Autodroompaleis R.A.I. zal tienduizenden trekken JIMMY BROWN, sportheld no. 1 BELGISCHE BLADEN MISNOEGD OVER BRITSE PERSARTIKELEN i VRIJDAG 29 FEBRUARI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 6 AUTO'S VAN 72 MERKEN Nederlands autopark weerspiegelt de nationale verarming Plannen voor nieuw R.A.l.-gebouw zijn in voorbereiding (Van onze speciale verslaggever). Amsterdam, 28 Februari. Heden gaat voor de tienduizenden, wel. licht voor honderdduizenden het R.AJ. droompaieis open, voor het eerst sedert twee jaar, maar Donderdagmorgen werd de 30ste Automoblelten- toonsteliing reeds door de pers bestormd. Vandaar heet van de naald hier, nog voor de officiële opening, de eerste indrukken! Automobielen van niet minder dan 72 verschillende merken, n.1. 24 En gelse, 17 Amerikaanse, 12 Oost- en West Duitse, 8 Franse, 3 Italiaanse, 2 Tsjechische en 2 Zweedse en ten slotte 4 Nederlandse merken, welke laat ste dan bestaan uit in Nederland uit buitenlandse onderdelen samengestel de auto's, wachten op de bezoekers. Ze fonkelen als diamanten, ze zullen voor de tienduizenden grotendeels onbereikbare idealen zjjn. De Neder landse portemonnaie is nu eenmaal een smalle beurs geworden. Maar wie kopen wil en er geld voor heeft, die k a n nu ten minste kopen en dat kon op de beide vorige na-oorlogse ILAI.'s nog niet. Ziedaar een der grote verschillen tussen deze tentoonstelling en de 28 en 29ste. Een ander in het oogvallend ver schil is, dat ditmaal alleen perso nenauto's zijn geëxposeerd en dat dus niet alleen de vrachtwagens ontbre ken, maar ook de accessoires en banden. Het dertig jaar geleden als semi-permanent gebouw in gebruik genomen R.A.I.-paleis is veel en veel te klein geworden om personen- en bedrijfsauto's in een enkele show te exposeren. Vandaar, dat het R.A.I.- bestuur zich sedert enige tijd ern stig heeft bezig gehouden met be studering van de "mogelijkheid om een nieuw gebouw te stichten. Bin nen afzienbare tijd zal het nu met deze plannen voor den dag komen, plannen, die geen utopie sullen zijn, maar inderdaad verwezenlijkbaar! KLEINE AUTO VERDRINGT DE GROTE. Hoopt het bestuur, dat het auto- verbruik in Nederland dusdanig zal stijgen, dat de stichting van zulk een gebouw gemotiveerd is? De toeneming van het aantal auto's in Nederland vertoont een vrij sterk dalende lijn. In 1950 kwamen er 25.148 auto's bij; in 1951 maar 18.375. De import daalde in dezelfde mate. Niet minder dan 44.000 in Neder land rijdende auto's dateert nog van voor de oorlog en moeten dus eigen lijk dringend vervangen worden. Dit zijn twee feiten, die enig optimisme voor de autohandel wettigen. Want verzadigd is Nederland nog niet. Als men bedenkt, dat Amerika 1 auto heeft op de 4,6 inwoners, En- eland op de 21, Frankrijk op de 26, clgië op de 31, Noorwegen op de 49 en Nederland op de...... 69, dan '**-**#**##**#*#*##****##* Toch is 'f zo I valt gemakkelijk te concluderen, dat er nog heel wat auto's bij kunnen komen. Toenemen zal de auto-omzet ech ter pas, als de lasten op het auto verkeer draaglijker worden. Thans zijn zij te zwaar. En dit weerspiegelt zich in de soort van auto's, die in Nederland gekocht wordt. De grote Amerikaanse luxewagens kan prac- tisch niemand zich-meer veroorloven. Meer en meer koopt men de kleine re, lichtere en daarom zuiniger Eu ropese wagen. Meen echter niet, dat er geen kostbare, hypercomfortabele wagens op de R.A.I. zijn te zien! De kleinere, binnen het bereik van nog altijd vele beurzen