NIEUWS UIT ZEELAND WISSEL SCHOUWEN VOORZITTERKRING SCHOUWEN- DUIVELAND NAM AFSCHEID LAXEER-AKKERTJES KAMPIOENSCHAP VOOR MEV0 IN DE TWEEDE KLASSE A? Blauwe Gillette Mesjes BURGERLIJKE BESCHERMING OP SCHOUWEN-DUIVELAND DONDERDAG FEBRUARI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ia oorlogstijd. Plan van evacuatiecommissaris voor Zeeland goedgekeurd. Aan de hand van door de regering verstrekte richtlijnen zhn thans in nagenoeg alle provincie's voorlopige plannen tot stand gekomen voor de verplaatsing van de bevolking, wan neer oorlogshandelingen, met name bombardementen, daartoe nood/alten. Naar \vy vernemen is het plan voor Zeeland door de evacuatiecommlssa- ris, de heer A. Schout, lid van Ged. .Staten, opgesteld en ingediend by de betreffende instanties, die er inmid dels hun goedkeuring aan hechtten. De voorbereidende werkzaamheden worden beperkt tot een eventuele verplaatsing van de bevolking der A- gemeenten (eerste gevarenzöne). Een algehele preventieve ontruiming is uitgesloten, maar zo nodig zal een opschuifsysteem worden toegepast in dier voege, dat, zodra zich gebrek aan onderbrengingsmogelijkheden voor de werkende bevolking voordoet, in de eerste plaats de niet in het ar beidsproces opgenomen personen naar elders worden verplaatst. Deze verplaatsing wordt niet preventief fedacht, maar uitsluitend bepaald oor te zjjner tyd naar voren tredende behoefte. Alleen reeds overwegingen van militaire aard verzetten zich te gen het vervoer over enigszins lange afstanden. Men heeft dan ook het principe aanvaard, dat elke provincie zoveel mogelyk haar eigen verplaat singsmoeilijkheden moet oplossen en dat de te verplaatsen bevolking in het beginsel in dezelfde provincie wordt ondergebracht. In de huisves ting zal in net algemeen door in kwartiering worden-voorzien. In de plannen wordt verondersteld, dat voor a-sociale elementen, bejaar den, kinderen, zieken en kraamvrou wen noodinrichtingen worden voor bereid. De dienst voor maatschappe lijke zorg van Binnenlandse Zaken zal de zorg voor de inrichtingen voor de eerste twee groepen op zich ne men, de afdeling Vorming buiten schoolverband van O. K. en W. zal zorg dragen voor de jeugdinternaten voor kinderen, ouder dan 3 jaar en de inspecteur van de volksgezond heid voor zieken, kraamvrouwen en zeer jeugdige kinderen. Z.L.M.-VERGADERING TE ZIER1KZEE De heer A. M. Geluk volgt de heer H. C. v. d. Zande op. Te Zierikzec nam de heer H. C. van de Zande te Nieuwerkerk afscheid als voorzitter van de kring Schouwen-Duiveland van de Zeeuwse Land bouw Maatschappij. Dit geschiedde tydens de algemene vergadering van de kring, Woensdag in het „Huis van Nassau". De heer van de Zande, die drie en twintig jaar lang het voorzitterschap heeft bekleed, gaf in zijn ope ningswoord een kort overzicht van zyn ambtsperiode. Deze periode begon in de crisisja ren, toen de tijden niet bijzonder goed genoemd konden worden. Toch was het mogelijk om een landbouwhuis- houdschool te stichten. De leerlingen moesten toen als het ware bij elkaar „gebedéld" worden. Nu is de school te klein en moet met drie lokalen uitgebreid