NIEUWS UIT ZEELAND MAKRTBERICHTEN ZEEUWSCH-VLAANDEREN ONVERWACHTE NEDERLAAG VAN LEWEnORPSF. BOYS Wissel Zeeuws-Vlaanderen DINSDAG 26 FEBRUARI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT V oor j aarss ti erenkeuri n gen in W. Zeeuwsch-VIaanderen De verplichte voorjaarsstierenkeu- ringen, uitgaande van de Provinciale Commissie voor de bevordering van Rijkswege van de veefokkerij in Zee land, zijn begonnen. De eerste keu ring werd Maandag te Breskens ge houden, waar twee stieren werden aangevoerd, die echter afgekeurd werden- In Hoofdplaat kwamen vier stieren voor de jury, waarvan werd goedgekeurd Brutus van Hoofdplaat, eig. A. J. Cammaert. In Biervliet was de aanvoer veel groter. Er was daar ook vrij veel belangstelling. Van de 16 stieren werden er zeven goed gekeurd: Rika's Frans, eig. P. J. Boerjan; Harry van Welmeenentheid, eig. J. F. Dekker; Johan, eig. E. v. d. Hemel; Max, eig. E. v. d. Hemel; Anton, eig. S. van Hoeve—Cysouw; Kras, eig. H. Maas; Joop van Bier vliet, eig. Joh. v. d. Vijver. Te IJzendijke werden zeven stie ren voorgeleid. Hier werden er twee goedgekeurd en wel: Gonda's Rot- terda, eig. gebr. Van Gijs te Groede en Adriaan, eig. L. de Dobbelaere. Dertien stieren kwamen te Wa terlandkerkje voor de jury, welke er zeven goedkeurde. Het waren: Johan, eig. E. J. Buijsse-Blondeel te IJzen dijke; Jan, eig. C. de Vlieger; Fre- derik, eig J. M. de Maat; Frans Hl, eig. C. C. Tas; Koen, eig. C. C. Tas; Henk, eig. A. C. Sturm en Tom, eig. C. v. d. Houwe. De kwaliteit van de aangevoerde stieren was middelmatig. OUDHEIDKUNDIGE KRING. Donderdag 6 Maart, houdt de let terkundige en historicus, A. Lam- brecht, in de Graanbeurs te Hulst een lezing over de geschiedenis van Den- dermonde en de Dendertreek. De heer Lambrecht is in een in België bekende radiospreker en kenner van de historie en folklore van Vlaan deren. Donderdag 3 April wordt te Ter- neuzen, eveneens uitgaande van de Oudheidkundige Kring, door de heer K. Dane, gemeentesecretaris van Willemstad, een lezing gehouden. De heer Dane schreef een bekend histo risch werk over zijn woonplaats. Oostburg ONDERWIJS IN AMERIKA. Zaterdagavond sprak de heer J. Breure uit Steenbergen voor de af deling Oostburg van de Ned. Onder wijzers-Vereniging over zijn reis naar Amerika. De heer C. Vermeulen uit Cadzand heette de aanwezigen uit geheel Zeeuwsch-VIaanderen ook het Oostelijk deel was goed vertegen woordigd welkom. De heer Breure vertelde allereerst hoe zijn reis mogelijk was geworden. Er was geld over van het z.g. „kle- dingfonds" der Amerikanen door het snelle herstel van Europa en van dit overgeschoten geld werden hij, als mede een R.K. en een Christelijk col lega uitgekozen om naar de Ver. Staten te komen. Zij hebben alle schooltypen leren kennen, van kleuterschool tot univer siteit. Het viel op, dat meer nadruk wordt gelegd op het kunnen dan op het kennen. Elke middelbare school heeft een huishoud- en een ambachts- afdellng, maar de grootste invloed heeft de sport op de school. Naar de mening van de heer Breure staat het onderwijs niet op een al te hoog peil. De lagere en middelbare school zijn anders ingericht dan bij ons. „Zitten blijven" bestaat niet en huiswerk is onbekend. Opvallend was de grote mate van verantwoordelijkheidsge voel der leerlingen. Het ordeprobleem is vervallen. Op de universiteit is het juist om gekeerd: daar is de controle uiterst streng. Er is dan ook sprake van een betere selectie dan bij het Nedreland- se systeem. Spreker betwijfelde het overigens of het Amerikaanse sys teem het beste is. Uit enkele voor beelden moest volgens hem blijken, dat