PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Faure stelde zevenmaal de vertrouwenskwestie Het Vierde Commando komt weer naar Vlissingen D£ BILT Kantlijn ATOMISCHE PROEFNEMING OM VERGIFTIGING AAN TE TONEN Vandaag 195e Jaargang - No. 50 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W de Pagter. Hoofdred. G. Ballintyn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week. f 5.45 p. kw.. £r. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 28 Fsbr. '52 ADVERTENTIEPRIJS tl cl. per mm. Minimum p. advertentie i 3.— Ing mededelingen dnemaw tarleL Kleine advertentie» imax S regels) van 1—6 regels r I.—- Iedere regel meer 20 cent. grieven o! adres Bureau van dn Blad' 25 cent meer. Giro nr. 359300 PZ C Middelburg. Bur. VTisslngen Walstr 58—00, tel 2355 4 lijnen (b.gg 2881 of 2160) M'burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr 63. tel 2475 (b.g.g 22281; Oostburg Finlandstraal 2. telet 16 re meuren Brouwerijstr. 2; Zierlkzee N Bogerost» i itso iel 26 PREMIER TUSSEN TWEE VUREN. Bodem van de schatkist wordt steeds beter zichtbaar Premier Faure van Frankryit is blikbaar voornemens.een ruim gebruik te maken van de hem verleende bevoegdheid om aan 31 belangrijke bepa lingen van zijn begrotingsontwerp de vertrouwenskwestie te verbinden. Tijdens de Woensdag gevoerde debatten in de Franse nationale vergade ring deed hij dat zeven keer. Aangezien volgens de grondwet 48 uur moet verlopen tussen het stellen van de vertrouwenskwestie en de stemming, zal eerst Vrijdag over de zeven clausules van Faure's ontwerp en over zijn kabinet worden beslist» De eerste vier vertrouwenskwes ties zijn verbonden aan de bepalin gen, die handelen over bezuinigin gen bij de spoorwegen om te voor komen, dat de regeringssubsidie van 100 milliard francs voor dit jaar ver hoogd moet worden. De vijfde en zes de zijn gekoppeld aan de clausules over reorganisatie van bepaalde so ciale verzekeringen en over een ver hoging met één procent van de werk geversbijdrage aan fondsen voor so ciale verzekeringen. Het tekort van deze fondsen wordt geraamd op 40 50 milliard frames. Voorts stelde Faure de vertrouwenskwestie op de bepaling, waarover de strijd is ont staan: verhoging van alle belastin gen met 15 behalve belasting op levensmiddelen. Door deze heffing zou viervijfde van de 190 milliard francs extra moeten worden opge bracht. In zijn 135 clausules tellende be groting. die een bedrag van 3620 milliard francs beloopt, tracht de premier een einde te maken aan verspilling van ongeveer 1 milliard francs per dag. Het bedrag, dat de regering door belastingontduiking ontgaat, is op 400 milliard francs per jaar geschat SOMBERE PERSPECTIEVEN. Faure deelde het parlement Woens dag mede» dat de beschikbare fond sen tot 30 milliard francs of nog la ger zijn gedaald en dat de defensie uitgaven onmiddellijke voorschotten De Amerikanen zijn verleden week van verbazing bijna omver ge vallen. Het piepjonge Indonesië weigerde Amerikaanse technische en economische hulp ten bedrage van 8 millioen dollar en nadat eerst mi nister van binnenlandse zaken Soe- bardjo, die zonder de parlementaire beslissing af te wachten aan scherpe critiek had bloot gestaan, duikelde op het verdrag met Amerika de comple te Indonesische regering! En dat al les omdat tegenover deze Amerikaan se hulp een verklaring van de Indo nesische regering diende te staan, dat Indonesië zich aansloot bij de „vrije wereld". Een Indonesische krant pu bliceerde een spotprent, waarop een geknielde Soebardjo de Indonesische vrijheid aanbood aan de Amerikaanse ambassadeur Merle Cochran, die als een bruid gekleed was, maar een strop gereed hield. Het jonge Indonesië wil geen bin ding aan wat men in Djakarta noemt „het Amerikaanse imperialisme". Het wil volkomen vrij blijven. Degenen die lachen zijn evenwel de communisten, wier invloed van maand tot maand toeneemt. Niets