NIEUWS UIT ZEELAND ZF.F.I JWSCH-VLAANDEREN Kantongerecht Oostburg MEER GELD VOOR V.V.V. IS DRINGEND NODIG Wie kiest het Nederlands Elftal? D.D.D. Wissel Zeeuws -Vlaanderen VRIJDAG 29 FEBRUARI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COUR AN 1 Axels jeugd wordt tegen diphtherie ingeënt. Hoewel de diptherie. te Axel zich niet verder heeft uitgebreid, wordt de. schooljeugd deze week bij wijze van voorzorg door de plaatselijke artsen ingeënt. Het percentage ouders, dat ben een eerbiedwaardige staat van dienst in de coöperatieve beweging achter de rug. Uit de vyf coöperaties, „De Voor uit" en „De Broederbandte Middel burg „Ons Voordeel", ,,De Broeder band" en „Eigen Hulp" te Vlissingen, is nu één flinke verbruikscoöperatie '■'o pci bcuipagc uuuLio, Ual _T, *- zich aan deze maatregel onttrekt, is voor Walcheren tot stand gekomen, welke ruim 3600 leden omvat. Het bestuur zal met een vertegenwoordi ger van Eigen Hulp" worden uitge breid, terwijl in de ledenraad twee plaatsen voor de gefuseerde vereni ging worden ingeruimd. De voorzit ter, de heer A. de Bart, bracht daar na de plannen naar voren, die in de toekomst verwezenlijkt zullen wor den, waarmee echter voor leden en verbruikers geen ingrijpende veran deringen te verwachten zijn. De heer De Bart werd, evenals de heer G. de Rooi), bedrijfsleider, hulde gebracht voor het aandeel dat zij hadden in de nu tot stand gekomen fusie. In ver band daarmee zal aan alle leden-ver bruikers een surprise worden aange boden. Vervolgens werd het bestuur ge machtigd indien nodig een hy pothecaire geldlening ad 75.000.- aan te gaan. Voorts werd nog beslo ten tot grondaankoop van de gemeen te Middelburg over te gaan om aan het Karei Doormanplein een winkel met woonhuis, te bouwen. zeer gering, Eén verbruikscoöperatie op Walcheren FUSIE MET „EIGEN HULP". De ledenraad, gevormd uit de ver bruikscoöperatie „De Broederband" te MiddelburgVlissingen heeft in zijn laatst gehouden vergadering te Vlissingen met algemene stemmen besloten tot fusie over te gaan met de coöperatie „Eigen Hulp te Vlis singen. Met deze fusie is een van Je oud ste verenigingen te Vlissingen in naam opgeheven. „Eigen Hulp" zou volgend jaar het 75-jarig bestaan vieren. Het is dan ook iiiet dan na lange voorbesprekingen geweest, dat deze fusie tot stand is gekomen. Te gelijkertijd legt de heer Ph. J. Wol tering, als oudste bestuurder van „Eigen Hulp" zijn werk neer. Hy is bijna 50 jaar bestuurder geweest. Ook enkele andere bestuursleden heb- TOURNEE TONEELGROEP N.O.V. Evenals vorigè jaren maakt de to neelgroep van de Nederlandse Onder wijzersvereniging, afdeling West Zeeuwsch-Vlaanderen, weer een tour nee door het landje van Cadzand. Opgevoerd wordt thans het blijspel „Tot wederdienst bereid". De opvoe ring van dit stuk te Oostburg heeft reeds bewezen, dat ook dit jaar een goed vei'zorgd programma wordt ge boden. Vandaag treedt de groep te Sluis op en morgen komt Cadzand aan de beurt. In Cadzand zal de op brengst van de uitvoering geheel ten bate komen van de kleuterschool. Oostburg AUTOBOTSING Donderdagmiddag reed een vracht auto in de Burchtstraat te Oostburg tegen een personenauto op, die juist wil'de weg rijden uit de file. De be stuurder van deze luxe auto kwam met de schrik vrij, terwijl de wagen aan de linkerkant behoorlijk