NIEUWS UIT ZEELAND MARKTBERICHTEN ZEEUWSCH-VLA ANDEREN SPANNING IN DE le KLASSE B TOEGENOMEN Wissel Zeeuws-Vlaanderen DINSDAG 4 MAART 3952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT VOtTBAL Scheepsbouwexpositie te Terneuzen geopend Maandagmiddag werd in de canti- ne van de Ambachtsschool te Terneu zen in aanwezigheid van een groot aantal hoofden en leerkrachten van onderwijsinstellingen in Terneuzen on omgeving de door de stichting On derwijstentoonstellingen te 's-Graven- hage georganiseerde tentoonstelling over de scheepsbouw door de loco- burgemeester, wethouder M. de Vos geopend. De heer De Vos wees er in zijn openingswoord op. dat het gemeente bestuur gaarne zijn medewerking aaD deze expositie heeft verleend, omdat niet alleen het Nederlandse volk, maar zeker ook Terneuzen in bijzonder gro tendeels op de scheepvaart is aange wezen. Niet alleen heeft men in deze havenplaats een druk scheepvaartver keer, doch daarnaast bezit het een be langrijke scheepswerf. Nadat spreker nog de aandacht had gevestigd op de interessante tentoonstelling waar men o.a. kennis kan nemen van de ver schillende stadia in de bouw van een schip en aan het bestuur van de am bachtsschool dank had gebracht voor het beschikbaar stellen van een lokali teit, sprak hij de wens uit, dat de ten toonstelling aan het beoogde doel zou beantwoorden, waarna hij deze voor geopend verklaarde. De heer H. Poolman, directeur van de stichting Onderwijstentoonstellin gen. gaf hierna een uiteenzetting over het doel der tentoonstelling, die zo als bekend, in Zeeland reeds eerder te Vlissingen, Middelburg en Oost- burg werd gehouden. De expositie, aldus deze spreker biedt de gelegenheid het kind een in zicht te geven in de scheepsbouwin- dustrie en het respect voor de arbeid, welke op een scheepswerf wordt ver richt. De heer Poolman wees verder op de grote medewerking, welke men voor de tentoonstelling van de Kon My. „De Schelde" te Vlissingen heeft ondervonden en wekte de aanwezige onderwijzers op, met hun leerlingen de expositie te bezoeken. Hierna werd een rondgang gemaakt, waarbij door de heer Poolman en een assistent een toelichting werd gege ven. De tentoonstelling zal tot en met 21 Maart a.s. zijn geopend en het ligt in de bedoeling, deze ook enkele avon den open te stellen voor volwassenen. HONDENTENTOONSTELLING TE ROOSENDAAL De Eelgische herder Anja van mevr. N. Lammertsma te Souburg, ver wierf het predicaat uitmuntend op de jongste clubtentoonstelling te Roo sendaal voor honden van alle rassen, georganiseerd door de Kynologenclub West-Brabant. Van „Indra" de beste boxer, was eigenaresse mevr. C. Jansen te Vlis singen; „Wolphaart" van de heer C. Wigmond Jansen te Vlissingen .bleek de beste Duitse staande te zijn. De boxer Bobby (reu) van de heer G. Ballintijn te Middelburg, kreeg een eerste prijs. „Gentlemens Mariandel" uit de teckelkennel „Marjanda" was de beste van de teckels, beste jachthond en ten slotte beste hond van de match. De zilveren wisselbeker ging naar de eigenaresse van deze hond, mevr. C. A. B. DickeLugter, te Vlissingen. Breskens OUDERAVOND Tijdens de ouderavond van de O.L.S. te Breskens, welke in het Gemeente lijke ontspanningsgebouw werd ge houden, werd door de burgemeester J. A. Eeckhout aan het hoofd dei- school, de heer Du Pree, in verband met zijn 25-jarig jubileum als hoofd der school een drietal woordenboeken aangeboden. De heer Robijn, die we gens zijn benoeming tot hoofd der O. L.S. te IJzendijke, de school gaat ver laten, ontving van de school als aan denken een fraaie foto van alle