PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Paul Reynaud aangezocht als kabinetsformateur Ontvolking van het platteland in Zeeland een ernstig probleem DE BILT Kantlijn Vandaag ..NEDERLAND WORDT STEEDS MOEILIJKER REGF.ERBAAR" 195e Jaargang - No. 52 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F, B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn, PL verv. W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 1 Maart 1952 ADVERTENTIEPRIJS £t cl per mm. Minimum p advertentie i 3.— Ing mededelingen dnemaai tsriefc. Kleine advertentie» imax B regelt van t—6 regelt t 1.—lecere regel meer 20 cent. ..Brieven oi adres Bureau van dl' Blad' 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z C. Middelburg. Bur. VUsstngen Walstr 58-60, tel 2355 4 lijnen (b.g.g 2881 of 2160) M'burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes U Vorststr 63. tel 2475 (b.g.g 2228); Oostburg Finlandstraat 2. telef 16. Terneuren Brouwerljstr 2: ZicriRzce N Bogi tel 26 REGERING-FAURE GEVALLEN. Regering van nationale eenheid noodzakelijk geacht Nadat de Franse premier Faure en zyn ministers president Auriol 's ochtends gezamenlijk hun ontslag hadden aangeboden en door de straten van Parijs de kreet van de krantenverkopers had geklonken, dat Frankryks zestiende regering na de oorlog gevallen was, heeft de president, die het ontslag aanvaardde, Vrijdagavond ex-premier Paul Reynaud verzocht een nieuwe regering te vormen. Deze zal niet vóór vandaag uitsluitsel geven. Hoewel hij bekend staat als een zeer knap econoom, zal hij zich, wanneer hy de opdracht aanneemt, voor een buitengewoon zware opgave geplaatst zien. In Parijs is men van oordeel, dat de omstandigheden, waaronder een nieuwe regering moet worden gevormd, nimmer tevoren zo moeilijk waren. De 73-jarige, gematigde conserva tieve Reynaud, die zich in Oxford bevond, doch direct per vliegtuig naar Frankrijk terugkeerde, werd door de president aangezocht, omdat deze hem de capaciteiten toeschrijft, nodig om de acute financiële crisis aan te pakken. Onlangs heeft Rey naud in de nationale vergadering ge vraagd om een moedige politiek, die bezuinigingen in de genationaliseer de bedrijven omvatten zou. Vrijdag avond verklaarde hij de vorming van een regering „volkomen uitvoerbaar" te achten. Hij beschouwt het echter als nood de gematigd conservatieven, radica len, volksrepublikeinen en socialisten, maar ook de gauillisten omvat. Dit denkbeeld vindt bij de politieke par tijen echter maai' weinig steun. De socialisten en katholieken voelen niet voor deelneming aan een regering, De illusies, die duizenden Neder landers tijdens de oorlog ge koesterd hebben, zijn illusies ge bleven. Daar waren het illusies voor. Eén van die illusies was, dat er na de oorlog een einde zou komen aan de eeuwige strijd tussen onze omroep verenigingen, dat verdeeldheid plaats zou maken voor eendracht en dat er een nationale omroep zou komen, waarin de vroegere organisaties broe derlijk en zusterlijk zouden samen werken. De enige vrucht van deze illusie was de vórming van de Nederlandse Radio Unie. Dit lichaam, gevormd door de omroepverenigingen, zou dan trachten de samenwerking op te voe ren en in ieder geval doublures zo veel mogelijk te voorkomen. Wat is er van dit alles geworden, nu vandaag, de eerste Maart, de Ne derlandse Radio Unie vijf jaar be staat? Men kan zich moeilijk tot enthou siasme opzwepen, als men de resultaten ziet. De samenwerking laat nog zeer veel te wensen over. Er is natuurlijk wel vooruitgang. Maar de onderlinge strijd der omroepverenigingen duurt toch eigenlijk onverminderd voort. Dat zou niet zo erg zyn, als de pro gramma's nu maar inderdaad sterk van elkander verschilden. Maar men kan ze rustig naast elkaar leggen, dag in dag uit en bij tal van pro grammapunten slaakt men