,qa toe* BURGEMEESTER BENOEMD VOOR ARNEMUIDEN Zeeuwse Almanak ABDUSIROOP AUTO UIT HOEDEKENSKERKE RAMDE SPOORBOMEN KLEINE INDUSTRIALISATIE TE KRUININGEN Chefarine .4' GROENE KRUIS TE BRESKENS BESTAAT VEERTIG JAAR i PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 27 FEBRUARI 1952 Nieuw kantoorgebouw van de P.Z.E.M. te Vlissingen. Vandaag zal to Vlissingen het nieuwe kantoorgebouw van de P. Z. E. M. In de Badhuisstraat worden geopend. Dit pand, dat voor kort nog als woning werd gebruikt, is door een ingrijpende verbouwing veran derd in een ruim, licht en modern kantoorgebouw, waarbij er echter op gelet is, dat alle luxe is verme den. Er is veel meer ruimte voor het personeel dan in het oude ge bouw, dat bij de Centrale in de Lamp- sinsstraat was gelegen. Het is nu mogelgk het publiek behoorlijk te ontvangen in een passende omgeving. In het nieuwe gebouw worden ge vestigd de technische dienst (met uitzondering van die der Centrale) en de administratieve dienst voor in casso, verhuizingen enz. Beneden be vinden zich de kantoren van de tech- nisch-ambtenaar en de teehnisch-ad- ministratieve dienst, terwijl op de bovenverdieping de administratieve dienst voor incasso enz. is gevestigd en de zolder als archief is ingericht. In het souterrain is voor de mon teurs een verblijf en een kleed- en wasgelegenheid aanwezig, terwijl te vens een magazijn voor materialen is aangebracht. Aan de achterzijde is een ruime en lichte werkplaats gebouwd, ter wijl er voorts gelegenheid tot fietsen stalling enz. is. De werkplaats is be reikbaar via een ruime ingang aan de achterzijde langs de Spuikom. Kranige redding te Arnemuiden. GOESSENAAR GERAAKTE TE WATER. Te Arnemuiden geraakte een in woner van Goes, de heer J. B., in de haven, juist op een punt, waaar door een defect aan het electrisch licht volkomen duisternis heerste. De heer B. was met de situatie ter plaatse niet bekend, zodat er voor het slacht offer weinig kans bestond zichzelf te redden. De heer L. Marijs uit Ar nemuiden, die zich in de buurt be vond, snelde echter toe en wist door zijn koelbloedig optreden, ondanks de duisternis de heer B. op het dro ge te brengen. Na een nacht ten huize van de heer Marijs te hebben doorgebracht, kon de drenkeling de volgende morgen zijn reis naar Goes voortzetten. BRUINISSER VAN GEBOORTE. De heer J. van den Bos, thans gemeente-secretaris van Sprang-Capelle. Thans is ook de benoeming van een nieuwe burgemeester voor de ge meente Arnemuiden afgekomen. Bij K.B. van 23 Februari is hier met in gang van 16 Maart benoemd de heer J, van den Bos, thans gemeentesecre taris ran de Brabantse gemeente Sprang-Capelle. De heer van den Bos die uit Zeeland afkomstig is, was van 1934 tot 1M5 ambtenaar ter secre tarie van zijn geboorteplaats Bruinisse, het laatste als eerste ambtenaar en gemeente-ontvanger, daarna één jaar adjunct-commies ter secretarie van Middelburg en ten slotte sedert 1046 gemeente-secretaris van Sprang- Capelle. Toen wij de heer van den Bos gis termorgen telefonisch met zyn benoe ming gelukwensten, toonde hij zich zeer verheugd. Als Zeeuw van ge boorte (3 Mei 1915 te Bruinisse) keert hij gaarne naar deze provincie terug en. vooral het feit, dat hij aan het hoofd wordt gesteld van een ge meente, die op meer dan één punt overeenkomsten vertoo/t met zijn ge boorteplaats Bruinisse, stemt hem tot voldoening. De heer van den Bos is in menig opzicht een