TROPHY™ NIEUWS UIT ZEELAND MAKRTBERICHTEN necn Akkertje ZEEUWSCH-VLAANDEREN RODE DUIVELS SPEELDEN ONBESLIST TEGEN ZWALUWEN Wordt U gekweld Grieperig Wissel Zeeuws -Vlaanderen WOENSDAG 27 FEBRUARI 195i- PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Brand in een bakkerij te Zierikzee. Slaapkamer stojnd vol rook. Dinsdagmorgen half zes ont waakte de heer Ji'riSuant, die een bakkerij heeft aarr het Havenplein te Zierikzee, doordat zijn slaapkamer vol rook stond. Onmiddellijk wekte hij zijn vrouw en kind. Langs een trap kon het drietal zich dwars door de verstikkende rook in veiligheid brengen. Toen de bakker in de bene denverdieping was gearriveerd, stond voor zijn huis juist een krantenloper, die kwam waarschuwen, dat aan de achterzijde van het pand de vlammen naar buiten sloegen. De krantenloper waarschuwde de politie en tien minu ten na de waarschuwing gaf de brand weer water. In snel tempo slaagde men er in de vlanjmen te doven, maar toch kon niet voorkomen wor den, dat de verdieping boven de bakkerij geheel uitbrandde. In het overige deel van het pand ontstond grote waterschade en ook in de aan grenzende drogisterij van de heer S A. van Gastel. Verzekering dekt de schade. Ver moedelijk is de brand ontstaan in de omgeving van de heetwateroven in de bakkerij. De graandieistailen te Breskens. Uitspraak Politierechter. De politierechter te Middelburg deed uitspraak tegen 4 verdachten, die op 19 Februari terecht stonden, verdacht van diefstal van grote hoe veelheden graan ten nadele van de Coöperatieve Aankoopvereniging ,,Ons Belang" te Breskens. De 45-jarige pakhuisknecht, Ch. de G. uit Breskens werd veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf, waar van 6 weken voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd W. N„ pakhuisknecht, wonende te Breskens, kreeg 5 maanden en 20 dagen gevangenisstraf, waarvan 6 weken voorwaardelijk met 2 jaar proeftijd. A. R., eveneens pakhuisknecht te Breskens, kreeg 50 of 20 dagen en 3 maanden gevangénisstraf voor waardelijk met 2 jaar proeftijd, ter wijl A. de G., pakhuisknecht, wo nende te Oostburg, werd veroordeeld tot 30 of 10 dagen, alsmede tot 6 weken gevangenisstraf voorwaarde lijk met 2 jaar proeftijd. Oostburg BENOEMING. Bij beschikking van de minister van O., K. en W. is benoemd tot tij delijk lerares aan de afdeling R. H. B. S. van het Koningin Wilhelmina Lyceum te Oostburg. mevrouw A. SchijveRisseeuw.' wonende te Oost burg. Aardenburg FEESTAVOND TENNISCLUB In de zaal van hotel „De Roode Leeuw" te Aardenburg gaf de ten nisclub „S.J.E.F." haar jaarlijks win terfeest met prijsuitreiking. De voor zitter dr. H. de Jong reikte aan de kampioenen van het afgelopen jaar de diverse prijzen uit. Mevr. G. Bak kerBakker ontving de prijs voor de dames, mej. Ingrid Trapman de prijs voor de meisjes-junioren en Mare. Bral voor de jongens-junioren. Devi- ce-voorzitter Paridaen reikte de wis selbeker uit aan dr. de Jong, welke deze, na drie jaar kampioen te zijn geweest, definitief in zijn bezit kreeg. Een verloting kon het nadelig saldo van het afgelopen jaar opheffen. Hierna volgde een gezellig samen zijn. CABARETAVONDEN. De voetbalvereniging „Aardenburg" gaf voor de tweede maal in dit sei zoen twee gezellige avonden voor publiek en voor leden en donateurs. Opgevoerd werd een cabaretrevue „Van de hak op de tak". De zaal was goed bezet. Hei t publiek kon genie sd verzorgde uitvoe- ten van een goed verzorgde ring. Groecle TONEELUITVOERING De toneelvereniging te Groede zal op Zaterdag 1 en Maandag 3 Maart a.s. in hotel „De Drie Koningen" een uitvoering geven van „Rebecca" naar het bekende boek van Daphne du Maiirier. Zaterdag a.s. wordt het stuk gespeeld voor het toneel-concours West Zeeuwsch-Vlaanderen 1952. Sluiskil FILMAVOND Te Sluiskil werd in het patronaats gebouw in het kader van het K.A.B.