PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Er komt een Europees leger De boer moet niet markt aan zaaien achter de D£ BILT Kantlijn IN 1952 VOOR 15 MIILI0EN AAN WATERSTAATSWERKEN Vandaag 195e Jaargang - No. 46 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Zaterdag 23 Febr. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct. per mm. Minimum p. advertentie t 3.— Ir.g. mededelingen driemaal tanet. Kleine advertenties imax tl regci&i van 1—5 regela 1 1.—Iedere regei meet 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr. 350300 P.Z.C.. Middelburg. Bur. Vlisslngen Walstr 58—60. tel 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160) M'burg Londense Kaal 29. tel. 2077 en 2024; Goes L. Vorstatr 63. tel. 2475 Ib.g.g 22281; Oostburg Flnlandstraat 2. telef 16. Terncuzen Brouwerljsli i. Ztenkzefc N Boternati i mt^tei^to PLAN PLEVEN WORDT WERKELIJKHEID plan Atlantische Raad aanvaardde Europese Verdedigingsgemeenschap Dc Atlantische Raad heeft Vrijdag in Lissabon een belangrijke beslissing genomen. Hij hechtte zijn goedkeuring aan de plannen voor de Europese verdedigingsgemeenschap, zoals deze na veel onderhandelingen zijn ontwik keld uit het bekende plan van de Franse minister René Pleven, dat ten doel had West-Duitse militaire eenheden in te schakelen voor de verdediging van West-Europa, zonder het gevaar te scheppen van een nationaal Duits leger. Het plan voorziet in het door Frankrijk, West-Dnltsland, Italië, Neder land, België en Luxemburg op de been brengen van 43 divisies (officieel „gruepen" geheten), in vredestijd ter sterkte van 13.000, in oorlogstijd van lö.GOO man). Er zullen 12 West-Duitse divisies zijn. De basis-eenheid van het te vormen Europese leger zal bestaan uit een legerkorps, ter sterkte van tachtig duizend man. De luchtmacht zal bestaan uit groe pen van ten hoogste 75 vliegtuigen, die onder het gezag komen van een ver enigd hoofdkwartier voor tactische operaties. Het opperste gezag zal worden uit geoefend door een negen man sterke commissie, welker leden voor zes jaar zullen worden benoemd. De commissie zal in vele opzichten hetzelfde werk doen als het ministerie van landsver dediging in afzonderlijke staten. Zij zal verantwoordelijk zijn voor opleiding en uitrusting der manschappen en het voorbereiden van de bevoorrading van het leger. Zy zal ook in verbinding De Boekenweek begint t Zy is zo in de loop van de tijd een populaire instelling geworden. En gelukkig: menigeen, die anders zelden een boek koopt, strijkt in deze week met zijn hand over zijn hart en doet het. De boekhandel heeft het niet ge makkelijk. De schrijver van boeken heeft het in een klein taalgebied als het onze nog moeilijker. Als iedere Nederlander iedere maand één boek kocht, zouden auteur en boekhande laar in een paradijs leven. Helaas zo is het niet. Het leven is duur. Eén van de eer ste dingen, die men nalaat is het ko pen van een boek. In Zeeland is het gelukkig nog niet zo heel slecht. Het is byvoorbeeld voor een stad als Middelburg een compliment, dat daar zes boekhande laars een bestaan vinden, terwijl er diverse uitstekende bibliotheken zijn. Maar dit moet zo blijven. En daarom: - Bedenk deze week, dat het Boekenweek i3. En koop een boek Op het gevaar af van vervelend te worden komen wij nog even te rug op het belastingoversehot, dat minister Lieftinck over 1951 in de schoot is gevallen. Verscheidene bla den en onder mèer ook professor Russel nemen het de bewindsman kwalijk, dat hij het reeds zo zwaar belaste Nederlandse volk meer laat betalen, dan geraamd werd. Een ander geluid laat Vrij Neder land horen (onafh. progr.) welk blad een verklaring heeft gevonden voor de regeringsmeevaller. Het blad zegt: „Met het trekken van conclusies uit deze overschotten moet men heel voorzichtig zijn, want uit de beschik bare gegevens is niet af te leiden hoe ze zijn samengesteld. Het is natuurlijk heel gemakkelijk te beweren: „Lief tinck vraagt teveel", en dat wordt ook ijverig