PR0V1HCIALE ZEEUWSE COURAHT Duitsland's bijdrage aan Europese defensiegemeenschap Verminderde P.T.T. activiteit in kleine gemeenten BILT INDONESISCHE DELEGATIE IN DEN HAAG TERUGGEROEPEN Vandaag DE VERWACHT 195e Jaargang - No. 48 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Bóer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Bailintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Boss hardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, t 5.45 p. kw., fr. p. p. 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 26 Febr. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 CL per tun. Minimum p advertentie t 3.— Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie* tmax 8 regels) van 1—5 regels i L—tedere regel meer 20 cent. grieven ol adres eureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr. 359300 P-Z.C. Middelburg. Bur. Vllsslngen Walatr 5B—60. tel 2355 4 lijnen <b.g.g 2861 of 2160) MTiurg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2 Goes L. Vorststr 63. tel 2475 Ib.g.g 2228); Oostburg Finlandstraai 2. telel 16. Terneuzen Brouwcrysu 2: Zierutïtrt i N.A.T.O.-CONFERENT1E TE LISSABON BEËINDIGD Nederland betaalt f 66 millioen voor vliegvelden en verbindingscentra De Noord-Atlantische Raad heeft Maandag zyn vergadering te Lissabon beëindigd. Ondermeer is men het eens geworden over de verdeling der op 435.600.000 dollar geraamde kosten van het programma voor de aanleg van vliegvelden en verbindingscentra. Nederland zal een last van byna 66 mil lioen gulden krygen te dragen. Naar venvacht wordt, zullen de ministers van buitenlandse zaken van Amerika, Engeland en Frankrijk, die in een besloten vergadering bijeenkwamen, een formule goedkeuren, volgens wel ke West-Duitsland een bijdrage van 11.250.000.000 mark aan de Europese defensiegemeenschap zal leveren. Volgens onbevestigde berichten is sir Oliver Franks, de Britse ambas sadeur te Washington, Maandag gekozen tot secretaris-generaal van do N.A.T.O. Maandagmorgen nog werd het als vrijwel zeker beschouwd, dat de Ca nadese minister van buitenlandse za ken, Lester Pearson, deze functie zou krijgen. Van de kosten voor de aanleg van vliegvelden en verbindingscentra neemt Amerika het grootste aandeel op zich, namelijk 182 millioen dollar. Frankrijk en Engeland moeten 56 millioen dollar bijdragen, Italië 33.600.000 dollar, België 28 millioen, Canada 22.680.000, Denemarken 17.880.000, Nederland 17.360.000 en Noorwegen 12.880.000 dollar. De cij fers voor de andere landen zyn nog niet bekend. In een communiqué van de Atlan tische Raad werd verklaard: „Het plan voor de opbouw van de defen siestrijdkrachten voor het gebied van het Noord-Atlantisch pact is thans middel tegen agressie zal blijken te zijn"i Ook werd gezegd, dat het deel genootschap der landen van het §act niet uitsluitend is gericht op de efensie, doch ook op voortdurende vooruitgang. In het slotcommuniqué werd medegedeeld, dat, behalve de beginselen van de Europese defensie- gemeenschap, ook de schikkingen voor de samenwerking tussen deze organisatie en de N.A/T.O. zijn goed gekeurd. Men heeft zich verbonden de wederzijdse beveiliging van de le den der twee organisaties te garan deren. HOOFDKWARTIER TE PARIJS? Uit betrouwbare bron te Lissabon werd vernomen, dat het permanente hoofdkwartier van de N.A.T.O. in Parijs wordt gevestigd. Een bevesti ging van dit Dericht werd nog niet gegeven. President Truman heeft Maandag leiders van het Amerikaanse Con- De status van Soedan. Maandag heeft de Britse minister van Staat, Selwyn Lloyd, in het La gerhuis meegedeeld, dat Engeland niet zal aanbieden de souvereiniteit van koning Faroek over de Soedan te erkennen. In antwoord op vragen verklaarde hjj, dat Engeland de regering van Soedan zal aanmoedigen tegen het einde van dit jaar haar grondwet te voltooien. De bevolking zou dan de gelegenheid krijgen over