NIEUWS UIT ZEELAND ASPR0 WISSEL. SCHOUWEN SCHOUWEN EN DUIVELAND VAN. HOUTEN'S POPENTPOODT BEGEERDE TITEL EINDELIJK VOOR LEWEDORPSE BOYS? VRIJDAG 7 MAART 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Record-prestatie bij de Vitrite-Works Nadat In November jl. bij de Vitri- te Works te Middelburg een record productie van 8 millioen caps hul zen, die bij de fittingen behoren werd bereikt, is in de afgelopen week een productie van niet minder dan 9 millioen caps gehaald. Ter gelegen heid van dit feit zullen Zaterdag a.s. de arbeiders getracteerd worden op sigaretten en de vrouwelijke arbeids krachten op chocolade. G. KAMMELOO f Te Philippine is plotseling overle den de heer G. Rammeloo, die be stuurslid was van de Coöp. veiling Terneuzen en die ook in organisaties op het gebied van de tuinbouw en de mosselhandel een vooraanstaande plaats innam. Concert voor kamparbeiders Onder auspiciën van de Commissie voor cultureel werk in de arbeiders kampen in Zeeland geeft het Neder lands Kamer Symphonie-orkest op Woensdagavond 12 Maart wederom een concert voor de arbeiders uit de kampen. Onder leiding van Sam Swaap worden, ditmaal in de Con cert- en Gehoorzaal te Middelburg, werken van Schubert. Mozart. Grieg, Svendsen, Bizet, Puccini en Volkmann uitgevoerd. Solisten zijn de dames mevr. Tjac Troelstra—Romein (zang), mej. Eva Christeller (viool) en mej. Lous Goossens (cello). ROTTERDAMS TONEEL. Het Rotterdams Toneel zal Maan dag 10 Maart a.s. in het Concertge bouw optreden met „De Passie bloem", voor de afdeling Terneuzen van de Z.V.U. Zierikzee CAUSERIEËN OVER HET B.L.O. Dr. M. de Koek, schoolarts te Zie rikzee en de heer G. Rosink, hoofd van de binnenkort te openen school voor B.L.O. te Zierikzee, hielden in Concordia causerieën over het indivi dueel onderwys. Dr. Kok hield een interessante causerie over het onder wijs voor de enkeling. De heer Ro sink behandelde uitvoerig de vraag, hoe men bepaalt of een kind naar de B.L.O. school moet. Spr. zeide; dat het intelligentie-quotient beslissend was. De film, welke hierna vertoond werd, gaf een duidelijk beeld van he* onderwijs aan moeilijk lerenden, doofstommen en lichamelijk gebrek kige kinderen. Aanwezig was o.a. burgemeester jhr. mr. J. Schuurbeque-Boeije. „RUST ROEST" GAF UITVOERING" Woensdagavond gaf de vereniging voo rlichamelijke ontwikkeling „Rust Roest" in de Concertzaal te Zierik zee voor een geheel bezette zaal haar jaarlijkse uitvoering. De voorzitter, de heer P. J. v. d. Doe, heette in zijn openingswoord in het bijzonder welkom de burgemees ter, jhi\ mr. J. SchuurbequeBoeije, en de gemeente-secretaris, de heer G. Grolleman. De secretaris, de heer J. Coumou, vertoeft buitenslands. De leiding berustte, wat de gymnastiek betrof, bij de heer C. Timmerman, op volger van de heren J. v. d. Houten en L. Schouls, wier verdiensten hij in het licht stelde. Mej. M. Kosters verzorgde de rhythmische oefenin gen. Het programma, dat 20 nummers bevatte, werd vlot afgewikkeld. De meisjes en jongens van 612 jaar gaven blijk er ernstig naar te streven goede turners (sters) te wor den. De dames gaven een prettige afwisseling met het „rendez-vous" en fantasie. Dc heren, waaronder vete ranen, muntten bij het hoogrek-tur- nen uit door lenigheid, ondanks'him leeftijd. De muzikale medewerking werd verzorgd door het ensemble J. J. Groenewoud uit Middelburg. ST. PH1LIPSLAND Anna Jacobapolder A.R.