PROVINCIALE ZEEUWSE COURAKT Egypte heeft een nieuwe regering Gedupeerde grondgebruikers hebben nog vele zorgen D£ BILT PROFESSOR VAN NIFTRIK WIL KLAARHEID IN BEGINSELEN tv NOG GEEN GEMEENSCHAPPELIJK ADVIES OVER NIEUW-GUINEA Vandaag 195e Jaargang - No. 53 Dagblad uitgave van de firma provinciale Zeeuwse Courant Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week. f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 3 Maart 1952 ADVERTENTIEPRIJS a ct per mm. Minimum p. Advertentie f 3.— Ing mededelingen driemaal tarict Kleine advertentie» «max B regels) van 1—5 regels l L—tedere regel meer 20 ceDt ..Brieven ol adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr. 359300 P ZC. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr 58—60. tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr 63. tel 2475 (b.g.g 2228)-. Oostburg Finlandstraat 2, telef. 16. remeuzen ttrouwerijstr 2: Zlertmce N Bogerdsti l itX CORRUPTIEBESTRIJDING EN ORDEHERSTEL Parlement voor een maand geschorst Kort nadat de Egyptische regering had besloten haar beslissing om de zitting van de volksvertegenwoordiging te verdagen, te herroepen, is het kabinet van Ali Maher Pasja Zaterdag afgetreden. Zondagmorgen werd in Cairo bekendgemaakt, dat koning Faroek Naguib el Kilaly Pasja had benoemd tot premier en militair gouverneur-generaal. De nieuwe premier verklaarde terstond, dat zyn regering zal streven naar de zuivering van het politieke leven van corruptie, het terugtrekken van de Britse troepen uit de kanaalzone en de eenheid van Egypte en de Soedan. Tot de verdaging van het parle- I De nieuwe regering legde direct na ment was aanvankelijk besloten om- de beëdiging door koning Faroek een dat de kamer van afgevaardigden grote activiteit aan de dag. Hilary zich verzette tegen het wetsontwerp Pasja besloot de voiksvertegenwoor- tot verstrekking van vgf millioen j diging weer voor een maand te ver- Egyptische ponden aan zakenlieden, dagen en voorts werd bepaald, dat die bij de relletjes in Cairo schade de universiteit van Cairo werd geslo- leden. Toen echter een overeenstem- j ten, omdat de studenten tegen de re- ming werd bereikt tussen regering j gering hadden gedemonstreerd. De en kamer besloot de regering van de voormalige groot-moefti van Jeruza- verdaging af te zien. Egyptische bla- lem, Hadj Amin el Hoesseini, is uit den spraken echter het vermoeden Egypte venvezen en heeft Pakistan uit, dat men tot de schorsing van het om asyl verzocht. Deze maatregel parlement wilde overgaan om de re gering meer armslag te geven tijdens de bespreking met Engeland over de terugtrekking van de Britse troepen uit het gebied van het Suez-kanaal. De nieuwe besprekingen tussen Ali Maher Pasja en de Britse ambassa deur, sir Ralph Stevenson, die Za terdag zouden beginnen, moesten we gens ongesteldheid van de laatste worden uitgesteld. „BEPAALDE BELEMMERINGEN" Na het aftreden van Maher Pasja, dat van welingelichte zijde werd toe geschreven aan een constitutionele crisis over de schorsing van het par lement, zijn de strijdkrachten te Cairo versterkt. In een brief aan ko ning Faroek heeft de afgetreden pre mier meegedeeld, dat hij tot zijn be sluit kwam omdat hij door bepaalde belemmeringen zijn taak niet kon volbrengen. Hij zeide niet, welke de belemmeringen waren. Het nieuwe Egyptische kabinet telt 15 ministers. De nieuwe premier, Hi lary Pasja, is een voormalig lid van de Wafdistische partij, doch is thans onafhankelijk. In een brief aan de ko ning verklaarde hg van gevoelen te zijn, dat de ontruiming van de Suez- lcanaalzöne door de Engelsen en de eenheid van het Nijldal afhankelijk zyn van het ordeherstel en de uit roeiing van corruptie. wordt te Karatsji beschouwd als een poging