de status van het eigen land te beslissen. Vuurgevecht op Java eiste vier doden. Drie compagniescommandanten van de Tentara Islam Indonesia, een strijdorganisatie van de Daroel Is lam, zyn in een vuurgevecht te Tji- kejas op Java gedood. Zij verborgen zich in een huis, dat door stoottroe pen van de politie werd omsingeld. De patrouillecommandant van de po litie werd bij het gevecht eveneens gedood. Faure kan weer de vertrouwenskwestie stellen. De Franse ministerraad heeft in een Zondagavond gehouden vergade ring minister-president Faure ge machtigd, bij het financiële en eco nomische debat in de nationale ver gadering dat Dinsdag begint, de ver trouwenskwestie te stellen, indien hij dit nodig acht. Lawine verstoort carnaval. Duizenden carnavalvierders zijn op een ski-helling bij Rosenheim (Beieren) ternauwernood aan een la wine ontsnapt. Toen het traditionele ski-carnaval zijn hoogtepunt bereikte, rolde van een der bergtoppen een lawine op een deel der toeschouwers af. Zij vluchtten in paniek en de lawine passeerde de menigte op slechts enige meters afstand. Felle brand te Amsterdam. Een felle brand legde Maandag avond een houten lompenloods op de Eilanden te Amsterdam geheel in de as. Het vuur werd bestreden met niet minder dan 21 stralen, het waterkanon en e^n handnevelkanon. Nederlandse arbeiders naar Noorwegen Er worden nog zeer voorlopige onderhandelingen gevoerd over eventuele tewerkstelling van Neder landse arbeidskrachten in Noorwegen. Vorig jaar werden hierover reeds be sprekingen gehouden, in het bijzonder over immigratie voor de landbouw, maar de zaak is toen afgesprongen, omdat Noorwegen geen verblijfs- en werkvergunningen voor langer dan één jaar wilde verstrekken. Dit be zwaar is thans vervallen. (res meegedeeld, dat hij niet heeft leloofd een divisie Amerikaanse ma riniers voor de Europese verdediging beschikbaar te stellen. De geallieerde opperbevelhebber voor het Noordelijk deel van de At lantische Oceaan, admiraal McCor- mick, heeft de hoop uitgesproken, dat zyn commando op 10 April in wer king zal zijn getreden. Hij zal bin nenkort ondermeer Den Haag bezoe ken om besprekingen te voeren over de .samenstelling van zyn „internatio nale staf". Doodstraf van atoom spionnen bevestigd. Maandag heeft het Amerikaanse federale hof van beroep de over het Amerikaanse echtpaar Rosenberg uitgesproken doodstraf bevestigd. Het echtpaar werd In April 1951 wegens atoomspionnage veroordeeld. Het was de eerste maal, dat een Ameri kaans burgerlijk gerechtshof in vre destijd wegens spionnage de dood straf oplegde. Drama in Nijkerk. MAN DOODDE ZIJN HUISHOUD STER. Zondagmorgen omstreeks half twaalf is onder verdachte omstandig heden in de woning van de 69-jarige V. te Nijkerk het ontzielde lichaam aangetroffen van zyn 48-jarige huis houdster, mei. A. v. d. B., die reeds drie jaren by V. in dienstbetrekking was. Toen de dochter van V. met haar man en drie kinderen in de woning van haar vader arriveerde leek het huis uitgestorven. De voordeur was open doch er was niemand te bekennen. Terstond werd een onderzoek ingesteld. Men vond de vrouw toen dood in haar bed liggen. Van enig misdrijf was echter nog geen spoor te bekennen. Beneden liof men de heer V. in totaal overspannen toestand op de W.C. aan met een bloedende wond aan de pols. Op tafel lag een brief waarin hij schreef af scheid te nemen van het leven. De po litie, die onmiddellijk werd gewaar schuwd. kon slechts enige onsamen hangende woorden uit de man krijgen. Later bleek, dat de huishoudster in onderhandeling was over een nieuwe betrekking. Zondagmorgen ontstond hierover een woordenwisseling, waar bij V. zo woedend werd, dat hij een kussens greep en dit op het noofd van de huishoudster drukte, waar door zij is gestikt. V. heeft bekend. Pact voor de Stille Oceaan? De minister-president van Nieuw- Zeeland, Sidney Holland, heeft ver