NIEUWS UIT ZEELAND MAKRTBERICHTEN WISSEL SCHOUWEN SCHOUWEN EN DUIVELAND ONVERWACHTE NEDERLAAG VAN LEWEDORPSE BOYS DINSDAG 26 FEBRUARI 1962 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT KOSTEN V.G.L.O- Tengevolge van het gering aantal leerlingen oer gemeentelijke school voor voortgezet lager onderwijs 39 in 1951 en van het feit, dat deze tak van onderwijs de beschikking heeft over een afzonderlijk deel van het schoolgebouw aan het Veerse Bolwerk, zal het per leerling uit te trekken bedrag volgens de begroting van 1952 70 65 moeten bedragen. B, en W. achten dit hoge bedrag, mede gezien de belangrijk lage kos ten van de niet in een afzonderlijk gebouw gehuisveste bijzondere klas sen voor v.g.l.o. niet redelijk voor de berekening der eventueel aan bijzon dere scholen te betalen vergoeding en stellen de raad Yoor aan de minis ter van onderwijs te verzoeken de ooenbare school voor v.g.l.o. voor de bepalingen van het bedrag voor het bijzondere v.g.l.o. buiten aanmerking te' laten. De raad zal voor 1 Maart moeten bepalen welk bedrag per leer ling voor de bijzondere scholen voor v.g.l.o. ter beschikking zal moeten worden gesteld en B. en W. komt het redelijk en gewenst voor deze be dragen gelijk te doen zijn aan die der voorgaande jaren. NATIONALE RESERVE Voor de propaganda-avond van de Nationale Reserve, gehouden in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw te Bruinisse, bestond grote belangstel ling. De zaal was geheel bezet, toen burgemeester Michaells de aanwezi gen welkom heette en op de grote betekenis van de Nationale Reserve- en Steun Wettig Gezag wees. Na dit officiële openingswoord was de beurt aan mr. Thomas, die er in slaagde de sfeer te scheppen, die voor avonden als deze onontbeerlijk is. Nadat enkele films vertoond wa ren sprak overste W. de Feijter een ernstig woord. Hij deed een ernstig beroep op de daarvoor in aanmer king komende aanwezigen om zich aan te sluiten bij de Nationale Reser ve. De avond werd gesloten door de heer L. de Waal uit Bruinisse die als lid der Nationale Reserve dankte voor de ontspanning, die dezo avond was gegeven, maar die op zijn beurt ook weer de woorden van overste de Feijter onderstreepte. De heer M. Jumelet Dz. is met in gang van 1 Maart aanstaande in vas te dienst aangesteld als besteller by de P.T.T. met standplaats Bruinisse. Bruinisse P. v. d. A. VERGADERDE. De afdeling Bruinisse van de Par tij van de Arbeid hield haar jaarver gadering in het Centrum onder lei ding van de heer Joh. Bal Az. De af tredende bestuursleden de heren J. de Jonge en H. Jumelet werden her kozen. Verkiezings- en Plan-actie werden uitvoerig besproken. Naar de in April te houden Kader-byeenkomst te Goes werd afgevaardigd de voor- zitter de heer Joh. Bal, terwijl als plv. werd aangewezen de heer Jst. de Jonge. DE OPENSTELLING VAN HET POSTKANTOOR. Het ligt in het voornemen om de openstellingsuren van het postkan toor te Bruinisse met twee uur per dag te verminderen. Daar echter een termijn van 5 uren te kort wordt geacht, rijst hiertegen uit alle kringen van de bevolking verzet. Er is geprotesteerd, niet al leen door het gemeentebestuur, maar ook door de Middenstandsvereniging, de Visseryvereniging en de Vereni ging Schuttevaer. Omdat de Bruinisser bevolking voor een groot deel afhankelijk is van het water met zijn getyden, is het niet altyd mogelijk op de nu nog overblijvende openingsuren zijn post zaken te doen. In veel sterker mate geldt dit laat ste voor de in de Vluchthaven bin nenvallende binnenschippers. MIDDENSTANDSBOND