PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Aardbeving en vloedgolf maakten duizenden slachtoffers De pachtprijzen in Zeeland beduidend verhoogd 0£ BILT Kantlijn HIJ ZOND WEL EEN ANDERE OFFICIER NAAR INDONESIË Vandaag 195e Jaargang-No. 55 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Balllntljn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 5 Maart '52 ADVERTENTIEPRIJS 22 CL per mm. Minimum p. advertentie i 3 Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie» imax 8 regcla) van 1—5 regel» f 1.—Iedere regel meer 20 cent. „Brieven ol adre» Bureau van dit Blad" 25 cent meer. Clro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlisslngen VValstr 58—60, tel. 2355 4 Ujnen (b.gg. 2861 of 2160) M'burg Londense Kaal 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr 63. tel 2475 (b.g.g 2228): Oostburg Finlandstraat 2, telet 16, Terneuren Brouwerijstr. 2; Zlerixzee N Bogerdstr c 160 tej 26 NATUURRAMP IN JAPAN Huizen spoelden weg en schepen werden vernield Honderden doden en duizenden gewonden zyn in Japan te betreuren, tengevolge van een buitengewoon zware aardbeving, die gepaard ging met enorme overstromingen. Deze culminatie van natuurrampen trof vooral het Noordelijk gelegen eiland Hokkaido. De grootste stad van dat eiland, Koesjiro, is zwaar beschadigd. Honderden huizen spoelden weg en In talloze woningen brak brand uit. In de haven sloegen tientallen kleine schepen aan stukken door de torenhoge golven. Een kolenmijn stortte in. Reddingsploegen moesten zich een weg banen door de wrakstukken van de hnizen en duizenden Japanners, die in de vrieskoude naar de heuvels waren gevlucht, vonden bij hun terugkeer niets dan ellende Maandagavond laaiden de vlammen van zestien branden hoog op in deze stad, die 90.000 inwoners telde. Elders op het eiland, in de steden Sapporo en Tomakomai, werd eveneens grote schade aangericht. In Honsjoe, een ander Noordelijk gelegen eiland, staan vele plaatsen onder water en een deel van de kuststrook is ontruimd. De schok in de oceaan op een plek ongeveer 65 kilometer van Hokkaido, deed de naalden van de seismografen Een grondwet veranderen is een hachelijke onderneming. Maar het Nederlandse parlement is er niettemin mee bezig. En omdat de grondwet de basis van ons gehele staatkundige leven is, is er alle reden om even antwoord te geven op de vraag, hoe het er met de herziening op dit ogenblik bij staat. De grondwetsherziening, waarmee men nu bezig is. werd voorbereid na de bevrijding door een commissie met 24 leden. Zeven wijzigingen achtte de regering dringend geboden. Die ver anderingen zijn dan ook opgenomen in de wijzigingsvoorstellen der com missie. Maar meen niet, dat de rege ring nog vast houdt aan haar zeven punten! Bij nader inzien achtte de regering twee van haar punten toch niet ur gent Zij meende, dat de bevoegdheid om revolutionnaire volksvertegen woordigers uit het parlement te weren toch maar niet in de grond wet moest komen. En terecht. Zij meende voorts, dat de bevoegdheid om voor de staat gevaarlijke publica ties de kop in te drukken, ook buiten de grondwet kon blijven. Wederom te recht Dergelijke dingen kunnen wel bij gewone wet geregeld worden. Het instellen van een derde Kamer voor grondwetsherziening werd intus sen door de Tweede Kamer verwor pen en de invoering van de nieuwe rechtsorde (het schrappen van Indo nesië en het opnemen van Nieuw Gui nea in de grondwet) kreeg niet de vereiste meerderheid. ten de uitbreiding van het aantal le- Er resten dus nog drie van de zeven eens zo dringend noodzakelijk ge achte punten van wijziging, te we den der Tweede Kamer tot 150, de uitbreiding van de Eerste Kamer tot 75 leden en de verlaging van de leef tijd, waarop