de Nederlandse student gemid deld twee jaar vóór is op zijn Ame rikaanse collega. Gekleurde licht beelden illustreerden het betoog van de heer Breure. Aan het slot van de bijeenkomst uitte de heer Weststrate uit Terneuzen de wens, dat het con tact tussen de leden van de N.O.V. in West- en Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen verstevigd zal worden. JAARVERGADERING A.B.V.A. Te Oostburg kwam de afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de Algemene Bond van Ambtenaren in jaarvergadering bijeen. De voorzitter, de heer W. C. van der Hooft uit Breskens, stelde in zijn openings woord vast, dat de A.B.V.A. bewezen heeft in het afgelopen jaar een fac tor van betekenis te zijn geweest in de sector van het overheidspersoneel. Naast kleine positieverbeteringen, door de vakbeweging bereikt, is de bond het apparaat van de arbeiders klasse om mede te werken de alge meen sociale, economische en cultu rele problemen op te lossen. De heren W. C. van der Hooft, K. Hamelink, A. Rlsseeuw en J. Wolfert werden in het bestuur herkozen. Tot afgevaardigden naar het aanstaande congres werden aangewezen de he ren J. Dopnegieter, K. Hamelink en J. Altena. Het voorstelom deel te ne men aan de nationale woningbouwle ningen lokte discussie uit De voor zitter concludeerde tenslotte, dat hier een grote taak ligt voor de arbeiders, van welke rang en van welke over tuiging ook. Het voorstel werd met groot enthousiasme aangenomen. Het hoofdbestuurslid de heer Franke hield tenslotte nog een inlei ding over de economische toestand van ons land. NOTABELEN BENOEMD. In de Ned. Hen*. Kerk te Oost burg werden als notabelen herko zen de hei en J. Bossand, A. de Ko ning en I. A. de Smit. In de vaca ture van de heer L. C. Versprille werd gekozen de heer H. j. ten Broe- ke. Zuidzande OPBRENGST COLLECTE De collecte „Klokken voor Ameri ka" bracht in Zuidzande een bedrag van f 40.31 op. OPVOERING REDERIJKERSKAMER. De Rederijkerskamer „Al doende leert men" te Zuidzande, gaf een ge slaagde uitvoering van het toneel spel „Een schip vaart uit." De spelers waren rolvast en men acteerde goed. Een gezellig bal oJ.v. Pierre Leen- houts en zijn „Zwin Boys", besloot de avond. DERDE LEERKRACHT In verband met de toename van het aantal leerlingen op de O.L. school te Zuidzande. heeft het gemeentebe stuur toestemming ontvangen van het ministerie van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen tot het aan stellen van een derde leerkracht met ingang van 1 April a.s. Hoofdplaat FEESTAVOND. De plaatselijke muziekvereniging „Oefening Baart Kunst" hield haar jaarlijkse feestavond. Na een muzikale rondgang door de gemeente brachten de leden de avond door m gezellig samenzijn. T.B.C.-OXDERZOEK In het programma van het bevol kingsonderzoek op t.b.c. te Hoofd plaat is een kleine wijziging geko men. Het onderzoek op Slijkplaat zal nJ. om 4.00 uur beginnen en niet om 4.30 uur, teneinde een aantal bewoners van Slijkplaat en Nummer Een nog in de namiddag te kunnen onderzoe ken. Van 4.305.30 uur worden de deel nemers van Sasput onderzocht, waar na het overige deel van Slijkplaat en Nummer Een aan de beurt komt. Nieuwvliet „NUT EN GENOEGEN". Een rijk gevarieerd programma, een feestelijke stemming en dienten gevolge een tevreden publiek te Nieuwvliet. Dat waren de kenmerken van een concert, dat de muziekver eniging „Nut en Genoegen" onder lei ding van haai- directeur, de heer Jac. Legrand gaf in de zaal van de heer P. Cornelis. Na afwerking van het muzikale gedeelte, waarvan het door een kwartet uitgevoerde „Sla venkoor" uit Nabuchodonosor van G. Verdi zeer