TROPHY'™ NIEUWS UIT ZEELAND MAKRTBERICHTEN WALCHEREN legenda RODE DUIVELS SPEELDEN ONBESLIST TEGEN ZWALUWEN Wordt U gekweld Grieperig Neen AKKERTJE WOENSDAG 27 FEBRUARI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Brand in een bakkerij te Zierikzee. Slaapkamer stond vol rook. Dinsdagmorgen - te half zes ont waakte de heer J. Quant, die een bakkerij heeft aan het Havenplein te Zierikzee, doordat zijn slaapkamer vol rook stond. Onmiddellijk wekte hij zijn vrouw en kind. Langs een trap kon het drietal zich dwars door de verstikkende rook in veiligheid brengen. Toen de bakker in de bene denverdieping was gearriveerd, stond voor zijn nuis juist een krantenloper, die kwam waarschuwen, dat aan de achterzijde van het pand de vlammen naar buiten sloegen. De krantenloper waarschuwde de politie en tien minu ten na de waarschuwing gaf de brand weer water. In snel tempo slaagde men er in de vlammen te doven, maar toch kon niet voorkomen wor den, dat de verdieping boven de bakkerij geheel uitbrandde. In het overige deel van het pand ontstond grote waterschade en ook in de aan grenzende drogisterij van de heer S A. van Gastel. Verzekering dekt de schade. Ver moedelijk is de brand ontstaan in de omgeving van de heetwateroven in de bakkerij. De graandieistaiien te Breskens. Uitspraak Politierechter. De politierechter te Middelburg deed uitspraak tegen 4 verdachten, die op 19 Februari terecht stonden, verdacht van diefstal van grote hoe veelheden graan ten nadele van de Coöperatieve Aankoopvereniging ,,Ons Belang" te Breskens. De 45-jarige pakhuisknecht, Ch. de G. uit Breskens werd veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf, waar van 6 weken voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. W. N., pakhuisknecht, wonende te Breskens, kreeg 5 maanden en 20 dagen gevangenisstraf, waarvan 6 weken voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. A. R., eveneens pakhuisknecht te Breskens, kreeg 50 of 20 dagen en 3 maanden gevangenisstraf voor waardelijk met 2 jaar proeftijd, wijl A. de G., pakhuisknecht, ter- nende te Oostburg, werd veroordeeld tot 30 of 10 dagen, alsmede tot 6 weken gevangenisstraf voorwaarde lijk met 2 jaar proeftijd. Ledental „Medioburgum" steeg in 1951 aanmerkelijk. Het ledental van de Middelburgse Gymnastiek- en Schermverenigmg „Medioburgum" steeg in de periode van December 1950 tot December 1951 van 158 tot 205; een vooruit gang dus van 47 nieuwe leden, zo blijkt uit het jaarverslag van deze vereniging. Onder deze 205 leden be vinden zich 101 meisjes, 47 jongens, 37 dames en 20 heren. Het jaar 1951 m'oc Modinhnrffiim" oer* ii 1 hi voor „Medioburgum" een jubi leumjaar; de vereniging bestond na melijk zestig jaar. Het voorzitter schap ging over van de heer P. Cap- pon op de heer W. P. Joziasse, ter wijl de heer A. B. Crucq als secreta ris werd benoemd. De jubileummars in April werd een groot succes, evenals de door ^Medio burgum" in Juni georganiseerde Avondvierdaagse. Onder auspiciën van de Zeeuws-Brabantse Turnkring werd op 30 Juni een turn-demonstra- tie gegeven, waarbij ook de vereni gingen uit de omliggende plaatsen waren uitgenodigd, van 27 Juli tot cn met 4 Augustus nam ook „Medio" deel aan de sportuitwisseling Middel burgFolkestone. Eén van de glorie- punten van het jaar was de viering van het zestigjarig bestaan op 1 September, op 3 November gevolgd dooi het hoogtepunt van het jaar: de jubileumuitvoering. Het jaarverslag van de penningmeesteresse. mej. P. Meeuwse, bleek