PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZEEUWSE Weekmarkt brengt gezelligheid en bedrijvigheid in Oostburg AARDENBURG TOBT NIET OVER INDUSTRIALISATIEPROBLEMEN BEENDEREN VAN MENSEN UIT STENEN TIJDPERK GEVONDEN d* °P tditie Zeeuws -Vlaanderen 195e Jaargang - No. 45 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PI. verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5 45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. SPECIALE EDITIE VOOR ZEEUW SC B-V LA AU DEREN WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Vrüdag 22 Febr. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct- per mm. Minimum p. advertentie t 3. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertenties (max 8 regels) van l—5 regels t L—Iedere regel meer 20 cent. „Brloven of adres Bureau van dit Blad' 23 cent meer. Giro nr. 339500 P Z.C. Middelburg. Bur. VUssingen Walstr 58—CO. tel 2355 4 lijnen (b.gg 2861 of 2160) M'burg Londense Kaal 29. tel 2077 en 2924; Goes L. Vorststr 63. tel 2473 (b.g.g 2228); Oostburg Finlandstraat 2. telei 18. Terneuzen Brouwerqstt 2: Zlcnkxee N Bo°erasti DRUKKER DAN VOOR DE OORLOG Iedere Woensdag centrum van de agrarische handel Op Woensdag leiden alle wegen in West-Zeenwsch-Vlaanderen naar Oostburg. Iedere man, die zaken hoopt te doen, iedere vrouw, die koop jes denkt te halen, voelt zich die dag onweerstaanbaar aangetrokken tot de befaamde weekmarkt, de magneet, welke generaties lang het ren- dez-vous van koper en verkoper heeft bewerkstelligd. Maar ook degenen die niets aan te bieden en evenmin iets nodig hebben en die er dus eigen lek niets hebben te zoeken, richten op Woensdag maar al te graag him schreden naar het hart van Oostburg. Want waar kan men beter zgn dan temidden van de „martende" Zeeuwsch-Vlamingen, die zeker nooit him goed humeur thuis zullen laten en die zonder moeite die verkwikkende sfeer van bedrijvigheid en gezelligheid weten te scheppen, welke liet sim pele slenteren over hun markt tot een waar feest maakt? Toen Oostburg grotendeels in een puinhoop veranderd was, waren er wel sombere lieden te vinden, die voorspelden, dat het nu ook met de maar liefst 650 jaar oude weekmarkt gedaan was. Zij vergaten echter, dat Mercurius het in "kracht verre wint van Mars: de handel ging door. Wel iswaar verhuisde de markt naar Groede, doch deze gedwongen on trouw was slechts van korte duur. Akelig eenzaam stonden na verloop van tijd op de plaats, waar men eens het aardige marktplein had aange troffen, twee textielkraampjes. Maar de huisvrouwen kwamen met haar boodschappentas en haar textielpun ten en toen duurde het niet lang, of die twee kramen waren niet zo een zaam meer. Oostburg kreeg zijn nieuwe markt plein, omzoomd door fraaie zaken- panden en het kreeg daar tot ieder vreugde zijn oude markt terug. we. niet meer op Woensdagmorgen, zo als vroeger, doch 's middags. De laatste jaren is gebleken, dat dit niet het enige verschil met vroeger is. De populaire markt boekte een verlies doordat de eertijds zo geanimeerde veehandel verschrompelde tot de aanvoer van wat kalveren, die in een zijstraatje bedremmeld op een koper wachten. Deze teruggang Is wellicht te verklaren uit het feit. dat de com- missionnair tegenwoordig zelf met zijn auto de boer opgaat en dat een afspraakje, al dan niet op de markt tussen hem en de veehouder ge maakt, voldoende is om de handel te doen lopen. Maar tegenover dit verlies staat een dikke winst: het aantal kooplie den, dat Oostburg frequenteert, is thans veel aanzienlijker dan vóór de oorlog (het variëert tussen 40 en 50) omdat het nieuwe marktplein meer ruimte biedt dan het oude. Lange snoeren aanééngeregen kramen la chen wekelijks de vele honderden dames toe, die van heinde (lopend) en ver (op de