabben- dtjke wérd f 42 gecollecteerd voor de zending en f 45 voor het Zuiderzee- fonds. De zangvereniging „Tot Oefening en Ontspanning te Borsse- le, zal op 21 Juni a.s. haar 60-jarig bestaan vieren met een bondsfeest, al dus werd besloten in een vergadering onder leiding van de heer J. de Smit. Gezond is het clubleven in de Ned. Herv. vrouwenvereniging te We meldinge, die een jaarvergadering hield onder leiding van ds. G. J. van Ieperen. De jaarverslagen werden goedgekeurd; er was zang en er wa ren samenspraken. De heer J. U. te Sint Krnis reed even buiten Breskens zo maar in een sloot, toen hij achter het stuur van zijn auto zat. Hij was alleen op de weg. Een kraanwagen hees de ernstig beschadigde auto uit het water. De heer U. zal moeten uit leggen, hoe dat ongeval mogelijk was. Zaterdag 15 Maart zal te Vlissin- gen voor Zonnestraal en het N.V.V.- t.b.c.-fonds worden gecollecteerd. De varkenshouders te Ouwerkerk, die verenigd zijn in „Elkaar tot Steun", keurden de jaarstukken goed over 1951 met een batig saldo van f 1812.72. De contributie blijft een f 1.per maand, per varken. De aftredende be stuursleden werden herkozen. De dames van de leden der afdeling Mis singen, Algemene Metaalbond, hebben geleerd, hoe ze met een stuiver de. wereld rond moeten komen. De „Ver enigde Spelers" gaven dat lesje in de vorm van een cabaret-revue met aar dige liedjes en scènes. Mevr. Strub- be—van Veen te Middelburg presi deerde een vergadering van de C.H. U.-vrouwengroep. De jaarverslagen werden goedgekeurd en na de pauze was er een aardig program. Dr. G. Wagenaar uit Goes hield te Sint Lau rens zijn lezing over het besmettelijk verwerpen bij vee, welke lezing ook reeds elders werd gehouden. Mr. J. F. G. Schlïngemann sprak over het landbouwbeleid in een Z.L.M.-verga- dering te Grypskcrke. De jaarversla gen van de afdeling wezen een batig saldo en een ledental van 40 aan. Er werden ook enkele films vertoond. Ds. J. van Winterswijk te GrUpskerke leidde het jaarfeest van de Hervorm de jeugdverenigingen. Er waren to neelstukjes, er was muziek van een bandje uit Middelburg en er werd een lekespel opgevoerd. De heer C. de Putter, voorzitter van de Zeeuwse C.B.TJ3. sprak voor de afdeling Veere over „Akkerbouw". De heer D. Kasse presideerde. De jaarverslagen van de afdeling werden goedgekeurd. Ir. J. Bos sprak voor de Z.L.M., afdeling Koudekerke over de P.B.O. en ver toonde films. Onder leiding van de heer J. Vos, werden de jaarverslagen afgehandeld. Het bleek, dat er 85 le den waren en dat er een nadelig sal do was. De heer P. Wielemaker sprak over de vraagpunten der Z.L.M., die werden goedgekeurd. EZ1EN het grote succes, dat wij met onze Februari-aanbicding hebben gehad, zullen wij ook ge durende de maand Maart deze zeer bijzondere aan bieding handhaven. Voor U betekent dit: een kam- garen maatcostuum, dat aan de hoogste eisen voldoet, voor slechts f 158.» GOES; Lange Kerkstraat 27 ZIERIKZEE: Mol A 303 De minister wil weer komen praten Over de afvaarten van de Mij. Zeeland In de Eerste Kamer heeft minister Wemmers geantwoord op de opmer king, welke Woensdag door de heer Kolff (CHU) was gemaakt over de afvaarten van de Mij. Zeeland. Bü de beslissing over de afvaarten naar Engeland, aldus de minister, zal de regering niet uitsluitend econo mische argumenten laten gelden. De regering kan echter de Maatschappij Zeeland niet dwingen een lijn te ex ploiter en, die gedoemd is met verlies te werken. De minister verklaarde zich bereid nog eens In overleg te treden met het gemeentebestuur van Vlissingen en de provincie Zeeland om het vraagstuk van de afvaarten te bezien. DENK OM OOSTENDE. Te voren had ook de heer Kramer (PvdA) de minister gevraagd einde lijk eens een beslissing te nemen in het vraagstuk van de afvaarten haar Engeland. Laat men daarbij niet ver geten, aldus dit Kamerlid, dat wan neer Hoek van Holland wordt geko zen, een deel van het vervoer naar Oostende zal overgaan. Volgend jaar gas uit Sluiskil? Naar wij vernemen zal voor de lan ge afstandsgasvoorziening vanuit Sluiskil, nog dit jaar begonnen wor den met de aanleg van de buisleiding van Baarland naar Goes en Walche ren. als aansluiting op