CABALLEROConstante Kwaliteit WALCHERSERINGRIJDERS NAAR ORANJEFEESTEN TE BREDA PU ROL Zeeuwse Almanak WEK DE GAL IN UW LEVER OP HERV. KERK TE ST. LAURENS WORDT GERESTAUREERD 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 19 FEBRUARI 1952 Deelname aan de Olympische Dag is in voorbereiding In de Zaterdag; le Middelburg gehouden jaarvergadering van de Zeeuwsr Ringrijders Vereniging, deelde de voonltter, de heer P. Brasser, mede, dat de Stichting „Breda, Oranjestad 1952" In principe besloten heeft, dat Zee land op het Oranjefeest vertegenwoordigd zal zfln door zestien van de beste rlngr\jders. Voorts pleegde het bestuur van de Ringrijdersvereniging overleg met de Hippische Sportvereniging en met het Olympisch Comité over deelname van ringrijders uit Zeeland aan een te 's- Gravenhage te houden concours en aan de Olympische Dag te Amster dam. Van elke afdeling van de ver eniging zouden dan de beste ringrij ders afgevaardigd worden, aangevuld met rijders uit afdelingen, die over meer prima krachten beschikken. De Zeeuwse Ringrijdersvereniging telt thans in totaal 389 leden en mét de rijders buiten Walcheren is reeds over toetreding overleg gepleegd. Vermoe delijk zal Wemeldinge zich met onge veer 29 leden aansluiten. De Jaarlijk se contributie werd gehandhaafd op f 0.50 per lid. Bij de bestuursverkie zingen werd de heer P. Brasser uit Kleverskerke gekozen als voorzitter: dc heer L. Huissoon uit Middelburg als le secretaris en de heer Joh. Mal- Stroafeest te Renesse. Commissaris der Koningin was er getuige van. Maandag heeft Renesss weer het traditionele „stroafeest" beleefd, waaraan veertien boerenzonen te paard deelnamen, zy reden 's mor gens eerst naar Burgh en werden bij hun terugkeer in het dorp opgewacht door de plaatselijke muziekvereni ging. Er werd een paar maal een rondrit door de gemeente gemaakt, waarbij de café's met een bezoek werden vereerd en vervolgens begaf men zich. zoals gebruikelijk. naar de woning van de burgemeester. Met muziek voorop ging het hierna naar het strand, waar de paarden ook al weer traditie getrouw evèn mochten „pootjebaden". I>e Commissaris der Koningin in Zeeland en mevrouw De Casembroot, die te Renesse waren gelogeerd, wa ren getuige van deze aardige gebeur tenis. Nadien werd nog éénmaal een mu zikale rondtocht door het dorp ge maakt, waarmede dit folkloristisch feest weer ten einde was. Uurdienst op het traject VlissingenRoosendaal. Met ingang van de zomerdienstrege ling op 18 Mei a.s., zal op de Zeeuwse lijn op werkdagen een volledige uur- dienst worden gereden. Hiertoe zullen drie treinen in beide richtingen wor den ingelast, nl. vertrek Vlissingen 11.29, la.29 en 21.29 en aankomst Vlis singen 11.12, 17-11 en 21.12 uur. De tijden van de reeds lopende treinen blijven vrijwel ongewijzigd. De oesterverzending is iets kalmer. In de afgelopen week was de oes terverzending wel iets kalmer dan tot voor korten tijd. Velen zijn van me ning, dat de slechte wegen in het bui tenland daaraan wel debet zijn. Er ligt vrij veel sneeuw en de wegen zijn glad. De handel in zaaloesters ver loopt naar wens tegen redeiyke prij zen. terwijl hier en daar ook enig bakkengoed wordt verhandeld. Met het afsteken der pannen wordt on verminderd .voortgegaan, dank zij het voor dit werk gunstig winter weer; ook de visserij op de percelen heeft dit gehele seizoen practisch niet behoeven stil te liggen tengevol ge van storm en strenge vorst, waar door alle werkzaamheden normaal voortgang konden vinden. jaars uit Oostkapelle als