men Kamerlid kan wor den tot 23 jaar. Iedereen voelt voor de uitbreiding van de Tweede Kamer. Onze parle mentariërs zijn immers zwaar over werkt. En de regering heeft daarom laten weten, dat als de uitbreiding van de Tweede Kamer verworpen mocht worden, zij het voorstel tot uitbrei ding van de Eerste Kamer zelf in zal trekken. Veel minder algemeen voelt men voor uitbreiding van de Eerste Kamer en het zou wel eens kunnen zijn, dat deze verworpen wordt. Maar wat dan? Trekt de regering dan het voor stel tot uitbreiding van de Tweede Kamer ook in? Het lijkt niet waar schijnlijk, maar wie weet! Rest ten slotte de verlaging van.de verkiesbare leeftijd tot 23 jaar. Het is een wel zeer magere grondwetswij ziging. Stel U voor, dat alleen dit punt van de roemruchte over blijft! Vermoedelijk zullen echter de drie laatstgenoemde wijzigingen hun be slag wel krijgen. Intussen heeft de regering aan de oorspronkelijke voorstellen nog het een en ander toegevoegd. Zij wil het mogelijk maken bevoegdheden over te dragen aan internationale or ganen bij gewone wet, die alleen bij tweederde meerderheid kan worden aangenomen. Zij wil de meerderjarig heidsverklaring van de koning of de koningin stellen op 21 in plaats van 18 jaar. Er is daartegen nog al wat verzet gerezen en wellicht zal de re gering het voorstel intrekken om pijn lijke discussies te voorkomen. De Tweede Kamer heeft zowaar een amendement aangenomen, om het mo gelijk te maken om met goedvinden van de Kamer zijn stem bij volmacht uit te brengen. Ten slotte zal de regering onderzoe ken, of de Grondwet moet bepalen, dat na een bezetting de Kamers onge wijzigd terugkeren, terwijl de heer Andriessen gedaan heeft ge kregen dat overwogen wordt of het nodig is te bepalen, dat bij be- raacfctfagen minstens een derde der le den aanwezig is. Soms zijn er tegen woordig bij het beraadslagen alleen de voorzitter en de spreker Men ziet: veel heeft de grondwets wijziging niet om het lijf. Onze grond wettelijke rechten zijn er nauwelijks mee gemoeid. tot in Duitsland en Zweden uitslaan en de beving kan worden vergeleken met die van 15 Augustus 1950 in het grensgebied van Tibet en Assam, wel ke de zwaarste was sinds een eeuw. REDDINGSPLOEGEN. De Amerikaanse luchtmacht houdt zich gereed om waar nodig voorraden aan te voeren en ook Rode Kruis- ploegen bieden hulp, terwijl patrouil leboten zijn uitgezonden. De vloedgolven drongen op Hokkai do 400 meter het land binnen en ver nielden in de stad Koesjiro meer dan 400 woningen. Ooggetuigen verklaar den. dat de golven blokken ijs met zich voerden. Een dorp met 400 hui zen. Kiritappoe, verdween geheel in de vloedgolf en 1000 woningen in Oerakawa, een stad 250 kilometer ten zuiden van Koesjiro. werden totaal vernield. Spoorbruggen sloegen weg en treinen ontspoorden. Te Obihiro spleet een gebouw van vijf verdiepin gen in tweeën en zo stapelde zich in de zeven minuten, die deze aardschok duurde, ramp op ramp. De omvang van het gebeurde kan mede ten gevolge van de storingen in trein- en telefoonverkeer nog slechts ten dele worden bezien. Pinay beslist vandaag Auriol zou hem tot voorzichtigheid gemaand hebben Antoine Pinay heeft Dinsdagavond, na een bespreking van drie kwartier met Auriol aan de pers medegedeeld, dat hy zijn beslissing heeft uitgesteld en de president Woensdag officieel zal doen weten, of hij het Franse premier schap zal aanvaarden. Pinay baarde veel opzien met deze mededeling, omdat hij kort tevoren aan de pers had verklaard, dat hij de opdracht aannam. Naar verluidt heeft Auriol Pinay aangeraden zich eerst van de houding der socialisten en Gaullisten te verzekeren, alvorens voor de nationale vergadering te ver schijnen. Dit zal nu Donderdag ge schieden. 