PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Dit jaar vijftig divisies „ten naaste bij" gevechtsklaar Voorbereiding van emigranten moet degelijk zijn 0£ BILT GEEN EENSTEMMIGHEID OVER HET EUROPEES LEGER Vandaag 195e Jaargang - No. 47 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Balllntijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, t 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 ceqt WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 25 Febr. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 CL per mm. Minimum p. advertentie t 3.— Ing. mededelingen dneraaal tarief. Kleine advertenUcs tmn* 8 regel* 1 van 1—4 regels L—iedere regel meer 20 cent. ..Brieven oi adres Bureau van dii Blad' 25 cent meer. Giro nr. 358500 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr 58—60, tel 2355 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160) M'burg Londer.se Kaal 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr 63. tel 2475 (bgg 2228). Oostburg Finlandstraat 2. telel 16. Terneuzen Brouwcrtjstr 2; Zierlkzee N «•►"erom HET EUROPESE LEGER. N.A.T.O. besloot Eisenhowers bevoegdheden uit te breiden De veertien landen van de Noord-Atlantische Verdragsorganisatie (N. A.T.O.) hebben er in toegestemd dit jaar te zorgen voor „ongeveer vyftig, ten naasle by gevechtsklare divisies" en vierduizend gevechtsvliegtuigen in West-Europa, aldus is Zondagavond te Lissabon bekend gemaakt. Een functionaris zei, dat ongeveer de helft van het aantal divisies reserve zal zijn. Deze mededeling, waarin ook gezegd wordt, dat het program tevens be trekking beeft op „sterke vlootstrydkrachten", berust gedeelteiyk op een rapport van de commissie-Harriman, dat Zaterdag door de N.A.T.O.- raad in plenaire zitting is aanvaard. De commissie-Harriman, die vorig jaar is ingesteld om plannen voor de militaire sterkte van de NATO op te stellen verklaarde in haar rapport, dat de organisatie van het stadium van plannen maken over gaat tot het uitvoeren hiervan. Voorts wordt gezegd, dat de leden- staten „met het oog op het voort durende gevaar van agressie", er zich mede accoord hebben verklaard de bevoegdheden van generaal Ei senhower uit te breiden. De NATO-regeringen wordt aan bevolen, te pogen de productie van schaarse materialen vooral kolen te verhogen en het gebruik hier van te controleren, de arbeidsmobi liteit te vergemakkelijken en het tekort aan arbeidskrachten in de industrieën, die voor de defensie werken, te verminderen. De in het rapport beoogde strijd krachten omvatten niet de bijdragen van Griekenland en Turkije, welke landen pas vorige week Woensdag tot de organisatie zijn toegelaten. Generaal Eisenhower gaat waar- schijnlijk in Maart zelf naar deze landen om na te gaan tot welke bij drage deze landen in staat zyn. Maandag zullen de veertien minis ters van buitenlandse zaken in be sloten zitting byeenkomen teneinde een secretaris-generaal van de or ganisatie te benoemen. Men ver wacht, dat zg ook een besluit zul len nemen ten aanzien van de plaats, waar het nieuwe permanente hoofd kwartier zal worden gevestigd; Pa rijs of Londen. Over het algemeen verwacht men, dat de Canadese mi nister van buitenlandse zaken, Les ter Pearson, benoemd zal worden tot secretaris-generaal en dat Parijs als zetel van het hoofdkwartier zal worden gekozen. Een woordvoerder van de NATO verklaarde, dat het bereiken van het gestelde doel vertraagd kan worden door de wapenzendingen naar Korea cn Indo-China. Indien echter In Ko rea een wapenstilstand zou worden gesloten, zou het in elk geval mo gelijk zijn de plannen ten uitvoer te leggen. De uitbreiding van de verantwoor delijkheid van generaal Eisenhower Fransen moesten terug trekken in Ïndo-China. Zondag