NIEUWS UIT ZEELAND VAL DA Sport en wedstrijden ZFFÏTWSCH-VLAANDEREN SPION KREEG ER GENOEG VAN NA ONTVOERING VAN COLLEGA Wissel Zeeuws -Vlaanderen DINSDAG 19 FEBRUARI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Telefoonpaal brak. MONTEUR STORTTE OMLAAG. Maandagmorgen gebeurde omstreeks half twaalf nabij de veiling te Krab- bendijke een ongeval, dat gelukkig nog vrij goed is afgelopen. Toen de vakwerkman der P.T.T., J. de Jonge uit Kwadendamme in een telefoonpaal klom, brak de paal plotseling af. Daar de man zich met een klimgordel vast had gebonden, kon hij zich niet vlug genoeg vrij maken, zodat hij mèt de paal omlaag buitelde. De man bleef korte tijd bewusteloos liggen, doch nadat dokter v. d. Dool de eerste hulp had verleend kon de J. per auto huis waarts worden vervoerd. Vermoede lijk heeft hij bij zijn val een gescheur de spier in een bovenbeen opgelopen Loods raakte overboord. LAG MEER DAN EEN UUR IN HET WATER. Te Hansweert kwam de schipper van het Franse motorschip „Sanara 101" toen hij Zondagavond laat even aan dek kwam, tot de ontdekking, dat de aan boord behorende loods De V. uit Antwerpen, door onverklaarbare wijze te water was geraakt. De man wist slechts met grote moeite het hoofd boven water te houden en lag naar later bleek reeds meer dan een uur in het water. Met vereende krachten werd hij aan boord getrokken. Een dokter constateerde beenbreuk. Met een ziekenauto werd de loods Maan dag naar Antwerpen overgebracht. 3IOOIE GIFT Door een onbekende, thans in Am sterdam woonachtige Zeeuwsch-Vla- ming, is aan de Stichting „Rozen- oord" te Sluis een Amerikaanse cen trifuge wasmachine beschikbaar ge steld. Voorwaar een mooi cadeau, dat tot navolging strekt. Oostburg AFDELINGSVERGADERING C.H.U. „Hoe staat de C.H.U. tegenover dit kabinet?" Deze vraag stelde de heer J. de Ruiter, lid der Twede Kamer in de vergadering die door de Christe lijk Historische Kiesvereniging, afde ling Oostburg, in samenwerking met de Statenkring Sluis van de CJLU. in hotel „De Eenhoorn" was belegd. Nadat ds. H. C. P. Wiebosch, op de gebruikelijke wijze de vergadering had geopend, beantwoordde de heer De Ruiter de door hem gestelde vraag aldus: „Zoveel mogelijk samenwerken, maar zoals het tegenover elk kabinet geldt, rekening houden met art. 1 van ons beginselprogram" Spreker behandelde eerst het defen- siepropleem, daarna het financierings probleem, kwam zo op het bevol kingsvraagstuk en op de sociale maat regelen en het onderwijs. De onder wijsopleiding van acht jaar vond spre ker te lang. Spreker keerde zich tegen het staatssocialisme en herinnerde aan het woord van mr. Pollema: „Alle macht, die niet voldoende afgeremd kan wor den, heeft iets satanisch". Hij eindigde zijn betoog met te zeggen, dat men door de verkiezingen de mogelijkheid heeft om eens in de vier jaar af te remmen. NOGMAALS DE A.B.V.A. Er is een kleine onjuistheid geslo pen in ons bericht over de vergade ring van de A.B.V.A. te Oostburg in ons nummer van Zaterdag. Niet de heer van der Hooft, maar de bonds- bestuurder de heer J. van Dijck, gaf een historisch overzicht van de bonds- geschiedenis. POSTDUIVENHOUDERS- VERENIGING. De postdulvenhoudersvereniging ..De Snelvliegers" hield Zaterdagmid dag in Hotol Mabesoone te Oostburg haar jaarvergadering. De voorzitter, de her S. Sol, opende de vergadering - en wenste de leden een goed vliegsei- zoen. De secretaris, de heer A. Mer- relaars, bracht verslag uit over de werkzaamheden