geen aanleiding te geven tot toekomstzorgen. Voor het komende jaar staat o.m. op het-programma de deelname aan een uitvoering, in April ten bate van de ontvangst van de sportvrienden uit Folkestone; een afstandsmars in Mei; de Avondvierdaagse in Juni, de Bondsfeesten te Den Haag en een nachtmars. De eerste uitvoering zal in Januari 1953 gegeven worden, ter wijl voorts gewerkt wordt aan de we- üei'-oprichting van de schermafde- ling. Vlissingen De schrijver A. den Doolaard sprak ook in Vlissingen. Ook in Vlissingen heeft de schrij ver A. den Doolaard als spreker van de Boekenweek 1952 een grote scha re belangstellenden geboeid met het enthousiast en boeiend relaas van zijn eigen zwerversleven. Van zijn tochten door Frankrijk en dé Balkan, waar.hij, jong schrijver, pas ont snapt aan de dodende sleur van de kantoorkruk en de schrijfmachine, het leven leerde kennen in al zijn kracht en hevigheid. De grote zaal van het Concertge bouw was zeer goed bezet, toen de heer C. A, Bikker namens de Vlis- singse boekhandelaren de aanwezigen verwelkomde en bur-gemeester mr. B. Kolff uitnodigde het openings woord van deze avond te spreken- Deze deed dit op sympathieke wijze door belangstelling te vragen voor de Boekenweek en het boek, dat in deze tijd van versobering en bezui niging de mens de mogelijkheid biedt zijn horizon te verruimen en zijn kennis te verrijken; dat in een tijd waarin wij geen geld meer hebben om door reizen de wereld te leren kennen, toch een gehele wereld voor ons openstelt. Evenals Maandagavond in Mid delburg, vertelde de heer Den Dool aard na de pauze iets over zijn nieuwe boek „Kleine mensen in een grote wereld", dat binnenkort zal uitkomen, om daarna de avond te besluiten met het voorlezen van een fragment hieruit. Voor het examen derde stuurman gro te handelsvaart slaagden de heren M. van Es en M. P. van Glerum, leerlingen der „De Ruyterschool" te Vlissingen. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Gun-ciazy" tl8 i.), 7 en 0 uur; Luxor; „Goldrush", (14 j.), 8 uur. Morgen Alhambra: „Sunsct boulevard". (18 j.), 7 en 9 uur; Luxor: Als van daag. 8 uur; Concertgebouw: Film avond Middenstandscentrale, 8 uur. MIDDELBURG. Vandaag.-— Schouwburg: K. Visser met gekleurde dierenfilms voor Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, 8 uur. „De Vergenoeging": Filmavond Ned. Relsvereniging. 8 uur: Electro: „De Bengaalse Lanciers" (14 Jr.) 7.15 cn 9 uur. Schouwburgbioscoop „Die Nachtwache (14 jr.) 8 uur. Van Benthem Jutting: Expeditie Gra fische Kunst. 9 tot 18 uur. .Morgen. Electro: als vandaag. Schouw burgbioscoop: als vandaag. Van Bent hem Jutting: als vandaag. SUBSIDIE VOOR GEZINSZORG. De diaconie der Ned. Herv. gemeen te heeft aan de raad van Vlissingen een verzoek gericht om subsidie vooi het jaar 1952 ten behoeve van de ge zinszorg. Een dergelijk verzoek is ook ontvangen van de Vereniging „Katho lieke Gezinszorg Vlissingen" Met het verzoek van de Herv. gemeente is een bedrag gemoeid van f 1046, met dat van de Katholieke Gezinszorg een be drag van rond f 846. B. en W. stellen voor de subsidie te verlenen. VERBOUW VAN SCHOLEN. Het R. K. Kerk- en Schoolbestuur te Vlissingen heeft aan de raad een verzoek gericht om gelden beschik baar te stellen voor de verbouwing van de meisjesschool aan de Bree- straat. Tal van defecten aan dit ge bouw, maken deze verbouwing nood zakelijk. De kosten hiervan worden geraamd op f 15.583.88. B. en W. stel len voor het verzoek in te willigen. Voorgesteld wordt