fiets of in uitpuilende bussen) komen om de altijd weer fas cinerende en zelden vruchteloze ont dekkingsreis langs de rijke uitstallin gen te ondernemen. „FOK MEN ONLY". Het voorste gedeelte van het marktplein is gereserveerd voor de heren der schepping, onder wie ge vaak vele Zuiderburen zult opmer ken. Hier staan de modernste land bouwmachine^ en de felst gekleurde, glimmende en grommende tractoren te pronk en hier speelt zich een voor naam deel van de voor de gehele streek zo belangrijke agrarische han del af. Op dit stukje plein krioelt het van de landbouwers, de handelaren, de veekooplieden, de iandbouwspecia- listen, de vertegenwoordigers, de commissionnairs en de verzekerings agenten en de aanpalende café's "lij ken wel bijenkorven. Wanneer hier over koetjes en kalfjes wordt ge praat, kunt ge er zeker van zijn, dat flinke bedragen de richting van het gesprek bepalen, wanneer hier een kopje koffie of een borreltje wordt genuttigd of de brand wordt gesto ken in een sigaar, komen belangrijke transacties tot stand, worden ge wichtige afspraken gemaakt, kostba re connecties aangeknoopt. Die grote cafébedrijven, Oostburg heeft er evenveel behoefte aan als aan die forse bankgebouwen, waar de laatste Woensdagen onder hoogspan ning is gewerkt. De bletenchèques kwamen los en het gevolg was, dat de bankfilialen de invasie van boe ren, die nu het geld ln handen wilden krijgen, dat hun akkers zolang had den vastgehouden, met moeite kon den opvangen. Eén bankinstelling moest zoveel chèques in ritselende biljetjes omzetten, dat aan het einde van de dag nog slechts een klein be drag aan contanten overschoot en de directeur genoodzaakt was naar Mid delburg te reizen om er voor te zor gen, dat de lege kluis weer gevuld werd Voor wie zo'n middag ogen en oren openzet, is het duidelijk, dat het be lang van de markt voor de gemeente niet schuilt ln de 2500 A 3000, welke zy jaarlijks beurt door de uit gifte van standplaatsen aan de koop lieden. Er rolt op Woensdag geld door Oostburg, veel geld en talrijke Inge zetenen profiteren daarvan. De ge meente heeft het echter ook mede aan deze markt te danken, dat zij als agrarisch centrum van West- Zeeuwsch-Vlaanderen fungeert en als zodanig kans heeft tot nog grotere bloei te konien. MEN „VLAST" OP MEER HUIZEN. de Gestreefd wordt naar verdere uitbouw van de vlasnijverheid. Aardenburg is een benijdenswaardige gemeente: zijn vroede vaderen be hoeven namelijk niet te tobben over industrialisatieproblemen. De belang rijke vlasindustrie is na de oorlog flink uit de kluiten gewassen en werklo zen heeft men niet, integendeel er bestaat een tekort aan arbeidskrachten. Waaram zou men dan trachten nietige industrietjes aan te trekken grote komen toch niet en riskeren, dat deze kleine ondernemingen na ver loop van tijd in elkaar zakken, met alle nare gevolgen vandien...... „Zou het niet veel juister zijn, wanneer gepoogd wordt de gevestigde industrie, die bewezen heeft bestaansrecht te bezitten, nit te bonwen, zo nodig streeksge wijs"? Deze vraag stelde de burgemeester van Aardenburg. de heer J. M. A. C. van Dongen, toen wij hem over dc plaatselijke nijverheid spraken en uiteraard dacht hij daarbij aan de vlasindustrie. Deze heeft in zijn gemeente, zo als men weet, na de Bevrijding een ware revolutie doorgemaakt. De stoot daartoe gaf een gift van Ned. Volksherstel groot 20.000, waarme de een grote turbine, af te schrijven in zes jaar, werd aangeschaft. De volgende stap was de stichting dei- coöperatie van kleine vlassers, die Binnenkort worden de bankbiljetten van tien gulden vervangen door een nieuw bankbiljet (model 1949), dat voorzien is van de handtekening van de nieuwe president, dr. M. W. Holtrop. De achterzijde van het biljet is ge heel in