heeft de Franse waarne mend opperbevelhebber in Indo-Chi- na, generaal Salan, te Saigon meege deeld, dat het uit vijf bataljons be staande garnizoen van Hao Binh (65 km. ten Z.W. van Hanoi) is terugge trokken. Strijdkrachten van de Viet- minh trachten de stad te bezetten. Zij wordeu door Franse vliegtuigen be stookt. Voorts deelde generaal Salan mede, dat de 22.000 soldaten van de Franse Unie, die de 75 km. lange aanvoerlijn van Hanoi naar Hao Binh bezet hiel den, op nieuwe verdedigingslinies zijn teruggetrokken. Hao Binh werd op bevel van wijlen maarschalk de Lattre de Tassigny bezet om de aanvoerweg van de Viet- minh van communistisch China naar centraal Indo-China af te snijden en de opstandelingen te dwingen slag te leveren. Nieuwe beschuldiging van de Noord-Koreanen. ER ZOUDEN SPINNEN EN VLOOIEN UITGESTROOID ZIJN Volgens een in Londen ontvangen bericht van Tass heeft de Noord-Ko- reaanse minister van buitenlandse za ken de Amerikaan er van beschul digd, dat zij boven Noord-Korea do zen met spinnen, vlooien, muggen, mieren en andere insecten hebben doen uitwerpen met het doel ziekten te verspreiden. Egypte sloot ruilovereen komst met Sow jet-Unie. GEEN HANDELSVERDRAG Egypte en de Sowjet-Unie hebben een ruilovereenkomst getekend. De Sowjet-Unie zal graan tegen Egypti sche katoen leveren. Het is Moskou niet gelukt een nor male handelsovereenkomst te sluiten, daar Egypte voor het ogenblik al leen tarwe uit Rusland wenste te ont vangen. Raden Djoemhana gezant bij de H Stoel. Naar wij vernemen, is mr. Raden Djoemhana, die in Nederland de post bekleed heeft van waarnemend hoge commissaris van Indonesië, benoemd tot gezant van Indonesië bij de Heilige Stoel. zou o.m. inhouden het toezicht op het opleiden en uitrusten van de NATÓ-strydkrachten. DE BIJDRAGE VAN DUITSLAND. De West-Duitse en geallieerde ver tegenwoordigers, die in Bonn onder handelden over de West-Duitse bij drage tot de Europese defensie, heb ben besloten him standpunt in Lis sabon kenbaar te maken. Zq zijn daartoe reeds naar de Portugese hoofdstad vertrokken. Aan het einde der vergadering van Zaterdag wei gerden beide partijen mede te delen of men overeenstemming had bereikt inzake het Plan del' tijdelijke com missie om West-Duitsland een bij drage van 11-250,000.000 mark te doen betalen. in boomgaard neer. Piloot gedood; baby in kinderwagen ongedeerd. Zondag is in het dorp Chicester (Zuid-Engeland) een Britse meteoor straaljager neergestort en in een boomgaard ontploft. De vliegenier kwam om het leven. Een baby van een maand, die in een kinderwagen in de boomgaard lag te slapen, bleef ongedeerd, hoewel de brokstukken van het vliegtuig rondom de kinder wagen zijn terecht gekomen. Wordt de Hertog van Edinburgh „Koning gemaal Volgens de „Sunday Pictorial" be reidt men in het Engelse hof een ver rassende stap voor. Men zou de her tog van Edinburgh niet de rol willen geven van Prins Albert de gemaal van Koningin Victoria, „omdat het verstand en de persoonlijkheid van de Hertog een grote aanwinst voor het land betekenen". Men overweegt, aldus het blad, de hertog te kronen als „koning-gemaal". De traditionele boekenweek werd in de Stadsschouwburg te Amsterdam geopend met een cabaretprogramma van Wim Sonneveld, getiteld Van Parnassus tot Montparnasse. Deze avond werd o.a. bygewoond door H.M. de Koningin. IN NEDERLAND P.v.d.A. en V.V.D. vóór, rechtse partijen meestal tegen. Het Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie heeft aan vele man nen en vrouwen uit het gehele land en uit alle lagen van de bevolking on. langs de vraag gesteld: „wat zou U liever zien: een West-Europees leger, waarin Nederlanders, Belgen, Fransen, maar ook Duitsers moeten dienen onder één opperbevelhebber, of een zeer nauwe samenwerking van de zelf standige legers van Nederland, België, Frankryk, maar ook van Duitsland onder één opperbevelhebber?". 