NIEUWS UIT ZEELAND MAKRTBERICHTEN WALCHEREN Sport Pick-upjes ONVERWACHTE NEDERLAAG VAN lEwrnnony: ROYS PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 5 DRONKEN' FINSE ZEELUI OPGEBRACHT. Zondagavond is het in Vlissingen op enkele plaatsen nogal rumoerig ge weest. Opvarenden van een Fins schip hadden toestemming gekregen om te passagieren, maar konden, een maal aan de wal, blijkbaar niet tegen de kracht van de Hollandse jenever Reeds om negen uur in de avond wa ren de cellen van het politiebureau geheel „uitverkocht". Degenen, die niet op het bureau geherbergd kon den worden, werden per auto weer naar het schip vervoerd. In totaal werden 18 zeelui opgebracht. ZEEUWSE SUCCESSEN OI» HONDENTENTOONSTELLING TE BREDA Op de clubmatch van eetterhonden te Breda gehouden, behaalde mej. C. C. Sprengor te Domburg het predi- caat „U" met een Gordon-setter en ,G" met een Iersesetter en één ère-pry's. De heer P. P. de Smet te Oostburg behaalde „Z.G." met een Gordon-setter. De heer C. Joziasse tweemaal „Z.G." en „G" en twee ere-prtfzen met Engelse setters. KOSTEN V.G.L.O. Tengevolge van het gering aantal leerlingen der gemeentelijke school voor voortgezet lager onderwijs 39 ln 1951 en van het feit, dat deze tak van onderwijs do beschikking heeft over een afzonderlijk deel van het schoolgebouw aan het Veerse Bolwerk, zal het per leerling uit te trekken bedrag volgens de begroting van 1952 7065 moeten bedragen. B. en W. achten dit hoge bedrag, medo gezien de belangrijk lage koa- ten van de niet ln een afzonderlijk gebouw gehuisveste bijzondere klas sen voor v.g.Lo. niet redelijk voor dc berekening der eventueel aan bijzon dere scholen te betalen vergoeding en stellen de raad voor aan de minis ter van onderwijs te verzoeken de openbare school voor v.g.Lo. voor de bepalingen van het bedrag voor het bijzondere v,g.l.o. buiten aanmerking te laten. De raad zal voor 1 Maart moeten bepalen welk bedrag per leer ling voor de biJzondero scholen voor v.g.l.o. ter beschikking zal moeten worden gesteld en B. en W. komt het redelijk en gewenst voor deze be dragen gelijk te' doen zijn aan die der voorgaande jaren. Domburg Vlissingen JUBILEUM OHR. VAKBEWEGING Op 21 Februari was het 25 jaar geleden dat in Vlissingen een afde ling werd opgericht van de Neder landse Centrale Bond van Christelij ke Arbeiders in de Bedrijven van Voedings- en Genotmiddelen, de N.C. V.G.B. Do oprichters waren dc he ren Van Boeien en Den Engelsman, van wie de eerste thans lia van het hoofdbestuur is en de tweede lid van het bestuur is der afdeling Middel burg. In deze oprichtingsvergadering traden 12 leden toe. op het ogenblik bedraagt het ledental ongeveer 85. Het jubileum zal op 13 Maart a.s. in een ledenvergadering met enige fees telijkheden werden herdacht. Bij deze gelegenheid zal aan twee leden het gouden insigne worden uitgereikt, verbonden aan het 25-jarig lidmaat schap. Het hoofdbestuur zal in deze bijeenkomst vertegenwoordigd zijn. BEN'OEMINGEN ENZ. B. en W. van Vlissingen stellen de raad voor om tot onbezoldigd amb tenaar van de burgerlijke stand te benoemen mr. B. Kolff, burgemees ter. Voorgesteld wordt de heer J. Kem- pe, tijdelijk concierge aan de Avond school voor Nijverheidsonderwijs te benoemen in vaste dienst. Van het raadslid ir. M. A. L. Beun is een schrijven ontvangen, waarin hij me dedeelt ontslag te nemen als lid van de gemeenteraad. Van de heer J. Waverijn is een schi'ijven ontvangen, waarin hij verzoekt om eervol ont slag als regent over het Burgerwees huis. B. en W. stellen voor dit ont slag eervol te verlenen onder dank betuiging voor de door hem in deze betrekking bewezen diensten. DE BOCHT IN DE PRINS HENDRIKWEG. B. en W. van Vlissingen hebben by de raad een voorstel ingediend om de bocht in de Prins Hendrikweg minder scherp te maken, waartoe een deel van de plantsoenstrook 2al worden opgeofferd. Ook zal op dit punt de bocht worden voorzien van een klin kerbestrating en zullen de op dc bui tenbocht aansluitende wegen niet meer op de Prins Hendrikweg uitko men, maar op een nevenbaan, opdat het gevaar voor het snelverkeer ge ringer zal zijn. De kosten van dit werk bedragen totaal 5500.