blauw uitgevoerd en is de reproductie van een schilderij van Jacob van Ruysdael, Molen bij Wijk by Duurstede. Op de voor^yde de beeldenaar van Koning Willem L anders, populair gezegd, op de fles waren gegaan, maar nu de gelegen heid kregen economisch te werken. In het begin draaide de zaak wat schuchter, doch thans is deze coöpe ratie een der grootste bedrijven van Aardenburg. Het gebouw is al drie maal uitgebreid, de turbine is prac- tisch afgeschreven en nu is men zo ver, dat de coöperatie een eigen warmwaterroterij krygt met tien put ten, welke ruim een ton kost. Iede re deelnemende vlasser is zijn eigen baas gebleven; hij koopt zijn eigen vlas in, verkoopt ook zelf het eind product en is voor de vlasbewerking niet afhankelijk van derden, die naar willekeur de prijzen kunnen vaststel len. Bovendien is zijn risico veel be ter verdeeld dan vroeger, toen het systeem van dauwroten nog toege past werd; tegenwoordig is het vlas één of hoogstens twee maanden, na dat het werd gekocht, bewerkt af- feleverd. Begrijpelijk, dat geen en- ele vlasser meer naar het tijdrovend dauwroten terug zou willenDe warmwaterroterij, die de grote en de kleine vlassers in coöperatief ver band stichtten, begon met zes put ten, maar binnenkort zullen hef er al 20 zijn. terwijl de coöperatie van kleine vlassers daarnaast dus over een roterij met tien putten zal kun nen beschikken. COÖPERATIEF RISICOFONDS- Dat alles is verheugend en bemoe digend, maar burgemeester Van Don gen liet er geen twijfel aan bestaan, dat men er nog niet is. Momenteel is de vlasser nog zeer afhankelijk van de spinner, die hem door specu latieve manoeuvres kan dwingen on der de prijs te verkopen. Het is dan ook gewenst, dat er een coöperatief risicofonds door de vlassers wordt gesticht. Evenmin mag men het feit veron achtzamen, dat sommige kleine vlas sers financieel-economisch nog niet voldoende zijn opgetrokken naar het peil, waarop hun bedrijven na de sa nering staan. Vanzelfsprekend kan dit gevaren inhouden. De burgemees ter heeft thans besloten van tijd tot tijd een groepje vlassers uit te no digen om met deskundigen op het gebied van het bedrijfsbeleid op in formele wijze belangrijke problemen te bespreken, zoals de houding van de vlassers tegenover de fiscus, de lonenmaterie, enz. De burgemeester acht het voorts noodzakelijk, dat er jaarlijks van alle vlasbedrrjven een economisch overzicht wordt opgemaakt, opdat een deskundige zou kunnen onder zoeken waarom sommige bedrijven by andere achterbleven. Voor de be langhebbenden zeer waardevolle ad viezen zouden daarvan het resultaat kunnen zijn. HOE NEDERLAND BELASTING BETAALT Onze kaart gaat uit van de verschillende opgelegde directe belastingen, waarover de Nederlanders van 1948 tot heden een aanslag ontvingen. Over de verschillende categorieën verdeeld beliep het totaal van deze aan slagen ruim 6 milliard gulden. De betaling van dit bedrag kost .zoals te begrijpen ls nog al wat moeite. Zo werd tot begin 1951 2.7 milliard hierop betaald. In het jaar 1951 werd het betaliugstempo opgevoerd en dit jaar werd 2.1 milliard aan de diverse ontvangers betaald. Zodat het jaar 1952 voor belastingplichtig Nederland inging met een schuld van 1.4 milliard, waarvan het merendeel bestond uit inkomstenbelasting. Biervliet UITVOERING JONG HERVORMDEN De Jonghervormden van Biervliet organiseerden twee uitvoeringen in de cantine van het voormalige arbei- derslogeerkamp in samenwerking met de jongelingsver. Ds. H. C. P. M. Wiebosch sprak op beide avonden een openingswoord. Allereerst voer den de jeugdige toneelspelers van de jongelingsvereniging achtereenvol gens op: De fietsclub van zes en het stuitje „Jeugd en idealen", voorts was er declamatie en een voordracht. Na de pauze bracht de