ook medewerking te verlenen aan de Vereniging voor Bijzonder Lager Onderwijs op G. G. voor de aanschaffing van een school bank. Tenslotte wordt voorgesteld een' aanvullend crediet te verlenen op het reeds eerder toegestane bedrag van f 18-850 voor de verbouwing van het voormalig distributiegebouw aan de Wilhelminastraat tot kleuterschool. Dit aanvullend crediet zal f 4.606 be dragen en is o.a. een gevolg van de prijsstijgingen. N.V.V-KADER VERGADERDE. Het kader vaji de Vlissingse Be- stuurdersbond vergaderde onder lei ding van de heer J. C. Constandse, Inleider was de heer P. Sanders uit Den Haag, die sprak over „Tegen de duistere machten van deze tijd". Het was na 1945 mogelijk een vooruitstre vend sociaal beleid te voeren. Thans zien wij, dat pogingen worden onder nomen om het tempo te remmen en wat erger is, om de weg terug te gaan. Er moet een duidelijk verschil worden gemaakt tussen conservatis me en reactie. Een van de duistere machten vormt de reactie. Spr. gaf enkele dezer reactionnaire machten aan. Daarnaast verdient het optreden van de C.P.N. en de E.V.C. de groot ste aandacht. De communisten ge bruiken de vakbeweging Voor hun duister spel. De inleider besloot met allen op te roepen zich goed bewust te worden van deze duistere machten in onze hedendaagse samenleving en er aan mede te werken, dat zij geen kans krijgen hun denkbeelden tot uit voering te brengen. Middelburg „TOT DE KERN". Voor de gemeenschap Middelburg van het Humanistisch Verbond, sprak drs. J. Scheltens over het onderwerp „Tot de kern". Aan de hand van talryke voorbeel den, zowel op stoffelijk als geestelijk gebied, toonde hij aan, dat de mens wel betrekkingen kan afleiden tussen de dingen die zich aan hem voordoen, maar dat hfl het „zo-zijn" dezer din gen niet kan verklaren. De humanist aanvaardt het leven met al zijn ver schijnselen volledig en legt er zijn zin in, waarbij hij de zedelijke, geestelij ke en artistieke waarden op de eerste plaats zet. Hij is daarbij optimist, niet ln de zin van. dat alles vanzelf wel goed zal gaan, maar h(j ziet een in het menselyk wezen, wortelende gerichtheid, die zich openbaart al3 scheppend vermogen. aldus drs. Scheltens. JAARVERGADERING CHR. BESTURENBOND. Onder leiding van de waarnemend voorzitter, de heer A. Flipse, hield de Middelburgse Chr. Besturenbond Maandagavond in zaal Montaan zijn jaarvergadering. Uit het jaarverslag van de secreta ris, de heer W. Boorie, bleek, dat het ledental van de gezamenlijke aange sloten organisaties op 31 December 1951 in totaal 1295 bedroeg. Voorts besprak de secretaris de werkzaamheden in 1951. De Novem- ber-propaganda-avond was goed be zocht. De penningmeester, de heer P. Bos- dijk, maakte melding van een batig saldo van f 2.57. Naast de bespreking van deze jaar verslagen brachten enkele leden ver slag uit over de werkzaamheden van de nuuradviescommissie en de com missie voor de pry zen, waarna de commissie van het. fonds „Draagt el kander lasten" een en ander mede deelde over de „oud-papier-actie". De voorzitter deelde mede, dat op 22 Maart in het Schuttershof een Kadervergadering zal worden gehou den. De vergadering werd door de heer P. Bosdijk met dankgebed gesloten. Te Denn Haag behaalde de heer A Jacobs, leerling van de Middelburgse Machinisten school, het diploma C I als scheepswerktuigkundige. „Nihil Sine Lahore'1 met „Hij, Zij en Hottentot". „Nihil Sine Labore", de Middel burgse gijmnasiastenvereniging, bracht Dinsdagavond als voornaamste bestanddeel