-KIESVERENIGING. De Antj-Revolutionnaire kiesver eniging te Anna Jacobapolder ver gaderde in de consistoriekamer van de Gereformeerde kerk, onder lei ding van de heer P. Boudeling. De aanbevelingslijst voor de a.s. kamer verkiezing werd vastgesteld. Uit het jaarverslag van de penningmees ter bleek, dat er in kas een batig sal do was. De kascontrölecommissie had de boeken en bescheiden in orde be vonden. De heer G. de Jager Izn. sprak daarna over de verhouding van overheid en bedrijfsleven. Hierop volgde een drukke bespreking. RAAD Si. PHILIPSLAND. JAARVERGADERING BOERENLEENBANK. Donderdagavond hield in de Graan- beurs de Boerenleenbank te Zierik zee haar jaarvergadering, waarna af doening van enige huishoudelijke za ken de voorzitter, de heer P. M. Ban- nij, de propagandist van de»Raiffei- senbank te Utrecht, de heer J. H. Vroon, het woord verleende. Deze zet te in een .gloedvol betoog uiteen, dat niet alleen de boer bij de banken is geïnteresseerd, maar evenzeer een groot deel van de maatschappij. Spr liet met behulp van films zien. hoe hun geld wordt gebruikt tot verhoging van dc algemene welvaart en tot ver meerdering van de productie. Om dit te kunnen doen is steeds groter ka pitaal nodig, waarvoor in sterke mate moet gespaard worden, aldus spr. Zie rikzee maakt wel een uitzondering op het geheel, want hier vermeerderde de spaarder met 74 en aan spaargeld werd f 160.000.meer ingelegd dan vorig jaar, zoals uit het jaarverslag bleek. Men meent wel eens dat sparen min der noodzakelijk is dan voorheen, om dat de sociale wetgeving in vele no den voorziet doch dit is een verkeer de methode, want een volk dat voor uit wil komen als natie, moet reserve kweken om eventuele tegenslagen te kunnen opvangen. Het spaargeld moet daarom ook goed besteed en nuttig gebruikt worden. Daarna werden enkele films ver toond. Na afloop bracht de heer Banny dank, aan de heer J. H. Vroon voor de prettige uren, die hij de aanwezi gen had bezorgd. Dreischor CLUBCOMPETITIE D.O.S. Voor de clubcompetitie van D.O.S. werden in café „Bodbijl" te Dreischor de volgende partijen gespeeld: Rinus v. d. LindeG. Bal 20; M. DorstLeen Janssens 02; G. Bal Adrie Roggeband 02; M, Dorst Rinus v. d. Linde 2; Rinus v. d. LindeM. Dorst 0—2; Leen Janssens Frans Roggeband 02; Frans RoggebandLeen Janssens 20; Joh. Schot van VeenRinus v. d. Linde 02; Freek RoggebandLeen STIERENKEURING. Maandagmiddag werd te Vrouwen polder de jaarlijkse stierenkeuring gehouden. Keurmeesters waren dc heren Harmsen ,Van Waes en Kleine- pier. Ter keuring waren 6 stieren, waarvan de volgende 3 werden goed gekeurd: Lutské's Adema, eig. Besuijen; Frans, eig. S. de Bruyi Haamstede JUBILEUM VARKENSHOUDERS VERENIGING. Tot de laatste plaats was „Tave- nu" te Haamstede bezet, toen de voorzitter van de varkenshouders- vereniging „De opgaande zon", de heer B. Groenleer, de feestavond ter herdenking van het 40-jarig bestaan opende. Een bijzonder woord van wel kom richtte hij tot enkele bestuurs leden van de kolenverenlging ,,E.M. M.", waarvan het bestuur indertijd het initiatief nam tot oprichting van een varkenshoudersvereniging. Spr. bracht vooral dank aan de heer C. Blom, die zeer veel voor de vereni