Vliegende schotels blijven het mensdom interesseren EEN WRANG SUCCES VOOR MINISTER JOEKES VERLAGING VAN DE ACCIJNS OP SIGAREN PRINS STARHEMBERG KRIJGT ZIJN BEZITTINGEN NIET TERUG DONDERDAG 6 MAART 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 ROMANTIEK IN EEN BIKKELHARDE EEUW Van blinkende bollen tot groene vuurballen O, als er maar eens een neerstortte.. De mensen, die in vliegende schotels geloven en dat zijn er heus niet zo weinig! zijn nog weer eens in hun overtuiging gesterkt door recente onthullingen, nota bene te danken aan de toch zo sceptische Amerikaanse luchtmacht, over vreemde verschijningen in de nachtelijke hemel boven Noord-Korea, De bemanning van een B 29-bommenwerper boven Wonsan wreef haar ogen uit, toen zjj vijf minuten lang een schijf vormig voorwerp, dat met een draaiende beweging scheen te vliegen, liaar toestel zag vergezellen. Het was oranjekleurig en omgeven door kleine, blauwachtige vlammen. Die zelfde nacht, op 130 km. afstand, bmerkte de boordschutter van een andere B 29 een soortgelijke verschij ning, naar zijn Idee echter meer bol- dan schijfvormig. Het voorwerp volgde het vliegtuig een minuut en verdween daarna. De schijven of bollen kunnen heel goed uitlaatgassen van communisti sche nachtjagers zijn geweest. Het interessante van het geval is echter, dat de Air Force, die honderden be richten over vliegende schotels heeft onderzocht en naar het rijk der fa belen verwezen, blijkbaar heeft be sloten minder vijandig te staan te genover mysteries in de lucht. De mededelingen over vliegende schotels blijven opduiken, maar het voorwerp zelf is in de loop der laat ste jaren meermalen van uiterlijk veranderd. Weet U het nog: de eerste schotels, die gesignaleerd wer den, waren rond en blinkend en zij vlogen bij daglicht in een rechte lijn. Overal zelfs boven Souburg werden de glimmende voorwerpen waargenomen. Maar eensklaps kreeg de schotel een ander aanzien: twee piloten ontdekten op een nacht bo ven Alabama een enorm, vleugelloos, sigaarvormig toestel met verlichte patrijspoorten. De vliegende schotel-romance kreeg een nieuwe wending, toen zekere Scully uit Hollywood in een dik boek de schotels ontsluierde als ruimte schepen, afkomstig van een vreemde planeet van een metaal, harder dan diamant en bemand door dwergen met dons in plaats van baarden. Drie van de schotels stortten neer in Zuidwest Amerika, schreef Scully. De luchtmacht noemde zijn onthul lingen dwaze verzinsels. BALLEN VAN VUUR. De zaak kreeg een nieuw aspect, aldus „Time" toen professor La Paz, bekend meteorexpert van de univer siteit van Nieuw-Mexico, geen ver- Toch is 'i zo I rfHfr***-»******»#******#*** 215 Dat de Egyptenaren de scarabaeus sacer zoals de naam reeds aan duidt voor een heilig dier hielden, mogen wijdie de mestkevers in het algemeen niet hoog waarderen, vreemd vinden, doch het pleit voor dit volk uit de oudheid, dat blijkbaar getroffen was door de broedinstinc- ten van de „heilige pillendraaier". Het wijfje van deze kever graaft vóór het leggen der eieren in de aar de een omstreeks 10 cm diepe schacht, die zich in een horizontale gang voortzet, wélke eindigt in een hol, dat „larvenzaal" wordt genoemd. Zodra dit bouwwerk gereed is, be geeft de kever zich naar buiten en maakt een bal van mest. Wij zouden kunnen veronderstellen dat het wei nig verschil maakt, wélke mest hier voor gebezigd wordt, maar dat is niet zo. De heilige pillendraaier neemt schapenmest omdat deze vetter is en zich beter tot kneden leent dan de losse en vezelige paarden- en koeien producten. Aan één zijde