- wïnterprogramma de film vertoond „De moord in het klooster"." Déze film werd gedraaid door de culturele filmdienst van de K.A.B. De belangstelling was groot. SCHIETWEDSTRIJD. Te Sluiskil werd door de schut tersvereniging „De Brug" een schiet wedstrijd georganiseerd bij de heer Faas, waarvoor de belangstelling zeer groot was. De uitslag luidde als volgt: Hoogvogel: C. Maervis, Koewacht; le zijvogel: A. Verschel den, Sas van Gent; 2e z ij vogel: M. Scholders, Koewacht. Meeste vogels: D. Hamelinck te Sluiskil. In samen werking met het bestuur van het Wit-Gele Kruis is op 17 en 18 Mei een grote tweedaagse schietwedstrijd in Sluiskil vastgesteld, waarvan dé opbrengst bestemd is voor de t.b.c.- bestrrjding. Uit het zakenleven Zaterdag werd te Sluis de nieuwe kapsalon van Marcel Verschoore ge opend. Namens het gemeentebestuur werd de eigenaar gefeliciteerd door burgemeester P. F. v. Hootegem. De nieuwe zaak, die aan. de markt ge vestigd is, ziet er van binnen keurig uit en is ingericht overeenkomstig de eisen, die deze tijd stelt. Twee aparte kleine winkels, resp. voor ta bak c.s. en parfumerieën geven een gezellig cachet. Een deel van de in lichting werd op voortreffelijke wijze door de eigenaar zelf verzorgd. Dinsdagmiddag hield het accoun tantskantoor C. Drenth te Oostburg een drukbezochte receptie in hotel „Du Commerce" ter gelegenheid van de opening van een nieuw kantoor in da Brouwerijstraat. De heer C. Drenth zeide o.m. dat Oostburg, dat in 1945 een puinhoop was, ondanks deze verwoestingen nog een welkom aan een accountants-kantoor bood. Spreker dankte allen, die de tot standkoming van het nieuwe pand hadden mogelijk gemaakt, speciaal het gemeentebestuur, dat alle mede werking verleende. De architect Schulte, die wegens ziekte verhin derd was en het aannemersbedrijf BarendrechtChristiaansen werden dank gezegd voor hun werk. Burge meester mr. K. Hoekzema dankte de heer Drenth voor het nieuwe pand, waarmede Oostburg is verrijkt en voor het initiatief om dit kantoor in Oostburg te vestigen, waardoor de centrale functie van deze plaats voor W. Zeeuwsch-Vlaanderen weer accentueert. Tenslotte spraken nog notaris v. d. Hoek uit Groede en de aannemer, waarna een rondgang door het nieuwe kantoor werd ge maakt. Terneuzen PERSONEELSVERENIGING „DE HOOP In „La Belle Vue" te Terneuzen vergaderde onder leiding van de waarnemend voorzitter, de heer C. de Reus, de personeelsvereniging van de N.V. „De Hoop" en zustermaat schappijen ..Excelsior". Tijdens deze vergadering, waarin o.m. de jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden uitge bracht, werden de periodiek aftre dende bestuursleden, de heren C. de Reus en W. v. d. Dries herkozen en in plaats van de heer F. C. Meche- linck, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen mej. S. Loof. Tot voorzitter werd benoemd de heer W. v. d. Hooft. Besloten werd tot het maken van een reis naar België of in Nederland Een lijst zal onder de leden circule ren, teneinde te kunnen nagaan, waar aan de voorkeur