is Moskou welkomer, dan een zwak en onerva ren Indonesië, dat geen hulp van an deren mag verwachten. De Indone siërs evenwel houden vast aan hun neutraliteit. En dat is een gevaar lijke houding! De Amerikanen halen hun schou ders op. Zij nemen het de Indonesiërs niet eens zo heel kwalijk. „Indonesië is nog jong, het moet nog zeer veel leren..." luidt de opvatting. Of dit laatste door de Nederland- ders na de oorlog en met name na de souvereiniteitsoverdracht wel voldoende begrepen is, is aan twijfel onderhevig. Ons overleg met Indonesië over Unie-statuut en Nieuw Guinea is af gebroken. De Indonesische delegatie is teruggeroepen naar Djakarta. Het is natuurlijk mogelijk, dat dit uitsluitend verband houdt met de ka binetscrisis. Het is evenzeer mogelijk, dat men in Djakarta inziet, dat er momenteel niets te bereiken valt ten aanzien van Nieuw Guinea en dat men aan Nederlandse zijde voor de dreiging met opzegging van het Unie-statuut niet is bezweken. Het zou dan Soekarno moeten zyn, die tot dit inzicht is gekomen. Uitgesloten Is dat niet Want het gaat in Indonesië nog steeds niet zoals het gaan moet. Indonesië is niet tot rust gekomen, het produceert nog lang niet wat het zou kunnen produceren, werken doet men met tegenzin, aan goede leiders en orga nisatoren bestaat gebrek, een buiten landse aanval zou de jonge staat niet kunnen doorstaan, de welvaart laat veel te wensen over Onder die omstandigheden zoekt een staatshoofd geen conflicten. Het tracht die te ontwijken. Want alleen de tijd kan helpen zóveel problemen te overwinnen. En misschien verandert dan ook de verhouding NederlandIndonesië in tussen in gunstige zin. uit de schatkist eisen. Riegeringsaan- hangers opperden de mogelijkheid, dat d,e regering bijzondere maatrege len van de vergadering zal moeten vragen om te voorkomen, dat de schatkist leeg'raakt, voordat de be groting Is goedgekeurd. Vorige week bedroeg de schuld van de schatkist aan de Franse Bank reeds 169 milli ard francs. Faure's taaie is des te moeilijker, omdat hij heeft moeten toegeven, dat de herbewapeningskosten mogelijk gedurende het jaar nog zullen stij gen. De nieuwe belastingen en be zuinigingen zouden dan niet voldoen de meer zijn om deze kosten te dek ken. Om zich van de meerderheid in de vergadering te verzekeren, dient de premier de wens van radi calen en conservatieven om parti culiere ondernemingen niet te veel van de last<m der herbewapening te laten dragen, te rijmen met de eisen van socialisten en volksrepublikeinen, dat de levensstandaard van de ar beiders moet worden beschermd. Regering acht Spanje geen goede defensiepartner. De Nederlandse regering het standpunt in, dat neemt le groep van landen, die tezamen de Europese de fensiegemeenschap vormen, zo groot mogelijk dient te zijn, maar dat het opnemen van Spanje en Zuid-Slavië niet gewenst is, aldus heeft minister Staf verklaard in de memorie van antwoord op het voorlopig verslag der Eerste Kamer over de begrotingen van Oorlog en Marine. Het is de be doeling op de duur te komen tot een federatie. De minister is overtuigd van het belang, dat in de handhaving van een zeker Nederlands patriotis me is gelegen; hij meent, dat er ook in het tehuis van een Europees va derland altijd nog plaats zal zijn voor een eigen Nederlandse ideolo gie. De minister was van oordeel, dat thans ras het moment nadert, waarop de schaarse recreatieterreinen geen aanwijzing van nieuwe oefenterreinen meer zal gedogen. Ex-brigadier van politie tot zeven jaar veroordeeld. Zeven jaar gevangenisstraf met af trek van preventief en voorwaarde lijke ter beschikkingstelling van de regering luidde het vonnis, dat de Leeuwarder rechtbank uitsprak over de 37-jarige ex-brigadier van de ge meentepolitie te Drachten J. O. De rechtbank achtte alle vier ten laste- gelegde feiten bewezen, nl. de afper sing van de kassier van de boeren leenbank te