self-made man. Niet al leen heeft hij door studie de diplo ma's gemeente-administratie en ge- meentefinanciën behaald, maar bo vendien bekwaamde hy zichzelf voor het staatsacte-examen. op grond waarvan de minister van Onderwijs, K. en W. hem destijds toestemming verleende examens af te leggen in de juridische faculteit van een onzer universiteiten. Door zelfstudie be kwaamde hg zich vervolgens voor het candidaatsexamen. Voorts behaalde hij de acte M. O. staatsinrichting, het praktijkdiploma boekhouden en het bewijs van bekwaamheid als candi- cïaat-gemeenteaccountant. Zijn belangstelling gaat, ook als ambtenaar, in de eerste plaats uit naar de financieel-economische kant van de. problemen, waarmede hij te maken krijgt. Zelf trad de heer van den Bos ook geruime tijd op als docent van de Zeeuwse cursussen voor gemeente-ad ministratie en ook in Sprang-Capel- ECHT ZEEUWS. Een Beverwijkse abonné van ons blad, de heer W. Njjssen, schrijft ons: Myn vrouw, mijn dochtertje en ik, zijn ex-Middelburgers en Zeeuwen. 'Wij wonen nu bijna h jaar in Bever wijk. Nu zullen vele lezers denken, dat wij dus wel veel en goedkope aardbeien zullen eten, en dat ik U daarover iets ga vertellen. Maar dan slaan zij de plank mis, want wij eten hier minder aardbeien dan in Mid delburg, om de doodeenvoudige re dendat die hier altijd erg duur zijn. Maar dat wilde ik u niet vertellen. Wel het volgende: Hier in Beverwijk, hoewel dit lang geen wereldstad \s, komt het veel voor, dat men zijn naaste buren niet kent. Zo was dat ook met ons het geval. Onze naaste buren zijn een paar mensen op leeftijd, en op de deur staat J. Jonge pier. Dat ivas alles wat wij tot voor lJf dagen van hen tuisten, alhoewel zij reeds bijna een jaar naast o)is wonen. Maar nadat mijn vrouw er de laatste tijd dage lijks een dokter en verpleegster zag lcomen, heeft zij bij de heer Jonge- pier eens geïnformeerd, of er zieken waren. Dat was natuurlijk een over bodige vraag, maar uit die vraag is toch het contact ontstaan. De buurman nodigde mijn vrouw uit zijn vrouw eens te komen bezoe ken. En dat gebeurde nog dezelfde avond. Na een klein uurtje kwam zij enigszins opgewonden thuis. Zij bracht voör mij, netjes ingepakt, een paar spekjes mee. (De lezers weten toch wel, dat dit eigen gebakken babbelaars zijn-) Dat vond ik echt em typisch Zeeuws gebaaren ik stond er even vreemd van te kijken. Achteraf was het echter helemaal niet zo vreemd, want onze buren zijn ook ex-Middelburgers en Zeeuwen. Enfin, mijn dochtertje en ik hebben ons de babbelaars goed laten sma ken en 's Zondags daarop z\jn wij ervoor gaan bedanken. Ik had toen liet. genoegen kennis te maken met mijn buren, en die kennismaking werd toen niet met babbelaars, maar met- een citroentje beklonken. En nu spreken wij thuis niet meer over „de lieer en mevrouw Jonge- pier", maar over „buurman en buur vrouw Joengepier". Ie hééft hg aan jonge ambtenaren nog lessen gegeven. Op onze vraag naar eventuele ver dere studieplannen, waartoe de be slissing van de minister hem destijds de weg heeft geopend, gaf de nieuwe burgemeester een enigszins ont wijkend antwoord: „Wie zal het zeg gen? Mogelijk is het natuurlijk wel, dat ik nog eens candldaats zou doen, maai- voorlopig zal daar nu toch wel niets van komen MAATSCHAPPELIJKE FUNCTIES Burgemeester van den Bos bekleedt ook nog verschillende functies op maatschappelijk terrein. Zo is hij voorzitter van