toneelgroep van de Jong Hervormden het zeer aan grijpende toneelstuk in drie bedrijven „Lèvensschaduwen", handelende over de industrieel Herman Volmars (W. Dieleman) en zijn gezin, dat een aan eenschakeling van grote moeilijkhe den te verwerken haa. Zijn broer Bart Volmars, de rondborstige zeeman, (A. de Die), die van een diep menselijk gevoel getuigde, bracht orde in de chaotische toestand en de wufte sfeer van het gezin van de industrieel. Ag nes, de vrouw van Herman Volmars (J. Leenhouts) werd door de zeeman bijgebracht, dat het geluk van een ge zin niet gebracht wordt door de con ventionele sfeer waarmee zij zich om wikkelde. Paul. hun zoon (J. Babijn) de jongen, die in het oog van het ge zin voor niets deugde, brengt uit komst in de financiële moeilijkheden door het winnen van een prijsvraag. Het stuk en de spelers, die allen een goede vertolking van him rol gaven, slaagden er in het publiek van het begin tot het eind te boeien. Aan het eind van de avond zongen de aanwe zigen twee verzen van het Avond lied. waarop ds. H. C. P. M. Wiebosch met dankgebed sloot. Groede OUDERAVOND OPENBARE SCHOOL. De kinderen van de O. L. school te Groede en het personeel van die school hebben de"ouders een onver getelijk mooie avond bezorgd, die zij zelf helemaal vulden met muziek, toneelstukjes en een poppenkastvoor stelling. De voorzitter der oudercommissie, de heer J. de Smit, opende deze avond in kamp „Duinoord", waarbij hij in het bijzonder B. en W. welkom heette. Hierop werd direct de jeugd aan het woord gelaten. Vier oud-leerlin gen van de school brachten op hun accordeon vrolijke wijsjes ten gehore, die uit volle borst werden meegezon gen. Daarna kwamen elfjes en kabou ters alsmede de zusjes „Anna en Grietje" op het toneel, die op aller aardigste wijze een stukje opvoerden. Dat geschiedde allemaal door leerlin gen uit de laagste klassen. Maar ook de groteren lieten zich niet onbe tuigd, nog twee stukjes namelijk „De reus van de witte bergen" en „Een vermakelijke vergissing", werden zeer verdienstelijk opgevoerd. Nadat nog maals de 4 accordeonnisten waren op getreden was er pauze met verloting. Na de pauze verscheen Jan Klaas- sen, die nog lang niet zo dom bleek te zijn als wel gezegd wordt. Burgemeester J. C. Everaars was wel de tolk van allen, toen hij woor den van lof toezwaaide aan het on derwijzend personeel en niet te verge ten aan de Kinderen zelf, voor de wij ze, waarop deze avond was gevuld." De voorzitter van de oudercommis sie sloot hierna de feestavond, maar niet nadat hij allen had aangespoord de collecte te steunen, die komen zal, om voor de school een projectie-lan taarn aan te schaffen. Sluis TWEEDE HOOGSPANNINGSKABEL. Het bericht in ons blad over de tweede hoogspanningskabel voor Sluis behoeft in zoverre rechtzetting, dat met de aanleg van die tweede kabel nog niet is begonnenen. Dan zijn er nog de technische pro blemen, zoals de kwestie van het afvalwater der roterijen en het zoet- watervraagstuk. Gelukkig kon in de plannen voor de ruilverkaveling te Eede de aanleg van een centraal vloeibed worden opgenomen. Om het zoetwater-probleem op te lossen, zou aanvoer door leidingen nodig 'zijn, maar uiteraard zijn daarmee grote bedragen gemoeid. Het spreekt vanzelf, dat Aarden burg „vlast" op meer woningen: hoe meer huizen er by komen, hoe meer arbeidskrachten aangetrokken kun nen worden uit andere delen van Zeeland, uit andere delen van Ne derland. De gemeente zou zich zelf daarmee een dienst bewezen en te vens die streken men denke aan Tholen! waar een bedenkelijk overschot aan werkkrachten bestaat. Hulst JAARVERGADERING „HET HULSTER AMBACHT" De tennisclub „Het Hulster Am bacht" te Hulst hield de jaarvergade ring in „De Graanbeurs". De voorzit ter, dr. J. Caspari, memoreerde