39 van de ondervraagden bleek voor een West-Europees leger, 35 voor een zeer nauwe samenwerking van de zelfstandige West-Europese le ger, 26 had geen oordeel. De argumenten van de voorstan ders van één geïntegreerd West-Eu ropees leger zyn o.a.: „bevordert een heid, samenwerking" „een leiding is beter" „eendracht maakt macht, één sterk leger veiliger" „het is beter voor de soldaten De voorstanders van zelfstandige legers, die zeer nauw samenwerken, zeggen echter: ..ieder land moet voor zichzelf zorgen „met eigen leger blijven wy zelfstandig". Andere, veel minder genoemde re denen zyn: „ieder land lean het best zijn eigen leger leiden, omdat het zijn eigen gewoonten heeft „beter voor de soldaten" „er is altijd verschil van mening, en daar komt herrie van". Het meest voor een geïntegreerd Europees leger zijn de aanhangers van de V.V.D. en de P.v.cLA. In meer derheid tegen (en dus voor zelfstan dig blyvende legers) zijn de aanhan gers van de A.R.-partrj, de C.H.U., de Staatkundig Geref. Party en de groep-Welter. Indonesisch kabinet afgetreden. Zal de delegatie uit Den Haag naar Djakarta terugkeren Het Indonesische kabinet van pre mier Soekiman heeft Zaterdagoch tend gelijk verwacht werd, besloten zijn mandaat aan president Soekar- no terug te geven. Het besluit werd genomen om de politieke sfeer te verbeteren, die door de moeilijkheden rond de on dertekening van de overeenkomst betreffende de Mutual Security Act was vertroebeld. Het kabinet werd in April 1951 gevormd door de formateurs Soeki man en Sidik Djojo Soekarto, de voorzitters van de grootste Indone sische partijen, de Masjoemi en de P.N.I. In welingelichte kringen te Dja karta werd Zondag de kans op te rugkeer van de Indonesische delega tie, die voor besprekingen inzake de Nederlands-Indonesische Unie en Nieuw-Guinea in Den Haag vertoeft, zeer groot geacht. Onderofficieren overwegen steun aan woningbouw. In het orgaan van de ruim 6000 le den tellende onderofficiersvereniging „Ons Belang", wordt vorige week een plan ontvouwd om militairen geza- melijk te doen bijdragen aan de fi nanciering van de woningbouw. Het plan gaat er van uit, dat sommige mi litairen niet kapitaalkrachtig genoeg zijn om zelf in te schrijven op een van de leningen voor de woningbouw. Deze militairen worden opgeroepen ieder een gulden te storten. Met het aldus samengebrachte bedrag zullen dan obligaties worden gekocht, die ten goede zullen komen aan het sa natoriumfonds van „Ons Belang". De K.V.P.-ers zijn verdeeld, 44 is voor één leger. 41 voor zeer nauwe samenwerking tussen zelf standige legers. Amerikaanse hulp voor Frankrijk. Frankrijk en Amerika hebben Za terdag overeenstemming bereikt over economische hulp aan Frankryk. Naar verluidt, zal Frankrijk door deze hulp in staat zyn tegen het ein de van 1952 twaalf divisies uit te rusten. De Ver. Staten zouden 175 milliard francs ter beschikking heb ben gesteld. Aardbeving in het gebied van Ludwigshafen. Men dacht eerst aan een zware explosie Zondagavond heeft zich een zware aardbeving in het gebied Ludwigsha- fen-Mannheim voorgedaan. De schok was zo hevig, dat men aanvankelyk dacht aan een geweldige ontploffing. Door de buitengewone sterkte van de beving kon de seismograaf van het meteorologisch instituut van Heidel- berg de intensiteit niet meten. Te Mannheim werden twee sterke aard schokken waargenomen, die verge zeld gingen van een dof gerommel. De schokken waren tot op een af stand van 120 kilometer te voelen. Na de eerste krachtige stoot om 22.30 uur volgden nog verscheidene schokken van geringe sterkte. Aanvankelyk