De afdeling Bruinisse van de Kon. Ned. Middenstandsbond hield haar jaarvergadering in het Centrum. De voorzitter de heer A. de Ko ning sprak een openingswoord en knoopte daaraan een beschouwing vast, over de toestand van de Mid denstand in Nederland, die h£j niet rooskleurig achtte. Ook het jaarverslag van de secre taris de heer Joh. Hulbers was in mi neur gesteld, want al heeft de plaat selijke middenstand dan nog niet zo een grote reden om te klagen en al herstelde Bruinisse zich van de druk, te weeg gebracht door een cri sis in het mosselbedryf tengevolge van het optreden van de mosselpara siet, toch rust in Nederland een druk op het bedrijfsleven die voor tal van mlddenstandsbedrrjven veel moeilijk heden mee brengt. Naar aanleiding van de komende Winkelsluitingswet en daarop vooruit lopende zal aan het gemeentebe stuur van Bruinisse worden verzocht om zo mogelijk met de belangen van de Middenstand rekening te willen houden en de verplichte sluitingsmid dag vast te stellen op Dinsdagmiddag. Besloten werd na ampele bespre king om aan de muziekvereniging „Nu Met Hope" steun te verlenen bij het organiseren van het Tweede Pinksterdag te Bruinisse te houden concours van muziek en zangvereni gingen op Schouwen Duiveland. De bestuursleden de heren A. de Ko ning en M. van den Berge werden her kozen. NAAR DE WADDENZEE. Maandagmorgen vertrokken weer een tiental schepen uit Bruinisse naar de Waddenzee, met het doel de daar in cultuur gebrachte mosselpercelen te gaan zuiveren van zeesterren. De ze veelvraten richten daar veel scha de aan, zodat schoonmaak der per celen een dringende eis is. Noord we He STRA-FEEST. Zaterdag werd te Noordwelle weer liet aloude stra-feest gevierd. Om streeks half twee des middags ver zamelden zich 10 ruiters op het dorp, die na enige rondjes door de kom hun traditionele tocht naar het Wes telijk deel van het eiland maakten. Via Rcnesse keerden zy om ongeveer half vijf weer terug, opgewacht door vele belangstellenden. Als gewoonlijk kregen de paarden nu gelegenheid op adem te komen, terwijl hun berij ders zich even „afzonderden" in café de Jonge. Als afscheid werden daar na nog enkele rondjes door de dorps kom gereden. ..De Stra" werd besloten met enige uurtjes gezellig samenzijn, waarbij ,.De Jantjes" de dansmuziek verzorg den. ST. PHILIPSLAND Anna Jacobapolder WERVINGS AVON D „STEUN WETTIG GEZAG" De afdeling Anna Jacobapolder van ..Steun Wettig Gezag" hield een wervingsavond onder voorzitterschap van burgemeester L. J. de Jonge. Met enkele platen verduidelijkte kapitein van Wijmen het doel van „Steun Wettig Gezag". Elf personen gaven zich voorlopig op voor de vrijwillige luchtwacht. Haamstede HAAMSTEEDS ZANGKOOR BLIJFT BESTAAN Te Haamstede hield het Haam- steeds Zangkoor zijn jaarvergade ring. De voorzitter, de heer J. F. v. Dyke memoreerde de moeilijke om standigheden, waaronder in het afge lopen jaar gewerkt is. Ondanks het minder gunstige jaar bleek uit de re kening dat er toch nog een goed slot was van 20.63. De aftredende be stuursleden, de heren J. F. van Dijke en K. Bakker, werden herkozen, en als nieuwe leden werden gekozen de dames mevrouw M. Visser-Bom en mej. A. Geleijnse. Na de pauze wer den twee voor het koor belangrijke onderwerpen behandeld, nl. op welke wijze het mogelijk zal zijn met dit beperkt ledental de vereniging in stand te houden en over een eventu ele deelname aan het concours van de Zeeuwse Zangersbond. Uitvoerig werd hierover van gedachten gewis seld en er werd besloten het koor in stand te houden. In verband