NIEUWS UIT ZEELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN IAXEER-AKKERTJES KAMPIOENSCHAP VOOR MEV0 IN DE TWEEDE KLASSE A? Blauwe Gillette Mesjes W/«lW. Z—uws-Vlaanderen DONDERDAG 28 FEBRUARI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Verplaatsing bevolking in oorlogstijd. P!an van evacuatiecommissaris voor Zeeland goedgekeurd. Aan de hand van door de regering verstrekte richtlijnen zhn thans in ïiagenoeg alle provincie s voorlopige plannen tot stand gekomen voor ae verplaatsing van de bevolking, wan- «eer oorlogshandelingen, met name pcmDardementen, daartoe noodzaken. Naar «ij vernemen Is het plan voor Zeeland door de evacuaticcommissa- ris, de heer A. Schout, lid van Ged. Staten, opgesteld en Ingediend by de betreffende instanties, die er inmid dels hun goedkeuring aan hechtten. voorbereidende werkzaamheden v. orden beperkt tot een eventuele verplaatsing van de bevolking der A- gemeenten (eerste gevarenzóne). Een algehele preventieve ontruiming is uitgesloten, maar zo nodig zal een opschuifsysteem worden toegepast in dier voege. dat. zodra zich gebrek aan onderbrengingsmogelijkheden voor de werkende bevolking voordoet, in de eerste plaats de niet in het ar beidsproces opgenomen personen rplaatst. Deze et naar elders worden ver plaat verplaatsing wordt niet preventief gedacht, maar uitsluitend bepaald aoor te zijner tijd naar voren tredende behoefte. Alleen reeds overwegingen van militaire aard verzetten zich te gen het vervoer over enigszins lange afstanden. Men heeft dan ook het principe aanvaard, dat elke provincie zoveel mogelijk haar eigen verplaat singsmoeilijkheden moet oplossen en dat de te verplaatsen bevolking in het beginsel in dezelfde provincie wordt ondergebracht. In de huisves ting zal in net algemeen door in kwartiering worden voorzien. In de plannen wordt verondersteld, dat voor a-sociale elementen, bejaar den, kinderen, zieken en kraamvrou wen noodinrichtingen worden voor bereid. De dienst voor maatschappe lijke zorg van Binnenlandse Zaken zal de zorg voor de inrichtingen voor de eerste twee groepen op zich ne men, de afdeling Vorming buiten schoolverband van O. K. en W. zal zorg dragen voor de jeugdinternaten voor kinderen, ouder dan 3 jaar en de inspecteur van de volksgezond heid voor zieken, kraamvrouwen en zeer jeugdige kinderen. RAAD GROEDE. Oostburg VOORLICHTINGSAVOND. Het landbouw Coöperatief Centrum hield Dinsdagavond in hotel de Vuijst te Oostburg zijn laatste voorlichtings avond van het seizoen. De heer A. H. van Waes, voorzit ter van de coöperatieve zuivelfabriek te IJzendtjke, sprak een openings woord, waarna de heer G. M. G. Kwaak van de Coöperatieve Melkcen- trale uit Den Haag, een voordracht hield over „Zuivelcoöperatie". Spre ker behandelde het werk van de co- operatie met name in de zuivelsector. Het resultaat van coöperatie is, dat niet alleen de boer de melk op de juiste wijze betaald krijgt, maar ook dat de coöpererende boeren er voor zorgen dat paal en perk wordt ge steld aan de knoeierijen met boter. De coöperatie werd een prjjsbepalen- de factor voor alle boeren, aldus spreker. Bovendien kwam het coöpe ratie-lid uit zijn isolement en leerde zijn bedrijf zien als een onderdeel van het economisch bestel. Spreker be sloot zijn betoog met enkele cijfers. Van totaal rond vijf millioen 