klaard, dat Amerika, Australië en Nieuw-Zeeland zeer binnenkort over leg zullen plegen over het instellen .van de noodzakelijke organen voor een verdrag der landen in het gebied van de Stille Oceaan. WEER NAAR DJAKARTA. Vorming van Indonesisch kabinet in één week onwaarschijnlijk geacht. jii welingelichte zyde is Maandag in Djalcarta verklaard, dat de Indo. nesische delegatie, die voor besprekingen over de Nederlands-Indonesische Unie en de Nieuw-Guinea-kwestie in Den Haag vertoeft, naar Indonesië is teruggeroepen. Van officiële Indonesische zyde in Den Haag wenste men geen commentaar op deze verklaring te geven. De kabinetscrisis in Indonesië geeft aanleiding tot talryke voorspelllingen en bespiegelingen. In sommige krin- Ten in Djakarta leeft de gedachte, .at de vice-president, drs. Moh. Hat- a, mogelijk met de leiding van de egering zal worden belast. Van de socialistische party van Sjahrir zou verwacht kunnen worden, dat zij wei gert aan de regering deel te nemen, zonder moeilijkheden te veroorzaken bij de vorming daarvan. De politici verwachten, dat de ba sis van de coalitie weer by de Mas- joemi (de islamietisehe party) en de P.N.I. (de nationale partij) zal lig gen met mogelijk kleine wijzigingen m de zetelverhouding. Sommige waarnemers voorzien grote moeilijk heden bij de aanwijzing van de minis ter-president. Zij achten het daarom niet waarschijnlijk, dat de vorming van een nieuw kabinet i: zal worden voltooid. in één weel Koningin en Prinses bij lezing over ontheemden. Koningin Juliana en Prinses Wil- helmina bevonden zich Maandag avond onder het gehoor van mevrouw dr. Gertrud Kurz uit Bern, presi dente van de internationale Chr. Vredesbeweging, die op uitnodiging van een comité, samengesteld uit vertegenwoordigers van alle organi saties en instanties, welke zich bezig houden met het vluchtelingenvraag stuk, sprak over „De ontmoeting met de ontheemde broeders". Dr. Kurz schetste met tal van voorbeelden de grenzenloze nood van de tientallen millioenen vluchtelin gen, die in onbeschrijfelijke toestan den leven, losgeslagen zrjn van tra ditie en beschaving, geen uitzicht hebben op de toekomst en geen 'huis, zelfs geen tehuis bezitten. Koningin bezocht school. Koningin Juliana heeft Maandag middag een bezoek gebracht aan de Industrie- en huishoudschool te Zeist met het doel kennis te maken met het werk van de commissie Kohn- stamm, de ministeriële commissie, ingesteld voor het bestuderen van nieuwe methoden voor het nijver heidsonderwijs voor meisjes. Zaterdag beginnen Brits- Egyptische besprekingen. Zaterdag zullen besprekingen over het BritsEgyptische geschil begin nen tussen de Egyptische premier Ali Maher Pasja en de Britse ambassa deur, sir Ralph Stevenson. In een radiotoespraak heeft de premier ge zegd, dat, als de onderhandelingen niet slagen, „de regering het volk zal steunen in de nationale strijd". In de kringen van het Indonesische narlement verwacht men, dat één Ier eerste taken van de nieuwe rege- ig zal zijn het bepalen van een unitïef standpunt ten aanzien van ae overeenkomst betreffendé het ver drag van wederzijdse beveiliging, de oorzaak, zoals men weet, van de hui dige crisis. Inmiddels heeft de communistische party een verklaring uitgegeven, waarin wordt aangedrongen op de vorming van een regering zonder de Masjoemi, doch met de P.N.I. en de socialistische party. Proces Marie Besnard tot Juni verdaagd. Nieuw onderzoek /an stoffelijke overschotten. Het proces tegen Marie Besnard, die er van verdacht wordt elf fami lieleden met arsenicum te hebben vergiftigd, is Maandag verdaagd. Het zal vermoedelijk in Juni worden voortgezet. De rechtbank heeft gevolg gegeven aan de eis van de verdediging, dat de stoffelijke overschotten opnieuw worden onderzocht. De raadslieden van Marie Besnard betoogden Vrij dag, dat de aanwezigheid van het vergif in deze overschotten door de