in het afgelopen jaar. De kas sloot met een batig sal do van ruim f 300.De aftredende bestuursleden, de heren S. Sol en J. Bakker werden herkozen. In de va cature Leydekkers werd de heer A. Gardeyn gekozen, die tevens als re kenaar zal fungeren. Er werd beslo ten dit jaar per drietal te spelen. De prijzen zullen, als de inleg meer dan f 5.bedraagt, verdeeld worden in de verhouding 40 pet., tweemaal 20 pet. en tweemaal 10 pet. Er zal dit jaar streng gewaakt worden tegen het laten meevliegen in wedvluchten van zieke duiven of duiven met een geopende ring. V.P.Z. VERGADERDE. De afdeling Oostburg van de V.P.Z. (de pluimveehouders) hield een al gemene vergadering in hotel Mabe soone te Oostburg, onder voorzitter schap van de heer I. van Cruijnin- gen. Medegedeeld werd, dat de eiervei- lingen in Middelburg en Goes over eengekomen waren, dat de eieren uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen in het vervolg in Middelburg geleverd wor den- De heren Jac. Provoost en E. H. de Milliano werden bij acclamatie in het bestuur herkozen. De heren J. Dubois en A. Gossije werden afge vaardigd naar de algemene vergade ring in Goes. De heer Kwelder, di recteur van de Cöperatieve Middel burgse veiling, bracht uitvoerig ver slag uit over de eierophaaldienst. Sprekers conclusie was. dat de eier- prijs te laag is om koppenhouden ren dabel te maken. REDE OVER „VOLKSHUIS VESTING". „Geen vrolijk onderwerp" ving ds heer mr. A. J. v. d. Weel,' lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, zijn lezing aan over het onderwerp „Volkshuisvesting" in de vergadering van het district West Zeeuwsch- Vlaanderen van de P.v.d.A., welke ln hotel De Vuijst te Oostburg werd ge houden. Huizennoodkwesties. huishuurpro blemen, bouwpolitiek en woning vraagstukken, het is allemaal even moeilijk. Mr. van der Weel, die twee en een half jaar lid was van de Cen trale Commissie, bleek zeer goed thuis te zijn in de vele voorschriften en wetten. Hrj gaf in een duidelijk be toog aan, dat de grote verandering was gekomen met de komst van mi nister In 't Veld. Het gaat om de ruimtelijke ordening. Niet alleen om de vraag hoeveel huizen we bouwen, maar vooral om de vraag waar en hoe Spreker toonde aan, dat het nog wel 10 15 jaar zou duren voor Ne derland de achterstand heeft ingelo pen. Voor Zeeland was er wel enig gevaar te duchten van het groot aan tal noodwoningen. Voor de jaren 1951, 1952 en 1953 heeft men n.l. de noodwoningen als gewone woningen nog meegeteld. Maar zal men er na 1953 toe kunnen komen om de nood woningen af te breken Voor het examen machineschrljven (ISO aanslagen per minuut), slaagde de heer Jacob van den Heuvel te Breskens. Sluis WEEMOEDIGE HERINNERINGEN De „Reizende Beiaard" gaf te Sluis een concert op de Markt, nadat de met Amerikaanse en Nederlandse vlaggen versierde wagen eerst een kleine rit door de gemeente had ge maakt. Voor velen wekte het klok kenspel op de Markt weemoedige herinneringen op aan de dagen dat op dezelfde plaats de Mokken van het stadhuis hun tonen over het stad je lieten galmen. Aardenburg GESLAAGD. Voor het eindexamen van de spe ciale cursus voor demobilisanten ge houden aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te 's Gravenhage slaagde J. A. Comme- lin, Aardenburg. Breskens WATERSTAATSACTIVITEIT De Rijkswaterstaat te Breskens ontplooit de laatste maanden een bij zondere activiteit. Niet alleen is een aanvang gemaakt met de aanleg van een nieuwe kade