met dit besluit en in de hoop, dat zeer bin nenkort het aantal leden zal toene men, werd in principe besloten deel te nemen aan het op 21 Juni a.s. te Borssele te houden concours. Bij de rondvraag deed de bode de toezeg ging, dat hij, gezien de moeilijke fi nanciële omstandigheden, zijn ver goeding met de helft wenste te zien verminderd, hetgeen zeer op prijs werd gesteld. Sirjansland NIEUW BEDRIJF. Zaterdagmiddag werd te Sirjans land de nieuwe zaak voor carosse- rie- en. wagenbouw van de firma C. Lansen en Zoon geopend. Het bedrijf, dat werd gevestigd in een niéuw gebouw, zal volgens verklaringen van deskundigen voor het gehele eiland in een grote behoefte voor zien, zowel wat nieuwbouw van wa gens als de reparatie van bij aan rijdingen beschadigde carosserieën betreft. Met een toepasselijk woord ver richtte burgemeester A. C. van der Have, onder grote belangstelling de officiële opening. Spreker was ver heugd, dat ook Sirjansland heeft ge toond met zijn tijd mee te kunnen. Burgh T.B.C.-BESTRIJDING ONDER HET RUNDVEE. Te Burgh vergaderde de coöpera tieve landbouwvereniging „C. et C." in hotel „Het Wapen van Burgh". Nadat enkele huishoudelijke zaken waren behandeld sprak dr. Wage naar, directeur van de provinciale ge zondheidsdienst voor dieren te Goes over de t.b.c.-bestrijding onder het rundvee. Deze gaf o.a. een uiteenzet ting van het vijfjarenplan, waarby hij wees op het feit, dat de regering de bestrijding op alle mogelijke wij zen tracht te stimuleren. Dr. Wage naar zeide, dat de volksgezondheid met deze zaak is gemoeid en dat men daarom de bestrijding niet mag ba gatelliseren. Tenslotte gaven dr. Wa genaar en de plaatselijke dierenarts, dokter J. Stevense tal van practische wenken. UITVOERING „NU MET HOPE" De donaleursuitvoering, welke de zangvereniging „Nu Met Hope" te Burgh in hotel „Het wapen van Burgh" gaf, mocht zich in een goe de belangstelling verheugen, hetgeen de voorzitter, de heer T. L. Jonker, in zijn openingswoord met genoegen constateerde. Hij verwelkomde in het bijzonder de afgevaardigden van de zusterverenigingen alsmede burge meester jhr. A. van Citters en zijn echtgenote. Onder leiding van de heer J. Kuperjj werd weer met animo ge zongen, waarbij geconstateerd kon worden, dat uitspraak en voordracht uitstekend waren, terwijl ook de maatvastheid niets te wensen over liet. Over het algemeen was het een zeer verdienstelijke zanguitvoering, die na de pauze werd gevolgd door een even verdienstelijke opvoering van de klucht in drie bedrijven „Waar ben jij geweest vannacht?" Als steeds waren ook nu weer de rol len in vertrouwde handen, hetgeen de opvoering zeer ten goede kwam. Een gezellig bal besloot de uitvoe ring. Dreischor DAMVERENIGING „D.O.S.". Voor de clubcompetitie van „D. O.S." te Dreischor werden deze week dc volgende partijen gespeeld: G. BalJ. Schot van Veen 02; Frans RoggebandAdrie Roggeband 02; Rinus v. d. LindeJ. Folmer 20; J. Schot van VeenG. Bal 2 0; Adrie RoggebandJ. Schot van Veen 20: G. BalFreek Rogge band 02; Freek RoggebandG. Bal 2—0; J. Bodbijl—J Folmer 2—0; Ri nus v. d. LindeFrans Roggeband 20; Frans RoggebandRinus v. d Linde 20; Rinus v. d. LindeAdrie Roggeband 02: M. DorstJ. Schot van Veen 02; J. Schot van Veen M. Dorst 0—2; J. BodbijlG. Bal 2—0. AFSCHEID Ds. G. F. OVERGAAUW. Zondagavond nam ds. G. F. Over- faauw in de Ned. Herv. Kerk te chore afscheid van ztjn gemeente. Dc scheidende predikant had als tekst gekozen 2 Corinthe 6 de ver zen 1 en 2 „En wij, als mede-arbei dende, bidden U ook, dat gij de ge nade Gods