de Woningbouwstich- ting Sprang-Capelle, van de plaat selijke contactcommissie van het Ro de Kruis en secretaris van het be stuur van de Prot. Chr. H.B.S. voor Waalwijk en omgeving. In de regio nale commissie voor het Zuiden van de Generale Synode der Ned. Her vormde Kerk heeft hij zitting voor sociale en economische kwesties, ter wijl hij bovendien nog bestuurslid is van de Adviesclub voor gemeente-fi- nanciën, welke werd ingesteld door de Ned. Bond van Gemeente-ambte naren. De nieuwe burgemeester, die in het R.K. Brabant secretaris van een pro testantse gemeente van ruim 6000 inwoners was „ik voelde me soms als op een eilandje"', merkte hij ons op is lidmaat van de Ned. Her vormde Kerk en aangesloten bij de Anti-Revolutionnaire Partij. Hij is gehuwd en heeft één kind. Ook zijn vrouw is Zeeuwse, zodat mag wor den aangenomen, dat de nieuwe bur gemeestersfamilie graag naar Zee land zal terugkeren en zich weldra in Arnemuiden geheel thuis zal ge voelen. Advertentie Burgemeester mr. B. Kolff herbenoemd. Bij Koninklijk Besluit van 18 Fe bruari 1952 no. 6, is met ingang van 1 Maart 1952 herbenoemd tot bur gemeester der gemeente Vlissingen, de heer mr. B. Kolff. Geref. kerk te Oud-Vossemeer heeft nieuw orgel. In een speciale dienst werd het nieuwe orgel in de Geref. Kerk te Oud-Vossemeer in gebruik genomen. Na een openingswoord door burge meester mr. J. J. Versluys, werd een programma afgewerkt, waarbij burgemeester L. A. Verburg uit Sta- venisse het orgelspel verzorgde. Er werden o.a. composities van Cor Kee en Bach ten gehore gebracht. In de pauze droeg de voorzitter van de or gelcommissie het orgel officieel aan de kerkeraad over. Tenslotte speelden de heren Groe- newege en Standaard welke laatste voor de plaatsing in de kerk zorgde, enkele composities op het nieuwe instrument Bij het uitgaan van de kerk werd een collecte gehouden, uit de opbrengst waarvan een ge deelte van de kosten van het orgel zal worden bestreden. Advertentie - Ge hebt kou gevat, gij hoest Ien een scheurende pijn tenge volge van het veelvuldig hoes ten beklemt Uw borst. Reinig Uw luchtwegen van het ge vaarlijke slijm met SLOT VAN CARNAVALVREUGDE. Twee zwaar en acht lichtgewonden Dinsdagavond Is tussen Rilland-Balh en Krabbendijke een Chevrolet.au- to, die bestuurd werd door A. S. uit Hoedekenskerke in volle vaart over de bewaakte spoorwegovergang gereden toen de ijzeren bomen neergelaten waren om de laatste trein NijmegenVlissingen te laten passeren. Deze trein naderde op vier honderd meter afstand, maar kon gelukkig tgdig tot stilstand worden gebracht. ïorencomité te Yerseke opgericht Te Yerseke is een comité van ac tie gevormd, dat zal trachten tot her bouw van de in 1940 verwoeste toren te komen. In dit comité hebben zit ting, de heren J. W. Wiltenburg, R. W. Hendriksen, F. H. van den Berg, H. A. Ossewaarde, J. Polderman, J. Jonkheer, J. Koster en M. Nolet. In de auto bevonden zich behalve de bestuurder A. S. ook diens beide broers P. S. en J. S., en zijn neef J.S. uit Hoedekenskerke, voorts de dames J. G. uit 's Gravenpolder, J. B. en L. v. 