gedaan, maar dat is se- makkelijker gezegd dan bewezen. hoge opbrengst van de vennootschaps belasting b.v. zou wel eens te verkla ren kunnen zijn uit de zeer grote winsten, die in 1950 zijn gemaakt en die zelfs tegen de toen nog niet ver hoogde tarieven tot een hogere .op brengst hebben geleid dan Lieftinck had geraamd. Bovendien heeft de be lastingadministratie in het afgelopen jaar een flink stuk van haar achter stand ingehaald, zeker geldt dat voor de inkomstenbelasting. Opmerkelijk is ook ue hogere opbrengst van dc loonbelasting. Op 1 Jan. 1951 werd deze verlaagd, maar de loonsverho ging van 5 pet. in Maart heeft kenne lijk zeer veel mensen in een hogere belastinggroep gebracht, waardoor zij ook meer moesten betalen. Lieftinck kwam dus niet zoals wij, arme cijfe raars, nét uit, maar had een duide lijk overschot, hoewel minder groot dan sommige kranten ons hebben willen doen geloven". Vrij Nederland zoekt dus het over schot niet in lage ramingen. Maar in andere factoren. Terwille van de objectiviteit meen den wij onze lezers ook deze verkla ring niet te mogen onthouden. staan met de Noor-Atlantische ver dragsorganisatie en met andere inter nationale lichamen. Het politieke gezagsorgaan zal wor den gevormd door een permanente „Raad van Zes", waarvoor elk land één lid aanwijst. Bepaalde, door het opperste gezagsorgaan (de „commis sie van negen") te nemen beslissingen, behoeven de goedkeuring van de Raad van Zes. De Raad van Zes (welks leden mi nisters zullen zijn) zal met algemene stemmen moeten beslissen over de grootte van de bijdrage van elk land. dit om de souvereine rechten van de onderscheidene volksvertegenwoordi gingen ongeschonden te bewaren. De uitgaven moeten worden goedgekeurd met een meerderheid van twee derde. Er wordt gestemd volgens een sy steem, waarbij de stemmen van lan den, die de grootste contingenten le veren en het meeste betalen van de uitrustings- en onderhoudskosten van het Europese leger, ook het meeste gewicht in de schaal leggen. Er zal verder een algemene verga dering komen, belast met de behande ling van politieke aangelegenheden en de begroting; haar leden zullen, even als het geval is met het plan-Schu- man, door de nationale volksvertegen woordigingen worden gekozen. Ook zal deze algemene vergadering plan nen opstellen om tot een rechtstreeks gekozen West-Europees parlement te komen, dat een der hoekstenen moet worden van een Europese Statenbond Tenslotte komt er een gerechtshof, dat uitspraak zal doen in geschillen tussen de leden-staten. HISTORISCH OGENBLIK. Na de zitting van de raad werd een gezamenlijke persconferentie gehou den, waarop Acheson, Eden, Schuman en Pearson achtereenvolgens het woord voerden. Allen spraken ovei „het historische ogenblik, waarop de Atlantische Raad zijn goedkeuring hechtte aan de voorgestelde oprich ting van een Europees leger" en zij gaven uiting aan hun voldoening over dit besluit. Negen Spanjaarden terechtgesteld. NIET OM POLITIEKE REDENEN De Spaanse ambassade te Londen heeft medegedeeld, dat de negen Spanjaarden, die wegens moorden en berovingen, gepleegd in de provin cie Barcelona, ter dood waren veroor deeld, vorige week terecht zijn ge steld. Met klem werden de in het Britse Lagerhuis geuite beschuldigingen, volgens welke de negen terechtge stelde Spanjaarden op grond van hun politieke overtuiging zouden zijn ver oordeeld, tegengesproken. HET WERKLOOSHEIDSDEBAT Weer huurverhoging met compensatie. (Van onze parlementaire redacteur) Het werkloosheidsdebat in de Tweede Kamer heeft Vrijdagmiddag nog en kele belangrijke mededelingen van de zijde van de regering opgeleverd. In de eerste plaats kwam minister In 't Veld met de mededeling, dat nog in de. loop van dit jaar een huurverhoging is te verwachten. Deze huurverhoging zal wordèn gecompenseerd door loonsverhoging of op andere wijze. Minister Wemmers verklaarde, dat door zijn departement (verkeer en wa terstaat) in overleg met de minister van financiën, 42 projecten