werd ingedeukt. DEBAT OVER COÖPERATIE EN ZELFSTANDIGE HANDEL. Woensdagavond had in café De Vuyst te Oostburg een contact-avond plaats van de Stichting voor de Zelf standige Handel en Industrie, On derwerp was „Coöperatie en zelf standige handel". Ir. A. A. M. de Bruyckere uit Oostburg opende deze bijeenkomst. Hierna sprak de heer B. H., ,J. Doppen uit Zwolle, propa gandist, van de Stichting. Deze be toogde: dat het vrije bedrijf beter zou zijn dan het gemeenschappelijk bedrijf. Ten eerste ligt het ln de na tuur van de mens zelf, ten tweede ligt het in de lijn van de Christelij ke Maatschappij en de leer over de eigendom, 'ten derde ontstaan daar, waar men de zelfstandigheid heeft prijs gegeven, stakingen en woelin gen. Spreker zag een gevaar in mis bruik maken van zelfstandigheid door middel van het monopolie. Het middel hiertegen is de vrije concur rentie. Zelfstandige handel en vrije concurrentie zijn de motoren van de vooruitgang. Coöperatie is echter, in wezen vreemd aan de arbeidsge meenschap. Toch had spreker wel waarderüu» voor enkele vormen van Coöperatie, oa.: de Boerenleenban ken en de coöperatieve zuivel. Coö peratieve aan- en verkoop achtte spr. overbodig. Nadat spreker nog enkele leuzen van de coöperatie had becritiseerd, eindigde* hij met een felle aanval op het collectivisme, dat de coöperato- ren in Nederland brachten. De heer P. J. Bom, uit Kortgene verdedigde het coöperatieve stand punt. Hij begon met op te merken dat de rode draad door het betoog van z'n opponent was: Coöperatie ondermijnt de zelfstandige handel en is of lèidt tot collectivisme! Dit laatste wees hij met kracht van de hand. Collectivisme streeft in het algemeen naar het gemeenschappelijk maken van alle productiemiddelen inclusief de grond! Dit zou alleen dus passen in de productiésector, terwijl de coöperatie zich voorname lijk bezig houdt met de distributie sector. Het wezen van coöpereren is vertrouwen hebben in elkaar. Spre ker zette de werkwijze van de coö peratie uiteen en zeide, dat de coö peratie van onderaf, vanuit het boe renbedrijf zelf is opgebouwd. Daar om Is juist de zelfstandigheid van het boerenbedrijf noodzakelijk' voor het coöperatiewezen. De heer Bom wees op Zwitserland, DenemarVen en Zweden als sterke coöperatie-landen. Zitten daar kie men van collectivisme? Na een wederwoord van de heer Doppen sloot de voorzitter de verga dering. IJzendijke SCHIETWEDSTRIJD In de zaal van de heer A. Groos- raan te IJzendijke werd een schiet wedstrijd op de liggende wip gehou den. De uitslag luidt als volgt: hoogr vogel, L. de Vilder; le z|jvogel, idem; 2e zij vogel. Al. Verco'1 teven; kal, M. Cortvriendt, Biervliet; 2e kal, L. Groosman, IJzendijke. Advertentie Schoondijke RAADSVERGADERING Vanavond om zeven uur zal de raad van de gemeente Schoondijke in openbare vergadering bijeenkomen. De agenda vermeldt o.a. vaststelling van de begroting voor 1952. Aardenburg AARDENBURG SLOEG SLUIS OP HET GROENE LAKEN. De biljartclub „Elk naar zijn krachten" te Aardenburg speelde in haar clublokaal „Lands Welvaren" een wedstrijd tegen „Kunst en Ont spanning" uit Sluis. De Aardenbur gers wonnen 7 van de 8 partijen. De gedetailleerde uitslagen luiden: A. Timmerman—H. Verbujjt 110 76; R. RijckaertJ. Blaecke 3748; M. Willemsen—Th. de Clercq 6336; C. MaesA. Geijsels 