worden. In Nieuwerkerk kwam een landbouwschool, die dus danig is gegroeid, dat ze vergroot te Zierikzee straks zal verrijzen. „De laatste jaren heb ik echter gezien, dat mijn tijd voorbij was", aldus spre ker „omdat het grote vèrschil tussen de „heer-voorzitter" van vroeger en de „boer-voorzitter" van nu by de Z. L.M. mij de noodzakelijkheid bewees, dat men in feite boer moest zijn voor mijn functie. Omdat ik geen boer meer ben, leg ik myn voorzitterschap neer", zo zeide de heer v. d. Zande. Spreker herinnerde aan het proefbe drijf „De Scheldemonden", waar de kring een graan-elevator aanbood. De heer v. a. Zande zag in dit proef bedrijf een zegen voor de landbouw van nu en van de toekomst, mits de boeren met nauwkeurigheid kennis nemen van de proeven en resultaten. Met bijna algemene stemmen werd in de plaats van de heer v. d. Zande gekozen de heer A. M. Geluk te Schuddebeurs. DANKWOORDEN. Deze aanvaardde zijn benoeming en dankte de scheidende voorzitter voor alles wat hij voor de boeren stand heeft gedaan. De heer Geluk hoopte, dat ae heer v. d. Zande hem zo nodig bij het organisatiewerk ter zijde zou staan. Spreker deed een beroep op de leden om de lasten ge zamenlijk te dragen. Ten slotte stelde de heer Geluk ae vergadering voor, de scheidende voorzitter te benoemen tot ere-voorzitter. Dit voorstel werd met blijdschap begroet en aanvaard. Mr. J. F. G. Schlingèmann sprak woorden van afscheid en dank tot de heer v. d. Zande namens het hoofd bestuur, de heer P. L. Krepel uit Bruinisse namens het kringbestuur en de heer C. Romeijn namens de le den. De secretaris, de heer F. Hanse. gaf hierna een goed gedocumenteerd overzicht van hetgeen tijdens het voorzitterschap van de heer v. d. Zande tot stand kwam. Ook deze spreker dankte de scheidende voor zitter voor de bijzondere wijze, waar- Marktberichten VEILING BERGEN OP ZOOM. 27 Februari. Rode kool 18—24. Witte kool 6—6.50. Savoye kool 20—29. Sprui ten 43—63. idem niet geschoond 23—36. Prei 19—26. Kroten 19. Breekpeen C 19. Witlof A 68—73, idem B 55—64. VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. GoudreineUen 39—63. Jonathan 35—59. Zoete Ermgaard 40. Brederode 44—45. Aardappelen 1115. Boerenkool 613. Rode kool 1824. Gele kool 13—16. Groene kool 13—18. Waspeen 21—35. Prei 24—35. Rabarber *58—65, Knolselderij 16—33. Veldsla 78—105. Spruiten 41—57. Uien 18 —33. Witlof 55-67. VEILING ZUID-BEVELAND. 27 Februari. Spruiten 3047. Witlof, a£w. 47—51. Rode kool 9—19. Savoye kool 11—15. Knolselderij 20. Veldsla, afw. 35 —38. Peen, afw. 6.50—20. Uien, stek 2— 3. ld. afw. 19. Prei 18—31. Kroten 7.50 —22. Boerekool 11—12. Koolrapen, afw. 4. VEILING KRABBENDIJKE. 27 Febr. Jonathan verp. 40—68. Gol den Delicious verp. 45—75. Winston ver pakt 36—60. Jonathan 10—48. Golden De licious 2261. Goudreinetten 1340. Winston 24—40. Giezer Wildeman 35—46. Kleipeer 3042. VEILING KAPELLE. 