de in het afgelopen jaar behaalde resulta ten en wees op de gunstige perspec tieven. De secretaris en de penning meester brachten jaarverslagen uit. Er was een nadelig saldo van f 130. het ledental is 125. In de kascommis- sie werden de heren L. Stroucken, B. Francken en B. Langehorst benoemd. De heer J. Loof werd als bestuurslid herkozen. In de competitiecommissie werden ge kozen mevr. T. Goossens en de heren B. Francken, B Langenhorst, J. van Mierlo en F. Zaman. Er zal met vier teams, waarbij een juniorenteam, aan de competitie deelgenomen worden. Bovendien wordt in het komende sei zoen een B/C tournooi georganiseerd. GESLAAGD TENNISBAL De tennisclub „Smash" te Hulst hield de jaarlijkse feestavond ln de „Graanbeurs". Dr. Colsen reikte ver schillende prijzen uit. De heer Misse- iaily Boys gedeelte. Axel verzorgden het muzikale JAARVERGADERING P.v.d.A.-AFDELING De afdeling Axel van de Partij van de Arbeid belegde een druk bezochte jaarvergadering in de bovenzaal- van „Het Centrum De voorzitter, de heer C. Hamelink, lid van Ged. Sta ten, wees in zijn openingswoord o.m. op de grote activiteit van de moderne arbeidersbeweging in Axel. De secre taris. de heer P. Hamelink, maakte in zijn jaarverslag o.m. gewag van een stijging van het ledental van 66 tot 87, en de penningmeester, de heer G. v. d. Velde, een batig saldo der afde- Het afd.-bestuur lingskas meldde. bleef als volgt samengesteld: C. Ha melink. voorz.; P. Hamelink, secr.; J. v. <L Velde, penningmeester, C. van Bendegem, H. Folkersma-S taal, J. van Langevelde en A. van de Wege, leden. Een Mei-comité uit de partij- afd. en de Axelse Bestuurdersbond heeft de organisatie van het Mei feest ter hand genomen. Er zal o.a. een Meispel worden opgevoerd. Mevr. J. C. Hamelinkdc visser gaf een uitvoerig overzicht van de bloei der vrouwenafdeling, dlc momenteel 26 leden telt Er werd een voorberei- dings-commissie ln het leven geroe pen uit de party-afdeling en A.B.B. voor de heroprichting der arbeiders avondschool in dc komende winter. OPBRENGST COLLECTE De opbrengst van de collecte voor de klokken van Amerika bedraagt f 152.76. GESLAAGDEN E.H.B.O.-CURSUS De Rode Kruis-afdeling te Axel organiseerde een E.H.B.O.-cursus, welke werd verzorgd door dokter Z. C. Salomé te Axel. Bij Het door dokter Caspari te Hulst afgenomen E.H.B.O--examen, slaagden de dames: T. Geensen en J. de Fehter en de heren: J. Man gold, J. Simons, D. Draaijer, P. J. Eggermont en P. D. Kaijser. allen te AxeL Na gehouden herexamen werd het diploma van mej. A. Essel- brugge en de heer P. Mechielsen verlengd. Sluiskil PROPAGANDA-AVOND STEUN WETTIG GEZAG Te Sluiskil werd in zaal Meert een propaganda-avond gehouden ten dien ste van „Steun Wettig Gezag". De heer P. de Kam schetste in zijn openingswoord de verdeeldheid van de wereld, waarna burgemeester C. F. van Hootegem een propagandis tisch woord sprak. De heer de Kam noemde hierna de verschillende taken van de Nationale Reseive; de grensbewaking; de reser ve-rijks- en gemeentepolitie; de be wakingsreserve en oe burgerlijke hulpdiensten. Tenslotte werden enke le films vertoond. De collecte voor de actie „Klokken voor Amerika" heeft te Sluiskil f 102.25 opgebracht- SNIPPERS De kinderen van de neutrale kleuter school IJzendijke brachten f 3.45 bijeen voor dc stichting „Het Vierde Prinsen kind". De collectevoor het carillon, dat H. M. de Koningin namens het Ned. volk aan Amerika zal schenken, heeft in de gemeente Groede opgebracht f 142.32. 