zeker vermelding ver dient, werd een wedstrijd in eens gezindheid voor verloofde paren ge houden onder leiding van de direc teur der vereniging. Prijswinnaars werden de paren P. J. RïemensM. Schijve en Iz. van DaleM. Geluk. Ook de klucht „Moeder is abuis" oogstte veel bijval. Zij werd door de spelers op zeer verdienstelijke wijze voor het voetlicht gebracht. Burge meester Everaars bracht namens de aanwezigen dank voor het gebodene Tot slot volgde een geanimeerd bal waarbij de muziek werd verzorgd door de band „Amusemento" uit Groede, welke haar naam eer heeft aangedaan. Het bestuur van „Nut en Genoegen" kan op een buitengewoon geslaagde feèstavond terugzien. Axel WERK IN CLITEX-F ABRI EK AAN DE GANG. Zonder enig officieel gebeuren is Maandag te Axel een aanvang ge maakt met de werkzaamheden in de nieuwe werkplaatsen van de Clitex- fabriek. Vijftien personen zijn belast met stoppagewerkzaamheden. VANDALISME IN PLANTSOEN EN BOS. Bij het plukken van „katjes" zijn door de Axelse jeugd ernstige ver nielingen toegebracht aan het bos. Ook de pas geplante rozenstruiken in de plantsoenen bij de nieuwe buur ten moesten het ontgelden en men aarzelde zelfs niet deze jonge planten uit te rukken en aan anderen ca deau te geven Van gemeentewege vernemen wij, dat alles wordt gedaan om de daders dezer vandalismen op te sporen, waarna onherroepelijk pro ces verbaal volgt. Een der overtre ders is intussen reeds bekend. Hoek UITVOERING KINDERKOOR „CRESCENDO". Te Hoek gaf het kinderkoor van de zangvereniging „Crescendo" zijn jaarlijkse uitvoering in de gemeen telijke gehoorzaal. Na een openings woord van de voorzitter, de heer P. Ocké, waarin deze de jeugdige aan wezigen opwekte, toe te treden tot het koor, zong dit enige liedjes, op de piano begeleid door dokter H. Hof stee. De zang was van goed gehalte, vooral met de „Kleppermars" legden de jeugdige zangertjes veel eer in. Na een korte pauze voerde men het zang spel Elfenzang" op. dat door de aar dige pakjes der kinderen een waar succes werd. In een slotwoord deelde de heer Ocké mede, dat op initiatief van burgemeester A. F. Hanssens en onder leiding van de heer F. de Grote op 15 Maart een uitvoering zal worden gegeven, waaraan alle verenigingen van Hoek zullen medewerken. Uit de opbrengst van deze uitvoering zullen de herstelkosten van het toneel, dat enigszins in verval was geraakt, wor den bestreden. Iedere plaatselijke ver eniging zal gratis van het vernieuw de toneel gebruik kunnen maken. Terneuzen UITVOERING HARMONIE De Harmonie te Terneuzen gaf Maandagavond in het Concertge bouw een uitvoering voor leden en donateurs. Na een openingswoord van de heer C. L. de Snudt werd door de Harmonie onder leiding van de heer J. 'Meijers een muzikaal pro gram afgewerkt, dat vijf nummers omvatte. Er werd voortreffelijk ge musiceerd. Na de pauze, waarin een verloting werd gehouden, bracht een toneel groep het blijspel „Een vriend komt over" van Jan Timmer voor het voet licht. Aan alle medespelenden komt een woord van lof toe voor deze ver dienstelijke opvoering, maar in het bijzonthsr moeten toch genoemd wor den mej. A. v. Troost en de heren F. Clemminck en F. Leroux, van wie de laatste ook de regie had. Onder de aanwezigen merkten wij de burgemeester mr. P. Teilegen op. Vanavond Dinsdag wordt een herhaling gegeven. AFSCHEID Ds. G. F. OVEKGAAUW. Zondagavond nam ds. G. F. Over- gaauw in de Ned. Herv. Kerk te Schore afscheid van zijn gemeente. De scheidende predikant had als tekst gekozen 2 Corinthe 6 de ver zen 1 en 2 „En wij, als mede-arbei dende, bidden U ook, dat gij de ge nade Gods niet te vergeefs moogt