klas- TAMBOUR- EN PIJPERCOKPS OPGERICHT In het kader van het Ned. Herv. Jeugdwerk is te Breskens een tam bour- en pijperscorps opgericht. Reeds hebben zich een 17-tal liefheb bers hiervoor aangemeld. Als direc teur van het corps is benoemd de heer A. Mosselman, die voor de op leiding zal zorg dragen, bijgestaan door de heer J. Visser. GUNNINGEN. Door het architectenbureau Cijsouw te Breskens werden namens de op drachtgevers de volgende werken ge gund: Het bouwen van een kantoor en magazijn voor de fa. Woittiez Zn. aan de haven te Breskens, aan de fa Gebrs. Visser te Breskens. Het bouwen van een woon- en win kelhuis aan het Spuiplein te Bres kens aan de volgende aannemers: Bouw- en metselwerk: Fa. Gebrs. Ver gouwe, timmerwerk fa. Cruson Brevet, smeed- en loodgieterswerk Gebr. Rookus, Schilderwerk Fa. Ca,- rels, allen te Breskens. ONTSPANNINGSAVOND. In het gemeentelijk ontspannings gebouw te Breskens, werd een ont spanningsbijeenkomst gehouden van tie Alg. Ned. Metaalbewerkersbond, afd. Breskens. De avond werd ver zorgd door de theatergroep „De Ver enigde spelers", die de cabaretrevue ..Met een stuiver de wereld rond" voor het voetlicht bracht. BAZAR. Voor de bazar voor de Ned. Herv Kerk te Breskens, kwam een 40-tal dames bijeen met het doel voorberei dingen te treffen. Een werkgroep werd opgericht met mevrouw B. van Beuselcomvan Kopten als presi dente en de dames Zr. Schilder en mevr. van VlietJacobs als secreta resse. BEVOLKINGSONDERZOEK.. Aan de oproep, om deel te nemen aan het bevolkingsonderzoek op tbc is door 29 pet. van de bevolking niet voldaan. Hiervan bad 16 pet. een geldige reden en 13 geen geldige reden Bij de 71 pet. werden nog 228 kinderen onderzocht, alsmede 25 personen uit andere gemeenten. Oostburg CAUSERIE OVER DE A.N.W.B. Maandagmiddag hield de heer Vee- ninga een causerie met lichtbeelden over de A.N.W.B. voor de leerlingen van het Koningin Wilhelmina Lyceum tc Oostburg, Op boeiende wijze ver telde deze eerst over de geschiedenis van vliegtuig, trein, auto en fiets, om vervolgens over te gaan op de taak en werkwijze van de A.N.W.B. Veel verkeer eist een goede verkeersrege ling en dit is sedert 1 Juli 1883 het werk van deze organisatie. De heer Veeninga trekt door het hele land om de jeugd in te lichten en hoopt nog enkele andere scholen in Zeeuwscti- Vlaanderen te bezoeken. Sluis VOLKSONDERWIJS. Do jaarlijkse feestavond van do vereniging voor volksonderwijs in Sluis is uistekend geslaagd. Aan de ze avond werd medegewerkt door het Onderwijzers Toneelgezelschap, dat een opvoering bracht van het blijspel „Tot wederdienst bereid" door Piet Mosinkoff. De wnd. voorzitter, de heer P. F. v. Daalen heette allen wel kom. De vele aanwezigen hebben zich uitstekend vermaakt Aan het eind wekte de voorzitter, de heer G. J. van Oorschot, de aanwezigen op zich als lid aan te melden. Enkele nieuwe le den konden worden geboekt. Een in de pauze georganiseerde loterij bracht 82.50 op. N..mens het ge meentebestuur was wethouder L. A. i J, v. Dongen aanwezig. RAADSVERGADERING. Woensdagavond komt de gemeen teraad van Sluis in openbare zitting bijeen. De agenda vermeld o.m. ver zoeken van de r.k. meisjesschool om gelden voor de aanschaf van nieuwe kachels en van de r.k. jongensschool voor de aanschaf van nieuwe leer middelen, een wijziging van de ver ordening op de heffing van marktgel- den en een voorstel van B. en W. om het plaatsen van danstenten tijdens de kermisdagen niet meer toe te staan. AANBESTEDING. In opdracht van de heer A. van Basselaere te Heille (Sluis) werd door architect L. A. J. van