Akmarijp, de inbraak in het kantoor van de Bond voor mobi lisatie-invaliden te Drachten, het in brand steken van een motorrijwiel en van de door verdachte bewoonde wo ning. HET PROCES TEGEN MARIE BESNARD. Haren worden aan neutronen-bombardement blootgesteld. Er zullen nieuwe proefnemingen worden gedaan, om na te gaan of de 52-jarige Marie Besnard inderdaad de elf haar ten laste gelegde moorden dóór arsenicumvergiftiging heeft gepleegd. Er zal een haar van elk der elf stoffelijke overschotten worden genomen, dat in de Franse atoomsplijtoven a3n, een bombardement door neutronen zal worden onderworpen. Indien zich arsenicum in het haar bevindt, zal het radio-actief worden, hetgeen door een Geiger-instrument zal worden geregistreerd. Indien arsenicum wordt aangetrof fen, zal de afstand, waarop dit zich van de haarwortel zou bevinden, des kundigen in staat stellen uit te maken, op welk tijdstip voor het intreden van de dood de vergiftiging geschiedde, daar zich, binnen een dag na de ver giftiging, arsenicum aan elke haarwor tel afzet.. Indien er van vergiftiging in stadia sprake is, zullen de deskundi gen, aan de hand van de plaats, waar op dé arsenicumsporen worden aange troffen, kunnen aangeven, wanneei elke dosis werd toegediend. Door het doen van deze proefne mingen wordt voldaan aan de door de verdedigers van Marie Besnard gestel- is het 60 jaar geleden, dat de Duitse ingenieur Rudolf Diesel zijn eerste patent ver kreeg op de naar hem genoem de verbrandingsmotor. bestaat de Vereniging van Nederlandse gemeenten in Den Haag 40 jaar. Kazernebouw bij Ossendrechf begonnen. Terwijl er nog beraadslagingen wor den gevoerd over de onteigening van terreinen uit Belgisch particulier be zit, die als oefenplaatsen zullen moe ten dienst doen, is men aan de weg HoogerheidePutte begonnen met het aanleggen van de grondfundatie voor het kazernecomplex van 120 ge bouwen. Men verwacht dat binnen zeer korte tijd 600 a 700 West-Bra bantse arbeiders aan dit project te werk zullen worden gesteld. Geen energiewinning uit getij beweging aan onze kust. De commissie voor de bestudering van het vraagstuk van de energie voorziening in Nederland van net Kon. Instituut van ingenieurs heeft een diepgaand rapport over dit vraagstuk gepubliceerd. De commis sie kwam onder meer tot de conclu sie, dat energiewinning uit getijbe weging, zoals aan de Franse en Brit se Atlantische kusten wordt voorbe reid; voor Nederland niet mogelijk is. Bouwvakarbeiders mogen zelf hun woning bouwen. De gemeenteraad van Deventer heeft na een uitgebreide discussie met 14 tegen 8 stemmen besloten het voor stel te aanvaarden om medewerking te verlenen aan de zeven bouwvakar beiders, die zelf een woning willen bouwen. Deze krijgen dus de voor de bouw benodigde grondt alsmede een garantie voor de betaling der mate rialen. de eis, dat de data zullen worden op gegeven, waarop zij haar slachtoffers zou hebben vergiftigd, opdat de be klaagde in staat zij rekenschap te ge ven van hetgeen zij op deze data heeft gedaan. De verdedigers voeren, als gemeld, aan dat zich in de grond van het kerk hof te Loudon, waar de elf overleven den ter aarde zijn besteld, arsenicum bevindt, zodat dit zich in eik aldaar aangetroffen stoffelijke overschotten zou moeten bevinden. Miinchen helpt ex-Nazi's aan baantjes. De gemeenteraad van München heeft besloten, dat vrij komende func ties in de gemeentediensten bij voor keur moeten worden bezet door amb tenaren, die wegens hun vroegere, lid maatschap der nationaal-socialistische partij uit gemeentedienst ontslagen zijn. Het besluit werd genomen op voorstel der Christelijk-sociale ..Unie, de Beierse vleugel van de partij van Adenauer. Eén der leden heeft dit op zienbarende eerherstel verdedigd met het argument, dat deze lieden moge lijk een ondergrondse beweging zou den gaan vormen, indien zij hun oude functies niet zouden