liggende au to's domineert echter op de R.A.1. En dat in zekere zin een weerspie geling van onze nationale verar ming WAT ER TE ZIEN IS. Wie naar deze automobieltentoon stelling .gaat, verwacht natuurlijk sensaties en helaasdie zjjn er niet. Vele van de 1952 modellen heeft men in de afgelopen maanden reeds op de Nederlandse wegen zien verschijnen en spiksplinternieuw zijn zij dus niet. Maar voor wie zich voor auto's interesseert is er ontzaglijk veel te genieten. Men ziet hier de Ford, Mercury en Lincolnwagens met hun nieuwe 6 cyl. kopklepmoto- ren, de Lincoln en de Sotó met him 160 pk. kopkleppers! Men ziet voor het eerst de Willys personen auto met zijn nieuwste snufjes. Nieuw voor Nederland is ook de Austin Seven, de herboren, legendarische lichte wagen, die in October nog de sensatie was van de Londense au to-tentoonstelling! Bizondere vermel ding verdient ook het nieuwe, nog niet op onze wegen verschenen Ford Taunusmodel en niet te vergeten de door de Zweedse vliegtuigfabriek SAAB op de markt gebrachte, op de D.K.W. lijkende auto, die in de Kal- lye van Monte Carlo zo verbluffend goed uit de bus kwam. Voor het eerst is Duitsland met opmerkelijke prestaties aan de markt met zijn Porsche, zijn gemoderniseer de Mercedes Benz, zijn Oost Duitse E.M.W. en zijn Oost Duitse D.K.W.'s van vooroorlogs model! BIZONDERE MOTOR ONTWIKKELING. Een staaltje van bizondere motor ontwikkeling is ook de voor het eerst op de RAI. geëxposeerde methode van benzlne-inspuiting, waarbij een brandstofpomp met ver stuivers zorgt voor de toevoer en de juiste dosering van de benzine. Deze brandstofinspuiting, ontwikkeld door Bosch uit Stuttgart, wordt toegepast door de Duitse merken Gutbrod en Goliath, die beide zijn uitgerust met twee cylinder tweetaktmotoren, die door de brandstofinspuiting een aan zienlijk hogere krachtsontwikkeling hebben, dan bij normale benzinetoe voer. Aandacht verdient evenzeer de door Mercedes Benz uitgebreide toe passing van lichte dieselmotoren voor personenwagens. Twee en zeventig automerken! Honderden modellen in eindeloze kleurvariëteiten! De nieuwste snuf jes! De duizenden zullen er van smul len. Maar de echte pronkjuwelen gaan onze betalingscapaciteit te boven. De kopers, die de R.A.I. bezoeken, speu ren de catalogus af naar wagentjes, die te betalen zijn. De pronkjuwelen blijven toekomstdromen 211 Algemeen wordt aangenomen dat de Duitsers in de eerste wereldoorlog het zwaarste geschut hebben gebruikt dat ooit door het menselijk brein is uitge dacht. Hun geweldige kanonnen scho ten in een minimum van tijd de „on neembare" Belgische forten aan flar- Lasterveldtocht tegen Boudewijn Katholiek blad verzoekt invoer van sommige Engelse kranten te verbieden Onder het opschrift „Wij eisen sancties" hekelt het Katholieke blad „Het Volk", in een hoofdartikel de berichten en artikelen, die de laatste iveken in sommige Engelse bladen zjjn verschenen over de Belgische Ko ninklijke familie. Het blad schrjjft, dat men van een ware lasterveldtocht tegen Koning Boudewijn en zjjn familie kan spreken en het verzoekt de regering de invoer in België van de „Sunday Pictorial" en de „Daily Mir ror" te verbieden. Tevens vraagt „Het Volk" de regering, te willen na gaan" of er geen aanleiding bestaat de correspondent van belde bladen uit België te wijzen. De „Gazet van Antwerpen" neemt i nachtclubs gaat, geen enkel meisje het de ..Daily Mi'.o n iet kent en nooit eens fluitend met de der kwalijk een artikel gepubliceerd I handen in de broekzakken rondloopt". I uci ivwaiyn. rai aiun" .lauuiu ui v.