KAPPIE maakt 'n zorgelijke reis jüöi^S, NEGENTIENJARIG MEISJE WON SLALOM VOOR DAMES PROF. GERRETSON VERDEDIGDE ZIJN HOUDING PUNTENVERLIES VOOR LEIDER ARNEMUIDEN BIJ DE BOYS? MATROZENSHAG In de greep van de Woestijn PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 21 FEBRUARI 1952. NEDERLAND OP DE ZESDE PLAATS Skimarathon voor Finland. Vekko Hakulinen, 'n kleine donkere Fin, heeft de nederlaag van Helkl op de 18 km-skhvedstrUd gewroken. Vermoeid, doch lang niet uitgeput kwam h(j als winnaar van de skimarathon, de 50 km-loop, de hoefijzer tussen de tribunes van de Holmenkollenspringa chans binnen. Hakulinen wtut als 17e gestart, niaar zijn tempo was, vooral na de eerste 15 km zo hoog geweest, dat menige deelnemer, die eerder was vertrokken,zich tydens do race door hem moest laten passeren. Het parcours, omzoomd door ruim 60.000 toeschouwers, heeft het de 36 deelnemers niet gemakkelijk ge maakt. Het telde enkele geduchte lange stijgingen met een maximaal hoogteverschil van 257 meter en op 3 km. van de finish een niet hoog, maar zeer steil heuveltje, dat velen de nekslag gaf. Het meest hebben de lopers in déze monsterraco echter ge leden onder de vrjj plotseling optre dende temperatuurstijging. Finland heeft met dezj overwinning zijn eer ste gouden medaille veroverd en er tegelijk een zilveren aan toegevoegd. De tijd van de winnaar Hakulinen was 3 uur, 33 minuten en 33 secon den. Zijn landgenoot Kolehmaiuen werd tweede in 3.38.1. Engeland en de Ver. Staten ver wierven beide weer een gouden me- Duitse eeniieid belangrijker d aa kerbewapening. Vraaggesprek met Schumacher. In een radio-vraaggesprek heeft de leider van de West-Duitse socialisten, dr. Kurt Schumacher, er bij de Wes telijke geallieerden op aangedrongen te trachten opheldering te krijgen van do Sowjet-ltussische bedoelingen omtrent een Duits vredesverdrag en Duitse eenheid. Het beroep van ver leden week van de Oost-Duitse rege ring op de vier bezettende mogend heden, waarin gevraagd werd om een vredesverdrag, bood volgens Schu macher de Westelijke geallieerden een goede gelegenheid voor actie. Het zou volgens hem gevnarlljk zijn de Oosï- Duitse stap als een propagandatruc ter zijde te leggen, In verband met de West-Duitse ver- dedigingsbijdrage, noemde Schuma cher de kwestie van de Duitse een heid belangrijker dan de voortijdige besprekingen van een Verenigd Euro pa. De kloof tussen zijn partij en de regering inzake de herbewapening noemde hij even groot als altijd. Schumacher, die herstellend is van storing- in de bloedsomloop, deelde nog mede, dat zijn gezondheidstoestand „uitstekend vooruitgaat"'. SCEPTICISME In het algemeen heeft de Duitse pers zich nog al sceptisch gestemd getoond over de besprekingen in Londen. Dr. Adenauer heeft inmid dels getracht dit scepticisme wat weg te nemen door in Bonn 300 dagblad correspondenten toe te spreken. Hij weidde echter echter zo lang uit over de Londense plechtigheden en zijn bezoek aan Koningin Elisabeth, dat er voor de journalisten practisch geen tijd overbleef hem vragen te stellen. Dr. Adenauer toonde zich zeer inge nomen over het verloop der bespre kingen in Londen, waarvan hij nog enkele details bekend maakte. De Berlijnse pers was tijdens deze bij zondere persconferentie telefonisch verbonden met de zaal, waarin dr. Adenauer in Bonn sprak. Inmiddels heeft een Franse woord voerder nog medegedeeld, dat de von nissen tegen admiraal Doenitz en Ru- dolf Hess In elk geval niet opnieuw in beschouwing genomen zullen wor den. Ook over de hoogte van dc Duitse bijdrage aan da verdodigingskosten is reeds weer verschil van mening gerezen, doordat de oppositie tot de ontdekking zou zijn gekomen, dat in het nu genoemde bedrag van 10,5 milliard D.M. het grootste deel der ondersteuningskosten voor West- Berlijn niet is