van deze geknede bal bevindt zich een deuk met naar buiten gebogen randen; hierin wordt het ei gelegd, de wanden worden ver lengd en naar elkaar toegebogen, zo dat zij het kuiltje afsluiten. De pil heeft thans de vorm van een peer gekregen. De wanden van het kuiltje, waarin het ei ligt, worden glad ge polijst; de afsluiting bestaat uit losse en vezelige mest, zodat er voldoende lucht tot het ei kan doordringenEn dan is de peer gereed voor het trans port naar de larvenzaal. Een mestkever in de pampa's van Zuid-Amerika omgeeft een dergelijke pil nog met een leemwand, waardoor een nog betere beschermingwordt verkregen, terwijl een andere soort daar ter plaatse een bal maakt van rode leem, vermengd met het vlees van zoogdier- en vogetlyken. Deze pil wordt steenhard en heeft een vorm die aan een antieke waterkruik her innert. Door de hals voert een heel fijn luchtkanaal naar het inwendige van de pil, waar zich het ei bevindt Het is niet bekend hoe de kever dit kanaal, dat er uitziet of het met een uiterst dunne naald is bewerkt, ver vaardigt Er zou over deze materie nog veel meer te zeggen zijnBijv. hoe de voortdurende zorg van de kevers en het herhaaldelijk polijsten van het oppervlak van deze broedbal, voor komt dat er zich schimmels op nes telen, doch we moeten sluiten, al wa re het alleen om te voorkomen dat U my bepaalde affecties zult toedich ten. Over toedichten gesproken, de te genwoordige politici wordt regelma tig onder de neus gewreven dat zij zich van zonderlinge financierings methoden bedienen. Dat verwijt is natuurlijk altijd juist. Maar minder juist is de daarop vólgende opmer king dat onze voorvaderen zulke de gelijke financiers waren. Wanneer U wist wat die oude heren in de mid deleeuwen hébben uitgespookt dan zou U de heer Lieftinck voor oer conservatief houden! H. Pétiüon. klaring kon geven voor het verschijn sel van acht heldergroene vuurbal len, die in een periode van 13 dagen in Zuidwest Amerika werden gezien. Toen hij het vermoeden uitsprak, dat men hier met door mensen gelanceer de projectielen had te maken, stroomden uit alle delen van de Ver. Staten berichten over heldergroene vuurballen binnen. Deze waarnemin gen waren lang niet alle afkomstig van krantenverkopers of opgewonden oude dames; ook talrijke lieden met een technische knobbel meenden de geheimzinnige voorwerpen te hebben gezien. In Los Angelos is zelfs al een organisatie voor „burgerlijk schotel- onderzoek" opgericht met een eigen postbox om de mededelingen van „zie ners" te verzamelenTot de meest overtuigde „zieners" behoort de Duitse raketexpert dr. Wal- ther Riedel, eens hoofdontwerper van V. 2's, thans in Amerika werkzaam. Hij is er heilig van overtuigd, dat die vreemde zaken hoog in de hemel van andere planeten afkomstig zijn. EEN „ZIENER" SPREEKT Die schotels kunnen niets met ons wereldje te maken hebben, zegt Rie del, omdat de temperatuur van de buitenzijde te hoog moet zijn voor enig materiaal, dat op aarde bekend is, omdat de voorwerpen manoeu vres uitvoeren, die een piloot ver eisen, maar een mens zouden doden en omdat hun voortdrijvingssysteem op grote hoogte geen sporen achter- Bankdirecteur te Dordrecht gearresteerd VERDACHT VAN FISCALE OVERTREDINGEN. I Op last van de officier van Justitie te Dordrecht is aldaar gearresteerd de bankdirecteur P. B. B., die er van verdacht wordt zich schuldig te heb ben gemaakt aan fiscale overtredin gen. B. zou de Staat voor tienduizen den guldens te kort hebben gedaan. laat, zoals alle systemen, welke bij ons bekend zijn, zouden doen. Daarom is Herr Riedel