4921; G. de RijckC. Quataert 3423; C. Bona- mieG. Caniere 4630; J. Cambier —O. Murijn 42—25'; P. BlondeelH. van Craijenest 4137. Sluis OPENSTELLING POSTKANTOOR. In ons bericht van 27 Februari is een onjuistheid geslopen.' Het post kantoor is geopend van 8.30—12.30 v.m.; 24 n.m. en 67 uur n.m. Za terdags 8.301 uur v.m. en van 2—4 en 67 uur echter alléén in de och tenduren voor geldzaken. Advertentie STIERENKEURINGEN. De laatste voorjaarskeuringen voor stieren, welke in Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen door de Provinciale Com-» missie ter bevordering van Rijkswe ge van de Veefokkerij in Zeeland ge organiseerd worden, werden Woens dag gehouden. Te Sint Kruis werden drie stieren aangevoerd en goedge keurd. Te Eede bedroeg de aanvoer vijf stieren, waarvan twee werden afgekeurd. Te Aardenburg was een ruimere aanvoer, namelyk elf stie ren, waarvan er vijf werden afge keurd. In Sluis waren er zeven, af gekeurd werden er hier twee. Goedgekeurd werden Sint Kruis: Nico van Anna, geb. 1 April 1951, eig. A. Guérand. Arnold, geb. 21 April 1951. eig. J. Haak (Aar denburg). Alex. geb. 4 November 1950, eig. E. Hiel. EedeJan, geb. 3 Februari 1951. eig. H. Raeman. Bruno van de Baree- re, gëb. 7 Maart 1951, eig. A. L. Ram- meloo. Goliath v. d. Bieze, geb. 17 November 1950, eig. M. Rodts. AardenburgMatador van Sara, geb. 12 December 1950, eig. Wed. A. v. Deursen, te Sluis. Rudolf, geb. 2 April 1951, eig. C. A. Mabesoone. Ni co, geb. 29 October 1950, eig. D. Schee- Ie. Arnold, geb. 3 April 1951, eig. C. Vercraeije. Carlos van Zeldenrust, geb. 6 Jan. 1951, eig. idem. Grietjes Hans, geb. 20 Nov. 1950, eig. idem. SluisPieter, geb. 23 December 1950, eig. A. X. Aernoudts. Diamant van Lydie, geb. 22 Mei 1951, eig. H. J. AernoudtsKoene. Bram van Meta, geb. 6 November 1950, eig. idem. Nico van Krabbeschans, geb. 22 Mei 1951. eig. M. Aernoudts—Mabesoone. Axel GEMEENTE AXEL MOET 40 MILLE BEZUINIGEN. Dezer dagen is de begroting 1952 aan de raad aangeboden. Zij beloopt f 1.021.804,57 in ontvang en uitgaaf voor de gewone dienst. De inkomsten van de kapitaaldienst bedragen f 4.888.747,98; de uitg. f 7.568.363,81. De slechte financiële positie der gemeente vindt grotendeels haar oor zaak in de afschaffing van de onder nemingsbelasting in 1950, die voor Axel in verband met de hier geves tigde groot-industrieën groot f "100.000 bedraagt. Door deze industrieën is de behoefte aan woningen nog steeds groot en dit brengt op zijn beurt enorme kosten mee door onderhoud der meerdere straten. Wanneer al deze noodzakelijke meerdere uitgaven in de begroting zouden worden opgenomen zou deze begroting een tekort vertonen van 40.000, temeer omdat de inkom sten geen gelijke tred hielden met de uitgaven. Daarom moet 40 mille wor den bezuinigd, op gemeentewerken, administratieve aienst en brandweer. AUTOBOTSING In de Noordstraat te Axel viel Don derdag een botsing voor tussen een Z.V.T.M.