Dongen uit Sluis aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de Zanddijk te Heille. Er werd als volgt ingeschre ven: A. J. H. v. d. Elzen, Siuis 26.315; Comm. Venn. J. F en H A. Bogaard Sluis, 25.400; H. Leen- knegt en Zoon. Aardenburg, 24.950; Th. Hooriclcx, Sluis (Heille), 24.380; De begroting van de architect be liep f 23.900. Gunning aan de laag ste inschrijver. JK AARTWEDSTRIJD. Zondagavond werd in café „De Mo len" te Sluis een kaartwedstrijd met- de jasz-kaart gespeeld die de volgen de uitslag had: 1. H. van Craeynest C. van Rey; 2. D. Hoogerheide^—A. de Bree; 3. J. KeymelR. Berkmoes; 4. R. de ClercqM. van Winsberghe. In de verliezersronde was de uit slag: L J. WageA. Wage; 2. P. Des- campsF. Loete; 3. O. de Meyer P. de Pooter. Schoondijke BEPLANTING VERNIEUWD. De linde-beplanting op het Dorps plein te Schoondijke, die vorig jaar grotendeels niet in de groei kwam, wordt thans vervangen door nieuwe aanplant. De zijkanten van de van der Sliklce- straat (voormalige Kattekreek) en de Dr. Huizingastraat hebben in de afge lopen winter een flinke beurt gehad. Indien de aangelegde beplanting aan de verwachtingen beantwoord, zal de begraafplaats langs de straatzijden door een fraaie beplanting omzoomd zijn en hierdoor van jaar tot jaar steeds meer de rustige afgesloten lig ging van vroeger herkrijgen. UITVOERING. Zaterdagavond gaf „Schoondijke's Gemengd Koor" onder leiding van de heer A. J. de Klerck, een uitvoering in het gebouw van de Ned. Hervorm de Kerk te Schoondijke. Na een openingswoord van de heer P. L. E. de Paauw, voorzitter der vereniging, werden vóór de pauze een 6-tal zangnummers ten gehore ge bracht, waaronder een aria uit Or pheus van Gliick, gezongen door mej. Mies Leenhouts, sopraan. Na de pauze werd de koorzang af gewisseld door twee Schubert-liederen voor sopraan solo, n.l. „Du bist die Ruh" en „Heidënröslein", gezongen door mej. Francien Risseeuw. De uitvoering stond op behoorlijk peil en oogstte veel succes. De liefhebbers van instrumentale muziek konden genieten van een cla rinet-solo door de heer P. A. van de Walle, die zijn succesnummer van het solistenconcours, de fantasie „Erwinn" van G. Meister, uitvoerde. In zijn slotwoord dankte de voor zitter, onder uitreiking van stoffelijke blijken van waardering, de verschil lende medewerkers en sprak daarbij speciaal zijn erkentelijkheid uit jegens de directeur voor de wijze, waarop hij het koor leidt en op hoger peil weet te brengen. Mej. J. J. Leenhouts, secretaresse der vereniging, bood aan mevr. de Klerck en de dames-solisten bloe men aan. Tenslotte sprak burgemeester F. A. van Rosevelt waarderende woorden tot het zangkoor, dat, zoals hij zei, hèt culturele leven in de gemeente be vordert en bovendien ook medewerkt aan de saamhorigheid tussen de ver schillende bevolkingsgroepen. Hoofdplaat VERGADERING KAS. De K.A.B.. afdeling Hoofdplaat, i hield haar jaarlijkse algemene ver gadering in het café-Dierikx. Door pater Dierikx werd een beschouwing gegeven over zijn missie-werk in Afrika, waarheen hij dezer dagen zal terugkeren. De heer Jacobs uit Sluiskil hield een rede over het werk der KA.B., waarna pastoor van Mierlo een slot woord sprak. Cadzand BEVOLKINGSONDERZOEK OP T.B.C. Dezer dagen waren door de burge meester van Cadzand dertig ingezete nen uitgenodigd in de openbare lage re school, in verband met het bevol kingsonderzoek op t.b.c.. De heer Van Nieuwenhuijzen, administrateur van de Vereniging voor Bevolkingsonder zoek gaf een uitvoerige uiteenzetting van doel en werkwijze van dit onder zoek. Vrijwel