overtuigd, dat de din gen afkomstig zijn van planeten, waar de hemel- en de ruimte-techno logie veel verder ontwikkeld is dan op aarde. Alles goed en wel, zeggen de scep tici ja, die zijn ook nog te vin den! maar hoe komt het dan, dat geen van de ruimteschepen ooit eens is neergestort en gevonden? Waarom hebben zij zich nog nimmer vertoond op de radarschermen, waar op men hun snelheid en afstand zou kunnen bepalen? En hoe kan een zo uitzonderlijk vliegend voorwerp over een stad als Los Angelos (met vier millioen inwoners) flitsen en slechts door twee of drie mensen worden waargenomen Zolang op deze vragen geen ant woord kan worden gegeven, zal de vliegende schotel niet alleen de tech nici, maar ookde psychiaters blijven interesseren. Het lager dan de straat liggende pleintje vóór de ingang van de Nieuwe Kerk te Middelburg is bestraat met tegels en yzerklinkers, die een aar dig patroon vormen. De foto geeft een beeld van de werkzaamheden, waarmede men weer een stapje dichter is gekomen bij de voltooiing van de kerkenrestauratie. PARTIJGENOTEN IN DE OPPOSITIE Bedrijfsverenigingen zullen zelf administratie voor sociale verzekering voeren (Van onze parlementaire redacteur) Spontaan stapte een aantal Tweede Kamerleden C.H., R.K. en A.R. Woensdagmiddag naar de minister van Sociale Zaken en Volksgezond heid, mr. Joekes, om hem te feliciteren met de aanneming van het wets ontwerp tot herziening van de uitvoeringsorganisatie der sociale verzeke ring, de wijziging van de Ziektewet cn de wijziging van de Kinderbijslag wet. Zijn partijgenoten, de leden van de fractie van de P.v.d.A., hielden zich echter verre van hemZij waren ontevreden, omdat de desbetreffende wet heel anders in het Staatsblad zal verschijnen dan de minister haar aan vankelijk aan de Kamer had voorge legd. Oorspronkelijk voorzag het ont werp in de instelling van een cen traal, van de overheid uitgaand, ad ministratiekantoor. Tegen deze figu ren rezen echter bij de reeds enige tijd geleden gehouden beraadslagingen bezwaren bij verscheidene fracties. Men wenste afzonderlijke, door de be drijfsverenigingen beheerde admini stratiekantoren. De heer Stapelkamp van de A.R.- partij had deze verlangens in een aantal amendementen vastgelegd. Aangezien tijdens de algemene be schouwingen bleek, dat de confessione le fracties voet bij stuk zouden hou den en het wetsontwerp verworpen zou worden, als zij hun zin niet kre gen, werd de verdere behandeling van het ontwerp ruim een maand geleden geschorst. Minister Joekes wilde eerst MINISTER LIEFTINCK KONDIGT AAN: Kamerleden klagen over geheimzinnigheid rond de plannen van Rijkswaterstaat Minister Lieftinck heeft Woensdag in de Eerste Kamer aangekondigd een verlichting van de accijnzen op" sigaren, vooral voor de goedkopere soorten. De belasting op sigaren zal daardoor „nog lichter" worden dan vóór de oorlog het geval was, aldus de minister. Een wetsontwerp inzake belastingsfaciliteiten ten behoeve van charitatieve en culturele instellingen is eveneens in een vergevorderd stadium van voorbereiding. Giften aan dei-gelijke instellingen, die gebonden zijn aan een bepaalde minimum- en maximumgrens, zullen mogen worden afgetrokken van de inkomsten, loon- of vennootschapsbe lasting. De aftrek mag niet meer bedragen dan 3% van het zuivere inkomen of van de zuivere winst. De aftrek mag alleen worden toegepast op zuivere giften, d.w.z. giften, waar uit geen aanspraken volgen. De mi nimumgift, die afgetrokken kan wor den bedraagt honderd gulden. Kerke- ke belastingen komen ook voor af trek in aanmerking. In