om de activiteit van de Mo hammedaanse extremisten te beknot ten. Gunstiger visum-bepalingen voor reizen naar Duitsland. Doorreis-visum kosleloos. Met ingansr van 1 April a.s. zal de prijs voor een visum voor meerdere reizen naai' de Duitse Bondsrepubliek 9,50 bedragen, terwijl een visum voor één reis 4.50 zal kosten. Bo vendien wordt een regeling voor kos teloze visa getroffen ten behoeve van doorgaande reizigers, parlementsle den. in de Bondsrepubliek wonende Nederlanders, in Nedclmci wonende- Duitsers en voor studenten, die zich voor studiedoeleinden naar Nederland of Duitsland begeven. Ernstige wanordelijkheden in Britse kroonkolonie De aankomst van een Chinese communistische missie was Zaterdag aanleiding tot ernstige wanordelijk heden te Kowloon, dat op het Chi nese vasteland ligt doch deel uit maakt van de Britse kroonkolonie Hongkong. Een menigte van onge veer vijfduizend mensen viel Britse en Chinese politie aan. De politie slaagde er in de ordeverstoorders met behulp van traangasbommen en gum mistokken te verspreiden. Twee agenten en twaalf burgers werden gewond. De toestand van een Chinese gewonde is kritiek. Soekarno geeft opdracht tot vorming van regering President Soekarno heeft Zaterdag de vice-voorzitter van de Masjoemï, Prawoto Mangkoesasmito en de pre sident van de P.N.I. (nationale par tij), Sidik Djonosoekarto, belast met de vorming van een nieuwe regering, die „sterk moet zijn en ruime steun in het parlement moet hebben". Bij de opdracht is geen tijdslimiet gesteld doch in politieke kringen vertrouwt men algemeen, dat de formateurs spoedig zullen slagen. De formule ring van de opdracht laat hun ruimte om pogingen te ondernemen in de richting van een zakenkabinet of van een coalitiekabinet. Ex-koning Leopold naar Cuba afgereisd. De „Almdijk" is Zaterdagmiddag met ex-koning Leopold van België en zijn echtgenote aan boord uit Lis sabon naa.r Cuba vertrokken. Het Nederlandse schip zal onderweg Aru ba en Curagao aandoen. Reynaud en Pleven gaven het op Nu een 'conservatief aan bod Nadat Paul Reynaud in de loop van Zondag zgn pogingen om tot de vorming van een nieuwe Franse re gering te komen moest opgeven, heeft Zondagavond ook Pleven geweigerd aan het verzoek van president Auriol tot het „doen van pogingen", gevolg te geven. Pleven verklaarde, dat de president waarschynlgk Maandag morgen een leider der gematigd con servatieven zou verzoeken te trach ten een coalitieregering te vormen. Reynoud's pogingen faalden door het weigeren van de socialisten om deel te nemen aan besprekingen, te zamen met de Gaullisten. Pleven ver- klaarde om dezelfde redenen geen kans te zien de moeilijke opdi'acht te volvoeren. Waarnemers achten het mogelijk, dat hetzij de gematigde consei'vatief Antoine Pinay, minister voor het verkeerswezen in de afgetreden re gering, of zijn politieke geloofsgenoot Joseph Laniel, minister van staat on der Fauré, opdracht zullen krijgen een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van het vormen van een regering. Reynaud onthulde na zijn bezoek aan president Auriol, het plan gehad te hebben een kabinet van dertien ministers (de afgetreden regeling telde ei' veertig) te vormen en de .grondwet te herzien, door daarin een bepaling op te nemen dat de Fi-anse Nationale Vergadering zal worden ontbonden, indien zij een ï'egering, die nog geen jaar aan het bewind is geweest, dwingt af te treden. Voorts zou aan de afgevaardigden niet mo gen worden toegestaan te stemmen voor een vei'hoging der huidige rege ringsuitgaven. De Gaullisten hadden hun volledige goedkeuring aan dit plan geschon ken. Reynaud zeide er zeker van te zijn, dat een herstel van Frankrijks finan ciële toestand volkomen bereikbaar Veilingdirecteur