—-. BEDRIJFSFILM SÏUCADOORS. In gebouw „Unitas" te Vlissingen, werd voor de plaatselijke stucadoors, aannemers en andere belangstellen den een bedrijfsfilm in twee delen vertoond, getiteld: „De stucadoor en zijn werk". Na een kort openings woord hield de heer Ant. Poptie, al gemeen secretaris van de „Commis sie voor meer en beter slucadoor- werlc", een inleiding, waarin hij het ontstaan en de ontwikkeling van het stucadoorsvak schetste. Hierna ver toonde men de film over het oude en het moderne stucadoorswerk. A.R. KIESVERENIGING „NEDERLAND EN ORANJE" De Centrale A.R. Kiesvereniging „Nederland en Oranje vergaderde te Vlissingen onder leiding van de heer A. Schout. De secretaris, de heer M. A. van de Putte te Souburg bracht verslag uit van de vergadering, die het Centrale Convent hield. In zijn jaarverslag wees de secre taris er op, dat het medeleven mét de Centrale bh' de kiesverenigingen goed was. Het lodental bleef ongeveer gelijk aan dat van het vorig jaar. Met leedwezen werd vermeld het overlij den van de heren Chr. Polderman te Biggekerke en J. L. de Wit te Vlis singen, die een voorbeeld waren in trouw en yver voor de A.R. Partij. De penningmeester, de heer W. Pop- Pe te Vlissingen, kon zijn jaarverslag hesluiten met het vernielden van een batig slot groot f 88,31. De voorzitter gaf daarna een toe lichting op het advies van het Cen traal Comité voor de vaststelling van de candidatenlijst voor de a.s. kamer verkiezing. Na de pauze gaf hij een overzicht van verschillende politieke vraag stukken. FILMS VAN DE WEEK „Gun Crazy'", gangsterfilm. Gun crazy van Joseph H. Lewis. Alleen voor mensen met sterke zenuwen, deze buitengewoon rauwe, maar voortreffelijk gemaakte film over een jonge zwakkeling en zyn geldzuchtige, afschuwelijke vrouw, die beiden „revolverziek" zijn en van de ene misdaad in de andere verval len. De laatste bankoverval, welke het geld moet verschaffen voor de vlucht naar het buitenland, wordt het tweetal noodlottig: hun leven vindt een gruwelijk einde. Peggy Cummins en John Dahl zijn goed in de hoofdrollen, maar de film dankt vooral haar waarde aan de regie, de fotografie en de montage, welke veel bijdragen tot de opbouw van de spanning. (Alhambra, Vlissingen). Middelburg AANBESTEDING. Bij de openbare aanbesteding, gehou den op 22 Februari 1D52, voor het bou wen van een woning met iandbouwsehuur, waarin veestalling, met daarbij behoren de werken in de gemeente Middelburg, aan de Nieuwe Vlissingseweg voor reke ning van de heer J. Lorier, werd als volgt ingeschreven: Firma de Rijke en van Belzen te Mid delburg voor f 57.200; L. P. in 't Veld te Middelburg f 55.970; A. C. Polderdijk te Nieuw- en St. Joosland voor f 51.190; C. Holthuyzerr, Middelburg voor f 55.860; L. de Rijk te Middelburg voor f 56.697; J. M. Goedemondt te Vlissingen voor f 58.444; Firma C. Vaes en Zn. te Sou burg voor f 55.500; Firma ïz. Franse en Zn. te Middelburg voor f 53.190; Firma C. Joziasse en Zoon te Middelburg voor f 57.975; N. Th. van Doorn te St. Lau rens voor 57.200; J. Olyslager te Mid delburg voor f 55.960; J. Jobse Mzn\, te Oostkapelle voor f 55.840; A. Blanken- burgh te Nieuwdorp voor f 56.980; Firma J. van Wieringen te Alphen aan de Rijn