't W. uit Ovezande. de jongelui de W. uit Baarland, en de heren J. van 't W. uit Ovezande en N, V. uit Bie- zelinge. Het staat vast. dat de bestuurder van de auto de wagen was ge huurd bg een autoverhuurderij te Goes niet heeft geremd toen hij de gesloten overweg naderde. OOGGETUIGE VERTELT. Overwegwachter Sent, die deze avond dienst deed bij de overweg, vertelde ons het volgende: „Ik had de gzeren bomen gesloten en wachtte op het passeren van de laatste trein. Plotseling zag ik met grote vaart de auto de helling afko men. De eerste boom werd stuk ge reden met zo grote kracht, dat de snelheid van de auto niet zichtbaar verminderde. Ook de tweede overweg- boom ging er aan en wel zo afdoen de, dat het zware gzeren voetstuk, waarin deze boom op' en neer ge draaid wordt, geheel krom gebogen werd. Twintig meter verder kwam de auto tegen een boom langs de weg tot stilstand. Hulp kon ik niet direct bieden, want er kwam nog een vrachtauto aan. waarvan de chauffeur gewaarschuwd moest worden en met een lamp moest ik de aankomende trein tegemoet, omdat een vernielde ijzeren overweg boom dwars over de rails lag. Geluk kig bemerkte de bestuurder van de trein het signaal en kon hij tgdig de trein tot stilstand brengen. De bestuurder van de verongeluk te auto was intussen op de weg ge sprongen en naar de overweg gelo pen. Ondanks een vrij ernstige hoofd- NA DRIE JAAR CONFEREREN. Beginnen met een terrein van 5 hectare. Ruim drie jaren wordt reeds in Kruiningen over de mogelijkheid van het aantrekken van industrieën gesproke n, doch door verschillende omstan digheden zyn de plannen om het industrieterrein aan het kanaal bouwrijp te maken, getraineerd. „Ambtelijke tegenwerking heeft ons hierbij Vele parten gespeeld de laatste jaren, want anders waren we al verder ge weest", aldus burgemeester M. Vogelaar in de Dinsdagavond gehouden raadsvergadering. Er moet nu eeu begin gemaakt worden. Van de zijde van het Provinciaal Bestuur en het ministerie van Econ. Zaken bestaat hiervoor belangstelling. De raad zal daarom binnenkort een beslissing moeten nemen. Als voorbereiding hiertoe heeft de directeur van het Economisch Tech nologisch Instituut voor Zeeland, drs. M. C. Verburg, desgevraagd de «PljÜNllï'Ai'LEEN.iCHr MEI-HEI BAYERKR HEI'SYMBOOL VA'N'V.ERT'POUW'EN Prijspeil landbouwgronden. (Vervolg van pag. 1) Ook de heer Verburg gelooft, dat een gehele opheffing van het prijs peil der landbouwgronden zal kun nen leiden tot een ongemotiveerde stijging van het prijspeil en noemt hiervoor als oorzaak o.a. de grote be volkingsgroei en het verlies van de overzeese gebiedsdelen in de Oost. „Doch of het gemotiveerd is en recht vaardig, tengevolge van landhonger en overbevolking het prijspeil van landbouwgronden te handhaven op een nagenoeg voor-oorlogs peil. uit gedrukt in een zachte munteenheid, in wezen gedegradeerd tot een betalings middel voor bijna uitsluitend binnen lands gebruik, meen ik ernstig te moeten betwijfelen", aldus de heer Ver burg. Tenslotte merkt hij op, dat het vrijgeven van verkoopsprijzen landbouwgronden voor de betrokken landeigenaars op fiscaal gebied con sequenties tengevolge zal kunnen heb ben. Van andere zijde wordt de vraag gesteldMag een grondeigenaar op Walcheren netto ook enige pacht van zijn land genieten? Deze schrijver meent van ja, nu Walcheren vrijwel geheel is geschat met het oog op de herverkaveling. Er staat van ieder perceel de ruilwaarde vast en deze ligt lager dan de verkoopwaarde. Als nu de Grondkamer eens toe stond, dat de verpachters boven de lasten mogen vragen bijv. 3 van de door de schatters van de Herverkave- ling geschatte ruilwaarden, dan was er wat bereikt, in afwachting van een nadere bij de wet vast te stellen re geling. „Wanneer