1 De extra-collecte voor de kerkvoogdij, gehouden in de Ned. Her.', kerk te Wa terlandkerkje bracht op l 12.32. e De vrouwenorganisatie V.K.A.J. voer de in het klein patronaat te Hulst het toneelstuk Jeanne d'Arc op. AARDE GAF GEHEIMEN PRIJS. errassende ontdekkingen in alle delen van de wereld. Uil recente publicaties van het Amerikaans Aardrijkskundig Genootschap blgkt, dat er in het afgelopen jaar door een groot aant3l wetenschappelijke expedities in alle delen van de wereld verrassende ontdekkingen gedaan zijn. Zo werden in het Noord-Oosten van Perzië de beenderen opgegraven van een drietal mensen uit het Stenen Tijdperk, die ongeveer 75.000 jaar geleden door het neerstorten van een overhellend rotsblok om het leven kwamen. Volgens dc geleerden heeft men hier te doen met de oudste menselijke resten, die er tot nu toe zijn gevonden. tekens aan, die tezamen een soort al phabet schijnen te vormen. Mocht dit inderdaad het geval zijn. dan betreft het hier de oudste tekens die tot nu toe op het Indisch schiereiland werden aangetroffen. Dat er ook in Afrika reeds zeer vroeg dierlgk leven bestond blijkt ten slotte nog uit de vondst van een twee tal fossiele eieren van een dinosaurus in Zuid-West Tanganyika. Dergelijke eieren zijn in Afrika nog niet eerder gevonden. In Irak legden archaeologen bij op gravingen de fundamenten bloot van een dorp, Jarmo geheten, dat circa 7000 jaar oud moet zijn en het oudste is dat ooit ontdekt werd. Bij het vast stellen van de periode, waaruit be paalde plantaardige en dierlijke resten stammen, bepalen de onderzoekers te genwoordig de desintegratie van radio actieve koolstof. Deze nieuwe methode heeft reeds verbluffende resultaten on- geleverü. In de Poolzee en de Stille Oceaan ontdekten geleerden onderzeese ber gen, waarvan sommige niet minder dan 3300 meter hoog waren, terwij] een Deense expeditie in de Philippij- nen-trog op bijna tien kilometer onder water nog levende organismen aan trof. GROT.... Een aantal Franse onderzoekers brak alle wereldrecords door meer dan 450 meter af te dalen in een onlangs ont dekte grot in de Pyreneeën. Op de bo- dem van de grot trof men een enorme hal aan, die gemakkelijk twee kathe dralen zou kunnen bevatten. De ontdekking van de „Laan der Sfinxen" nabij Luxor op de Oostelijke oever van de Nijl heeft de archaeolo gen versterkt in het geloof, dat zij binnenkort de grafkamer zullen vin den van Koningin Cleopatra, de min nares van Caesar en Marcus Antonius» die na de dood van de laatste in het jaar 30 voor Christus zelfmoord pleeg- de. Het Amerikaanse Museum voor Na tuurlijke Historie heeft inmiddels be kend gemaakt dat men in het Seistan- bekken op de grens tussen Perzië en Afghanistan de ruïnes van een oude stad gevonden heeft Zij beslaat een oppervlak van ongeveer 78 km2 en schynt reeds vijfduizend jaar geleden door haar inwoners verlaten te zijn Op aardewerk, dat in het naburige Pakistan werd opgegraven, trof men BRIDGE PAREN-COMPETITIE. In de parencompetitie le Klas B (O. Zeeuwsch-Vlaanderen) werd de vierde zitting gehouden, waarvan de uitslag was: 1. De heren JurryVerstraeten Terneuzen 59,7 pet.; 2. Mevr. de Meu richy—de heer Boel. Hulst 58.3 pet.: J. Heren Ranschaert—Geirnaerdt, Sas van Gent. 5A2 pet.; 4 en 5. Echtp. Dr°k, Terneuzen 49 pet.; Heren de Meurichy—v. d. Riet Hulst 49 pet ii £lerfov" p°PPelv- Overmeiren. Hulst 48.1 pet: 7- Dames Jurryv Pienbroek. Terneuzen 47,7 pet* Echtp. Jacobs, Sas van Gent 47.2 pet 9. Echtp. de Jong, Hulst 43.5 pet.; 10. Heren Al—Remery, Sas van Gent 43 pet. Na de 4e zitting is de stand gewor den: I. Echtp. de Jong 54,5 pet; 2. Heren de Meurichyv. d. Riet 54 3 3 Mevr. de Meurichy—de heer Boel 53,6 pet: 4. Heren Ranschaert Geirnaerdt 529 pet.- 5. Echtp. Drok 50,3 PCt.: 6. Heren Al—Remery 50.2 pet.: 7. Heren Jurry—Verstraeten 49.5 pet.; 8. en 9. Dames Jurryv Pien- broek 44.9 pet.; Echtp. Jacobs 44.9 pc;.t 10 Heren v. Poppel—v Overmeiren 44,3 pet. De 5e intting zal gehouden worden

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1