van haar feestavond het blijspel „Hij, Zij en Hottentot", van William Maples en vertaald door J. C. van Kerckhoven, op de planken van het Schuttershof. De praeses, de heer W. Spijkerboer, sprak een woord van welkom. „Hij, Zij en Hottentot" is een met vaardigheid geschreven stuk. dat uit munt door geestige, welhaast spitse dialogen en dat met name aan de hoofdrolspeler een dankbare taak te vervullen geeft. Het gegeven is zon der meer simpel: een Zondagsruitei wordt per abuis aangezien voor een „crack" op hippisch gebied en dat nog wel in een milieu van geëxal teerde paardenliefhebbers, waarin hij zich om Amor's wil begeeft. Het „voorwerp" zijner verering blykt eveneens een verwoed 'minnares van de ruitersport en om harentwil stort de Zondagsruiter zich in een voor hem naargeestig avontuur. Hij geeft voor een steeple-chase te zullen rij den, hoewel slechts 't woord „paard" hem de bibbers al bezorgt... Onder régie van mevrouw A. A. Scheltens-Koop en jhr. mr. E. W. F. Wttwaal van Stoetwegen hebben de gymnasiasten dit door William Ma ples tot een dankbaar te spelen stuk uitgewerkt gegeven, over het alge meen recht doen wedervaren. Afge zien van een enkel hiaatje in de rol vastheid, is er met vaart en verve fespeeld. Met name H. Colmjon als e cutler; Freddy Corver als Carol Chadwick en Els Snoep als Peggy Fairfax bewogen zich ongedwongen over het toneel, terwijl ook J. Peeck de Zondagsruiter Sem Harrington goed gestalte wist te gven. Voor een geestig entre-acte-intermezzo zorgde Anton Peeck met een voordracht over Julias Caesar. Tijdens de pauze konden de bezoekers een archief-ten toonstelling bezichtigen, waarna een geanimeerd bal deze avond comple teerde. Veere SERENADE. Het. muziekcorps „Veere's Genoe gen" heeft een serenade gebracht aan het echtpaar S. v. d. Hoofd, dat 55 jaar gehuwd was. Verwarrende situatie bij het veer Anna Jcicoba--Zijpe. Het verkeer, bestemd voor de veerpont Anna JacobaZHpe dient zich zowel in Anna Jacoba als in Zijpe links van de weg op te stellen. Met een bordje „Parkeerverbod voor de rechterzijde van de weg" wordt dit de automobilisten duldeltyk ge maakt Do Toeristenbond A.N.W.B. heeft thans verzocht ter verduidelijking borden bij de parkeerstroken te plaatsen met een opschrift, waaruit blijkt, dat het wachtende verkeer zich links van de weg moet opstel len. Nederlandse landbouwweek van 7 tot en met 11 Juli. De Nederlandse landbouwweek wordt dit jaar te Wageningen ge houden van 7 tot en met 11 Juli. De organisatie berust wederom bij het Nederlands genootschap voor land bouwwetenschap en het Nederlands Instituut van landbouwkundig inge nieurs. Stoffelijk overschot H. Minkema ter aarde besteid. Te Zierikzee werd onder grote be langstelling op de Algemene Begraaf plaats het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer H. Min kema, in leven technisch hoofd-amb- tenaar van de P.Z-E.M. aldaar. Aan de groeve werd het woord gevoerd door ir. T. Michielsen. directeur van de N.V. P.Z.E.M., die wees op de gro te verdiensten van de overledene voor het bedrijf. Namens de P.Z.E.M werd nog gesproken door de hoofd ingenieur ir. H. Everwijn en de hee: C. Keiler, technisch hoofdambtenaar, welke laatste spreker ook de Bond van Hogere en Middelbare Technici vertegenwoordigde De voorzitter van het Ambachts schoolbestuur, mr. C. J. B. de Croo. prees het werk van de overledene ais bestuurslid en herinnerde er aan dal door diens toedoen er een bloeiende electro-technische afdeling aan de school