1. melk, aangevoerd in 1951, kreeg de coöpe ratie 80 Van de 83.500 ton boter- productie was 83 coöperatief. Voor de kaas luidden deze cijfers 120.000 ton en 85 In West-Zeeuwsch-Vlaanderen ver mindert het aantal koeien, omdat veel grasland omgezet wordt in bouw land. Bovendien voelen de jonge boe ren meer voor de gemechaniseerde landbouw dan voor veeteelt. Hierdoor neemt het toch al bestaande con- sumptiemelk-tekort nog toe. Deze punten kwamen in de belang wekkende discussie naar voren. De heer J. Hof, secretaris van het L.C.C., sprak een slotwoord. VERGADERING VROUWENBOND N. V. V. In hotel De Vuyst te Oostburg hield de federatie West Zeeuwsch- Vlaanderen van de Vrouwenbond van het N.V.V. haar jaarvergadering. In hét bestuur werden gekozen de da mes: P. J. v. d. Veldev. Beveren, Schoondijke voorzitster; M. Hensen- v. Zandvliet, Breskens, vice-voorzit- ster; E. v. d. Hooft-v. d. Linde, Bres kens, secretaresse; S. v. Roo-Desein, Groede, penningmeesteresse; C. Boi- din-Fejftel, Oostburg; J. Riteco- Dierks, Zuidzande; N. Desein-Jansen, IJzendijke. De voorzitster memoreerde het werk van het afgelopen jaar en kwam met plannen voor 1952. Be sloten werd een leden-werf-actie te beginnen. In de pauze was er een verloting voor het t-b.c.-fonds van het N.V.V., die netto 16,20 opbracht. De middag werd verder doorge bracht met declamatie, zang en voor dracht. Terneuzen MIDDENSTANDSVERGADERING De middenstanders voelen veelal niet waarom het gaat en geven blijk van teveel passiviteit. Slechts door organisatorisch optreden zal men iets kunnen bereiken in de strijd, waarbij het voortbestaan van de mid denstand de inzet is. Dit verklaarde de. heer K. Pjjl van de Kon. Ned. Middenstandsbond in een causerie te Terneuzen voor de plaatselijke vere niging „Terneuzen Klimop." Hy wees er op, dat te weinig wordt aangevoeld hoe ernstig het wel met de kleine en middelgrote midden standszaken is gesteld. Vooral ook wat betreft de toekomst van de jon geren is het probleem ernstig. Reeds in 1948 moesten 300 van de cursis ten, die een vak- of middenstands diploma behaalden een betrekking met een vast salaris zoeken. Het bleèk, dat in een tweetal groeiende gemeenten van Nederland voor een winkel zonder woonruimte een huur van 28 per week werd gevraagd en men moet zich afvra gen of het mogelijk is onder derge lijke voorwaarden een nieuw bedrijf op te bouwen. Spr. wees er op, dat er in Neder land 425.000 middenstandsbedryven j#jn en bij samenbundeling van de krachten moet het mogelijk zyn iets te bereiken. Spr. opperde er bezwaar tegen, dat men de middenstand door het nemen van credleten beschouwt als een soort voorschotbank. Daarnaast drong de heer Pyl er op aan, dat de middenstanders elk in hun eigen party er voor zouden zorgen, dat middenstanders op een verkiesbare plaats zouden komen voor de a.s. Kamerverkiezingen. Zij zullen er voor moeten zorgen, dat in 's Lands vergaderzaal, waar alles wordt gedecreteerd, ook de stem van de middenstand wordt ge hoord. De voorzitter van „Klimop", de heer H. Ribbens, sprak een woord van dank en drong ook nog eens op can hechte organisatie van de midden stand. De verlichting bij het postkantoor. De raad van Groede kwam in ver gadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. C. Everaars. De voorzitter gaf een overzicht over de