voor 58.385. Westkapelle VERGADERING Z.L.M. Te WeBtkapelle vergaderde de afde ling van de Z.L.M. in het café van de heer Huibregtse, onder voorzitter schap van de heer P. K. v. Rooijen. Deze noemde het afgelopen jaar als „een goed boerenjaar", waarin als voornaamste gebeurtenis de verka veling rond Westkapelle tot stand kwam. De secretaris deelde mede, dat de afdeling thans 78 leden telt en dat 1951 een batig financieel slot gaf. Tot bestuursleden werden herkozen de he ren K. Minderhoud Jz. en P. Minder- houd -Stz;. Tot' lid voor de adviescom missie voor de herverkaveling werd in dc plaats van de heer W. M. Min derhoud, die niet herkiesbaar was, ge kozen de heer J. Minderhoud Jz. Uit de vergadering kwam daarop de wens naai' voren, dat er na 15 April, ir verband met de inzaai, geen herver kavelingswerkzaamheden meer zouden plaats vinden. Deze wens vond alge mene instemming. De secretaris van de Z.L.M., mi'. J. F. G. Schlingemann, hield na de pauze een praatje over het veevoedervraagstuk en het verzeke ringswezen, waarna de film vertoond werd: „Tezamen sterk in 't suiker werk". OUDERAVOND. Do school met de Bijbel hield te Westkapelle haar jaarlijkse ouder avond. Wegens ziekte van de voor zitter, opende de penningmeester, de heer P. K. v. Rooijen met gebed, waarna hij sprak over „de ware jeugd". Enkele kinderen der school droegen op keurige wijze gedichten voor. De onderwijzeres, mej. H. H. Trimpe sprak over het voor- en na deel van de rapporten. In de pauze was er gelegenheid het werk der leerlingen te bezichtigen. Aan de hand van lichtbeelden, werd een reis door Palestina verduidelijkt dooi' het hoofd der school, de heer A. H. de Vree. Na declamatie van mevr. F. A. GrootNibbelink, werd de bijeen komst met dankgebed gesloten. Arnemuicfen ALGEMENE VERGADERING „GROENE KRUIS". De vereniging „Het Groene Krui9" te Arnemuiden hield haar algemene ledenvergadering. In zijn openings woord herdacht de voorzitter, de heer J. J. Huijssen, het overlijden van burgemeester J. Langebeeke, die vele jaren secretaris van de vereniging was. Het ledental steeg van 638 tot 660, zodat practisch alle gezinnen nu zyn aangesloten. Het aantal ziekenbezoeken door de zuster in 1951 bedroeg 2305, t.b.c.- bezoeken 340 en bezoeken aan kraamvrouwen 375, resp. in 48, 27 en 37 gezinnen. In 19 gevallen werd praenatale zorg gegeven, 6 kinderen ondergingen een hoogtezon-kuur en 40 zgn. lopende patiënten werden door de wijkverpleegster in haar wo ning behandeld. Het zuigelingen consultatie-bureau werd 692 maal bezocht. Dit werk werd verricht door de zrs. A. v. d. Klooster en N. van Donk. Het magazijn en materiaal bevonden zich in goede staat. Er was een ba tig saldo van 2704,35, welk bedrag zal worden aangewend voor een pen sioenverzekering voor zr. Van der Klooster, die meer dan 30 jaar in dienst der vereniging stond. De begroting voor 1952 liet een nog ongedekt bedrag zien van 115,76. In het bestuur werd de heer Jac. Cornelisse benoemd; de heer J. de Hamer werd herbenoemd. In de kascommissie kwamen de heren C. Boone en C. van Hemert. Tenslotte sprak de voorzitter nog over de afde ling van het Centraal genootschap voor Kinderherstellingsoorden. Voor de uitzending van kinderen zal in sa menwerking met de boerenkapel van „Arne's Genoegen" en de toneelver eniging „Arne's Glorie" op 27 Fe bruari een toneel- en muziekavond worden gegeven. BONTE AVOND JET VIERDE PRINSENKIND". In Domburg werd door de plaat selijke vereniging „De Strandjutters" onaer leiding van de heer B. Gocd- bloed, een Bonte avond gegeven, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan de stichting „Het Vierde Prinsenkind". De wnd. burgemeester, wethouder J. de