Zelfbewust Oost-Duitsland op de wip tussen Oost en West JIMMY BROWN, sportheld no. 1 ENGELAND BEZIT ATOOMBOM WOENSDAG 27 FEBRUARI 1952 PROVINCIAL li ZEEUW tjp COURANT MERKWAARDIGE ONTWIKKELING. Franse houding schept gunstige sfeer voor Grotewohl (Van onze correspondent) BERLIJN Over de politieke ontwikkeling der laatste weken in West- Europa is men in Oost-Duitse regeringskringen, en dit wil tevens zeg gen in het Kremlin niet ontevreden. Nog nauwelijks een maand geleden zat men hier eigenlijk met de handen in het haar wanneer in zittingen van de Oost-Duitse raad van ministers de vraag werd gesteld, wat men verder kon ondernemen om het initiatief inzake het herstel der Duitse eenheid en het verhinderen der West-Duitse herbewapening in handen te houden. Na het publiceren van 'n kïeswetvoorstsl was men aan het einde van zyn poli- tioklatyn gekomen. En dan gebeurden er plotseling verschillende dingen, die de Oost-Duitse regering nieuwe moed gaven. Met voldoening werd het verzet van de Beierse vakbond tegen de voor genomen herbewapening der Bondsrepubliek geregistreerd. De debatten in de Bondsdag over hetzelfde vraagstuk waren voor Adenauer minder gun stig verlopen, als Grotewohl en de zijnen hadden verwacht. Maar dit wa ren toch niet de belangrijkste gebeurtenissen. Werkelijk optimistisch werd men pas, toen uit de debatten in de Franse kamer over het Europese leger duidelijk tot uiting kwam, hoe weinig de Fransen voor een herbewapening der Bondsrepubliek voelden. De Oost-Duitse raad van ministers werd onmiddellijk bijeen geroepen en de volgende dag reeds maakte Grote wohl bekend, dat zijn regering bereid was het vraagstuk van het herstel der Duitse eenheid volledig in han den der bezettende mogendheden te leggen. Over voorafgaand algeheel- Duits ovsrleg en vrije verkiezingen werd met geen woord meer gerept. Des te meer werd in Grotewohl's re geringsverklaring daarentegen ge sproken over het Franse volk en de gevaren, die het uit een herbewape ning der Bondsrepubliek bedreigen. Men wilde met alle middelen het gunstig geachte ogenblik uitbuiten. Sinds de besprekingen, die de ge allieerde ministers van buitenland se zaken te Londen met Bonds kanselier Adenauer hebben ge voerd, acht de Oost-Duitse rege ring haar kansen om het opne men der Bondsrepubliek in de West-Europese verdedigingsge meenschap te verhinderen, niet verminderd. Men staat hier op het standpunt, dat in Londen in feite geen vooruitgang werd geboekt en dat het Duitse en het Franse standpunt in wezen niet nader tot elkander zijn gekomen. De verklaring van Bondskanselier Adenauer, dat in Londen wezenlijke vooruitgang werd geboekt, acht men hier slechts van tactische betekenis. Men heeft de bestaande geschillen en problemen slechts op de lange baan geschoven. Vroeg of laat, zo =■- Toch is 'i zo I ai*********************** 209 Het was een oud fabeltjewaarin beweerd werd dat de bliksem in de buurt van een hoge bliksemafleider nooit inslaat in lagere gebouwen. De practijk heeft de onjuistheid aange toond, want het is voorgekomen dat de bliksem insloeg in een schuur die geplaatst was tussen hoge bouwwer ken welke alle pan bliksemafleiders waren voorzien. Tot voor kort kende men twee systemen, of combinaties daarvan, om gebouwen tegen bliksem te bescher men. De oudste methode werd aange wend door Franklin en bestond uit het aanbrengen van een scherpe spits op het hoogste gedeelte van het bouw- luerlc, welke spits door een goed ge leidende stang met de aarde werd ver bonden. Het nadeel van dit veel ge bezigde systeem was echter, dat de actieradius van deze bliksemafleider zeer gering was. Een ander systeem bestond uit het aanbrengen van ver schillende ijzeren stangen rond het te beschermen gebouw, welke flink ge aard werden, zodat het bouwwerk zich als het ware in een metalen kooi bevond. Deze methode werkte beter naarmate het aantal tralies van die kooi groter werd en dit was uiteraard een zeer