ging heeft gedaan. De secretaris gaf hierna een over zicht van de gebeurtenissen in de vereniging gedurende de 40 achter ons liggende jaren. Na vele ups en downs staat de vereniging er thans zeer gunstig voor. Namens de kolenverenlging E.M. M. wenste de heer M. Blom L.Jzn. het bestuur geluk met dit jubileum, waarna hij bloemen aanbood. Ook de voorzitter van de geitenhoudersver- eniging complimenteerde het be stuur. Na de pauze werd de film „Op giad ijs" gedraaid. Scharendijke VERGADERING „HET GROENE KRUIS". In café Kooman te Scharendijke werd de algemene vergadering ge houden van de vereniging „Het Groe ne Kruis" voor Eikerzee, Ellemeet en Duivendyke. Na enige besprekingen over de pensioenregeling voor de vo rige wijkverpleegster zuster Van Nieuwenhuizen, werd de rekening 1951 behandeld. De inkomsten be droegen 7860.96; uitgaven 7796,09. Batiff slot 64,87. Bi] de behandeling van de begro ting 1952 deelde de voorzitter mede, dat de bedragen, welke voor pension nering van zuster Van Nieuwenhui zen gestort moeten worden, thans bekend zijn. Door betrokkene zal zelf ook een bedrag gestort worden. Om een sluitende begroting te krijgen, is aan de besturen der drie betrokken gemeenten verzocht om de subsidie te verhogen met 100. Ontyangsten en uitgaven worden geraamd op 7297. Het reservefonds bedraagt 2000. De periodiek aftredende bestuurs leden do heren Ph. de Jonge, P. A. Wesdorp en O, Padmos, werden her kozen. Tot bestuurslid werd gekozen ds. A..P. Nauta van Eikerzee. Tot le den der financiële commissie voor 1952 werden benoemd de heren C. van Splunder ,A. N. Kloet en H. Leij- dens. Advertentie MELK- CHOCOLADEKORRELS THOLEN RAAD POORTVLIET Gemeente-ontvanger benoemd. De raad van St. Philipsland ver gaderde onder voorzitterschap van burgemeester L. J. de Jonge. Van de heren F. A. Vaders en A. Labruyere was bericht ontvangen, dat zij hun benoeming tot lid van de woonruimtecommissie hebben aange nomen. Op voorstel van B. en W. werd de subisidie-aanvrage van de R.K. lagere landbouwschool te Steenbergen afgewezen. Tot leden van de woonruimtecommissie wer den benoemd de heren L. Abrahamse en P. C. Wagenmaker. Er zullen nieuwe verkeersborden worden geplaatst op diverse plaat sen in de gemeente. Met algemene stemmen werd tot gemeenteontvanger gekozen de heer A. H. Izeboud uit Spykenisse. De begroting over 1952 werd vast gesteld. De gewone dienst sloot met een bedrag aan ontvangsten en uit graven van 153.487,79 de kapitaals- dienst met een bedrag in ontvang sten van 49.963,24 en van uitga ven 84.650,06. Nadelig saldo 34.686.82. De kosten per leerling werden vastgesteld als volgt: open bare lagere school St. Philipsland en bijzondere lagere school aan de Lage weg te Anna-Jacobapolder. 25,60, voor de bijzondere lagere school te St. Philipsland op 17,60. B\j de rondvraag informeerde de heer Stormerzand naar het bouwplan van de sluis in de Anna Jacobapol der. De tekening werd de raad voor gelegd. De heer C. A. Stormerzand wilde voorts, dat er iets van gemeen tewege aan de huisdeuren in de Bea- trlxstraat zou worden gedaan. De voorzitter zeide, dat hieraan aan dacht zal worden besteed. De heer K. Goudzwaard vroeg of er al iets ge daan is met de achterstallige ge meentebelasting. De voorzitter zei de, dat tengevolge van drukke werk zaamheden