zijn goed gekeurd tot een totaal bedrag van 20 millioen gulden. Daarvan zal nog dit jaar voor 15 millioen gulden verwerkt worden. In hét urgentieprogram zijn de z.g. ontwikkelingsgebieden en de Bies- bosch-werken niet opgenomen. Nage gaan wordt evenwel, of op de lopende begroting nog een extra bedrag voor de Biesbosch-werken kan worden ge plaatst. De versnelling van de uitvoe ring van het Amsterdam-Rijnkanaal is wel onder de 42 projecten begre pen. Wijselijk liet minister Van den Brink zich niet uit over het Moer dijkkanaal. De heer V. d. Ploeg van de K.V.P. had de kwestie a)s een knuppel in het hoenderhok gegooid. Hij beval het graven van dit kanaal namelijk aan om de werkgelegenheid te vergroten en wilde het bovendien nog in werkverschaffing laten doen. Kennelijk sprak hy niet namens de gehele R.K. fractie en zeker waren zeer velen het met hem oneens, dat hier van een werkverschaffingsob ject sprake zou zijn. De uitlating van de heer V. d. Ploeg wekte nog al wat beroering in de Kamer. WONINGBOUW. De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting, mr. dr. In 't Veld, erkende, dat de opbrengst van 50 millioen gulden, die mén uit de na tionale woningbouwleningen 1952 ver- j altijd hoort men de opmerking, dat de herenmode conservatief NP en eenvormig is en dat wij, inan- nen, er bij lopen zoals onze grootva ders er ook al bij liepen. „T r o u w" (a.r.) constateert even wel, dat de herenmode in de laatste tijd aanzienlijk is veranderd en spor tiever is geworden, waarschijnlijk on der Amerikaanse invloed; men eist niet meer „geklede" kleding en een gevolg is o.a. dat het vest steeds meer verdwijnt: „De sokophouders verkopen we practisch niet meer, vertelde ons de winkelchef van een grote zaak in de hoofdstad. Bijna ieder koopt tegen woordig de zogenaamde „ankiets", sokken met elastiek er in. De bretels verdwijnen eveneens. Heupbroéken, met elastiek van achteren ingenaaid, hebben de bretels verdrongen en bin nen afzienbare tijd zal men dit attri buut waarschijnlijk alleen nog in het museum kunnen bewonderen. Ook de dagen der degelijke winterjas schij nen geteld. De heren der schepping nemen tegenwoordig meestal genoe gen met een demi of een regenjas met uitknoopbare voering. In ait opzicht is de mode mede veranderd door de zachte winters der laatste jaren en de onbetaalbare prijzen van deze winter jassen. Tevens is op het gebied van viert de Sovjet-Unie de verjaardag van het Rode leger (1918). MORGEN is het 350 jaar geleden, dat Edam door brand en wa tersnood grotendeels werd ver woest; overhemden een verandering te be speuren. De harde losse boord ver liest terrein en de slappe vaste boord is aan de winnende hand. In de ste den dragen nog maar weinigen een pet. Het dragen van een hoed schijnt daarentegen weer toe te nemen, tot grote vreugde van de hoedenwinke liers, die een slechte tijd hebben ge had. Ten slotte de dassen. De rustige dessins, met pastelkleurige tinten, krijgen de overhand en de Amerikaan se bontgekleurde das moet hét ver liezen. Voor dit laatste sieraad onzer kleding waren wij Hollanders met on ze toenemende vlotheid dan zekér nog te 'stijf .RECTIFICATIE In de „Kantlijn" van Vrfldag is een storende zetfout geslopen. Niet tegen een'rente van 4%, maar van 4% had de regering op de vrye markt wel driemaal zoveel los kunnen krijgen, dan de f 50.millioen, die thans wor den gezocht wacht te krijgen, tegenover de 1400 millioen, die in totaal in dit jaar met de woningbouw gemoeid is, een be trekkelijk gering bedrag is. Dit in het oog houdende, was zyn uitlating te begrijpen; „Ik zit niet op de op brengst van de nieuwe leningen te wachten, om met de goedkeuringen door te gaan. Het bedrag is alleen nodig om het jaar vol te maken". DE D.U.W. De minister van Sociale Zaken, mr. Joekes, antwoordde aan de heer Wei ter (K.N.P.), die de wederinvoering van een Rijkscommissie voor de werkverruiming in overweging had Opstand m interneringskamp op Koreaans eiland. 