kostbare geschiedenis. De moderne bliksemafleider bestaat uit een kopren stang, die in een spits eindigt en dus veel overeenkomst ver toont met de uitvinding van Franklin. Maar hiermee houdt de gelijkenis dan ook op Want onder de moderne blik semafleider bevindt zich een porselei nen kap, bedekt met een dunne gla- zuurlaag, waaronder zich een radio actieve stof bevindt. Daaronder zijn nog enige vangarmen gejflaatst die aan het uiteinde eveneens een geringe hoeveelheid van deze stof bevatten. Hierdoor wordt nl. de actieradius van de bliksemafleider vergroot. De radio-actieve stof ioniseert de lucht in de omgeving en maakt haar daardoor beter geleidend. Aangezien de weg die de bliksem neemt bepaald wordt door de geleidbaarheid van de lucht, zal de radio-actieve spits de bliksem dus krachtig aantrekken. Op deze wijze kan een actieradius wor den verkregen van 50, 100 of 200 me ter. Het maximum bereik schijnt bij ca. 300 m te liggen. Deze ionisering van de omringende lucht vergroot bovendien de kans dat de onweersbui zich in stilte ontlaadt en niet door bliksemvorming, waar door dus van een enigszins preventie ve werking zou kunnen worden ge sproken. Wanneer we de politici mogen gelo ven, dan heeft ook de huidige bewape ning van het Westen een preventieve werking. Maar weet U, dat het met vele milliarden verkregen zware ge schut hoogstens 3 seconden actief werkzaam kan zijn? U. Patillon. beweert men in Oost-Duitse rege ringskringen, komen deze problemen toch weer aan de orde en niets wijst er op, dat zij dan gemakkelijker tot een oplossing kunnen worden ge bracht. In de tussentyd heeft men dan gelegenheid de ontbrekende een heid van opvattingen over de West- Duitse herbewapening tussen de ge allieerden propagandistisch uit te buiten en alle personen in Duitsland en daarbuiten, die een herbewape ning der Bondsrepubliek om een ot andere reden van de hand wijzen, te verzamelen. Deze berekening is in middels oorzaak geworden, dat de verwachte verdergaande consessies der Oost-Duitse regering zyn uitge bleven. Vooral door de zogenaamde burger lijke vleugel in de Oost-Duitse rege ring was de laatste tijd herhaaldelijk zeer scherpe critiek uitgeoefend op het feit, dat Grotewohl zijn ganse ac tie te laat had gestart en te lang zaam had uitgevoerd. Nu is deze cri tiek tot zwijgen gekomen. In de jong ste gebeurtenissen meent men een duidèlijke aanwijzing te zien, dat men zich voorlopig nog niet behoeft te haasten. De niet al te verre toekomst zal uitwijzen, wie op dit punt gelijk heeft. ONGEDULD Inmiddels wacht Berlijn met een zeker ongeduld op de komst van de commissie der Verenigde Naties, die ter plaatse zal onderzoeken, of de voorwaarden voor het houden van vrije verkiezingen in heel Duitsland aanwezig zijn. Oost-Duitsland mag deze commissie niet betreden, maai1 dit neemt niet weg. dat er voor haar hier werk genoeg te wachten ligt. In West-Berlin zijn verschillende or ganisaties gevestigd, die al jaren lang niets anders hebben gedaan dan gegevens verzamelen over de on rechtmatigheden, die in Oost-Duits land bedreven werden. Het zijn de .Strijdgroep tegen Onmenselijkheid", de „Commissie van onderzoek der vrije Juristen", het „Oostelijk Bu- Frankrijk kr ijgt meer steun van Verenigde Staten. De Verenigde Staten hebben er in toegestemd de steun aan Frankrijk te vergroten. Dit zal geschieden door hulp op economisch gebied en door steun bij de aankoop van wa pens voor Indo-China. De besprekingen hierover zijn ge voerd buiten de vergaderingen van de N.A.T.O. om. Frankrijk zal on geveer 190 millioen francs krijgen. De Ver. Staten hopen, dat het land tegen het einde van het jaar over 12 divisies en 27 escadrilles beschikt Felle strijd in Indo-China. Volgens Vietnamese persberichten stromen Vietminh-troepen door vijf nauwe heuvelpassen bij de achtervol ging van de terugtrekkende Franse Unie-strijdkrachten. De Franse ge motoriseerde artillerie schoot de af gelopen 48 