afgelopen vijf jaar van zijn ambts periode. Dank zij de samenwerking met de gehele burgerij kon veel ver beterd worden. De burgemeester wees er op, dat Groede een agrarische ge meente is en weinig industrie kent. Tot op zekere hoogte is dit jamme:, aldus spreker, maar de midden stand profiteert van het steeds groeiende vreemdelingenverkeer. Men moet daarom het vreemdelingenver keer zoveel mogelijk bevorderen. Spreker wees op de culturele moge lijkheden van het dorp. Voorts sprak hij een woord van dank jegens de heer D. Haak, voor de wijze waarop de huisslachtingen dit seizoen zijn verricht. Spreker wees op het woningprobleem, dat nog steeds niet is opgelost, terwijl ook de verbetering Schuitvlotstraat en Brou werijstraat alsmede de riolering, de aandacht vragen. Tenslotte deed bur gemeester Everaars een beroep op een eendrachtige samenwerking. De heer J. J. Vinjé dankte de burgemeester namens de raadsleden. Aan de R.K. school werd een voor schot verleend op de gemeentelijke vergoeding over 1951 en 1952. De ge meentelijke bijdrage aan de PZEM voor de electrificatie buurtschap Tra- gelweg, zal in 15 jaarlijkse termijnen worden betaald. Uitvoerig werd ge sproken over de vergoeding aan dok ter van Looij te Sas van Gent ad f 400 voor schadeloosstelling zomer huisje. Op voorstel van de heren J Vermeulen en J. P. Risseeuw, zal al lereerst worden afgewacht, wat de gemeente Nieuwvliet in deze kwestie zal doen. Het huisje, dat tijdens de bezetting werd gevorderd, is name lijk aan bewoners van Nieuwvliet ter beschikking gesteld. Mej. M. S. Hoste werd beëdigd als tijdelijk gemeente-ontvanger. Het ge meenschappelijk plan bescherming burgerbevolking werd aanvaard. Men zal toetreden tot het Zeeuwsch- Vlaamse borgstellingsfonds. Besloten werd tot aanschaffing van een bromfiets voor de gemeentese cretarie. Oude mensen, die niet naar de secretarie kunnen komen, wil men Eer bromfiets opzoeken. De kosten edragen f 450. Bij de rondvraag wees de heer J Vermeulen op de slechte verlichting nabij het postkantoor. Besloten werd om een lichtpunt te plaatsen. Over de kosten zal overleg met PTT worden gepleegd. Sluis CARNAVALSFEEST. Zeer velen uit Sluis en omgeving trokken Dinsdagavond per flets, auto of bus naar Helst om daar getuige te zijn van de jaarlijkse carnavals viering. De muziekvereniging „Apol lo" had zelfs een officiële uitnodi ging gekregen en de muzikanten uit Sluis hebben in Heist een uitstekend figuur geslagen. Diep in de nacht keerden de feestgangers vermoeid, maar voldaan huiswaarts. Schoondijke UITVOERING GEMENGD KOOR Zaterdag 1 Maart a.s. zal het ge mengde zangkoor te Schoondijke een zanguitvoering geven in het gebouw van de Ned. Herv. Kerk. Cadzand UITVOERING JONG HERVORMDEN De vereniging voor Jong Hervorm den te Cadzand gaf in het vereni gingsgebouw ,,'t Zwin" haar jaarlijk se uitvoering. Opgevoerd werden de tragedie „Een schip vaart uit" en de klucht „De antieke vaas". De ver schillende rollen werden goed ver tolkt, waarbij speciaal het spel van de heer J. Bastingde Kramer op viel. De belangstelling voor deze uit voering was zeer groot. Aardenburg DRONKEN OP DE FIETS. J. M. Ph. P., slager te Aardenburg, maakte op 26 November LL in zijn woonplaats de Rijksweg onveilig, door dronken op zijn fiets over die weg heen en weer te slingeren. De Poli