-bus en een personenauto van de heer J. uit Zaamslag. De personenauto liep aanzienlijke schade op; persoonlijke ongelukken deden zich niet voor.' WEINIG ANIMO VOOR AVONDCURSUSSEN. De avondcursussen in Frans, En gels en Boekhouden te Axel, welke reeds enkele jaren van gemeentewege worden georganiseerd, hebben na aanvankelijke behoorlijke deelname de laatste tijd een sterk dalende be langstelling. Wij vernemen dat het gemeentebestuur deze cursussen daarom wellicht zal beëindigen. Vrachtauto's zijn geen tanks Tijdens de laatst gehouden zitting van het kantongerecht te Oostburg, merkte de Ambtenaar O.M. onder meer op, dat nog steeds te weinig aandacht besteed wordt aan het feit, dat eigenvoerders met eigen materiaal, eigen wagen en eigen personeel ook een vergunning moe ten hebben van de Rijksverkeersinspec tie te Middelburg. Verder zei hij, dat er een bepaling is, dat ook paarden op de openljfere wegin het donker een rode lantafen moeten voeren. Lengte-driehoe ken en reflectoren moeten op voertuigen ook overdag aanwezig zijn, evenals wit te spatborden op fietsen. De kantonrechter was van oordeel, dat veel vrachtauto-bestuurders onbehoorlijk rijden en doen, „alsof ze tanks besturen, waarvoor alles uit de weg moet gaan. VERKEER S OVERTREDINGEN. M. K., landbouwer te IJzendijke, had zich te verantwoorden voor het vervoer van suikerbieten zonder de vereiste ver gunning. Hij werd conform de eis ver oordeeld tot 3 boete subs. 2 dagen hechtenis. M. A, M., landbouwer te Breskens. werd voor het parkeren op een verkeer de plaats, conform de eis, veroordeeld tot 10 subs. 6 dagen. A. P. de J., chauffeur te IJzendijke, bracht door verkeerd achteruit rijden, schade toe aan een bestelwagen. Dit kost te hem conform de éis 15 subs. 10 d. R. P. J-. v. d. W., landbouwer te St. Kruis, reed met onverlichte paarden in het donker. De vordering wegens scha de, hierdoor door botsing opgelopen, in gesteld door J. A. M. de S., vlasser te Aardenburg, werd door de kantonrechter niet ontvankelijk verklaard. Wel werd v. d. W. conform de eis tot 15 subs. 10 dagen veroordeeld. H. S. v. K.t chauffeur te IJzendijke, had zonder automatisch stoplicht en re flectoren gereden, bovendien aan de ver keerde kant van een weg met éénrich tingsverkeer. Voor het laatste werd hij conform de eis veroordeeld tot f 3. subs. 1 dag,, voor de beide andere feiten ieder tot 10 subs. 5 dagen. J. J. B., chauffeur te Schoondijke, was, toen hij gepasseerd werd, te vroeg weer naar links gegaan, waardoor hij de pas serende jeep aanreed. Hij kreeg conform de eis 15 boete, subs. 10 dagen. Mevr. M. S. R. te Groede had pech met voor- en achterlicht van haar Solëx. De eis was voor voorlicht 6 subs S dagen, voor achterlicht f 4 subs. 2 da gen. De kantonrechter hield er rekening mee, dat de lichten juist waren nage zien, dat het noodweer was en veroor deelde haar tot f 3 subs. 2 dagen en 2 subs. 1 dag. A. de K., landbouwer te Schoondijke, reed in een tractor zonder de verplichte lengtedriehoeken en reflectoren. De eis was 15 subs. 10 dagen. De kantonrech ter hield er rekening mee, dat de K. zich beriep op verkeerde voorlichting van de A.N.W.B. en veroordeelde hem tot J 3 subs. 2 dagen. A. J. R. te Hontenisse had geen voor rang gegeven aan verkeer van een voor- rangsweg. Het kostte hem conform de eis t 30 subs. 15 dagen. Voor het passeren van de grens, op wegen, waar geen doorlaatpost is. zon der een daarvoor geldige vergunning, werden conform de eis veroordeeld V. C., eierhandelaar te IJzendijke tot 10 subs. 6 dagen; W. G„ eierhandelaar te IJzendijke tot 5 subs. 3 dagen en P. A. P. te Eekloo tot 10 subs. 6 dagen. A. J. B., koopman te Oostburg, werd wegens het jagen te Aardenburg