ontvangen hebben." Na de predikatie dankte ds. Over- gaauw mede namens zijn vrouw voor al het goede dat ze in hun eerste predikantplaats hadden ondervonden. Namens het gemeentebestuur van Kapelle en Biezelinge sprak de wet houder Balkenende. Ds. G. de Boer uit Waarde sprak namens de Ringpredikanten en de heer P. M. Stevense namens de Kerk voogdij. De ouderling-scriba A. M. Goed heer, dankte ds. Overgaauw namens de Kerkeraad. Hierna sprak de consulent ds. Reijenga uit Yerseke. Deze liet de gemeente de scheidende predikant toezingen Gez. 94 waarvan de laat ste 4 regels. Na afloop van de dienst werd de gemeente in de gelegenheid gesteld persoonlijk afscheid te nemen van ds. en mevr. Overgaauw. WINKELRUIT SCHEURDE Het zoontje van de familie D. te Terneuzen, dat aan toevallen lijdt, viel in de Noordstraat tegen een gro te winkelruit van het magazijn J. De ruit kreeg een grote scheur. Dok ter A. C. van Breda Vriesman ver leende medische hulp. De schade werd bereids geregeld. WINTERLEZIXG In de Ned. Herv. Kerk te Terneu zen zal Donderdagavond a.s. de vier de en laatste winterlezing van dit seizoen worden gehouden. Dan treedt op dr. J. C. Koningsberger uit Am sterdam met het onderwerp: De toe komstverwachting in de Bijbel. Sluis TONEELAVOND De afdeling Sluis van de vereni ging voor volksonderwijs geeft Vrij dagavond in Hotel Sanders haar jaar lijkse feestavond voor leden en geno digden. Het programma wordt die avond verzorgd doör de toneelgroep van de Nederlandse onderwijzersver eniging, afdeling West Zeeuwsch Vlaanderen, die het stuk „Tot weder dienst bereid" zal opvoeren. SERENADE Zaterdagmiddag bracht de muziek vereniging „Apolio" uit Sluis een se renade aan de heer G. W. A. Metz, voorzitter van de harmonie, die zyn zilveren bruiloft vierde. Hij is reeds vele jaren voorzitter van het corps volgde in die functie zijn vader op. VOETBAL SluiskilClinge 23. In de eerste minuut forceerde Clin- je een aanval, waarbij linksbuiten Frankaert een hoge voorzet gaf, die door rechtsbuiten Segers werd inge kopt (0-1). Daarna golfde het spel enige tijd op en neer met Clinge iets in de meerderheid. Sluiskil kon maar niet voor het Clingc-doel geraken. De aanvallen van Clinge waren agressie ver met als resultaat, dat Segers, die zich goed had opgesteld, de stand op 0-2 bracht, waarmee de rust inging. Even na de hervatting ondernam Clinge weer een aanval, waarbij de verdediging van Sluiskil voor ver meend buitenspel bleef staan, die be sloten werd met een doelpunt van de midvoor (0-3). In de 18e minuut schoot Mobach uit een voorzet van Overbeke direct in (1-3) en twee minuten voor het einde bracht Mobach de stand ten slotte nog op 2-3. Het spel stond niet op hoog peil. Grote zege van IJzendijke. IJzendijke heeft een grote overwin ning op PSK weten te behalen. De eerste aanvallen kwamen van Philip pine, doch de IJzendijkse verdediging was op zijn post. Uit een voorzet van de IJzendijkse linksbinnen wist E. Langeraert voor de thuisclub de sco re te openen (10). Direct' daarna wist Hubreglse er 20 van te ma ken. Na een kwartier spelen wist P SK door een misverstand in de IJzen dijkse defensie tegen te scoren (2 1). Hesseling bracht de stand op 3— 1. Nog voor de rust scoorde H. Hu- bregtse het vierde doelpunt (41). Na de rust zette PSK alles op alles om de achterstand in te lopen. Zon der resultaat echter. Hesseling voeg de er zelfs nog een vijfde goal aan toe (51). Doordat Milliano in eigen doel kopte, kwam PSK gemakkelijk aan een tweede tegenpunt. Hubregtse. bracht tenslotte de stand op 6—2. Axel sloeg Terneuzen met 7 2 in vriendschappelijke