ontstond. Ir. H. D. J. Swaters. hoofdingenieur-directeur van de Pro vinciale Waterstaat te Middelburg, vroeger te Zierikzee, schetste het be langrijke werk van de heer Minke ma voor de geallieerde zaak in de moeilijke dagen van 1944. De heer P Leenhouts. technisch ambtenaar te Oud Vossemeer. sprak woorden van afscheid namens personeel en perso neels-vereniging. Ds. J. B. Th. Hugenholtz uit Am- merstol besloot de plechtigheid met het „Onze Vader," waarna een broer van de overledene dankte voor de laatste eer. De Virginia sigaret met de nieuwe kwaliteitsnorm Arnemuiden OUDERAVOND. Te Arnemuiden werd door de oudercommissie van de openbare la gere school een ouderavond georga niseerd. Na een openingswoord van de voorzitter, de heer Bliek, sprak de heer van Maelsaeke, het hoofd der school. Deze vroeg de medewerking van de ouders om de kinderen van de straat te houden. Ook de Ned. Herv. consulent ds. F. Don uit Middelburg richtte zich tot de ouders, die hij op de mogelijkheden van de catechisatie op de school wees. De heer Ringers, voorzitter van de afd. Hoofddorp van de Amsterdamse Speeltuinver eniging hesprak de jaarlijkse vacan- tie-uitwisseling tussen Amsterdam en Arnemuiden. Hij zeide te hopen, dat het aantal kinderen, dat aan deze uitwisseling zal deelnemen, aan beide zijden even hoog zou zijn. Ook de heer Van Doeselaar, oud-hoofd van de school, voerde het woord, waarbij hij op het belang van het openbaar onderwijs wees. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden goedge keurd. De secreatris, de heer Joz. Sicreveld, was als zodanig twintig jaar werkzaam, waarvoor hem enige geschenken werden aangeboden. De kinderen zongen hem toe. Vermeldenswaard was het optre den van de kinderen der eerste klas se onder leiding van mej. Van Liere. Tenslotte werd de kinderoperette „De Sneeuwkoningin" opgevoerd. Dit spel werd op uitstekende wijze vertolkt Nieuw- en St. Joosland POLDERWEGEN WÓRDEN- GEASFALTEERD. Door de stembevoegde ingelanden van de Ouden Nieuw Sint Joosland- polders werd een buitengewone ver gadering gehouden. Deze vergadering was voornamelijk gewijd aan de be spreking van de mogelijkheden om de grintwegen in beheer bij de pol ders te verbeteren en te asfalteren. Deze wegen, welke een totale lengte hebben van negen kilometer, werden tengevolge van het zware verkeer steeds slechter, ondanks het feit dat de laatste jaren grote hoeveelheden grint werden gebruikt. De voorzitter van deze vergade ring, de heer C. P. Reijnoudt, deelde mede, dat men uitgebreide inlichtin gen had ingewonnen bij polderbestu ren op Zuid-Beveland. Bovendien had men in de betreffende polders de geasfalteerde wegen bezocht. Daar door was het mogelijk een uitge breide kostenberekening voor te leg gen. De voorzitter adviseerde de in gelanden om het voorstel om dit Jaar tot verbetering en tot het asfal teren over te gaan aan te nemen Aldus werd met grote meerderheid besloten. Ter dekking van de kosten zal de Nieuw Sint Joosland pol der een geldlening aangaan met de Coöperatieve Boerenleenbank te Ar nemuiden, groot 20.000 met een looptijd van zestien jaren. De Oud St. Joosland besloot een geldlening aan te gaan met bovengenoemde instelling, groot 30.000 met een looptijd van 20 jaar. Tijdens de rond vraag gaven velen van de ingelan den nun afkeuring te kennen over de slechte toestand van sommige we gen in de polders. Deze zijn echter in onderhoud bij de gemeente. Si. Laurens JAARVERGADERING CHR. HIST. KIESVERENIGING. Maandagavond kwam de