penningmees ter, in de plaats van de vertrekkende heer J. Riemens. De heer Riemens werd geprezen als een doortastend en correct bestuurslid. Als juryleden voor 1952 wrden aangewezen de he ren P. Flipse te Koudekrke, W. Brand te Domburg, W. N. van Liere te Oostkapelle. J. Koole Dzn. te St. Laurens en J. Koene te Meliskerke. IN ZEEUWS COSTUUM. De voorzitter sprak zijn voldoening uit over de medewerking en belang stelling van vele autoriteiten, onder wie de Commissaris der Koningin in Zeeland, de heer jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Tenslotte besloot men om tijdens de op 16 Augustus a.s. te gelijk met het 60-jarig bestaan der V.V.V. Vlissingen te houden kam pioenswedstrijd klasse A. te Vlis singen. ook in Zeeuws costuum te rij den. Bij de kampioenswedstrijd, klas se B, op 19 Juli a.s. te Westkapelle zullen de leden vrijgelaten worden in de keuze van het te dragen costuum; men drong evenwel aan op het dragen van een Zeeuws costuum, of een wit sportcostuum. Advertentie Vocht of Tocht bezorgen tl die Rhenmatlsch pijnen. Neem regelmatig Krniehen en U verdrijft ze radicaal. Dat doen de zes minerale zouten waaruit Kruschen is samengesteld. Die stimuleren Uw bloedzuiverende organen en voor zover deze met de jaren trager gingen functlonneren. komen ze bij een regelmatig gebruik van Kruschen allengs weer op gang Regelmatig iedere morgen dat beet je Kruschen is het helè geheim en de basis van de .wereldberoemde Kru schen remedie. Maak zo gauw moge lijk een begin met Uw Kruschen kuur, om de weldadige werking aan de lijve te ondervinden. Advertentie Ruwe haid Itu*i handen Rem lippen Herbouw hotel De Burg begint zeer binnenkort. WERKZAAMHEDEN DUREN TIEN MAANDEN. Naar wij vernemen zal reeds over enkele weken een begin worden ge maakt met de wederopbouw van het Middelburgse hotel „De •Burg-', van welke herbouw, zoals wij in orts blad van gisteren meldden, de financiering thans geregeld is. Verwacht wordt, dat de bouwwerk zaamheden tien maanden in beslag zullen nemen. Zonder tegenslag zou dus reeds op het eind van dit jaar het nieuwe hotel op de hoek van de Groenmarkt en Bachtensteene gereed zijn. V «alt mer(eu alt bed iprlagea. Elke dag moet uw lever een liter gAJ In uw Ingewanden doen «tromen. andera verteert uw voedsel niet het bederft. U raakt veratopt. wordt humeurig ea op te wekgen en uw «pösverterlnu ea etoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig «acht middel, onover troffen om de gal te doea «roman, dit Carter"a LeverpUletJea. Motorenbouw bij „De Schelde". Voor Russische rekening zullen vijf koelschepen van 2540 ton in Neder land worden gebouwd en wel twee b\j Verschure en Co's scheepswerf en machinefabriek N.V. te Amsterdam, twee by de N.V. scheepsbouwwcrf en machinefabriek „De Klop", Slie- drecht en een by J. en K. Smit's scheepswerven N. V. te Kinderdijk. Deze schepen komen voor in het in 1948 afgesloten handelsverdrag tus sen Nederland en Sowjet-Rusland. De hoofdmotoren zullen by Werk spoor-Amsterdam en „De Schelde" tc Vlissingen worden gebouwd. De schepen worden speciaal inge richt voor het vervoer van vis. Het totale bedrag van deze order is meer dan veertig millioen gulden. Bouwplannen te Goes krijgen vorm. AANNEMER BEGINT OVER DRIE WEKEN TE BOUWEN Naar wh vernemen zal de bouw van 40 miadenstandswoningen in het bouwplan Oost te Goes, op initiatief van de landelijke woningstichting „Onze Woning", definitief doorgang vinden. Voor 38 woningen heeft men reeds kopers gevonden. De bouwon derneming van Rossum uit Utrecht