thans gearresteerd. J ARENL Axv. lAUDE Enige tijd geleden werd op vermoe den van gepleegde verduistering, door het bestuur van de coöp. veiling „De Tuinbouw" te Leeuwarden, in zijn functie geschorst de heer H. R. Nadat door het Centraal Bureau voor de Vellingen over de laatste twee ja ren controle was uitgeoefend, waar bij geconstateerd wei'd dat een be drag van 25.000 was verduisterd, ongeacht 8000 verdwenen fruitkis- ten, is de inmiddels ontslagen direc teur door de politie gearresteerd. Daar de fraude over een groter aan tal jaren loopt, bestaat het vermoe den dat het inderdaad verduisterde bedrag veel hoger ligt. „VOOR ALLES CHRISTELIJK" Felle rede op bijeenkomst van C.H.U. te Utrecht. „In 1952 moet men een partij niet modeleren naar een figuur uit de 19e eeuw. Wanneer we kapot willen, dan is er nu een beste kans, want als Groen van Prinsterer het in de Christelijk Historische Unie alleen voor het zeggen krygt, ga ik er uit en met mg vele anderen", aldus verklaarde prof. dr. G. C. van Niftrik tijdens een felle rede, <lie hij Zaterdag heeft gehou den op een bijeenkomst van de C.H.U. te Utrecht en waar hij sprak over de christelijk historische beginselen. Professor van Niftrik achtte het ge wenst, dat hierin klaarheid komt. ment van oorlog sinds generaties niet zulk een minister gezeten heeft ais de tegenwoordige. Tenslotte zei spr., dat men aan de C.H.U. moet vasthouden als Unie, maar vooral als christelijke partij en hij verklaarde zich een felle tegen stander van het gecoquetteer met de A.R. Naar de mening van prof. van Niftrik is de normatieve betekenis der historie thans in het geding, evenals destijds bij de souvereiniteits- overdracht aan Indonesië. Spr. vroeg zich af of het wel zo is, dat God wil dat een bestaand koninkrijk onver anderd blijft. „Laat ons, kijkend naar het beginsel, toch practisch zijn", zo betoogde hij en spr. waarschuwde te gen de zucht naar dogmatiseren, die vooral bij prof. Gerretson tot uiting zou komen. Hij vond het heel erg, dat Tilanus op basis van de dogmati sering van ontrouw wordt beschul digd en spr. vond het noodzakelijk de zaak over de verhouding van het christelijke en het historische uit te spreken. „Professor Gerretson wil wel, dat ik mij tot spreken bepaal, al dus spr., maar de bijbel is nu een maal niet alleen voor het huiselijke, het nachtkastje, bestemd. Alles wat we doen moet geleid worden door het Woord Gods, ook al is er geen tekst in de Schrift, die op de soevereini teitsoverdracht betrekking heeft". LOF VOOR STAF. Spr. betoogde voorts o.m., dat men als C.H. voor alles zakelijk dient te zgn, ook tegenover de ministers. Prof. van Niftrik doelde hierbij voor namelijk op de houding, die tegen over de ministers Mulderije en Staf wordt aangenomen en in dit verband wees hg er op, dat aan het departe- Faure viel 10 pond al. De afgetreden Franse pre mier, Edgar Faure, is in de 42 dagen, dat hij aan het bewind is geweest, 5 kg afgevallen. Sinds 22 Januari heeft Faure geen dag rust gehad, aldus meldt de N.R.C. Paris-Presse heeft twee fo to's van Faure gepubliceerd, de eerste, toen hij zijn ambt aanvaardde, toont hem met een gevuld lachend gelaat, waar t vertrouwen uit spreekt, op de andere is hij vermagerd, moe en uitgeput. „Ik ga naar bed", zei Faure, toen hij het ontslag van zijn regering bij president Auriol had ingediend, „dat ben ik he lemaal ontwend". Zaak-Valken op 17 Maart voor Ambtenarengerecht. De zaak van de heer G. W. Val ken oud-hoofdcornr~:nsavi- "'-T> poli- tie te 's-Gravenhage, zal op 17 stiger dan de tweede! Zi Maart a.s. door het ambtenarenge recht openbaar worden behandeld. WÊÈÊÊ&iïfê*& - f 'M De vertegenwoordiger van Nederland in de Commissie van de Verenigde Naties voor