meende men, dat zich een explosie had voorgedaan op het terrein van de Badense Aniline- en Sodafabriek. Over mogelijke scha de tengevolge van de aardschokken is nog niets bekend. Volgens de politie te Mannheim be perkt zich de schade in deze stad tot het instorten van een muur van een ruïne. De inwoners, die carnaval vierden, verlieten de feestzalen en groepten op straat tezamen om het gebeurde te be spreken. In Straatsburg werd de aardschok gevoeld maar er werd geen schade aangericht. Voortaan regelmatig Benelux-overleg. Het overleg tussen de drie landen van de Benelux op het gebied van de buitenlandse politiek zal voortaan een geregeld karakter dragen, aldus A.F.P. Tot dusver werd overleg ge pleegd, wanneer de behoefte daaraan zich deed gevoelen. De drie regerin gen hebben onlangs besloten, dat in het vervolg de hoofden der afdelin gen politieke zaken van elk der drie ministeries maandelijks bijeen zullen komen, zo nodig bijgestaan door des kundigen. De „Alkmaar" was wel degelijk zeewaardig. VERKLARING VAN MINISTER WEMMERS. Op vragen van het lid der Tweede Kamer, ae heer Wagenaar (CPN), in verband met het vergaan van de mo tortrawler „Alkmaar-LJm. 31" heeft de minister van verkeer en waterstaat, mede namens zijn ambtgenoten van marine en van sociale zaken geant woord, dat tot nu toe uit niets is ge bleken, dat het vergaan van de „Alk maar" mede een gevolg zou zijn van onvoldoende zeewaardigheid van het schip, welke veroorzaakt zou zijn door een foutieve constructie en een versleten motor van te geringe capa citeit. Immers, schip en motor voldeden aan de eisen van de schepenwet, zo dat een certificaat van deugdelijk heid kon worden uitgereikt, hetwelk slechts wordt afgegeven, nadat is ge bleken dat de toestand van de scheeps romp, van de werktuigen en van de aftimmering voldoende waarborgen van veiligheid voor schip en opvaren den geeft. Wrak van Brits vliegtuig in de sneeuw gevonden. Zondag heeft men het wrak van de „Wellington" van de R.A.F., die sinds 8 Februaii op een vlucht van Enge land naar Marseille werd vermist, op een helling van de Mont Aigoual in de Cevennen (Midden-Frankrijk) ge vonden. Ook de lyken van de zeven inzittenden werden aangetroffen. Het vliegtuig is blykbaar in een dikke laag sneeuw terecht gekomen en niet in brand gevlogen. Het wrak heeft twee weken onder de sneeuw gelegen en werd eerst ontdekt, toen dit weekeinde de dooi intrad. 104-jarige overleden. In het dorpje Heilouw in de Betu we. is de waarschijnlijk oudste inwo ner van Nederland, de heer H. van Horsen, overleden. Hij bereikte dc leeftijd van 104 jaar en was vroeger landbouwer van beroep. Ondanks een lichte hardhorendheid was hij tot op de laatste dag vrij vitaal. EMIGRATIE-MOGELIJKHEDEN BESPROKEN. Toenemende Zeeuwse belangstelling De belangstelling voor emigratie Is groeiende in Zeeland. Dat bewees de vry grote opkomst voor de eerste openbare vergadering in Zeeland van het Algemeen Landbouw Emigratie Comité, welke Zaterdagmiddag te Goes werd gehouden. De grote zaal van „de Prins van Oranje" was goed bezet. In deze bijeenkomst waaraan ook de Hervormde emlgratieeommissie haar medewerking verleende, hebben twee sprekers de verschillende facetten van het emigraticvraagstuk behandeld. Na een openingswoord van de heer J. L. Lukaart, sprak eerst drs. N. A. Vaandrager, algemeen secretaris van het A.L.E.C. over het onderwerp „Verantwoorde emigratiemogelijkhe- den en -moeilijkheden". Hy begon daarby met te wijzen op het moeilij ke bevolkingsvraagstuk in Neder land. Nu de werkloosheid weer grote afmetingen gaat aannemen, zien ve len de emigratie als een mogelijk heid om zich een nieuw bestaan te scheppen. De emigranten zullen zich echter moeten realiseren dat