Visser, sprak een openingswoord, waarin hij de heer A. Schout, lid van het hoofdbestuur van de stichting en de heer J. L. van Leeuwen, directeur van Maatschap pelijke Zorg, in het bijzonder verwel komde. Op verdienstelijke wijze werd daarna een gevarieerd programma met zang, muziek en dans afgewerkt De regie bleek by mevrouw Soeaman- Huffenreuter in goede handen te zijn; zij mocht naast een welverdiendo ova tie, een bouquet bloemen in ontvangst nemen. De heer Schout sprak na af loop zijn waardering uit voor de wij ze, waarop men in Domburg werkt om gelden voor de stichting bij eikaar te krijgen. Do opbrongst van dc avond bedroeg f 207,21. Een tevoren gehou den collecte bracht t 92.31 op. Vrouwenpolder JAARVERGADERING VERENIGING VOOR CHR. L.O. De vereniging voor Christelijk la ger onderwijs te Vrouwenpolder hield haar jaarvergadering onder voorzit terschap van de heer J. Janse. Uit de verslagen van secretaris en pen ningmeester bleek o.a. dat in 1951 het onderwijzerscorps enige veranderin gen heeft ondergaan. Het hoofd der school, de heer A. N. de Wolf, had ee benoeming naar elders van de hand gewezen en was te Vrouwenpolder in functie gebleven. De kas vertoonde een batig saldo van f 218.84. De be stuursleden, de heren J. de Bruyn en N. Mesu werden na hun periodiek af treden herkozen. Dit jaar zal voor het eerst de cursus op 1 September in plaats van op 1 April aanvangen. Er werden 19 leerlingen aangegeven. Het hoofd der scrool sloot met een dank gebed de goedbezochte bijeenkomst. St. Laurens VERGADERING O.B.T.B. De afdeling C.B-T.B. Sint Laurens vergaderde onder leiding van de heer J. Koole Mz. De heer W. C. Alewijnse bracht verslag uit van de bestuurs vergadering en de algemene vergade ring van de kring Walcheren te Mid delburg. De heer P. S. Marinussen, di recteur van het Boekhoudbureau van de C.B.T.B. sprak over „Belasting aangelegenheden" en beantwoordde verschillende vragen. Biggekerke VERGADERING „HELFT ELKANDER" De kolenvereniging ..Helpt elkan der" te Biggekerke kwam onder voorzitterschap van de heer C. Cla- risse bijeen. De omzet over 1951 be droeg 100 ton. Door de gunstigo uit komst van 1951 was het tekort van de vorige jaren bijna weggewerkt. Het ledenaantal stjjgt. De heer J. den Hollander werd als bestuurslid her kozen. In de cdhfrölecöhimissie werd de heer A, van Keulen gekozen. Officiële publicaties MIDDELBURG. HINDERWET. VERZOEK OM VERGUNNING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secre tarie ter inzage ligt een verzoek met bij lagen van de schietvereniging „Tot Oefening en Ontspanning" Schoorsteen- vegerssingei 30, Middelburg om vergun, ning tot het oprichten en exploiteren van een inrichting voor kamer-schietoefenin gen in perceel Kerksteeg 5 te Middelburg. Op Vrijdag 7 Maart a.s. des voormid dags 10 uur. zal gelegenheid bestaan om bezwaren tegen inwilliging van dit ver zoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwa ren hebben, kunnen gedurende drie da gen, vóór het bovengemelde tijdstip ter secretarie der gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Middelburg, 22 Februari 1952. VOLTBAL R.C.S. sloeg Corn Boys in sportieve strijd. Reeds na viif minuten spelen, nam R.C.S. de leiding1, toen linksbuiten J. Passenier een harde voorzet gaf, die de doelman van Corn Boys verkeerd beoordeelde. Deze sloeg de bal in ei gen doel (1—Oj. Daarna ontwikkelde zich een gelijkopgaande strijd met aan beide kanten scoringskansen. Uit een van de aanvallen van de bezoe kers, schoot de linksbinnen tegen de lat, de linksbuiten ving de bal op en bracht belde partyen op gelijke voet (l1). De Souburgse voorhoede brak enkele malen goed door, maar de schoten vonden geen genade