120 doden bij treinramp in Rio de Janeiro In een der buitenwijken van Rio de Janeiro zijn Dinsdag twee treinen op elkaar ingereden. Volgens de laatste berichten zijn naar schatting ruim 120 personen om het leven gekomen en meer dan 200 gewond. Vader overreed zijn eigen kind Een jongen van drie jaar is Dins dag te Aalten overreden door een vrachtauto die door zijn vader werd bestuurd. Het kind was op slag dood. De heer H. W. H., chauffeur van een der Aaltense textielfabrieken, had Dinsdag op zijn tocht naar En schede twee van zijn kinderen, een tweeling van drie jaar, meegenomen. In Aalten teruggekeerd nam de heer H. zijn kleuters voor zijn woning uit de cabine van de vrachtauto en zette ze in de tuin. Hij sloot het hekje, stap te in de auto en reed weg. Een van de kinderen heeft echter het hek open gemaakt en is naar de auto gehold De auto was al in beweging en het knaapje kwam onder een der achter wielen terecht. „Stem van Amerika" drijft voortaan op de wateren Truman's rede in 46 talen de wereld rond President Truman heeft in een re- :e ter gelegenheid van het indienst- stellen van een krachtige radiozender aan boord van een omgebouwde kot ter, de Russen meegedeeld; „Wij zijn uw vrienden. Als uw heersers hun zinloze politiek van haat en terreur Icsiaten en de beginselen der vrede volgen, kunnen er geen verschillen tussen ons bestaan, die niet geregeld kunnen worden". De rede van Truman is door de ,Stem van Amerika" in 46 talen uit- HOGE AMBTENAAR WAS CORRUPT En verdiende er 10.000,aan! De advocaat-fiscaal by het Hoog Militair Gerechtshof in Den Haag, vorderde Dinsdag een gevangenisstraf van een jaar tegen de 68-jarige voormalige luitenant-kolonel F. H. E., die tot 1950 als hooggeplaatst amb tenaar werkzaam was by het ministerie van Oorlog. De kolonel, die tot taak had een groot aantal reserve-officieren voor uitzending naar Indo nesië uit te zoeken, bekende steekpenningen tot een bedrag van 4500,— te hebben aangenomen. Door deze „omkopery" zouden twee reserve-offi cieren niet naar Indonesië zijn uitgezonden. Voorts zou hü zich schuldig hebben gemaakt aan oplichting van 10.000. De Krijgsraad had hem eerder van dit laatste punt vrügesproken, doch veroordeelde hem voor de andere feiten tot 1 fj jaar. Het Hoge Militair Gerechtshof heeft zich Dinsdag uitvoerig bezig gehou den met de indertijd door de audi teur-militair als „oplichting" gekwa lificeerde manipulatie met de 10 mil le. Dit bedrag zou de kolonel in 1948 ter hand zijn gesteld door een der di recteuren van een maatschappij te Amsterdam. Toen een onmisbare kracht van deze maatschappij opge roepen werd voor militaire dienst, kreeg men gedaan, dat in diens plaats een andere reserve-officier naar In donesië zou vertrekken. Deze bleek later toch niet bereid om te gaan en toen zou E., die in middels in het geval gemoeid was, een ander op de nominatie hebben staan, die van de maatschappij dan een toelage van 10.000,zou krij gen, om het financieel nadeel, dat deze door zijn diensttijd, in Indone sië zou lijden, te ondervangen. IN EIGEN ZAK De kolonel kreeg de 10.000 gulden enstak het geld in eigen zak, want de officier, die naar Indonesië ging deed dit geheel vrijwillig en wist niets af van de transactie tus sen de kolonel en de directie van de Amsterdamse maatschappij. Vrijspraak van oplichting achtte de advocaat-fiscaal inderdaad juist, doch hij wenste de kolonel echter schuldig te verklaren aan verduiste ring van de 10 mille. „Het moet een ieder, die van deze zaak hoort, met schrik vervullen, wanneer hij aan zou nemen, dat op roeping van reserve-officieren beïn vloed zou worden door het bedrag, dat men ter tafel brengt", aldus de advocaat-fiscaal. Dat men niet meer