alle aanwezigen gaven zich op als huisbezoeker. Het onder zoek zal waarschijnlijk aan het ein de van deze maand geschieden. UITVOERING N.O.V. Zaterdagavond werd door de afd. West Zeeuwsch-Vlaanderen van de Ned. Onderwijzersvereniging in het verenigingsgebouw ,,'t Zwin" te Cad zand opgvoerd het blijspel „Tot we derdienst bereid". Het stuk is een aaneenschakeling van komische ver wikkelingen en het waren G. J. van Oorschot als oom Oily en mej. J. Koopman als Charley die oovlelen door uitmuntend spel. Ook de beer A. de Groote vervulde de rol van de pas sieve verwende zoon Stewart op uit stekende wijze. Het talrijke publiek heeft zich dan ook kostelijk geamu seerd. Tijdens de pauze werd een ver loting gehouden, die evenals de op brengst van de entréegelden ten bate komt van de kleuterschool. Tot slot dankte de heer P. A. Vermeulen, voorzitter van de Stichting Openbaar Kleuteronderwijs te Cadzand de speelsters en spelers voor de sponta ne wijze waarop zij hun medewerking hebben aangeboden. Biervliet OUDERAVOND. Te Biervliet ,werd door de Ouder commissie van de openbare lagere school een ouderavond georganiseerd. De heer M. Maas, hoofd van de school, sprak een openingswoord, waarin hij o.a. er zijn vreugde over uitsprak dat de presidente van de oudercommissie, mevrouw M. EversPauw, na haar ziekte haar functie weer heeft kun nen opnemen. Het programma bestond o.a. uit declamatie en kleine schetsen. In de pauze was er gelegenheid het werk der kinderen te bezichtigen. Tenslotte werd opgevoerd het toneel stuk „Hoe Harm toch boer werd". De geslaagde avond werd door de heer Maas geloten. JONG HERVORMDEN. De Jong Hervormden van Biervliet vergaderden in de cantine van het voormalig arbeiderslogeerkamp „Wil lem Beukelszoon". Het eerste deel werd geleid door mevrouw J. A. Wie boschBovenschen. het tweede deel door ds. H. C. P. M. Wiebosch. Er wer den enkele inleidingen gehouden en voorts was er samenzang. ALG. NED. LAND ARBEIDERSBOND. De afdelingen Biervliet, IJzendijke en Hoofdplaat van de Algemene Ne derlandse Landarbeidersbond verga derden te Biervliet in de zaal J. v. d, San de. Na een openingswoord van de heer P. den Hamer, sprak het hoofd bestuurslid A.N.L.B de heer Schipper. Het gezelschap „De Geshellen van den Spele" bracht een stuk in twee be drijven en voorts enkele kleinkunst- bijdragen. Het slotwoord sprak de heer P. den Hamer. Hoek FRÖBELSCHOOL. Te Hoek werd de jaarlijkse verga dering van de neutrale fröbelschool gehouden. Het werk van de kinderen was tentoongesteld en oogstte grote lof. De voorzitter, de heer D. Haak— Tollenaar herdacht mej. Nelly. Spr. sprak de hoop uit dat mej. Rie een waardig opvolgster zou zijn. Het schoolgeld werd ongewijzigd vastgesteld. Bij de bestuuursverkie- zing werden de aftredende bestuurs leden herkozen. Voorts was er een geslaagd gezellig samenzijn. Terneuzen DE SPAARBAN. Gedurende de maand Februari 1952 werd op de P.T.T.-kantoren van het ressort Terneuzen, omvattende Terneuzen, Zaamslag, Hoek en Phi lippine, bij de Rijkspostspaarbank ingelegd 109.156,48 en terugbe taald 78.798,24. RAADSVERGADERING. De vergadering van de Terneuzen- se gemeenteraad, die aanvankelijk Donderdag a_s. zou worden gehouden, is thans vastgesteld op Vrijdagavond 7 Maart a.s. MODESHOW. Woensdag a.s. wordt in hotel Des Pays Bas te Terneuzen een mode-show gehouden, waarop een grote collectie gebreide artikelen zal worden ge toond. Bovendien worden de bezoek sters op deskundige wijze voorgelicht, hoe ze zelf de diverse artikelen kun nen vervaardigen. Naar werd mede gedeeld, is dit de eerste