by de doelman van Corn Boys. Zijn collega Beun aan de andere kant moest ook verscheidene malen handelend optre den, wat hem zeer goed afging. Toen de rechtshalf van Corn Boys slecht terugspeelde, wist J. v. d. Dries R.C. S. de leiding te bezoi'gen door de bal met een prachtige omhaal in de hoek to plaatsen (2—1). Vijf minuten voor de rust stelde H. Leeman zijn rechts binnen in de gelegenheid de stand op 31 te brengen. Direct na ae rust kroop het Eovs- doel door het oog van een naald. De bezoekers gooiden er daarna een schepje bovenop en er volgden vele goede en dikwijls gevaarlijke aanval len. R.C.S. speelde toen fets minder dan voor do rust. By een der aanval len van Corn Boys scoorde do rechts buiten via de paal een verdiend te- genpunt (32). Nadat Leeman nog een bal buiten bereik van de doel man tegen de lat had geschoten kwam het einde van deze wedstryd, die sportief gespeeld werd. BILJARTEN BILJARTWEDSTRIJD P.T.T. Een team van de PTT te Vlissin gen speelde een biljartwedstrijd tegen „Onder Ons" uit Schoondyke. Vorige week was de eerste ontmoeting, wel ke een 18-4 overwinning voor Schoon dyke opleverde. Zaterdag 51. werd de retumwedstrijd te Vlissingen ge speeld. Ditmaal behaalde de PTT een 15-7 overwinning. De totale uitslag werd hier door 25-19 in het voordeel van Schoondyke, dat de beschikbaar gestelde beker mee naar huls nam. SCHAKfcN Terneuzen werd kampioen in de eertte klasse. In de eerste klasse van dc Zeeuw se Schaakbond is de beslissing geval len. Doordat de einduitslag na arbi trage van de vyf afgebroken partij en in do wedstryd Goes I - Middel burg II 5-5 werd, ging Terneuzen I met de titel strijken. De wedstryd Middelburg II - Zierikzec eindigde in een 5% - 4% overwinning voor do hoofdstedelingen. Hierdoor eindigden de Middelburgers weliswaar ongesla gen en met eenzelfde aantal punten goiyk met Terneuzen, doch de Z.- Vlamen behaalden betere bordpun- ton. zy zullen in de komende promo tiewedstrijden ongetwyfeld hun best doen hun verloren plaats in de lan- deiyke competitie van de Kon. Ned. Schaakbond te heroveren. De eindstand luidt: Terneuzen I 5 4 0 1 8 31 —19 Middelburg II 5 3 2 0 8 27%—22% Goes I 5 3 1 1 7 27 —21 VUK X 5 1 1 3 3 22 —26 Zierikzee 5 1 0 4 2 22%—27% Vlissingen I 5 1 0 4 2 18 —32 In de tweede klasse A bracht Mid delburg III een bezoek aan Vlissingen II. Do gasten wonnen met 3-7. En daar ook de wedstryd tegen Koude- kerke, welke in een 5-2 stand moest wworden afgebroken, na arbitrage ln een 6%-3% overwinning voor dc hoof dste delingen eindigde, zijn zy practisch zeker van het kampioen schap. Want indien zy de laatste thuiswedstrijd tegen Vlissingen n met 2% - 7% zouden verliezen, 13 net kampioenschap nog een feit. Souburg H, dat Koudekerke ontving, moest met een 2% - 7% nederlaag genoegen nemen. In de tweede klasse B leverde Goes H een fraaie prestatie door ongesla gen kampioen te worden. De laatste wedstryd werd van VUK EL met 7%- 2% gewonnen. Goes III won even eens met 7%-2% van De Pion, ter wijl Middelburg IV in eigen huls met 4-6 de kous op de kop kreeg van 's-Gravenpolder. In de tweede klasse C groep 2 leg de Sluise Toren door een 5%-4% overwinning op Oostburg beslag op de titel en zal nu een besllssingswed- stryd moeten spelen tegen Terneuzen II, de kampioen van groep 1. Oost- burg, dat gelijk met Sluise Toren eindigde kwam net een half bord- puntje tekort. Zy zyn door hun spor tiviteit de dupe geworden, want in hun eerste wedstrijd tegen Breskens gaven zy twee partyen remise, die reglementair voor hen gewonnen wa ren (wegens niet opkomen van twee spelers van Breskens). De eindstand is nu: Sluise Toren 4 3 0 1 6 23%—16% Oostburg 4 3 0 1 6 23 17 Breskens 4 0 0 