27 Febr. Grote veiling. Jonathan I 41— 53.10, II 27.20—31.60. Goudreinetten A 52.60—55.20, BC 41.60—43.10, I 38.90— 52.80, n 33.10. Verpakt fruit: Golden Delicious AA 73 A. 68. B 54. Kleine velling. Goudreinetten 3148. Jonathan 20—44. Golden Delicious 38— 46. Zure Bellefleur 10—30. Zoete Erm gaard 2045. Campagne zoet 1525. Cox's Oranje Pippin 40. Lambart Cal ville 2041. Hollands zoet 1529. Rim- boer Mortier 17—30. St. Remy 28—40. Kleipeer 26—44. Giezer Wildeman 33— 55. Comtesse de Paris 28. Brederode 42 Groenten: Uien, stek 1—6. Prei 2433. Witlof 43. Aardappelen 13. Veldsla 27. Spruitkool 28—48. Rode kool 15—21. Sa voye kool 18—20. Breekpeen 13—22. "oolraDen 5. op men met hem mocht samenwer ken. Hierna sprak de heer ir. J. D. Dorst. Deze stelde eveneens de ver diensten van de heer v. d. Zande in het licht, met name diens arbeid in het hoofdbestuur van de Z.L.M. Ir. Dorst wenste de nieuwe voorzitter geluk met zjjn benoeming. LANDBOUW PROBLEMEN. Vei volgens sprak ir. Dorst over enkele landbouwproblemen. Deze vraagstukken behandelde spreker van een internationaal standpunt uit, waarbij o.a. bleek dat diverse interne kwesties verband houden met de in ternationale economische situatie. Ir. Dorst wees er op, dat een loon- en prijspolitiek Nederland tot nu tos voor inflatie heeft behoed en stipte voorts aan de grote moeilijkheden tengevolge van de geweldige defen sie-inspanning. Voorts kwamen de veevoeder-tekorten ter sprake, even als de suikerproductie. Spreker legde er de nadruk op, dat de bedrijven zich in goede staat dienen te bevinden. Er werden enkele vragen gesteld, o.a. over de arbeidsvoorziening en de stroprijzen. Vastgesteld werd de jaarlijkse con tributie op f 0.20 per h.a. De heer J. Vis bracht verslag uit als lid van de lcascommissie. De kas sloot met een tekort van f 1484.14 over 1951. Het bezit van de kring bedraagt f 6500. De kringbegroting werd vastgesteld op een bedrag van f 2575 voor 1952. Tot lid van ae financiële commissie werd benoemd de heer A. Nieuwen- huiize uit Zonnemaire. Voorts sprak de neer O. H. Wegner over verzeke ringsaangelegenheden. Ten slotte sprak de heer v. d. Zan de een dankwoord voor de vele goe de woorden, die tot hem waren ge sproken, waarbij hij er op wees, dat zijn arbeid veel onvolkomenheden kende. Hij hoopte, dat allen de nieu we voorzitter zouden bijstaan en dat ook in de toekomst getracht zou wor den de landbouw op Schouwen-Dui veland tot hoger bloei te brengen. THOLEN St- Maartensdijk KLOKKENACTIE. De te Tholen gehouden collecte ten bate van de klokken-actle voor het Amerika aan te bieden carillon, heeft ruim 115 opgebracht. JAARVERGADERING WEEGBRUG LJB.B.L. De jaarvergadering van de weeg brug L.B.B.L. te St. Maartensdijk werd dezer dagen in de zaal van de heer M. J. Steketee gehouden. Uit de reke ning bleek, dat er het afgelopen jaar 15.699.605 kg was gewogen aan diverse artikelen, met nog 119 stuks aan vee. De kas vertoonde een reserve van f 1337,43. De aftredende bestuursle den, de heren A. L. Hage, voorzitter en J. M. v. d. Rhee, secretaris-penning meester werden bij acclamatie herko zen. In de vaeature-J. de Wilde werd de heer S. C. van Gorsel benoemd. Tholen BEDANKT VOOR BEROEP. Ds. K. de Gier te Lisse heeft be dankt voor het beroep van de Ger. Gemeente te Tholen. ST. PHILIPSLAND Anna Jacobapolder VROUWENVERENIGING