*. c- den en zonden over een afstand van hebben, waarin o.m. wordt verteld, in. een ander artikel heette het. dat byna 120 km hun granaten naar Pa rijs. En dan de Dikke Bertha, die on getwijfeld wel formidabel geweest is, maar wier omvang toch niet overschat mag worden, want haar kaliber be droeg slechts ruim 20 cm en haar gra naten hadden een gewicht van om streeks 125 kilo. Ten onrechte staat deze Dikke Ber tha te boek als het kanon van het zwaarste kaliber dat ooit in het veld dat Koning Boudewijn nooit naar de „knaap-koning een jonge man is, die de meisjes schuwt, niet durft te lachen en slechts omgang heeft met priesters" en wordt er op gezinspeeld dat de Koning binnenkort wel in een klooster zal gaan. De gazet van Ant werpen dringt er bij de regering op aan, officieel te protesteren tegen deze artikelen. Boter, bier en Belgen. De Belgen verorberen per hoofd der bevolking jaarlijks 8,7 kg. bo ter, de Nederlanders daarentegen slechts 2,7 kg. In ons land wordt echter ieder jaar per persoon 17 kg. margarine verbruikt, in België maar werd gebracht, want de Fransen heb- g k1 ^lijlct uit statistieken van ben in dezelfde wereldoorlog geschut de verenigde Naties, naar voren gebracht van 51 _cm,_ dat j-jg Bejg eet 235 eieren, ben in naar voren gebracht van bl cm, dat~De Belg eet 235 eieren, 40,8 kg. projectielen afvuurde van 1500 kilo- vlees en 149 kg aardappelen per gram. jaar, de Nederlanders 68 eieren, 34,4 Doch, ondanks alle chemische kennis kg-_ vlees eh 130 kg. aardappelen. Wat waarover deze generatie oeschikt en de" kaas, de melk, de suiker én de de technische vooruitgang welke in de Vis betreft, slaat hij echter zijn Zui- laatsle eeuwen is geboekt, dateert het derburen. Hij drinkt jaarlijks 10,9 li- grootste kaliber geschut dat ooit in1 ter bier, de Belg evenwel125 enige oorlog werd aangewend, van 500 jaar geleden, toen in 1453 geweldige kanonnen de muren van Constantino- pel vernielden. Deze vuurmonden had den een kaliber van 80 cm en smeten stenen kogels met een gewicht van 1200 pond naar de belegerde stad. En dan niet te vergeten de 70 jaar eerder in 1382 gegoten „Dolle Griet" die voor Gent in stelling werd gebracht en de stad teisterde met gra nieten kogels van meer dan 600 pond, met een doorsnede van 62,5 cm! Vergeleken bij deze middeleeuwse reuzen zijn de kalibers uit de eerste en tweede wereldoorlog eigenlijk maar peuters, en tot op heden ziin deze eeuwenoude records nog niet gebro ken. Wel is er in het Kremlin een kanon te zien met een kaliber van 90 cm, maar dit heeft nooit gevuurd en wordt als museumstuk bewaard, zodat het buiten mededinging blijft. Ook het laatste Amerikaanse snufje op dit gebied, t.w. „Little D'avid", welk mor tier 91 cm telt en dus alle records zou kunnen slaan, is in de tweede wereld oorlog niet gebruikt. Laten we hoven, dat het zijn stem nimmer zal verhef- jen Is het overigens niet plezierig dat deze laatste eeuw, behalve het geper- fectionneerde vernielingstuig ook het beton heeft geschonken, waarachter we beschuttting kunnen zoeken? Knikt U niet te gretig. Want, hoewel we met de beloofde bescherming na tuurlijk erg blij kunnen zijn, is het toch een misvatting te menen dat het beton van de laatste tijd dateert. In tegendeel, het is al duizenden jaren oud en werd door vele oude culturen reeds gebruikt. M. Pétillon. liter! Grotewohl wacht af Over de politieke ontwikkeling dc- i.