4 0 13%—26% De finale herea-enkeLspel voor het tenniskampioenschap van Nederland overdekte banen werd gewonnen door Wilton. H(j sloeg Teschmacher met 7—5, 3—6 en 6-4. ■Jf De landenvoetbalv/edstrijd Italië B— Turkije B, te Napels gespeeld, werd met 1—0 door de Italianen gewonnen. '.'c De jaarlijkse nationale veldloop over 8 kilometer van de Rotterdamse athle- tiekvereniglng Palthena werd gewonnen door Van der Weijden van Trekvogels ln 26.21.2. Hftt wereldkampioenschap Cyclo cross te Geneve gehouden, eindigde met een zege van de titelhouder, de Frans man Rondeux. K..N.V.B. - AFD. ZEELAND. Grote zege van Schoondijke op Sluis. De grooteto verrassing In de eerste klasse was wel dc uederalag van de kamploenseondldant Lewedorpse Boys in B tegen Domburg, waarvan het gevolg Is, dat Noormannen nog een kansje voor do titel maakt. Ook Groede verdedigde zijn theoretische kans op duidelijke wjjze. Walcheren Incasseer de tegen de Groedenaren zijn elfde nederlaag ln successie. Schoondyke be sloot de competitie met een daverende zege op Sluis. Lcwed. Boys 1 Noormannen 1 Schoondyke 1 Groede 1 Domburg 1 's H. A. Kerke 1 Sluis 1 Walcheren X 12 8 2 2 18 41-23 13 7 3 3 17 42-23 14 G 3 5 15 43-35 11 5 4 2 14 81-20 II 5 3 3 13 24-20 13 3 4 610 34-36 11 4 1 9 22-32 11 0 0 11 0 6-63 Renesse veroverilo in de eerste klasse C de tweede plaats door ccn fraaie zege op Drelschor, Dc ont moeting ZonnemalreZierikzee IH werd mtgesteld. Burgh 1 14 12 1 1 25 65-20 Rcnesse 1 14 6 1 7 13 35-19 Drelschor 1 14 5 3 6 13 28-33 Zierikzee 3 14 5 3 6 13 22-34 Zonnemalre 1 12 1 2 9 4 13-67 Hulst 2 liep in de Res. eerste ..lasse A weer iets van zijn achterstand op Aardenburg 2 in, maar EMM 2 stelde teleur door van Oostburg 2 te verlie zen. IJzendijke 2 liet de laatste plaats aan PSK 2 over en Steen 2 boekte een royale zege op Ria W 2. BCXSfcN Kampioenschappen voor twee Vlissingse boksers. Maandagavond werden in Odeoo te Rotterdam de laatste wedstrijden ge houden om de bokskampioenschappen van Zuid-Holland en Zeeland. Het Ïclukte twee Vlissingse boksers van i.OJS. een titel in de wacht te sle pen. Henny Nieuwpoort werd kam pioen in de lichtgewicbtklassc, toen de Hagenaar Weonink in de tweede ronde opgaf. Henk Dik won op pun ten van De Lange uit Rotterdam, waardoor hij kampioen in de midden gewichtklasse werd. Harry Bos won en Wim Snoek ver' oor. In de Apollohal te Amsterdam zijn Maandagavond internationale boks wedstrijden gehouden. In de hoofd- party voot de pauze won de Amster dammer Harry Bos van de Zweedse middengewichtkampioen Stuve Fro- berg door k.o. in de vierde ronde. In de hoofdparty na de pauze be haalde de Amerikaanse neger Char ley Anglee een k.o.-overwinning op de Amsterdammer Wim Snoek. In de negende ronde plaatste Anglee een keiharde rechtse op de kaak van Snoek, die minutenlang bleef liggen. WlfcLRENNtN VERHELST WON TRAINENGSRIT De Zeeuwse Wielerclub „De Schel- demond" te Vlissingen Weid een trai- ningsrit in de Scheldestad. Het par cours was van Dieshoeckstraat-Aag- je Dekenstraat-Koningsweg-SingeL dat 65 maal verreden moest worden. Er waren 19 reners aan de start ver schenen. Reeds van de sta.t af werd deze trainingsrit in een flink tempo gereden. Het gelukt© Verhelst uit Axel, twee ronden uit te lopen. Ook Willemstein wist een ronde voor sprong te nemen. De uitslag was: 1. M. A. Verhelst, 2 uur, 65 minuten; 2. M. Willemstein, Vlissingen; 3. N. Oosthoek, 's Hocrenhoek; 4. P. v. d. Lijeke, Groede; 5. A, Cosijn, Middel burg; 6. J. Meulmeester. Middelburg. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. 