tierechter te Middelburg veroordeelde hem tot f 40.of 10 dagen en 2 we ken gevangenisstraf voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. (Bij verstek)." WEEK-END OP „HEDENESSE." Op 17 en 18 Mei a.s. zal in het Jeugdvormingscentrum „Hedenesse" te Cadzand, een week-end worden tehouden onder leiding van dr. F. e Graaff, te Well en Arnmerzoden. Plet week-end is gewijd aan het existentitalisme. Besproken zullen worden de gedachten en werken van Jean Paul Sartre en de invloed van Heidegger op Sartre-. De heer C. E. de Jonge te Brummen overleden. Te Brummen is op 75-jarige leef tijd overleden de heer C. E. ae Jon ge, oud-directeur der Registratie en Domeinen voor Zeeland en het ge west West-Noordbrabant te Middel burg. De heer De Jonge was Ridder In de Orde van de Nederlandse Leeuw. De crematie van zijn stoffe lijk overschot zal heden geschieden. De heer De Jonge werd op 14 Ja nuari 1877 te Meppel geboren. Na in 1898 zyn candidaats-examen voor notaris te hebben gedaan, kwam hij in 1902 in dienst van de belastingen. Hij was o.m. werkzaam als ontvanger te Roosendaal en gedurende lange tijd als inspecteur voor de Registratie en Domeinen te Amsterdam. In 1927 volgde zijn benoeming tot directeur van deze dienst te Middel burg, welke functie de heer De Jonge heeft uitgeoefend tot aan het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd op 1 Februari 1942, waar na hij Zeeland verliet. Te Middelburg bewoonde de heer De Jonge het historisch waardevol le pand aan de Gortstraat 30. Benoeming geneesheer „Vrederust". In de vacature dr. Preuniger, die per 1 April a.s. „Vrederust" te Ber gen op Zoom gaat verlaten, is be noemd dr. J. Zitman te Assen. Dr. Zitman zal per 1 Juni 1952 in dienst treden. Dr. Zitman is geboren te Leiden, is 33 jaar oud. is gehuwd en heeft 2 kinderen. Hij is lidmaat van de Ned. Herv. Kerk. Zijn vrouw is uit Zeeland afkomstig. Dr. Zitman is verbonden aan de Inrichting „Port Natal" te Assen, doch is momenteel in militaire dienst als districtsp-ychlater. Hy is in het bezit van de specialisten-bevoegdheid. Dr. Preuniger, die de pensioen gerechtigde leeftijd reeds heeft be reikt, gaat per 1 April naar Wage- ningen als controlerend geneesheer. Reclamecampagne voer oester- en mosselcultuur. Dc middenstandsvereniging te Yer- seke „Handelsbelangen" heeft het plan een reclamecampagne te gaan voeren voor de oester- en mosselcultuur. Daartoe heeft men aan de besturen der diverse kwekers-organisaties een uitnodiging gezonden om Vrijdag a.s. een bijeenkomst te houden in hotel „De Oesterbeurs" te Yerseke. Men gaat er van uit, dat nog al ie vee' Nederlanders van oester en mossel practisch niets afweten en er nooit kennis mee hebben gemaakt. Afscheid kringvoorzitter Z.L.M. op Schouwen-Duiveiand. Tijdens een Woensdag gehouden vergadering van de kring Schouwen- Duiveiand der Z.L.M. in het „Huis van Nassau" te Zierikzee, werd af scheid genomen van de kringvoor- zitléi', vde heer H. C. van de Zande uit Niéuwerkerk. Tot zijn opvolger werd benoemd de heer A. M. Geluk uit Schuddebeurs. Er werden vele dankwoorden tot de heer Van de Zande gericht voor het vele werk, dat hij gedurende 23 jaar als voor zitter had verricht voor de Z.LM. Met grote instemming werd hij tot ere-voorzitter benoemd. Veesmokkelarij duurt nog altijd voort. De ambtenaren der invoerrechten en accijnzen te St. Jansteen consta teerden, dat een aantal personen poogden een aantal stuks vee fraudu leus "haar België uit te voeren. Zodra de ambtenaren*dit trachtten te ver hinderen sloegen de drijvers op de vlucht. Zij wisten in het nachtelijk duister te ontkomen. De ambtenaren konden het vee opvangen, en namen in totaal 5 stuks vee met een totale waarde van 3.000.