de unificatie en de wederopbouw van Korea fUNCURK), de heer E. J. Baron Lewe van Aduard, heeft een bezoek gebracht aan de geallieerde graven op het soldatenkerkhof te Poesan in Korea. Aan de voet van de vlaggemast. waaraan de Nederlandse driekleur wappert boven de graven van Nederlandse soldaten, legde Baron Lewe van Aduard een krans (vlaggemast rechts). De heer Baron Lewe van Aduard en zijn ge zelschap verlaten de begraafplaats na de kransiegging. Dieven gaven waakhond kluif uit de ijskast. Enorme diefstal in Ver. Staten. In Reno is één van de grootste diefstallen in de Amerikaanse ge schiedenis gepleegd. Dieven, die een safe weghaalden uit het huis van een millioenn - de effectenmakr' ar Red- field, maakten contant geld. juwelen en effecten buit ter waarde van in totaal bijna 2.500.000 dollar. P.edfieid, die van een feestje thuis kwam, verklaarde, dat hy het „tarnc- lgk dom" vond dat hij een dergelijke waarde in huis had gehouden en dat het gestolene niet verzekerd was. De dieven lieten nog een millioen dollar aan effecten, die in een koffer opgesloten w.nren, achter. Toen de politie in Redfields huis kwam. zag hij de waakhond bezig met het af kluiven van een been, dat de dieven voor hem uit de ijskast hadden ge haald. De Paus 76 jaar. Paus Pius Xn vierde Zondag zijn 76e verjaardag. Zijn huisarts deelde mede, dat de Paus nog een uitste kende gezondheidstoestand geniet, w- zowrl aan z.'n gestel als aan zijn wijze van voeding heeft te danken. Roofmoord te Makassar Nederlandse d3me door rampokker doodgestoken. Bij het verlaten van een restaurant in Makassar werd mevrouw H. Mou- rik, echtgenote van de secretaris wn het Nederlandse commissariaat al daar, door een messteek in de rug gedood. Een onbekende poogde haai de handtas te ontrukken waarbij hij haar de dodelijke messteek toebracht. De moordenaar wist te ontsnappen. Het tragische voorval, dat in de Nederlandse gemeenschap te Makas sar grote verslagenheid heeft ge bracht, geschiedde vlak bij een druk verkeerspunt. Het gezelschap, waarin het echtpaar Mom-ik zich bevond, tel de vijf heren en drie dames, doch het was slechts enkelen hunner opgeval len. dat de rampokker bij de mislukte poging om mevrouw Mourik's tas te roven, haar een messteek toebracht. Builenpest in Noord-Korea. GEALLIEERDE ONDERHANDELAARS RAKEN VERTWIJFELD In een uitzending van- radio-Peking is verklaard, dat in Noord-Korea builenpest heerst. Een aantal Chinese bacteriologen is reeds naar het front vertrokken. In de uitzending werden de Amerikanen er opnieuw van be schuldigd in Noord Korea een bac teriologische oorlog te voeren. Van feallieerde zijde werd verklaard, dat e epidemie een natuurlijke oorzaak heeft en werd het vermoeden uitge sproken, dat de communisten voorbe reidingen treffen om 'n einde te ma ken aan de wapenstilstandsbesore kingen en thans naar redenen zoeken welke een hervatting van de strijd zouden moeten rechtvaardigen. De geallieerde onderhandelaars te Panmoendjon hebben de communis ten Zondag beschuldigd van schen ding der reeds bereikte overeenkom sten. Zijbetwijfelen of het nog de moeite loont pogingen te doen jerdere overeenkomsten te bereiken. INTERIM-RAPPORT Besprekingen in Den Haag over financiële en economische problemen weinig gevorderd. De tengevolge van de kabinetscrisis in Indonesië opgeschorte Neder landsIndonesische besprekingen over het vraagstuk van Nieuw-Guinea hebben nog niet kunnen leiden tot een gemeenschappelijk advies aan belde regeringen. De voorzitters van de Indonesische missie en van de Neder landse interdepartementale commissie hebben dit Zondag in een gemeen schappelijk communiqué medegedeeld. Een overzicht van hetgeen tot dus ver is verricht, wordt in een vertrouwelijk