dan de verzuchting, dat zij op elkaar lijken als druppels water. En dat terwijl bij bundeling der krachten niet alleen de kwaliteit aanzienlijk beter zou kun nen zq'n bij aanzienlijk geringere kos ten. Waarom steekt men de koppen toch niet bijeen? Waarom gaat men voort een groot deel van de zendtijd te verspillen aan vaak onbenullige (sport)reportages, waarom laat men zo krankzinnig veel meestal hoogst matige hoorspelen horen? Een enquête heeft onlangs uitge wezen, dat de nieuwsdienst de radio uitzending is, die het meest wordt beluisterd. Is dit nu eigenlijk niet beschamend voor de omroepverenigingen? Want onze nieuwsdienst is niet ideaal! Helaas. Maar desondanks de meest beluisterde uitzending. Tegen de nieuwsdienst kan als be zwaar worden aangevoerd, dat zij te „droog" is, te uitsluitend de nuchtere feiten geeft, te zelden een levend beeld van wat er in de wereld gebeurd is. Men mist in aansluiting op dit nieuws ook te veel de com mentator, die de betekenis toelicht van de vermelde feiten. Het nieuws wordt verzorgd door het A.N.P. Het A.N.P. geeft nu een maal nuchtere feiten. Als de omroep verenigingen, of zo men wil de Radio Unie wilde, zou er op het gebied van de nieuwsdienst nog aardig wat te bereiken vallen. En desondanks: de meest beluis terde uitzending! De Nederlandse Radio Unie heeft de illusie uit de oorlogsjaren dus niet .in vervulling doen gaan. Toch heeft zij natuurlijk nuttig werk verricht. Er is samenwerking geko men, waar vroeger uitsluitend ver deeldheid bestond. Maar het had niettemin beter gekund. De Nederlandse Radio Unie gaat haar tweede vijftal jaren in. Gering is het aantal dergenen, die venvach ten, dat in de komende periode de re sultaten veel groter zullen zyn, dan in de thans voorbije jaren. Men houdt te 'veel vast aan eigen zelfstandigheid op omroepgebied. Terwijl met samenwerking zoveel te bereiken zou zijn. waarin gaullisten zitting hebben, de radicalen zijn verdeeld in hun opinie. BELASTINGVERHOGING VERWORPEN. Het einde van de regering-Faure kwam, toen de nationale vergadering Vrijdagochtend met 309 tegen 283 stemmen het artikel in de begroting voor 1952, houdende een verhoging van het merendeel der belastingen met 15 verwierp. Faure had aan dit artikel en aan 18 andere- in zijn begroting de vertrouwenskwestie verbonden. Enkele leden van Faure's eigen (radicale) partij stemden te gen de regering. Vrijdagmiddag werd in een com muniqué verklaard, dat de regering met 408 tegen 101 stemmen een wets ontwerp goedgekeurd had, volgens welke de Franse Bank van de rege ring schatkistobligaties ter waarde van 25 milliard francs zal kopen om de schatkist gedurende de huidige crisis te helpen. De obligaties zullen op 20 Maart a.s. aflosbaar zijn. De regering hoopt, dat de schatkist, diè reeds voor 169 milliard francs bij de Bank in het krijt staat, tegen die tijd aanzienlijke bedragen zal hebben binnengekregen. Van betrouwbare zijde werd verno men, dat indien Auriol er niet in zou slagen een formateur te vinden, hij PAUL REYNAUD ...moeilyke beslissing.... een boodschap aan het parlement zou sturen, een noodmaatregel, waar toe de president nog nimmer zjjn toevlucht heeft genomen. BEZORGDHEID IN WASHINGTON. De val van de Franse regering heeft in Washington grote bezorgd heid gewekt omtrent de politieke be reidheid van Frankrijk om de over eenkomsten van Lissabon na te ko men. Men vreest, dat de crisis onont koombaar zal leiden tot vertraging van het Westeuropese herbewape ningsprogramma. Frankrijk zou on mogelijk zijn rol kunnen spelen zon der de voorgestelde belastingverho ging van 15 De val van het kabi net heeft ook een domper gezet op het optimisme van de westduïtse re- na de conferentie van Lissa- Reuter meldde, dat Faure geduren de de 42 dagen, dat hij aan het hoofd van de regering heeft