Chr. Hist. Kiesvereniging te Sint Laurens in jaarvergadering bijeen onder leiding van de heer H. van Langevelde. De secretaris, de heer W. Davidse, en de penningmeester, de heer C. van Slooten, brachten verslag uit over 1951. De penningmeester werd herkozen, waarna men de groslijst voor de a.s. verkiezing besprak. Naar de Groepsvergadering te Bre da werd afgevaardigd de heer C. van Slooten. Oostkapelle UITVOERING ACCORDEONVERENIGING De accordeonvereniging „Crescen do" uit Vlissingen gaf in het vereni gingsgebouw te Oostkapelle een uit voering onder leiding van de direc teur, de heer M. P. Ventevogel. Na een openingswoord door de voorzit ter, de heer Houwe, werd op ver dienstelijke wiize een elftal nummers ten gehore gebracht. Het gebodene viel by het talryke publiek zeer in de smaak, getuige het aplaus dat de leden van „Crescendo" in ontvangst mochten nemen. VOORWEDSTRIJP NEDERLAND BELt-IE. Met stand 11 konden beide partijen tevreden zijn. De wedstrijd Rode DuivelsZwaluwen, die Dinsdagmiddag te Gent werd gespeeld, is in een 1—1 gelijkspel geëindigd. De ontmoeting is wat betreft de Zwaluwen tegengevallen. Zy waren in de eerste belft sterkei en tieten toen aantrekkelijk spel zien. De Belgen hadden de grootste tnoelte oro ver band in hun ploeg te krygen en het tempo aan hun kant liet eveneens te wensen over. By de Zwaluwen vlotte het veel beter. De beide backs Bakers (PSV) cn Albers (Vitesse) waren zeer trap- vast, in de middenlinie verzette Van Schiindel bergen werk en in de voor hoede bleek Bennaars (Dosko) in uitstekende conditie. Na de bevredigende eerste helll daalde het spelpeil geducht, althans aan Nederlandse zijde. De Belgen voerden het tempo op, maar gingen tevens veel forser spelen. Ze bereik ten er mee, dat van een Nederlanus overwicht geen sprake meer was en dat doelman Landman (Sparta) ai zijn talenten nodig had om ons voor een nederlaag te vrijwaren. Met de uitslag 11 konden tenslotte beide partijen tevreden zijn. Bij de Zwaluwen waren Landman en Bennaars uitstekend en ook mld- voor Cor van der Gijp (Emma) deed voor rust aardige dingen. Spil Bak ('t Gooi) en linkshalf Feldman (A FC) hebben niet aan de verwach tingen beantwoord. In de Belgische voorhoede was rechtsbuiten De Bruyn voortdurend snel en gevaarlijk en ontpopte midvoor van Pottelberghc zich als een harde werker. SFKLVEKLOOF. Na de aftrap ontplooiden de Zwa luwen een pittig aanvalsspel, dat de Belgische achterhoede voor lastige problemen stelde. In de 10e minuut zond Bennaars een schérp schot ln uit een pass van Kuneman. Seghers raakte de bal wel aan. maar kon toch niet verhinderen dat het leer via de paal over de doellijn ging (1—0). De Zwaluwen behielden het Initi atief, maar de Belgen venveerden zich met hun bekende vinnigheid en hadden niet over pech te klagen, toen Bennaars voor open goal miste Geslaagd voor scheepswerktuigkundi ge, diploma C I (met lof), de heer W Antonisen, leerling van de „De Ruyter- school" te Vlissingen. Prijsuitreiking radio prijsvraag voor het N.O.C. Op de HOKIJ-kunstijsbaan te Den Haag zrjn Dinsdagavond door de vi- ce-voorzitter van het N.O.C., jhr. L. J. Quarles van Ufford, de prijzen uitgereikt aan de winnaars van do radio-prijsvraag voor uitzending van Nederlandse deelnemers naar de Olympische Spelen te Helsinki. MOTORSPORT BETROUWBAARHKIDSRIT INTER-SCALDES. De motor- en autoclub Inter-Scal- des te Goes, organiseert Zaterdag a.s. haar eerste betrouwbaarhetdsrit Het wordt een oriënteringsrit over 85 km. de start