niet te vergeefs moogt ontvangen hebben." Na de predikatie dankte ds. Over- gaauw mede namens zyn vrouw voor al het goede dat ze in hun eerste predikantplaats hadden ondervonden. Namens het gemeentebestuur van Kapelle en Biezelinge sprak de wet houder Balkenende. Ds. G. de Boer uit Waarde sprak namens de Ringpredikanten en de heer P. M. Stevense namens de Kerk voogdij. De ouderling-scriba A. M. Goed heer, dankte ds. Overgaauw namens de Kerkeraad. Hierna sprak de consulent ds. Reijenga uit Yerseke. Deze liet de gemeente de scheidende predikant toezingen Gez. 94 waarvan de laat ste 4 regels. Na afloop van de dienst werd de gemeente in de gelegenheid gesteld persoonlijk afscheid te nemen van ds. en mevr. Overgaauw. TH0LEN St. Annaland GOUDEN ECHTVERENIGING. Het echtpaar P. den HaanJ. J. Voshol te St. Annaland zal Donder dag 50 jaar getrouwd zijn. Tholen JAARFEEST. In de zaal van het Hof van Hol land te Tholen werd het jaarfeest ge houden door de jongelings- en door de meisjesvereniging op Geref. Grond slag „Maranatha". De heer J. Wijnbeek opende deze bijeenkomst met het laten zingen van ps. 103 1, las daarna ps. 90 en ging voor in het gebed. Aanwezig waren afgevaardigden van zusterverenigingen. Er werden voordrachten uitgevoerd, alsmede het toneelstuk „Ende Dispereert niet", een tragedie uit de bezettingstijd. Dit werd goed gespeeld en met élan ver tolkt. Een dankbaar applaus was de beloning voor de spelers. De afgevaardigden van de zuster verenigingen spraken woorden van gelukwens, waarna men staande het le en 7e vers van het Wilhelmus zong. De Gereformeerde predikant, ds. J. van Halsema, sloot deze bijeenkomst met een woord van dank en met ge- gebed. RAADSVERSLAG In het raadsverslag te Tholen werd abusievelijk de naam H. Rol vermeld bij de ruiling van een woning aan de Singel. De naam moet luiden A. de Hond. Scherpenisse FEESTAVOND INDIË-VETERANEN. Ter gelegenheid van het uitreiken der eretekenen voor Orde en Vrede aan verscheidene Indië-veteranen in de gemeente Scherpenisse, organi seerde een speciaal daartoe in het le ven geroepen comité een feestavond in hotel Bijl. In totaal waren een 130 personen aanwezig onder wie 70 genodigden. De leiding van de feest avond was bij de heer W. Bijl in goede handen. Men bood de aanwe zigen een programma aan van to neel, zang en muziek, terwijl in de pauze de gelegenheid bestond, de uit gereikte consumptiebonnen te be nutten. Met een toepasselijk woord reikte burgemeester D. C. Bouwen- se de onderscheidingen uit. Na af loop werd een minuut stilte betracht ter herdenking van hen die vielen. Men besloot de plechtigheid met het zingen van het Wilhelmus. Toen was de beurt aan de tonelisten. Na een optreden van de conferencier bracht Kees Jansen3 een overzicht in dicht vorm van het leven der militairen vanaf htm vertrek naar Indonesië tot hun terugkeer in Nederland. Hier na werd op verdienstelijke wijze een toneelstuk opgevoerd. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door de „Ma- joha's." Met een dankwoord aan alle medewerkenden sloot de heer Verstijnen tenslotte deze geslaagde bijeenkomst. VOLTBAL RENESSE VERSLOEG DREISCHOR. In een slecht gespeelde wedstrijd is Renesse er in geslaagd met 41 van Dreischor te winnen. De rood- witten namen al in de eerste minuut de leiding (l0). Een minuut later bracht Jaap Verboom met een Btrak schot de stand op 20. Een hard schot van Kooman werd door de Waaij weggewerkt. Na de rust kwam Kooman in botsing met Van Gastel, waardoor de bal in het net rolde (30). De blauwhemden kwamen