maal, dat in Zeeland een dergelijke mode-show wordt gehouden. Hoe Hulst kampioen van 4 H werd Het is de Geel-Blauwen dan toch maar weer gelukt om dit jaar het kampioenschap in de wacht te slepen en deze prestatie springt nog meer in het oog, als men nagaat, dat 15 wed strijden achter elkaar gespeeld ook gewonnen werden, zodat men met een maximum aantal punten de kam- pioensvlag kon hijsen. RIA uit Westdorpe, de grootste ri vale was ditmaal de dupe, maar hoe wel de Hulstenaren sterker waren heeft het toch nogal wat in gehad eer een voorsprong behaald werd. Hulst werd in het defensief gedrongen, maar toch was het Neefs. die na 12 minuten spelen met een schitterende kopbal aan de thuisclub de leiding gaf. Ria kwam opzetten en na 5 minuten was de stand gelijk. Er kwamen wel goede aanvallen, verschillende schoten waren uitste kend, maar Ria verdedigde met man en macht. Toen echter Ferry Esseling een kwartier voor het einde met een ver schot raak schoot, leefde de ploeg op en zag men de zege en het kam pioenschap in zicht. Er kwam beter samenspel, het vlotte in alle linies en toen Neefs met een pracht kopbal de derde goal scoorde was het pleit be slist. Tien minuten later stormde een jui chend publiek het veld op en ontvin gen de kampioenen hun eerste felici taties. De Kon. Sted. Harmonie was in middels op het veld verschenen en in optocht trok men naar de stad, waar de harmonie een serenade aan het clublokaal bracht, terwijl ondervoor zitter, de heer Theophiel Vlassenrood, de kampioenen hartelijk feliciteerde en hen veel succes in de promotie en degradatiecompetitie toewenste. Voor zitter Cyr. Boone dankte in hartelijke bewoordingen, wees op de goede sa menwerking met de harmonie cn sprak de hoop uit, dat men de derde klasse zou bereiken, waaraan hij niet twijfelde. 's Avonds was er gelegenheid om de kampioenen te complimenteren waarvan zeer velen gebruik maakten. Een officiële huldiging vindt later plaats. STUKJE GESCHIEDENIS Ongeveer 27 jaar geleden werd Hulst opgericht en kwam de club uit in de Z.V.B. Reeds na een jaar spelen promoveerde men door een overwin ning op IJzendijke naar de 3de klas van de K.N.V.B. Vele malen was de ploeg bij de best geplaatsten en ver schillende malen werd het kampioen schap behaald. Maar in beslissende wedstrijden moest men het loodje leg gen, zodat nimmer de 2de klasse be reikt werd. In 1939 waren er moeilijk heden. Verschillende prominente fi guren traden uit de vereniging en het was moeilijk om ze in stand te hou den, maar door taai volhouden lukte het toch. 1949 was een slecht jaar, men degradeerde naar de 4de klasse, een gevolg van het feit, dat vele goe de spelers in Indonesië zaten. In het eerste seizoen in de vierde klas, be reikte men de 3de plaats, maar het jaar daarop kwam het kampioenschap en eerst in een beslissingswedstrijd tegen Steenbergen te Goes verspeel de men zijn kans op het derde klas- serschap. Dit jaar hoopt men het er beter af te brengen en het zal feest zijn, als de oude Hulsterse club weer haar intrede in de derde klas zal doen. Het elftal bestaat thans uit de vol gende spelers: H. de Gucht. E. de Nijs, D. v. d. Broeck, W. Boon, F. Esseling. P. Neefs, J. Rovers, R. Picavet, E. Em- maneel, H. Neefs en L. v. Dorsselaer. OdioClinge 53. Het was een vlugge en aantrek kelijke wedstrijd, die Odio tegen Clin ge speelde. Clinge begon met de wind in de rug, doch de eerste aan vallen waren voor de thuisclub. Spoedig schoot de Odio-rechtsbinnen onhoudbaar in. Vijf minuten later trof linksbuiten Bril, met een ver schot doel (20). De bezoekers kwamen