wordt gegeven. De begroting voor 1952 werd met enkele kleine wijzigingen vastge steld. Hoofdplaat OPBRENGST COLLECTE. De collecte „Klokken voor Ameri ka" heeft in Hoofdplaat opgebracht een bedrag van 31,23. AANBESTEDING Ten behoeve van de heer A. Dek ker werd te Hoofdplaat aanbesteed het bouwen van een graanpakhuis aan de Oostzijde van de haven. Ingeschreven werd als volgt: Firma Gebrs. W. en B. Christiaansen Oostburg 87.000; Gebrs. Kriec- kaert te Hengstdijk 85.000; Spran- gers Bouw- en Betonbedrijf te Breda 84.900; V. A. Verstraete A 116 te Hoofdplaat 81.700; firma Gebrs. van der Poel te Terneuzen 79.000; Th. H. Wieleman A 157 te Hoofd plaat 69.800; C. Soulimans, A 91 a te Hoofdplaat 69.794. Het werk werd gegund aan de laag ste inschrijver. TONEELAVOND IN VOORBEREIDING. De onlangs te Hoofdplaat opge richte Katholieke Toneelvereniging heeft reeds thans een stuk in studie genomen, waarvan men in April a.s. een opvoering wil geven. Met de jon gere krachten is een klucht in voor bereiding. OUDERAVOND. Voor de ouders der leerlingen van de R.K. St. Josephschool te Hoofd plaat, werd een uitvoering gegeven, verzorgd door leerlingen van de school. Onder leiding van de onderwijzers waren ingestudeerd „Twee Engeltjes op stap" en het kabouterspel „Appel snoetje". Bovendien werd een aantal liedjes ten gehore gebracht De leuke costumering van de ka bouters en de engeltjes, het aardige spel van de nog jonge spelers, maak ten dat de stukjes by de ouders en de vele andere belangstellenden in de smaak vielen. In de pauze werden enkele prijzen verloot STEERENKEÜRIXG. Te Hoofdplaat werd de gebruike lijke voorjaarsstierenkeuring gehou den, waarvoor bij de landbouwers grote belangstelling bestond. Van de vijf voorgeleide stieren werd er slechts éen goedgekeurd. Het dier behoorde toe aan de heer A. J. Cam- maert te Hoofdplaat. Hulst DE GHESELLEN. De toneelvereniging „De Ghesel- len" te Hulst, gaf in „de Kring" een goede vertolking van „Het geheim van dr. Spencer. Speciaal de heren Q. Heirman, J. Verwer en P. Rouleau benevens de dames Ria Burm en Tilly Triest, kwamen naar voren. Het décor was schitterend, de cos tumering boeiend en de grime af. De regie berustte in handen van drs. A. van Waterschoot. WALCHEREN Vlissingen SUBSIDIE VOOR GEZINSZORG. De diaconie der Ned. Herv. gemeen te heeft aan de raad van Vlissingen een verzoek gericht om subsidie vooi het jaar 1952 ten behoeve van de ge zinszorg. Een dergelijk verzoek is ook ontvangen van de Vereniging „Katho lieke Gezinszorg Vlissingen"- Met het verzoek van de Herv. gemeente is een bedrag gemoeid van f 1046, met dat van de Katholieke Gezinszorg een be drag van rond f 846. B. en W. stellen voor de subsidie te verlenen. Voor het examen derde stuurman gro te handelsvaart slaagden de heren M. A. van Es en M. P. van Glerum, leerlingen I der „De Huyterschool" te Vlissingen. Sluis OPENSTELLING l'OSTKANTÜO». Met ingang van 1 Maart a.s. wor den de uren van openstelling van het postkantoor, te Sluis gewijzigd. Het kantoor ls nu voor het publiek ge opend van 9-12 uur v.m, en van 14- 15 uur en 18-19 uur mm. AANBESTEDING In opdracht van de heer A. Ver straete te Sluis werd door architect van Soolingen uit Aardenburg in percelen aanbesteed het bouwen van een café met woonhuis in de Oude Kerkstraat te Sluis. De uitslag van deze aanbesteding luidt: Perceel 1: metselwerk: Fa. De Bruhn f 12.400; H. Bogaard, f 11.213 en C. Cort- vriendt