is voornemens over drie weken met de bouw van de woningen te begin nen. Nog steeds geen mosselexport naar Frankrijk. De mosselexport naar Frankrijk ligt geheel stil en volgens insiders zal er dit seizoen van verzenden wel niet veel meer komen. Dit tot groot genoegen van de Franse mosselpro ducenten, die zelf wat mosselen kun nen aanvoeren. Zij doen dan ook hun best om de invoerstop te handhaven en worden hierin gesterkt door de autoriteiten. Franse mosselen zijn over het o.lgemeen klein van stuk, doch worden voor de prijs van frs. 70 per kg. verhandeld. Tweede Kamerlid J. Balk sprak te Kortgene. Voor C.H.U.-afdelingen op Noord-Beveland. De Christ Historisch® kiesvereni gingen van Noord-Beveland hebben vergaderd in de Stadswy'nkelder te Kortgene onder leiding van de heer P. Hoogstrate. Als spreker trad op het Tweede Kamerlid, de heer J. de Ruiter uit Balk, die als titel voor zijn rede had gekozen: „De C.H.U. en de politieke problemen". Daarby behandelde spr. voorname lijk de houding van de C.H.U. tegen over de huidige regering. De C.H.U. heeft gestemd tegen de wet Toezicht Credietwezen, ondanks het feit. dat twee C.H.-mlnisters in dit kabinet zitten. Spr. behandelde dc omvang van de staatsschuld en wydde enige beschouwingen aan de recente belastingherzieningen. De C. H.U. heeft zich by de behandeling in de Kamer niet tegen de herziening van de Successiebelasting verklaard, maar wel tegen het feit, dat deze be lasting in rechte lijn werd verhoogd. Na de waterstaatsproblemen aan geroerd te hebben, wees spr. er op, dat het onderwys in 1952 zal kosten 452 millioen. Spr. verwachtte, dat het nieuwe onderwyssysteem beter zal passen voor het I.o. De Kweek school wet heeft helaas de duur van de onderwijzersopleiding weer ver lengd en van 8 op 9 jaar gebracht. De regering wil een centraal kan toor voor de administratie van de sociale voorzieningen, doch de C.H.U. is niet daar voor. Het bedryfsleven dient de zaak in handen te hebben. Daarna kwam spr. tot de landbouw. Er is geen talc van bedrijf, die zo in dé greep van de geleide economie zit als de landbouw. Spr. spoorde aan tot activiteit op het stuk van de P.B. O., opdat dit geen ambtenarenzaak wordt Wat de woningbouw betreft wil de C.H.U. de bouw van eigen wo ningen sterk bevorderen. Spr. eindigde met een toelichting op enkele punten van het beginsel program der C.H.U. Bij de hieropvolgende bespreking, deelde de heer de Ruiter nog mede. dat de C.H.U. niet geporteerd is voor uitbreiding van hel aantal Kamerze tels. De C.H.U. is geporteerd voor bedryfs- oensioenen en ziet de Noodwet-Drees als een overbrugging. Vryheid van grondprijzen achtte spr. momenteel niet mogeiyk. Hier zal gewacht die nen te worden op de nieuwe pacht wet. De heer M. van de Weele, voorzit ter van de C.H.U.-kiesvereniglng te Colijnsplaat, dankte in een slotwoord, de heer de Ruiter voor zijn belang- wekkende rede. ZILVER-SHAG Heerlijke goud-gele Virginia: lijn van geur - mild en vol van smaak Sluis kreeg tweede hoogspanningskabel. Te Sluis is een tweede aansluiting door middel van een hoogspannings kabel aangebracht. Dit geschiedde op Zaterdagmiddag, waardoor de plaat- seiyke industrie niet behoefde te worden gedupeerd. Hierdoor is een herhalen van dc ernstige storingen op 3 Januari en 13 Februari aanmer kelijk kleiner geworden. By een mo- De financiering van de wederopbouw van hotel De Burg te Middelburg is .tyans definitief, geregeld. Zeer bin nenkort wordt een begin gemaakt met de bouwwerk zaamheden. Een schets van het fraaie