bg de Oostelijke ha ven, maar ook krijgt het gehele veerplein een beurt. Het ligt in de bedoeling de opstelplaats van de auto's, die overgezet moeten worden, geheel te veranderen en uit te brei den. Het trottoir en rijwielpad zul len worden doorgetrokken tot aan de brug. De weg, die voorheen de zo gevaarlijke kruising gaf, wordt bij het bestaande parkeerterrein getrok ken, waardoor dit wordt uitgebreid tot banen van ongeveer 80 meter. Op deze manier hoopt men in de zo mermaanden de drukte zoveel moge lijk op te vangen. Terneuzen VOETB ALVERENIGIN G TERNEUZEN In de bovenzaal van „La Belle Vue" te Terneuzen hield de voetbalvereni ging „Terneuzen" onder voorzitter schap van ir. J. F. Denie, een alge mene vergadering. Nadat een minuut stilte in acht was genomen voor de om het leven gekomen tweede elftalspeler C. v. d. I Hooft, wees de voorzitter op de be vredigende resultaten, welke door de elftallen werden bereikt en op het belangrijke feit, dat de nieuwe sport velden aan het Westelijk bolwerk in gebruik konden worden genomen. Ook het nieuwe kleedlokaal is thans gereed gekomen en dit behoort tot de best ingerichte van het Zuiden. Ir. Denie dankte vervolgens de sup portersvereniging T.S.V. voor ae gro te steun, welke zij door middel van het trainingsfonds aan de vereniging gaf, waarna over een aantal interne kwesties uitvoerig werd gediscussi eerd. Hierbij werd o.m. medegedeeld, dat de mogelijkheid onder het oog wordt gezien, om in de toekomst te komen tot de plaatsing van een tri bune. Eten voorstel van een der leden, om bij het afgelasten van wedstrijden dit op enige plaatsen in de stad be kend te maken, zal door het bestuur nader worden bezien. Rechtbank Middelburg. Geen voorrang aan tegenligger. De Middelburgse rechtbank behan delde in hoger beroep de zaak tegen de rgwielgroothandelaar W. D. te Hoek, die voor de Kantonrechter te Terneuzen had trecht gestaan om dat hij te Zaamslag oo de Terneuzen- seweg een auto-ongeluk had veroor zaakt, door aan een tegenligger geen voorrang te verlenen. Daar niet was komen vast te staan dat D. aan dit ongeluk, dat tamelijk goed was afge lopen, schuldig was, werd hh' door de kantonrechter vrij gesproken. De ambtenaar van het openbaar mini sterie ging echter in hoger beroep. Ter zitting in hoger beroep ver klaarde verdachte, dat hij op de be wuste dag te Zaamslag over de Ter- neuzensestraat reed in de richting Terneuzen. Toen hrj op zeker moment de Drieweg wilde opdraaien, en reeds bezig was om de bocht te nemen, reed er plotseling een tegenligger met volle snelheid voor hem langs. Hij had deze tegenligger wel zien aankomen, maar hij" had gedacht dat de afstand tuss enhen nog groot genoeg was. Toen de auto hem passeerde, had hij het linkerwegge deelte echter nog niet bereikt, zodat er nog ruimte genoeg was om te passeren. Dat deze tegenligger toch uitweek en hierdoor van de weg af raakte en tegen een klein boompje reed, was niet de schuld van gedaag de. Hiermede was de officier van justi tie het echter niet eens. Verdachte moest de tegenligger laten passeren, voordat hy de bocht nam, als hij dit had gedaan zou het ongeluk niet zijn gebeurd. De officier achtte verdach te dan ook schuldig aan het hem ten laste gelegde en eiste vernietiging van het vonnis van de Kantonrechter, en veroordeling van de verdachte tot een geldboete van 75.te verwan- gen door 30 dagen hechtenis. Uit spraak op 27 Februari &.s. Wensen van „Schuttevaer" voor Z.