daarna enkele malen gevaarlijk voor het Renesse-doel, maar het goede schot ontbrak. Aan de andere kant bracht Jan de Bilde met een hard schot de stand op 40. Vlak voor het einde scoorde Quist het verdiende tegenpunt (41). RENESSE II VERLOOR VAN DREISCHOR H. In een aardige wedgtryd ls het Renesse II niet gelukt van het zwak ke Dreischor li 1' winnen. Na 15 minuten gaf Verseput de thuisclub de leiding. Direct hierna maakte Vane echter gelijk (11). Weer nam Renesse door Dalebout de leiding, maar Slager diende van repliek (2 2). Na de hervatting maakte Jan de Bil er 23 van. Door een straf schop werd het 33. Riteco zorgde voor 43. Opnieuw kwamen de biauwhemden terug, hetgeen resul teerde in een goal van de Bil (4 4). Nadat Renesse nog een doelpunt had gemaakt, zorgde de Bil met twee prima doelpunten, dat de eindstand 56 werd. SCHAKEN Terneuzen werd kampioen in de eerste klasse. In de eerste klasse van de Zeeuw se Schaakbond is dc beslissing geval len. Doordat de einduitslag na arbi trage van de vijf afgebroken partij en in de wedstrijd Goes I - Middel burg II 5-5 werd, ging Terneuzen I met de titel strijken. De wedstrijd Middelburg n - Zierikzee eindigde in een 5% - 4% overwinning voor de hoofdstedelingen. Hierdoor eindigden de Middelburgers weliswaar ongesla gen en met eenzelfde aantal punten gelijk met Terneuzen, doch de Z.- Vlamen behaalden betere bordpun- ten. Zij zullen in de komende promo tiewedstrijden ongetwijfeld hun best doen hun verloren plaats in de lan delijke competitie van de Kon. Ned. Schaakbond te heroveren. De eindstand luidt: Terneuzen I 5 4 0 1 8 31 —19 Middelburg H 5 3 2 0 8 27%—22% Goes I 5 3 1 1 7 27 —21 VUK I 5 1 1 3 3 22 —26 Zierikzee 5 1 0 4 2 22%—27% VUsslngen I 5 1 0 4 2 18 —32 In de tweede klasse A bracht Mid delburg Hl een bezoek aan Vlissingen H. De gasten wonnen met 3-7. En daar ook de wedstrijd tegen Koude- kerke, welke in een 5-2 stand moest wworden afgebroken, na arbitrage in een 6%-3% overwinning voor de hoofdstedelingen eindigde, zijn zij practisch zeker van het kampioen schap. Want indien zij de laatste thuiswedstrijd tegen Vlissingen II met 2% - 7% zouden verliezen, is het kampioenschap nog een feit Souburg II, dat Koudekerke ontving, moest met een 2% - 7% nederlaag genoegen nemen. In de tweede klasse B leverde Goes II een fraaie prestatie door ongesla gen kampioen te worden. De laatste wedstrijd werd van VUK II met 7%- 2% gewonnen. Goes UI won even eens met 7% -2% van De Pion, ter wijl Middelburg IV in eigen huis met 4-6 de kous op de kop kreeg van 's-Gravenpolder. In de tweede klasse C groep 2 leg de Sluise Toren door een 5%-4% overwinning op Oostburg beslag op de titel en zal nu een beslissingswed strijd moeten spelen tegen Terneuzen U. de kampioen van groep 1. Oost burg, dat gelijk met Sluise Toren eindigde kwam net een half bord puntje tekort. Zij zijn door hun spor tiviteit de dupe geworden, want in hun eerste wedstrijd tegen Breskens gaven zy twee partijen remise, die reglementair voor hen gewonnen wa ren (wegens niet opkomen van twee spelers van Breskens). De eindstand is nu: Sluise Toren 4 3 0 1 6 23%—16% Oostburg 4 3 0 1 6 23 17 Breskens 4 0 0 4 0 13%26% Spori Pick-upies De finale heren-enkelspel voor het tenniskampioenschap van Nederland overdekte banen werd gewonnen door Wilton. Hij sloeg Teschmacher met 7—5, 2-6 en 6-4. ir De landenvoetbalwedstrijd Italië B Turkije B, te Napels gespeeld, werd met 10 door de Italianen gewonnen. De jaarlijkse nationale veldloop over 8 kilometer van de Rotterdamse athle- tiekvereniging