zjj ook in het nieuwe land een zware tijd zullen moeten meemaken. Het A.L. E.C. wil trachten daarbij te helpen. Het ziet als zijn taken: selectie, voor bereiding en nazorg. Nu dit jaar naar venvacht wordt, 50.000 perso nen zullen emigreren, gaat de emi gratie een massaprobleem worden. Gewaakt moet worden dat de emi granten geen massamensen worden. Het A.LjS.C. wil hen persoonlijk op emigratie voorbereiden. Er mogen ei genlijk geen mensen vertrekken, die hiervoor niet geschikt zyn. Ook zal het gehele gezin in emigratie moeten toestemmen om teleurstellingen te voorkomen. Ter voorbereiding zoekt men naar middelen om de vakbe kwaamheid van de a.s, emigrant zo goed mogelijk te doen zijn. Dit ge schiedt door het organiseren van cursussen, o.a. in de Engelse taal. Ook wil men zich met de nazorg be lasten, zodat de emigrant niet ge heel losgelaten wordt. Door zijn be vindingen mede te delen kunnen bo vendien waardevolle gegevens ver kregen worden, voor hen die nog vol gen. Hoewel aanvankelijk opgezet door het Kon. Ned. Landbouw Comi té voor de landbouw-emigranten, wil men het A.L.E.C. uitbouwen tot een algemene emigratie centrale. Het A.L.E.C. vraagt niet naar het ge loof van de betrokkenen, doch onder zoekt alleen of zy geschikt zijn voor emigratie. By de geestelijke moeilijk heden zal men hen ook graag de weg DE MOGELIJKHEDEN. Vervolgens ging drs. Vaandrager de emigratiemogelijkheden na. Spr. noemde Canada als het land waar de emigratie het beste verloopt, doordat de vertrekkenden zeker zyn van huis vesting en van werk. Wat betreft de subsidieverlening merkte spr. op, dat die eigenlijk zuiver voortvloeit uit de werkloosheidspolitiek. Wanneer in een bepaalde tak werkloosheid ont staat, verstrekt het Rijk een subsi die aan de werkers in deze tak, die wensen te emigreren. Wat betreft de emigratie naar Aus tralië, wees spreker op de moeilijkhe den van de huisvesting aldaar. Aan vankelyk moesten ook teveel forma liteiten worden vervuld, doch hierin is thans verbetering gekomen. De af werking van de emigratieaanvragen loopt nu parallel met de beschikbare vervoerscapaciteit. In Nieuw Zeeland is ook een groot tekort aan woon ruimte. In tegenstelling tot deze drie lan den, welke mogelykheden bieden voor individuele emigratie, waarschuwde spr. voor een dergelijke emigratie naar de Zuid Amerikaanse staten. De kolonievorm is daar de enige deug delijke vorm om individuele emigra tie voort te bereiden. DE GEESTELIJKE KANT. Vervolgens sprak mr. O. A. Gobius, secretaris van de Ned. Herv. Emigra tie commissie, over het werk van deze commissie. De Ned. Herv. Kerk ziet het als haar apostolische taak de be langen te behartigen van de leden, die het land verlaten. Men wil de Christelijke verbondenheid zo moge lijk doen blijven onder de leden in het buitenlaïid. Spr. wekte de toekomsti ge emigranten op in het buitenland trouw te blijven in hun kerkgang. De emigranten vinden daar bij de kerken een warme vriendschap èn blijven dan niet geïsoleerd in het vreemde land staan. De Generale Synode heeft voor de Ned. Hervormden in Canada aanbevolen de United Church en de Reformed Church. In Australië vindt men de Presbyteriaanse kerk. Er werken daar reeds zes Nederlands- Hervormde predikanten. Voorts heeft men een Nederlands Hervormde pre dikant in Nieuw Zeeland. Alle ge noemde kerken maken ook deel uit van de Wereldraad der Kerken. Tenslotte wekte hij zyn gehoor op het geloof ook te zien, als iets waar op zy' in moeilyke omstandigheden kunnen steunen. Nadat nog enkele vragen waren gesteld, werd een drietal films ver toond, waaronder een over Australië en een over Nieuw Zeeland. Goes ge noot hiervan officieus de première. Het proces tegen Marie Besnard. Deskundige wil niet