-- Vtirftn: is' Tjjdens een pauze In de besprekingen te Pan Mon Djon vierde admiraal C. Turner Joy z(jn 57ste verjaardag. De leider van de wapenstilstandsde legatie der V.N. werd bij deze gelegenheid verrast met een taart» De zor gen werden even vergeten toen de jarige de kaarsjes uitblies en de aanwe zigen onthaald werden op een stuk van het gebak. Weduwe, die haar man vermoordde, veroordeeld. Donderdag heeft de rechtbank Den Bosch de 50-jarige weduwe van P. v. d. B. uit Mierlo, veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf met aftrek. De vrouw heeft op 22 October j.l- haar man door wurging gedood. Er was negen jaar geëist. Geen geheimzinnigheid m zaak-Van der Putten Minister Staf neemt conclusie uit rapport-Zaayer niet over Minister ir. C. Staf heeft zich in de memorie van antwoord op de begro tingen van Oorlog en Marine bereid verklaard aan de leden van de Eerste Kamer de rapporten over de zaak-v d. Putten voor te leggen. De minis ter verklaarde de mededelingen, die hieromtrent zijn gedaan, te betreu ren en zeide, dat van zijn kant geen geheimzinnigheid is betracht. Reeds op 2 Juli 1951 werd het rapport- Zaayer voor de leden der Eerste en der Tweede Kamer ter vertrouwelijke inzage gelegd. Naar zijn mening worden twee za ken dooreen gehaald. Allereerst is er de vraag of er in Indonesië malver saties op grote schaal hebben plaats gehad, waaruit later eerst de zaak- v. d. Putten ontstond. In het rapport- Zaayer blijkt niet dat georganiseerd en op grote schaal malversaties wer den gepleegd. Het concludeerde, dat in de verwarde omstandigheden des tijds in Indonesië individuele crimi naliteit is opgetreden. Alhoewel en kele naar voren gebrachte feiten in derdaad een verder onderzoek zou den wettigen, moet hiervan in ver band met de intussen gewijzigde om standigheden worden afgezien. Ook het verder onderzoek naar de dood van vaandrig Aernout heeft niet tot resultaten geleid. De minister acht het ook niet mogelijk om tot verdere klaarheid te komen. Hoewel de minister meent, dat de heer Van der Putten in sommige gevallen te ver is gegaan, is hij er toch ook van overtuigd, dat deze door een innerlijke overtuiging werd ge dreven en de minister vond daarom geen aanleiding de aanbeveling van het rapport-Zaayer om de heer Van der Putten uit de dienst van het de partement te verwijderen over te ne men. Deze is inmiddels tewerkgesteld bij het ministerie van Marine, waar hem promotiekansen in het vooruit zicht zijn gesteld. Wordt grensverkeer met Duitsland gemakkelijker Vandaag worden te Bonn bespre kingen tussen Duitsers en Nederlan ders gehouden, teneinde de moge lijkheid onder het oog te zien van vereenvoudiging van het grensver keer tussen beide landen. Vuurgevecht in Egypte. Woensdagavond heeft een Britse patrouille bij Kantara twaalf Egypte- naren betrapt, die bezig waren een kabel op te graven. Toen zij door de Britten werden aangeroepen, openden de Egyptenaren het vuur, doch na een kort vuurgevecht sloegen zij op de vlucht Het wereldgebeuren laatste* weken in West-Europa men in Oost-Duitse regenngs- Amenkaans blad critiseert Nederlanders. „ONVERSCHILLIG TEGENOVER ACTIE VOOR AANBIEDING VAN CARILLON." De collecte voor de aanbieding van een carillon aan de Verenigde Staten is een succes geworden. Men heeft aanvankelijk gedacht aan een bijdrage van 3 ct per hoofd der be volking, doch uit tal van binnenge komen berichten blijkt dat deze in vele plaatsen 8 tot 9 ct. per hoofd bedraagt. De medewerking