Palthena werd gewonnen door Van der Weijden van Trekvogels in 26.21.2. HJ&t wereldkampioenschap Cyclo cross te Geneve gehouden, eindigde met een zege van de titelhouder, de Frans man Rondeux. K.N.V.B. - AFD. ZEELAND. Grote zege van Schoondijke op Sluis. De grootste verras&ing in do eerste klasse was wel de ncderulag van de kamploenseandidaat Lewedorpse Boys in B tegen Domburg, waarvan het gevolg is, dat Noormannen nog een kansje voor de lltel maakt. Ook Groede verdedigde /Jjn theoretische kans op duidelijke wijze. Walcheren incasseer de tegen de Groedcnareu zijn elfde nederlaag in successie. Schoondykc be sloot de competitie met een daverende zege op Sluis. Lewed. Boys 1 Noormannen 1 Schoondijke 1 Groede 1 Domburg 1 's H. A. Kerke 1 Sluis 1 Walcheren 1 12 8 2 2 18 41-23 Aardenburg 2 13 7 3 3 17 42-23 14 6 3 5 15 43-35 21 5 4 2 14 31-20 11 5 3 3 13 24-20 13 3 4 610 34-36 11 4 1 6 9 22-32 11 0 0 11 0 6-53 Renesse veroverde in de eerste klasse C de tweede plaats door een fraaie zege op Dreischor. De ont moeting ZonnemaireZierikzee LU werd uitgesteld. Burgh 1 14 12 1 1 25 65-20 Renesse 1 14 6 1 7 13 35-19 Dreischor 1 14 5 3 6 13 28-1 Zierikzee 3 14 5 3 6 13 22-34 Zonnemaire 1 12 1 2 9 4 13-57 Hulst 2 liep in de Res. eerste klasse A weer iets van zijn achterstand op Aardenburg 2 in, maar EMM 2 stelde teleur door van Oostburg 2 te verlie zen. IJzendijke 2 liet de laatste plaats aan PSK 2 over en Steen 2 boekte een royale zege op Ria W 2. BOKSEN Kampioenschappen voor twee Vlissingse boksers. Maandagavond werden in Odeon te Rotterdam de laatste wedstrijden ge houden om de bokskampioenschappen van Zuid-Holland en Zeeland. Het gelukte twee Vlissingse boksers van D.O.S. een titel in de wacht te sle pen, Henny Nieuwpoort werd kam pioen in de lichtgewichtklasse, toen de Hagenaar Weenink in de tweede ronde opgaf. Henk Dik won op pun ten van De Lange uit Rotterdam, waardoor hij kampioen in de midden- gewichtklasse werd. Harry Bos won en Wim Snoek ver'oor. In de Apollohal te Amsterdam zijn Maandagavond internationale boks wedstrijden gehouden. In de hoofd- partij voor de pauze won de Amster dammer Harry Bos van de Zweedse middengewichtkampioen Stuve Fro- berg door k.o. in de vierde ronde. In de hoofdparty na de pauze be haalde de Amerikaanse neger Char ley Anglee een k.o.-overwinning op de Amsterdammer Wim Snoek. In de negende ronde plaatste Anglee een keiharde rechtse op de kaak van Snoek, die minutenlang bleef liggen. WIELRENNEN VERHELST WON TRAININGSRIT De Zeeuwse Wielerclub De Schel- demond" te Vlissingen hield een trai- ningsrit in de Scheldestad. Het p cours was van Dieshoeckstraat-A je Dekenstraat-Koningsweg-Singel, dat 63 maal verreden moest worden. Er waren 19 reners aan de start ver schenen. Reeds van de start af werd deze trainingsrit in een flink tempo gereden. Het gelukte Verhelst uit Axel, twee ronden uit te lopen. Ook Willemstein wist een ronde voor sprong te nemen. De uitslag was: 1. M. A. Verhelst, 2 uur, 55 minuten; 2. M. Willemstein, Vlissingen; 3. N. Oosthoek, 's Heerenhoek; 4. P. v Lijcke, Groede; 5. A. Cosyn, Middel burg; 6. J. Meulmeester, Middelburg. AARDAPPKLBEURS ROTTERDAM. 25 Februari. Kieiaardapelen 35 mm. opwaarts: Bint jes 12. Alpha's 10. Furore 13.75—14. Beve. landers 14.50—15.25. Meerlanders 13.50. Zandaardappelen: Noordeling 10. ï3. Voran 8.50. Eigenheimers 9.50. Record 8.608.75. IJsselster 10.75. Libertas 10.25. Voeraardappelen: 5.257.25, alles per 100 kg. Prijzen berekend op de handels- voorwaarden, vastgesteld voor de ver koop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. GBAANBEURS ROTTERDAM.. 