-Vlaanderen. Meer kade nodig in Breskens. De afdeling Breskens van de Kon. Schippersvereniging „Schuttevaer" hiela Vrijdagavond in het hotel „Scheldezicht" te Breskens, haar al gemene jaarvergadering. De voorzit ter, de heer J. Roest, opende de vergadering en heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de erevoorzitter, de heer J. A. Eeckhoul. burgemeester van Breskens. die steeds zijn interesse toont voor het doel en streven van Schuttevaer. De kaspositie was door buitengewone uitgaven wel iets achteruit gegaan, maar wees toch nog een batig slot aan van 183.04. De oud-leden J. Hoogstad en D. Mookhoek, die ree is in 1909 de vereniging hielpen oprich ten, werden tot ereleden benoemd. Na discussie werd besloten de vol gende voorstellen in de algemene vergadering te Harlingen naar vo ren te brengen le te verzoeken de herstelwerk zaamheden in de haven van Breskens dusdanig te bespoedigen, dat nog dit jaar een 50 meter kade aan de West- haven nabij' de betonnensteiger in gebruik kan worden genomen. 2e. Aandringen op het wegbagge- ren van een gedeelte van de sliktong in de voorhaven van Terneuzen. ten einde meer bergruimte voor schepen te verkrijgen. 3e. Het licht op de Westhavendain te Breskens dusdanig te versterken, dat dit beter zichtbaar wordt. Hier over wordt door de vissers veel ge klaagd daar dit licht pas op zeer korte afstand zichtbaar wordt. 4e. Om. evenals oo de grote rivie- ren Rijn, Lek en Waal, op de Zeeuw se en Zuid-Hollandse stromen de ver keerde zijde van het vaarwater te mogen houden, wanneer dit te kennen wordt gegeven, door het varen met de blauwe vlag. 5e. Het haventje van de Paulina Polder een behoorlijke uitbreiding te geven, daar op het inpolderingsplan van de Braakman geen havens zijn geprojecteerd. Oo voorstel van de ere-voorzitter, de heer J. A. Eeckhout, werd tegen het voorstel van hei bestuur in, toch het voorstel aangenomen om een af gevaardigde te zenden naar de alge mene vergadering te Harlingen. Als candidaten hiervoor werden aangewe zen de heer H. Vermeulen van de Br. 10 en de secretaris, de heer S de Vurjst. Hierover zal in een be stuursvergadering nog nader worden beslist. Oude ruïne te Sluis wordt opgeruimd. Een aanvang is gemaakt met het slopen van de ruïne in de Lange Wol straat te Sluis, de zogenaamde Steen van den Lande. Aanvankelijk had men nog wel het plan deze oude kapel te restaureren, doch de kosten ble ken helaas te hoog te zijn. Met de „Steen van den Lande" verdwijnt een ruïne uit het oude stadsbeeld waar aan vooral de ouderen onder de be volking vele herinneringen zullen bè- waren. Tot goed begrip zij hier nog medegedeeld dat het hier geen restant van de verwoesting uit de be vrijdingsdagen betreft, doch een reeds lang bestaande ruïne. Eerste Zeeuwse schippers- beurs geopend. TERNEUZEN HEEFT PRIMEUR VAN ZEELAND. Te Terneuzen werd gisteren in het lokaal „Bethel" aan de tweede Ver bindingsstraat de eerste schippers- beurs in Zeeland voor de bevrachtin gen in het rayon Oost Zeeuwsch- Vlaanderen open gesteld. Gezien de belangrijke plaats welke Terneuzen op de plaats van de binnenscheepvaart inneemt, zal deze beurs zeker niet over gebrek aan belangstelling hebbed te klagen. Tot nu toe werden de be vrachtingszaken in het bevrachtings commissariaat Terneuzen behandeld door een bevrachtingscommissaris. Terneuzen was het laatste commissa riaat van .de elf welke Nederland telt, waarbinnen geen schippersbeurs was gevestigd. De uren waarop de beurs