OPGERICHT. Op initiatief van enkele dames is te Anna Jacobapolder een vrouwen vereniging opgericht. De vergade ringen zullen eenmaal in de maand in de consistorie van de Geref. Kerk worden gehouden. Hel ledental be draagt 43. Het bestuur werd als volgt samengesteld: mej. Vogelaar, presidente; mej. Goudzwaard, secre taresse; mej. de Later, penningmees- teresse; mej. J. W. C. van Strien, vice-presidente en mej. v. d. Sluis, alg. adjuncte. Burgerlijke Stand POORTVLIET. Bevallen: M. Pleune—Otie, z. Getrouwd: P. J. Fase, 25 j. en M. P. Bevelander, 23 j. Overleden: C. P. van der Sllkke, 75 J., echtgenoot van A. Hage., De heer C. E. de Jonge te Brammen overleden. Te Brummen is op 75-jarige leef tijd overleden de heer C. E. de Jon ge, oud-directeur der Registratie en Domeinen voor Zeeland en het ge west West-Noordbrabant te Middel burg. De heer De Jonge was Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. De crematie van zijn stoffe lijk overschot zal heden geschieden. De heer De Jonge werd op 14 Ja nuari 1877 te Meppel geboren. Na in 1898 zijn candidaats-examen voor notaris te hebben gedaan, kwam hij in 1902 in dienst van de belastingen. Hij was o.m. werkzaam als ontvanger te Roosendaal en gedurende lange tijd als inspecteur voor de Registratie en Domeinen te Amsterdam. In 1927 volgde zijn benoeming tot directeur van deze dienst te Middel burg, welke functie de heer De Jonge heeft uitgeoefend tot aan het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd op 1 Februari 1942, waar na hij Zeeland verliet. Te Middelburg bewoonde de heer De Jonge het historisch waardevol le pand aan de Gortstraat 30. Benoeming geneesheer „Vrederust". In de vacature dr. Preuniger, die per 1 April a.s. „Vrederust" te Ber gen op Zoom gaat verlaten, is be noemd dr. J. Zitman te Assen. Dr. Zitman zal per 1 Juni 1952 in dienst treden. Dr. Zitman is geboren te Leiden, is 33 jaar oud. is gehuwd en heeft 2 kinderen. Hij is lidmaat van de Ned. Herv. Kerk. Zijn vrouw is uit Zeeland afkomstig. Dr. Zitman is verbonden aan de Inrichting „Port Natal" te Assen, doch is momenteel in militaire dienst als districtspsychiater. Hy is in het bezit van de specialisten-bevoegdheid. Dr. Preuniger, die de pensioen gerechtigde leeftijd reeds heeft be reikt, gaat per 1 April naar Wage- ningen als controlerend geneesheer. Reclamecampagne voor oester- en mosselcultuur. De middenstandsvereniging te Yer- seke „Handelsbelangen" heeft het plan een reclamecampagne te gaan voeren voor de oester- en mosselcultuur. Daartoe heeft men aan de besturen der diverse kwekers-organisaties een uitnodiging gezonden om Vrijdag a.s- een bijeenkomst te houden in hotel „De Oesterbeurs" te Yerseke. Men gaat er van uit, dat nog al te vee' Nederlanders van oester en mossel practisch niets afweten en er nooit kennis mee hebben gemaakt. Duivenkampioenschappen Schouv/en-Duiveland. erden door duiven var eigenaars kampioen^. Over 1951 de .v.olgende schappen behaald Vitesse: 1. F. D. Hillebrand, Zie- rikzee; 2. J. M. Kloet, Brouwershaf ven; 3. J. Verwijs, Zierikzee. Fond: 1. F. D, Hillebrand; 2. J. M. Kloet; 