gebouw, dat op de hoek van de Groenmarkt en Bachtensteene zal verryzen'. WEG,... Vele Zeeuwse stadjes e/i steden zijn rijk aan historie en wij zijn daar nop steeds oprecht bly om. Van tijd tot tijd dreigt deze vreugde echter ge temperd te worden door economische overwegingen Wij zijn namelijk té weg van an tiek en in het byzotider van de met antiek zo nauw verbonden roman tiek. Dat kost geld en daarom: Ver heug u; gij middenstander, wanneer <jij de beschikking hebt over een van historie doortrokken winkelpand. Verheug u, want wij leggen onze klandizie onherroepelijk aan UW voe ten neer Verheug u: gij tabakswinkelier, met het winkeltje met de luifel en daarop: Toebapkwant in uw win keltje met de oud-eiken lambrizerin- gen willen wij ons hedendaags roolo- gerei kopen en nergens anders. Gif boft daarbij. verheug u; gij bakker, gij apothe ker en gy dUen in Zeeland, die handel dryft tegen een dagelijks décor van lieflijke resten uit vroeger eeuwen; verheug u, want wij, met ons zwak voor historie, wij zijn verloren: over geleverd aan u en uw requisitieten als een betrapte dief aan de schout en zijn rakkers. Met uw geveltjes, lambrizeringen en luifels hebt gij ons in een betoverende ban gevangen en nooit zullen wy daar los van komen. En verwonder u niet wanneer gy ons vandaag of morgen ziet binnen treden in kuitbroek en wambuis, het hoofd gedekt door een gepoederde pruik. Want tcü zijn weg van historie. En gij vaart daar waarachtig wel DRINGEND NOODZAKELIJK Aanbesteding zal binnenkort worden gehouden. Het «'as voor de leden van de Ned. Herv. Gemeente te Sint-La ure ns een heuglijk bericht- toen in de gemeenteavond van 15 October 1951 door de Kerkvoogdij by monde van haar president, de heer J. W. Davidse, werd medegedeeld, dat de Rijksdienst voor Monumentenzorg aecoord ging met het ontwerp tot restauratie van het kerkgebouw van de archi tect. de heer E, P. Messer en een rijkssubsidie werd toegezegd, die 75 van de kosten zal bedragen. Do plannen zonden bested in gsklaar gemaald worden. En nu Is het zover dat de aanbesteding znl plaats hebben. Wat is aan dit alles een arbeid worden van z.g. antiek of Oud-Hol- YoorafgegaanNadat de actie voor lands glas. een nieuwe luidklok ter vervanging van de door de bezetters geroofde met succes was bekroond wijdde de kerkvoogdij zich aan de bestudering van het restauratie-vraagstuk. De toestand van het kerkdak was zo slecht, dat er iets gedaan moest worden. By flinke regenbuien zaten de kerkgangers in de drup en het aantal voorwerpen, dat op de zolder was geplaatst om het water op te vangen, was ontstellend groot. Het dale moest aan de Oost-, Noord- en Westzijde vernieuwd worden. Ook het interieur vroeg vernieuwing. Ty- dens de inundatie heeft het water eenmaal in de kerk gestaan en is de vloer verzakt. Het kerkgebouw komt voor op de voorlopige lijst van monumenten. Nu zal het zowel in- als uitwendig een grote verandering ondergaan. De kerkelijke gemeente zal 25 van de kosten moeten dragen. Maar eenzelfde bedrag zou men moeten betalen voor de vernieuwing van het dak. En nu krygt de gemeente een geheel vernieuwd gebouw! Op oude prentjes is een voorpor taal te zien voor de tegenwoordige Ingang. Dit voorportaal komt terug en zal met fraaie buitendeuren één Seheel vormen. De pleisterlaag aan e voorkant verdwijnt en de oor spronkelijke stenen zullen weer zicht baar zyn. Boven het nieuwe voor portaal in de voormuur komt een raam dat er ook oorspronkelijk was en waardoor het licht in de orgel kamer valt. De kerkramen, die