NIEUWS UIT ZEELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN WEER DANSGELEGENHEDEN OP JAARLIJKSE KERMISSEN sxqarel WRIGlBl smaaW beier nadeqeiwfc* VOORLOPIG ORANJE-ELFTAL SPEELDE MATIGE WEDSTRIJD GESLOTEN Visset Zeeuws Vlaanderen DONDERDAG 6 MAART 1952 PROVINOIALE ZEEUW8B COURANT Geen woningnood in Koewacht Huis stond hall jaar leeg De woningnood moge dan in ons land hooggestegen zijn, toch zullen er altijd nog wel enkele gemeenten blij ven, waar het nog zo'n vaart niet loopt. Onder deze laatste schijnt Koe wacht wel een bijzondere plaats in te nemen. Tenminste, daar kon het onlangs nog gebeuren, dat een woning gedu rende een half jaar bleef leeg staan en toen de man, die het huis inmid dels had gekocht, er ten lange leste maar introk, kwam hij in conflict met het gezag, omdat hij hiertoe geen vergunning bezat. De eigenaar, de heer A. M., stond voor dit feit thans terecht en tijdens de behandeling van de zaak bleek, dat hij nog steeds zonder officiële toestemming zijn huis bewoont. Er schijnt nu echter schot in de zaak te komen, want kortgeleden kwamen twee leden van G.S. poolshoogte ne men en zo bestaat er goede hoop, dat binnenkort alles voor elkaar komt. De ambtenaar OM., die het maar een zonderlinge geschiedenis vond, eiste 6 of 3 d. Mr. van Meerwijk, die zijn bevreemding over deze zaak waaraan ook nog een vorderings kwestie vastzat niet onder stoelen of banken stak, verklaarde de huis eigenaar schuldig, zonder deze straf op te leggen. Brand in Thoolse patates-f ritesbakkerij Vermoedelijk, tengevolge van het overspringen van een vonk in de vet- ketel, brak Woensdagavond brand uit in de lunchroom en patates-fritesbak- kerij van mevrouw Van der Jagt te Tholen. De bakkerij werd gedeelte lijk door het vuur vernield. Er ont wikkelden zich zware, vettige rook wolken, die de winkel in een vette walm hulden. De spoedig ter plaatse zijnde brand v/eer behoefde niet in actie te ko men, daar men er in geslaagd was de vlammen met een brandblusapparaat meester te worden. BRAND WEERWEDSTRUDEN TE SLUIS Evenals in 1950 en 1951 het geval was, zullen er in Sluis wederom brandweerwedstrijden plaats vinden. Vorige jaren leidde dit tot een groot succes en ook nu hoopt men weer dat er een grote belangstelling zal zijn. ZANDSCHIP ONDERGESPOELD. Het zelfladend zandschip „Avontuur" was bij het innemen van zand zoda nig overbelast, dat het bij opkomend water niet vlot kon geraken en onder- spoelde. Toen het laag water werd, bleek het schip ook niet meer boven water te komen, omdat het in de zelf gegraven put terecht gekomen was. Een expert heeft een onderzoek inge steld en het bleek niet de moeite te lonen om het scheepje nog te lichten. Sluis AANBESTEDING In opdracht van de heer O. Bat- selaere te Sluis werd aldaar aanbe steed door het architectenbureau ir. Wen tink te Baarn, het bouwen van een winkelpand aan de Kade en het verbouwen van een woon- en winkel pand in de Meerminnestraat. Er werd als volgt ingeschreven: De Bruijn, 23.900 en 20.900. Cortvriendt en Zonen, 24.988 en 22.590. j. vanHee, 24.614 en 22.979, (voor de massa 47.593). F. Leenhouts, 26.672 en 21.189. (voor de massa 47.700). A. Dierickx, 26.000 en 20.930, (voor de massa 46.930). J. F. en H. A. Boogaard, 26.217 en 22.049. (voor de massa 48.366). H. Bogaard, 25.900 en 21.750. De begroting van de architect be droeg 21.620 en 18.946. Het eerste bedrag heeft betrelcking op de nieuwbouw aan de Kade, het tweede op de verbouw in de Meer minnestraat. Oostburg VERGADERING KRINGBESTUUR „HET NEDERLANDSE TREKPAARD" Het kringbestuur van de afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de Koninklijke vereniging „Het Neder landse Trekpaard" hield Woensdag middag een vergadering in café De Vuyst te Oostburg. De voorzitter, de heer A. E. Tim merman, opende de bijeenkomst en zette het doel van de vergadering uit een. Door het bedanken van de heren L der Weduwen en G. de Wilde, is een vacature ontstaan, waarin voorzien moet worden. Het afdelingsbestuur heeft een aanbeveling opgemaakt waarop de heren J. Stols en Jac. Broymans staan. De heer J. Stols werd met grote meerderheid van stemmen gekozen. Hij werd tevens voorgedra gen als lid van het hoofdbestuur. Op de a.s. gewestelijke vergadering in Goes op 10 Maart zal de hoofdbe stuursverkiezing worden gehouden. Burgerlijke Stand AXEL. Bevallen: J. J. ScheeleHuijssen, d.; J. Dieleman—Roose, «L; M. J. van den BergeHoorn, d.; J. Howelde Jon ge, d.; R. Staal—van den Bosch, d.; M. A, de ZeeuwOtterloo, d. Ondertrouwd: J. Moes, 42 j. en J. P. S. Rinn, 49 j.; M. van Arenthals, 48 j. en M. M. Maes, 43 j.; J. A. van der Hooft, 25 j. en A, J. M. Maris, 23 j. Getrouwd: J. F. M. Roovers, 24 j. en R. M. Th. van der Vlies, 21 j.; J. de Meij, 23 j. en E. M. Mangold, 23 j.; D. Haulez, 4ö j. en M. G. Wage, 41 j.P. derr Engels man, 43 j. en S. R. de Block, 47 j.; R. L. Saman, 21 j, en A. L. Hoogstraate, 19 j. Overleden: P„ Scheele, 75 j., d. v. J. Scheele en M. Verstraten; W. C. Rui tenberg, 78 j„ wedn. van L. Boeije; A. F. Slijpen, 66 j., echtg. van S. E. Leunis. MZENDÜKE. Bevallen: B. E. Colijn—Wille, d,; M. W. Verplanke—Riemens, d.; J. A. Kop- mels—van den Neste, d.; Th. Neve—Ver- donck, d. Getrouwd: L. M. de Dobbelaere, 25 j. err L L. Dellaert, 22 J.; J. M. A- Geys- sens, 29 j. en M. H. L. S. de Kreyger, 26 J.; J. J. Ekkebus, 21 j. en C. W. Zand vliet, 22 j. Overleden: J. de Groote, 80 j., echtg. van C. Willemsen; L. Haverbeke, 93 J., wedn. van S. Buijck. BTKR.VT.TKT- Bevallen: N. M. KrockéReminsen, d.; S. M. van den Broeckevan der Meu- len, d. Getrouwd: P. van Voren, 26 3". en E. A, J. Veraart, 24 j.; P. K. Barten, 26 j. en M. M. M. Borm, 23 3.; A. A. Leen. houts, 22 j. en A, E. de Meijer, 23 j. Winkelpand kwam gereed Woensdag is het verbouwde en ge heel gemoderniseerde winkelpand van de firma J. L. Jurry aan de Noord straat te Terneuzen feestelijk in ge bruik genomen. Het heropende pand betekent met zijn fraaie gevel en keurige interieur een belangrijke aan winst voor de Noordstraat, die thans nu reeds meerdere zaken gereed kwamen meer en meer het ka rakter van een moderne winkelstraat krijgt. De vele bezoekers van de met een schat van bloemstukken getooide zaak, konden zich ten volle overtuigen van de moeite, die de fa. Jurry zich getroost om het publiek ten volle te vreden te stellen. Aan de onder lei ding van architect H. van Teyen uit Aardenhout tot stand gekomen her bouw, werd 3 maanden gewerkt. Axel TONEELAVOND Z.V.U. Voor een matig bezette Centrum zaal te Axel werd onder auspiciën van de Zeeuwse Volksuniversiteit door de toneelgroep „De Nederlandse Comedie" het blijspel in drie bedrij ven 'n Engeltje van niets" van An- dré Puget voor het voetlicht ge bracht. De regie berustte bij Ank van der Moer. De vertolking van de rol len was subliem. TAFELTENNISCOMPETITIE. De heren teams C.N.A. I en Atac n (Axel) speelden een wedstrijd voor de competitie. Uitslag C.N.A. IAtac II 7—3. Terneuzen KABEL GESTOLEN. Dinsdagavond te omstreeks 11 uur is de Terneuzenaar F. H. M. O. op de Rijksweg bij de Westsluis door sur veillerende agenten aangehouden. O vervoerde op zijn rijwiel een stuk sterkstroomkabel, dat hij naar hij aanvankelijk