was en is vooral groot in de gemeenten, waar de Amerikaanse strijders voor de bevrijding vochten. Het bovenstaande deelde de voor zitter van het comité voor de aan bieding van de beiaard, mr. L. G. Kortenhorst, mede naar aanleiding van een bericht in het Amerikaanse blad „Chicago Tribune", waarin fel le critiek op de Nederlanders wordt uitgeoefend omdat zij onverschillig zouden staan tegenover de actie. „De zuinige Nederlanders zijn blijkbaar tevreden met de huidige gang van zaken, waarbij het geld in één rich ting vloeit. Zij zijn wellicht bang, dat, als zij roekeloos met een gulden omspringen, zij ons zullen bederven", aldus het blad. Hoofdcommissaris van politie in Den Haag benoemd J. H. A. K. Guatherie van Weezei neemt plaats in van de heer Valken Met ingang van 1 Maart a.s. Is benoemd tot hoofdcommissaris der gemeentepolitie In Den Haag maj. J. H. A. K. Gualtherie van Weezei, thans commandant Corps Comman dotroepen te Roosendaal. Hjj zal de plaats innemen van de heer G. W. Valken, die per 1 Februari j.l. on gevraagd eervol ontslag kreeg. De neer Gualtherie van Weezei werd op 5 Maart 1905 in Utrecht ge boren. Na een studie in de juridische faculteit werd hij in 1944 comman dant van de B. S. te Velsen en in 1945 commandant van een bataljon oor logsvrijwilligers. Het jaar daarna werd hij benoemd tot commanderend officier van de stormschool te Bloe- mendaal en in '50 tot commanderend officier van het korps Commando troepen. De heer Gualtherie van Weezei is officier in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden. Hij woont thans in Santpoort. 29. Toen Jimmy Brown van het politiebureau naar de sluis wilde terugkeren, inwendig foete rend op die slappeling van een agent, liep hij on verwachts wethouder Bollebas tegen het lijf. Deze wilde hem kennelijk met een korte groet voorbij lopen, maar daarmee ging Jimmy niet accoord. „Goeiemorgen, meneer de wethouder", zei hij heel beleefd aan zijn pet tikkend. „Ik merk. dat ik naar een werkelijk móói baantje heb gesolliciteerd. Een levensgevaarlijker betrekking heb ik nog nooit van m'n leven gehad en ik heb toch in de loop der jaren heel wat beleefd. Wat denkt u eigenlijk te doen als de heren mij van daag of morgen óók verdonkeremanen?" Wet houder Bollebas, die een krampachtige poging had gedaan om Jimmy Brown met een zoetsappige glimlach op zijn dikke gezicht aan te horen, deed een paar maal hm, hm, schraapte toen omstandig zijn keel en zei bedachtzaam: „Maak je dóar- over geen zorgen, sluiswachter. Ik zou de zaak onmiddellijk, maar dan ook onmiddellijk in han den van de politie stellen!" Toen Jimmy Brown dót hoorde, zette hij grote ogen op. „De politie?" vroeg hij. „Bedoelt u soms met „politie" dat on gewassen papventje, dat omvalt als je hem een tik met een warm brood zou geven Als dót zo is, meneer de wethouder dan kunt u mijn toekomsti ge verdwijning beter aan de baker mededelen". En dit gezegd hebbende, wandelde Jimmy Brown waardig weg. Nieuws in een Nofedop Driehonderdvijftig walvissen, die ach ter een school sardientjes aan joegen, kwamen dezer dagen in een Japanse baal terecht. Een buitenkansje voor de vis sers ongetwijfeld, die er de eerste week reeds In slaagden vijftig van de walvissen te doden. Zij hopen ook de rest te pak ken te krijgen. Ongewoon is ongetwij feld ook. wat de heer Mayer in Beieren overkwam. Op zijn 92ste verjaardag kwam hij nL lot de ontdekking, dat hij weet nieuwe tanden kreeg. Geen valse, maar echte, precies op