en Zn., f 10.625. Perceel 2: timmerwerk: De Bruijn, f 13.600; J. v. Hast, f 11.824 en F. Leenhouts, f 12.945. Perceel 3: Schilderwerk: J. van Horck, f 1690; J. van Damme f 1685; A. Zonnevijlle f 1605 en Hennekeij (Waterlandkerkje) f 1220. De gun ning is aangehouden. Axel LANDBOUW VOORLICHTINGSAVOND. In de bovenzaal van het Centrum te Axel werd een voorlichtingsavond gehouden van het Landbouwcoöpera tiecentrum. De heer J. Hof uit Goes, secretaris-penningmeester van deze organisatie, sprak 'n inleidend woord, waarna de heer G. M. G. Kraak, die verbonden is aan de Melkcentrale in Den Haag, een lezing hield over de coöperatieve zuivelproductie. Tot slot volgde een uitvoerige gedachten- wisseling. TONEELAVONDEN VAN „THALIA". In het Gezellenhuis te Axel, dat tot de laatste plaats bezet was, gaf de R.K. Toneelvereniging „Thalia" de première van de comedie „Adel in livrei", een symphonie van leu gens met een slot-accoord, in 3 be drijven door Henk Bakker. Nadat de regisseur, de heer A. v. d. Linden, een toelichtend woord had gespro ken, wisten de dilettanten door uit stekend spel het publiek de hele avond te boeien, zodat de opvoering een succes werd. Maandagavond werd een reprise gegeven. De te IJzendijke gehouden collecte voor het carillon, dat H.M. de Koningin aan Amerika zal aahbieden, heeft 209.15 opgebracht. Verwarrende situatie bij het veer Anna J»coba--Zijpe. Het verkeer, bestemd voor de veerpont Anna JacobaZtfpe dient zich zowel in Anna Jacoba als ln Zijpe links van de weg op te stellen. Met een bordje „Parkeerverbod voor rechterzijde van de weg" wordt de automobilisten duidelijk ge maakt1 De Toeristenbond A.NAV.B. heeft thans verzocht ter verduidelijking borden bij de parlceerstroken te ilaatsen met een opschrift, waaruit iljjkt, dat het wachtende verkeer zich links van de weg moet opstel len. Nederlandse landbouwweek van 7 tot en met 11 Juli. De Nederlandse landbouwweek wordt dit jaar te Wagenlngen ge houden van 7 tot en met 11 Juli. De organisatie berust wederom bij het Nederlands genootschap voor land bouwwetenschap en het Nederlands Instituut van landbouwkundig inge nieurs. Stoffelijk overschot H. Minkema ter aarde besteld. Te Zierikzee werd onder grote be langstelling op de Algemene Begraaf plaats het stoffelijk overschot ter aarde besteld van de heer H. Min kema. in leven technisch hoofd-amb- tehaar van de P.Z.E.M. aldaar. Aan ae groeve werd het woord gevoerd door ir. T. Michielsen, directeur van de N.V. P.Z.E.M., die wees op de gro te verdiensten van de overledene voor het bedrijf. Namens de P.ZÜI werd nog gesproken door de hoofd ingenieur ir. H. Everwijn en de heer C. Keiler, technisch hoofdambtenaar, welke laatste spreker ook de Bond van Hogere en Middelbare Technic» vertegenwoordigde. De voorzitter van het Ambachts schoolbestuur, mr. C. J. B. de Croo. Erees het werk van de overledene als estuurslid en herinnerde er aan dat door diens toedoen er een bloeiende electro-technische afdeling aan de school ontstond. Ir. H. D. J. Swaters. hoofdingenieur-directeur van de Pro vinciale Waterstaat te Middelburg, vroeger te Zierikzee. schetste het be langrijke werk van de heer Minke ma voor de geallieerde zaak in de moeilijke dagen van 1944. De heer P Leenhouts. technisch ambtenaar te Oud Vossemeer, sprak woorden van afscheid namens personeel en perso- neels-vereniging. Ds. J. B. Th. Hugenholtz uit Am- merstol besloot de plechtigheid met het „Onze Vader," waarna een broer van de overledene dankte voor de laatste eer. De Virginia sigaret met de nieuwe kwaliteitsnorm VOORWEDS TRIJP NEDERLAND BELC.1E. Met stand 11 konden beide partyen tevreden zijn. De wedstrijd Rode DuivelsZwaluwen, die Dinsdagmiddag te Gent werd gespeeld, is in een l—l gelijkspel geëindigd. De ontmoeting is wat betreft do Zwaluwen tegengevallen. Zij waren ln de eerste helft sterkei cn Ueten toen aantrekkelijk spel zien. De Belgen hadden de grootste moeite om ver band in hun ploeg te krijgen en het tempo aan bun kant liet eveneens te wensen over. Bij de Zwaluwen vlotte het veel beter. De beide backs Bakers (PSVj en Albers (Vitesse) waren zeer trap- vast, in de middenllnie verzette Van Schijndel bergen werk en in de voor hoede bleek Bennaars (Dosko) in uitstekende conditie. Na de bevredigende eerste helft daalde het spelpeil geducht, althans aan Nederlandse ztfae. De Belgen voerden het tempo op, maar gingen tevens veel forser spelen. Ze bereik ten er mee, dat van een Nederlands overwicht geen sprake meer was cn dat doelman Landman (Sparta) al zijn talenten nodig had om ons voor een nederlaag te vrijwaren. Met de uitslag 11 konden tenslotte belde partijen tevreden zijn. Bij de Zwaluwen waren Landman en Bermaars uitstekend en ook mid- voor Cor van der Glip (Emma) deed voor rust aardige dingen. Spil Bak ('t Gooi) en linkshalf Feldman (A FC) hebben niet aan de verwach tingen beantwoord. In de Belgische voorhoede was rechtsbuiten De Bruyn voortdurend snel en gevaarlijk en ontpopte midvoor van Pottelberghe zich als een harde werker. SPEL VERLOOP. Na de aftrap ontplooiden de Zwa luwen een pittig aanvalsspel, dat de Eelgische achterhoede voor lastige problemen stelde. In de 10e minuut zond Bennaars een scherp schot in uit een pass van Kuneman. Seghers raakte de bal wel aan. maar kon toch niet verhinderen dat het leer via de paal over de doellijn ging (1—0). De Zwaluwen behielden het initi atief, maar de Belgen verweerden zich met hun bekende vinnigheid en hadden niet over pech te klagen, toen Bennaars voor open goal miste en later Van der Gijp, eveneens m gunstige positie, faalde. In de tweede helft trokken de Ro de Duivels feller van leer cn kon Bakers, al heel kort na de hervat ting, een zeker schijnend doelpunt slechts op het nippertje voorkomen. De Belgen kwamen terug, speelden onze verdediging uit elkaar, maav vonden steeds weer een Landman, die hun de weg versperde. Pas na een hall' uur wist van Pottelberghe, snel doorlopend op een verre pass van De Bruyn, met een onhoudbaar schot onze doelman te passeren. In het laatste kwartier zakte het spelpeil tot beneden de middelmaat. Met de stand 1—1 kwam het einde. Als voorwedstrijd voor de ontmoe ting Rode Duivels- Zwaluwen kwa men de Belgische en de Nederlandse politieploegen tegen elkaar uit. De uitslag was 00. „Nihil Sine Labore" met „Hij, Zij en Hottentot". „Nihil Sine Labore", de Middel burgse gijmnasiastenvereniging, bracht Dinsdagavond ais voornaamste bestanddeel van haar feestavond het blijspel „Hij, Zij en Hottentot", van William Maples en vertaald door J. C. van Kerckhoven, op de planken van het Schuttershof. De praeses. de heer W. Spijkerboer, sprak een woord van welkom. „Hij, Zij en Hottentot" is een met vaardigheid geschreven stuk, dat uit munt door geestige, welhaast spitse dialogen en dat met name aan de hoofdrolspeler een dankbare taak te vervullen geeft. Het