hierna steeds weer in de aanval en het was tenslotte de links binnen die met een boogballetje de Odio-keeper verschalkte (21). Kort voor de rust werd de stand gelijk door een schot van links, waarbij de Odio-keeper door eigen spelers werd gehinderd en naast greep. Na de pauze werd een zware druk op het Clinge-doel uitgeoefend, maar Clin ge had nog veel geluk, toen by een der sporadische uitvallen een schot van de rechtsbuiten doeltrof (23). Na vele Odio-aanvallen zorgde toen eideltjk de rechtsbuiten voor een doelpunt. Toen kort daarop Klarijs Odio andermaal de leiding bezorg de, was het met de tegenstand van de bezoekers gedaan. Tien minuten vóór 't einde was het de rechtsbuiten van Odio die er 53 van maakte. WIERTZ NEET IN VOORLOPIG NEDERLANDS ELFTAL. Naar het A.N.P. verneemt zal Wiertz (D.W.S.) Woensdag a.s. niet in het voorlopig Nederlands elftal te gen Bolton wanderers uitkomen, we gens een infectie aan een der armen. Hij zal op de rechtshalfplaats worden vervangen door zijn clubgenoot Fan- ffer. DE VOETBAL IN DE AFDELINGEN. Verrassende nederlagen van V.C.K. en Krabbendijke. In ons blad van gisteren maakten wij reeds melding van 't kampioenschap van Mevo en Terneuzcnse Boys in de Zaterdagcompetitie. De opgave voor Zaamslag om zijn beide resterende wedstrijden in overwinningen om te zet ten, bleek (e zwaar, want reeds tegen Spul werd een punt verspeeld. De staartclubs In de eerste klasse, met uitzondering van Serooskerke, weer den zich geducht. Wcmeldinge sloeg VCK met duidelijke cijfers, terwijl Krabbendijke van Kapcllc de kous op de kop kreeg. Arnemuiden en Mcuw- dorp raakten niet van slag af. Nieuwdorp 1 13 10 1 Arnemuiden I 15 10 1 Krabbendijke I 14 Col. Boys I Rillandia I VCK I Kloetinge I Kapelle I Wemeldinge I Serooskerke I 2 21 48-21 4 21 59-22 6 16 37-28 5 14 24-29 5 12* 32-24 5 10 24-33 6 10 31-33 8 10 30-45 25-33 18-57 8 0 5 4 7 0 5 0 4 2 4 2 3 3 5 9 0 3 10 3 'sHeer Hendrikskinderen kwam Id de tweede klasse A slechts één punt je tekort, maar kan toch op een zeer goed seizoen terugzien. De kampi oen Mevo leed in totaal drie nederla gen. De eindstand luidt: Mevo I 12 9 0 3 18 56-26 's H. H. Kinderen 12 8 1 3 17 45-31 Veere I 12 6 2 4 14 35-34 Wolf aartsdijk I 12 5 1 6 11 27-32 Kats I 12 5 1 6 11 27-38 Bevelanders I 12 2 4 6 6* 13-19 Wissekerke I 12 2 1 9 3* 28-51 Arnemuiden n maakte in de tweede klasse B tegen Kloetinge II een hal ve misstap, maar de Arnemuidenaren kunnen zich dit ongelukje wel per mitteren. Yerseke IH schoot weer eens uit zy'n slof, waarvan Nieuw dorp II het slachtoffer werd. Arnemuiden II 15 13 1 1 27 58-25 12 10 1 1 21 58-18 13 6 4 3 16 44-29 13 6 2 5 14 37-31 12 5 2 5 12 46-36 Yerseke Hl Krabbendijke Et VCK II Kloetinge II Rillandia II Kapelle II Wemeldinge II Col. Boys II Nieuwdorp n 4 17 4 19 4 19 3 2 9 3 19 39-47 9 22-51 9 32-67 8 24-34 7 28-50 AARDAPPELBEURS ROTTERDAM 3 Maait. Kleiaardappelen 35 mm. op. waarts: Bintjes 12.00; Alpha's 10.00; Fu. rore 13.00—13.75; Bevelanders 14.00—14.50 Meerlanders 13.00. Zandaardappelen 35 mm. opwaarts. Voran 8.50; Eigenheimers 9.00—9.25; Re cord 8.50; XJsselster 10.50; Libertas 10.00 Voeraardappelen 5.007.00. Alles per honderd kilogram. Prijzen berekend op dc handelsvoorwaarden, vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. VISMIJN VEERE. 3 Maart Export garnalen 889 kg.: 32— 58; Handels garnalen 1355 kg.4266; Pel lerij garnalen 603 kg.: 51—63; Schar 49 kg.: 20-23; Bot 95 kg.: 19—28; Tong 1 kg.. i; Rog 3 kg.: 35; Ongesorteerde vis 94 kg.: 17—26. VEILING ZUID-BEVELAND. 