door verdediging geëxamineerd worden. De chemisch deskundige, dr. Beroud, die Vrydag tijdens het proces tegen de Franse gifmengster, madame Bes nard, een vergissing maakte toen hem enige monsters werden gegeven voor een analyse, is Zaterdag niet ter zitting verschenen. In een brief aan het Hof schreef hij gevallen te zijn en een spier te hebben gescheurd. Hy voegde er echter aan toe geen lust te hebben met de verdediging te twisten of door haai' „geëxamineerd" te worden. Men acht het mogelijk, dat de vergissing is ontstaan doordat de stoffelyke resten, die onderzocht moesten worden, niet gedesinfecteerd waren. Wellicht zal nu een nieuwe analyse worden gevraagd. Meer aanmeldingen voor Nationale Reserve. De aanmeldingen voor de gewa pende reserve diensten als de nationa le reserve, de reserve grensbewaking en de reserve rijks- en gemeentepoli tie nemen de laatste tijd sterk in aan tal toe. Alleen al voor de nationale re serve hebben zich in de maand Janu ari 1000 nieuwe vrijwilligers gemeld. Indien deze verhoogde belangstelling nog enige tijd aanhoudt, zal zich bin nen afzienbare tijd een voldoende aan tal vrijwilligers hebben aangemeld. De „Marjory" eindelijk vlot. Het onlangs op de Maasvlakte ge strande Panamese schip „Marjory" is Zaterdagmiddag vlot gesleept door de sleepboten „Blankenburg", „Witte Zee", „Maas" en „Argus". De bergingsvaartuigen „Bruinvis" en „Meermin" behoedden het schip voor zinken. is er een totale zonsver duistering, in verband waar mede men belangryke gege vens over de dampkring rond de zon hoopt te verkrygen. De verduistering begint om 9.46 en eindigt om 10.59 uur; het midden der verduistering is era 10.22; is het 300 jaar geleden. dat de bekende Ierse dichter Thomas Moore te Devizes overleed. Westelijke Grote Drie over Duitsland en Oostenrijk. De ministers van buitenlandse za ken der WestelQke Grote Drie zullen Dinsdag in Lissabon over West- Duitsland en Oostenryk spreken. De belangrykste punten hierby zul len zijn de Westduitse bijdrage tot de Westelyke verdediging, de beperkin gen op de Westduitse industrie en de huidige impasse by de onderhandelin gen over een staatsverdrag met Oos tenrijk. De besprekingen tussen Engeland en Egypte. De Egyptische premier, Aly Maher Pasja, heeft verklaard, te verwachten, dat tegen het einde van deze week de Egyptische-Britse besprekingen zullen beginnen. De Egyptische ambassadeur in Lon den, Amir Pasja, zal zich weer naar Londen begeven om met het ministe rie van buitenlandse zaken besprekin gen te voeren over de aanbevelingen betreffende het Midden-Oosten, die door de NATO-conferentie in Lissa bon zijn gedaan. Prins Bernhard met griep te bed. In verband met de lichte griep, die Prins Bernhard het bed moet doen houden, heeft Z. K. H. geen gevolg kunnen geven aan zijn voornemen de directeur van het internationaal pad vindersbureau te Londen, kolonel J. S. Wilson, die voor een driedaags be zoek in ons land vertoeft, te ontvan gen. De tot begin deze week, in verband met de hofrouw, uitgestelde jachtrit kan voorshands evenmin doorgang vinden. Reeds 50 lawine slachtoffers in Slovenië. Voor zover bekend, zijn de afgelo pen dagen in Slovenië door lawines en sneeuwstormen minstens 50 perso nen omgekomen. De ontruiming van bedreigde dorpen duurt voort, daar door een styging van temperatuur het lawinegevaar weer groter is ge worden. De materiële schade wordt op ver scheidene milliarden dinar geschat. VERWACHT: PLAATSELIJK MIS'l. Geldig tot Maandagavond. Overwegend droog weer met op ve le plaatsen enkele opklaringen en in de ochtend plaatselijk mist. Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtin gen. Weinig verandering in tempera tuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1