3. A. J. IJzelenberg, Brui nisse. Jonge duiven: 1. J. M. Kloet: 2. A. Bolijn, Zierikzee; 3. A. M. Berre- voets, Zierikzee. Generaal: 1. F. D. Hillebrand, Zie rikzee; 2. J. M. Kloet, Brouwersha ven; 3. C. N. Botting, Schuddebeurs. Dreischor VERGADERING P. v. d. A. De afdeling Dreischor van de Par tij van de Arbeid heeft in haar laatst gehouden vergadering de navolgende punten behandeld: De regionale bij eenkomst op 23 Februari jl. in Zie rikzee. De Nationale demonstratie op 22 Mei 1952 (Hemelvaartsdag) in Amsterdam. De scholingsbijeenkomst te Vlissingen; benoeming van een af gevaardigde naar "de Gewestelijke vergadering en de 1 Mei-viering te Dreischor. Voorts werd besloten om deel te nemen aan de Nationale Wo ningbouwlening. Advertentie Ook Uw ingewanden moeten op tijd gewassen" worden. Neem eens per week één of twee ATHLETIEK Dobbelaere en Van dei Zande naar Nederlands crosskampioenschap. Zondag 2 Maart a.s. organiseert de Enka Sport Club te Arnhem in het kader van haar 25-jarige jubileum viering de nationale cross kampioen schappen, waaraan tevens het Neder lands clubkampioenschap is verbon den. Het parcours, daj driemaal moet worden gelopen, gaat door de bos sen en over de heide van Beelchuizen en heeft een totale afstand van 13 kilometer. Aan deze wedstrijd zullen o.m. deelnemen de Nederlandse ma rathonkampioen van der Zande (Olympia '47, Halsteren), diens club genoten Huygens en Besters, Bobel- dijk (M. F. C. Medemblik) Meyers, Vissers (beiden R.K.A.V.M. Maas tricht), Dobbelaere (Marathon, Vlis singen) en Slegt (Daventria, Deven ter). Het startschot zal Zondagmiddag door de burgemeester van de ge meente Rheden, de heer J. de Bruin, worden gelost. ZATERDAGVOETBALCOMPETl 1 IE. Zaamslag mag geen punt meer verspelen. Zolang de twee matadoren In de eerste klasse, Arncmuiden en Nieuw- dorp, niet tegen elkaar uitkomen, zal de strijd om de bovenste plaats niet beslist zUn. Nlenwdorp kan Zaterdag a.s. rustig twee punten vergaren nu Serooskerke by de leider op bezoek komt. Arncmuiden zal wellicht van Kloetinge meer tegenstand ondervinden, maar de Bevelanders toch wel puntloos naar huis sturen. De derde club, die nog een vinger In de pap heeft te roeren is Krabbendijke, dat naur Kapelle gaat. Een gelijkspel zou hier niet uitgesloten zijn. Wemeldinge zal waarschijnlijk de meerderheid van VCK moeten erkennen. In de tweede klasse A kan Mevo uit Zierikzee Zaterdag het kampioen schap veroveren door Wolfaartsdijk met een nederlaag over de Ooster- schelde terug te sturen. Verliezen de Zierikzeeërs dan is 's Heer Hendriks kinderen kampioen. Wordt het gelijk spel, dan zal een beslissingswed strijd moeten uitmaken, wie er kam pioen wordt. Yerseke Hl zal zeer zeker de pun ten van Nieuwdorp H in de tweede klasse B niet cadeau krijgen,.maar een kleine overwinning voorzien wjj toch wel voor de oesterkwekers. Ar- nemuiden n zegeviert over Kloetin- Blue Gillette f. 0.75 per 5 In prachtige samenwerking gaan tij naar dr overwinning. Io de roeisport moet men vol komen op elkaar rijn ingeeteld. Ook bij het scheren moeten apparaat en mesje één geheel vormen. Daarom