nu verschillen vertonen, zullen alle één zelfde model hebben en voorzien Het huidige binnenportaal zal ver- dwynen en vervangen worden door een kleiner, dat niet de gehele breedte van de kerk beslaat. Daar door zullen de twee achterste ramen geheel in de kerk worden gezien. Het orgel gaat achteruit en komt dich ter bij de voorgevel. De „tuin" wordt vergroot, doordat het doophek weer in zy'n oorspron- kelyke stand wordt gebracht Daar door kan de tuin weer beter aan het doel beantwoorden. De „man- nenbochten" verdwynen en de zijpa den worden naar de wanden ver legd. Alle zitplaat sen, ook die van de kerkeraadsleden ale enige overblijven de rij bochten, rijn naar de preekstoel gericht en worden van 250 op 285 ge bracht Bij die zit plaatsen zijn ook gerekend de twee opklapbare banken langs de zijmuren, die bü extra volle diensten kunnen benut worden. De witte gewelf de zoldering zal vervangen worden door een recht hou ten plafond met zware balken en kinderbalkjes. De kachels komen meer bij de in gang te staan, terwyi voor in de kerk een tweetal gasradiatoren wordt geplaatst. De binnenmuren worden af gebikt en opnieuw bepleisterd. De trap naar orgel en zolder, die iu in het huidige portaal staat, wordt vervangen door een sierlijke wenteltrap naast f- /-v het nieuwe binnen- Vy-' portaal en is dan vanuit de kerk te zien. „KNOPPEN". Op oude gravures komt op de beide dakpunten een gro te „knop" voor. De ze keren weer te rug. Het thans be staande hek aan de Van Cittersstraat verdwijnt en wordt vervangen door een lage muur. De burchten op de pa len aan de ingang blijven gehand haafd. Het huidige kerk gebouw werd vol gens Sroallegange aanbesteed op 5 April 1644 in tegen woordigheid van Paulus van de Per- re en Paulus Jan- Stadhuis van Halst: van oud tot nieuw. (Vervolg van pag. 1) TWEE PRACHTIGE ZALEN Nü de trots van burgemeester B. A. T. M. Truffino, straks ook de trots w van alle Hulstenaren, is de onherken- gelyke storing op de ene kabel kan baar verbouwde eerste verdieping =«-'van het stadhuis, waar door het weg breken van de oude scheidingsmuren en de bouw van een nieuwe, een gro te burgerzaal en een dito raadzaal zyn verkregen, welke ondanks alle eenvoud indrukwekkend zijn. De bur gerzaal zal alleen bij officiële gele genheden worden gebruikt; de gasten zullen haar dan bereiken langs de buitentrap. De vloer van marmer en hardsteen en een originele wandbe- timmerlng geven deze zaal cachet. Tegen de ene wand zal een katheder worden geplaatst en daarboven komt een smeedijzeren wapen te han- gen. Het wordt thans, evenals de ko peren kronen voor beide zalen, ge maakt door leerlingen van de Hulster ambachtsschool. De burgerzaal is een ruime garderobe rijk (nu» kantoor van gemeentewerken) en een charmant torenkamertje met een prachtig ste nen gewelf, waar men in intieme kring bijeen kan komen. In de raadzaal valt ondermeer een schouw op, die van goedkope tufsteen is vervaardigd, maar byzonder artis tiek van vormgeving is. Boven het podium, waarop het college van B. en W. zal plaats nemen, komt een meesteriyk schilderij, „Gezicht op Hulst" te hangen, door de schilder Comelis de Vos in 1628 aan zyn va derstad geschonken. Voor de raad zaal wordt nieuw meubilair gemaakt naar een ontwerp van Ir. De Lussa- net. Gelijkvloers treft men o.m. de werkkamer voor de burgemeester (tevens kamer van B. en W.), de se cretariskamer en de mooie trouwzaal (thans nog secretarie), aan. De hoofdingang van het stadhuis komt aan de Westzijde bij de zg. oude waag: een ln