zon der vergunning, veroordeeld conform de eis tot 10 subs. 5 dagen en tot ver beurdverklaring van het geweer, subs, bij niet-inlevering 175 subs. 30 dagen. R. C. J., landbouwer te Waterland kerkje, had een gewond paard toch la ten werken. De eis was 50 subs. 30 dagen. De kantonrechter hield rekening met verzachtende omstandigheden en veroordeelde hem tot 15 subs. 8 dagen. J. J. B., caféhouder te Hoofdplaat, had lonen in zijn café laten uitbetalen, kantonrechter waarschuwde, dat 2ijn vergunning op het spel stond en veroor deelde hem conform de eis tot 50. .subs. 30 dagen. O. B. de T., landbouwer te Aarden burg, werd wegens dronkenschap ver oordeeld conform de eis tot 15 subs. 10 dagen. Hij werd reeds herhaaldelijk voor hetzelfde feit bekeurd en ontving de waarschuwing, dat hij moest oppassen niet in een rijkswerkinrichting te komen. SCHAATSEN Wereldkampioenschappen op de schaats te Hamar. De wedstrijden om het wereldkam pioenschap hardrijden op de schaats zullen niet te Drontheim, maar te Ha- mar worden gehouden. Tc Drontheim wijst het kwik reeds enkele weken vele graden boven nuL maar ook te Hamar maakt men zien bezorgd, daar ook bier de dooi is in- getreie». WIELRENNEN STROM-ARNOLD WINNEN ZES DAAGSE TE ANTWERPEN De Zesdaagse te Antwerpen is ge wonnen door het Australische koppel Strom—Arnold. Het had 243 punten. Het eindklassement ziet er als volgt uit: 1. Strom—Arnold (Austr.) 243 pnt.; op 1 ronde: 2. Van Steen bergenBruneel (Belg.) 598 pnt.; 3. Schulte—Peters (Ned.) 29o pnt; 4. Van Vliet- Hörmann (Ned.) 203 pnt. Op de 14e plaats staat het Neder landse Koppel Dekkers—Wagtmans met 119 pnt. Marktberichten VEILING ST. MAARTENSDIJK. 28 Februari. Uien: gewone 28.10; bon ken 28; drielingen 23.00; pickles 15.20; stekuien 6.30. Aanvoer vijf ton. Peen, export, 22.30. idem afwijkend 10.40—10, idem stek 5.00. Aanvoer 20 ton. Eigenheimers I 12.10. Tarwe 23—24. Haver 26—23. Gerst 35—37. Kleine erw ten 40—55. Schokkers 40—58. Bruine bo nen 30—40. Koolzaad 55. Maanzaad 100. VEILING ST. ANNALAND. Middelsoort 27.20. Stek 8.50. VEILING SCHERPEN1SSE. 28 Febr. Middelsoort 27.20. Stek 8.10. VISMIJN TE VEERE. 28 Februari- Export garnalen, aanvoer 1120 kg.. 67—85. Handels garnalen, aan voer 251 kg.. 47—61. Pellerij garnalen, aanvoer 339 kg., 59—68. Schar, aanvoer 56 kg.. 16. Bot, aanvoer 22 kg., 16—20. Rog, aanvoer 6 kg.. 23. Ongesorteerde vis, aanvoer 29 kg., 16. TOERISTEN NAAR BEVELAND. Slechts beperkt werkprogram mogelijk De schoonheid van het Bevelandse landschap biedt vele mogelijkheden om vreemdelingen naar deze streek te trekken. Een zo groot mogelijke propaganda dient hiervoor te worden gevoerd, doch door onvoldoende fi nanciële medewerking van de belanghebbenden, moet nog steeds veel ach terwege blijven wat dringend gewenst zou zijn. Het grote struikelblok; ge brek aan geld, was het punt dat Donderdagavond op de algemene vergade ring van de V.V.V. Zuid Beveland Ln „de Prins van Oranje" te Goes telken male weer naar voren kwam. De geringe belangstelling welke helaas bij de belanghebbenden voor het V.V.V.