uur twintigduizend gra naten af. Tanks en pantserwagens bieden hardnekkige tegenstand tegen de opdringende tegenstander. Fran se landstrijdkrachten lokten een mu- nitle-convooi van de Vïetminh in een hinderlaag. reau" der sociaal-democratische par tij, om slechts enkele der voornaam- sten te noemen. Wat hier in moei zame en gevaarlijke arbeid werd bij eengebracht, is bewonderenswaardig. Dat dit mogelijk was, bewijst dat het hele Oost-Duitse staatsgebouw van de Staatsveiligheidsdienst tot het mi nisterpresidium doorspekt is met personen, die naar buiten loyaal staan tegenover het Oost-Duitse be wind. in werkelijkheid echter met het Westen samenwerken. Wanneer de commissie der Verenigde Naties haar conclusies te zyner tijd in de vergadering der Verenigde Naties of in de tweede politieke commissie be kend zal maken, kunnen de Sowjet- Russische vertegenwoordigers zich op enkele onprettige uren voorbereid houden. In verband met het 700-jarlg bestaan van de stad Breda is aan liet Carna valsfeest van dit jaar extra zorg besleed. De optocht, welke Maandag door de straten trok, had een bijzonder karakter. Ook „Indianen" waren voor deze gelegenheid naar „Oranjestad" getrokken. GEREGELDE PRODUCTIE MOGELIJK Churchill onthulde in Lagerhuis Labour-experiment. Churchill heeft Dinsdag in het Lagerhuis verklaard, dat Engeland bjj vvy- ze van experiment een atoombom heeft geconstrueerd en een fabriek bezit, waar een geregelde productie van deze bommen ter hand kan worden ge nomen. De Labourregering heeft millioenen ponden gestoken in de bouw van deze fabriek, waarover Churchill, naar zyn zeggen, vóór zyn ambts aanvaarding niets heeft geweten. Volgens Reuter acht de Amerikaanse congrescommissie voor atoomenergie het niet uitgesloten, dat Engeland de Ver. Staten in technisch-wetenschappelijk opzicht vooruit is, waar het de ontwikkeling van de atoombom en andere atoomwapens betreft. „Toen ik de Amerikanen in Wash ington van de stand van zaken op de hoogte bracht, ontstond er een geheet niéuwe atmosfeer met betrekking tot deze kwestie", zo verklaarde Chur chill. Hij bracht hulde aan de La bourregering voor haar initiatief, doch beschuldigde haar van „machia- vellisme" door hiervan niets aan het parlement mede te delen en inmid dels de conservatieve oppositie te be schuldigen van „oorlogsstokerij". Attlee onderbrak hem en zeide, dat zowel Churchill's wetenschappelijke adviseur als de Amerikanen over alle zaken waren ingelicht. Volgens Reuter zijn Amerikaanse geleerden van mening, dat Amerika langzamerhand in het stadium is ge raakt, waarin het zijn superioriteit bij het onderzoekingswerk zal moe ten afstaan. Groot-Brittannië zou Ontevredenheid in de C.H.U. Critiek op vóórstemmers voor souvereiniteitsoverdracht. Een aantal vooraanstaande figuren uit de Chr. Historische Unie hebben zich tot de C. H. kiesverenigingen in Nederland gewend met ernstige cri tiek op het beleid van de Tweede Ka merfractie, in verband met de ver deeldheid in deze Kamerfractie. De ondertekenaars hebben een verkie zingsmanifest opgesteld en een .lijst opgemaakt van candidaten, die naar hun mening in aanmerking komen voor het Kamerlidmaatschap namens de C.H.U. De naam van de heer Ti- lanus, de huidige fractieleider, komt niet op deze lijst voor, aldus de Tel. Voorts achten zij de candidatuur van de andere leden, die vóór de souverel- niteits-overdracht hebben gestemd, onaanvaardbaar. Als nummer 1 op de lijst wensen zij mr. J. J. R. Schmall uit Voorburg geplaatst te zien. In het verkiezingsmanifest wordt onder meer gezegd, dat de staatsbe moeiing op korte termijn moet wor den beknot, mede in verband met de bestrijding van de werkloosheid. De Nederlandse souvereiniteit over Nieuw-Guinea, Suriname en de An tillen mag onder geen voorwaarde voorwerp van onderhandeling of be spreking zyn en in voorkomende ge vallen moeten de Nederlandse belan gen in Indonesië met kracht worden verdedigd. Koning Leopold