inbegrepen. A.tiprrtp.HHr daille. De Amerikaanse Andrea Mead Lawrence won de dames-slalom met een totaaltyd van 2 uur 10 min. en 6 seconden voor de twee omlopen. An dy Mend in de wandeling zo ge noemd is nog slechts negentien jaar en opgegroeiï de staat Vermont temidden van een I in de bergen van groot ski-centrum. Jeanette Burr, die als haar grootste concurrente werd beschouwd, bracht het niet verder dan de 15e plaats. De Oostenrijkse Ossl Reichort werd tweede ln 2.11.4 en de Duitse Anne Buchner derde in 2.13,3. Een gouden medaille voor Enge land won Jeanette Altwegg voor het kunstrijden dames. Na het vrije rij- den had zij een puntenaantal van 161.755. Tweede werd de Ainerlkaan- Tenley Albright met 159.133 en derde de Frangaise Jacqueline du Bief met 158.509 punten. Dlck But ton, d'e op het ogenblik de leiding heeft in het klassement kunstryden voor heren heeft besloten na de Spe len en .de wereldkampioenschappen" te Parijs de wedstrijdsport vaarwel te gen. In het Olympisch ilshockeytournooi speelde Duitsland met 44 gelijk te gen Polen. In het landenklassement neemt Ne derland thans de zesde plaats in achter Noorwegen. Oostenrijk, Fin land, Ver, Staten en Duitsland. Winterspelen redden een mensenleven. De Olympische Winterspelen hebben Woensdag het leven van een Noorse arbeider gered. De man waa van zHiv plaats aan een draaibank gelopen om te gaan luisteren naar de radio- uitzending van de tienduizend meter uit het Blslett-stadion te Oslo. Juist toen hjj weg was, schoot by een andere draaibank een stuk metaal van dertig kilo weg. Het werd precies naar de plaats geslingerd, waar de ar beider gestaan zou hebben, als zijn sportenthousiasme niet over zyn plichtsbesef had ge zegevierd. Ziekenhuis jarenlang door 13 employe's benadeeld. Een gebrek aan contröle in het pro vinciaal ziekenhuis „Duin en Bosch" te Castricum heeft geleid tot een grote reeks diefstallen, die jarenlang onontdekt bleef, doeh, aldus de Tel., voor de Alkmaarse rechtbank een cli max vond in de berechting van der tien employé's van die inrichting. De officier van Justitie eiste nu straffen variërende van twee jaar gevangenis straf tot een boete van f 60. Er waren employé's, die reeds twin tig jaar bij de inrichting werkten en in die tijd nog nooit iets bij een krui denier hadden betrokken, of kans za gen met een bescheiden salaris zo veel geld over te houden, dat zl) een eigen huis konden kopen. Sommigen waren reeds 37 jaar in dienst van de inlichting en zouden volgend jaar met pensioen gaan. over onze Tegenover een verslaggever van het A.N.P. heeft de algemeen leider van de Nederlandse ploeg, de heer C. F. Pahud de Mortanges, tevens vlce-voor- zitter van het N.O.C., als zijn mening uitgesproken, dat onze schaatsenrij ders een voortreffelijk figuur hebben geslagen. „Amerikanen. Noren, Finnen en Zwitsers", aldus de heer Pahud, „zijn allen uitstekend te spreken over de resultaten van onze jongens. Neder land had een goede naam in Noor wegen, maar deze naam wordt tbans met hoofdletters geschreven in de in ternationale sportwereld. Dat wij dankbaar zijn ten opzichte van de Noren, die onze .schaatsenrijders zo- veie winters gastvrijheid verlenen, spreekt welhaast vanzelf". Te zijnen huize gaf de Nederlandse gezant in Noorwegen, dr. R. Flaes, een ontvangst, waarvoor alle leden van de Nederlandse ploeg met hun leiders waren uitgenodigd, voorts de vertegenwoordigers van de respectie velijke bonden, leden van de Neder landse kolonie in Oslo én vertegen woordigers van pers en radio. De schaatsenrijders waren op de ï-eceptie niet aanwezig, aangezien zij reeds ui* Oslo vertrokken waren in verband met wedstrijden elders. Huiskes sloeg Andersen. Tijdens avondwedstrijden te Skiën sloeg Anton Huiskes, die op moeilfjl' "ys uitstekend reed, Hjalmar Ander sen op de 