voor bevrachtingszaken is opengesteld zijn: van 10 tot 11.30 uur 's morgens en van 15 tot 16.45 uur des namiddags Vader en dochter vinden elkaar na 13 jaar terug. Vader waande zijn dochter dood en de dochter haar vader. Een vader en een dochter, die bel den officieel bericht hadden ontvan gen, dat de ander tijdens de oorlog overleden \vas, hebben elkaar terug gevonden. Dertien jaar heeft de heer Jan Gytenbeek uit Nijmegen in de veronderstelling geleefd, dat zijn dochter ln een Jappen-kamp ln Indo nesië was omgekomen. Maar ook de dochter wist sinds haar terugkeer in Nederland niet an ders dan dat haar vader dood was. Hy zou by een bombardement op NJJ- megen omgekomen zijn. Jan Gijtenbeek repatrieerde kort voor de oorlog als gepensionneerd commissaris van politie uit Indië naar Nederland. De dochter bleef achter. Zij was met een inlandse militair getrouwd, die door de Jappen werd terechtge steld. Zelf kwam zjj in een concen tratiekamp terecht. Nadat de gealli eerden haar in Augustus 1945 bevrijd hadden, huwde zy opnieuw, maar ook haar tweede man kwam om het le ven. Voor de derde maal gehuwd keerde zy in 1949 naar ons land terug en vestigde zich in het Twentse plaatsje Borne. Deze derde echtge noot kwam dezer dagen op de ge dachte bij de Pensioenraad in Den Haag eens zijn licht op te steken. Op zijn vraag, of in het register der In dische pensioentrekkenden de naam J. Gijtenbeek voorkwam, kreeg hy bevestigend antwoord. Van dat ogen blik af was het slechts een kwestie van uren of vader en dochter beleef den hun vreugdevol weerzien. Britse schepen met atoom materiaal naar Australië. Twee tanklandingsvaartuigen der Britse marine, de „Narvidv' en de „Zeebrugge". zullen vandaag uit <le Engelse marinehaven Portsmouth Daar Fremantle in Australië vertrek- ken. Zij vervoeren militairen van de genie en mariniers, die voorbereiden de werkzaamheden zullen verrichten in het Australische gebied, waar een iu Groot-Brittannië vervaardigd atoomwapen tot ontploffing zal wor den gebracht. Voor de ontploffing be- nodigd materiaal wordt eveneens door beide marinevaartuigen ver voerd. KERKNIEUWS NED. HERV. KERK Beroepen, te Schore-VlakeA. J. Mooy, vicaris te Utrecht. Marktberichten VEILING ZUID-BEVELAND, GOES 18 Febr.: Groenten: Spruiten A 41—49, idem B 25—30. Witlof 50—59. Veldsla 34 —36. Rode kool 918. Groene kool 821. Gele sav. kool 13. Witte kool 6.50—8. Boere kool 7.50—26. Wijnpeen 16. Kool rapen 2—7. Prei 20—35. Uien (stek) 8— 13. Kroten 21. VISMIJN VEERE. 18 Febr.Handels garnalen 1433 kg 81— 94. Schar 31 kg 30—34. Bot 9 kg 27. On. gesorteerde vis 48 kg 22—34. Sardijn 4 kg 39. AAKDAPPELBEURS ROTTERDAM. 18 Februari. Kiei aardappelen 35 mm. opwaarts: bintjes f 12,0012.25; alpha's f 10.5010.75; furore f 14.00; Bevelanders f 15.0015.50; meerlanders f 13.50. Zandaardappelen 35 ram. opwaarts, noordeling f 11.00; voran f 8.25; eigen heimers f 9.509.75; record f 8.608.75; ijselster f 11.libertas f 10.50. Voeraardappelen f 5.75—7.25, alles per 100 kg. GRAANBEURS ROTTERDAM. 