69 gevangenen en één Amerikaans soldaat zijn om het leven gekomen bij een opstand van 1500 gevangenen in een interneringskamp voor burgers op het eiland Kojedo ten Zuid-Westen van Poesan in Korea, aldus maakt het hoofdkwartier van generaal Ridgway bekend. 142 Koreaanse en 23 Ameri kaanse geïnterneerden werden ge wond. De opstandelingen vielen de man schappen der Ver. Naties aan met ijzeren staven, houten knuppels met spijkers, répen prikkeldraad, ploerten doders, ijzeren tentharingen, stukken ijzeren buizen en messen. De aangevallen Amerikaanse man schappen deden dienst als waker bij groepen niet-militairen der Ver. Na ties, die door ondervraging de kamp bewoners aan de tand voelden. De kampcommandant zei dat er voortdurend wrijving was tussen Noord-Koreanen en Chinezen op het eiland. Het kamppersoneel durfde zich nooit ongewapend onder de geïnter neerden te begeven. Achterschip van „Fort Mercer" in veilige haven. De dertien opvarenden leefden als koningen. Ondanks een sneeuwstorm, twee sleepboten er in geslaagd Vi dag het achterschip van de „Fort Mercer" de haven van Newport (op Rhode Island) binnen te slepen. Aan boord bevonden zich 13 opvarenden, die er Donderdag in waren geslaagd de machines weer op gang te bren gen. Zoals gemeld, is de „Fort Mercer" Maandagavond bij Kaap Cod in twee- en gebroken. Beide delen van het eveneens Maandag gebroken tankschip „Pend leton" zijn op de rotsen aan stukken geslagen. Bij deze scheepsrampen zyn 14 personen om het leven gekomen. In tegenstelling tot kapitein Carl- sen op de „Enterprise" hebben de dertien zeelieden op het achterschip van de „Fort Mercer" sedert Maan dagavond „als koningen" geleefd. Hun verblijven waren verwarmd en verlicht en zrj hebben zich te goed ge daan aan de voorraad biefstuk, kal koen en eieren. v* Twee Nederlandse Korea-vryvvllligers bezetten hun post In de loopgraven, ergens in de voorste linies. Eén hunner bedient een automatisch wapen, ter wijl de ander munitie gereed houdt. De Nederlandse vrijwilligers in Korea vechten zij aan zjj met dc verbonden troepen der V.N. overal waar dat nodig ls. gegeven, dat hij aan een zodanige commissie geen behoefte had. Het aan de redevoeringen van de ministers voorafgaande debat lever de drie moties op. De heer Stapel kamp diende een motie in. waarin de wenselijkheid werd uitgesproken, dat de werken, die de Overheid in het ka der van de werkgelegenheids-politiek laat uitvoeren of subsidieert, zo min mogelijk in D.U.W.-verband dienen te worden uitgevoerd. Minister In 't Veld zeide dat ook de regering van mening ls, dat vrij werk de voorkeur verdient. Toch is de D.U.W. noodzakelijk, doch deze moet binnen bepaalde grenzen maximaal 30.000 a 35.000 arbeiders blijven. De heer Haken kwam met twee moties; in de ene somde hij een hele waslijst van eisen op, waarvan ieder begreep, dat zij onmogelijk konden worden ingewilligd en in de tweede vroeg hij voor werklozen in Houtige- hage en Jubbega, die op eigen initia tief een werk hadden uitgevoerd, een toeslag op hun uitkering, waardoor zy aan een vol weekloon zouden ko men. Dinsdag over veertien dagen zal over de moties worden gestemd. Treedt de Indonesische regering vandaag af? Masjoemi kan zich niei met aftreden van Soebardjo verenigen. Van de zijde van de Masjoemi Is medegedeeld, dat de Indonesische re gering waarschijnlijk nog vandaag zal aftreden. In de Masjoemi is men n.1. van mening, dat niet de procedu re, maar de inhoud van de overeen komst Inzake de Mutual Security Act het belangrijkste Is en men Is het daarom niet eens met hen, die minister Soebardio tot aftreden heb ben gedwongen. De meerderheid van het kabinet deelt dit standpunt ech ter niet en dit meningsverschil werd oorzaak van de kabinetscrisis, welke tegen vandaag wordt verwacht. Vandaag zal in voltallige zitting van het kabinet worden besproken hoe verder moet worden gehandeld ten aanzien van eèn nieuw kabinet en het- vraagstuk van de M.S.A. zelf pas daarna zal de kwestie van het aftreden aan de orde