dezelfde plaats waar hij als baby zijn eerste tandjes had ge kregen. Met de mond vol tanden staan thans die Duitsers, die nog al eens critiek op de West-Duitse communistische pers hebben. De redacties zijn nL begonnen de woorden, waarop men hen zou kunnen aanvallen, eenvoudig maar weg te laten en door puntjes te vervangen. Een voor beeld: ..De organisatie veroordeelt de schandelijke handelwijze van vertegen woordigers van Bonnsregering, die Ln- dienst staat van Trumans en trach: het West-Duitse volk te betrekken in een nieuweIn het belang van de Ame rikaanse imperialisten. Listig gevonden ongetwijfeld. Listig waren ook de dou aniers van het Zuid-Duitse grensdorpje Loerrach. Als carnavalsgangers vermomd drongen zij een café binnen, waarin smokkelaars juist een partij uit Zwitser, land afkomstige horloges verhandelde. Vijf smokkelaars die achter slot gingen hadden wel een slechte dag. Een slechte dag had deze week ook maarschalk Sta. lin. Een blad in Kopenhagen had nL een prijsvraag uitgeschreven, waarbij de le zers moesten raden hoe vaak Stalins naam Zaterdag op de voorpagina van de Prawda zou voorkomen. Hoewel het in den regel veel meer is, was het deze Za terdag ..maar" 23 maal. Niemand heeft het goed geraden! Voor Stalin is het mis schien een troost, dat hij op pag. 2 toch nog 55 maal werd genoemd. kringen en dit wil tevens zeggen in het Kremlin - niet ontevreden. Nog nauwelijks een maand geleden zat men in Oost-Berlijn eigenlijk mot de handen in het haar. wanneer in zittingen van de Oost-Duitse Raad van ministers de vraag werd gesteld wat men verder kon ondernemen om het initiatief inzake het herstel der Duit se eenheid en het verhinderen der West-Duitse herbewapening in handen te houden. Na het publiceren van een kicswetvoorstel was men aan het ein de van zijn politieke latijn gekomen. En toen gebeurden er plotseling din gen. die de Oost-Duitse regering nieu- we moed gaven. Zo werd met voldoening het verzet van de Beierse vakbond tegen de voorgenomen herbewapening der Bondsrepubliek vernomen. De debat ten in ae Bondsdag over hetzelfde vraagstuk waren voor Adenauer min der gunstig verlopen dan Grotewohl en de zijnen hadden verwacht. Maar dit waren nog niet eens de voornaam ste gebeurtenissen. Werkelijk opti mistisch was men pas toen uit de de batten in de Franse Kamer over het Europese leger duidelijk tot uiting kwam hoe weinig de Fransen voor een herbewapening voelen. De Oost-Duit se Raad van ministers werd onmid dellijk bijeengeroepen en de volgende dag reeds maakte Grotewohl bekend, dat zijn regering bereid was het vraagstuk van het herstel der Duitse eenheid volledig in handen der be zettende mogendheden te leggen. Over voorafgaand „al-Duits" overleg en vrije verkiezingen werd met geen woord meer gerept. Des te meer werd in Grotewohls regeringsverklaring daarentegen gesproken over het Fran se volk en de gevaren, die het door een herbewapening van de Bondsre publiek bedreigden. Men wilde met alle middelen het gunstig geachte ogenblik uitbuiten. Sinds de besprekingen die de gealli eerde ministers van buitenlandse zaken te Londen met Bondskanse lier Adenauer hebben gevoerd, acht de Oost-Duitse regering haar kansen om het opnemen der Bondsrepubliek in de West-Europe se verdedigingsge meenschap te verhinderen, niet ver minderd. Het optimisme van Adenauer zou alleen maar een tactische zet zijn feweest. Evenmin heeft men zich uit et veld laten slaan door de goedkeu ring te Lissabon. In feite is