terugkrijgen. Valse handtekeningen bij melkconf liet in Emmen. In Erica (gem. Emmen) is reeds sinds begin Januari een melkconflict gaande, omdat de melkhandelaren een wijkveróeling hebben ingevoerd in de melkbezorging, waartegen een deel der bevolking in protest is gekomen Een actie werd gevoerd om handte keningen te verzamelen als protest te gen de wijkindeling en het resultaat van deze actie was, dat 538 gezins hoofden op de lijst hadden getekend. Thans is bekend geworden, dat de politie de lijst in beslag heeft geno men, omdat vermoed wordt, dat er valse handtekeningen op voorkomen Drie vliegers van verongelukt reuzenfort in zee opgepikt. Drie leden der bemanning van het Dinsdag, 150 mijl ten Noordwesten van het eiland Goeam, boven de Stille Oceaan door een ontploffing omlaag gestorte Amerikaanse vlie gende reuzenfort, zijn Woensdag door een Amerikaans oorlogsschip opge pikt Zij bevonden zich in een red dingsboot, die hen door een ander vliegend reuzenfort was toegeworpen. Koning Leopold per „Almdijk" naar Cuba. Koning Leopold en de Prinses de Rethy zullen zich Vrijdag of Zaterdag a.s. te Lissabon inschepen op het Ne derlandse schip „Almdijk". Koning Leopold heeft cabines voor twaalf personen laten reserveren. Het gezel schap zou ook een bezoek aan Ceylon brengen. Slag in de Java-zee in dagorder herdacht. De bevelhebber der zeestrijdkrach ten en chef-marinestaf vice-admiraal A. de Booy heeft, naar aanleiding van het feit, dat het gisteren 10 jaar ge leden was, dat- de slag in de Java-zee plaats had, een dagorder uitgegeven, waarin dit wapenfeit gememoreerd werd en de slachtoffers herdacht wer den. In 1951 relatief minder slachtoffers dan in 1950. Het verkeer in 1951 eiste, volgens voorlopige gegevens van het CJ3.S., 1010 doden, 11.605 zwaar- en 9989 licht gewonden. Deze getallen zijn helaas weer hoger dan de overeenkomstige cijfers voor 1950. Uit een door de K.N.A.C. gemaakte vergelijking met de cijfers over de jaren 1950 en 1949 blijkt, dat het aan tal dodelijk getroffen slachtoffers in 1951 ten opzichte van 1950 met 7 pro cent is toegenomen; de toeneming van 1949 op 1950 bedroeg 16 procent Relatief is er dus een vooruitgang. Dinsdagavond zUn met het lijnvllegtulg uit Tokio wederom elf vrijwil ligers van het Nederlandse Detachement Verenigde Naties uit Korea op Schiphol aangekomen. Majoor S. Da Costa van hel Van Heutz Regiment uit Ede, die ter begroeting aanwezig was, speldde hen de medaille „Voor Recht en Vrljjheid" op. Van rechts naar links: J. Jt. Markus uit Dokkum, soldaat E. G. Lappers uit Bandoeng, korporaal H. L. M. C. Bosman uit Venlo, sergeant A. v. d. Krauts uit Den Haag, soldaat J. Koot uit Amster dam en korporaal P. M. v. d. Heyden uit Schalk (N.B.). Koninklijk paar twee weken in Amerika. Het bezoek van Koningin Juliana en Prins Bernhard, zal ongeveer twee- weken duren. Het koninklijk paar zal zich per vliegtuig naar Washing ton begeven en eerst later New York bezoeken. Nederlandse bijdrage voor N.A.T.O. in 1952. Minister Staf is van de N.A.T.O.- bijeenkomst uit Lissabon terugge keerd. Bn zijn aankomst op Schiphol verklaarde hij, dat de N.A.T.O. nog dit jaar over 25 parate divisies zal kunnen beschikken. De Nederlandse bijdrage za! bestaan uit een parate divisie en twee lichtingen in oplei ding. „Electrisch brein" speelt Engels volkslied Het „electronische brein" van de universiteit van Manchester, de grootste installatie ter we reld op dit gebied, kan thans muziek maken en ook fouten in eigen constructie aanwijzen, zo is Woensdag te Londen meege deeld. Het „brein" kan „God save te Queen" spelen door middel van een versie in code van de partituur, die het in klanken omzet. De tijd zou niet ver zijn, dat men een installatie kan con strueren, die behalve fouten in eigen constructie ontdekt, deze zelf ook kan herstellen door het defecte onderdeel te vervangen. Er bestaan plannen „electro