de fiscus de boeren belast voor een netto-winst van ongeveer f 200 per 39.24 Aren (gemet), zou dat m.i. toch wel kunneiv', zo meent de briefschrijver. Zoals het nu is, is het diep treurig, aldus deze schrijver. Iemand met f 50.000 landwaarde is er, wat inko men aangaat, beroerder aan toe dan iemand die door Maatschappelijke Zorg onder zijn hoede is genomen, wanneer hij zich in de echtelijke staat bevindt, of van de Noodwet Drees geniet. raad nog een uiteenzetting gegeven over de wenselijkheid van industria lisatie. Na de noodzaak van industrialisa tie in het algemeen te hebben ge schetst in verband met de bevol kingsontwikkeling in ons land, wees hij er o.a. op, dat alleen reeds uit Z. en N. Beveland door gebrek aan werk ieder jaar 200 werkers ver trekken. Voor dit jaarlijkse over schot van 200 personen op Beveland moet werk gevonden wprden. Het E.T.I. maakt thans een ont wikkelingsplan voor Zeeland op. Ge hoopt wordt dat dit plan a.s. zomer in de Staten kan worden behandeld. In het plan worden de mogelijkheden van industrialisatie onder net oog gezien. Voor Z. Beveland komen Goes en Kruiningen in aanmerking. De eerste plannen voor Kruinin gen gingen destijds over een indu strieterrein van 15 h.a., dat later is teruggebracht tot 5 h.a. Nu wil men voorlopig de helft bouwrijp maken. Tot zover drs. M. C. Verourg. Er volgde een brede discussie. De heer Burkunk (P. v. d. A.) die industrievestiging voor Kruinin gen als een zegen zag, betreurde het, dat men na enkele jaren nog niet was gevorderd. Drs. Verburg, die toegaf dat er door verschillende om standigheden een oponthoud was ont staan, verklaarde goede hoop te hebben op medewerking, wanneer de raad nu toestemt. Burgemeester Vogelaar onder streepte dit. Econ. Zaken heeft ge zegd achter de plannen te staan wanneer het Prov. bestuur dit ook doet. Op vragen van de heer de Bruyn (A.R.) deelden drs. Verburg en de burgemeester nog mede, dat er enkele flinke aanvragen zijn ge weest. die zgn afgestuit, omdat men nog niets had aan te bieden. Er is ook een aanvraag van een kerami sche industrie, welke nog niet geheel van de baan is. Ook de werf te Hans- weert kwam nog ter sprake. Vestiging van een agrarische in dustrie is moeilijk. Nu er de laatste weken 125 man in overbruggings- steun lopen, blijkt toch wel dat er te weinig werkgelegenheid is. AGRARISCHE SECTOR HUIVERIG. Uit opmerkingen van de heer De direct bij het wegtrekken van c ren spoorboom, welke op de rails ïag. Kort daarop passeerde de trein, die tien minuten vertraging had". Totzover het verhaal van overweg wachter Sent. ZWAAR GEWONDEN. Rijkspolitie en medische hulp was spoedig ter plaatse. Het bleek, dat twee zwaar gewonden, de dames J. G. en L. van t' W. uit Ovezande met een ernstige armwonde en een ver, moedelijke schedelbasisfractuur naar het ziekenhuis te Goes vervoerd moes ten worden. De doktoren Nome en v. d. Doel uit Krabbendijke verzorgden de licht gewonden, van wie uiteindelnk -nog Irie per auto naar Krabbendijke ver voerd moesten worden, omdat lippen enz. gehecht moesten worden. Aangezien verscheidene van de lichtgewonden veel bloed verloren, was het langs de kant van de weg een klein bloedbad. Dit tafreel en ook de sombere aanblik van de vernielde auto, waar in de motorkap nog frag menten van de vernielde spoorbomen staken, maakte op een der omstan ders zoveel indruk, dat een flauwte het gevolg was. Ook daarvoor