-werk blijkt te bestaan, kwam ook weer in de geringe op- stómst ter vergadering tot uiting. Na een openingswoord van de voorzitter, de heer E. N. C. van Rie- sen, werd na een korte bespreking het jaarverslag van de secretaris, de heer M. Haasdonk, goedgekeurd. De rekening van de penningmeester, de heer J. M. Kakebeeke, gaf een batig saldo van 347,79 aan. Voor 1952 kan maximaal op 1400 gerekend worden, hetgeen totaal onvoldoende is om enige behoorlijke activiteit te ontwikkelen. De penningmeester deed daarom in zijn verslag een dringend beroep op de middenstanders hun bijdragen te verdrievoudigen, opdat de anciere gebieden de Develanden. niet voorbij zullen streven. De voor zitter sloot zich bij deze opwekking aan. Destijds werd van de zijde vein de middenstand toegezegd, dat door een actie de steun aan V.V.V. zou worden vergvoot. De resultaten hier van zijn echter niet groot geweest. Dank bracht de heer Van Riesen nog aan de enkelingen die de persexcur sie mogelijk hebben gemaakt. Bij de bestuursverkiezing werden de heren E. N. C. van Riesen, A. A. Schuit, C. J. van Asperen Ver- venne en M. Haasdonk herbenoemd, terwijl in de plaats van de heer J. M. Kakebeeke gekozen werd deheei F. Gerritsen. Bij monde van de voorzitter werd de heer Kakebeeke dank gebracht voor het werk, dat hij gedurende 13 jaar als penningmeester voor de vereniging heeft verricht. Hierna kwam het werkprogramma voor het komende seizoen in bespreking. Dooi de geringe middelen moet de activi- .teit beperkt blijven. In samenwer king met de Prov. V.V.V. wordt een Belgische folder uitgegeven, terwijl ook in enkele tijdschriften reclame wordt gemaakt. Tezamen met de M. A. C. Scheldegouwen zal op 27 April weer ec_ bloesemrit worden georga niseerd, waarvoor grote belangstel ling wordt vernacht. Uitvoerig werd gesproken over de mogelijkheden om bijv. meer belangstelling in België te trekken voor het bezoek van de Dinsdagmarkt in Goes. Alles stuit echter af op de geringe geldmidde len. Eerste vereiste zal zyn, dat de belanghebbenden hun bijdragen ver hogen. Hebt U er wel eens over ge dacht hoe de opstelling van het Nederlands elftal zou zijn als 1000 voetballiefhebbers, ieder voor zich dat elftal zouden sa menstellen en het gemiddelde daarvan werd genomen? U kunt daar zelf aan meedoen als U het Nederlandse elftal van Uw keuze invult op bet Goal-prijsvraagformuiier, dat bij Uw kruidenier verkrijgbaar is. Bovendien hebt U dan nog kans op een der 400 mooie voetbalprijzen, die voor de in zenders beschikbaar worden gesteld. U spaart toch de foto s van het nieuwe voetbalalbum Goal 2, waarvoor de bons zijn verpakt bij Condor huishoudzeep 1. 2. 3. Zelfwerkend Wasmiddel, Carl ton Old Lavender Toiletzeep, Reinal Scnuurpoeder en ver der bij Glorine Bleekwater en Snel-alkalivrij Wasmiddel (het gehele etiket). Vraagt alle in lichtingen over deze foto's en de prijsvraag bij Uw Kruidenier of bij de N.V. Zeepfabrieken v.h. de Haas van Brero, Afd. Goal, Apeldoorn. Bij de rondvraag kwam de vraag naar voren om in het belang van het vreemdelingenverkeer tezamen met de V.V.V. Zierikzee te ti'achten, des Zondags in de middaguren een böot KatseveerZierikzee v.v. te doen varen. Aan het slot bracht de secretaris nog de idee naar voren, om ter ge legenheid van het a.s. 35-jarig be staan, een filmavond te organiseren, waar beelden uit andere delen van ons land worden getoond. De voor zitter knoopte hieraan de wens vast, dat de leden als jubileumgeschenk hun contributie zouden verhogen. Zuiver en ontsmet 1 uw huid met de hel- dervloeibareD.D.D. De