zijn antwoord op vragen, die Dinsdag waren gesteld deelde minis ter Lieftinck mede, dat voor de ge hele dienst voor 1952 een fiscaal te kort te verwachten is van 267 milli oen. De uitgaven van de werkloos- heidbestrijding zullen het tekort nog verhogen. De inkomsten van invoerrechten en omzetbelasting lopen terug. Ook Lieftinck gaf college over Staatsschuld Minister Lieftinck heeft gis termiddag in de Eerste Kamer college gegeven over de Staatsschuld. Hij gebruikte daarvoor grafieken, die opge steld werden op een ezel naast de zetel van de Eerste Kamer voorzitter toen deze onder luid gelach bevestigend had ge antwoord op de vraag van de minister of „de ezel naast hem mocht worden geplaatst". De Kamerleden, in een halve kring geschaard voor de zetel van de Kamervoorzitter, luisterden vol aandacht naar het betoog van de bewindsman, die uitge rust met een lange stok de be tekenis van de grafieken ver klaarde. ten opzichte van de Kohierbelastin gen past voorzichtigheid. Daarom is het onjuist te zeggen dat de belas tingverhoging in het vorige jaar on gegrond is geweest. De hogere belastingen zijn het min dere kwaad, dat wij omwille van het te behalen resultaat moeten aanvaar den, aldus de bewindsman. STANDPUNT VAN DE REGERING Over de besteding van de tegen waardefondsen van de Marshall-hulp zei de minister o.m., dat de regering op het standpunt staat, dat de tegen waardefondsen zoals ze gegroeid zgn tot Juli 1951 bij voorkeur besteed moeten worden voor aflossing van de Staatsschuld bij de Ned. Bank. Er is goede hoop, dat de Amerikanen zich met dit standpunt zullen verenigen. Het overleg over de schuld-aflossing met 7500 millioen uit de tegenwaarde fondsen bevindt zich in een ver ge vorderd stadium. Voorts deelde de mi nister mede, dat de regering heeft besloten 230 millioen te besteden voor de uitbreiding van het militaire pro ductie-apparaat. GEHEIMZINNIGHEID De Kamer zette zich vervolgens aan de behandeling van de begroting van Verkeer en Waterstaat. Mr. Kolff (CHU), drong aan op minder geheimzinnigheid bij het ont werpen van plannen door de Rijkswa terstaat, de dienst, die „in het ver borgene bloeit als een Maarts viool tje". Ook ir. Kraayvanger (KVP), klaagde over de „geheimzinnigheid" rond de plannen van Rijkswaterstaat. De vergadering werd hierna ge schorst tot hedenavond elf uur. Nekkramp in Wierden In de buurtschap Hoge Hexel in de gemeente Wierden is een geval van nekkramp geconstateerd bij de fami lie L. nog wel eens met zijn opposanten overleggen. Erg vlot is dit overleg niet verlopen, doch toen men er mede klaar was, verscheen een nota van wij zigingen van de bewindsman, waar uit bleek, dat hij volledig aan de eisen van de heren Stapelkamp c.s. tege moet gekomen was. De heer Stapelkamp kon Woensdag middag dus met een gerust en een op gelucht hart zijn amendementen in trekken. Doch nu had mr. Joekes zijn partijgenoten tegen zich in het har nas gejaagd. De Christelijke fracties koppig, nil wij ook koppig, dachten zij. "En zij verklaarden het wetsont werp tengevolge van de er in aange brachte verandering onaanvaardbaar Zij' waren evenwel in de minderheid en zo werd het wetsontwerp aangeno men met 45 tegen 22 stemmen. Tegen waren de P.v.d.A. en de C.P.N. Aan: deze. stemming, was enige dis cussie voorafgegaan. De heer v. d. Born (P.v.d-A.) viel zyn partijgenoot minister op een niet malse wijze aan. Hij betreurde de gang van zaken zeer en handhaafde enige door hem inge diende amendementen om de oor spronkelijke tekst te herstellen, waar door ook de Raden van Arbeid be houden zouden blijven. Het was voor de socialisten vech ten tegen de bierkaai. De amendemen ten van de heer v. d. Born hadden geen schijn van kans. Hij heeft ze dan ook niet aangenomen gekregen. Een communistische motie werd verworpen met 61 tegen 3 communis tische stemmen. De minister kreeg, zoals gezegd, zijn wetsontwerp aangenomen. Dit resultaat moet echter voor hem een wrang bijsmaakje gehad hebben, dat maar matig werd verzoet dooi- de vriendelijke felecitat.es van hen, avier nlet zo lang in Zejst Dc man haan Irnninff hnd pAkraaid. 