gegeven is zon der meer simpel: een Zondagsruiter wordt per abuis aangezien voor een „crack" op hippisch gebied en dat nog wel in een milieu van geëxal teerde paardenliefhebbers, waarin hij zich om Amor's wil begeeft. Het „voorwerp" zijner verering blijkt eveneens een verwoed minnares van de ruitersport en om harentwil stort de Zondagsruiter zich in een voor hem naargeestig avontuur. Hij geeft voor een steeple-chase te zullen lij den, hoewel slechts 't woord „paard" hem de bibbers al bezorgt... Onder regie van mevrouw A. A. Scheltens-Koop en j'hr. mr. E. W. F. Wttwaal van Stoetwegen hebben de gymnasiasten dit door William Ma ples tot een dankbaar te spelen stuk egeven, over het alge- J AfgÉ uitgewerkt meen recht doen wedervaren. Afge zien van een enkel hiaatje in de rol vastheid, is er met vaart en verve gespeeld. Met name H. Colmjon als de butler; Freddy Corver als Carol Cliadwick en Els Snoep als Peggy Fairfax bewogen zich ongedwongen over het toneel, terwijl ook J. Peeck de Zondagsruiter Sem Hairington goed gestalte wist te gven. Voor een geestig entre-acte-intermezzo zorgde Anton Peeck met een voordracht over Julias Caesar. Tijdens de pauze konden de bezoekers een archief-ten- toonstelling bezichtigen, waarna een geanimeerd bal deze avond comple teerde. Ledental „Medioburgum" steeg in 1951 aanmerkelijk. Het ledental van de Middelburgse Gymnastiek- en Schermverenigmg „Medioburgum" steeg in de periode van December 1950 tot December 1951 van 158 tot 205; een vooruit- gang dus van 47 nieuwe leden, zo blijkt uit het jaarverslag van deze vereniging. Onder deze 205 leden be vinden zich 101 meisjes, 47 jongens, 37 dames en 20 heren. Het jaar 1951 was voor „Medioburgum" een jubi leumjaar; de vereniging bestond na melijk zestig jaar. Het voorzitter schap ging over van de heer P. Cap- pon op de heer W. P. Joziasse, ter wijl de heer A. B. Crucq als secreta ris werd benoemd. De jubileummars in April werd een froot succes, evenals de door „Medio- urgum" in Juni georganiseerde Avondvierdaagse. Onaer auspiciën van de Zeeuws-Brabantse Turnkring werd op 30 Juni een turn-demonstra- tie gegeven, waarbij ook de vereni gingen uit de omliggende plaatsen waren uitgenodigd, van 27 Juli tot en met 4 Augustus nam ook „Medio" deel aan de sportuitwisseling Middel burgFolkestone. Eén van de glorie- punten van het jaar was de viering van het zestigjarig bestaan op 1 September, op 3 November gevolgd door het hoogtepunt van het jaar: de jubileumuitvoenng. Het jaarverslag van de penningmeesteresse. mej. P. Meeuwse, bleek geen aanleiding te geven tot toekomstzorgen. Voor het komende jaar staat o.m. op het programma de deelname aan een uitvoering in April ten bate van de ontvangst van de sportvrienden uit Folkestone; een afstandsmars in Mei; de Avondvierdaagse in Juni, de Bondsfeesten te Den Haag en een nachtmars. De eerste uitvoering zal in Januari 1953 gegeven worden, ter wijl voorts gewerkt wordt aan de we- der-oprichting van de schermafde- üng. Middelburg CONTACTAVOND „ZEELANDIA" De Middelburgse voetbal- en atle tiekvereniging „Zeelandia" hield een contactavond, die door een groot aantal leden werd bijgewoond. De vertoning van films over door het Nederlands elftal gespeelde wedstrij den viel zeer in de smaak en de voor zitter, de neer J. Westerweel, sprak de hoop uit in de toekomst meer der gelijke avonden te kunnen aanbieden. Te Denn Haag behaalde de heer A Jacobs, leerling