beweerde gevonden zou hebben. Na een in samenwerking met de Rijkspolitie uit Hoek ingesteld onderzoek kwam vast te staan, dat het stuk kabel ontvreemd was bij het werk aan de Braakman. Na verhoord te zijn, bekende O. tenslotte zich het stuk kabel te hebben toegeëigend. Te gen hem is terzake proces-verbaal op gemaakt. Gezondheidsdienst voor dieren te Goes breidt uit Grondaankoop voor laboratorium De Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren heeft het plan om bin nen afzienbare tijd over te gaan tot de bouw van een nieuw laboratorium met kantoren te Goes. Er is reeds een perceel grond van ca. 1% ha. nabij het nieuwe schakelstation van de P. Z.EJif. aan de Evertsenstraat van de gemeente aangekocht Ge hoopt wordt dat nog dit jaar de eerste spade voor het nieuwe bouw werk in de grond gestoken kan wor den. Zoals bekend is deze dienst thans gehuisvest in de voormalige centrale euken aan de Ravelijn de Groene Jager. Bij de ingebruikneming van dit houten gebouw in 1948 was er aan het interieur veel veranderd zodat het zeker voldeed aan redelijk te stel len eisen. Door de gestadige uitbrei ding van het werk van deze dienst tobt men echter reeds geruime tijd met een chronisch ruimtetekort. Bij de oprichting was dit ook reeds voor zien, zodat direct een bouwfonds werd gevormd om financiering van een nieuw laboiatorium mogelijk te maken. In het nieuwe gebouw zal er voldoende ruimte komen om deze voor de Zeeuwse veehouderij zo be langrijke dienst naar behoren te huis vesten. Voorts zal men de beschik king krijgen over een weide voor de te onderzoeken dieren en het eventu eel plaatsen van stallen. Koninklijke onderscheiding voor langdurige diensl Te Kortgene werden drie arbeiders van het land- en tuinbouwbedrijf van de heer J. A. van Oeveren onderschei den wegens langdurige dienst op dit bedrijf. Daartoe werd een bijeenkomst belegd in de Stadswijnkelder, waar bij het gehele personeel van de heer Van Oeveren aanwezig was. Deze opende de bijeenkomst, waarna burge meester A. Schuit van Kortgene aan de arbeider A. Dingemanse de ere medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in brons, uitreikte in verband met het feit, dat de heer Dingemanse 45 jaren in dienst was bij de fam. Van Oeveren. Vervolgens reikte de heer J. P. van Oeveren di ploma's uit vanwege de Z.L.M., aan: A. Dingemanse te Kortgene, voor 45- jarige trouwe dienst; J. Bouterse te Kortgene, voor 40-jarige trouwe dienst; D. Dingemanse te Kortgene, voor 35-jarige trouwe dienst. Ver schillende sprekers voerden het woord, onder wie de burgemeester van Kortgene, de heer G. F. M. Bom te Wissekerke, voorzitter van de afd. Noord-Beveland van de Z.L.M. en de heer J. Eversdijk, landbouwleraar te Goes. Na afloop dankte de heer A. Dingemanse namens zijn collega's, en de heer C. Valkier namens het gehe le personeel bracht dank aan de heer Van Oeveren voor de gezellige bijeen komst. GEMEENTERAAD SLUIS Bewoners van Heille dienden wensen in Woensdagavond kwam de gemeen teraad van Sluis onder voorzitter schap van burgemeester P. F. van Hootegem in vergadering bijeen. Slechts vier leden waren op deze zit ting aanwezig. By de ingekomen stukken bevond zich een uitvoerig rapport van de wijkraad te Heille. Hierin stonden tal van wensen, die de bevolking van dit grensgehucht graag gerealiseerd zag, onder meer uitbreiding van de eleetrificatie, bus verbinding met Aardenburg en Sluis eu dringend nodige wegverbetering, daar de situatie ter plaatse zeer slecht is. Overeenkomstig art. 73 van de L. O. wet 1920 zal medewerking worden verleend aan de R.K. meisjesschool