doktoren, die de lijkschouwing ver richtten, niet op overtuigende wyze is aangetoond. Toen zij het besluit van het Hof vernam, kuste Marie Besnard, in het zwart gekleed, omdat zij nog over haar „dierbare overledenen" rouwt, haar advocaat, Gautrat. Deze had felle critiek uitgeoefend op de „zorgeloos heid" en dc „knoeiboel" van de schei kundigen der politie, die delen van verschillende lijken in dezelfde hou ders vervoerden. Een door de verdediging opgeroe pen deskundige verklaarde een grond monster van het kerkhof, waar de verwanten van Marie Besnard waren begraven, te hebben onderzocht. Hier in had hij, in tegenstelling tot het gemelde in het verslag van de schei kundige van de openbare aanklager, arsenicum gevonden. De rechtbank heeft Prof. Piéde- lièvre van de Parijse medische facul teit. met de leiding van het nieuwe onderzoek belast. Hij moet binnen twee maanden verslag aan de recht bank uitbrengen. Engels, Duits en valse dollarbiljetten. ZAKENLIEDEN WERDEN DE DUPE. In de afgelopen week bezocht een deftig uitziend paar een aantal za kenlieden in het centrum van ons land. In een mengelmoes van gebro ken Engels en Duits maakten de man en de vrouw zich verstaanbaar. Zy deden grote aankopen welke zij met een biljet van honderd dollar betaal den, hetgeen echter achteraf vals bleek te zyn. De „deftige" vogels wa ren dan gevlogen, met medeneming van de gekochte goederen en het wisselgeld in Nederlandse valuta Door goede samenwerking tussen de diverse politiekorpsen kon het paar tenslotte in Brussel worden gearres teerd, doch niet voordat ook in Arn hem slachtoffers waren gemaakt. In een herenmodezaak wist het oplich- -tessJuo daar o.a. na aankoop van een paar^ handschoenen en een overhemd 328.buit te maken. Februari-staking herdacht in Amsterdam. Maandagmorgen is op het J. D. Meyerpleln te Amsterdam op sobere wyze de Februari-staking van 1941 herdacht. Voor het tijdelijk monu ment, een schild met de namen der gefusilleerden, stond een erewacht van B S'ers aangetreden, en terzijde er van had zich de Amsterdamse politiekapel opgesteld. Nadat de ka pel koraalmuziek ten gehore had ge bracht, legde de burgemeester van de hoofdstad, mr. Ara. J. d'Aïlly, vergezeld van de wethouders, een krans namens het gemeentebestuur neer. Daarna legde een deputatie van de drie samenwerkende oud verzetsorganisaties eveneens een krans, waarna voor het publiek ge legenheid was langs het monument te trekken en bloemen neer te leg gen. In een grote bezuinigingsactie worden millioenen dollars aan gebruikt oorlogsmateriaal in Korea verzameld, dat naar de Verenigde Staten ver scheept wordt om daar hersmolten of op de één of andere wijze verwerkt te worden. Eén van de grootste posten bljjkt patroonhulzen te zijn. Een Amerikaanse soldaat inspecteert de hulzen, gedragen door'een Ko- reaanse vrouw, om zeker te zijn dat, voor ze verscheept worden, geen ex plosieve stoffen in de hulzen zijn achtergebleven. De jeugd van Marken krijgt huisarrest. De jeugd beneden 18 jaar van het eiland Marken zal voortaan van 's avonds 11 tot 's morgens 5 uur binnenshuis moeten zijn. De uit vier leden van de C.H.U. en drie Anti-Revolutionnairen samenge stelde gemeenteraad heeft dit besluit met 4 tegen 3 stemmen genomen, daar de baldadigheid op het eiland de laatste tijd grote vormen aannam en het meermalen gebeurde, dat jon gens en meisjes van dertien en veer tien jaar nog tegen middernacht op straat werden aangetroffen: is het 100 jaar geleden, dat het Engelse troepenschïp „Bir kenhead." op weg naar Kaap de Goede Hoop in Simon's baal (Zuid-Afrika) op een rots liep en verging, waarbij 454 perso nen om het leven kwamen. Schoolkinderen te Ede aan groot gevaar ontsnapt. Een klas van 37 kinderen der Paaschbergschool in Ede is Maandag aan een groot gevaar ontsnapt. Door een defect aan de centrale verwar mingsinstallatie in de kelder drongen grote hoeveelheden kolendamp door de naden van de vloer van het'er bo ven gelegen lokaal. De onderwijzer werd eerst op het dreigende gevaar attent, toen zeven leerlingen plotse ling het bewustzijn verloren en uit de banken vielen. Het hoofd der school wierp direct alle ramen open en liet het lokaal ontruimen. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse, doch gelukkig was de gezondheidstoestand van de kinderen weldra weer nor maal. De school werd tijdelijk geslo ten. CRITIEK OP TANTE POS. Openstellingsuren P.T.T.-kantoren worden verminderd Met een postkantoor is het soms eigenaardig gesteld. Op bepaalde ogen blikken van de dag is er niemand te zien. Dan schynt het alsof de P.T.T. van niemand meer clandisie heeft, maar nog geen vijf minuten later heeft zich voor de loketten een rij geformeerd om van te griezelen. Diegenen, die het laatst binnenkomen, sluiten zich met een wanhopig gezicht aan, er worden opmerkingen gemaakt over de openstelling van de P.T.T.-kanto- ren, over het aantal loketten, kortom de stemming zakt met grote spron gen en men is eensgezind in de aanmerkingen op die „goeie ondè tante Pos" In tal van Zeenwse plaatsen heeft men de laatste dagen in bredere kring die „eensgezinde" stemming bespeurd, toen bekend werd, dat dc openstellingsuren van de plaatselijke postkantoren wijzigingen ondergingen. Met ingang van 1 Maart zijn deze uren voor diverse Zeeuwse postkan- ren verminderd en vanzelfsprekend heeft dit hier en daar enige critiek opgeleverd. Met name in Bruinisse, waar de vermindering twee uur per dag bedraagt, kwamen de gemoede ren nog al in beroering en werd uit alle kringen van de bevolking protest aangètekend tegen het besluit van de posteryen. Men is hier namelijk van mening, dat de bevolking niet op elk tydstip van de dag naar het post kantoor kan komen, omdat men in de voornaamste beroepen van het dorp zoals de mosseikwekery afhankelijk is van het getij. Ook voor schippers, die de Vlueht- haven bij Zype binnenlopen, geldt dit bezwaar. DE OORZAAK. Wat is eigenlijk de oorzaak van de ze wijzigingen? Dat is een P.T.T.- voorschrift, waarin is bepaald, dat eens in de drie jaar per kantoor aan de hand van een statistiek moet wor den uitgemaakt of de openstellings uren gehandhaafd kunnen worden. Nu doet zich de laatste jaren bij de meeste postkantoren het verschijnsel voor, dat de drukte belangrijk min der is geworden. Daarin zit niets verontrustend, omdat immers in de jaren onmiddellijk na de oorlog het postverkeer dusdanig toenam, dat een terugslag niet kon uitblijven. De ze terugslag is nu reeds geruime tijd aan de gang en komt vanzelfspre kend tot uiting in de statistieken, die van elk kantoor worden bijgehou den. Op grond daarvan is besloten om, waar nodig, de openstellingsuren te verminderen. Er wordt daarbij wel- is waar rekening gehouden met be zwaarschriften, aie van bevoegde in stanties e.d., binnenkomen, doch zo vernamen wg van de zijde der P. T.T. de uren, waarop het kantoor 'oor het publiek toegankelijk is, zijn over de gehele dag verdeeld in drie perioden, zodat het toch voor de meeste mensen mogelijk moet zijn om het P.T.T.-kantoor te bezoeken, hetzij 's middags, 's morgens of s avonds. De bezwaren moeten dus wel zeer gegrond zijn, willen ze door het staatsbedrijf aanvaard worden. Intussen is het wel ontmoedigend wanneer een gehele streek door de verminderde P.T.T.