wedstrijd. Axel speelde een vriendschappelijke voetbalwedstrijd tegen Terneuzen. De gastheren waren voor de rust sterk in de meerderheid, maar door dat Terneuzen technisch beter was, konden zij het voor de rust niet ver der brengen dan een 2-0 voorsprong. Na de rust had Axel nog meer over wicht. Het zat veel feller op de bal en Terneuzen werd in de verdediging gedrukt. De thuisclub voerde op re gelmatige wijze de score op tot 7-0, waartegen Terneuzen slechts een tref fer wist te plaatsen. Even voor het einde speelde een der Axzelse backs te hard terug, waardoor het toch nog 7-2 werd. By Axel vielen vooral Borghstein en v. d. Velde op. BILJARTEN BILJARTWEDSTRIJD P.T.T. Een team van de PTT te Vlissin- gen speelde een biljartwedstrijd tegen „Onder Ons" uit Schoondijke. Vorige week was de eerste ontmoeting, wel ke een 18-4 overwinning voor Schoon dijke opleverde. Zaterdag iL werd de retumwedstrijd te Vlissingen ge speeld. Ditmaal behaalde de PTT een 15-7 overwinning. De totale uitslag werd hier door 25-19 in het voordeel van Schoondijke, dat de beschikbaar gestelde beker mee naar huls nam. SCHAKfcN Terneuzen werd kampioen in de eerste klasse. In de eerste klasse van de Zeeuw se Schaakbond is de beslissing geval len. Doordat de einduitslag na arbi trage van de vijf afgebroken partij en in de wedstrijd Goes I - Middel burg II 5-5 werd, ging Terneuzen I met de titel strijken. De wedstrijd Middelburg H - Zierikzee eindigde in een 5 Vz - 4% overwinning voor de hoofdstedelingen. Hierdoor eindigden de Middelburgers weliswaar ongesla gen en met eenzelfde aantal punten gelijk met Terneuzen, doch de Z.- Vlamen behaalden betere bordpun- ten. Zij zullen in de komende promo tiewedstrijden ongetwijfeld hun best doen hun verloren plaats in de lan delijke competitie van de Kon. Ned. Schaakbond te heroveren. De eindstand luidt: Terneuzen I 5 4 0 1 8 31 —19 Middelburg H 5 3 2 0 8 27^—22% Goes I 5 3 1 1 7 27 —21 VUK I 5 1 1 3 3 22 —26 Zierikzee 5 1 0 4 2 22^—27% Vlissingen I 5 1 0 4 2 18 —32 In de tweede klasse A bracht Mid delburg III een bezoek aan Vlissingen H. De gasten wonnen met 3-7. En daar ook de wedstrijd tegen Koude- kerke, welke in een 5-2 stand moest wworden afgebroken, na arbitrage in een 6% -3^4 overwinning voor de hoofdstedelingen eindigde, zijn zij practisch zeker van het kampioen schap. Want indien zij de laatste thuiswedstrijd tegen Vlissingen n met 2\<2 - 7% zouden verliezen, is het kampioenschap nog een feit. Souburg n, dat Koudekerke ontving, moest met een 2% - l\'z nederlaag genoegen nemen. In de tweede klasse B leverde Goes n een fraaie prestatie door ongesla gen kampioen te worden. De laatste wedstrijd werd van VUK II met 7*£- 2]/2 gewonnen. Goes III won even eens met 7y2 -2 Vz van De Pion, ter wijl Middelburg IV in eigen huis met 4-6 de kous op de kop kreeg van 's-Gravenpolder. In de tweede klasse C groep 2 leg de Sluise Toren door een 5% - 4% overwinning op Oostburg beslag op de titel en zal nu een beslissingswed strijd moeten spelen tegen Terneuzen H, de kampioen van groep 1. Oost burg, dat gelijk met Sluise Toren eindigde kwam net een half bord puntje tekort. Zij zyn door hun spor tiviteit de dupe geworden, want in hun eerste wedstrijd tegen Breskens gaven zij twee partyen remise, die reglementair voor hen gewonnen wa ren (wegens niet opkomen van twee spelers van Breskens). De eindstand is nu: Sluise Toren 4 3 0 1 6 23 ys16 Vè Oostburg 4 3 0 1 6 23 —17 Breskens 4 0 0 4 0 13^—26 Sport Pick-upjes De finale heren-enkelspel voor het tenniskampioenschap van Nederland overdekte banen werd gewonnen door Wilton. Hij sloeg Teschmacher