is om half vier op de Markt te Goes, waar omstreeks 6 uur ook de finish zal zijn. VOETBAL UITSLAGEN JUNIOREN COMPETITIE. Junioren A. Groep A 1: Schoondh- ke I—Vlissingen I 2—2; Zeelandia I —Arnemuiden I 1—2; Walcheren I— R.C.S. II 3—0; Serooskerke I—R.C. S. 1 2—5. Groep A II: Hansweertse Boys I Vlissingen H (uitg.); Kapelle I— Goes 1 18; Krabbendijke I—Goes H Groep A ID: Glinge I—Hulst I Junioren B: Groep B I: Oostburg 1—Vlissingen (afg.); Vlissingen II Middelburg 1 20; Walcheren I— Zeeuwen I 05; Nieuwland IZee landia I 31. Groep B II: Zeeuwen HlVlissin gen IV 1—1; R.CS. I- Middelburg ÏEL 2—2; Breskens IZeeuwen H 2 —2; Goes 1— V.C.K. I 1—1; Vlissin gen Hl—Middelburg 13 (uitg.). Groep B III: Goes II's H. Arends- kerke I 52; Robur IKloetinge 1 00. Groep B IV: Zierikzee IMevo 1 91. Groep V: Axel 1Terneuzen 1 33 A.Z.V7V. 1Zaamslag I 5—1; Corn Boys IHoek I 31; Tern. Boy Sluiskil l 4—1. Groep VI: Graauw IHontenisse 1 0—2. GRAAXBECRS GRONINGEN. 28 Febr. Rode tarwe 21.»—24. Witte tarwe 2L2525. Inlandse roggen 30.25— 33.25. Wintergerst Inlevering 30.25- 35.75. vrij 20.2522.75. Zomergerst 30.25 —37.50. Witte haver vrij 25.25—28.75 Groene erwten 40.80—59.30. Lijnzaad, witbloei 50.5070.50. Lijnzaad blauw bloei 100.50—130.50. Mansholtgerst 30.25— 30. Halacapucijners 40.3547.50. EIERNOTEBING GOES. Prijs voor verse kippeneiern f 1.98 per kg. Voor vuilschallge en gewassen eie ren wordt 2 ct. per stuk minder uitbe taald. Bericht eierhandelaren. Grote kipeieren 10Jé cent. Kleine kip. eieren 9% cent. Ganseleren 25 cent. Kal koeneleren 15 cent, VEILING XHOLEN. Uiengewone 29.40, drielingen 25.70, stek 7.61. Aanvoer 1 ton. VISMIJN TE VEERE. 26 Februari, Export garnalen, aanvoer 359 kg., 90—05. Handels garnalen, aan voer 1281 kg., 54—66. Schar, aanvoer 49 kg., 20—27. Bot, aanvoer 72 kg., 17—24 Advertentie door rheumatiek. spit schias, noma en zenuwpijnen, neemt ian uw toe vlucht tot TogaL 9et middel dat baat waar mdere caien. Laai l' dus niet langer kwellen, maai ge bruik regelmatig l'ogal. Toga! zui vert de meren en is onschadeiflk vooi hart en maag. Bij apotheek en drogist 0.83, 2.08 en f 7.94 VEILING ZUID-BEVELAND. 26 December. Verpakt fruit: Goudreil netten A 5564, Idem B 47. Golden De licious A 73—80, idem B 57—63. Idem C 40. Jonathan A 61—73, idem B 51—57 idem C 42—50. Cox Oranje Pippin A 89—91. Laxton Superbe A 58. Fruit voor exportGoudreinetten A 53.20—54.10, BC 43—47.10, 1 41—52. 11 33.80—35. Jonathan A 50—58.10, BC 39.60 —46. I 35—55.10, n 27.70—30.10. Golden Delicious A 64. BC 55. 1 52—65. Cox Oranje Pippin I 69—75.10. Conference A 71—74, BC 70, I 58-66, H 38. Gewone veiling: St. Remy 31—42. Klei- peren 3043. Gieser Wildeman 34—52 Pondspereu 37. Goudreinetten 23—34 Golden Delicious 1648. Cox Oranje Pip pin 21—65. Jonathan 1541. Zure Belle fleur 1138. Laxton Superbe 2048 Winston 3048. Present van Engelano 36—43. Zoete Ermgaarde 17—44. Goud reinetten (grof) 36—43. Goudreinetten (stek) 15—18. VEILING BERGEN OP ZOOM. 25 Februari. Rode kool 18—21. Witte kooi 6. Savoye kooi 19—26. Prei 23—25 Kroten A 20. Boerenkool 19—22. Sprui ten 47—59. idem niet geschond 3338 Witlof A 58—62. idem B 45-49. Nero A 50-56. en later Van der Gijp, eveneens in gui.