3000 meter. Huiskes noteer de een tijd van 4 min. 53 sec., Ander sen deed er 5 min. 1 sec. over. Huis kes verbeterde zijn persoonlijk re cord, dat op 5 min. 1 sec. stond, met 3 volle seconden. Op de derde plaats kwam Sverre Haugli met 5 min. 2 sec Wim van der Voort kwam op de 1500 meter tegen Roald Aas uit. Het werd een dead heat. voor beidén werd 2 min. 27 sec. afgedrukt. Ken Henry won de 500 meter in 43,7 sec. me' Finn Hodt op de tweede plaats in 44,1 sec- Andersen noteerde 45,1 sec. Maar- se 45.8 sec., Charisius 46,2 sec., Huis kes 46,2 sec., Broekman 47,8 sec. en van 't Oever 47,9 sec. Broekman, die nog wat vermoeid was van de 10.000 meter van Dinsdag, noteerde op dt 3000 meter een tijd van 5 min. 8 sec. TOCH EEN KWESTIE-NIEUW GUINEA? Dr. Drees sprak in de Eerste Kamer over het algemeen regeringsbeleid. Tijdens de Woensdag gehouden vergadering van de Eerste Kamer lieeft prof. Oerretson (C.H-) gereageerd op de felle aanval, welke de heer van der Kieft van de P.v.d-A. de vorige dag op hem had gedaan. Hy achtte deze aan val beneden het pell van de Kamer en zelde. dat het contact met een fascis- tengroep vóór de oorlog zijn trots was, omdat hij meende daarmede Iets te hebben bereikt. Hy zocht daarby contact met de arbeiders en wist hen af te houden van de beginselen, die. door Mnssert gepropageerd werden. Zijn medewerking aan de N.R.C. tydens de oorlog hield verband met de beweging van dr. Coiyn, waarby hy zich kon aansluiten omdat syn nationale gezindheid voldoende be kend was. Spreker deelde mede her haaldelijk geprotesteerd te hebben te gen de partijdige leiding van de heer Donker van de parlementaire en quête-commissie. Hy wenst alleen ge ruchten onderzocht te hebben, maar had nooit beschuldigingen geuit- Spreker vreesde verder, dat de re gering met betrekking tot Nieuw- Guinea weer op de ,,brede-weg" is en had ernstige critiek op het beleid van de P.v.d.A. ten aanzien van de over zeese gebiedsdelen. Hij betoogde zelfs dat deze meermalen niet zou zijn teruggedeinsd voor handelingen, die de grens van het misdryf beden kelijk naderden, zo niet overschreden. De heer Kraayvanger (K.V.P.) had ernstige critiek op het woningbouw beleid van de regering en meende, dat de huren van de cude huizen op een te laag peil worden gehouden. De heer Woudenberg (P.v.d.A.) drong er op aan ondanks de militaire inspanningen, het economisch en so cietal niveau te handhaven. Naast de buitenlandse, moet immers ook de binnenlandse vrede gehandhaafd worden. De heer Algra (A.R.) sprak nog even over de zaak van de oud-Rijks bouwmeester Vrijman. Indien deze de vijand om rechtsherstel heeft ge vraagd en ais gevolg daarvan een halve ton heeft gekregen en aan vaard, heeft de vraag of de heer Vry- man voor 1940 onbillijk is behandeld alleen nog maar histoiische beteke nis. DR. DREES ANTWOORDDE Minister-president Drees was het in deze mét de vorige spreker eens. Wat Nieuw-Gulnea betreft, beeft dc regering zich verbonden geen wij zigingen in de status-quo aan te brengen zonder de Staten-Generaal daarbij van te voren te kennen. De conclusie te trekken, dat er geen Nieuw-Guinsa-kwestle bestaat, gaat beslist volgens dr. Drees te ver om dat in de R.T.C.-overesvnkomsf staat, dat de status van Nleuw-Guinea bin nen een jaar zou worden besproken. De regering is niet verplicht mede delingen te doen over hetgeen zy behandeld lieeft met een commissie. Alleen haar uiteindelijke standpunt gaat de Staten-Generaal en het Ne derlandse volk aan. De regering heeft er zich mede acooord verklaard de kwestie voor het Uniehof of het Int. Gerechtshof te brengen omdat dan pas goed zou blijken hoe sterk het Nederlandse standpunt juridisch Is. Wat de woningbouw-poiltiek be treft zeide spreker het te betreuren, dat de premieleiding niet is doorge gaan. Spreker noemde het