hieraan nog niets is gedaan. De zaak heeft echter de, aandacht. FILMS IN ZEELAND Lost Weekend verfilmd. Het verloren weekend (The lost weekend) van Billy Wilder. Het buitengewoon knap geschre ven fascinerende verhaal „The lost weekend" van de Amerikaanse au teur Charles Jackson over een man, die lijdt aan vergevorderd alcoholis me, het boek, dat men achter elkaar uit leest en later opnieuw grijpt om het te lezen, is enige jaren geleden op sublieme wijze verfilmd door de zeer bekwame regisseur Billy Wilder. Grand-theater, Goes ver toonde Donderdagavond deze rol prent die o.i. terecht met de hoogste onderscheidingen, welke voorhanden waren, is bekroond. De kracht van de roman werd ook de kracht van de film: ongewoon, indringend, recht op de man af, eerlijk en psychologisch, zowel als artistiek volkomen éf Veel dankt deze film echter aan het prachtige spel van Ray Milland, die vlijmscherp en immer volkomen aan vaardbaar de reacties van de onver beterlijke dronkaard op het leven weergeeft, diens dromen en daden, eenzaamheid, geëxalteerdheid, diepe wanhoop en afgrijselijke vrees, Jane Wyman. is ook heel goed in de vrou welijke hoofdrol. Eén ding is jam mer: ter wille van de publieke smaak heeft men het slot veranderd, een be treurenswaardige concessie, die ech ter niet wegneemt, dat „Lost week end" één van de beste films is, welke de laatste jaren Hollywood hebben verlaten. Marktberichten VEILING ST. ANNALAND. 6 Maart: Uien, middelsoort 27.75; drie lingen 21; stek 5.48. Aanvoer: 25 ton. VEILING SCHERPENISSE. G Maart: Uien, middelsoort 27.75; drie lingen 21. Aanvoer: 20 ton. VEILING ST. MAARTENSDIJK. 6 Maart: Uien, gew. 28.20; drielingen l; picklers 10; stek 5; peëen, afw. 10.20. Aanvoer: 20 ton. Tarwe 23—24, gerst 35—37; haver 27— kl. erwten 4050; schokkers 4060; br. bonen 30—35: koolzaad 55; maanzaad VISMIJN TE VEERE. 6 Maart Export garnalen 1464 kg.: 41 71; Schar 3 kg.: 31; Bot 72 kg.: 32—35; Middel tong 1 kg.: 1.91—2.09; Rog 6 kg.: 21; Kabeljauw 3 kg.: 92; Ongesorteerde vis 80 kg.: 2834. Uit wraak huis in de lucht laten vliegen Een dertigjarige fabrieksarbeider uit Oslo heeft het huis van zijn schoonvader in Hamar in de lucht la ten vliegen, waarschijnlijk om zich te wreken op zijn vrouw, die echtschei ding had aangevraagd. Bij de explo sie kwamen de dader zelf, zijn 29-ja- rige vrouw en hun éénjarig zoontje om. De schoonvader moest in een ziekenhuis worden opgenomen. Het huis werd totaal verwoest. SCHEPEN DOOR 1IET KANAAL VAN ZUID-BEVELAND. 5 Maart: Tubantia, Busker. Syria, Da vid. Gerardus, Suuroverste. Raab Kar- cher 80, Uhler. Dietrich, Welbedacht. Ja- co, Goumare. Vertrouwen, Kamps. Tele graaf 5, StaaL Pieternella, de Haas, allen naar Rotterdam. Amstel 8. Heyboer. Le- robert, de Bruyn. Olievos 5, Henkens, Velp, Top. Wiladcor, v. d. Starre, allen naar Amsterdam. Vertrouwen, Theunisse. Wubbiena. Méyer, beiden naar Gorin- chem. Hubert Marie. Rensen. Rival, Blom. Corbières, Buitendijk. Cor, Kerpel. allen naar Dordrecht. Res Nova, Hovestadt. Ambulant, de Waal, beiden naar Werken, dam. Hendrika, van Berchem, naar Nij megen. Maria, Broeken, naar Maassluis. Pax, Bos. naar Den Bosch. August. Pie- ters, naar Rossum. Duo, Seinen, naar A1- blasserdam. Gerdi, de Bot, naar Kerk- drie. Anre, Snijders, naar KerkdrieL Tra- ve, van