gestaan, vijf kilo is afgevallen De massamoord te Katyn Sowjet-Unie beledigd. De Sovjetrussische ambassadeur te Washington heeft de uitnodiging van een subcommissie van het Ame rikaanse Huis van afgevaardigden, om de Russische lezing van de mas samoord op duizend Poolse officieren in het bos van Katyn in 19391940 te geven, als „beledigend voor de Sov jet-Unie" afgewezen. In de Russische nota wordt gezegd, dat een Sovjet commissie in 1944 een onderzoek heeft ingesteld en tot de conclusie kwam, dat de moord het werk was van ..Hitleriaanse misdadigers". De Amerikaanse regering maakte des tijds geen bezwaar tegen het rapport van de commissie, aldus de nota. 30e R.A-L-tenloonstelling te Amsterdam geopend. Omvat alieen personenauto's. Vriidagmiddag werd te Amsterdam de 30ste R.A.I.-tentoonstellïng ge opend. Ter gelegenheid hiervan hield de voorzitter, de heer E. Eriksson, een rede waarin hij o.m. zeide, dat deze expositie belangrijk afwijkt van haar voorgangsters, omdat zij uitsluitend personenautomobielen omvat. De re den hiervoor is. dat het R.A.I.-ge- bouw te klein is voor de verhoogde eisen, die een huidige auto-expositie tegenwoordig stelt. Het R.A.I.rbe- stuur houdt zich echter bezig met de mogelijkheid van de stichting van een' nieuw R.A.I.-gebouw, aldus de heer Eriksson, die hierna een korte be schouwing hield over de situatie van de auto in Nederland en aan de hand van cijfers een vergelijking trok met andere landen van Europa en Ameri ka, wat betreft de densiteit van de personenauto's. In Nederland is er slechts één personenauto op 69 in woners. Dat getal ligt voor de meeste andere landen veel lager. Voor Neder land vormt echter de financiële kwestie de grootste belemmering om dit te verbeteren. Hierna opende de directeur van Handel en Nijverheid, dr. Ch. L. H. Truijen, deze vierde R.A.I.-tentoon- stelling na de oorlog, waarbij hij o.m. opmerkte, dat de economische omstan digheden, waaronder zij gehouden wordt niet zo gunstig zijn, als men zou wensen. ...is het 40 jaar geleden, dat de Amerikaan Berry als eerste per parachute uit een vliegtuig sprong: ...wordt de eilandvesting Hel goland door Engeland aan de West-Duitse dragen. regering overge- Door mishandeling van konijn zijn baantje kwijt Een 47-jarige Haagse chauffeur werd veroordeeld tot één maand on voorwaardelijke gevangenisstraf, om dat hij bij het slachten van een ko nijn, dit dier zwaar had mishandeld Bovendien kostte het hem zijn betrek king. Hij werd door de H.T.M. ove rigens eervol ontslagen. Deze zaak diende Vrijdag voor het Haagse ge rechtshof, waar de chauffeur veertien dagen tegen zich hoorde eisen. In aan merking nemend, dat bet gezin doe; de beslissing van de H.T.M. brodeloos is geworden, vroeg de verdediger uiterste clementie. Sneltrein Marseille Bordeaux ontspoord. De sneltrein MarseilleBordeaux is, na een botsing met een vrachtauto op een wegkruispunt bij Malause, ontspoord. Verscheidene wagons zijn gekanteld; enige passagiers werden licht gewond. De twee inzittenden van de vrachtauto werden op slag gedood. In een laboratorium te Basel heeft een groep 'Zwitserse geleerden een nieuw geneesmiddel tegen tuberculose ontwikkeld. Volgens berichten uit Zwitserland werd het nieuwe middel gedurende lange tijd in een ziekenhuis te New York met zeer goede resultaten toegepast. De foto toont de Zwitserse geleerden by hun arbeid. Van links naar rechts dr. Bernhard Fust, privaat-docent aan de Universiteit te Bern, de patholoog dr. Alfred Studer en de biologe, dr. Erika Böhni. PARTIJRAADSVERGADERING K.V.P. Prof. Romme sprak zich uit voor een kabinet op zeer brede basis. Prof. Romme heeft Vrijdagavond te Utrecht op de partyraadsvergade ring van de Katholieke Volksparty in een rede geconstateerd, dat de re geerbaarheid van Nederland moeilijker wordt. Het schijnt steeds