was nog medische hulp nodig. Op het terrein van het ongeval was spoedig een afdeling van de verkeers- groep der rijkspolitie aanwezig. Wy merkten ook op burgemeester J. Va der van Krabbendijke, de comman dant der rijkspolitie de heer W. H. va.n Ballegoijen de Jong en de subs, officier van justitie mr, J. L. An- dreae. Nog dezelfde nacht werd een re constructie van het ongeval ge maakt. De bestuurder van de wagen die niet onder de invloed van sterke drank was heeft verklaard,, dat naar zijn mening uê remmen haper den. Nieuwe gemeente-secretaris te Arnemuiden De raad van Arnemuiden benoem de Dinsdag met algemene stemmen tot gemeentesecretaris, de heer F. N. Geluk uit Wemeldlnge, thans eer ste ambtenaar ter secretarie te Ar nemuiden. Hij volgt de heer J. J. Hugssen als secretaris op, aan wie op zijn verzoek wegens het bereiken van de pensioen-gerechtigde leeftijd eervol ontslag werd verleend. Plattelandsvrouwen «aar Kortgene. Houden voorjaarsvergadering. De afd. Zeeland van de Bond van Plattelandsvrouwen zal op 2 April a.s. haar voorjaarsvergadering te Kortgene houden. De Dinsdag in de provinciale bestuursvergadering ge kozen nieuwe vice-presidente, mevr. L. N. HuysmanGriep uit Rilland- Bath, zal daar onder de titel „Waar gaan wjj heen?" spreken over de in ternationale rechtsorde, waarover zij een cursus van acht maanden volg de. Tevens zullen daar de Zeeuwse inzendingen voor de landelijke hand- werkwedstryd te Utrecht worden ge ëxposeerd. In de geanimeerde provinciale be stuursvergadering, welke onder lei ding stond van de presidente, mevr. F. KostenseKraak uit Kruiningen, kwamen tal van bondszaken aan de orde. Op verzoek van het Centraal Genootschap voor kinderherstellings oorden en gezondheidskolonies zal de medewerking van de afdelingen worden gevraagd, voor het organise ren van lezingen met films ten bate van dit genootschap. Besloten werd in Maart een tournee langs de af delingen te organiseren waarbij be handeld zal worden de „Wandver siering." Verslag werd uitgebracht over de vergadering van het hoofd bestuur met de provinciale besturen. Een nabeschouwing werd gegeven over de geslaagde kaderdag op 5 Februari jJ. te Goes. Het ligt in de bedoeling dat de di verse afdelingen tussen 1 en 7 Mei hun jaarlijkse excursie ditmaal naar Utrecht houden, voor een bezoek aan de agrarische jaarbeurs met de woningtentoonstelling. Voor deze ex cursies blijkt reeds veel belangstel ling te bestaan. Bij de bespreking van het zomer- programma werd besloten-, wederom een tournée over bloemen schikken te organiseren. Voorts zullen lezin gen over moderne tuinaanleg en de voor Zeeland geschikte planten wor den gehouden, terwjjl ook getracht zal worden een serie lezingen over diverse voedingsvraagstukken te ge ven. Advertentie Vandaag grieperig morgen weer beter Zodra U zich onpreHig voelt, neem dan eens Chefarine „4". Eik tablet bevat 4 beroemde geneesmiddelen, die de griep krachtdadig aanpakken, zodat U spoedig weer in orde bent. 