rijD het Gillette scheer- apparaat en de Blauwe Gillette mesje» tot io de kleinste details aan elkaar aangepart. N GILLETTE SCHEERAPPARAAT EN ZIJ BEHOREN BIJ ELKAAR Een „goeie morgen99 begint met Gillette f VOETBAL Bennaars liep ernstige hersenschudding op De DOSKO-speler Rinus Bennaars, die Dinsdagmiddag in de laatste ogenblikken van de wedstrijd Rode Duivels-Zwaluwen het veld verliet, heeft een vry ernstige hersenschud ding opgelopen. Na afloop van de wedstrijd is gebleken, dat zijn botsing met de Belgische spil Slabbinck (de hoofden van beide spelers kwamen tegen elkaar) van ernstiger aard was dan zich op het moment zelf liet aan zien. Bennaars werd buiten kennis naar een ziekenhuis te Gentbrugge vervoerd, waar hij onder behandeling van een specialist werd gesteld, die de hersenschudding constateerde. DOEL EN ORGANISATIE. De heer M. Haverhoek deed een beroep op de bevolking om mee te werken. Iu de Dinsdag gehouden vergadering van de Zïerlkzeese gemeenteraad heeft het kringhoofd van de dienst voor de burgerlijke bescherming op Schouwen-Duiveland, de heer M. Haverhoek, een lezing gehouden over het doel en de organisatie van deze dienst bij een eventuele nieuwe oorlog. ke men meende te kunnen trekken, zijn de Nederlandse gemeenten ver deeld in A-gemeenten en B-kringen, waarbij in aanmerking is genomen of zich binnen de gemeentelijke grenzen gevaar aantrekkende objecten bevin den. Zeeland kent slechts twee A-ge meenten (eerste gevarenzone), name lijk Vlissingen en Tërfièuzen. Vooi het overige is de provincie verdeeld in B-kringen. Zo is ook Schouwen Duiveland een B-kring. Aan het hoofd staat een kringraad, waarvan de bur gemeester van Zierikzee voorzitter is Hij wordt bijgestaan door het kring hoofd, die een staf van medewerkers heeft, welke als kringcommandanten 'eren. Ieder is hoofd van een on- Hij verklaarde, dat het noodzakelijk is de gevolgen van het oorlogsgeweld voor de burgerij tot een minimum te beperken, niet alleen omdat daardoor nameloos leed wordt voorkomen, maai ook, omdat er van een goede landsver dediging geen sprake kan zijn, indien er geen voortreffelijk werkende bur gerlijke bescherming is. Om eehtei een dergelijke organisatie, waarvan men kan verwachten, dat zij voor haai doel berekend is, te kunnen opbou wen, was het nodig een nauwkeurig inzicht te krijgen in de omvang der eventuele calamiteiten, die zich plaat selijk kunnen voordoen en een idee te hebben van het karakter der vijan delijke aanvallen, waar ons land in de toekomst op voorbereid moet zijn. Aan de hand van de conclusies, wel- derdeel, zoals brandweer, opruimings dienst en reddingsdienst, medische dienst, hersteldienst, sociale verzor ging en politie. De medewerkers wi' men recruteren uit de burgerbevoJ king; op Schouwen-Duiveland heef- men ongeveer 1000 mannen en vrou wen noaig. Het grootste deel is ech ter reeds aanwezig. De heer Haverhoek sprak ook over het enorme nut van goede zelfbescher ming en hij deed een beroep op de bevolking van het eiland om, zodra een oproep van overheidswege daar toe wordt gedaan, zich spontaan te melden. Voorlopig Nederlands