-activiteit wordt getroffen. Dat is met name het ge val in West Zeeuwsch Vlaanderen waar gewijzigde openstellingsuren werden aangekondigd voor Breskens, Groede, Schoondijke, Biervliet en Sluis, terwijl voor Cadzand en Nieuw- vliet de uren voor de telefoondienst werden gewijzigd. In een havenplaats als Breskens, waar op ongeregelde tijden schepen binnenkomen en vertrekken en do- vendien vele reizigers op doorreis passeren, zijn aan openstelling van het postkantoor tussen 8.30 tot 12.30 van des middags twee tot vier en des namiddags vijf tot zeven uur zeker bezwaren verbonden. Wordt regeling vervroegd- ouderdomspensioen vervangen? Het ligt in het voornemen van de regering een gemengde commissie in te stellen tot onderzoek van de mo gelijkheid om de regeling van het vervroegd ouderdomspensioen te ver vangen. Het gaat hier om de mensen, die z.g. slijtende betrekkingen bekle den. dit zijn betrekkingen, die in de regel door personen van vergevorder de leeftijd niet of ten koste van grote inspanning naar eis kunnen worden vervuld. De gedachte is geopperd om de thans bestaande regeling voor het vervroegde ouderdomspensioen te doen vervangen door een oensioen- keuring. Totale zonsverdais'ering. Wetenschap deed belangrijke waarnemingen. Vooraanstaande sterrenkundigen uit tien landen, waaronder Nederland, hebben zich Maandag met kostbare, nieuwe instrumenten op heuvels, in tuinen en in de woestijnen in de Soe dan opgesteld om de totale zonsver duistering waar te nemen. Na afloop telegrafeerde de Nederlandse eclips expeditie te Khartoem, dat het ver schijnsel bij heldere hemel werd geob serveerd en dat de waarnemingen een bevredigend verloop hebben ge had. De volledige verduistering duurde drie minuten. In deze korte tijd wilde men nieuwe gegevens verkrijgen over de temperatuur en samenstelling van de zon, de schommelingen in het magnetische veld van de aarde, wij zigingen in de uitstraling van de zon en veie andere geheimen van het we reldruim. De Amerikaanse lucht macht had over een afstand van 4800 lcm. van Frans-Afrika tot de Perzi sche Golf een reeks waarnemingssta tions ingesteld om gegevens tè ver- kragen voor karteringsdoeleinden. Te Basra was de verduistering on danks de bewolking dertig seconden waar te nemen. Arabische arbeiders spraken gebeden uit en schreeuwden, teneinde de geweldige walvis, die. naar zy geloofden, de zon. verslond, schrik aan te jagen. Al het' werk lag stil. De volgende zonsverduistering, op 30 Juni 1954, zal in Zuid Noorwegen totaal en in Nederland voor 80 pro cent zichtbaar zijn. Verzekeringsmaatschappij voor duizenden opgelicht. De Amsterdamse recherche heeft een procuratiehouder uit Hilversum, een Italiaanse koopman en een pluimveehouder in arrest gesteld we gens oplichting van een verzekerings maatschappij. In 1947 vèrzekerde de procuratiehouder een partij sieraden voor ca. 10.000. Korte tyd later deelde hij mede. dat hy de sieraden was kwijt geraakt tijdens een familie feestje in een restaurant te Amster dam. Het verzekerde bedrag werd hem dadelijk uitbetaald. De verzeke ringsmaatschappij kreeg echter arg waan, toen zijn vriend, de Italiaanse koopman, in 1951 eveneens een hoe veelheid sieraden, voor 74.000 ver zekerd, tijdens een familiefeestje in een restaurant kwijt raakte. Bij een huiszoeking werden de kostbaarhe den, verstopt in een speldenkussen, teruggevonden. De procuratiehouder had in 1951 bij de politie in Keulen aangifte ge daan van diefstal uit zijn auto van een party textiel ter waarde van 15.000. Ook in dat geval werd het verzekerde bedrag uitbetaald. Thans is gebleken ,dat de goederen in Aken werden verkocht en dat de diefstal uit de auto in scène was gezet. Een oud-S.S.-er, die in het gezelschap van de procuratiehouder was. had een ruitje van de wagen ingedrukt. Elisabeth II zou eerst in 1953 worden gekroond. Volgens berichten uit Londen zou de kroning van koningin Elisabeth II eerst in 1953 geschieden. Over de juiste datum wordt nog overleg ge pleegd met de regeringen van het Gemenebest. Het is traditie, dat een Brits monarch wordt gekroond in het jaar, volgend op dat der troons- besty'ging. PLAATSELIJKE MIST. In de ochtend plaatselijk mist, ove rigens droog weer met enkele ODkla- ringen. Overwegend zwakke wind uit Noordelijke tot Oostelijke richtingen. Ongeveer dezelfde temperatuur als

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1