er met dit alles nog geen Europees leger, zo meent men in de Oost-zóne, en in feite is daarmede de tegenstelling Frankrijk-Bondsrepu bliek nog niet uit de weg geruimd. Kennelijk richten de Oost-Duitsers hun tactiek er nu op om via het con flict tussen Parijs en Bonn hun doel te bereiken. Intussen heeft men gele genheid de ontbrekende eenheid van opvattingen over de West-Duitse her bewapening tussen de geallieerden propagandistisch uit te buiten en alle personen in Duitsland en daar buiten, die een herbewapening der Bondsre publiek om een of andere reden van de hand wijzen, te verzamelen. Grotewohl's tactiek is er thans ken nelijk op gericht af te wachten en. uit te buiten. Inmiddels wacht Berlijn met een ze ker ongeduld op de komst van de komst van de commissie van de Ver. Naties, die ter plaatse zal moeten onderzoeken of de voorwaarden voor het houden van vrije verkiezingen in geheel Duitsland aanwezig zijn. Deze commissie mag Oost-Duits land niet betreden, maar dat neemt niet weg dat er voor de commissie heel wat werk ligt te wachten. Want in West- Berlijn zijn heel wat organisaties die al jaren niets anders doen dan gege vens verzamelen over de Oost-Duitse onrechtmatigheden. Het zijn de „Strijd groep tegen de onmenselijkheid", dc „Commissie van onderzoek der vrije juristen" en het „Oostelijk Bureau" der sociaal-democraten, om slechts enkele der voornaamste te noemen. Wat hier door deze organisaties in moei zame en gevaarlijke arbeid werd bij eengebracht. is bewonderenswaardig. Dat dit mogelijk was. bewijst dat het hele Oost-Duitse staatsbestel van de Staatsveiligheidsdienst tot het mi- "nisterpresidium doorspekt is met per sonen die naar buiten loyaal staan te genover het Oost-Duitse bewind, in werkelijkheid echter samenwerken met het Westen. Wanneer de commis sie van de V.N. haar conclusies te zij ner tijd in de vergadering van de Ver enigde Naties of in de tweede politie ke commissie bekend zal maken, zul len de Sowjet-Russische vertegen woordigers zeker een paar onprettige uurtjes beleven Krankzinnige 30 jaar door tante opgesloten. MERKWAARDIGE ONTDEKKING TE BRISTOL. De politie van Bristol heeft in een afgesloten vertrek van een bouwval lige woning een 40-jarige krankzin nige ontdekt, die volledig verwaar loosd was. een baard had van bijna een meter lengte en slechts onsa menhangende woorden kon prevelen. De politie was de woning binnengc- drofgen. nadat een 84-iarïge vrouw, die eveneens in het huis woonde, zonder aanwijsbare reden uit een venster had geroepen, dat er een moord was gepleegd, aldus „Het laatste Nieuws Het bleek, dat zij de tante was van de verwaarloosde man en deze dertig jaar had opgesloten, zonder dat ooit z^n verblijf aan het licht was gekomen. De 12 kamers van het huis verkeerden in zeer vervallen staat en de meubels waren totaal vermolmd. Overal trof men honden, katten, duiven, kanaries en pape gaaien aan. De bewoners van het huis hadden in de grootste armoede geleefd, maar in één der kamers werd een matras gevonden, welke volgepropt was met bankbiljetten. De man is thans in een gesticht, de vrouw in een tehuis voor bejaarden opgenomen. JAARVERGADERING AMSTERDAMS CHE BANK. In de Donderdag gehouden jaarverga dering der Amsterdamsche Bank werd het dividend vastgesteld op 4 op de preferente en 9 op de gewone aar.de. len. Drie millioen gulden wordt in het reservefonds gestort en f 316.865 op de nieuwe rekening overgebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5