de zinker door de Wester schelde. Vermoedelijk zal het een enkelvou dige leiding worden. Het te volgen tracee wordt momenteel nog uitgestip peld. Ook wordt overwogen te Goes een watergasfabriek op te richten, teneinde bij eventuele storing, aan de buisleiding uit Sluiskil, geen stagna tie in de gasvoorziening te doen op treden. Vervaardiging van rollen heeft gestagneerd Sinds enige tijd prijkt het op schrift „ledig" op vrijwel alle postze gelautomaten, waaruit, als het goed is, iedere keer, dat men er een dub beltje instopt en aan de zwengel draait, een postzegel van 10 cent te voorschijn moet komen. Gedurende de korte tijd, dat deze automaten weer een vertrouwde verschijning in het stadsbeeld zijn, is wel duidelijk gebleken, dat zij in een grote behoef te voorzien. Geen wonder dan ook, dat bijvoorbeeld de directeur van het postkantoor te Middelburg de laatste tijd wel eens ëen boos briefje ontving, waarin deze óf gene zich er over be klaagde, dat hij herhaaldelijk naar de automaat wandelde en steeds weer tot de ontdekking moest komen, dat deze wandeling voor niets was ge weest. Zelfs werd op één der Middel burgse automaten een papiertje ge plakt, waarop stond te lezen: „Komt er nooit meer lets in?" Het leed zal echter spoedig gele den zijn. Naar wij van de hoofddirec- teui der Posterijen vernamen, kon den de automaten niet gevuld worden omdat zich een stagnatie heeft voor gedaan in de vervaardiging van de postzegelrollen. Men is de moeilijk heden echter thans te boven eh de verwachting is, dat Maandag de nieu we rollen beschikbaar komen. De le digheid der automaten houdt, naar ons werd verzekerd, in geen geval verband met een eventuele wijziging van de posttarieven, zoals wel werd gemeend. PLANNEN ZIJN AANBESTEDINGSKLAAR. Met de aanleg wordt in April begonnen. Het .zal niet lang meer duren of de Missingse schooljongens en -meis jes zullen onder deskundige leiding in het water kunnen spartelen. De plannen voor de aanleg van een nieuwe zweminrichting te Vlissingen zijn thans in een vergevorderd stadium gekomen. In de jongste vergadering van de gemeenteraad te Vlissingen werd reeds medegedeeld, dat het be stek bijna gereed was en binnen niet al te lange tyd tot aanbesteding kan worden overgegaan. Men denkt ongeveer in April met de aanleg te kun- rieii beginnen. De duur van de werkzaamheden is bepaald öp 50 dagen. Da plaats.;waar de nieuwe zwemin richting zal verrijzen, ligt niet ver van de plaats, waai' zij voor de oor log lag. Volgens de tekening, welke 'de héér H. 'J. de Jong, bestuurslid van de „Missingse Zwemclub" ver vaardigde, zal de inrichting ongeveer 145 meter landinwaarts van de Keer sluis worden gebouwd aan de Oost kant van het kanaal door Walcheren. De aanleg van de zweminrichting brengt met zich mee, dat het jaag pad langs het kanaal verlegd moet worden. Dit zal gebeuren over een afstand van 70 meter, daar de lengte van de ontworpen zweminrichting plm. 5.0 meter bedraagt. Er komt een hoofdgebouw met aan weerszijden kleedgelegenheden voor dames en heren, terwijl er aan de Noordkant van het zwembad een rij wielbewaarplaats zal ven-ijzen. ONVERBETERLIJK.... ORANJEBOOM BIER! TWEE PREDIKANTEN VOOR SLUIS, RETRANCHEMENT EN ST. ANNA TER MUIDEN. Reeds geruime tijd bestaan er plan nen tot combinatie van de bediening in het predikantenambt te Sluis, Re- tranchement en SL Anna ter Muiden. Het staat thans vast, dat deze com binatie doorgang zal vinden, zodat er dan voor deze kerkelijke gemeenten twee predikanten beroepen kunnen worden, waarvan een woonachtig in Sluis en de ander in Retranchement Hiermede gaat vooral voor Retran chement een lang gekoesterde wens ln vervulling. Na het succes met het eerste voetbalalbum Goal heeft de be kende radio-reporter Leo Pa- gano nu het tweede Goalalbum samengesteld. Een album vol met levendige boeiende be schrijvingen en een schat van gegevens over de voornaamste voetbalclubs in ons land. Hon derden prachtige foto's, die gratis verkrijgbaar zijn voor de regelmatige gebruikers van Condor huishoudzeep, Carlton Old Lavender toiletzeep, L 2.3. Zelfwerkend Wasmiddel, Rei- nal schuurpoeder, Glorine bleekwater en Snel alkalivrij wasmiddel De grote prijsvraag „het Nederlands elftal", die aan deze uitgave 13 verbonden, trekt ook grote belangstelling. Geen wonder, met die 100 voet ballen, 100 paar voetbalschoe nen en 200 albums Goal 2, die voor 1 April als prijs beschik baar worden gesteld. Alle in lichtingen zijn verkrijgbaar by Uw kruidenier of bij de uitge ver van het album de N.V. Zeepfabrieken v/h. de Haas van Brero, afd. Goal, Apel doorn. GEREF. KERKEN. Bedankt voor Rijnsburg (derde pre dikantsplaats)G. N. Lammens te Heinkenszand. Bedankt vóór: Rijnsburg: ds. G. N. Lammens Jr. te Heinkenszand. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Krimpen aan de Lek, Nieuwe Tonge en Poortvliet: L. Trou- borst te Monster. VERHOGING KERKELIJKE PENSIOENEN WORDT BESTUDEERD. Op vragen van. het lid der Tweede Kamer, de heer Dassen (KVP) be treffende de verhoging van de zgn. kerkelijke pensioenen, heeft de minis tervan Financiën o.a, geantwoord, dat voor de burgerlijke en militaire pensioenen andere regelingen getrof fen plegen te worden dan voor de kerkelijke pensioenen. Dit vindt zijn verklaring ln de omstandigheid, dat het hier gaat om voorzieningen van een geheel verscliillend karakter, welke een verschillende historische ontwikkeling hebben gehad. ïn ver band met het vorenstaande valt een parallel dan ook niet te trekken. Over dè vraag of desondanks aan leiding zou bestaan de tijdelijke uit kering enigermate te verhogen, heeft de minister het. advies Ingewonnen van de staatscommissie voor de za ken van de Erediensten. Zodra dit advies is uitgebracht, hoopt de onder getekende zijn standpunt nader te he- palen. Over de vraag op welke termijn nieuwe adviezen van de staatscom missie zijn te verwachten, kan de mi nister thans nog geen uitsluitsel ge ven. Wel heeft Hy nog onlangs bij de voorzitter der commissie er op aan gedrongen, het uitbrengen van het advies zoveel mogelijk te bespoedi gen. In het hoofdgebouw eeifz^n ver- ti'ëkken ingericht voor het personeel* een bergplaats van allerlei wêrktui- gen, toiletten voor dames en heren, alsmede douchecellen. Ook zal een grote ruimte worden gereserveerd' voor een garderobe, waar de bezoe kers van het zwembad hun kleding in bewaring kunnen geven. Voor de jeugd zullen twee zgn. „pierenbakken" worden aangebracht, één voor de meisjes en één voor de jongens. De bakken zullen een lengte hebben van 9.30 meter en een breedte van 4,30 meter. De glooiing naast de pierenbakken zal worden afgewerkt met een betonlaag of betontegels. Bij het organiseren van wedstrijden zal men gebruik kunnen maken van vlotten voor het uitzetten der banen. De kosten van dit alles zullen voor een groot deel ten laste komen van de „Missingse Zwemclub", Men zal echter van gemeentewege een sub sidie verkrijgen. Maar bij onvoldoende activiteit kunnen stringente maatregelen toch niet uitblijven In zijn memorie van antwoord in zake de begroting van landbouw deelt minister Mansholt aan de Eerste Ka mer mede, dat hij niet dan in het uiterste geval zou willen overgaan tot het opleggen van een scheur-, plicht Er loopt èen gerucht ,dat bin-, nenkort een scheurpremie in uitzicht zal worden gesteld. De minister verklaarde echter uit drukkelijk, dat er geen plan voor het geven van scheurpremies bestaat. Hij is er niet van overtuigd, dat dit onder de huidige omstandigheden uiteinde lijk tot een inkrimping van het daar voor in aanmerking komende areaal grasland zou lelden. Bovendien geeft onder de huidige omstandigheden het scheuren van grasland in vele geval len nog zodanige rechtstreekse voor delen, dat hy het niet juist zou ach ten hiervoor nog een premie beschik baar te stellen. Indien onvoldoende activiteit wordt getoond tot opvoering van de eigen verbouw van voedermiddelen op de veehouderijbedrijven, zal niet kunnen worden ontkomen aan meer stringen te maatregelen welke de gewenste ontwikkeling zullen kunnen stimule ren. Hierbij kan ook inderdaad worden gedacht aan een systeem van vee- voederdlstrlbutiè, waarbij de hoogte der toewijzingen afhankelijk wordt gesteld van de productie van bepaal de gewassen. Advertentie geneest bij doorliggen, doorzitten en gevoelige huid

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2