van de Middelburgse Machlnistenschool, het diploma C I als scheepswerktuigkundige. Prijsuitreiking radio prijsvraag voor het N.O.C. Op de HOKIJ-kunstijsbaan te Den Haag zijn Dinsdagavond door de vi- ce-voorzitter van net N.O.C., jhr. L. J. Quarles van Ufford, de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de radio-prijsvraag voor uitzending van Nederlandse deelnemers naar de Olympische Spelen te Helsinki. MOTORSPORT BETROUWBAARHEIDSR1T INTER-SCALDES. De motor- en autoclub Inter-Scal- des te Goes, organiseert Zaterdag a.s. haar eerste betrouwbaarheidsrit. Het wordt een oriënteringsrit over 85 km. de start is om half vier op de Markt te Goes, waar omstreeks 6 uur ook de finish zal zijn. VOETBAL UITSLAGEN «JUNIOREN COMPETITIE. •Junioren A. Groep A I: Schoondrj- ke IVlissingen I 22; Zeelandia I Amemuiden I 12; Walcheren I R.C.S. 11 30; Serooskerke IR.C. S. 1 2—5. Groep A II: Hansweertse Boys I Vlissingen II (uitg.); Kapelle I— Goes 118; Krabbendijke IGoes n Junioren B: Groep B I: Oostburg IVlissingen (afg.); Vlissingen II Middelburg I 20; Walcheren I Zeeuwen I 05; Nieuwland IZee landia I 31. Groep B II: Zeeuwen mVlissin gen I\ 11; R.CS. I-Middelburg 1H 22; Breskens lZeeuwen n 2 —2; Goes I-V.C.K, I 1—1; Vlissin gen HlMiddelburg n (uitg.). Groep B III: Goes 11's H. Arends- kerke I 52; Robur IKloetinge 1 0-0. Groep B IV: Zierikzee IMevo 1 9—1. Groep V: Axel ITerneuzen 1 33; A.Z.Vrv. 1Zaamslag I 5—1; Corn Boys IHoek I 31; Tern. Boys 1 Sluiskil I 4—1. Groep VI: Graauw I—Hontenisse I 0—2. KERKNIEUWS „LINDENHEUVEL" 1 MAART GEOPEND Het pastoraal centrum „Linden- heuvel" te Overveen, dat werd ge vestigd ln samenwerking met dc Wit- teveenverenlging te Ermelo cn de hervormde gemeente te Bloemendaal en waar als buitengewoon predikant ds. R- van der Mast werd beroepen, zal 1 Maart worden geopend. GEREF. KERKEN. Beroepen te IJsselmonde: P. C. de Vries te Emmercompascuum. Aangenomen naar Bandoeng: E. Pjjlman te Schlebroek-Hillegcrsberg- C. Bedankt voor Marrum: J. H. Tee- rink te De Lier; voor Strijen: G. C. Muntingh te Bergenheim. Ds. W. HENDRIKSEN OVERLEDEN. In de ouderdom van bijkans tach tig jaar is te Zeist overleden Ds. W. Hendriksen, emeritus predikant van de Christelijk Gereformeerde Kerk. Wilhelmus Hendriksen werd 18 April 1872 te Utrecht geboren en was aan vankelijk voor het onderwijs bestemd. Op ruim 32-jarige leeftijd werd hij te Den Helder als predikant bij de Oud- Gereformeerde Gemeente bevestigd. CftAANBEURS GRONINGEN. 26 Febr. Rode tarwe 21.2524. Witte tarwe 21.2525. Inlandse roggen 30.25— 33.25. Wintergerst inlevering 30.25— 35.75, vrij 20.25—22.75. Zomergerst 30.25 —37.50. Witte haver vrij 25.25—28.75 Groene erwten 40.80—59.30. Lijnzaad, witbloei 50.50—70.50. Lijnzaad blauw bloei 100.50—130.50. Mansholtgerst 30.25— 38. Halacapucijners 40.3547.30. eiern o t e rin g goes. Prijs voor verse kippeneiern f 1.98 per kg. Voor vuilsch&Uge en gewassen eie ren wordt 2 ct. per stnk minder uitbe taald. Bericht eierhandelaren. Grote kipeieren 10% cent. Kleine kip. eieren 9% cent. Ganseieren 25 cent. Kal- koenelcren 15 cent. VEILING THOLEN. Uiengewone 29.40, drielingen 25.70, stek 7.61. Aanvoer 1 ton. VISMIJN TE VEERE. 