met 75, 2—6 en 6—4. De lairdenvoetbalwedstrijd Italië B— Turkije B, te Napels gespeeld, werd met 10 door de Italianen gewonnen. De jaarlijkse nationale veldloop over 8 kilometer van de Rotterdamse atle tiekvereniging Palthena werd gewonnen door Van der Weijden van Trekvogels in 26.21.2. •»r HRt wereldkampioenschap Cyclo cross te Geneve gehouden, eindigde met een zege van de titelhouder, de Frans man Rondeux. K.N.V.B. AFD. ZEELAND. Grote zege van Schoondijke op Sluis. De grootste verrassing in dc eerst© klasse was wel de nederalag van de kampioenscandldaat Lewedorpse Boys In B tegen Domburg, waarvan het gevolg is, dat Noormannen nog een kansje voor de titel maakt. Ook Groede verdedigde zUn theoretische kans op duidelijke wtfze. Walcheren incasseer de tegen de Groedcnaren zUn elfde nederlaag In successie. Schoondijke be- sloot de competitie met een daverende zege op Sluis. 12 8 2 2 18 41-23 Aardenburg 2 Lewed. Boys 1 Noormannen 1 Schoondyke 1 Groede 1 Domburg 1 's H. A. Kerke 1 Sluis 1 Walcheren 1 Renesse veroverde in de eerste klasse C de tweede plaats door een fraaie zege op Dreischor. De ont moeting Zonnemaire- r7i" werd uitgesteld. 13 7 3 3 17 42-23 14 6 3 5 15 43-35 11 5 4 2 14 31-20 11 5 3 3 13 24-20 13 3 4 610 34-36 11 4 1-5 9 22-32 11 0 0 11 0 6-53 -Zierikzee Burgh 1 Renesse 1 Dreischor 1 Zierikzee 3 Zonnemaire 1 14 12 1 1 25 65-20 14 6 17 13 35-19 14 5 3 6 13 28-33 14 5 3 6 13 22-34 12 1 2 9 4 13-57 Hulst 2 liep in de Res. eerste klasse A weer iets van zijn achterstand op Aardenburg 2 in, maar EMM 2 stelde teleur door van Oostburg 2 te verlie zen. IJzendijke 2 liet de laatste plaats aan PSK 2 over en Steen 2 boekte een royale zege op Ria W 2. BOKSEN Kampioenschappen voor twee Vlissmgse boksers. Maandagavond werden in Odeon te Rotterdam de laatste wedstrijden ge houden om de bokskampioenschappen van Zuid-Holland en Zeeland. Het gelukte twee Vlissingse boksers van D.O.S. een titel in de wacht te sle pen. Henny Nieuwpoort werd kam pioen in de lichtgewichtklasse, toen de Hagenaar Weenink in de tweede ronde opgaf. Henk Dik won op pun ten van De Lange uit Rotterdam, waardoor hij kampioen in de midden- gewichtklasse werd. Harry Bos won en Wim Snoek yer'oor. In de Apollohal te Amsterdam zijn Maandagavond internationale boks wedstrijden gehouden. In de hoofd partij voor de pauze won de Amster dammer Harry Bos van de Zweedse midden gewichtkampioen Stuve Fro- berg door k.o. in de viei'de ronde. In de hoofdpartij na de pauze be haalde de Amerikaanse neger Char ley Anglee een k.o.-overwinning op de Amsterdammer Wim Snoek. In de negende ronde plaatste Anglee een keiharde rechtse op de kaak van Snoek, die minutenlang bleef liggen. WIELRENNEN VERHELST WON TRAININGSRIT De Zeeuwse Wielerclub De Schel- demond" te Vlissingen hield een trai- ningsrit in de Scheldestad. Het par cours was van Dieshoeckstraat-Aag- je Dekenstraat-Koningsweg-Singel. dat 65 maal verreden moest worden. Er waren 19 reners aan de start ver schenen. Reeds van de start af werd deze trainingsrit in een flink tempo gereden. Het gelukte Verhelst uit Axel, twee ronden uit te lopen. Ook Willemstein wist een ronde voor sprong te nemen. De uitslag was: 1. M. A. Verhelst, 2 uur, 55 minuten; 2. M. Willemstein, Vlissingen; 3. N. Oosthoek, 's Heerenhoek; 4. P. v. d. Lijcke, Groede; 5. A. Cosijn, Middel burg; 6. J. Meulmeester. Middelburg. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 25 Februari. Kleiaardapelen 35 mm. opwaarts: Bint jes 12. Alpha's 10. Furore 13.7514. Beve. landers 14.5015.25. Meerlanders 13.50. Zandaardappelen: Noordeling 10. ia. Voran 8.50. Eigenheimers 0.50. Record 8.60—8.75. IJsselster 10.75. Libertas 10.25. Voeraardappelen: 5.257.25, alles per 100 kg. Prijzen berekend op de handels- voorwaarden, vastgesteld voor de ver koop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM.. 25 Februari. Binnenlandse granen (officieuze note ringen per 100 kg. franco Rotterdam i; tarwe op vochtcondltie prijshoudend 23.5025.15; prima kwaliteit zonder vochtcondltie prijshoudend 24.76— 25.50. Voedergranen: de markt blijft flauw gestemd; zomergerst 3536.75; haver 25 —27.50; rogge 30.50—32. Peulvruchten boerenschoon: groene erwten, flauw 3862; schokkers, flauw 3860; bruine bonen, prijshoudend 30 41. ROTTERDAM HAD VEERTIG JAAR GROOTSTE VEE-AANVOER. Uit de thans bekend geworden cijfers over het afgelopen jaar blijkt, dat Rot terdam op de lijst der veemarkten bo venaan prijkt. In deze stad, waar twee maal in de week markt is. werden in to taal in 1951 2.062.072 stuks vee (paarden inbegrepen) aangevoerd tegen 290.251 in 1950. Boven de 300.000 komt verder alleen nog 's-Hertogenbosch. Vervolgens Ro men Utrecht (260.021), Leeuwarden (237.654) en Zwolle (207.927). Meer dan honderdduizend beesten werden tenslotte nog aangevoerd in Groningen, Purme- rend, Leiden en Doetinchem. Overigens is het merkwaardig, dat op alle grote markten de aanvoeren van schapen en lammeren zijn achteruitge gaan, terwijl schapen toch zeer hoog ge prijsd staan en de exploitatie lonend Is. De oorzaak van deze teruggang is waar schijnlijk te vinden in het risico, dat de fokkers lopen door de aanvallen van honden. VISMIJN TE VEERE. 25 Februari. Export garnalen, aanvoer 1017 kg., 90. Handels garnalen, aanvoer kg., 52—69. Schar, aanvoer 80 kg 17—22. Bot, aanvoer 108 kg.. 16—17. On gesorteerde vis, aanvoer 110 kg., 1618. VEILING ZUID-BEVELAND. 25 Februari. Groenten: Spruiten A 4! —50. idem B 3338. Veldsla 34—36. Groe ne kool 9^—17. Rode kool 13—20. Gele Savoye kool 15. Witte kool 6—11. Prei 22—33. Uien (stek) 2—10. Knolselderij 2—3.50. VEEMARKT ROTTERDAM. 25 Februari. Aangevoerd in totaal 1624 dieren, waaronder 956 vette koeien en 669 varkens. Prijzen per kg.- vette koelen 2.80—3, 2.60—2.75, 2 30—2.55; varkens. Ie vend gewicht, 2.12—2.10—2.06. De aan voer van vette koeien was iets minder m stroeve handel, prima dieren goed prys- houdend, verder vooral niet hoger. Var kens, aanvoer groter met luie handel en vooral by de afloop daalden de prijzen iets. Waar zijn onze schepen Arnedijk 24 te Hamb. n. Bremen. Arkeldijk p. 25 Sable eiL n. N. York. Aver dijk p. 25 Great Aaco n. N. Orl. Aardijk 25 v. Baltim. n. Cape Henry. Almdijk 24 te Antwerpen. Andijk 25 te Vera Cruz. Bloemfontein 25 te Antw. Celebes 24 te Soerabaja. Delfshaven 23 v. B. Aires n. PepeL Diemerdyk p. 25 Cape San Lucas. Eemdijk 22 te Houston. Friesland p. 24 Ouessant n. Algiers. Graveland p. 24 Boa Vista n. Santos. Hermes 24 te Port of Spain. Indrapoera 24 te Soerabaja. Java 25 te Semarang. Jagersfontein 24 te Port Elisabeth. Klipfontein p. 24 's av. dw. Monrov. Loppersum p. 25 Oporto n. A'dam. Minjak 24 te Balik Papan. Maasland p. 25 Dover n. Las Paimas. Maaskerk 24 te A'dam. Meerkerk 25 te Chittagong. Mataram p. 25 Great Abaco n. Galvast Nieuw Amsterdam 24 te Christobal. Orestes 25 te New York. Phrontis 23 te Aalborg. Rotti 24 te Southampton. Ruys 23 te Durban. Sibajak 25 te Djakarta. Sommelsdyk 24 te New Orleans. Tabinta 24 te Port Said. Tabian 24 te Djakarta. Tjisadane 25 te Yokohama. Tjibadak 24 te Sydney. Weltevreden 24 te Balik Papan. Willemstad 25 te Grenada. Zeeland 24 te Fort Swettenham. Hulst 2 Hontenisse 2 Steen 2 EMM 2 Oostburg 2 Ria W 2 Hoof dpi. 2 IJzendijke 