lastiger te worden, zich in de practyk neer te leggen by een gemeenschappelijk re geringsprogram, waartegenover men zekere morele verplichtingen heeft aanvaard. „Ik zeg dit waarlyk niet voor mijn plezier", aldus prof. Romme, „want juist in het huidig tijdsgewricht ben ik een vurig voorstander van een kabinet op brede, liéfst zeer brede basis. Het is nodig, dat de groepen, die zich met een bepaalde .regeringsvorm eenmaal solidair hebben ver klaard, zich daaraan ook houden". In dit verband merkte hij op, dat het tweede kabinet-Drees nog nau welijks een maand oud was, of er kwaln vanuit de fractie der P. v. d. A. een interpellatie over de prijspo litiek en een half jaar later kwam het partijbestuur met een urgentie program voor de lopende parlemen taire periode, waarin de stellingen uit de interpellatie waren verwat. Mr. Oud van de V.V.D. noemde een in Juli j.l. aan de orde zijnde belas ting onaanvaardbaar, hoewel die zelfde belasting in het regeringspro gram stond vermeld. Spreker herin nerde er voorts aan, dat een deel van de C.H.-fractie vrijwel doorlopend een houding aanneemt, als hadde zij meer verplichtingen tót" strijdtegen het kabinet dan tot steun eraan. Prof. Romme sprak voorts over de kwestie-Steenberghe, met wie hij ondanks politieke nuance-verschillen steeds persoonlijk en politiek be vriend is geweest. Steenberghe wil- WAARSCHUWENDE CIJFERS. Noord-Beveland als sprekend voorbeeld Cijfers plegen dor genoemd te worden, doch spreken vaak een duidelijke en waarschuwende taal over problemen, welke het bestaan en de welvaart van de enkeling of een bepaalde gemeenschap raken. Het is geen nieuws wanneer wordt geconstateerd, dat nog steeds uit Zeeland mensen wegtrek ken, vooral jongeren, omdat hier onvoldoende werkgelegenheid bestaat. Hopenlijk zal liet binnen afzienbare tijd in de Provinciale Staten te be handelen Ontwikkelingsplan van het E.T.I., de wegen aangeven om met succes deze vry massale verhuizing uit Zeeland tegen te gaan. Wanneer men b.v. in aanmerking neemt, dat in één en veertig van de honderd Zeeuwse gemeenten de bevolking achteruit ging of gelyk bleef, komt men tot de conclusie, dat de ontvolking van het Zeeuwse platteland een ernstig vraagstug vormt. De jongste bevolkingscijfers over 1951 geven wat Noord-Beveland in het bijzonder betreft een schril beeld. Terwijl de overige streken van Zee land nog een groei vertoonden, voor namelijk door geboorteoverschotten, ging Noord-Beveland in totaal ach teruit met 91 zielen. Kortgene kon relatief nog een winst van 12 boeken doch Wissekerke zag zijn inwonertal met 103 teruglopen, vooral doordat 185 personen deze gemeente vaarwel zegden en er zich slechts 46 vestig den. Hoewel uiteraard verschillende fac toren een rol spelen, moet deze ach teruitgang toch voornamelijk worden toegeschreven aan de mindere werk gelegenheid in deze specifieke land bouwstreek. De voortschrijdende me chanisatie van de grote landbouwbe drijven, heeft geleid tot een mindere behoefte aan landarbeiders. De cijfers over de tewerkstelling by de D.U.W. e.d. spreken een duidelijke taal. IN KORTGENE. Wij hebben eens geïnformeerd naar de toestand in de beide Noord- Bevelandse gemeenten. In Kortgene, daaronder begrepen de dorpen Co- lynsplaat en Kats, bedraagt het aan tal arbeiders dat regelmatig in de D.U.W. o.a. op Walcheren werkzaam is, ongeveer 5 6, doch dit aantal stijgt soms tot 45 personen. In de win termaanden komt het voor, dat meer dan 100 mensen voor de overbrug gingsregeling in aanmerking komen, waarvan het merendeel afkomstig is uit de landbouwsector. Het vorige jaar was vooral in Kats een belang rijk arbeidersoverschot. In de loop van 1951 echter zijn een 31 jongelieden naar de Noord Oost polder vertrokken. Ook gingen twee gezinnen totaal acht mensen naar Canada. Er zijn ongeveer 