Gevangenisstraf voor Roessler, alias Richter Dinsdag is Fritz Roessler, die onder de naam van dr. Richter lid van de Bondsdag is geweest, te Hildesheim veroordeeld tof een gevangenisstraf van drie maanden en drie weken. Hij werd beschuldigd van belediging van de Nedersaksische ministers Voigt en Albertz. Verleden jaar werd Roessler, alias Richter, wegens drie gevallen van be lediging tot vier maanden gevangen»-* straf veroordeeld. zou kunnen vertrouwen in de onaan tastbaarheid van een hooggeplaatst ambtenaar noemde hy dan ook een angstaanjagend iets. Uitspraak op 18 Maart a.s. Aan boord van de verbouwde kot ter bevindt zich een bemanning van 90 perbonen. De voofnaamste antenne van het schip zal aan versperrings ballons van 21 meter worden opgela ten. Het ombouwen en uitrusten van het sdhip heeft twee millioen dollar gekost Waarschijnlijk zal het schip na een proeftocht naar de Caraïbische Zee n^ar de Middellandse Zee ver trekken, waar het van verschillende glaatsen uit, om zoveel mogelijk de .ussische stoorzenders te ontgaan, programma's van de „Stem van Ame rika" zal uitzenden. Egypte binnenkort ter stembus De nieuwe Egyptische minister president Hilaly Pasja heeft Dinsdag verklaard, dat er nieuwe verkiezin gen zullen worden gehouden. Men meent te Cairo, dat de Egyp tische volksvertegenwoordiging na afloop van de maand, waarin zij niet zal vergaderen, zal worden ontbon den. De algemene verkiezingen zul len volgens een gewijzigd kiesstelsel en in volledige vrijheid worden ge houden. De Wafd, de grootste Egyp tische politieke partij, zou zich ern stig ongerust maken over een moge lijke ontbinding der Kamer van Afge vaardigden. Blijde gebeurtenis in Brits Koningsbuis te wachten In Engeland houdt men zich op het ogenblik bezig met een mogelijke blij de gebeurtenis in de Engelse ko ninklijke familie. Koningin Elizabeth, die vaak gezegd heeft, dat zij graag een gezin met vier kinderen zou wil len hebben, heeft alle mogelijke moei te gedaan om de kroning nog in Juli te doen plaats hebben. Daar het evenwel onmogelijk is, in zulk een korte tijd de voorbereidingen daar voor te treffen, zal de kroning nu een jaar vyorden uitgesteld. De onver wachte situatie heeft in paleiskrin gen een milde beroering gewekt, waarom men denkt, dat de koningin een „persoonlijke reden" zou hebben voor het uitstel van haar kroning. Nederland stuurt mobiele ambulances naar Italië De resterende door het Nederlandse volk bijeengebrachte gelden voor de slachtoffers der overstromingen in de Po-vlakte, zullen worden besteed voor de aankoop van 16 mobiele am bulances. Met deze ambulances zal de dringend noodzakelijke genees kundige verzorging van de bevolking in de getroffen gebieden kunnen wor den uitgevoerd. Gesneuveld in Korea De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tijdens gevechten in Korea in het tydvak van 22 Decem ber 1951 tot 4 Januari 1952 ls ge sneuveld de aanvankelijk als vermist opgegeven soldaat T. Deegmulder uit Amsterdam. Wapenfabriek ging niet de lucht in „Over een half uur vliegt het Riffel-syndlcaat de lucht in", vertelde in de nacht van Maan dag op Dinsdag een onbekende telefonisch aan een Kopen haagse politiepost en meteer /erbrak hij de verbinding. Hel Riffel-syndicaat ls Denemar kens grootste wapenfabriek. Bliksemsnel trok de politie man zijn conclusies uit de ge heimzinnige boodschap en bin oen enkele minuten was de fa briek bezet door een sterke po litiemacht. De 200 arbeiden- van de nachtploeg werden on middellijk naar huis gezonden. De fabriek werd van onder tol boven doorzocht, maar er werd niets gevonden en er gebeurde lok niets. Vandaag defensiedebat in Lagerhuis Nederlaag van regering onwaarschijnlijk De parlementsfractle