7.o rirettip „m, Wie wordt secr.-generaal van NATO-ministerraad? ENGELSE REGERING STEUNT MR .STEKKER. De Raad van plaatsvervangers der Noordatlantische verdragsorganisatie heeft de beslisisng over de benoeming van een secretaris-generaal voor de nieuwe ministerraad der NATO tot vandaag uitgesteld. Men gelooft, dat de twaalf betrok ken regeringen de candiaaten willen polsen, alvorens een keuze te doen. Volgens gewoonlijk welingelichte kringen te Londen zal weer een En gelsman worden gekozen. Naar ver luidt wordt een der candidaten, de Nederlandse minister van buitenland se zaken, mr. D. U. Stikker, door de Engelse regering gesteund. De plaatsvervangers besloten het Palais de Chaillot te Parijs voor tij delijk hoofdkwartier le bestemmen. Meisje gedood op onbewaakte overweg. Woensdagmiddag is op. een onbe waakte overweg te Meppel een zes jarig meisje door een uit Groningen komende dieseltrein gegrepen en op slag gedood. Het meisje en twee vriendinnetjes fietsten achter elk aar over de overweg, blijkbaar zon der dat zij de trein hadden zien aan komen. De voorste was nog juist op tijd de overweg over, de achterste bleef juist voor de trein stilstaan. Het slachtoffertje reed in het mid- Door electrische stroom gedood Gisteravond hebben chauffeurs in de autobusgarage van de Rotterdam se tram aan de Sluisjesdijk het le venloze lichaam gevonden van de 51- jarige C. van Maurik. De man was met een electrische klophamer aan het werk geweest en had de electri sche stroom door het lichaam gekre gen, die hem op slag doodde. Echtgenote en „vriend" hebben bekend. In de vergiftigingszaak te Zeist hebben zowel mevrouw v. L. als haar „vriend", de Utrechter J. J. v. d. K. een volledige bekentenis afgelegd. Het gezin Van L. (man, vrouw, zoontje en dochtertje) woonde nog haan koning had gekraaid. Zo prettig is het ook niet al zijn partijgenoten tegenover zich te vinden Nog dit j'aar een tunnel bij Wassenaar Verwacht wordt, dat nog dit jaar zal worden begonnen met de bouw van een tunnel bij het Kerkehout te Wassenaar, waar verleden week een schoolkind door een vallende auto is gedood. Als voorlopige oplossing zul len dezer dagen verkeers- en flikker lichten bij het Kerkehout worden ge plaatst. kleermaker bij de Willem Arntsz- stichting in Den Dolder. De verhouding tussen v. L. en zyn vrouw liet nogal te wensen over. De vrouw had relaties aangeknoopt met de Utrechter J. J. v. d. K. Langzamerhand was bij beiden het plan gerijpt de echtgenoot uit de weg te ruimen, v. d. K. kocht het vergif en zorgde er voor, dat het in handen van de vrouw kwam. Deze diende het haar man toe en toen v. L. overleed onder verschijn selen, die ook op griep wezen, werd de doodsverklaring in goed vertrou wen door de behandelende genees heer getekend. Hei wereldgebeuren Australië op een kruispunt Het zou op het eerste gezicht een wonderlijke tegenstrijdigheid genoemd kunnen worden, dat vrijwel tegelijkertijd de bekende Brit se econoom Barbara Ward een lof lied liet horen over Australië's haast onbegrensde mogelijkheden