nische breinen" van kleiner formaat te ontwerpen, die ook in kantoren kunnen worden ge bruikt. J VREEDZAME INVASIE. Daags voor Pinksteren onthulling van het monument Binnenkort zal Vlissingen voor de tweede maal een invasie van het ver maarde Vierde Commando beleven, ditmaal een vreedzame invasie geluk kig, maar de bevrijders van Vlissingen zullen in geen geval minder wel kom zyn dan in die treurige dagen van 1944,toen zy een einde kwamen maken aan vier bange jaren van bezetting. De leden van het Commando komen nu nameiyk om de plechtige onthulling by te wonen van het monu ment hün monument dat onmiddellijk by de landingsplaats zal wor den opgericht ter nagedachtenis van hnn strijdmakkers, die by de verschil lende acties in de oorlogsjaren vielen, ter nagedachtenis ook van de „trou we burgers van VUsslngen", die tydens de bezetting en by de bevrijding de dood vonden, en ter herinnering aan het roemruchte commando In zyn geheel, dat inmiddels reeds werd ontbonden. De plechtigheid is vastgesteld op Zaterdag 31 Mei, daags voor Pinksteren dus, maar dc leden van het commando, die er voor overkomen, zullen waarschyniyk tot Tweede Pink sterdag In Vlissingen blijven en daar de gast zijn van gemeentebestuur en burgery. Wat dit laatste betreft, vertrouwt het gemeentebestuur er op, dat vele Vlissingse families de gasten, die uit Engeland én Frankrijk komen, twee nachten onderdak willen verschaf fen. Ten gemeentesecretarie zal men nu reeds gaarne aanbiedingen ont vangen. Wellicht zijn er ook nog oude vriendschappen te vernieuwen want ook in die bevrijdingsdagen is er natuurlijk contact geweest tus sen de bevrijders en hen, die nog in de stad waren achtergebleven. Ver wacht wordt, dat de Engelsen en wellicht ook de Fransen in de vroege morgen van de 31ste Mei met schepen van de Britse (resp. Franse) marine in de Vlissingse haven zul len aankomen. De onthullingsplech- tigheid zal dan 's middags geschie den in tegenwoordigheid van tal van autoriteiten en waarschijnlijk ook do zelf betreft, kan reeds worden van Nederlandse militaire vertegen woordigingen. Bovendien worden ook de Neder landers, die aan het commando wa ren toegevoegd uitgenodigd. Dit wa ren er ongeveer tien, waarbij dan nog komt de bekende Vlissingse in specteur van politie Nahuys, die als gids optrad b(j de landing. Bij de Engelse gasten zullen zich de com mandant van het commando, colonel Dawson en ook enige andere beken de officieren (o.a. im.jor Wrieht. cap tain Newcastle en dokter Kennedy) bevinden. Bij de Fransen komt de of ficier Vurc'h in elk geval mee. Aan de gasten zal op Eerst Pink sterdag een rondrit over Walcheren en waarschijnlijk ook een gezellige avond worden aangeboden. Wat de gasten van het comman- medegedeeld, dat zowel ln Engeland als in Frankrijk grote belangstelling voor deze trip naar Vlissingen be staat. Vorige maand hadden zich bijv. reeds meer dan 100 leden van de 544 bekende oud-leden van het commando aangemeld. Ook de nabe staanden van de gevallenen zullen komen. HET MONUMENT De beeldhouwer Titus Leeser te Om men is dezer dagen reeds zover met zijn werk gereed gekomen, dat het beeld kan worden gegoten. Zoals be kend, stelt het een commando-sol daat in aanvalshouding voor. Op speciaal verzoek van het Commando zelf, draagt deze soldaat niet de helm, maar de bekende (in werkelijk heid groene) baret, welke eens de schrik van de vijand was, overal waar het commando opdook: op de Lofo ten, bij Dieppe en Boulogne, in Nor mand lë op D-day en ten slotte in Vlissingen. En voor de Walcherse burgerij is de groene baret van het vierde commando een bekende en geliefde verschijning, die sterker tot de verbeelding zal spreken dan de grauwe, gladde oorlogshelm. Het monument krijgt zijn plaats op de dam naar het Eiland, juist in de hartlQn van de oude Marineha ven, waar het uitstekend tot zijn recht kan komen. Vooral in de toe