aantal wo ningen waarvoor de laatste maanden vergunning is verleend, belangryk en zeide, dat de ontwik keling der bouwnyverheid binnenkort ean geheel ander karakter zal krij gen. De huurkwestie is uitermate moei lijk omdat er by verhoging der las ten compensatie geëist wordt door het parlement. Deze zaak Is in behan deling, maar zy is zó gecompliceerd, dat zy niet direct kan worden opge lost. Wat de werkloosheid betreft is de regering niet van mening, dat ons een onrustbarende styging te wach ten staat. De belastingen zijn In- De beste koffie... en toch niet duur Als V 2.04 i'oor een half pond koffie betaalt, dan hebt U de beste en geurigsle soort die U krij gen kunt Maar zelfs voor de beste en geurigs te soort is dat een héle prijs. U zou zeker erg in Uw nopjes zijn als U ruim 20 cent op een half pond zou kunnen be sparen. Waar of niet? Doe dat dan! Ga nu meteen over op De Gruy- ter's Roodmerk koffie. Dat is De Gruyter's béste soort; maar door 10 kor ting is deze koffie de goedkoopste koffie van eerste kwali teit. die U kopen kunt. derdaad uitermate hoog; had men de ze styging niet aangedurfd, dan zou ontwaarding van de munt veel on gunstiger gevolgen hebben gehad. Na ï'epliek en dupliek werd de be groting van Alg, Zaken goedge keurd en de vergadering gesloten. ZATERDAGVOETBALCOMPETITIE Beslissingswedstrijd in de 2e klasse E? Door het geregeld afkeuren van de terreinen schiet het programma in de Zaterdagvoetbalcompetitie niet erg op. Toch zyn er Zaterdag j.l. nog wel enkele wedstrijden doorgegaan en het is te hopen dat a.s. Zaterdag het gehele programma wordt afgewerkt. De nieuwe leider ln de eerste klasse, Amemuiden, gaat een bezoek brengen aan Noord-Beveland. waar Colljns- plaatse Boys zich zomaar niet zal laten kloppen. Het zal een zware strijd worden voor de Arnemuidenaren. Nleuwdorp, nummer twee, moet op vi site bij Rlllandia, van welke club thuis met 50 gewonnen werd. Ook nu staan de papieren voor Nleuwdorp het beste. ige twee puntjes binnenhalen maar Se- rooskerke zal by V.C.K. op een ne derlaag moeten rekenen. Arnemuiden II, dat in de tweede VAN ROSSEM S FSUILLCTOR DOOR i W. VB II NON DRAISMAS LEVERTRAAN! 59 Maar Mara liet zich niet voor de gek houden. Zc had sterk de indruk dat Jane zyn motieven kende of al thans een sterk vermoeden ln die richting had, en het feit dat ze dat niet wilde zeggen, maakte de zaak nog geheimzinniger. Voor Mara was nu de enige oplossing dat er een ster ke genegenheid tussen hen beiden be zig was te ontstaan. I „Nou, en wat doet hot er toe?" vroeg ze zich zelf altyd af wanneer ze, zover met haar gedachten was gekomen, maar za gaf nooit antwoord op die vraag In ieder geval kon hot niet einde loos zo doorgaan. Op een goeie dag zouden ze weg kunnen en dan, Mara fronste haar wenkbrauwen en trommelde onrustig met haar vin gers op de marmeren balustrade van het balkon waarop ze stond. Er gaap te een geweldige leegte na dat ogen blik van ontsnappingHoewel ze het niet wilde bekennen, wist ze heel goed, dat ze diep in haar hart bang was een toekomst in te gaan waarin geen plaats zou zijn voor de Egyp* tische zon, de Oosterse kleurenryk- dom en gelig woestijnzand Ze hoopte vurig, dat Gary het eon of andere stoutmoedige plan zou be denken en oversaagd uitvoeren, zodat hij haar achting zou kunnen herwin nen die hij had verloren toen hij zich zo laf zonder strijd aan ben Hasrif had overgegeven. Dat kon Mara maar niet vergeten en die gedachte was als een litteken op de glanzende oppervlakte van haar liefde. Hoar kyk op Gary had altijd iets van helden-verering in zich gehad; hij was zo knap, zo vrolijk, zo luchthartig, dat hij in haar onschul dige verbeelding een held, zo dapper als een ridder uit de oude tjid, was. Geen wonder dus dat zijn gedrag op de avond van hun gevangenneming een bittere