25 Februari. Binnenlandse granen (officieuze note ringen per 100 kg. franco Rotterdam i; tarwe op vochtconditie prijshoudend 23.5025.15; prima kwaliteit zonder vochtconditie prijshoudend 24.75— 25.50. Voedergranen: de markt blijft flauw gestemd; zomergerst 3536.75; haver 25 —27.50; rogge 30.50—32. Peulvruchten boerenschoen: groene erwten, flauw 38—62: schokkers, flauw 38—60; bruine bonen, prijshoudend 30— 41» ROTTERDAM HAD VEERTIG JAAR GROOTSTE VEE-AANVOER. Uit de thans bekend geworden cijfers over het afgelopen jaar blijkt, dat Rot terdam op de lijst der veemarkten bo venaan prijkt. In deze stad, waar twee maal in de week markt is, werden In to taal In 1951 2.062.072 stuks vee (paarden inbegrepen) aangevoerd tegen 290 251 in 1950. Boven de 300.000 komt verder alleen nog 's-Hertogenbosch. Vervolgens ko men Utrecht (260.021). Leeuwarden (237.654) eu Zwolle (207.927). Meer dan honderdduizend beesten werden tenslotte nog aangevoerd in Groningen, Purme rend, Leidep en Doetinchem. Overigens is het merkwaardig, dat op alle grote markten de aanvoeren van schapen en lammeren zijn achteruitge gaan. terwijl schapen toch zeer hoog ge prijsd staan en de exploitatie lonend is De oorzaak van deze teruggang is waar schijnlijk te vinden in het risico, dat de fokkers lopen door de aanvallen van honden. VISMIJN TE VEE RE. 25 Februari. Export garnalen, aanvoer 1017 kg., 90. Handels garnalen, aanvoer 2088 kg.. 52—69. Schar, aanvoer 80 kg. 17—22. Bot. aanvoer 108 kg., 16—17. On gesorteerde vis. aar.voer 110 kg.. 16—18. VEILING ZUID-BEVELAND. 25 Februari. Groenten: Spruiten A 42 —50. idem B 3338. Veldsla 3436. Groe ne kool 9—17. Rode kool 13—20. Gele Savoye kool 15. Witte kool 6—11. Prei 22—33. Uisn (stek) 2—10. Knolselcürij 2—3.50. VEEMARKT ROTTERDAM. 25 Februari. Aangevoerd in totaal 1624 dieren, waaronder 956 vette koeien en 669 varkens. Prijzen per kg.: verte koeien 2.80—3, 2.60—2.75. 2.30—2.55; varkens, le vend gewicht, 2.12—2.10—2.06. De aan voer van vette koeien was iets minder m. stroeve handel, prima dieren goed prys- houdend, verder vooral niet hoger. Var kens, aanvoer groter met luie handel en vooral bij de afloop daalden de prijzen iets. Waar zijn onze schepen Arnedijk 24 tc Hamb. n. Bremen. Arkeldijk p. 25 Sable eiL n. N. Vork. Averdijk p. 25 Great Aaco n. N. Orl. Aardljk 25 v. Baltim. n. Cape Henry. Almdijk 24 te Antwerpen. Andijk 25 te Vera Cruz. Bloemfontein 25 te Antw. Celebes 24 te Soerabaja. Delfshaven 23 v. B. Aires n. PepeL Diemerdijk p. 25 Cape San Lucas. Eemdljk 22 te Houston. Friesland p. 24 Ouessant n. Algiers. Graveland p. 24 Boa Vista n. Santos. Hennes 24 te Port of Spain. Indrapoeia 24 te Soerabaja. Java 25 te Semarang. Jagersfontein 24 te Port Elisabeth. Klipfontein p. 24 's av. dw. Monrov. Loppersum p. 25 Oporto n. A'dam. Minjak 24 te Balik Papan. Maasland p. 25 Dover n. Las Palmas. Maaskerk 24 te A'dam. Meerkerk 25 te Chittagor.g. Mataram p. 25 Great A ba co n. Galvest. Nieuw Amsterdam 24 te Christobal. Orestes 25 te New York. Phrontis 23 te Aalborg. Rotti 24 te Southampton. Ruys 23 te Durban. Sibajak 25 te Djakarta. Sommelsdijk 24 te New Orleans Tabinta 24 te Port Said. Tabian 24 te Djakarta. Tjisadane 25 te Yokohama. Tjibadak 24 te Sydney. Weltevreden 24 te Balik Papan. Willemstad 25 te Grenada. Zeeland 24 tc Port Swettenbam. Huist 2 Hontenisse 2 Steen 2 EMM 2 Oostburg 2 Ria W 2 Hoofdpl. 