Boogaard. Overschie, v. d. Dus- sen. Salf 16, Oudshoorn. Migna, Zuider- hoek. Dakota. Schott. Transport 35, Kroon. Damco 67, Eeveraart. Terra Nova. Hooglander. Rudolf Schepers. Koppen. Han. Kurler 1. Nilscher. Elisabeth. Smid. Leuchtenburg 2, Fahnen. Rijnsburg, v. d. Schaft. Fraternité 8, Ploegaart. Moldau, de Jonge, Rheinpreussen 2, Engler. Ru- pel, Buitelaar. Jupiter, Janssen, allen n. Duitsland. Anjou, Bock. Myrrha, Hame. link, beiden naar Straatsburg. Neska 6, v. d. Berg. Haanswijk, Kleinhans. Kon. Juliana, Reitsma. Batavier, de Korte, al len naar Basel. Vitalis, van Oost. Alcedo, van Gent Centrust 5, Braam. Schelde- stroom, Faasse. Brabandia, Ketting. Co- lonia, Derksen. Gerjo, Dubbelman. Time is Money, Droog. Rijn Schelde 19, van Gaaien. Fata Morgana, de Waal. Nema, Hogendoorn, Onderneming, de Waal. Gil bert, Teeuw. Salf 5, Verhoeven. Familie- trouw. Bos. Geziena, Hamstra. Sumatra, Stobbelaar. Variatie, Versluis. Margrie- tha Hendrika, Lenten. Olievos 1. v. d. Meer. Damco 65, van Gent Arag 18. Koch. Alida, Boonstra. Sauternes, Jan sen. Wettstein, Baumann. Rido, Janssen. Osnabruck, Weiss, Talpi, de Jong. Terni, Goedegeburen. Maasstroom 30. VaaL Jo seph, Verhoeven. Damco 66, de Jonge. Willem, Snijders. Gretal, Edelmann. Jo. hanna Jantina, Eleveld. Carl Geldner. Amstel 9, Akkermans. Toiler 5, v. Geest. 30.000 voor woningbouw De gemeenteraad van Poortvliet heeft in haar dezer dagen gehouden vergadering besloten tot het aangaan van een lening van f 30.000.bij de Nutsspaarbank te Tholen. ten behoe ve van de woningbouw. Tijdens deze vergadering kon de burgemeester, de heer B. J. van Oeve- ren, eveneens het raadslid, de heer M. C. van Ast. wederom welkom heten, die van zijn ziekte is hersteld. De bur gemeester deelde mede. dat de wijzi ging in het uitbreidingsplan niet zal worden uitgevoerd door de Centrale Dienst, doch door dé architect Wes- selo. Bij de ingekomen stukken be vond zich de goedkeuring van de ge meentebegroting voor 1952 door G. S. de reserve-post kon verhoogd worden met f 8407,91, terwijl deze post over 1951 met f 1508.verhoogd kon wor den. Op voorstel van B. en W. be schikte de raad afwijzend op het ver zoek van het gemeentebestuur van Bergen op Zoom om een jaarlijkse bij drage in de kosten van huisvesting der R. K. Lagere Tuinbouwschool. Aan de Bijzondere School en de La gere School te Poortvliet werd resp. f 998.75 en f 1200.uit de gemeente kas toegezegd voor het aanschaffen van nieuwe leermiddelen. Als blijk van erkentelijkheid voor het vele werk, dat de burgemeester deed voor het tot standkomen van nieuwe wonïngenTtesIoot'de'raaa "een der nieuwe straten de naam „Van Oeverenstraat" te geven. Tot gemeen te-ontvanger is met ingang van 1 April a s. benoemd de her H. Antho- nisse. die bij de gehouden stemming vier stemmen verwierf, tegen de heer W. Kurvink drie. Tenslotte besloot de raad een be drag van f 1000.op de begroting 1952 uit te trekken voor werkzaamhe den aan de O. L.