3 Maart. Groenten: Spruiten A 40—48; idem B 18—36; Veldsla 22—25; Groene kool 7.50—12; Rode kool 9.50—19; Gele savoye kool 15; Witte kool 6—11; Peen 17; Uien (stek) 11—14; Prei 13—28, alles per 100 kg^ GRAANBEURS ROTTERDAM 3 Maart Binnenlandse granen (offici euze noteringen per 100 kg. franco Rot terdam). Tarwe prijshoudend op vochtcon- dltie 23.50—25.20, prima kwaliteit zonder vochtconditie 24.75—25.50. Voedergranen iets beter gestemd met weinig omzet. Zomergerst 35.00—37.50; Haver 27.00— 29.00, Rogge 32.00—33.50. Peulvruchten boerenschoen. Groene erwten zeer flauw 38.0059.00, kalm 38.00—60.00; bruine bonen kalm 30.00—41.00. VEEMARKT ROTTERDAM. 3 Maart. Veemarkt. Aangevoerd 1690 dieren, w.o. 910 vette koeien. 780 var keus. Prijzen per kg.: vette koelen f 2.80 —3. 2.60—2.75. 2.30—2.55; varkens lev. gew. f 2.06, 2.03, 2. Aanvoer vette koeien iets kleiner met kalme handel en onver anderde prijzen. Varkens ruime aanvoer, trage handel en lager in prijs. HOCKEY RAPIDE—PUSH 2—0. De Hulsterse heren speelden een pit tig partijtje tegen Push uit Breda. Joos Fassaert bracht voor de rust de stand op 10. Na de rust moest Ben Langehorst, die geblesseerd was uit vallen, maar de Hulstenaren bleven sterker en brachten door een goal van Rob Zaman de stand op 20, waarmede het einde kwam. RAPIDE—WERE Dl 0—7. Dat het zo'n grote nederlaag zou worden had niemand verwacht. Were Di stond wel aan de kop van de rang lijst, maar de Hulsterse meisjes heb ben altijd een woordje meegesproken. Trouwens voor de rust was het krachtsverschil piet zo erg groot, al waren de Tilburgse meisjes technisch beter. Hun overwicht drukten ze door een 01 voorsprong uit. Na de thee werd Were Di sterker en toen in 5 minuten 2 goals gemaakt waren de primeerde dit de Rapide-dames zo zeer, dat ze er niet veel meer van te recht brachten. Were Di, dat door deze overwinning het kampioenschap van haar afde ling behaalde, werd gecomplimen teerd door voorzitter J. D, A. van Mierlo, die de wens uitsprak," dat de ze club in de promotie succes zou mogen behalen. Ook de aanvoerdster, mej. K. v. d. Peyl, sprak een felicita tiewoord. ATHLETIEK DOBBELAERE He TE VELP. In de omgeving van Velp werd Zon dag een crosswedstrijd gehouden om het kampioenschap van Nederland Staf Dobbelaere van Marathon liep als enige Zeeuw en werd elfde. RAAD HOOFDPLAAT. Gemeente wenst industrie-vestiging. Burgemeester J. F. C. Temmer man sprak brj de opening van deze eerste raadsvergadering in 1952 van Hoofdplaat de wens uit, dat in 1952 weer met vrucht zou worden samen gewerkt in het belang van de ge meente. De gemeente wenst industrievesti ging aan de Oostzijde van de haven, waartoe echter de mogelijkheid van krachtstroomvoorziening aanwezig dient te zijn. Na enige discussie werd besloten aan de P.Z.E.M. een jaarlijkse bijdrage te verlenen in de onrendabele kosten van deze kracht stroomvoorziening, indien de P. Z. E. M. eveneens de helft zal bijdra gen. Aan J. de Boevere en A. H. Pro voost, welke voonrnemens zijn tc bouwen langs de Zuidlangeweg, werd daartoe een perceel gemeentelijke bouwgrond op het voormalig wissel terrein verkocht. Het bedrag per leerling voor de drie bijzondere scholen werd voor 1952 vastgesteld op 25. Het ontwerp-herbouwplan werd daarna ter tafel gebracht. Nadat de raad inzage van het plan had kun nen nemen, werd dit ongewijzigd vastgesteld. Een aanvraag om subsidie in de kosten van het jeugdwerk op Siyk- plaat werd op voorstel van burge meester en wethouders afgewezen. Een verzoek om verhoging van de gemeentelijke subsidie m de kosten van het Kleuteronderwijs op Slijk- plaat ging dezelfde