als voed selproducent der wereld en een an dere deskundige een serie uiterst sombere artikelen over de sterk da lende voedselproductie van het vijfde werelddeel het licht deed zien. Deze ogenschijnlijke tegenstrijdig heid bestaat echter in wezen niet. Belde deskundigen hebben volkomen gelijk. Australië heeft een enorm potentieel op het gebied der voedsel productie wellicht alleen door dat van Canada overschaduwd en te gelijkertijd is de werkelijke productie In de nu-oorlogse jaren schrikbarend gedaald. De oorzaak is te zoeken in het relt, dat het vijfde werelddeel op een kruispunt gekomen is, waar de we gen van bevolkingstoeneming groot scheepse ontwikkelingsplannen en de voor een „afgewerkt" land noodzake lijke industrialisatie elkaar treffen. Het is aan hen, die de teugels In han den hebben, om deze drie wegen als een brede, gladde weg verder te doen lopen. Het Australië met zijn voor-oorlog» bevolkingstal van net zeven millioen stond voor twee mogeijkheden. Of ge woon verder gaan met hoofdzakelijk landbouw- en veeteeltproducten leve ren, zoals het dit vroeger steeds deed, óf maatregelen treffen om een werelddeel te worden met twee. drie of meer maal het huidige aantal men sen. Australië koos de laatste weg en het is duidelijk, dat in het beginsta dium met de beschikbare arbeids krachten en de beschikbare materia len het een wel eens ten koste van het ander moest gaan. Barbara Ward schrijft in haar ar tikelen over de vier millioen hec taren potentieel landbouw- en veeteeltgebled die ten Noorden van de Darling Downs nog op de hand van de ploeger liggen te wachten en over de meer dan een millioen hecta ren in het Zuiden van West-Australië, die nog met vrucht ontgonnen kun nen worden. Maar tegelijkertijd schrijft een ander deskundige, dat Australië thans probeert 8V* millioen mensen te voeden met de zelfde land bouw- en veeteelt-economie, waarmef het vóór de oorlog 7 millioen mense*. voedde. Het aantal landarbeiders is van 520.000 voor de oorlog tot 450.000 gedaald, terwijl het aantal arbeiders in de fabrieken steeg van 542.000 tot 889.000. Vergeleken met het laatste voor oorlogse jaar is de bevolking toege nomen met 20 en de productie van landbouw en veeteelt met 7.8 ge daald. Dit is allemaal waar. En het ver wekt niet alleen plaatselijk ontevre denheid en onrust, maar het kan ook immigranten-in-spé afschrikken. Deze pessimistische opsomming is echter heel eenzijdig en daardoor niet van gevaar ontbloot. Want wat déze deskundige niet vermeldt en Barbara Ward wel. is de enorme energie die in de laatste jaren be steed is aan het Australië van mor gen het Australië, dat veel meer millioenen zal kunnen herbergen en voeden. Daar zijn immers de grote publieke werken als de Snowy River werken in Nieuw Zuid Wales, de Eildon Dam in Victoria, de hydro electrische wer ken in Tasmanil, de „air-lift" van vee en vlees in het Noorden, de nieu we havens, nieuwe kolen- en metaal- mijnen en nieuwe zware industrieën, allemaal nodig voor een „voltooid" werelddeel met veel meer millioenen en allemaal onontbeerlijk voor een veel grotere productie op elk gebied in de toekomst. Hoe zou Australië ooit een groot werelddeel kunnen worden, wanneer iedereen maar gezellig zoals vroeger bleef boeren en er geen enorme wer ken werden uitgevoerd, die het moge lijk zullen maken, dat in de toekomst veel meer land bebouwd, veel meer vee gefokt en veel meeer mijnen ont gonnen kunnen worden? Alleen door zich met alle energie aan de toekomst te wijden, zal Australië eens 10 tot 20 millioen mensen kunnen voeden en daarbij nog