naar Cuba Volgens Le Soïr" zullen koning Leopold en de prinses- de Réthy zich begin Maart inschepen voor een lan ge reis naar Cuba. De koning zou van plan zijn zich daar bij een oce- anografische expeditie te voegen. thans sterke troeven in handen heb ben bij de onderhandelingen over uit wisseling van atoomgeheimen. LABOUR-MOTIE VERWORPEN. Het .Lagerhuis verwierp Dinsdag met 318 tegen 285 stemmen de La- bour-motie, waarin werd voorgesteld Churchill persoonlijk te berispen over de verklaring voor het Amerikaanse Congres in Januari, waarin hij sprak van prompte, resolute en effec tieve actie, indien de Chinese commu nisten in Korea een te sluiten ..bestand zouden schenden. De premier zeide slechts de poli tiek te vervolgen, waarmee onder de Labourregering een aanvang was ge maakt. Dit ontlokte de oppositie pro testen. Met klem verklaarde Chur chill in geen enkel opzicht met de Amerikanen geheime verplichtingen te hebben aangegaan of te hebben ingestemd met een verandering van politiek. Engeland kan Nederlandse arbeidskrachten gebruiken. VOOR METAALINDUSTRIE EN LANDBOUW Engeland heeft een beroep gedaan op de Nederlandse arbeidsmarkt. Van Britse zijde vraagt men in Ne derland landarbeiders, ongeschool den (voornamelijk voor zwaar werk) en geschoolden in verscheidene tak ken van de metaalindustrie. Het be treft werk in de particuliere bedrij ven, aldus de Telegraaf. De geweste lijke arbeidsbureaux zullen bemidde ling verlenen bij de tewerkstelling. De Nederlandse arbeiders kunnen daar onder gunstige voorwaarden werken; zij krijgen hetzelfde loon als de Britten en genieten dezelfde so ciale verzekeringen. West-Duitsland zal deel van schuld aan Nederland aflossen. By de voorlonige overeenkomst tussen Nederland en West-Duitsland over schuldvorderingen op Duitsland is bepaald, dat West-Duitsland 45 millioen Duitse marken zal betalen voor de in Reichsmarken luidende obligaties, welke de Nederlandse Bank tijdens de bezetting gedwongen is aan Duitsland terug te verkopen tegen de nominale waarde. Dinsdag zijn elf „Korea-vrljwilli- gers" in Nederland teruggekeerd. Zij werden door een aantal autoriteiten har telijk verwelkomd. In Winschoten werd de correspon dent van het bijkantoor der Ned Han delsmaatschappij gearresteerde Hij zou een groot bedrag hebben verduisterd. 27. In gedachten verzonken had Jimmy Brown Stien de stovenzetster nagekeken. Ze was over de bruggetjes van de sluis weggesneld en spoe dig met baar karrebies uit het gezicht verdwenen. „De weduwe Wabbel", zei Jimmy tot zichzelf. „Zo op het eerste gezicht een brave, oude ziel, maar iets in haar blik vertrouw ik niet. Bovendien zei ze mij eergisteren dat haar dochter aan de over kant zonder hulp zit en vandaag vertelde ze, dat haar dochter al zeven weken ziek ligt. 't Een sluit 't ander niet uit, maar tóch klopt het niet helemddl". Jimmy besloot binnen een stukje te gaan eten. Hfl liep zyn kamer binnen, maar bleef op de drempel eensklaps stokstijf staanEr lag een stuk morsig papier op zyn tafel dat er op vast gestoken zat met een kort puntig mes. Jimmy trok het mes uit het hout van het tafel blad en nam het papier In zijn hand. „WEER DICHT PLAKKEN OF ANDERSIn het heft van het mes waren onder elkaar twee hoofdletters D gebrand. Jimmy vouwde het pa pier op en stak het in zijn zak. Het mes wikkelde hij in een stukje krantenpapier en ook dat stak hij bij zich. „Ik weet niet of ik er iets mee op schiet, maar ik zal deze dingen toch maar eens aan de agent Piet Pap laten zien". „Radmar" toch geborgen De „Radmar". de Engelse vracht boot, die in de nacht van 12 op 13 Januari voor Hoek van Hofland strandde. i3 Dinsdag tegen de ver wachtingen in t de rederij had het schip reeds opgegeven toch vlot gekomen. Met vereende krachten trokken vier sleepboten, nadat herhaalde po gingen waren mislukt, de „Radmar" 's middags los. R.A.I. opent Vrijdag haar poorten De R-A.l.