36 gerepatrieerden in Kortgene gehuis vest. Was dat niet het geval ge weest. dan zou ook Kortgene in in woneraantal achteruit zyn gegaan. WISSEKERKE Te Wissekerke ligt de situatie zo danig, dat regelmatig 16 a 17 land arbeiders in de D.U.W. op Walcheren of bij de Grontmij. op Noord-Beve land tewerk gesteld zijn. In de win termaanden steeg dit aantal wel tot 105 (het maximum tot dusver). Het tekort aan voldoende werk was er hier de oorzaak van dat 35 ingezete nen naar de N.O. Polder trokken en dat er 12 naar Canada en Amerika emigreerden, terwijl ook enkele gro te gezinnen naar Zuid-Beveland trok ken om daar in de meer intensieve tuinbouw emplooi te vinden. Ook in Wissekerke vestigden zich nieuwe inwoners, onder meer gere patrieerden, doch uiteindelijk werd toch een verlies geboekt. Een verde re teruggang kan echter alleen worden voorkomen, wanneer nieuwe1 werkgelegenheid kan worden geschapen. Hiervoor ligt de situatie op het betrekkelijk geïsoleerde Noord-Beveland wel zeer moeilijk. Burgemeester J. J. van der Maas van Wissekerke meende, dat verdere uit breiding van de meer intensieve fruitteelt voorlopig bezwaren ople vert doordat voor de snelle afvoer van de producten een vaste oeverver binding ontbreekt. Voor het aantrek ken van industrieën zijn er door de geïsoleerde ligging weinig mogelijk heden. Wel ziet burgemeester Van der Maas kansen voor een vlasfa briek, welke aan 50 a 60 mensen werk zou kunnen verschaffen. De stichting van een dergelijk bedrijf is echter onmogelijk, omdat Noord-Be veland nog steeds geen waterleiding bezit. De situatie ligt daarom niet eenvoudig. Op de duur zal er toch iets moeten gebeuren. Moeilijkheden zijn er om overwonnen te worden! De algemeene vergadering en het congres der Vereniging van Nederland se Gemeenten zullen dit jaar worden ge houden in 's-Gravenhage, op 14 en 15 Mei. Des avonds te voren zullen de deel nemers door het gemeentebestuur van 's-Gravenhage worden ontvangen. de aantasting van de party langs de weg van het getal voorkomen, Rom- me's hoofdmotief was de voorkoming van deze aantasting langs de weg van inbreuk op haar veelzijdigheid. Hy verklaarde die veelzijdigheid nog steeds ais zeer belangrijk te zien en daarom achtte hij zyn tijd. gewyd aan het gevoerde overleg, zeer nut tig besteed. De partyraad heeft Vry- dag zijn instemming met dit overleg betuigd en zijn vertrouwen uitge sproken in partybestuur en Kamer fracties. REDE W. J. ANDRIESSEN. De tweedaagse partijraadsverga dering werd geopend door de voor zitter van de K.V.P., de heer W. J. Andriessen, wiens rede voornamelijk was gewijd aan de komende Kamer verkiezingen. Spreker wees er op, dat het Nederlandse volk de con sequent! van een holrid moet aan vaarden, dat gericht is op een vol doende machtsformatie van het Westen, om een catastrophe te ver mijden. Ook besprak de voorzitter de ver houdingenbinnen de party en haar positie in hét land, waarbij hy op merkte, dat er de laatste jaren aan gewerkt is om van de partij meer te maken dan een verkiezingsapparaat Sprekende over de vraag hoe de komende regeriugscombinatie er zal uitzien, zeide de heer Andriessen, dat daav rot? niets van te zeggen is. maar hij was wel van mening, dat het onjuist is 4-0 zeggen, dat het lanc. niet te -w"'-r Hos- p v. cL A. daaraan deelneemt. Hij acht te her - osram, dat vandaag in behandeling komt harmonieus en evenwichtig. Vermogende steuntrekker. De 64-jarige Franse ingenieur Pierre Barthelemy moest zich voor een Parijse rechtbank verantwoorden, omdat hy ja renlang elke week met een motorfiets bij het stempelbu- reau voorrydend zijn werk- lozenuitkering kwam afhalen, hoewel hij een bankrekening een huis, een landgoed en tien duizenden guldens had. Hij werkte inderdaad niet en ver schuldigde zijn gedrag met de mededeling, dat hij nooit be