voor de aanschaf van twee kachels a 120,en aan de R.K. jongensschool WALCHEREN DE HEER G. 3. LEICH TEN GRAVE GEDRAGEN Woensdagmiddag werd onder grote belangstelling het stoffelijk overschot van wijlen de heer G. J. Leich, in le ven leraar zeevaartkunde aan de „De Ruyterschool" te Vlissingen, op de algemene betgraafplaats te Vlis singen ter aarde besteld. Talrijke leerlingen van de ,.De Ruy terschool" in uniform hadden zich óp de begraafplaats opgesteld. De baar werd eveneens door leerlingen gedra gen. Aan de groeve werd het woord ge voerd door de heer P. Vijn directeur der lrDe Ruyterschool" namens het schoolbestuur en collega's van dc overledene. Spr. memoreerde, dat de heer Leich slechts kort aan de school was verbonden, maar zich reeds spoe dig had doen kennen als iemand, die zich geheel voor het onderwas gaf. Hij was één der onzen, zo zeide de heer Vijn, en had voor iedereen een vriendelijk woord. Een geliefd leraar die zich thuis voelde onder de jonge mensen. Ds. F. S. Kloosterman, Ned. Herv. Êredikant te Vlissingen hield aan et graf een korte meditatie, waarna hiipsalm 103 voorlas. Een der familieleden bedankte voor de grote belangstelling. voor de aanschaf van een nieuwe leesmethode. Overeenkomstig art. 101 van ge noemde wet krijgen alle bijzondere scholen in de gemeente een voor schot op de exploitatierekening, over eenkomende met het aantal leerlin gen van elk dier scholen. De begro ting van inkomsten en uitgaven over 1952 van het algemeen armbestuur van Sluis en het gast- en weeshuis aldaar werden goedgekeurd. De R.K. landbouwschool in Aardenburg vroeg 50,subsidie per leerling voor el ke leerling uit Sluis, die deze school bezoekt, doch de voorzitter wees er op dat een subsidieverzoek pas ge rechtvaardigd is, als de vereiste schoolgelden zo hoog mogelgk gesteld worden. Het verzoek werd daarom aangehouden tot een volgende verga dering. B. en W. werden gemachtigd tot het onderhands aanbesteden van wer ken ter verbetering van het in eigen dom aan gemeente Sluis toebehoren de gedeelte van de St. Annastraat. Adhesie werd betuigd aan het adres dat de gemeenteraad van Middelburg richtte aan de Prov. Staten van Zee land om de provinciale bijdrage in de Kranlczinnigenzorg te verhogen. Het voorstel van B. en W. tot het weer toelaten van dansgelegenheden op de jaarlijkse kermissen was aan leiding tot een uitgebreide discussie. De heren A. G. A. Groosman en P. F. van Daalen waren van mening, dat de kermis daardoor veel van zijn aan trekkelijkheid zou verliezen. Aan de andere kant waren zij niettemin overtuigd, dat de drankwet een der gelijke bepaling nodig maakt. Beslo ten werd z.h.st. de bestaande politie verordening te wijzigen, waardoor de mogelijkheid geschapen wordt tot het toelaten van gelegenheden, mits hier in geen alcoholica zullen worden ver strekt. Het pand Hoofdstraat 1A bewoond door H. A. Coppens, zal worden ge sloopt Bü de rondvraag informeerde de heer Groosman naar de toestand van de duiker onder de weg bjj de export- slagerij en kreeg van de voorzitter ten antwoord dat geen gevaar be stond voor een nieuwe afsluiting van deze belangrijke verkeersweg gedu rende het vre emdelingenseizo en. \Ww\qende «rtrissende Wetsontwerp op Overheidsinvloed enigszins verzwakt (Van onze parlementaire redacteur). De Tweede Kamer heeft Woens dagmiddag zonder hoofdelijke stem ming, doch met aantekening, dat de fractie van de C.P.N. tegen was, het wetsontwerp tot Instelling van orga nen ten behoeve van de emigratie aangenomen. Geheel ongewijzigd heeft minister Joekes het er niet doorgekregen. Van ingrijpende aard