van de Brit se socialistische partij heeft Dinsdag gediscussieerd over de houding, die zij bij het debat over de defensie, dat vandaag in het Lagerhuis begint, zal aannemen. In politieke kringen wordt alge meen aangenomen, dat de oppositie een motie zal indienen, die de rege ring van Churchill verwijt „niet in staat te zfjn het door het kabinet- Attlee opgestelde bewapeningsplan op de juiste wijze ten uitvoer te leg- De"motie is in feite een uitspraak van wantrouwen in de regering. Churchill zou derhalve moeten aftre den als zij werd aangenomen. Men acht evenwel een nederlaag van de regering onwaarschijnlijk. Mevrouw Eleanor Roosevelt vertoeft op het ogenblik In India. Zy bracht o.a, een bezoek aan de Haryan Colony In New Delhi, waar Ghandi vele malen vertoefd heeft. We zien haar hier aan de „Charka", het Indiase spinnewiel. Ze wilde niet mee naar Canada Vader en moeder Van Dijk uit Wa teringen en hun vijf kinderen wachten op het moment in angstige spanning te Rotterdam of de oudste dochter van het gezin op het laatste moment toch nog zal komen opdagen om op de „Zuiderkruis" de reis naar Canada mee te maken. Toen het gezin van de tuinders knecht Van Dijk zich Dinsdag in alle vroegte reisvaardig wilde maken voor de emigratie naar Canada, bleek dat de oudste dochter, de 18-jarige Elisa beth niet thuis was. Ze had de vorige avond de woning verlaten om de laat ste nacht bij kennissen te slapen, maar daar was ze niet komen opdagen. Toen de plannen voor emigratie vaste vorm begonnen aan te nemen had het meisje zich verzet om mee naar Canada te gaan. doch de laatste weken was haar houding veranderd en was ze schijnbaar met het idee ver zoend. Tot dusverre is het de politie niet gelukt haar op te sporen. AANGEPAST BIJ LOON- EN PRIJSPEIL Nieuwe normen vastgesteld door de Grondkamer Nadat de Grondkamer voor Zeeland tot de overtuiging was gekomen, dat bij de stüging van het loon- en prüspeil ook de pachtprijzen moeten worden aangepast, heeft de kamer dezer dagen besloten de normen voor het maximaal pryspeil de hoogst toelaatbare pacht voor grond van de allerbeste kwaliteit te verhogen. Voorts is de Grondkamer er toegekomen als eerste in ons land aan de vaak geuite wens van verpachters te voldoen, om de pachtnormen te publiceren, welke zü toepast een gemiddeld pachtpeil vastgesteld. Het ligt echter niet in de bedoeling de pacht te verhogen van gronden, die van slechte kwaliteit zijn. NIEUWE PACHTNORMEN De nieuwe pachtnormen voor onbe huisd land zijn in de onderscheidene districten thans als volgt vastgesteld: In Schouwen-Duiveland, Tholen, St. Philipsland en Zuid-Beveland ge middeld 130,a 135,en voor Noord-Beveland 140,— k 145,—. Het maximum pachtpeil voor deze gebieden is op 170,per ha. be paald. Tot dusver was de maximum pachtprijs daar 140,k 145, Voor Walcheren werd het gemiddel de pachtpeil 130 en het maximum eveneens 170,terwijl voorheen ten hoogste 135,k 140,werd toegestaan. In Oost Z.-Vlaanderen werd het gemiddelde 130,en in West Z.-Vlaanderen 135,terwyl het maximale pachtpeil in deze twee Zoals bekend, heeft de Grondkamer de laatste weken in de verschillende districten van Zeeland besprekingen gehouden met een aantal door de vier landbouworganisaties aangewezen verpachters en pachters, om hun me ning te horen over de pachtprijzen. Vrijwel algemeen was men van oor deel, dat de pachten wel iets opge voerd konden worden. Aan de hand van deze adviezen en de desbetreffen de richtlijnen van het departement, is de Grondkamer overigens zelf standig tot een maximum pacht peil voor de allerbeste gronden van 170,per ha. gekomen. Men is hiermee nog enigszins hoger gegaan, dan het bedrag dat bij de besprekin gen in de provincie over het alge