-tentoonstelling van per- sonepautomobielen. welke van 29 Fe bruari tot en met 9 Maart a.s. in het R.A.L-gebouw té Amsterdam wordt gehouden, zal op Vrijdag 29 Febru ari des namid 1 tw* uur officieel worden geopend, namens de minister van Economische Zaken door de di recteur-generaal van Handel en Nij verheid, dr. Ch. L. H. Truiien. Von Manstein een week op vrije voeten. De Britse autoriteiten hebben ex- veldmaarschalk Von Manstein op erewoord voor een week op vrye voe ten gesteld, omdat zijn vrouw ziek is en hij zelf dezer dagen een ope ratie moet ondergaan. Von Manstein is indertijd op beschuldiging van oor logsmisdaden tot twaalf jaar gevan genisstraf veroordeeld. De Europese Defensie Gemeenschap Bij de vele organisaties die zich richten op de eenheid van West-Eu ropa is thans als nieuwe organisatie de Europese Defensie Gemeenschap tot stand gekomen als uitvloeisel van het Europese leger volgens het plan-Pleven. In onze kaart geven wij een over zicht van de organisatie van dit lichaam, dat wordt beschouwd als een der hoekstenen van de toekomstige Europse eenheid en waarvan thans Frankrijk, Italië, West-Duitsland en de drie Benelux-landen deel uitma ken. Ter volledige oriëntering volgen hier nog enkele bijzonderheden over de diverse organen, die deel uitma ken van de Europese Defensie Ge meenschap. De Commissie van Negen is het hart van de organisatie. Deze oefent het gezag uit over de gezamenlijke strijdmacht en onderhoudt de contac ten met andere internationale orga nen zoals de NAT.O. Deze commissie is samengesteld uit twee leden van ieder der grote landen en een lid van elk der Bene lux-landen. De raad van zes ministers (uit ieder land 1) houdt toezicht op de Com missie van Negen. De algemene vergadering is sa mengesteld uit 87 leden, 21 uit ieder der drie grote landen en 24 uit de Benelux-landen, d.w.z. 10 uit Bel gië, 10 uit Nederland en 4 uit Lu xemburg. Dit college kan haar in vloed doen gelden op de begroting, zoals deze door de commissie van ne gen wordf opgesteld. Het ligt in de bedoeling, dat de Europese Defensie Gemeenschap tot de opstelling van 43 divisies komt. Deze omvatten in vre destijd 13.000 man en in tijd van oor log 15.000 man. Deze strijdmacht ls te zien als gezamenlijke bijdrage van de zes betrokken landen aan het Noord-Atlantisch leger. Onafhanke lijk van ieder der genoemde organen is het Europees Gerechtshot dat be last wordt met het doen van uit spraak bij geschillen tussen de be trokken landen. H Het wereldgebeuren Deksel op de ketel oe hoopvol de verwachtingen In het algemeen ook gestemd mo- Sgen z(jn ten aanzien van dc bt - irekingen tussen Engeland en gyp te. welke a.s. Zaterdag begin nen. men zal er toch goed aan doen zich hierbij niet door een overdreven optimisme te laten Jeiden. In de eerste plaats al rtfet omdat reeds van Engelse zyüe is te kennen gegeven, dat men beslist niet van plan is de Soedan-kwestie terstond naar hel Egyptische verlangen te regelen. De minister van staat Selwyn Lloyd heeft er op gewezen, dat de regering van de Soedan „aangemoedigd zal worden haar grondwet te voltooien, opdat de bevolking in staat zal wor den gesteld zeil over de toekomstige status te beslissen. De besprekingen zullen dus ln hoofdzaak kunnen gaan over de kwes tie van het terugtrekken van de troe pen uit de kanaal-zóne en de Egyp tische medewerking aan het comman do voor het Midden-Oosten. Het is natuurlijk heel goed mogelijk, dat men elkaar op deze belde punten zo ver tegemoetkomt, dat overeenstem ming kan worden bereikt. Gelijk wij reeds eerder hebben betoogd, zou de ze overeenstemming op zichzelf reeds zeer belangrijk zijn voor de consolide ring van de Westelijke positie op do Zuid-Oostelijke flank van het verde digingsfront. Maar dat het daarme de ook direct pais en vrede zou wor den in deze gebieden, lijkt ons voor lopig nog wel wat veel verlangd. Aan de veranderde houding van Cairo ten opzichte van het Brits- Egyptische" geschil zit nl. een luchtje, "dat doet