waren de verande ringen echter niet, hetgeen reeds hier uit blijkt, dat de minister enkele amendementen overnam. Het belang rijkste v/as wel dat van de heer Van Koeverden van de K.V.P., waarin na drukkelijk was vastgelegd, dat aan de aanmeldingsorganen jaarlijks een bij drage verleend zal worden als ver goeding voor haar werkzaamheden. Ook een amendement van de heer De Kort (K.VJ?.) om de leden van de Raad voor de Emigratie, die maat schappelijke organisaties vertegen woordigen, door die organisaties zelf te doen aanwijzen, ontmoette bij hem geen bezwaren. De door de regering gewenste or ganen zullen er dus komen als ook de Eerste Kamer haar goedkeuring aan het wetsontwerp hecht zij het dat de invloed van de overheid, zo als minister Joekes zich die gedacht had, enigszins is verzwakt. Viermaal vliegtuig gemist En viermaal stortte het neer Vier keer heeft de Amerikaanse kunsthandelaar M. S. van Baarn zijn leven behouden door een vliegtuig te missen. De vierde keer was dat, toen hij net op het vliegveld van Nice ar riveerde op het moment, dat het toestel naar Parijs neerstortte, aldus de Telegraaf. In 1942 zat hij in een vliegtuig, maar moest zfln plaats afstaan aan een officier die voorrang had. Het toestel bereikte nooit zijn plaats van bestemming, evenals het vliegtuig, dat hem in 1939 van Chicago naar Palm Beach moest brengen en dat hij miste. En de eerste keer, dat de heer Van Baarn te laat op het vlieg veld kwam was in 1934, toen hij van New York naar Denver wilde vlie gen. Invoerstop kleine vis PROTESTACTIE IN BELGIë Het Nederlandse verbod tot invoer van kleine vis uit België heeft in Belgische visserskringen een levendi ge actie ontketend, me voornamelijk gericht is tegen de persoon, die h.i. verantwoordelijk is voor deze gang van zaken, de Belgische minister van Economische Zaken, Segers, aldus De Telegraaf. Op een Zaterdag te hou den conferentie van het Vlaamse Ar rondissement der Belgische Katholie ke Volkspartij waarop ook de minis ter tegenwoordig zal zijn, zullen le den, die visserij en handel vertegen woordigen, stelling nemen tegen de tot dusver gevoerde Benelux-politlek. Marktberichten VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 4 Maart. Fruit. Appelen: Bellefleur 25— 40. Goudrelnette 3748, Jonahan 51—C9. Peren: St. Remy 3946, alles per kg. Groenten: Andijvie 6074; Boerenkool 713; Kroten 1827; Rodekool 1926; Ge lekool 1016, Waspeen 3037, Grote peen 14—22, Prei 22—36, Selderij 3.20—6.10. Knolselderij 6—23, Veldsla 62—1.18, Spi nazie 4674, Spruiten 2457, Uien 11 32, Witlof 48—73, alles per kg., bos of per stuk. VEILING KRABBENDIJKE. 5 Maart. Uien middel 27.60; uien drieën 17.90; uien stek 34-60; Jonathan ver pakt 38—70; Golden Delic verpakt 43—78; Jonathan 11—48; Golden Delic. 29—52. VISMIJN TE VEERE. Veiling op 5 Maart Handels garnalen 2118 kg.: 50-58; Schar 9 kg.: 38; Bot 30 kg.: 38—42; Grote tong 1 kg.: 2.02; On gesorteerde vis 77 kg.: 3042. VEILING „ZUID-BEVELAND" GOES. 5 Maart. Groenten: Spruiten A 38—41; idem B 27—35; Witlof 43-82; Groene kool 12; Rode kool 9—13; Uien (stek) 0.60-5; Peen 5—13; Prei 24—30; Koolrapen 3.50; Ramenas 5.50; Boerekool 9—9.50: Knol selderij 20, alles per 100 kg. VEILING KAPELLE. 5 Maart. Grote veiling. Jonathan I 42 —56.70, II 31, Gouöreinette A 57.1057.20. BC 43.50-46, I 42=59.10, H 37, grof 41— 41.60. Verpakt fruit: Jonathan AAA 74, AA 71, A 68, B 57. Kleine veiling: Jonathan 25—33, Goud- reinette 3149: Cox Oranje Pippin 40—58, Winston 2343, Zure Bellefleur 12—27, Zoete Ermgaard 2845, Campagne zoet 23, Hollands zoet 20—23, St Remy 2842, Pondspeer 3238, Gieser Wildeman 51, Kleipeer 2442, Comt. de Paris 35. Bre- derode 36, Beurre Durond. 