komst, wanneef de sluizen klaar zijn en het Eiland weer bebouwd en hier dus ook meer verkeer passeert. De plaats, die men oorspronkelijk had gedacht vlak aan het water op de landingsplaats, zou veel grotere afmetingen hebben gevraagd opdat het beeld in de wijde ruimte van land, lucht en water niet verloren zou gaan. Rondom het beeld, dat op een door de gemeente te bekostigen voetstuk zal worden geplaatst, wordt ook een eenvoudige, passende be planting aangebracht. De plannen hiervoor komen a.s. Vrijdag in de raad. Het voetstuk zal behalve de opschrfiten ook nog het embleem van het commando dragen. Roofmoori in auto tussen Enschede en Hengelo Daders gegrepen Twee ongeveer 30-jarige inwoners van Zutphen, S. P. en Van S., hebben hun stadgenoot, de 61-jarige voorma lige brandstoffenhandelaar J. A. B.. in een verduisterde auto tussen En schede en Hengelo met een dun riempje gewurgd, waarna zy het stof felijk overschot in een greppel naast de weg wierpen. Het stoffelijk overschot werd Dins dagmiddag bij toeval door een voor bijgangster gevonden. Het had daar reeds een week gelegen, want sinds 18 Februari jL was niets meer van hem vernomen. Het is nu gebleken, dat P. en Van S. de heer De Boer in Enschedé hebben getroffen. Zij boden aan hem met de auto naar Zutphen te brengen. Op weg daarheen hebben ze de heer De Boer vermoord. De da ders konden spoedig worden gegre- Eenn door snel recherchewerk van de 'engelo6e politie. Zij hadden het slachtoffer beroofd van i 20.en ccn -gouden horloge. De twee moordenaars hadden de auto, waarin de moord werd gepleegd, Sehuurd van een garagehouder te .peldoorn. De wagen werd niet te- rugebracht, doch aoor de daders op de automarkt geruild, waarbij ze f 800.toe kregen. Ze begaven zich naar Amsterdam, waar ze wegens verduistering en heling werden ge arresteerd. Het tweetal werd overge bracht naar Apeldoorn, waar de Hen gelose recherche, die hen zocht in verband met de roofmoord, hen aan trof. Britse en Nederlandse mijnenvegers oefenen samen. Britse en Nederlandse mijnenvegers zullen de volgende week deelnemen aan oefeningen voor de Schotse Oost kust. De oefeningen zullen gelijken op de N~A.T.O.-oefeningen in net mij- nenleggen en mijnenvegen, welke de vorige maand ter hoogte van Har wich werden gehouden. Ongeveer ze ven Nederlandse schepen en negen Britse schepen zullen mijnen vegen. Nog geen economische openlegging van Nieuw-Guinea In de toelichting op de begroting voor 1952 van Nieuw Guinea wordt gezegd, dat nog niet is gerekend op belangrijke maatregelen op het gebied van ae openlegging van econm. be langrijke delen van Nieuw-Guinea. Een voorlopig onderzoek op enkele onderdelen is echter reeds ingezet. Nagegaan zal worden in hoeverre de KP.M. door het inzetten van klei nere typen schepen de kustvaart in deze gebieden kan verbeteren. Er is een regelmatige vliegdienst voor het onderhouden van de verbinding met Nederland. Voor de binnenlandse ver bindingen is een Dakota beschikbaar. Het mijnbouwkundig-geologisch on derzoek zal in 1952 in samenwerking met de mijnbouwkundige faculteit van de TH.S. te Delft ter hand worden genomen. De eerste twee objecten be treffen het Cycloopgebegrte en het eiland Japen. Voorts zijn gelden uit getrokken voor onderzoek naar de cultuurmogelijkheden van gewassen in verschillende streken en naar ver betering van de bereidingsmethoden van verschillende landbouwproducten. Generaal Eisenhower zal Maandag a.s., ln gezelschap van de chef van zijn staf, luitenant-generaal Gruenther, uit Parijs naar Turkije en Griekenland ver trekken. VERWACHTi MEER BEWOLKING. Weersverwachting, geldig tot heden avondAanvankelijk op vele plaat sen mist. Overigens droog weer met overdrijvende wolkenvelden. Zwakke tot matige Noordelijke tot Noord-Oos telijke wind. Dezelfde of iets lagere temperaturen als gisteren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1