'nAftje doet wonderen.' BIJNA ELK HUISGEZIN LID Een badinrichting staat bovenaan op het verlanglijstje van het bestuur. De grootste Groeue Kruis, vereniging in Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, het Groene Kruis te Breskens, bestond deze maand veertig jaar. Z\j begon In Februari 1912 met honderd leden en in de loop van die veertig jaren is dit aantal gestadig gestegen, zodat thans bijna elk huisgezin in Breskens binnenkort hoopt het bestuur het 800e lid in te schrijven Jn het le- denregister van de vereniging staat genoteerd. was. Toen een bazar, welke gehouden werd om het magazgn weer op peil te brengen, dan ook maar liefst f 14.000 opleverde, werd besloten een eigen wijkgebouw te stichten. Het bestuur kocht een voor dit doel bijzonder geschikte villa, die inder daad een ideaal wijkgebouw is gewor den, ruim, licht en uitstekend geou tilleerd. Bovendien werd het magazgn buitengewoon goed voorzien en werd een hoogtezon-apparaat gekocht. In de wijkverpleegster, zuster H. Schil ders, heeft de vereniging een goede kracht gevonden: zij werkt hard en met liefde en toont een levendige in teresse voor de behartiging van de geestelgke volksgezondheid, terwijl zij straks ook de prae-natale zorg op zich hoopt te nemen. FINANCIËLE ZORGEN. Helaas is de financiële toestand Bij de oprichting was de enige doel stelling de uitgifte van verplegings- materiaal; pas later trad een wijkzus ter in dienst. Om financiële redenen is de wijkverpleging in Breskens an Groede lange tyd gecombineerd ge weest. Geleidelijk aan legde de bevolking van Breskens méér belangstelling voor haar Groene Kruis aan de dag. Br waren bijna 600 leden toen cfe oorlog uitbrak. Het archief verbrand de, maar het magazijn bleef groten deels gespaard. Na de bevrijding nam het Rode Kruis echter het meeste materiaal mee, zodat de vereniging in 1945 opnieuw moest beginnen. Er zgn toen geen halve maatregelen ge nomen. Het magazgn was eerst on dergebracht in een nissenhut, maar het zuigelingenbureau, het bureau voor kleuterzorg en het consultatie bureau, nieuwe loten aan de vereni gingsboom, waren nog gehuisvest in het kapotgeschoten gemeentehuis, hetgeen wel een onhoudbare toestand Bruyn (A.R.) en Polderman (WD) bleek dat de agrarische sector hui- verig is voor industrie, daar men 1 tèn uitspreken. vreest dat de agrarische export schade zou Inden, wanneer de indu strielanden minder in Nederland zou den kunnen invoeren. De heer Suy (KVP), voorstander van industriali satie, merkte op dat de vrees van de landbouw moet worden gezien, in het mogelijk wegtrekken door de industrie van landarbeiders. De heer Witte (Vrije lijst) stond ook enigszins sceptisch tegenover industrialisatie. Een periodieke werkloosheid in de landbouw is volgens hem niet te voorkomen. Na een dankwoord van de voorzitter werd hierop van dit punt afgestapt. Binnen afzienbare li- tijd zal de raad zich definitief moe- :nlte: van de vereniging niet bepaald roos kleurig: over het afgelopen dienst jaar was er een tekort van t 900. en men moest dan ook besluiten aan het 40-jarig bestaan geen feestelijke herdenking te koppelen. Een contri butieverhoging van f 4.— tot f 5. per jaar is nodig, temeer omdat de ~emeente dan haar subsidie zal ver ogen. „Natuurlijk hebben wij nog wen sen", verzekerde ons de voorzitter, de heer W. Carels. „Zo zouden wn graag aan ons wijkgebouw een badinrich ting verbinden, maar zonder finan ciële steun van de gemeente is dit glan met te verwezenlijken. Aan de irichting bestaat grote behoefte. Ook een inrichting voor de rheuma- bestrijding is hard nodig en tenslotte zouden wij graag zien, dat hei onder zoek van de schoolkinderen niet meer in de scholen, doch in het wijkge bouw zou geschieden. Het is daarvoor beschikbaar en bij uitstek geschikt!'*

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2