gezamenlijk interim-rapport, dat op 29 Februari werd vastgesteld, aan de beide regeringen aangebo den. Omtrent alle in de discussie betrok ken onderwerpen is gedurende zes- weken een zeer intensieve, openhar tige en dikwijls vruchtbare gedach- tenwisseling gehouden, zo wordt in het communiqué gezegd. Op verschil lende terreinen van samenwerking zijn reeds voorlopige punten van overeenstemming bereikt, die een nuttige bijdrage kunnen leveren tot het bij de verdere besprekingen wel licht te bereiken uiteindelijke resul taat. Zo zijn op politiek, juridisch, militair, sociaal en cultureel gebied goede vorderingen gemaakt. is het 150 jaar geleden, dat de Franse tenor Aldolphe Nourit, componist van het bal let „La Sylphide", te Parijs werd geboren. WALCHERSE STICHTING NOG ONMISBAAR Grote moeilijkheden dreigen voor de tuinbouwsector Nog steeds werkt op Walcheren de Stichting van door watersnood ge troffen grondgebruikers, nog steeds houden de voorzitter en de secretaris, de heren A. Geschlere en J. L. Dregmans, iedere Donderdag zitting in Middelburg, maar het bezoek aan deze zittingen is niet zodanig als men, gezien de vele grote moeilijkheden, waarmee de gedupeerden nog te wor stelen hebben, zou verwachten. Komt dat omdat men apatisch is, omdat men opziet tegen de moeilijkheden, welke verbonden zyn aan de pogingen om toepassing te krygen van bepaalde regelingen of omdat velen er mo menteel niet slecht voorstaan? Problemen zijn er toch nog vol doende. Zo kan de regeling voor her bouw van boerderijen wel redelijk worden genoemd, maar kan de „stop- prijs" en het waardecijfer, welke de gehele financiering beïnvloeden, in individuele gevallen wel aangevoch ten worden. Bovendien komt het voor, dat zich bij één geval een zoda nig comolex van schaden voordoet, dat een'gunstige regeling zeker ge wettigd is en ook verkregen kan wor den. Waar de herbouw een aanzien lijke kapitaalsinvestering voor de ge dupeerden betekent, wekt het verba zing, dat de algemene geneigdheid schijnt te bestaan zich daarbij zonder meer neer te leggen. De Stichting voelt het als een on billijkheid, dat de bedryven, waarvan zowel de woning als de schuur ver nield zijn, vallen onder de wederop bouw boerderijen, terwijl de bedrijven, waarvan alleen de woning verloren ging, bg herbouw door de algemene wederopbouw moeten worden gehono reerd. De eerste regeling is veel gun stiger dan de tweede! Zij wordt hier om onbillijk geacht, omdat èn woning èn bedrijfsgebouwen toch samen een economische eenheid vormen. Pogin gen om gevallen als deze naar de sec tor wederopbouw boerderijen over te brengen, zgn echter zonder resultaat gebleven. AFREKENING VOOR VEE. Voor financieel zwakke gedupeer den valt het te betreuren, dat her bouw op basis van vervangingswaar de nog niet mogelijk is. Voorlopig be tekent deze herbouw voor hen dan ook een zware kapitaalsinvestering en dat schrikt af. De afrekening voor vee is zodanig, dat geen rente wordt toegekend. Voor de meeste gevallen is dit rede lijk. Echter, de mensen, die hun be drijf aan anderen hebben overgedaan en die b.v. in de Zuidwatering wonen en tot voor kort geen vee konden ge bruiken, hebben ca. zeven jaar op hun afrekening moeten wachten en leden dus veel renteverlies. Het is zelfs voorgekomen, dat voor aankoop van vee gelden moesten worden op genomen. Er is dan ook een Verzoek ingediend om alsnog rentevergoeding in bepaalde gevallen te geven, doch helaas is hierop afwijzend beschikt, Voor mensen, die hun bedrijf ge staakt hebben, wordt het tegoed, een zekere som te boven gaande, geblok keerd bij de Herstelbank, terwijl zij doorgaans geheel of ten dele van dit geld moeten leven. Gelukkig bleek het mogelijk te zijn, door bemiddeling van de Sttichting