- voor het Rijk ln beslag. Stierenkeuringen in W.-Zeeuwsch Vlaanderen. By de verplichte stierenkeuring van de provinciale commissie tot be vordering van de veefokkerij ln Zee land werden goedgekeurd te: Schoondijke: Brutus van Corrie, eig. A. J. VerhageHoste, en Bern- hard, eig. M. Geluk, Nieuwvliet, te Zuidzande: Grada's Willem, eig. A. P. Kools, Wikje van Adama, eig. P. van Cruijningen, Nicolaas eig. D. M. Kunst, te Retranchement: Johanna's Frans, eig. L. de Regt, Bertus n eig. Gebrs. Basting, Blesjes Eduard, eig. Iz. Basting, Cisca's Verwachting, eig. C. J. Almekinders, Erna's Eauard, eig. P. Poisonnier, Frits, eig. A. Ris seeuw Cadzand, Jimmy eig. idem, Meida's Eduart, eig. W. Dekker, Jan, eig. J. Dekker, Albert, eig. H. Pro vo. en Piet, eig. J. A. Poisonnier. te Nieuwvliet: Graaf, eig. J. J. Rlemens, Ivo van Lamprings eig. A. J. Provoost. Bernhard, eig. idem, te Groede: Frits, eig. A. A, Dusarduijn, Breskens, Dirk, èig. idem, Frans van Grietje, eig. A. de Sutter, Albert I, eig. C. Cysouw. Te Schoondijke wer den van de vijf voorgeleide stieren drie afgekeurd, te Zuidzande werden van de drie voorgeleide stieren er drie goedgekeurd. Te Nieuwvliet wer den van de vijf drie goedgekeurd en te Groede 4 van de zeven. Te Re tranchement werden 12 stieren aan gevoerd, waarvan slechts één werd afgekeurd. De commissie zag in Zeeland geen andere zo grote collec tie van goede dieren. Vooral de goe de verzorging moet daarbij een rol gespeeld hebben. Te Oostburg werden de verplichte stierenkeuringen gehouden van de provinciale commissie tot bevordering van Rijkswege van de veefokkerij Als keuringscommissie-leden traden op de heren M. Klienepier, R. Waes en ir. W. L. Harmsen. Er werden tien stieren gekeurd, waarvan zes goedgekeurd. Deze wa ren: Jenny's Nico, geboren 20-12-1950, eig. Th. C. Dierikx, Schoondijke; Bob van Dierkenstein, 18-12-50, gebrs. de Milliano te Waterlandkerkje; Karei 31-1-'51, A. A. van Damme, Oostburg. Cor, 30-l-'51, A. A. van Damme. Oost burg; Wifried, 17-ll-'50, A. N. Die rikx. Oostburg en Catharina's Smits, 25-12-'50, gebrs. v. Gijs, Groede. Ook Uw ingewanden f moeten op tyd jjewassen"worden. Neem een» per week één of twee ATHLETIEK Dobbelaere en Van det Zande naar Nederlands crosskampioenschap. Zondag 2 Maart a.s. organiseert de Enka Sport Club te Arnhem in het kader van haar 25-jarige jubileum viering de nationale cross kampioen schappen, waaraan tevens het Neder lands clubkampioenschap is verbon den. Het parcours, dat driemaal moet worden gelopen gaat door de bos sen en over de heide van Beekhuizen en heeft een totale afstand van 33 kilometer. Aan deze wedstrijd zullen o.m. deelnemen de Nederlandse ma rathonkampioen van der Zande (Olympia '47, Halsteren), diens club genoten Huygens en Besters, Bobel- dijk (M. F. C Medemblik) Meijers, Vissers (beiden R.K.A.V.M. Maas tricht), Dobbelaere (Marathon. Vlis- singen) en Slegt (Daventria, Deven ter). Het