komen. De oud-premier Moh. Natsir achtte zelfs een scheuring tn de Masjoemi als gevolg van het meningsverschil over de kwestle-Soebardjo niet on mogelijk. Van Amerikaanse zyde is Intussen reeds verklaard, dat de Amerikaanse steun aan Indonesië zou moeten wor den stop gezet, Indien dit land de 3L S.A. niet zou willen aanvaarden. Kroning in Londen op 7 Augustus a.s.? In gewoonlijk betrouwbare kringen te Londen verklaart men, dat hof- dignitarissen 7 Augustusi a.s. op het oog hebben als waarschijnlijke datum voor de kroning van Koningin Elisa beth n. Indien de koningin deze da tum goedkeurt, zal het de eerste keer In 225 jaar zijn, dat een Britse sou- verein in het jaar van de troonsbe stijging gekroond wordt. DAGELIJKS BESTUUR Z.L.M. MEENT Geregelde suikerbietenteelt belangrijk „De boer zal er verstandig aan doen een verantwoord bouwplan uit te voeren, waarbjj het achter de markt aan zaaien vermeden dient te wor den. Dit slaat met name op de producten vlas, erwten en uien." Tot deze conclusie kwam het dagelijks bestuur der Z. L. M., dat dezer dagen in vergadering byeen kwam. Ook wordt gewezen op de mogelyke uit zaai van zomertarwe in verband met de koppelingsregeling, terwyl men by een te grote uitzaai van voedergranen het extensieve element teveel zou vergroten. By de verbouw van aardappelen dient men, afgezién van de aantrekkeiyke pryzen op dit moment, ook terdege aandacht te schen ken aan de zeer hoge kosten en de arbeidsvoorziening. Een geregelde teelt van suikerbieten biyft als basis voor het bedrijf belangrijk. De voor uitzichten voor bruine bonen zjjn zeer matig. De voorzitter, ir. M. A. Geuze deel de in de vergadering van het dage- lyks bestuur ook mede, dat er in stichtingsverband verschillende be sprekingen gevoerd zyn over de ar beidsvoorziening voor het komende seizoen. Gehoopt mag worden, dat de te volgen werkwijze, strubbelingen zal voorkomen, waarmee zowel werk- fever als werknemer uiteindelijk ge- aat zijn. Uit de Mededelingen van de Stich ting voor de Landbouw blijkt dat bij de keuringsaangifte voor wintertarwe in Zeeland een grote toename van het ras Heine's VII valt te constate ren. In vergelijking met vorig jaar steeg het percentage van 2 tot 35 Alba ging achteruit van 24 tot 13, Minister van 37 tot 26 en Staring van 31 tot 21 De uitzaai van win tertarwe in de herfst 1951 blijkt te zijn toegenomen van 58.877 h.a. in 1950 tot 74.598 ha., winterrogge van 152.792 tot 173.682 h.a., wintergerst van 12.186 tot 17.827 h.a., doch het koolzaad liep terug van 39.013 in 1949 14.182 in 19o0 tot 5981 h.a. in 1951. De export van consumptieaardap pelen is tot nog toe vrijwel even groot als vorig jaar. Verhoudingsgewijs zyn er meer zandaardappelen geëxpor teerd. VOORZICHTIG MET VLAS. De prijs van het vlas is de laatste weken flink gedaald en het lijkt er op, dat toppryzen, zoals voorgekoifien niet meer verwacht kunnen worden. Ook met afzet op langere termijn dient de nodige voorzichtigheid in acht genomen te worden. De secretaris van de afdeling werk- geversbelangen van het K.N.L.C., drs. N. A. Vaandrager gaf op deze verga dering een uiteenzetting over het ve le werk dat is gedaan om te komen tot een vereenvoudiging in de admini stratie van de sociale wetgeving. Een aparte commissie van het K.N.L.C. heeft een rapport toegestuurd aan de betreffende regeringscommissie, die dit voor een groot deel als basis voor haar werkzaamheden heeft aanvaard. Een rapport van laatstgenoemde commissie is thans in bespreking bij de sociale verzekeringscommissie van de Stichting van de Arbeid. Ook bracht de heer Vaandrager de fusie van de bedrijfsverenigingen ter spra ke. De bedoeling is dat iedere afde ling gaat werken met een waarborg som van 12% van het loon. Zij die overgaan van een afdeling, die met een voorschonnremie werkte, moeten dus thans een waarborgsom betalen, terwyl de lefinitieve afrekening met hun oude bedrijfsvereniging nog vol gen moet. Van de kant van de organi saties dient met alle