deblokkering te verkrijgen. DE TUINBOUWSECTOR. De tuinbouwsector dreigt in grote moeilijkheden te geraken. Velen heb ben hun bedrijf geheel of gedeeltelgk na financiële toezeggingen van bet Rjjk herbouwd of hersteld. Daarna is een nieuwe taxatie gehouden, welke in de meeste gevallen op veel lager peil kwam te liggen met als gevolg te lage vaststellingen van de oorlogs schade. Wanneer verder de ontworpen fi- naneieringsregeling tot uitvoering wordt gebracht, betekent dit een zo danige schadelast, welke voor reke ning van de gedupeerde blijft, dat van een rendabele exploitatie geen sprake kan zijn. Zij, die slechts ten dele heb ben herbouwd of hersteld, kunnen niet op het vooroorlogs peil komen, ter wijl zij, die afgebouwd hebben, tot restitutie van verkregen gelden moe ten overgaan. Deze zaak houdt de Stichting die vele bezoekers van de zittingen reeds waardevolle advie zen heeft verstrekt wel zeer in het bijzonder bezig en een krachtige actie tegen deze regeling is inmiddels ingezet. Op 25, 26, 27 en 28 Maart a.s. zal de nalatenschap van prof. dr. W. Mengel berg bij een Amsterdamse kunsthandel worden geveild. Ilse Koch, de kampcommandante van Buchenwalde, staat op 22 April in hoger beroep terecht voor het gerechts hof van de bondsrepubliek te Karlsruhe. De tijd. welke tot nu toe voor de bespreking van financiële en econo mische vraagstukken beschikbaar was, bleek echter niet toereikend te zijn. Deze problemen zijn uitermate ingewikkeld en de arbeid richtte zich dan ook voornamelijk op het brjeen- van materiaal .waarop ver der kan worden voortgebouwd. Met betrekking tot het handels- en beta lingsverkeer. de investeringen en wat daarmee verband houdt, is men wel zo ver gevorderd, dat een vruchtba re gednchtenwisseling over de weder zijds bestaande inzichten mogelijk is. Omtrent diverse speciale proble men, zoals het ambtenarenvraagstuk. het probleem der op Indonesië ge oriënteerde Nederlanders en het vraagstuk van de Nederlandse arres tanten. zijn aanbevelingen aan beide ingen geformuleerd, beide regeringen zullen te zgner tijd een beslissing moeten nemen over de hervatting der besprekingen. Maatregelen op Schiphol tegen pokken uit Engeland. De Amsterdamse G. G. en G. D. heeft op Schiphol enige bijzondere bevr' "'ngsmaatregelen getroffen, wegens het optreden van een aantal gevallen van pokken in Rochdale (Engeland). Nagegaan wordt of de binnenko mende passagiers uit het besmette gebied komen. In de aankomsthal worden zij afgezond, d van de ande re passagiers en hun worden enige vragen ges'.. over de '-"'i van herko- '"frmtoe aanlei ding geweest, iemand naar een qua- Vermiste atoomgeleerde dood aangetroffen. Het stoffelijk overschot van de Noorse -*oomge1eerde Per Weren- skjold. die in Februari op geheimzin nige wijze uit zhn nirg te Trondh- w«s -ardwenen. Zondar—"iddag door spe'ends; jongens aan de voet van een steile heuvel, die enkele me ters van een straat van de stad is gelegen, onder sneeuw bedolven aan getroffen. Men had aanvankelijk het verdwijnen van Werenskjold in verband gebracht zaak, doch de politie en de collega's van de Noorse atoomgeleerde hadden direct ver klaard dat dergelijke ge ruchten geen waarheid konden bevat ten. President Truman zal Donderdag avond over alle belangrijke Amerikaan se radiozenders en via de televisie een toespraak tot het volk houden over het program voor wederzijdse beveiliging. VERWACHT HALF TOT X it AAK Ür-vNULhl Geldig van Maandagochtend tot Maandagavond. Half tot zwaar bewolkt en tijdelijk enige regen. Langs de Waddenkust krachtige tot harde, elders matige tot krachtige Zuidwestelijke wind. Over het algemeen weinig verande ring van temperatuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1