startschot zal Zondagmiddag door de burgemeester van de ge meente Rheden, de heer J. de Eruin, worden gelost. ZATERDAGVOETBALCOMPfcTl 1 IE. Zaamslag mag geen punt meer verspelen. Zolang de twee raatadoren in de eerste klasse, Arnemuiden cn Meuw- dorp, niet tegen elkaar uitkomen, zal de stryd om de bovenste plaats niet beslist zün. Nieuwdorp kan Zaterdag a.s. rustig twee punten vergaren nu Serooskerke bij de leider op bezoek komt. Arnemuiden zal wellicht van Kloetlnge meer tegenstand ondervinden, maar de Bevelanders toch wel puntloos naar huis sturen. 0e derde club, die nog een vinger »n dc pap heeft te roeren Is Krabbendykc, dat naar Kapelle gaat. Een geiykspel zou hier niet uitgesloten zyn. Wemcldlnge zal waarschijnlijk dc meerderheid van VCK moeten erkennen. In de tweede klasse A kan Mevo uit Zierikzee Zaterdag het kampioen schap veroveren door Wolfaartsdyic met een nederlaag over de Ooster- schelde terug te sturen. Verliezen de Zierikzeeërs dan is 's Heer Hendriks kinderen kampioen. Wordt het geiyk- spel, dan zal een bcslissingswed- stryd moeten uitmaken, wie er kam pioen wordt. Yerseke in zal zeer zeker de pun ten van Nieuwdorp II in de tweede klasse B niet cadeau krygen, maar een kleine overwinning voorzien wij toch wel voor de oesterkwekers. Ar nemuiden II zegeviert over Kloetin- Advertentie Blue Gillette i. 0.75 per 5 la praehligeMmeBvetklai gaan tij aaar dr oierwinninf- lo ie roti sport moet men rot fcomro op elkaar xijn ingeaield. Ook bij hei acbereo moeten apparaat en toetje één geheel Daarom tljo hel Gillette tchter apparaat to dr Blauwe Gillette mesje» tot ia dc kleinste detail» aan elkaar «injepast. Ti GILLETTE SCHEERAPPAKAAT EN ZU BEHOREN BU ELKAAR iueu goeie morgenn begint met Gillette l VOtTBAL Bennaars liep ernstige hersenschudding op De DOSKO-speler Rinus Bennaars, die Dinsdagmiddag in de laatste ogenblikken van de wedstrijd Rode Duivels-Zwaluwen het veld verliet, heeft een vrij ernstige hersenschud ding opgelopen. Na afloop van de wedstrijd is gebleken, dat zijn botsing met de Belgische spil Slabbinck (de hoofden van beide spelers kwamen tegen elkaar) van ernstiger aard was dan zich op het moment zelf liet aan zien. Bennaars werd buiten kennis naar een ziekenhuis te Gentbrugge vervoerd, waar hij onder behandeling van een specialist werd gesteld, die de hersenschudding constateerde. Advertentie Marktberichten VEILING KAPELLE. 27 Febr. Grote veiling. Jonathan I 41— 55.10, II 27.20—31.60. Goudreinetten A 52.60—55.20, BC 41.60—42.10. I 38.90— 52.80, n 33.10. Verpakt fruit: Golden Delicious AA 73 A. 68, B 54. Kleine veiling. Goudreinetten 31—48. Jonathan 2044. Golden Delicious 38— 46. Zure Bellefleur 1030. Zoete Erm gaard 2045. Campagne zoet 1525 Cox's Oranje Pippin 40. Lambart Cal ville 20-41. HoUands zoet 15—29. Rlm- boer Mortier 1730. St. Rerny 2850. Kléipeer 26—44. Giezer Wildeman 33— 55. Comtesse de Paris 28. Brederode 42 Groenten: Uien, stek 16. Prei 2433. Witlof 43. Aardappelen 13. Veldsla 27 Spruitkool 2848. Rode kool 152L. Sa- voye kool 1820. Breekpeen 1322. Koolrapen 5. VISMIJN BRESKENS. Visaanvoer op de vismijn Breskens in de week van 18 tm. 23 Februari. 53 kg. bot van 39—16. 20 kg. kabel jauw van 81—76. 33.572 kg. ijle haring van 30—25. 43.464 kg. sardijn van 18— 10. 