elftal samengesteld. Het voorlopig Nederlands elftal voor de wedstijd tegen Bolton Wan derers, Woensdag 5 Maart in hei Feyenoord stadion te Rotterdam, is als volgt samengesteld Doel: Landman (Sparta)achter: Odenthal (Haarlem) en Alberts (Vi tesse); midden: Wiertz (D.W.S.), Ter- louw (Sparta) en Biesbrouck (R.C H.) aanv. vóór: v. d. Kuil (V.S.V.) van Schijndel (S.V.V.), van Melis (Eind hoven), Lenstra (Heerenveen) en Clavan (A.D.O.). Reserves: Kraak (Stormvogels), De Jong (A.D.O.), v. <L Tuyn (H.D.V.S.) en v. d. Bogert (D.O.S.). Terlouw heeft verzocht niet meer te worden aangewezen om als aan voerder op te treden, daar hij van mening is, dat zyn spelkwaliteit hier door nadelig beïnvloed wordt. De keu zecommissie kon het verzoek billijken en wees Biesbrouck als aanvoerder aan. BOKSEN Driesteden-bokswedstrijd Vlissingen Breda Tilburg Inplaats van een ontmoeting mei Belgische boksers zal de Vlissingse boksclub D.O.S. Zaterdag 8 Maart a.s een driesteden-bokswedstrijd organi seren. Vlissingen zal de strijdbijl op nemen tegen Breda en Tilburg. De volgende partyen zullen worden ge bokst: M. RitecoB. Struver, (Bre da) J. Visser-G. v. Heeswfjk (Tilb.) A. de Jonge—H. Remie (Breda): H Lubig—J. Slaats (Tilburg); H. Dik- Jac. van Drunen (Breda); P. Uyl—J v. d. Dries (Tilburg); J. GunterH Busten (Tilburg); H. NieuwpoortK ter Haan (Tilburg); C. v. d. Gruyter- Ch. Mol (Breda); D. CracauJ. Rooy akkers (Breda). De partij tussen Lm big en Slaats staat nog niet definitief vast. AUTOMOBILISME Half Maart weer een Brabant-Grensrit. De 9e Brabant-Grensrit zal ook dit jaar weer worden gehouden en wel op 14 en 15 Maart a.s. De organi satoren, bet bestuur van de Regiona le Automobielclub Zuid. kregen talrij ke aanvragen tot deelneming binnen en daarom zal het ook niet vreemd lyken, dat de KNAC aan deze rit het kampioenschap van Nederland voor befrouwbaarheidsritten heeft verbonden. Deze Brabant-Grensrit is een 24 lurs-betrouwbaarheidsrit voor auto mobielen en bestaat gedeeltelijk uit een traject, dat ter vergemakkelij king op oriëntatie (beschreven route) gereden moef worden. De rit bestaat uit vier trajecten, die gedeeltelijk bi dag en gedeeltelijk bij nacht dienen te worden afgelegd. De totale af stand bedraagt ca. 800 km. Tilburg zal als centrum worden genomen. ge II, terwyl Krabbendjjke II Kapel- Ie II de punten afhandig kan ma ken. VCK H heeft op eigen terrein de beste papieren tegen Wemeldinge H. Kortgene II kan in de tweede klas se C de leiding weer van Mevo II overnemen via een zege op Vcere II, dat echter voor zyn laatste kansje zal vechten. Toch houden we het op de Noord-Bevelanders. Mevo Hl zal van het bezoek aan Bevelanders II wel niet veel wijzer worden. In de tweede klasse D wordt de big- match RCS IV—'s Heer Arendskerke n gespeeld. Wie hier zal winnen, is een volkomen open vraag. Middel burg VH kan misschien bij dit duel garen spinnen, mits de groen-wi'.ten zelf van VSC winnen, waaraan wij niet twijfelen. Zaamslag zal zyn beide resterende wedstrijden per se moeten winnen om in ieder geval gelijk te komen met Terneuzense Boys. Zaterdag speelt het tegen