meen werd genoemd. Daar ook de iets minder goede gronden tengevolge van de verhoging van het maximum pryspeil enigszins in pacht zullen stijgen, heeft de Grondkamer verder voor elk district gebieden op 160,is gebracht, te gen 130,— k 135,tot dusver. Uit deze cijfers blijkt dat van een behoorlijke verhoging sprake is. Nog duidelijker komt dit tot uiting, wan neer men bedenkt dat in 19391940 het maximum voor normale land bouwgronden 125,per ha be droeg. Bij het vaststellen van het nieuwe maximum is men uitgegaan van de mening, dat de verhoging niet met al te grote schokken doorgevoerd mag worden. Wanneer de prijsstijgin gen zich verder voortzetten, heeft de Grondkamer altijd het recht deze zaak nogmaals te herzien. BOOMGAARDEN Ook voor humusryke tuingrond en voor boomgaarden zijn de pachten verhoogd. Voor de .humusrijke tuin grond geldt als norm 275,per ha. tegen ongeveer 225,tot dusver. Voor zeer goede boomgaarden, door de verpachter ingeplant en geheel of grotendeels opgekweekt door de pach ter, is bij verpachting voor tenminste 12 jaar, de pachtprys gedurende de eerste 12 jaar maximaal gemiddeld op 250,per ha. gesteld en daar na maximaal 500,per ha. Indien niet opgekweekt door de pachter en in volle productie zijnde, wordt maxi maal 750,per ha. toegestaan. De maximale pachtprys is hierdoor ze ker 150,k f 200,per ha om- hooggegaan. De pachtprys voor de boomgaarden zal echter, met inacht neming van bovengenoemde normen, schattenderwijs bepaald moeten wor den voor wat betreft boomgaarden van mindere kwaliteit, al dan niet in volle productie, boomgaarden die door de pachter zijn ingeplant en boomgaarden waarvan de productie afnemende is. (Veruolg op pag. 2) Status van K.N.I.L.-militair is verloren gegaan Raad van Beroep Uitspraak Centrale De Centrale Raad van Beroep le Utrecht heeft Dinsdag uitspraak ge daan, dat wegens opheffing van net K.N.I.L. de status van K.N.LL.-mill- talr is verloren gegaan. De hlerb\j betrolcken militairen vallen derhalve niet onder de militaire ambtenaren, wet 1931. De Centrale Raad van Beroep deed deze uitspraak naar aanleiding van de beslissing van het militaire amb tenaren gerecht, dat het ontslag van een Ambonees uit de tijdelijke dienst by de Kon. Landmacht bij aankomst uit Indonesië in Nederland had nietig verklaard: De minister van Oorlog was van deze beslissing in beroep ge gaan. Aan de uitvoerige overwegingen van de Centrale Raad van Beroep wordt ontleend, dat met ingang van 23 Maart 1951 het tijdelijk dienstver band bij de K. L. werd beëindigd, dat de Ambonees wel heeft behoord tot de K. L., maar niet als militair amb tenaar in de zin der militaire ambte narenwet 1931, omdat daartoe be paaldelijk een aanstelling vereist in dat van deze aanstelling in het on derhavige geval geen sprake is. is het 125 jaar geleden, dat de beroemde Italiaanse na tuurkundige Aliessandro Volta, naar wie de electrische eenheid volt is genoemd, te Como over leed; is het eveneens 125 jaar geleden, dat de bekende Fran se wis- en sterrenkundige en politicus Pierre Simon Laplace te Parijs overleed. Geldboete voor arts, die weigerde doodsoorzaak te noemen De directeur-geneesheer van het Tilburgse ziekenhuis, dr. J. B. S., is conform de eis door het kantongerecht te Tilburg veroordeeld tot een boete van f 60.De arts had in September 1951 geweigerd de doodsoorzaak op een overlijdensverklaring in te vullen. Hij zal van dit vonnis in hoger beroep gaan. VERWACHT: IETS MINDER ZACHT. In de ochtend hier en daar mist. Overigens veel bewolking met enkp- le verspreide buien, maar ooit plaat selijke opklaringen. Matige wind tus sen Zuid en Oost. Iets lagere middag, temperaturen dan gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1