368 kg. export garnalen van 8583 983 kg. pellerij garnalen van 87—60. VEILING TERNEUZEN. Rode kool le soort 14—20. Savoye koo 19—29. Witte kool 10. Peen. le soort li 17. 2e soort 512. Prei. le soort 2332 2e soort 9—25. Knolselderij 4—22. Sprui- ten 55—60. Uien 16—24. Stek 3—4. Wit lof 51—58. Stek 25. Appels: Goudreinetten, grof 45. fa- brieks 38. Kroet 23. Jonathan, kroet 16 Sterappel, fabrleks 34. Zoete Ermgaard 20—?o. Voorlopig Nederlands elftal samengesteld. Het voorlopig Nederlands elftal voor de wedstijd tegen Bolton Wan derers, Woensdag 5 Maart in hei Feyenoord stadion te Rotterdam, is als volgt samengesteld Doel: Landman (Sparta); achter: Odenthal (Haarlem) en Alberts (Vi tesse); midden: Wiertz (D.W.S.), Ter louw (Sparta) en Biesbrouck (R.C H.) aanv. vóór: v. d. Kuil (V.S.V.) van Schijndel (S.V.V.), van Melis (Eind hoven), Lenstra (Heerenveen) en Clavan (A.D.O.). Reserves: Kraak (Stormvogels), De Jong (A.D.O.), v. d. Tuyn (H.D.V.S.) en v. d. Bogert (D.O.S.). Terlouw heeft verzocht niet meer te worden aangewezen om als aan voerder op te treden, daar hij van mening is. dat zijn spelkwaliteit hiei door nadelig beïnvloed wordt. De keu zecommissie kon het verzoek billijken en wees Biesbrouck als aanvoerde» aan. BOKSEN Driesteden-bokswedstrijd Vlissingen - Breda - Tilburg Inplaats van een ontmoeting me- Belgische boksers zal de VÜssingse boksclub D.O.S. Zaterdag 8 Maart a.s een driesteden-bokswedstrijd organi seren. Vlissingen zal de strijdbijl on nemen tegen Breda en Tilburg. Dt volgende partijen zullen worden ge bokst: M. RitecoB. Struver, (Bre da); J. Visser-G. v. Heeswrjk (Tilb.); A. de Jonge—H. Remie (Breda): H Lubig—J. Slaats (Tilburg); H. Dik- Jac. van Drunen (Breda); P. Uyl—J v. d. Dries (Tilburg); J. Gunter—H Busten (Tilburg); H. Nieuwpoort—K ter Haan (Tilburg); C. v. d. Gruyter- Ch. Mol (Breda); D. Cracau J. Roov akkers (Breda). De partij tussen Lu- big en Slaats staat nog niet definitie) vast. AUTOMOSILISMt Half Maart weet een Brabant-Grensrit. De 9e Brabant-Grensrit zal ook dit jaar weer worden gehouden en wel op 14 en 15 Maart a^. De organi satoren, het bestuur van de Regiona le Automobielclub Z-,id, kregen talrij ke aanvragen tot deelneming binner en daarom zal het ook niet vreemo lijken, dat de KNAC aan deze ril het kampioenschap van Nederland voor betrouwbaarheidsritten heeft verbenden. Deze Brabant-Grensrit ls een 24 iurs-betrouwbaarheidsrit voor auto nobielen en bestaat gedeeltelijk un een traject, dat ter vergemakkelij Icing op oriëntatie (beschreven route gereden moet worden. De rit bestaa' uit vier trajecten, die gedeeltelijk b dag en gedeeltelijk bij nacht dlener te worden afgelegd. De totale af stand bedraagt ca. 800 km. Tilburg zal als centrum worden eenomen. ge H, terwijl Krabbendijke H Kapel- Ie II de punten afhandig kan ma ken. VCK II heeft op eigen terrein de beste papieren tegen Wemeldinge n. Kortgene H kan ln de tweede klas- c ae leiding weer van Mevo II overnemen via een zege op Vecre II, dat echter voor zijn laatste kansje zal vechten. Toch houden we het op de Noord-Bevelanders. Mevo IH zal van het bezoek aan Bevelanders H wel niet veel wijzer worden. In de tweede klasse D wordt de big- match RCS IV—'s Heer Arendskerke II gespeeld. Wie hier zal winnen, is een volkomen open vraag. Middel burg VH kan misschien bij dit duel garen spinnen, mits de groen-witten