18 Februari. Binnenlandse granen (of ficieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam). Tarwe op vochtconditie f 23.5025.10; prima kwaliteit zonder vochtconditie f 24.75—25 50; voedergra- nen flauw met weinig attentie. Zomergerst f 36.00—38.50; haver f 28.00 —31.00; rogge f 33.50—34.50; peulvruchten boerenschoon flauw: groene erwten f 38.00—62.00; schokkers 40.00—65.00; bruine bonen i 30.00—40,00. Adrftrfriihr Neem een doos echte PASTILLES VOOR UW HOEST DE ZWEEDSE SPIONNAGE AFFAIRE Hij zou hebben samengewerkt met berucht marine-spion Dc ontvoering vau eeu zeer gevaarlijke Finse spion Is volgens het Stock - holmsc dagblad „Dagens Nyheter" de oorzaak geweest dat de Zweedse spion Frltiof Enbom bezwaren begon te krygen tegen zjjn werk. Enbom kreeg volgens liet blad opdrachten om naar 's mans woning ln Keml te reizen, sa men met een andere Fin, en hem daar te arresteren. Dat gebeurde en de Finse spion werd naar de Russische grens gevoerd, waar de Sowjet-politie hem overnam. Enbom was kennelijk geschokt, toen hij dit aan de Zweedse veiligheidspolitie vertelde, liy zei dat hU nooit „de vertwyfelde vrouw en de schreiende kindereu in Keml" zal vergeten. De ontvoerde Finse communist nam in de spionnage In Finland eenzelfde voorname plaats in ais Enbom in Zweden. Enbom beweert, dat hy zjjn a pion- nagewerk is gaan liquideren na de Finse reis. Nadat aan de marinespion Andersson levenslange gevangenis straf was opgelegd, kreeg Enbom nog groter bezwaren. Hij probeerde de aangerichte schade nog een wei nig te herstellen door aan de Zweed se militaire autoriteiten een anonie me brief te sturen over zyn spionna- gewerkzaamheden, die de vesting Bo den en de zgn. Kalix-linie betroffen. De brief was voor de militairen biyk- baar een complete verrassing. Inmiddels wordt van Finse zijde pertinent ontkend, dat Enbom de hand zou hebben gehad in een ont voering in de Finse plaats Kemi. Tijdens de verhoren heeft Enbom ook verteld hoe hij achter feitenma teriaal kwam, dat hij zich niet door eigen waarnemingen kon verschaf fen. Dank zy zijn driemaandelijkse Russische „bijdrage" was hij in staat officieren ën andere mogelhl-" irant: ke lieden mee naar restaurants te ne men. Hg was een erg gulle gastheer. De brandewijn vloeide rijkeiyk en zijn gasten lieten zich verleiden om te vertellen, wat hg weten wilde. In de loop van Zondag zijn er geen nieuwe arrestaties verricht, maar tij dens het verhoor heeft de Veiligheids politie zeer sterke verdenkingen op gevat tegen een bekende communist in Stockholm, die Enbom's superieur zou zijn geweest. De veiligheidspolitie heeft speciale deskundigen aan het werk gezet by de nasporingen in Enbom's geboorte streek. In een villa in Bjuraa is een kortegolfzender gevonden, die tot Enbom's beschikking stond voor het geval hg niet op de gewone manier met zijn opdrachtgevers in contact kon komen. Men meent, dat er een hele bende achter Enbom stond en dat spoedig meer personen zullen worden aangehouden. SAMEN MET ANDERSSON Volgens een ander Zweeds blad, „Morgentidningen". is geconstateerd, dat Enbom heeft samengewerkt met de marinespion Andersson. Tijdens Andersson's bezoeken aan Norrland met de Rijks-ijsbreker „Ymer" kreeg Het Belgische voetbalelftal tegen Italië. Voor de landenwedstrijd tegen Ita lië, die Zondag 24 Februari a s. te Brussel wordt gespeeld, is het Bel gische voetbalelftal als volgt samen gesteld: Doel: Meert (Anderlecht); achter: Dirickx (Union St. Gilloise) en Schroeyen (Beerschot); midden: Van Kerkhoven (Daring Brussel). Carré (F.C. Luik) en Meertens (Antwerpen) FC); voor: Coppens (Beerschot), Bensch (Beringen), Mermans (Ander lecht), Anoul en Moes (beiden F.C. Luik). Reserves: Seghers (La Gantoise), Saeren (F.C. Luik) en Mees (Antwerp F.C.). BCXSfcN TWEE VLISSINGSE FINALISTEN Maandagavond werden in gebouw Odeon te Rotterdam de wedstrijden om het bokskampioenschap voor amateurs