kracht- gestreefd te worden naar een uniforme pre mie-aanslag, premieheffing en admi nistratie. Reeds thans is een ieder bij de ver plichte verzekering voor dezelfde ri sico's Verzekerd. PACHTPRIJZEN Medegedeeld werd verder, dat in de Staatscourant de overheidsnor- men voor de pachtprijsbepaling be kend zijn gemaakt. De prijs is voor los land maximaal 170 per h.a., waarby voor hofsteden nog voor de gehouwen een extra prijs van 10 tot 25 betaald zal mogen worden. Dit betekent dus niet. dat alle Grondkamers in Nederland deze nor men zullen aanleggen. Het betekent slechts, dat deze prijzen als maxi mum pachtprijzen beschouwd moeten worden. GERSTRASSEN Het Z.L.M.-bestuur acht het ten slotte belangrijk, dat die gerstrassen worden uitgezaaid, die èn voor brouw- èn voor voer geschikt zijn. zulks in verband met ae toekomst."' KORTE PREDICATIE „Het Koninkrijk der hemelen is gelijk een zeker koning, die zijn zoon een bruiloft bereid had." Matthëus 22 2. Dikwijls wordt in de Bijbel het deel hebben aan het Koninkrijk Gods voorgesteld onder het aantrekkelijke beeld van een verrukkelijk feestmaal. Denkt maar aan Ps. 23. Nog meer dan voor ons was voor een Oosterling een bruiloftsfeest het heerlijkste, wat men zich kon indenken. Dan steeg de vreugde tot hei hoogste toppunt. Het gaat in de gelijkenis uit Matth. 22 over een koninklijke bruiloft. Wat een onvergelijkelijke eer zo'n feest te mogen bijwonen! Welnu, God heeft voor ons het bruilojtsfeest van Zijn liefde en ge nade bereid. Dit is het allerlaatste, wat wij verdiend hebben. Wy hebben verdiend, dat de deur van de eeuwige feestzaal voor ons op het nachtslot werd gedaan. Maur Jezus Christus heeft die deur wugemoijd voor ons opengeworpen. En Hij heeft alles in orde gebracht, wat gedaan jnoest wor den. zouden wij lot het feest kunnen worden genodigd. Wij behoeven om Gods bruiloftsgasten te mogen zijn niets van onszelf mee te brengen. Alle dingen zijn gereed. De spijs en drank, die ons voeden kunnen tot het eeuwige leven, staan klaar. We behoeuen slechts aan te schikken. Geven we aan de dringende nodi ging om ter bruiloft te komen ge hoor? Of hebben we het misschien net als de Joden te druk met onze akker en ons koopmanschap, met de wereldse dingen en met onze aardse belangen? Als het feest beginnen gaat en wij zijn er niet bij ligt het helemaal aan onszelf. Dan kunnen we niet zeggen: „Ik kreeg geen invitatie:' Want de hemelse Gastheer zal ons dan ant woorden: „Hoe vaak heb ik U laten roepen, maar ge hebt niet gewild." Of vindt U, dat U te slecht bent om ter bruiloft te gaan? De mensen uit de stegen en slop pen, die door de dienstknechten van de Koning de bruiloftszaal werden binnengebracht, zullen ook wel ge dacht hebben: „Wat moeten wij hier doen? W{j zijn niet voornaam ge noeg." Toch waren ze welkom en toen ze de bruiloftszaal zouden ingaan kre gen ze uit de koninklijke garderobe eerst een nieuw bruiloftskleed, dat ze in plaats van hun versleten plunje mochten aantrekken. Als wij komen tot het feest van Gods liefde, precies, zoals we zijn op het moment, dat we geroepen worden, wordt ook ons door de zonde be smeurd gewaad verwisseld met het bruilofatldeed van Jezus genade. De Heiland zorgt voor alles en heeft overal op gerekend. Daaromkomt tot de bruiloft! Wemeldinge. J. G. v. Ieperen. Reeds aanzienlijke orders voor burgerlijke verdediging Tot dusver zijn orders tot een be drag van 26 millioen gulden geplaatst voor materieel ten behoeve van de burgerlijke verdediging. Bestellingen ter waarde van 12 millioen gulden zul len zeer binnenkort volgen. Het groot ste deel van deze orders is in eigen land geplaatst. Uit Amerikaanse en Engelse dumps zyn motorspuiten ge kocht VERWACHT: WEINIG WIND Geldig van Zaterdagochtend tot Zaterdagavond. Zwaai- bewolkt met enkele ver spreide opklaringen en overwegend droog weer. Zwakke wind hoofdzake lijk tussen West en Zuid. Middag- temperaturen tussen zes en acht gra den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1