2 IJzendijke 2 PSK 2 14 12 1 12 10 2 13 9 1 6 1 6 0 5 1 3 1 3 1 3 1 10 13 9 1 25 48-20 0 22 78-31 3 19 54-28 5 13 39-29 6 12 42-33 7 11 32-35 8 7 24-39 7 25-65 7 14-55 5 17-58 Clinge 2 kwam in de Res. eerste klas se B met een grote zege uit Sluiskil terug en veroverde daardoor de twee de plaats. De Zeeuwen 3 liet zich door Breskens 3 op eigen terrein de kaas van het brood eten. Biervliet 2 Clinge 2 Zeelandia 2 Breskens 3 Axel 3 De Zeeuwen 3 Sluiskil 2 8 5 1 2 11 23-12 9 4 3 2 11 22-U 7 4 2 1 10 33-12 6 4 0 2 8 21-34 9 3 2 4 8 18-15 8 3 14 7 14-18 9 0 18 1 6-35 Het was maai- een benauwde zege. die Vlissingen 3 in de Rcs.-ecrste klasse C op Middelburg behaalde, maar de kop bleef behouden. Terneu zen 3 blyft de Vlissingers echter dicht op de hielen zitten. Yerseke 2 verloor onverwacht van Goes 3. Vlissingen 3 Terneuzen 3 Middelburg 3 Goes 3 Yerseke 2 Luctof 2 Robur 2 10 9 0 1 18 51-11 10 8 1 1 17 35-15 10 6 1 3 13 38-27 11 5 0 6 10 28-29 10 4 1 5 9 16-26 11 2 2 7 6 18-36 12 0 1 11 1 23-62 Middelburg 4 tweede klasse slaagde er in de A In Hansweertse Boys 2 een puntje af te snoepen, ter wijl RCS 3 zijn tweede overwinning behaalde op Noormannen 2. Kruiningen 2 12 11 1 0 23 40-11 Kwadendamme 1 12 9 2 1 20 41-19 Middelburg 4 Noormannen 2 Hansw. Boys 2 RCS 3 Zeelandia 3 Volharding 2 14 34-27 5 1 7 11 30-30 3 2 6 8 33-30 2 16 5 20-33 2 17 5 13-28 0 2 8 2 19-50 Biervliet 3 behield in de tweede klasse B de leiding door een ruime zege op Zuidzande en het kampioen schap zal dc haringkakers wel niet meer ontgaan. 12 10 2 0 22 54- 7 11 7 1 3 15 39-16 12 5 0 7 10 22-11 11 4 1 6 9 15-34 Biervliet 3 Retranchem. 1 Zuidzande 1 Middelburg 5 Groede 2 10 0 0 10 0 3-35 Hontenisse 3 en Zuiddorpe 1 zorgden In de tweede klasse C beide weer voor overwinningen, zodat er in de stand van de kopgroep geen wijzi ging kwam. Zuiddorpe 1 Hontenisse 3 Koewacht 2 Corn Boys 3 Graauw 1 Vogelwaarde 2 11 8 3 0 19 36-18 12 7 3 2 17 50-31 14 3 3 8 9 28-38 9 4 0 5 8 27-38 11 2 2 7 6 27-35 7 1 3 3 0 11-19 Dreischor 2 behaalde in de tweede klasse D zijn eerste overwinning, zo dat het nog niet vaststaat, wie hier onderaan zal eindigen. Burgh 2 SVÖWK 1 Renesse 2 Dreischor 2 10 8 1 1 17 37-17 9 5 1 3 11 31-14 10 1 4 5 6 15-27 9 12 6 4 14-39 In de derde klasse A boekten <le beide koplopers. Domburg 2 en Goes 4, beide monsteroverwinningen op resp. Middelburg 6 en Lewedorpse Boys 2. Goes 4 9 7 1 1 15 42-11 Domburg 2 9 6 2 1 14 41-18 Middelburg 6 7 1 1 5 3 10-39 Lewed. Boys 2 9 1 0 8 2 10-35 EMM 3 kreeg van Breskens 4 in de derde klasse B een gevoelig pak slaag, dat de Vlissingers de tweede plaats kostte. Sluis 2 behield de lei ding. Sluis 2 11 8 1 2 17 32-15 Breskens 4 9 6 2 1 14 38- 9 EMM 3 12 5 3 4 13 24-33 Oostburg 3 10 3 0 7 6 31-33 De Zeeuwen 4 7 1 2 4 4 11-20 Retranchement 2 9 2 0 7 2 19-45 Hulst 3 liet er in de derde klasse C tegen Hontenisse 4 geen gras over groeien en won met 72. Rapenburg 2 en Steen 3 klopten resp Sluiskil 3 en Graauw 2. Hulst 3 12 11 0 1 22 85-1G Rapenburg 2 10 6 1 3 13 29-29 Sluiskil 3 12 4 1 7 9 27-45 Graauw II 12 4 0 8 8 31-42 Hontenisse 4 9 3 1 5 7 24-35 Steen 3 12 3 1 8 5 33-63 Nagekomen advertentie. Heden overleed, na een kortstondig, smarte lijk lijden, onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader, JAN DE BREE, Weduwn. van SUZANNA- ROELSE,- in de leeftijd van ruim 68 jaar. A. DE BREE. N. DE BREE DS RIDDER L. FLEURBAAY DE BREI P. F. FLEURBAAY. En Kleinkinderen. Vlissingen, 25 Februari 1952. Bosjeslaan 25. De teraardebestelling zal plaats vinden or Vrijdag 29 Februari a.s des nam. 2 uur, vana' Bosieslaan 25.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11