een bijdrage kunnen leveren tot een der sterkste wapens tegen het com munisme in Azië: het voedsel. KABINETSCRISIS IN OOSTENRIJK VOORKOMEN Voordat onderzocht is of hij zich al of niet aan hoogverraad heeft schuldig gemaakt De Oostenrijkse volksvertegenwoordiging heeft Woensdag twee com promisvoorstellen goedgekeurd, die betrekking hadden op het eigendoms recht op de 82 landgoederen van de voormalige Oostenrijkse prins Star hemberg, destyds leider van de „Heimwehr", een zeer rechtsgezinde orga nisatie, die door de Oostenrijkse arbeiders wordt beschuldigd van „moord op de werkers". Door deze compromis-oplossing is het gevaar voor een regeringscrisis in Oostenrijk afgewend. De socialisten hadden eerder in de Volksvertegenwoordiging een wets ontwerp ingediend, dat voorzag in het ten bate van de Staat verbeurd ver klaren van de bezittingen van Star hemberg. De (katholieke) Volkspartij was tegen dit wetsontwerp. Oostenrijk wordt, zoals bekend, thans door een op katholieken en socialisten steunen de coalitieregering bestuurd. De gewijzigde en thans goedgekeur de socialistische voorstellen voorzien in het volgende: 1. De landgoederen van Prins Star hemberg zullen door van regerings wege aangewezen beheerders worden beheerd. 2. Teruggave der landgoederen kan slechts geschieden indien de regering worden erkend. hieraan haar goedkeuring hecht en zij „niet in strijd is met het openbaar welzijn". 3. Prins Starhemberg zal zijn bezit tingen niet terugkrijgen voordat een onderzoek is ingesteld naar de al dan niet gegrondheid der in 1947 bij de openbare aanklager voorgebrachte so cialistische beschuldiging, dat Star hemberg zich aan hoogverraad zou hebben schuldig gemaakt. Indien prins Starhemberg, die thans in Argentinië verblijft, naar Oosten rijk zou terugkeren, zou, op grond van de socialistische beschuldiging, een proces tegen hem worden geopend. 4. Een overdracht door Starhemberg van zijn bezittingen aan zijn zoon zal door de Oostenrijkse regering niet Woensdagavond is ie Vlaardlngen een vlaggenfabriek uitgebrand. Een in het gebouw aanwezigen kledingmagazijn kreeg aanzienlijke waterschade. Nieuws In een Noledop Er heerst verontwaardiging in het Lim burgse Schinveld. Men is tot de ontdek king gekomen, dat de burgemeester twee jaar lang de gelegenheid gehad heeft om door middel van een meeluister-apparaat de telefoongesprekken van zijn gemeen teambtenaren af te luisteren. Dit appa raat zal nu bij eenstemmig besluit van de gemeenteraad verdwijnen. In Schoonebeek (Drente) is ook wat ver dwenen. Het is de clandestiene reclame- zender .Js'ooitgedacht", die opgespoord is door de P.T.T. en de rijkspolitie. De zen der, die werkte op een golflengte van 220 meter, werd in beslag genomen, bene vens een gramofoon en een hoeveelheid platen- Er dreigt evenwel nog meer te verdwijnen. Het op 1750 meter hoogte ge legen dorp Tignes in de Franse Alpen zal op 15 Maart door 235 millioen kubie. ke meter water verzwolgen worden in verband met de aanleg van de hoogste dam van Frankrijk voor electriciteitswer- ken. De vijfhonderd bewoners van Tignes hebben gedreigd zich samen met hun dorp door het water te laten verzwel gen. Minder nuttig dan zo'n dam voor electriciteitsopwekking, maar minstens zo duur is een zeven verdiepingen hoge koperen toren, bezet met diamanten en robynen op een Boeddhistische tempel te Rangoon, die thans is voltooid. Aan de andere zijde van de aardbol, in Ame rika heeft een firma een vaccine uitge vonden om honden immum te maken tegen hondsdolheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5