3633, Aard appelen 9—12, Prei 14—25, Sprultkool 17 —47, Rode kool 19. Savoye kool 1518, Veldsla 7, uien 3—26, breekpeen 2—19, witlof 40—51, knolselderij 21, koolrapen 6, sjalotten 17. 2—2 GELIJK TEGEN BOLTON WANDERERS Rechtsbuiten Van der Kuil in uitmuntende vorm Doelman Landman een teleurstelling De oefenwedstrijd van het voorlopig Nederlands elftal, welke voor ruim 55.000 toeschouwers in het Feyenoordstadion te Rotterdam tegen dc En gelse eerste divisieclub Bolton Wanderers werd gespeeld, Is ondanks een aantrekkelijke eerste helft, al met al een matige party geworden. Voor de keuzecommissie van de K.N.V.B. heeft het treffen tegen de En gelse profs niet veel nieuws opgeleverd. Bolton Wanderers viel tegen. Het was een sluitend team met vlagen van goed spel, maar verder toch met weinig stootkracht. Tegen dit elftal heeft 't bondsteam voor dc rust in de aanval en na de hervatting, toen Bolton voortdurend naar Landman's doel optrok, verdedigend kunnen laten zien, wat klopte en waar de zwakke plekken zaten. De aanvalslinie heeft het enige winstpunt opgeleverd. Het was de kleine Van der Kuil, in wie het Ne derlandse voetbal na talloze mislukte experimenten weer een rechtsbuiten van klasse bezit. De Velsenaar, speel de een uitstekende partij, hoewel hij slechts weinig steun genoot van zijn huurlieden. In de rug mocht hij niet rekenen op Fanger, die teveel moeite met zichzelf had om nog voldoende aandacht aan zijn voedende en stu wende taak te kunnen besteden en Van Schijndel kon zijn oude liefde, de middenlinie, niet in de steek laten. Dit wil echter niet zeggen, dat de Schiedammer geen goede wedstrijd heeft gespeeld. Integendeel, Van Schijndel behoorde tot de beste spe lers van het veld. Als schakel voldeed hij zeker beter dan Abe Lenstra op de linkervleugel. De Fries toonde een hinderlijk gebrek aan activiteit. Het aantal goede schoten, dat van zijn voet kwam, was op de vingers van één hand te tellen. Clavan deed veel goede en enkele nonchalante dingen, doch over het geheel kan de Haagse links buiten op een goede wedstrijd terug zien. Midvoor Van Melis kwam in tempo te kort. Biesbrouck kon het verdedigend werk gemakkelijk af en zelfs vond hij nog de gelegenheid om met 'n prachtig schot een der beide Nederlandse doel punten te scoren. Terlouw had het te gen Lofthouse, de midvoor die zelfs in nationale Engelse teams vele lau weren oogstte, erg rustig. Advertentie 's Avonds dood-op van Uw dagtaak? Dan 's morgens OvomaJtine nemen! Ovomakineis: sma kelijk, Jicht ver teerbaar kracht» voedsel, uit de beste natuur, lijkevoedings. middelen be reid VOETBAL NederlandOostenrijk B op Olympische dag Het staat thans vast dat het Oos tenrijkse B-elftal de tegenstander van de Nederlandse Eondsploeg op de Olympische dag (22 Mei) zal zijn. De Oostenrijkse voetbalbond heeft of ficieel toestemming voor deze wed strijd gegeven. Voorts is beloofd dat een zeer sterke ploeg naar Amster dam zal komen. Amaleurs-clubleiderscursus in Zeeland Het bestuur van de K.N.VJB. afde ling Zeeland is voornemens weer een amateurs-clubleiderscursus te organiseren, welke geen centrale cur sus zal worden, maar bij toerbeurt in Axel, Goes, Oostburg, Vlissingen en Zierikzee gehouden zal worden. De leiding zal berusten bij de oud-Aar- denburgspeler Piet Meertens, thans gediplomeerd en erkend bondsoefen- meester, die reeds enkele Zeeuwse clubs traint. Om de vijf weken zal hij in de bovengenoemde plaatsen een cursus geven. Engelse voetballers naar Sluis De Kngelsè