2 PSK 2 14 12 1 12 10 2 6 1 6 0 5 1 3 1 3 19 3 1 10 13 9 1 25 48-20 0 22 78-11 3 19 54-28 5 13 39-29 6 12 42-33 7 11 32-35 7 24-39 7 25-65 7 14-55 5 17-58 Clinge 2 kwam in de Res. eerste klas se B met een grote zege uit Sluiskil terug en veroverde daardoor de twee de plaats. De Zeeuwen 3 liet zich door Breskens 3 op eigen terrein de kaas van het brood eten. Biervliet 2 Clinge 2 Zeelandia 2 Breskens 3 Axel 3 De Zeeuwen 3 Sluiskil 2 8 5 1 2 11 23-12 9 4 3 2 11 22-11 7 4 2 1 10 13-12 6 4 0 2 8 21-14 9 3 2 4 8 18-15 8 3 1 4 7 14-18 9 0 18 1 6-35 Het was maar een benauwde zege. die Vlissingen 3 in de Res.-eerste klasse C op Middelburg behaalde, maar de kop bleef behouden. Terneu zen 3 blijft de Vlissingers echter dlclit op de hielen zitten. Yerseke 2 verloor onverwacht van Goes 3. Vlissingen 3 Terneuzen 3 Middelburg 3 Goes 3 Yerseke 2 Luctof 2 Robur 2 10 9 0 1 18 51-14 10 8 1 1 17 35-15 10 6 1 3 13 38-27 11 5 0 6 10 28-29 10 4 1 5 9 16-26 11 2 2 7 6 18-36 12 0 1 11 1 23-62 Middelburg 4 slaagde cr In de tweede klasse A in Hansweertse Bovs 2 een puntje af te snoepen, ter wijl RCS 3 zijn tweede overwinning behaalde op Noormannen 2. Kruiningen 2 12 11 1 0 23 40-14 Kwadendamme 1 12 9 2 1 20 41-19 6 2 3 14 34-27 Middelburg 4 Noormannen 2 Hansw. Boys 2 RCS 3 Zeelandia 3 Volharding 2 5 1 7 11 30-30 3 2 6 8 33-30 2 1 6 5 20-33 2 17 5 13-28 0 2 8 2 19-50 Biervliet 3 behield in de tweede klasse B de leiding door een ruime zege op Zuidzande en het kampioen schap zal de haringkakers wel niet meer ontgaan. Biervliet 3 Retranchem. 1 Zuidzande 1 Middelburg 5 Groede 2 12 10 2 11 7 1 12 5 0 4 1 0 22 54- 7 3 15 39-16 7 10 22-41 9 15-34 10 0 0 10 0 3-35 Hontenisse 3 en Zuiddorpe 1 zorgden in de tweede klasse C beide weer voor overwinningen, zodat er in de stand van de kopgroep geen wijzi ging kwam. Zuiddorpe 1 Hontenisse 3 Koewacht 2 Com Boys 3 Graauw 1 Vogelwaarde 2 11 8 3 0 19 36-18 12 7 3 2 17 50-31 14 3 3 8 9 28-38 9 4 0 5 8 27-38 11 2 2 7 6 27-35 7 1 3 3 0 11-19 Dreischor 2 behaalde in de tweede klasse D zijn eerste overwinning, zo dat het nog niet vaststaat, wie hier onderaan zal eindigen. Burgh 2 10 8 1 1 17 37-17 SVOWK 1 9 5 1 3 11 31-14 Renesse 2 10 1 4 5 6 15-27 Dreischor 2 9 1 2 6 4 14-39 In de derde klasse A boekten de beide koplopers, Domburg 2 en Goes 4, beide monsteroverwinningen op resp. Middelburg 6 en Lewedorpse Boys 2. Goes 4 9 7 1 1 15 42-11 Domburg 2 9 6 2 1 14 41-1S Middelburg 6 7 1 1 5 3 10-39 Lewed. Bovs 2 9 1 0 8 2 10-35 EMM 3 kreeg van Breskens 4 in de derde klasse B een gevoelig pak slaag, dat de Vlissingers de tweede plaats kostte. Sluis 2 behield de lei ding. Sluis 2 11 8 1 2 17 32-15 Breskens 4 9 6 2 1 14 38- 9 EMM 3 12 5 3 4 13 24-33 Oostburg 3 10 3 0 7 6 31-33 De Zeeuwen 4 7 1 2 4 4 11-20 Retranchement 2 9 2 0 7 2 19-45 Hulst 3 liet er in de derde klasse C tegen Hontenisse 4 geen gras over groeien en won met 72. Rapenburg 2 en Steen 3 klopten resp Sluiskil 3 en Graauw 2. Hulst S 12 11 0 1 22 85-16 Rapenburg 2 10 6 1 3 13 29-29 Sluiskil 3 12 4 1 7 9 27-45 Graauw H 12 4 0 8 8 31-42 Hontenisse 4 9 3 1 5 7 24-35 Steen 3 12 3 1 8 5 33-63 Nagekomen advertentië. Heden over teea, nb een kortstondig, smarte lijk Lijden, onze geliefde Vader, Behuwd- eD Grootvader, JAN DE BBEE, Weduwn. van SUZANNA ROELSE. in de leeftijd van ruim 68 jaar. A. DE BREE. N. DE BREE— DE RIDDER L. FLEURBAAY DE BREI- P. F. FLEURBAAY En Kleinkinderen. Vlissingen, 25 Februari 1952. Bosjeslaan 25. De teraardebestellinf zal plaats vinden or Vrijdag 29 Februari a.s des nam. 2 uur. vans' ^ncïp^Jaqn 25.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9