teleurstelling voor haar was geweest, en dat destemeer door het contrast met ben Hasrif zelf, die, zelfs als was hy dan misschien een schurk, dapper en stoutmoedig was een man Ja, een man, maar tevens een mee dogenloze misdadiger, die zelfs voor moord niet terugdeinsdeer was niéts bewonderenswaardig in sheik Amid! Mara draaide zich om, als wilde ze aan haar eigen gedachten ontsnap pen en ging de grote kamer binnen waar ze meestal zaten. Het was daar schemerdonker, het gedempte licht scheen stil en oud; en ln een plotse linge opstandige bui draaide Mara zich nogmaals om, ging terug naar het balkon en spreidde haar armen wyd uit naar de zon. Een hevig verlangen naar vrijheid, naar frisse lucht en lichaamsbewe ging beving haar. In een onbedwing bare opwelling liep ze naar de rand van het balkon, leunde erover heen en schatte de afstand tot de grond. Daar zag ze een oranjebloemige klimplant met een stevige stam langs de pilaren die het balkon steunden, en er kwam een lichtje In haar ogen toen ze zich klimpartyen uit haar schooljaren herinnerde. Enig! En een goede uitdaging aan Amid op de koop toe. Zonder verdere aarzeling sloeg ze haar slanke been over de balustrade, en de stam van de klimplant grijpend gleed ze daarlangs nuur beneden zon der acht te slaan op schade aan han den of kleren. Niemand te ziendit was span nend en opwindend! Voorzichtig sloop ze voorwaarts, en zorgde ervoor in de zware schaduw van het paleis te blijven. Repetitie voor de ontsnap ping! De gedachte flitste door haar heen. Zou het zo gemakkelijk gaan? Hoever zou ze kunnen komen zonder ontdekt te worden? Misschien zou het wel mogelijk zyn helemaal uit het paleis en de stad en in de woestyn zelf te komen. Maar zelfs dat zou geen zin hebben tenzij ze rijdieren hadden om hen snel door het gloeien de zand te dragen, zowel om aan een eventuele achtervolging te ontkomen als om een dorp of oase te kunnen bereiken voordat ze een prooi van de dorst zouden zijn geworden. Het was verschrikkeiyu warm, wat ongetwij feld de uitgestorven stilte van het paleis verklaarde. Iedereen hield siësta, en ze wist heel goed dat het niet verstandig was om op dit uur van de dag buiten te zyn, maar ze had haar shawl enige malen om haar hals en hoofd gewonden, en als ze maar in de schaduw bleef zou haar niets kunnen gebeuren. (Wordt vervolgd) 22 Februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG WATER. U.+NAF u+NAP LAAG WATER. 11.24 11.50 12.22 12.43 0.15 1.61 1.82 1.97 1.20 1.28 u.—NAP 4.58 1.6' 6.06 5.53 6.03 1.90 2.04 1.36 1.62 -NAP 17.35 18.09 18.48 18.27 18.44 Witte walvis gevangen. De schrijver van „Moby Dick" krijgt toch gelijk (Van onze correspondent in Washington) Een der catchers van de walvis vaarder „Anglo Norse" heeft voor de kust van Peru een witte walvis ge harpoeneerd. Foto's van het zeldza me dier zjjn door de kapitein en door leden van de bemanning meege bracht. zy hebben een einde ge maakt aan de twyfel omtrent het be staan van albino-walvissen. En daar mee is dan, na byna een eeuw, recht gedaan aau de romanschrijver Her man Melville, die ln zyn beroemde boek „Moby Dick" op onnavolgbare wijze een witte walvl3 beschreef. Zee lieden en vissers van alle landen had den tot dusver voor het boek van Melville slechts een spottend lachje over gehad. De foto's en de verkla ringen van de walvisvaarders der „Anglo Norse" hebben nu aan alle snot een einde gemaakt. Melville had gelijk! 