lasting had behoeven te beta len en zich daarom tot de fi nancieel minst draagkrachti ge volksgroep rekende. Er is nog geen uitspraak ge daan. .J Grensverkeer Nederland Duitsland eenvoudiger. Vrijdag werden te Bonn besprekin gen gehouden over de aanbevelingen van de Raad van Europa om het per sonenvervoer tussen Nederland en Duitsland te vergemakkelyken Be sloten werd een aanzienlyk aantal tot dusverre gesloten grensovergan gen voor het grote verkeer van per sonen zo spoedig mogelijk te herope nen. Ook werd overeengekomen, dat visa minder zullen gaan kosten en dat in bepaalde gevallen kosteloze vi sa zullen worden verstrekt. KORTE PREDICATIE Maar Petrus antwoordde doch Jezus zeide: Lezen Matth. 26 1735. Wat zou er in de harten van de disci pelen zijn omgegaan, toen de laatste paasmaaltijd, die de Heer met hen hield, ten einde liep? Ik stel mij voor dat allen vervuld waren van een diepe ernst. Wat er eigenlijk gebeurde en w a t de werkelijke betekenis was van Jezus' woorden, dal hadden zij nog niet kunnen ontdekken. Maar zeker hebben ze begrepen dat het ogenblik aangebroken was, waarop Jezus open baar zou worden als de Messias. Ster ker dan ooit gevoelen zij zich met hem verbonden. Wat hebben ze hem lief! Zou het mogelijk zijn dat ze hem nu gingen verlaten? Hem loslaten? Nu, na deze wondere paasmaaltijd? Voor Petrus is dit geen vraag. Heer.... de anderen mopen U dan misschien verlaten, ik in geen geval. O. neen. Als het moet dan zal ik voor U ster ven. Maar in de steek laten, doe ifc nooit.! Wat een prachtkerel, die Petrus. Re ken er op dat hij het meent. Doch Jezus zeide: Neen Petrus, ook gij zult mij verlaten. Ge zult U ontzettend er geren. Ze zult zo in verzet komen als ge de werkelijkheid van Gods hande len ziet botsen met uw eigen verwach tingen, dat ge mij zult verloochenen. Op deze weg van gehoorzaamheid aan de wil des Vaders kan de mens Jezus niet volgen. Hij gaat alleen op de be wust en vrijioillig gekozen weg, „op dat vervuld zou worden gelijk ge schreven staat". Want zo alleen is hii de waarachtige Goede Herder, die zijn schapen leidt tot in het Vaderhuis. Ook die moedi- ge-zwakke Petrus, die het moest leren verstaan, dat de ingang vari de poort o zo smal is. en dat hij er alleen door komt aan de hand van de Heer. Kennen wij. lezer, niet de droefheid en de ontmoediging over ei oen zwak heid en trouweloosheid? Vallen wij onszelf niet heel dikwijls tegen? Neen, we komen er niet. Ja toch. wij komen er vast en zeker. Want Jezus kent ons. Hij weet wie en wat we zijn. Hij zoekt ons op; hij roept ons Kr. Hij is het, die ons als de eeuwige Goede Herder veilig leidt. Zijn lijden en zijn overwinning ver zekeren ons dit. Hoofdplaat M, Eijgendaal. Zeelieden protesteren bij de K.P.M. PERSONEELSPOLITIEK GEBASEERD OP KOLONIAAL SYSTM De vakbond van zeelieden heeft in een schrijven aan de directie van de K.P.M. geprotesteerd tégen de per soneelspolitiek van deze maatschap- py, die nog steeds zou zyn gebaseerd op het koloniale systeem. De vak bond dreigt de hulp van de Partai Komunis Indonesia te zullen inroe pen. wanneer de K.P.M. dit systeem blijft handhaven, omdat, zo werd ge zegd. het kolonialisme slechts door het communisme kan worden bestre den. Lester Pearson geen secretaris generaal der N.A.r O. De Canadese minister van buiten landse zaken. Lester Pearson, heeft besloten de benoeming tot secretaris generaal van de Noord-Atlantische verdragsorganisatie niet te aanvaar den. Zoals bekend, heeii Sir Oliver Franks, de Britse ambassadeur in Ca nada. voor de benoeming bedankt. VERWACHT: ENKELE OPKLARINGEN Weersverwachting, geldig tot he denavond. Half tot zwaar bewolkt met geen neerslag van betekenis. Meest matige wind tussen West en Noord. Ongeveer dezelfde temperatu ren als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1