voetbalclub F.C. Albion Parkhurst zal op le Paasdag te Sluis een wedstrijd spelen tegen de voet balvereniging F.C. Sluis. Deze wedstrijd werd mogelijk ge maakt, dank zij de bemiddeling van sportvrienden uit Oostende. In de eerste tien minuten werd er soms even vreemd geschutterd door de Nederlandse achterhoede en ook in het eerste kwartier na rust tijdens het Engelse overwicht kwamen De Jong. die Hendriks verving, en Odenthal voor problemen te staan, maar beide backs hebben een zeer goede indruk achter gelaten. Een tegenvaller voor elkeen was het teleurstellende spel van doelman Landman. De anders zo rustige en stijlvolle Spartakeeper was in sommige momenten angstig onzeker en slordig en het lijkt niet waarschijn lijk. dat hij Kraak zal verdringen. SPELVERLOOP. Na ruim een kwartier resulteerde een combinatie tussen Van Melis en Van der Kuil in een scherpe voorzet van de naar rechts gezworven mid voor. Na enkele mistrappen van de Engelse verdedigers kwam de bal voor de voeten van Clavan, die via het been van linksback Higgins inschoot Ze ven minuten voor het einde van dc eerste helft kreeg Biesbrouck een bal te pakken en met een hoog en hard schot van zeker 20 meter afstand bracht hij de stand op 20. Na de hervatting kwamen de Engel sen geducht opzetten. Een half uur lang beukten zij vergeefs op de muur, die voor Landman's doel was opge trokken. Langton schoot uit een straf schop hoog over, maar tenslotte kon den doelpunten niet uitblijven. Eerst scoorde rechtsbinnen Moir en twee minuten later had Lofthouse eindelijk succes, toen hij geheel ongedekt staan de een strakke voorzet van rechts langs Landman kopte. Amsterdamse Beurs 4 Maart 5 Maart Nederland 1948 (314) 8714 87% «üto 1947 (3%) 3 85>/a 85% dito 1937 3 85S 85% Dollar-lening 1947 3% 93)4 9314 Investeringscert 3 91 90% Nederland 1962—64 z.b. 89 li Nederland 198264 m-b. 89% Nederland N.W.S. 2% 7014 70% Ned. Indië 1937 A 3 90 90% Grootboek 1948 3 8714 87% Nat. Hand. B 88% 89 Ned. Handebnij. 14214 142% AKU 14814 14914 Bergh's Jurgens 226 228 Calvé-Delft 11114 111% Centrale Suiker 165% 105% Kon. Ned. Hoogovens 13514 13514 Unilever 178% 180% Ned. Kabelfabriek 190)4 190% Philips 14514 140% Wilton Feyenoord 143 144% Biliton 164 164 Kon. Petrol. Mij. 28614 289 Amsterdam Rubber 8514 86 H.A. Lijn 16814 Kon. Paketvaart 11814 119% Ned. Scheepv. Unie 13814 138 Rotterdamse Lloyd 13514 135% Stv. Mij. Nederland 154 152% Handelsver. A'dam 93% 93% Deli Batavia Mij. 10014 10114 Deli Mij. 73% 73% Mid. Continental 74 75 Tide Water 4714 48% Anaconda 5014 51% Bethlehem Steei 5©% 51% General Motors 5214 53J4 Kennecott 8214 83% Shell Union 72% 73% BalUmt/re Spw. 19 Miss K.T. Spw. 7% New York Centr. Spw. 19% 20% Pennsylvania 1814 19% North American 20% 20% Rep. Steel 42 43 U.S. Steel 3914 40% Intern. Nickel 46% 46% De zeer vaste stemming in New York. waar Walls treet Dinsdag krachtig In her stel was. liet niet na ook «le Amsterdam se effectenbeurs gunstig te beïnvloeden. Na de weifelende stemming der laatste «lagen met meestal afbrokkelende koer sen, veerde de beurs Woensdag enigszins op, en hoewel de handel nergens grote omvang had, kwamen de koersen toch op een hoger peil Na een prijshoudende opening trokken de internationtle fondsen iets aan en handhaafden zich hierna gemakkelijk. Olies en Unilever sloten ruim twee pun ten hoger en aandelen Philips verbeter den zelfs bijna 5 punten. Nagekomen advertentie. In verband met te hoge vermakelijkheidsbelas ting wordt het CBAN D-T HEATER te GOES vanaf Vrijdag a.s. voorlopig

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11