van Zuid-Holland ên Zee land voortgezet. In de halve finale verloor Daan Cracau van de Rotter dammer van der Hooft; Cees v. d. Gruyter verloor onverdiend van Zan- dee (Rotterdam) en Hans Lubig ver loor door interventie van de scheids rechter in de tweede ronde van Groen (Den Haag)Henk Dik won ver diend op punten var, Adriaansen en komt daardoor in de finale uit. Ook zal in de finale uitkomen Henny Nieuwpoort in de lichtgewichtklasse. TEDDY GARDNER EUROPEES KAMPIOEN VLIEG GEWICHT In de zesde ronde van een party om het vacante Europese kampioen schap vlieggewicht heeft de Brit Teddy Gardner door k.o. gewonnen van de Fransman Louis Skena. Gard ner stond op punten voor toen de Fransman in de zesde ronde bij een botsing neerging voor vier tellen. Hij zeide, dat hij in het gezicht was getroffen door een kopstoot van Gardner. De scheidsrechter liet door- boksen waarop Gardner de Fransman met een stroom van linksen en recht- sen wederom vloerde. Skena kwam bij tien overeind, maar viel toen in de touwen om uitgeteld te worden. Advertentie Seine-water bedreigt enige Franse dorpen. In het gebied van de benedenloop van de Seine treffende Franse auto riteiten toebereidselen om enige dor pen te ontruimen, die bedreigd wor den door de tengevolge van regens en gesmolten sneeuw sterk gezwol len rivier. In sommige dorpen staan de straten al blank en een aantal grote wegen is overstroomd. In Pargs, waar de kaden onder wa ter staan, zakte het peil van de ri vier Maandag een weinig. Joris van den Bergh 70 jaar. Zondag is Joris van den Bergh, eer. van de zeer prominente figuren in de Nederlandse sportjournalistiek zeven tig jaar geworden. Het heeft hem op die dag niet aan belangstelling ont broken. Joris van den Bergh heeft de meeste bekendheid gekregen door zijn artike len over de wielersport, die hem wel licht het meest na aan het hart ligt. Maar ook over andere takken van sport heeft hij veel gepubliceerd. Het is aan zijn bemoeiingen te danken, dat Nederland een plaats heeft gekregen onder de landen, die elk jaar worden uitgenodigd voor de Tour de France. Jarenlang trad hij op als ploegleider. Joris van den Bergh viert binnen kort nog een jubileum. Op 22 Maart a.s. zal het namelijk 50 jaar geleden zijn, dat hij zijn eerste schreden op het pad der journalistiek zette. Olympische Winterspelen op hel televisiescherm. Vanavond zal de K.R.O. via de tele visie de opening en de eerste wedstrij den van de Olympische Winterspelen uitzenden. Enbom o-a fotonegatieven van hem met de opdracht deze zo spoe dig mogelgk naar de Sowjet-Russi- sche opdrachtgever te brengen. Uit Enbom's anonieme brief aan de autoriteiten bijjkt, dat hy de Russen directe militaire inlichtingen van gro te waarde heeft gegeven en ook zeer fewichtige bijzonderheden over de urgerlijke verdediging, alsmede tech nische bijzonderheden over de verbin dingen en inlichtingen over de contra- Voor "hy gearresteerd werd heeft Enbom al zgn brieven over dc spion- nagegroep verbrand. Goedkoop witbrood ii Enschedé. Een grote bakkery in Enschede heeft de prijs van het witbrood eer ste kwaliteit verlaagd met vier ceüt per 800 gram. zodat deze prys is ge bracht op 37 cent per 800 gram. Naar aanleiding hiervan hebben de gezameniyke Enschedese bakkersbe drijven besloten de prijs van het wit brood dienovereenkomstig te verla gen. Men heeft de klanten evenwel doen weten, dat de verlaging slechts van tijdelijke aard Is. Om niet by de concurrent achter te biyven. werd tot de verlaging overgegaan, hoewel men deze economisch niet verant woord acht Nagekomen advertenties. Heden overleed zacht en kalm, na een gedul dig gedragen lijden, on ze Innig geliefde Zus ter, Behuwdzuster en Tante. JOZINA RISSEEÜW, in de ouderdom van ruim 70 jaar. Uit aller naam: ELIZ. RISSEEUW. 