jeuk bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN WALCHEREN Twee jubilarissen bij één firma Donderdag herdachten de heren A. W. Bouff en F. Lagendijk, resp. pro curatiehouder en expeditie-chef bij de textielgioothandelM. B. Boasson Zonen N.V. te Middelburg, de dag waarop zij vijf en twintig jaar gele den bij deze firma in dienst traden. Ter viering van dit heuglijk feit kwam men des middags bijeen in het Nederlands Koffiehuis, alwaar de di recteur, de heer B. Jacobsen, zich in waarderende bewoordingen tot het ju bilerende duo wendde en aan elk als stoffelijk huldeblijk een enveloppe met inhoud ter hand stelde. Namens de Mij. voor Handel en nijverheid bood cle heer mr. J. J. Snoep hun de oorkonden van deze maatschappij aan, voor 25 jaren trou we dienst, waarna de heren. Bouff en Lagenlijk ook van het personeel een geschenk in ontvangst mochten ne men. Voor de dames waren er bloe men. Met een gezellig samenzijn werd deze feestelijke bijeenkomst beëin digd. 55 JARIG HUWELIJKSFEEST Maandag, 3 Maart a.s. hoopt het echtpaar PoppeWisse te Middel burg zijn 55-jarige echtvereniging te herdenken. LAATSTE NIEUWS Nederiaag voor de Franse regering. Officieel is Donderdagnacht be kend geworden, dat de Franse rege ring de nederlaag heeft geleden bij de stemming over het belangrykstc artikel van de begroting, waarb|j de meeste belastingen met 15 ver hoogd worden. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen, 27 Febr.: Ma- Jori van Antwerpen; Olive van Gent. Vlissingen vertrokken. 27 Febr.: Cateli naar Dundee; Sparta naar Bristol. Gepasseerd naar Antwerpen. 27 Febr.: Kieldrecht van Bremen. Jozef Swenden van Swansea naar Gent. Gepasseerd van Antwerpen, 27 Febr.: Leerdam naar Halifax. Bounty naar Rot terdam. Heron naar Bridlington. 23 Febr. De Ruyter van Gent naar Garston. Nezo naar Le Treport. KERKNIEUWS GEREF. GEMEENTE Ds F. Mallan, predikant in de Ge reformeerde Gemeente te Bruinisse, heeft zijn beroep naar Vriezenveen niet aangenomen. Nagekomen advertenties. Heden overleed nog onverwachts in het rust- en verpleeghuis „Ter Hooge" onze ge liefde Broeder, Zwager en Oom, de Heer GIJSBERTUS CORNELLS MARIS, in de ouderdom van ruim 82 jaar. Uit aller naam. Fam. MARIS. St. Laurens, 27 Februari 1952. Noordweg 46. De teraardebestelling zal plaats hebben op de begraafplaats te St. Laurens, Zaterdag 1 Maart a.s. te 1.30 uur vanaf Noordweg 46. St. Laurens. Heden overleed, zacht en kalm onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, Be- nuwdbroeder en Oom de Heer ADRIAN US JACOBUS CORNELLS WE YENS tn leven Ned. Zeeloods in de ouderdom van 86 jaar. Uit aller naam. H. J. WETENS. Schiedam, 26 Februari 1952. Boerhavelaar. 91a. De H. H. Uitvaart diensten zullen gehou den worden a.s. Zatei dag in de Parochiekerk van de H. Bonifacius te Alphen a. d. Rijn te 9.30 uur, waarna De- grafenis te Vlissingen om ongeveer 3 uur. Heden overleed, tol onze grote droefheid zacht en kalm onze ge liefde Vader, Behuvvd- Groot- en Overgrootva der de Heer KLAAS MEERMAN in de gezegende ouder dom van 87 jaar en 7 maanden. Uit aller naam. Fam. MEERMAN Arnemuiden, 28 Februari 1952 Westwal 6 De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 3 Maart a.s. op de Algemene Be graafplaats te Arne muiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11