7. „Nog nooit heeft iemand me voor een op lichter uitgemaakt!" mompelde Kappie in zichzelf, toen hij het Bankgebouw verliet. „Die kerel luisterde niet eens goed naar me! Daar moet ja wat achter zit ten l Maar intussen heb lk nog geen cent, en dat is het allerergste Kappie liep zo in ge dachten, dat hy er hele maal 'geen erg in had, dat hij door Tim Teller gevolgd werd. „Ze hebben m'n raad op gevolgd", dacht Tim Tel ler, toen hU Kappie met een somber gezicht het Bankgebouw zag verla ten. „Dat telefoontje was een goed idee van my!" Kappie ging de „Kraak" op en ri'ep de maat en de meester by zich in zijn hut. „Het is mis, jongs!" zei hy. „Helemaal mis! Ik heb geen cent kunnen krygen en ik ben klasse B fier aan de kop gaat, zal Za terdag Colynsplaatse Boys II aan de zegekar binden. Yerseke III, dat tweede staat, maar een flinke achter stand heeft, is tegen V.C.K. II nog niet zeker van de overwinning. De hekkesluiter Nieuwdorp H kan door een overwinning op Killandia II de laatste plaats overdoen aan Kapelle II, dat tegen Kloetinge H wel aan het korste eind zal trekken. Mevo II en Kortgene H voeren in de 2e klasse C een verwoede strhd om de kampioenstitel. Mevo II heeft Za terdag tegen Mevo III een walk-over, maar Kortgene II krygt aan Wolf- aartsdyk II een lastige tegenstander. Middelburg VII kan zich in de 2o klasse D door een overwinning op Meeuwen boven 's Heer Arendskerke stellen en daardoor de leiding herne men. R.C.S. IV heeft het iets moeilij ker tegen V.C.K. III, maar zal toch niet verder achterop willen geraken. Serooskerke II en v.S.C. I komen tegen elkaar uit met de laatste plaats als inzet. Terneuzense Boys speelt in de 2o klasse E zijn laatste wedstrijd tegen Hoek. De Temeuzenaren zullen per- moeten winnen, want Zaavnslag zou de twee resterende wedstrijden best eens in winst kunnen omzetten. We voorzien hier een beslissingswed strijd om uit te maken, wie kampioen wordt. In de tweede klasse F gaat ook een wedstrijd, waar do bovenste plaats ten zeerste by betrokken is. Terneu zense Boys II, dat tweede staat, ont vangt nummer één, Hoek II. Span ning zal hier te over zijn. Spui II blijft baas in eigen huis over Zaamslag III, en Zaamslag II is van dezelfde ge dachte tegen Krulningen III. Drie wegen II zal Beren II er wbI onder houden. HET PROGRAMMA. Ie klasse: Colynsplaatse Boys I Arnemuiden I; Kloetinge 1Kapelle I; Rillandla I—Nieuwdorp I; V.C.K. ISerooskerke I. 2e klasse B: Arne muiden IIColynsplaatse Boys II; Kapelle IIKloetinge II; Nieuwdorp IIRillandla II; Yerseke HlV.C.K. II 2e klasse C: Mevo IIIMevo II; WolfaartsdHk 11Kortgene II. 2e klasse D: Middelburg VII—Meeuwen I; R.C.S. IVV.C.KT Hl; Seroosker ke n—V.S.V. 1. 2e klasse E: Hoek I Terneuzense Boys L 2e klasse F: Terneuzense Boys HHoek II; Spui II—Zaamslag LH; Zaamslag II Krulningen fil; Driewegen nBeren H. JUNIOREN A. GROEP Al: Schoon- dyke I—Vlissingen I; Zeelandia I— Arnemuiden I; Walcheren IR.C.S. H; Serooskerke IR.C.S. I. GROEP A II: Hansweertse Boys I Vlissingen II; Kapelle IGoes I; Krabbenayke IGoes II. GROEP III A: Clinge I—Hulst I; JUNIOREN B: GROEP B Is Oost burg IVlissingen I; Vlissingen II— Middelburg I; Walcheren ï- Zeeu wen I; Nieuwland IZeelandia I. GROEP B II: Zeeuwen HlVlis singen IVR.C.S. IMiddelburg III: Breskena IZeeuwen H; Goes IV. C.K. I; Vlissingen IH—Middelburg n GROEP B HI: Goes H—'s-H. Arends kerke I; Robur IKloetinge I. GROEP B IV: Zierikzee I- Mevo I. GROEP V: Axel ITerneuzen I; A-Z.V.V. 1—Zaamslag I; Corn Boys I—Hoek I; Tern. Boys 1Sluiskil I. GROEP VI: Graauw I—Hontenisse I. J, nog voor oplichter uitgemaakt bovendien! Een klein, akelig mannetje wilde me twee ponden lenen, die ik hem een week daarna weer zou moeten terugbetalen en met een dikke rente bovendien! Geen kolen... over een paar dagen geen eten meer... geen vracht of sleep... zo is het, jongs!" De maat barstte in snikken uit en ook de metster was diep onder de indruk, al snikte hij dan ook niet. Bulgarije heeft de Ver. Naties ver. zocht, te bewerkstelligen, dat de V. S. ophouden met het opleiden van spionnen en saboteurs ln Griekenland en het zen. den van dezo elementen naar Bulgarije.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 6