-itige positie, faalde. ln de tweede heltt trokken de Ro de Duivels feller van leer en kon Bakers, al heel kort na de hervat ting, een zeker schonend doelpunt slechts op het nippertje voorkomen. De Belgen kwamen terug, speelden onze verdediging uit elkaar, maar vonden steeds weer een Landman, die hun de weg versperde. Pas na een half uur wist van Pottelberghc. snel doorlopend op een verre pass van De Bruyn, met een onhoudbaar schot onze doelman te passeren. In het laatste kwartier zakte het spelpeil tot beneden de middelmaat. Met de stand 1- 1 kwam het einde. Ais voorwedstryd voor do ontmoe ting Rode Duivels Zwaluwen kwa men de Belgische en de Nederlandse politieploegen tegen elkaar uit. De uitslag was 00. KERKNIEUWS „LINDEN HEUVEL" 1 MAAKT GEOPEND Het pastoraal centrum „Linden- lieuvel" te Overveen, dat werd ge vestigd in samenwerking met dc Wit- teveenverenlging te Ermelo cn de hervormde gemeente te Bloeniendaal en waar als buitengewoon predikant ds. R. van der Mast werd beroepen, zal 1 Maart worden geopend. GEREF. KERKEN. Beroepen te IJsselmonde: P. C. de Vries te Emmercompascuum. Aangenomen naar Bandoeng: E. Pijlman te Schiebroek-Hillegersberg- C. Bedankt voor Marrum: J. r*. Tee- rink te De Lier; voor S try en: G. C. Muntlngh te Bergenheim. Ds. \V. HENDRIKSEN OVERLEDEN. In de ouderdom van oykans tach tig jaar is te Zeist overleden Ds. W, Hendriksen, emeritus predikant van de Christelijk Gereformeerde Kerk. Wilhelmus Hendriksen werd 18 April 1872 te Utrecht geboren en was aan vankelijk voor het onderwijs bestemd. Op ruim 32-jarige leeftijd werd hü te Den Helder als predikant bij de Oud- Gereformeerde Gemeente bevestigd. Advertentie Amsterdamse Beurs 25 Febr. 26 Febr. Nederland 1948 3%) 84 87% dito 1947 (3%) 3 8514 bi dito 1937 3 84% 85% Dollar-lening 1947 3% 93% 93% Investeringscert. 3 89-4 90% Nederland 1962—64 z.b. 89% 89% Nederland 1962—64 m.b. 89% 89% Nederland N.W.S. 2% 69% 69% Ned. Indië 1937 A 3 89% 89 Grootboek 1946 3 89% 86% Nat Hand. B 87 87% Ned. Handehnij. 140% 141% AKU 150% 152% Bergh's Jurgens 225 225 Calvé-Delft 111% 112 Centrale Suiker 169 Kon. Ned. Hoogovens 142 143 Unilever 181% 181% Ned. Kabelfabriek 19IV* 191% Philips 148% 150% Wilton Feyenoord 146% 144 Bill ton 169% 169% Kon. PetroL Mij. 287% 287% Amsterdam Rubb. 84% 84% HA. Lijn 171 172% Kon. Paketvaart 119% 120 Ned. Scheepv Unie 139% 139% Rotterdamse Lloyd 136 137 Stv. Mij. Nederland 156 155 Handelsver. A dam 94% 93% Deli Batavia Mij. 99 93% Dell Mi). 73V* 72% Mict Continental 75% 74 Tide Water 45 45% Anaconda 52% 51% Bethlehem Steel 52% 52 General Motors 53% 53 Kennecott 86% 85% ShelJ Union 71% 71 Baltimore Spw. 18% Miss K.T. Spw. New York Centr. Spw. 19% 19 Pennsylvania 19% 18% North American 20% 20% Rep. Steel 43% 43% U.S. Steel 41% 40% Intern. Nickel 48 47% Na de vaste stemming van Maandag, die met name de internationale Industriepa pieren omboog dreef, was men gisteren benieuwd hoe de markt zich zou houden. De opening was amper orijshoudend, docb na enig zoeken kreeg een gunstig sentiment de overhana en al spoedig was net niveau van de Internationale Indus triewaarden vrijwel gelijk ol iets hoger dan Maandag. Ter beurze meent men dat de gewijzigde arbitragevoorschriften van de Nederlandse Bank de verkoopdruk voor deze papieren wei niet geheel weg neemt. maar ln leder geval belangrijk reduceert ZON EN MAAN 28 Februari Zon Op 7.30 Ondex 18.16 Maan- Op 8.17 Ondei 22 54 28 Februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG WA'"ER U.-fN AP u+NAP 3.41 2.23 16.10 2.40 16.40 2.43 17.31 1.47 17.50 1.74 18.02 4.14 5.01 5.23 5.40 2.20 2.37 2.42 1.56 1.83 LAAG WA IKK -NAP u.—NAP 10.15 10.54 11.36 10.52 11.16 1.80 2.12 22 22 55 22.57 23.32 2.01 2.19 2.33 1.46 1.73

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3