Spui, waarvan gewonnen kan worden. Hoek II kan in de tweede klasse F twee punten voorsprong nemen op Terneuzense Boys II. AZW II en Spul n ontlopen elkaar niet veel ln kracht Zaamslag n zegeviert over Beren II, terwijl Kruiningen Hl in Driewegen H zyn meerdere zal moe ten erkennen. HET PROGRAMMA: le klasse: Arnemulden IKloetin ge I; Kapelle IKrabbendjjke I; Nieuwdorp ISerooskerke I; We meldlnge I—VCK I. 2e klasse A: Mevo IWolfaarts dijk I. 2e klasse B: Kloetinge IIArnc muiden II; Krabbendyke IIKapel le n; Yerseke III Nieuwdorp II; V CK H—Wemeldinge H. 2e klasse C: Bevelanders HMe vo III; Kortgene nVeere EL 2e klasse D: Middelburg VHVS C I; RCS IV's Heer Arendskerke EL 2e klasse E: Spui IZaamslag L 2e klasse F: AZW II—Spui 33; Kruiningen Hl—Driewegen II: Hoek 33Zaamslag Hl; Zaamslag 33Be ren LL Junioren A. Groep A I: RCS IVlissingen I; Schoondjjke ISerooskerke l; RCS 33Arnemuiden I; Zeelandia IWal cheren I. Groep A II: Vlissingen nGoes I; Goes 33Robur I; Kapelle IHansw. Boys I. Junioren B: Groep B I: Walcheren IEMM I; Nieuwiand IMiddelburg I; Vlissin gen IIVlissingen I; Zeelandia X Zeeuwen L Groep B H: Zeeuwen nGoes I; Zeeuwen HlMiddelburg II; Vlissin gen IV—RCS I; VCK I—Missingen IH; Breskens IMiddelburg IH. Groep B III: Goes n's H. Arends kerke I; Robur IKloetinge L Groep B IV: Renesse IBurgh I; Mevo IZierikzee I. Groep B VAZW ITerneuzen I; Tern. Boys IAxel I; Corn Boys I Sluiskil I; Hoek IZaamslag L Groep B VI: Steen IGraauw I. Amsterdamse Beurs Febr. 27 Febr. Nederland 1948 (314) 87% 87% dito 1947 (3%) 3 84 84 dito 1937 3 8314 84% Dollr-tening 1947 3 93% 93 Investeringscert. 3 90% 90% Nederland 196264 z.b. 89% 89% Nederland 1962—64 m.b. 89% 89% Nederland N.W.S. 2% 69% 69% Ned. Indië 1937 A 3 89 89% Grootboek 1946 3 86% 86% Nat. Hand. B 87% 87% Ned Handelmij. 141% 141% AKU 152% 148% Bergh's Jurgens 225 224% Calvé-Delft 112 111 Centrale Suiker 169 169 Kon. Ned. Hoogovens 143 142 Unliever 181% 178% Ned. Kabelfabriek 191% 191% Philips 150% 147%. Wilton Feyenoord 144 145 Kon. Petrol. Mij. 287% 284% Amsterdam Rubber 84% 81% 169% H.A Lijn 172% Kon. Paketvaart 120 119 Ned. Scheepv. Unie 139% 139% Rotterdamse Lloyd 137 135 Stv. Mij. Nederland 155 154 Handelsver. A'dam 93% 91% Del' Batavia Mij. 98% 100% De li Mij. 72"% 71% Mld. Continental 74 72 Tide Water 45% 44% Anaconda 51% 50% General Motors 53 52% Kennecott 85% 34% Shell Union 71 69% Miss K.T. Spw. 7% New York Centr. Spv 19 18% Pennsylvanla 18% 13% North American 20% 30% Rep. Steel 43% 42% U.S. Steel 40% 40% intern. Nickel 47% 46% De stemming ter beurze was Woensdag ongeanimeerd en de koersstijging van Dinsdag en Maandag, die gedeeltelijk is toegeschreven aan de gewijzigde arbitra ge-voorschriften, werd weer grotendeels ongedaan gemaakt. Gebrek aan orders en het feit, dat de vermindering van het buitenlands aanbod in internationale waarden wel niet zo groot zou zijn. acht te men de meest aannemelijke verklaring van de zwakkere stemming. De gunstige bankstaat. die gisteren ge publiceerd is, ging aan de beleggings- markt ongemerkt voorbij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13