-school. RAAD THOLEN Dit jaar geen subsidie voor kerkrestauratie De gemeenteraad van Tholen kwam Donderdagmiddag bijeen onder voorzitterschap van burgemeester v. d. Hoeven. Van Gedep. Staten was bericht van goedkeuring gekomen van het raads besluit van 25 Augustus. Dit bete kent, dat de ruiling van de scholen onderling niet doorgaat en dat er nieuwe lokalen zullen moeten worden bijgebouwd voor de Chr. Nat. school en de Huishoudschool. De heer H. Jansen (A.R.) noemde dit een succes voor de voorstellers van dit raadsbe sluit, maar het heeft een zure bij smaak, daar dit besluit de gemeente ruim 20.000 zal kosten. Hij is ech ter voor een spoedige afdoening der plannen. De voorzitter deed toezeg ging, dat B. en W. alles in het werk zullen stellen tot spoedige voorzie ningen over te gaan, er moet geld voor beschikbaar zijn. Van het Ned. Herv. kerkbestuur was een verzoek ingekomen voor 1952 subsidie te krijgen voor restauratie van de kerk. Na een uitvoerige toe lichting van de voorzitter deelde hij mede, dat de financiën een woordje meespreken en dat het dit jaar abso luut niet gaat. Nadat de heren J. Quist en J. Gci- lings, (beiden CJS.) een pleidooi voor subsidie hadden gehouden, werd be sloten dit nader te bezien bij het vaststellen der begroting voor 1953. Een verzoek van de beide kleuter scholen om de subsidie te brengen van 20 op 30 per leerling werd eveneens afgewezen, met dien ver stande, dat indien de posten later het wel toelaten, men zal zien wat er kan worden gegeven. Een voorstel van de heer J. de Heer (Geref. S.P.), 2,50 per leerling extra te geven, kreeg geen steun. Vastgesteld werd een nieuwe ver ordening betreffende bescherming van waakhonden. Voorts zette de voorzitter uiteen, wat de bedoeling is van de bescher ming der burgerbevolking. Hij drong er op aan, dat hieraan ieder zijn volle medewerking zal geven. K.N.V.B. AFDELING ZEELAND Ook Burgh II kan het kampioenschap behalen Indien Lewedorpae Boys Zondag a.s. van Groede «Int, kunnen de Beve landers eindelijk de kampiot-nsvlag hijsen. Slagen de Groedenarcn er ech ter In, de Lewedorpcrs te kloppen, dan zal er nog een weekje gewacht moeten worden. Sluis kan weer eens een overwinning behalen, nu het op bezoek gaat ln Vllsslngen b(J Walcheren. In de eerste klasse C besluit Dreischor de competitie met een nederlaag tegen kampioen Burgh. Renes- se kan zich definitief op de tweede plaat* nestelen via een overwinning op Zonnemaire. Hulst H moet in de reserve eerste klasse A de moeilijke reis naar Hon- tenlsse H ondernemen. Aardenburg II wist deze ploeg op eigen terrein ternauwernood de baas te blijven, zodat ook Hulst op een warme ont vangst moet rekenen. Aardenburg II kan verder de punten bij EMM n weghalen. Steen II is favoriet tegen IJzendijke II en Ria W II zal PSK II nog vaster op de onderste plaats drukken. De Zeeuwen Hl moet bij Axel III In de reserve eerste klasse B voor een redelijke prestatie kunnen zor gen, terwijl Clinge II de leiding van Zeelandia II kan overnemen door Breskens in te verslaan. Vllsslngen Hl heeft Zondag Jl. de leiding moeten afstaan aan Terneu zen III, dat ook Middelburg ni wel zal weten te kloppen. De Vllssingers kunnen hun gramschap botvieren op Goes TTT- Yerseke n kan de baas blij ven over Luctor n. Burgh II kan in de tweede klasse D het kampioenschap behalen. De Burghenaren behoeven maar gelijk te spelen tegen Dreischor n om zich kampioen te mogen noemen. HET PROGRAMMA. Ie klasse B: Lewedorpse Boys I Groede I; Walcheren ISluis L le klasse C: Dreischor IBurgh I; Re- Advertentie Verkouden? Griep7 en veviuyif/ SCHAATSEN Goede prestaties van Maarse en Huiskes Te Toensberg werd