3roedc, 18 Februari 1952, Nieuws In een Notedop In Amsterdam klom een verliefde monteur op het dak van het Kon. Paleis om een brief aan zijn geliefde, die blijk baar niet veel van hem wil weten, aan een van de benen van het Atlasbeeld te bevestigen. De historie vermeldt niet of het meisje zich heeft laten vermurwen, maar wel. dat de ondernemende jonge man op het hoofdstedelijke politiebureau terecht kwam, waar men zijn verhaal eerst niet eens wilde geloven. Pas toen men inderdaad de brief had gevonden, werd hü weer naar huis gestuurdmet een bon wegens baldadigheid. Een radiotechnicus op Capri had meer succes in de liefde. Hij trouwde gisteren ten minste met de bekende Britse variété zangeres Gracie Fields. Het plan schijnt nog al onverwacht te zijn opgekomen, want de geestelijkheid van Capri werd maar vijf minuten van tevoren gewaar schuwd. Dertig jaar heeft men in Bos ton moeten wachten voor men wist, wie de onbekende schenker van grote giften voor allerlei liefdadige doeleinden was. Elk jaar een mlllioen dollarNu Is bekend gemaakt, dat de zeepfabrikant George White dertig jaar geleden kort voor zijn dood een „phllantropisch fonds" stichtte en bepaalde, dat dit pas dertig jaar na zijn overlijden openbaar gemaakt zou mogen worden. Deze zomer gaat in Helsinki practisch niemand met va cant! e. Bij het parlement ls nL een wets ontwerp ingediend, dat allen, die werk zaam zijn bij de spoorwegen, P.T.T., po litie, restaurants, grote zaken, kappers- bedrijven enz. verplicht hun vacantie tot na de Olympische Spelen uit te stellen. Men wil, dat de bezoekers zich over niets le beklagen zullen hebben. Zich be slist niet te beklagen heeft de Londense kunsthandel Sotheby, die in de collectie van luitenant-kolonel Burrel dezer dagen een tot dusver onbekende Frans Hgls aantrof (portret). Het doek wordt bin nenkort door de kunsthandel geveild, Heden overleed in de Hope des Eeuwigen Le vens, vredig en rustig na een kortstondig, ge duldig gedragen lijden, onze zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoe der FREDRIKA HESSELINK, Weduwe van JANNIS PIETER LEENHOUTS, in de ouderdom van ruim 79 jaar. Oost- en West- Souburg: F. LEENHOUTS J. J. LEENHOUTS— VAN TATENHOVE T. LEENHOUTS Haarlem: J. LEENHOUTS A. LEENHOUTS— DE VOGEL Middelburg: J. A. LEENHOUTS P. LEENHOUTS— JOOSSE Den Helder: I. J. LEENHOUTS W. LEENHOUTS— VERHULST Bergen op Zoom: A. LEENHOUTS J. LEENHOUTS Oost- en West- Souburg: A. S. BRA UN— LEENHOUTS Rotterdam: J. B. LEENHOUTS M. LEENHOUTS— SNUDERS P E. LEENHOUTS— DE BONDT En Kleinkinderen. Oost- en West- Souburg, 18 Februari 1952. Van Turnhoutstraat 18 De teraardebestelling zal plaats vinden op Donderdag 21 Februari a.s„ des namiddags 2.30 uur, vanaf het sterfhuis. Heden overleed onze lieve Man, Vader, Be huwd-, Groot, en Over grootvader CORNELLS JOHANNES VAN DER WERFF, in de ouderdom van ruim 81 jaar. Uit aller naam, W. P. VAN DER WERFF—SNEEP Wassenaar, 17 Febr. 1952. Hugo de Grootstr. 21. De begrafenis zal plaats hebben Woens dag 20 Febr. a.s. op de Ned. Herv. Begraaf plaats te Wassenaar Vertrek van huls te 13.80 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9