25 Februari. Export garnalen, aanvoer 959 kg., 9095. Handels garnalen, aan voer 1281 kg., 54—66. Schar, aanvoer 49 kg.. 20—27. Bot. aanvoer 72 kg., 17—24 Advertentie door rheumatiek, spit. ischias, hoorei- en zenuwpijnen, neemt dan uw toe vlucht tot Togal. Het middel dat baat. waar andere r&ien. Laat U dus niet langer kwellen, maar ge- bruik regelmatig Togal. Togal zui vert de meren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 0.83. f 2.08 en f 7.94 VEILING ZUID-BEVELANU. 26 December. Verpakt fruit: Goudreit netten A 5564, idem B 47. Golden De licious A 7380, idem B 57—63, idem C 40. Jonathan A 61—73, idem B 51—57 idem C 42—50. Cox Oranje Pippin A 89—91. Laxton Superbe A 58. Fruit voor exportGoudreinetten A 53.20—54.10. BC 43—47.10, 1 41—52, II 33.80—35. Jonathan A 50—58.10, BC 39.60 56, I 35—55.10, II 27.70—20.10. Golden Delicious A 64. BC 55, I 52—65. Cox Oranje Pippin I 69—75.10. Conference A 71—74, BC 70. I 58—66, H 33. Gewone veiling: St. Remy 3152. Klel- peren 3043. Gieser Wildeman 3452 Pondsperen 37. Goudreinetten 23—34 Golden Delicious 1648. Cox Oranje Pip pin 21—65. Jonathan 15—41. Zure Belle fleur 11—38. Laxton Superbe 20—48. Winston 3048. Present van Engeland 3643. Zoete Enngaarde 17—44. Goud reinetten (grol) 36-43. Goudreinetten (stek) 15—18. VEILING BERGEN OP ZOOM. 25 Februari. Rode kool 18—21. Witte kool 6. Savoye kool 19—26. Prei 23—25 Kroten A 2a Boerenkool 13—22. Sprui ten 47—59. idem niet geschond 3338 Witlof A 58—62. Idem B 45—49. Nero a 5056. Advertentie Amsterdamse Beurs 25 Febr. 26 Febr. Nederland 1948 (3%) 84 87% dito 1947 (3%) 3 8514 84 dito 1937 3 84% 85% Dollar-lening 1947 3% 93% 93% Investerlngscert. 3 89% 90% Nederland 196264 z.b. 89% 89% Nederland 196264 m.b 89% 89% Nederland N.W.S. 2% 69% 69% Ned. Indië 1937 A 3 89% 89 Grootboek 1946 3 89% 86% Nat. Hand. B 87 87% Ned. Handelmij- 140% 141% AKU 150% 152% Bergh's Jurgens 225 225 Calvé-Delft 111% 112 Centrale Suiker 169 Kon- Ned. Hoogovens 142 143 Unilever 181% 181% Ned. Kabelfabriek 191% 191% Philips 148% 150% Wilton Feycnoord 140% 144 Biliton 169 >/2 169% Kon. Petrol. Mij. 287% 287% Amsterdam Rubb. 84% 84% H A. Lijn 171 172% Kon. Paketvaart 119% 120 Ned. Scheepv. Unie 139% 139% Rotterdamse Lloyd 136 137 Stv. Mij. Nederland 156 155 Handelsver. A'dam 94% 93% Deli Batavia Mij. 99 93% Deli Mij. 73% 72% Mid. Continental 75% 74 Tide Water 45 45% Anaconda 52% 51% Bethlehem Stee: 52% 52 Genera] Motors 53% 53 Kennecott 86% 85% Shell Union 71% 71 •Baltimore Spw. 18% Miss K.T. Spw. New York Centr. Spw. 19% 19 Pennsylvania 19% 18% North American 20% 20% Rep. Stee] 43% 43% U.S. Steel 41% 40% Intern. Nickel 48 47% Na de vaste stemming van Maandag, die met name de Internationale Industriepa. pieren omhoog dreef, was men gisteren benieuwd hoe de markt zich zou houden. De opening was amper prijshoudend, doch na enig zoeken kreeg een gunstig sentiment de overhand en al spoedig was het niveau van de internationale Indus, triewaarden vrijwel gelijk of tets hoger dan Maandag. Ter beurze meent men, dat de gewijzigde arbitragevoorschriften van de Nederlandse Bank de verkoopdruk voor deze papieren wel niet geheel weg neemt, maar ln ieder geval belangrijk reduceert. ZON EN MAAN 28 Februari Zon- Op 7.30 Ondei 18.16 Maan: Op 8.17 Ondei 22 54 28 Februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HUOG WA rER u.-i-NAF u.+NAP 3.41 2.23 16.10 4.14 2.40 5.01 2.43 5.23 1.47 5.40 1.74 16.40 17.31 17.50 18.02 2.20 2.37 2.42 1.56 1.83 LAAG WAl'KR U—NAP UL—NAP 10.15 2.36 10.54 2.55 11.36 2.69 10.52 1.80 11.16 2.12 22.17 22.55 23.39 22.57 23.32 2.01 2.19 2.33 1.46 1.73

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11