vermoeden, dat in Egypte de stemming nog niet zo heel veel is veranderd. En wat dezer da gen door een Frans journalist in het bekende Parijse blad „Le Monde" werd geschreven, is zeker niet ge schikt om ons vertrouwen in een ninstige ontwikke" integendeel zelfs.. In zijn artikel betoogt Charles FAvrel, de correspondent in Cairo. nl. dat de jongste regeringswijziging in Egypte, welke de premier AH Naher Pasja aan de macht bracht in feite niets anders is geweest dan een „re volutie van de dynastie", welke aan koning Faroek en zijn militaire vrienden de absolute heerschappij heeft gegeven. Het democratische koningschap is ln Egypte voorlopig weer van de baan. De onlusten zijn wel onderdrukt en ieder, die wat al te openhartig zijn mening over dc gang van zaken aan de openbaarheid prys gaf. is voorlopig achter slot en grendel gezet, maar dit betekent te vens, dat het in Egypte nog altijd een heksenketel is, waarvan op het ogen blik alleen maar het deksel met ste vige hand wordt gesloten gehouden door de nieuwe premier Naher Pasja, en de opperbevelhebber van het Egyptische leger, maarschalk Hay- dar Pasja. De Wafdisten, die hun re gering ten val gebracht zagen, wach ten slechts op net juiste moment om dit deksel er weer af te wippen en dan kan het lieve leven weer begin nen. Bij deze weinig opgewekte conclu sies van het Franse blad, vraagt men zich onwillekeurig af óf deze nu niet wat al té somber zijn. En vooral wanneer Favrel ter ver sterking van zijn betoog nog allerlei schandaaltjes en beschuldigingen aan voert, kan men moeilijk de neiging onderdrukken om deze toch maar met een korreltje zout te nemen. Het is natuurlijk frappant, dat maar schalk Haydar Pasja tijdens de be ruchte relletjes in Cairo van de 26ste Januari kennelijk traag was met het inzetten van de militaire macht om de toestand meester te worden, maar prompt op het moment, waarop de nu afgetreden regering de toestand niet meer meester was. ingreep en er daardoor voor zorgde, dat de Wafd- regering de macht moest afstaan aande koning en het leger. Dat de afgetreden ministers de volgende dag hun steun aan de nieuwe rege ring toezegden, betekende natuurlijk alleen maar, dat zy tenminste nog kans zagen parlementsontbinding te verhinderen. Onder deze omstandigheden is het begrijpelijk, dat de Engelsen met grote belangstelling de loop der ge beurtenissen in Egypte afwachten. Met de voet aan het geweer natuur lijk! Elk ogenblik kan in Egypte im mers het oproer weer losbreken en wanneer de regering tot een actoord met Engeland zou komen, zal het haar zeker niet gemakkelijk vallen het volk, dat voor Faroek en zijn po litieke vrienden toch al niet veel be wondering heeft, onder de duim te houden. Begrijpt ge nu. dat we ons optimisme over de komende bespre kingen voorlopig nog maar liever wat Inperken? Nieuwe stichting voor jonge agrariërs opgericht. Eén „Stichting Technisch Land- bouwjongerenwerk" ls dezer dagen door de Kath. Ned. Jonge Boeren- en Tuindersbond, de Plattelands Jonge ren Gemeenschap Nederland en de Chr. Jonge Boeren- en Tuinders Or ganisatie in het leven geroepen. Deze stichting beoogt door het ge ven van richtlijnen en subsidies tech nische wedstrijden onder jonge hoe ren, tuinders en landarbeiders te be vorderen. Hierdoor wil men bijdragen tot grotere vakbekwaamheid en tech nische vaardigheid van deze jonge ren. Minister Rutten installeerde „overladingscomm ssie". Minister Rutten heeft Dinsdagmid dag in zyn departement de 2.g. over ladingscommissie geïnstalleerd Deze commissie zal een onderzoek instel len naar de vraag of en in hoeverre bij de onderscheiden takken van on derwijs, met uitzondering van het Hoger onderwijs, overlading voor komt. De minister noemde de overlading van het leerplan een gecompliceerd vraagstuk en noopte, dat de commis sie straks aan de regering een voor de praktijk bruikbaar rapport zal kunnen aanbieden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5