weg, zodat de subsidie voor beide kleuterscholen op Hoofdplaat en Slijkplaat gehand haafd blijft op 10 per leerling. Nadat de begroting 1952 zonder hoofdelijke stemming was vastgesteld met een post voor onvoorzien van 814,19 werd tot slot een wijziging in het ambtenarenreglement vastge steld. De heer A. K. Everaers te St. Anna- land behaalde het bakkerspatroonsdiplo- ma, 's Heer Arendskerke was tegen RCS IV danig op schot, zo zelfs, dat de Souburgers met 70 verloren. Met deze zege toonden de Bevelan ders zich een ernstig canöidaat voor de titel. Middelburg VH won even eens met grote cijfers (92) van VSC. 'sH. A.Kerke II Middelburg VII RCS rv VCK III Serooskerke n Meeuwen I Nieuwland I VSC I 12 8 2 2 18 64-25 10 8 1 1 17 54-20 10 6 2 2 14 43-28 10 5 2 3 12 30-27 12 3 2 7 8 33-49 11 2 3 6 7 29-39 12 3 1 8 7 26-46 11 2 1 8 5 33-63 In dc eerste klasse A van dc Zon dagcompetitie speelden Hansweertse Boys en Vogelwaarde hun laatste wedstrijd, welke alleen nog maar van belang was voor de bezetting van de derde plaats. Deze kwam in het bezit van de Bevelanders, die met 41 m de meerderheid bleven. De eindstand luidt: Luctor I 14 12 1 Kruiningen I Hansw. Boys I Vogelwaarde 1 Rapenburg I Kortgene I Volharding I Patryzen I 14 10 3 14 6 3 3 5 4 2 3 2 1 25 64-15 1 23 59-16 6 16 50-31 5 15 28-36 6 11 26-32 8 10 23-42 8 27-45 1 2 11 4 15-72 In B nam Noormannen door een 41 zege op Walcheren de kop van Lewe- dorpse Boys over, terwijl Grocdc en Domburg het op een ac-coordje gooi den. 'sHeer Arendskerke besloot de competitie met een grote zege op Sluis. Noormannen I 14 8 3 3 19 46-24 Lewed. Boys I 12 8 2 2 18 41-23 Groede I 12 5 5 2 15 33-22 Schoondgke I 14 6 3 5 15 43-35 Domburg I 12 5 4 3 14 26-22 •s H. A.Kerke I 14 4 4 6 10 41-37 Sluis I 12 4 1 7 9 23-39 Walcheren I 12 0 0 12 0 7-57 SVOWK I heeft zijn kansen in de tweede klasse D op de titel behouden door een fraaie zege op Dreischor IL Burgh H 10 8 1 1 17 37-17 SVOWK I 10 6 1 3 13 36-16 Renesse II 10 1 4 5 6 15-27 Dreischor II 10 1 2 7 4 16-44 6 2 winstpunten in mindering. Waar zijn onze schepen Alamak 3 Maart te Colombo. Boskoop 2 Maart van Curacao n. Trinidad Ceram p. 3 Maart Gibraltar n. Genua. Dido p. 3 Maart Ouessant n. Tanger. Enggano 2 Maart te Muscat. Friesland 3 Maart n. te Port Said. Gravelana 3 Maart te Santos. Helder 3 Maart te Barranquilla. Indrapoera 2 Maart te Surabaja, Johan van Oldenb. 3 Maart te Melbour ne, Kota Earoe 3 Maart te Curasao. Leerdam p. 3 Maart Noord Azoren. Madoera 2 Maart te Zanzibar. Nieuw Holland 3 Maart te Semarang. Oranjefontein 3 Maart te Bremen. Polyphemus p. 3 Maart Algiers n. Java. Schïedijk p. 3 Maart Algiers n. Halifax. Teucer 2 Maart te Cheribon. Waal p. 2 Maart Tobago n. Havre. Nagekomen advertenties. De Heer en Mevrouw DE MUYNCK—HAMAKN geven met vreugde kennis van de geboorte van htm Zoon R E Y N I E R. Middelburg, 1 Maart 1952 Lijsterbeslaan 17. Enige en algemene kennisgeving. Heden overleed na een korte ongesteldheid zacht en kalm, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Echtgenote, Zuster, Behuwdzuster en Tante, FRANCINA MARIA ANTOXETTA VAN OORSCHOT, in de ouderdom van 7? jaar. Uit aller naam. H. PAGTER Middelburg, 2 Maart 1952. Dam 18. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 6 Maart 1952. Vertrek van het sterfhuis 12 uur. Verzoeke van rouwbe klag verschoond te biy- vert. Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze ge liefde Broeder, Zwager en Oom, de Heer JACOBUS KRIJGER Gzn te Rilland. Uit aller naam, J. KRIJGER.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9