25 Februari. Klelaardapelen 35 mm. opwaarts: Bint jes 12. Alpha's 10. Furore 13.75—14. Beve. landers 14.50—15.25. Meerlanders 13.50. Zandaardappelen: Noordeling 10.15. Voran 8.50. Eigenheimers 9.50, Record 8.608.75. IJsselster 10.75. Libertas 10.25. Voet-aardappelen; 5.25—7.25, alles per 100 leg. Prijzen berekend op de handels voorwaarden, vastgesteld voor de ver koop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. GRAANBECRS ROTTERDAM,. 25 Februari. Binnenlandse granen (officieus note ringen per 100 kg. franco Rotterdam»; tarwe op vochtcondltle prijshoudend 23.50—25.15; prima kwaliteit zonder vochtcondltle prijshoudend 24.75- "1.G0, Voedergranen: de markt blijft flauw gestemd; somergerst 35—36.75; haver 25 •27.50; rogge 30.50—32. Peulvruchten boerenschoongroene erwten, flauw 38—62; schokkers, flauw 38—60; bruine bonen, prijshoudend 30— ROTTERDAM HAD VEERTIG JAAR GROOTSTE VEE-AANVOER. Uit de than3 bekend geworden cijfers over het afgelopen jaar blijkt, dat Rot. terdain op de lijst der veemarkten bo venaan prijkt. In deze stad, waar twee maal in de week markt ls, werden in to taal ln 1951 2.062.072 stuks vee (paarden Inbegrepen) aangevoerd tegen 290.251 tn 1950. Boven de 300.000 komt verder alleen nog 's-Hertogenbosch. Vervolgens ko men Utrecht. (260.021). Leeuwarden (237.634) en Zwolle (207.927). Meer dan honderdduizend beesten werden tenslotte nog aangevoerd in Groningen, Purine- rend. Lelden en Doetinchem, Overigens ls het merkwaardig, dat op alle grote markten de aanvoeren van schapen en lammeren zijn achteruitge gaan, terwijl schapen toch zeer hoog ge- prysd staan en de exploitatie lonend ls De oorzaak van deze teruggang ts waar schijnlijk te vinden in het risico, dat de fokkers lopen door de aanvallen van honden. VISMIJN TE VEERE. 25 Februari. Export garnalen, aanvoer 1017 kg.. 90. Handels garnalen, aanvoei 2088 kg., 52—69. Schar, aanvoer 80 kg 17—22. Bot, aanvoer 108 kg., 16—17. On gesorteerds vis. aanvoer 110 kg., 16—18. VEILING ZUID-BEVELAND. 25 Februari, Groenten: Spruiten A 42 -50. idem B 32—38. Veldsla 34—36. Groe ne kool 9—17. Rode kool 13—20. Gele Savoye kool 13. Witta kool 6—11. Prei 22—33. Uien (stek) 2—10. Knolselderij 2—3.50. VEEMARKT ROTTERDAM. 25 Februari. Aangevoerd in totaal 1624 dieren, waaronder 956 vette koeien «n> 669 varkens. Prijzen per Kg. vette koeie» 2.60—3, 2.60-2.75. 2.20-2.55; varkens. Ie vend gewicht, 2.12—2.10—2.09. De aan voer van vette koeien was iets minder m stroeve handel prima dieren goed prys- houdend, verder vooral niet noger Var kens, aanvoer groter met luie handel cn vooral bij de afloop daalden de prijzen tets. Aardenburg; 2 Hulst 2 Hontenisse 2 Steen 2 EMM 2 Oostburg 2 Ria W 2 Hoofdpl. 2 Uzendijkc 2 PSK 2 14 12 1 12 10 2 13 9 1 1 25 48-20 0 22 78-11 3 19 54-28 5 13 39-29 6 12 42-33 7 11 32-35 8 7 24-39 9 7 25-65 3 110 7 14-55 1 3 9 5 17-58 6 1 6 0 5 1 3 1 3 1 Ulingc 2 kwam in de Res. eerste klas se B mot een grote zege uit Sluiskil terug en veroverde daardoor de twee de plaats. De Zeeuwen 3 liet zich door Breskens 3 op eigen terrein dc kaas van het brood eten. Biervliet 2 Clinge 2 Zeelandia 2 Breskens 3 Axel 3 De Zeeuwen 3 Sluiskil 2 8 5 1 2 11 23-12 9 4 3 2 11 22-11 7 4 2 1 10 13-12 6 4 0 2 8 21-14 9 3 2 4 8 18-15 8 3 14 7 14-18 9 0 18 1 6-35 Het was maar een benauwde zege, die Vlissingen 3 in do Res.