een begin ge maakt mét een tweedaagse schaats wedstrijd, waaraan onze landgenoten Gerard Maarse en Anton Huiskes deelnamen. De 500 meter werd gewon nen door de Amerikaan Johnny Wer- ket in 44 sec. Gerard Maarse bezette met de fraaie tijd van 44,3 sec. de tweede plaats. Op de 3000 meter ze gevierde Hjalmar Andersen in 4 min. 56.8 sec. Op dit nummer nam Anton Huiskes de tweede plaats in. slechts 1 seconde achter Andersen. Op. de tweede dag sloeg Aas we reldkampioen Andersen op de 1500 meter met klein verschil. Gerard Maarse en Anton Huiskes werden hier respectievelijk zesde en achtste. De 5000 meter was voor Andersen in 8.14.8 met op de twèede plaats Huis kes in 8.30.8. Maarse eindigde op de ze. afstand als tiende. In het eind klassement leidt Andersen, gevolgd door Aas, Aspiund en Huiskes. IJSHOCKEY Tsjechische critiek op scheidsrechter Dwars Een Tsjechische radioreporter heeft in een uitzending van radio Praag scherpe critiek geoefend op de leiding van de Nederlandse ijshoc- keyscheidsrechter Dwars en zijn En gelse collega Leacock in belangrijke wedstrijden van het Olympisch tour- nooi. Genoemde referees zouden aldus de radioverslaggever de meest vreemde en onrechtvaardige beslissingen tegen de Tsjechische spelers genomen hebben, omdat het immers onduldbaar zou zijn dat een land als Tsjecho-Slowakije. waarvan men had geschreven, dat het nauwe lijks een team van internationale klasse op de been kon brengen, een Olympische medaille in de wacht zou slepen. Volgens de reporter werd een Tsjechische speler door de Nederlan der Dwars, die de spelregels totaal negeerde, enkele malen naar de strafbank verwezen, terwy'l de grof ste overtredingen van Amerikanen en Canadezen onbestraft bleven. MOTORSPORT Wedstrijdprogramma M.A.C. „Scheldegouwen" TERREINKAMPIOENSCHAPPEN EN BENELUXRONDE. De M.A.C. ..Scheldegouwen" heeft haar wedstrijdprogramma voor het komende seizoen vastgesteld. Behoudens goedkeuring door de be trokken autoriteiten worden op 7 Juni de terreinkampioenschappen in het duinterrein te Vrouwenpolder verre den. De Benelux-ronde is vastgesteld op 25 en 26 Juli. De volgende ritten tellen voor het clubkampioenschao: een tijdrit over ongeveer 200 km. op 29 Maart, een clubrit (nachtrit) op 25 Mei. een club- rit op 23 Augustus en een clubrit (nachtrit) op 9 November. Op 14 April (Tweede Paasdag) wordt een gezelligheidsrit naar de bollenvelden en op 27 April in sa menwerking met V.V.V.Goes een bloesemrit door Zuid-Beveland geor ganiseerd. Voor 22 Mei (Hemelvaarts dag) staat een knobelrit op het pro gramma. Op 2 Juni wordt een geza menlijke rit naar Etten gemaakt ter bijwoning van de Klokkenbergrit Op 15 Juni volgt een gezelligheidsrit naar Schouwen en Duiveland. Een derde gezelligheidsrit is op 7 September vastgesteld. Op nog nader te bepalen data zullen technische proeven wor den afgenomen. BIUARTEN DE HEER P. BAARENDS DISTRICTSKAMPIOEN. In café Baarends te Goes werden de kampioenswedstrijden biljart hoofdklasse Iibre gespeeld, voor het District Walcheren-Zuid-Beveland. De einduitslag luidt als volgt: P. Baarends 10 1470 169 8.69 J. v. d. Guchte 6 1 275 173 7.37 A. Goudkuil 4 1260 151 8.34 J. Eggermont 4 1142 163 7.