zelf van VSC winnen, waaraan wij niet twijfelen. Zaamslag zal zijn beide resterende wedstryden per se moeten winnen om in ieder geval gelijk te komen met Terneuzense Boys. Zaterdag speelt het tegen Spul. waarvan gewonnen kan worden. Hoek n kan in de tweede klasse F twee punten voorsprong nemen op Terneuzense Boys n. AZVV n en Spui H ontlopen elkaar niet veel ln kracht Zaamslag n zegeviert over Beren H, terwijl Kruinïngen IH in Driewegen n zijn meerdere zal moe ten erkennen. HET PROGRAMMA le klasse: Arnemuiden IKloetln ge I; Kapelle l Krabbendijke I; Nieuwdorp I Serooskerke I; We meldinge I—VCK I. 2e klasse A: Mevo IWolf aarts dijk I. 2e klasse B: Kloetinge HArne muiden II; Krabbendijke n Kape!- le H; Yerseke HI Nieuwdorp II; V CK H- Wemeldinge H. 2e klasse C: Bevelanders n—Me vo in; Kortgene Veere II. 2e klasse D: Middelburg VnVS C I; RCS IV's Heer Arendskerke H. 2e klasse E: Spui 1Zaamslag I. 2e klasse F: AZW II—Spui II: Krulningen IHDriewegen H; Hoek II—Zaamslag Hl; Zaamslag IIBe ren H. Junioren A. Groep A I: RCS IVlissingen I; Schoondijke I—Serooskerke I; RCS HArnemuiden I: Zeelandia IWal cheren I. Groep A H: Vlissingen IIGoes I; Goes HRobur I; Kapelle I—Hansw. Boys L Junioren B: Groep B I: Walcheren IEMM I; Nieuwiand IMiddelburg I; Vlissin gen IIVlissingen I; Zeelandia I Zeeuwen L Groep B H: Zeeuwen HGoes I; Zeeuwen mMiddelburg H; Vlissin gen IV—RCS I; VCK I—Vlissingen JHI; Breskens IMiddelburg IH. Groep B HI: Goes IIs H. Arends kerke I; Robur IKloetinge I. Groep B IV: Renesse IBurgh I: Mevo IZierikzee L Groep B VAZVV ITerneuzen I Tem. Boys IAxel I; Corn Boys I Sluiskil I; Hoek IZaamslag I. Groep B VI: Steen IGraauw I. Amsterdamse Beurs 2C Febr. 27 Febr. Nederland 1948 (3%) 87% 87% dito 1947 (3%) 3 84 84 dito 1937 3 85% 84% Dollr-Jening 1947 3% 93% 93 Investerlngscert. 3 90% 90% iNedenand 196264 z.b. 89% 89-% Nederland 196264 m.b. 89% 89% N« derland N.W.S. 2}» 69% 69% Ned. Indië 1937 A 3 89 89% Grootboek 1946 3 86% 86% Nat. Hand. B 37% 87% Ned Hanöelmij. 141% 141% AKU 152% 148% Bergh's Jurgens 225 224% Calvé-Delft 112 111 Centrale Suiker 169 169 Kon. Ned. Hoogoven? 143 142 U ml ever 181% 178% Ned. Kabelfabrlek 191% 191% Philips 150% 147% Wilton Feyenoord 144 145 Kon. PetroL Mij. 287% 284% Amsterdam Rubber 84% 31% H.A. Lijn 172% 169% Kon. Paketvaart 120 119 Ned. Scheepv. Unie 139% 139% Rotterdamse Lloyd 137 125 Stv. Mij. Nederland 155 154 Handelsver. A'óam 93% 91% Deli Batavia Mfj. 98% 100% Deli Mij. 72% 71% Mid. Continental 74 72 Tide Water 45% 44% Anaconda 51% 50% General Motors 53 52% Kennecott 85% 84% Shell Union 71 69% Miss KT. Spw. 7% New Vork Centr. Spw. 19 1S% Pennsylvania 18% 18% North American 20% 20% Rep. Steel 43% 42% U.S. Steel 40% 40% fntern. Nickel 47% 46% De stemming ter beurze was Woensdag ongeanimeerd en de koersstrglng van Oinsaag en Maandag, die gedeeltelijk is toegeschreven aan de gewaagde arbitr*- •je voorschriften. werd weer irrotimt*-»4| ongedaan gemaakt. Gebrek order* en het feit, dat de vermindering van het o ui ten lands aanbod ln internationale A-aarden wel niet zo groot zou zyn. acht te men de meest aannemelijke verklaring van de zwakkere stemming. De gunstige bankstaat, die gisteren ge publiceerd is, ging aan de beleeein ge markt ongemerkt voorbii.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11