-eerste klasse C op Middelburg behaalde, maar de kop bleef behouden. Terneu zen 3 blijft de Vlissingers echter dicht op de hielen zitten. Yersekc 2 verloor onverwacht van Goes 3. Vlissingen 3 Terneuzen 3 Middelburg 3 Goes 3 Yersekc 2 Luctof 2 Robur 2 10 9 0 1 18 51-14 10 8 1 1 17 35-15 10 6 1 3 13 38-27 11 5 0 6 10 28-29 10 4 1 5 9 16-26 11 2 2 7 0 18-36 12 0 1 11 1 23-62 Middelburg 4 slaagde er ln de tweede klasse A In Hansweertse Boys 2 een puntje af te snoepen, ter wijl RCS 3 zyn tweede overwinning behaalde op Noormannen 2. Kruiningen 2 12 11 1 0 23 40-14 Kwadendamme 1 12 9 2 1 20 41-19 Middelburg 4 11 6 2 3 14 34-27 Noormannen 2 13 5 1 7 13 30-30 Hansw. Boys 2 11 3 2 6 8 33-30 RCS 3 9 2 1 6 5 20-33 Zeelandia 3 10 2 1 7 5 13-28 Volharding 2 10 0 2 8 2 19-50 Biervliet 3 behield in de tweede klasse B de leiding door een ruime zege op Zuidzande en het kampioen schap zal de haringkakers wel niet meer ontgaan. Biervliet 3 12 10 2 0 22 54- 7 Retranchem. 1 11 7 1 3 15 39-16 Zuidzande 1 12 5 0 7 10 22-41 Middelburg 5 11 4 1 6 9 15-34 Groede 2 Waar zijn onze schepen 7 Arnctlijk 24 te Hamb. n. Bremen. Arkeldijk p. 25 Sable eiL n. N. York. A verdijk p. 25 Great Aaco n. N. OrL Aardijk 25 v. Baltim. n. Cape Henry. Alm dijk 24 te Antwerpen. Andijk £5 te Vera Cruz. Bloemfontein 25 te Antw. Celebes 24 te Soerabaja. Delfshaven 23 v. B. Aires a. PepeL Diemerdijk p. 25 Cape San Lucas. Eemdljk 22 te Houston. Friesland p. 24 Ouesaant n. Algiers. Graveland p. 24 Boa Vista n. Santos. Hermes 24 te Port of Spain, Lndrapoera 34 te Soerabaja. Java 25 tc Semarang. Jagersfontein 24 te Port Elisabeth. Klipfontetn p. 24 's av. dw. Monrov. Loppersuro p. 25 Oporto n. A'dam. Minjak 24 te Ba lik Papan. Maasland p. 25 Dover n. Las Palmaa. Maaskerk 24 te A "dam. Meerkerk 25 te Chlttagong. Mataram p. 25 Great Abaco n. Galvest. Nieuw Amsterdam 24 te ChristobaL Orestes 25 te New York. PhronUs 23 te Aaiborg. Rottt 24 te Southampton. Ruys 23 te Durban. Sibajak 25 te Djakarta. Sommeisdijk 24 te New Orleans Tnbinta 24 te Port Said. Tablan 24 te Djakarta. Tjisadane 25 te Yokohama. Tjibadak 24 te Sydney. Weltevreden 24 te Balik Papan. Willemstad 25 te Grenada. Zeeland 24 te Fort Swettenbam. 10 0 0 10 0 3-35 Hontenisse 3 en Zuiddorpe 1 zorgden in de tweede klasse C beide weer voor overwinningen, zodat er in de stand van de kopgroep geen wijzi ging kwam. Zuiddorpe 1 11 8 3 0 19 36-18 Hontenisse 3 12 7 3 2 17 50-31 Koewacht 2 14 3 3 8 9 28-38 Corn Boys 3 0 4 0 5 8 27-38 Graauw 1 11 2 2 7 6 27-35 Vogelwaarde 2 7 1 3 3 0 11-19 Drelschor 2 behaalde In de tweede klasse D zyn eerste overwinning, zo dat het nog niet vaststaat, wie hier onderaan zal eindigen. Burgh 2 10 8 1 1 17 37-17 SVOWK 1 9 5 1 3 11 31-14 Renesse 2 10 1 4 5 6 15-27 Drelschor 2 9 1 2 6 4 14-39 In de derde klasse A boekten de belde koplopers. Domburg 2 en Goes 4, beide monsteroverwinningen op resp. Middelburg 6 en Lewedorpse Boys 2. Goes 4 9 7 1 1 15 42-11 Domburg 2 9 6 2 1 14 41-13 Middelburg 6 7 1 1 5 3 10-39 Lewed. Bovs 2 9 1 0 8 2 10-35 EMM 8 kreeg van Breskens 4 m de derde klasse B een gevoelig pak slaag, dat de Vlissingers de tweede plaats kostte. Sluis 2 behield de lei ding. Sluis 2 11 8 1 2 17 32-15 Breskens 4 9 6 2 1 14 38- 9 EMM 3 12 5 3 4 13 24-33 Oost burg 3 10 3 0 7 6 31-33 De Zeeuwen 4 7 1 2 4 4 11-20 Retranchement 2 9 2 0 7 2 19-45 Huist 3 liet er in ie derde klasse C tegen Hontenisse 4 geen gras over groeien en won met 7—2. Rarienburg 2 en Steen 3 klopten resp. Sluiskil 3 en Graauw 2. Hulflt 3 12 11 0 1 22 85-16 Rapenburg 2 10 6 1 3 13 29-29 Sluiskil 3 12 4 1 7 9 27-45 Graauw H 12 4 0 8 8 31 42 Hontenisse 4 9 3 1 5 7 24-35 Steen 3 12 3 1 8 5 33-63 Nagpknmen advertentie. Heaen overleed. na een kortstondig, smarte lijk lijden, onze geliefd» Vader, Behuwd- en Grootvader, JAN DE BREE, Weduwn. van SUZANNA ROELSE. in de leeftijd van ruim 68 jaar. A. DE BREE. N. DE BREE DE RIDDER L. FLEURBAAY- DE BREI P. F. FLEURBAAY En Kleinkinderen. Vlissingen, 25 Februari 1952. Bosjeslaan 25. De teraardebestellinf zal plaats vinden or Vrijdag 29 Februari a.s des nam 2 uur. van»' t*ocip«laan 25

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3