— De heer P. Baarends van de bil jartvereniging A.L.M. te Goes, werd dus kampioen van het district. nesse IZonnemaire I. Res. le klas se A: EMM IIAanJi-nburg II; Steen nIJzendijke H; Rla W II PSK II; Hontenlsse II—Hulst II. Res. le klasse B: Clinge II— Bres kens UI: Axel IIIDe Zeeuwen III. Res. le klasse C: Vllsslngen III— Goes III; Yerseke IILuctor II; Terneuzen IIIMiddelburg III. 2e klasse A: Kruiningen IINoorman nen II; Kwadendamme IVolhar ding II; Zeelandia III—RCS III. 2c klasse B: Groede IIZuidzande I: Middelburg VRetranchement I. 2e klasse C: Corn Boys IIIZulddorpe I; Vogelwaarde IIHontenissc III; Graauw IKoewacht II. 2e klasse D: Dreischor HBurgh II; Rencsse II SVOWK I. 3e klasse A: Domburg IIGoes IV; Lewed. Boys II—Mid delburg VI. 3e klasse B: Sluis H Retranchement n; EMM IUOost burg III. 3e klasse C: Hulst III Hontenlsse IV; Rapenburg IISteen IH; Sluiskil HlGraauw Et. Amsterdamse Beurs 5 Maart 6 Maart Nederland 1948 (3%) 87% 87% dito 1947 (3%) 3 85% 85% dito 1937 3 85% 85% Dollar-lening 1947 3% 93% 9474 Investerlngscert. 3 90% 90% Nederland 196264 z.b. 89% Nederland 196264 m.b. 89% 89% Nederland N.W.S. 2li 70% 70% Ned. Indië 1937 A 3 90% 90 Grootboek 1946 3 87% 87% Nat. Hand. B 89 89% Ned Handelmij. 142% 142% AKU 149% 148 Bergh's Jurgens 226 226 Calvé-Delft 111% 111% Centrale Suiker 165% 16G% Kon. Ned. Hoogovens 135% 137% Unilever 18074 181% Ned. Kabelfabriek 190% 191% Philips 149% 149 Wilton Feyenoord 144% 144% Bill ton 164 165% Kon. Petrol. Mij. 289 290% Amsterdam Rubber 86 86% H.A. Lijn 170% Kon. Paketvaart 119% 119% Ned. Scheepv. Unie 138 138 Rotterdamse Lloyd 135% Stv. Mij. Nederland 152% 154% Handelsver. A'dam 93% 94% Deli Batavia Mij. 101% 102% Deli Mij. 73% 74'4 Alid. Continental 75 75% Tide Water 48% 49% Anaconda 51% 51% Bethlehem Steel 51% 51% Genera! Motors 53% 54 Kennecott 83"* 84% Shell Union 73% 74 Baltimore Spv.*. 19 19 Miss KT. Spw. 7% New York Centr. Spw. 20% 20% Pennsylvania 19% 19% North American 20% 20% Rep. Steel 43 43% U.S. Steel 40% 407# Intern. Nickel 46% 47 Olies zorgden voor een kleine verr assing ter beurze, «loor na een amper prijshou dende opening op 289 aan te trekken tot 291. Deze vaste houding van het hoofd fonds domineerde de markt min of meer en men was dan ook geneigd de betrek kelijk goed prijshoudende stemming op de industrie afdeling voor een groot deel toe te schrijven aan Kon. Olie. De cul tuurafdeling blijft haar betere ondertoon behouden. Behalve de rubber en suiker waarden waren ook vooral tabaksaande len licht gevraagd. De scheepvaart afde ling vertoonde geen bijzondere afwijkin gen. Nagekomen advertenties. Heden overleed zacht en kalm, na een gedul dig gedragen lijden, on ze gèliefde Zuster, Be huwdzuster en Tante, JACOMINA LOOY, in de leeftijd van 72 jaar. Namens de diepbedroefde Familie: J. LOOY. Ellewoutsdijk, 6 Maart 1952. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Ster venden, onze innig ge liefde Echtgenoot, Va der, Behuwd- en Groot vader. Broeder, Be- huwdbroeder en Oom, de Weled. Heer GUSTAAF GHISLAIN RAMMELOO, Echtgenoot van Mevrouw LEONIE DE ZUTTER, in de ouderdom van 76 jaren. Wed. L. RAMMELOO- DE ZUTTER en Kinderen. Philippine, 5 Maart 1952. De plechtige Uitvaart, waarna de teraardebe stelling. zal plaats heb ben op Zaterdag 8 Maart a-S-, des v.m. 10 uur, in de Parochiekerk van O.L.Vr. Hemelvaart te Philippine-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13