geen jaren gebruikt, alleraardigst oud poortje. Gaat men daar onder door, dan ziet men links I een torenkamertje, dat het domein is van de bode, rechts het kantoor van de ontvanger, terwijl een fraai ge- metseld trappenhuis van keurige gele I handvormsteen toegang heeft tot de in de toekomst boven de school ge legen secretarie en het kantoor van gemeentewerken. De meeste vloeren in het stadhuis bestaan uit Semtextegels, een asfalt- product, de meeste muren zijn gestu- cadoord en de meeste plafonds wor den gevórmd door zware „prefabri cated" betonbalken. Sober is dan ook het woord voor het na de restauratie verkregen interieur, dat echter in één adem tevens smaakvol en zelfs statig genoemd kan worden. De verbouwing van het Hulster stadhuis, dat men in Augustus of September a.s. met eni ge pleohtigheid hoopt te heropenen, heeft aangetoond, dat ook bij ge bruikmaking van eenvoudige materi alen iets schoons tot stand kan wor den gebracht. vrywel onmiddellijk op de andere ka bel worden overgeschakeld. De nieuwe kabel is aangesloten op het transformatorhuisje in Heille. Verkeerscompetitie voor motorclubs. Woensdagavond komen in het hele land de motorclubs bijeen om deel te nemen aan de verkeerscompetitie van de K.N.M.V.. Onder toezicht van de politie moeten een aantal vragen op verkeerstéchnisch gebied schriftelijk beantwoord worden. De twee clubs met het beste resultaat krijgen later een practisch examen af te leggen, waarna de winnaar een wisselbeker ontvangt en de titel „Verkeerskam- pioen 1952" mag voeren. Van de vijf Zeeuwse-;- clubs zullen- er vier aén, deze competitie deelnemen. Het zijn Sparta te Ziefikzee, Een dracht tè Tholen, De Zeeuwen te Mid delburg en Inter-Scaldis te Goes. De t.b.c -bestrijding onder het rundvee. In het kader van het vijfjarenplan yoor de t.b.c.-bestryding onder het rundvee, werden in Zeeland van 30 December 1951 tot en met 26 Januari 1952 242 reactiedieren aangebodén vopr slachtpremie. Hiermee is het to- tltl sinds 20 Mei 1951 op 1067 geko men. Voor.het gehele land waren de ze cijfers resp. 9461 en 71.488. Van 20 Mei tot en met 1 December 1951 werd in Zeeland voor het Alge meen fonds f 35.370.81 uit heffingen verkregen. Dit bedrag werd aai vuld met f 158.180.74 uit E.C.A.-gel Van 20 Mei tot en met 29 December werd uit dit algemeen fonds uitbetaald f 36.278.70 en uit het fonds extra-hef fing f 50.400. Advertentie EEN KLEINE INFECTIE is dikwijls Hei begin van langdurige narigheden. Zuivert open huidplckken met de desinfecteren- f HFincoc- van Serooskerke, Thesauriers der Stad Middelburg. De kosten voor de kerk en de preekstoel waren ruim 1395 ponden Vlaams. Er was voorhanden 1267 ponden Vlaams. Het ontbrekende werd waarschynlijk uit 's Lands kas bijbetaald. Wel aardig is te lezen van hen die toen offervaardigheid betoonden. Uit de lijst van hen die beloof den, „elck voor syn hooft deugde- lyck op te brengen sulcken somme felts eens, als wij elck sullen ge- eykent hebben en dat so ras als men tot het opbouwen van de voor noemde kereke sal beginnen voort te treeden." Walterus Formenois, 100 ponden Vlaams; de Weduwe Jan Walgnon, 1; Adriaantje Poppe, 3; Claes Pie- terse 3; Pieter Francke, 3; Claes Abrahamse, 2; Hermannus Clingbyl, 4.3.4; Andries van 't Goor, Schailie Dekker, 2; Pieter Marlnlssen, Gout- smll, 1; Jéronimus Willemsen, Asch- man. 3; Den Molenaar, 6-15. Ook de huidige gemeenteleden zullen offervaardigheid moeten beto nen. Behalve de 25 der aanbeste dingssom komen ook de meubilering en stoffering voor rekening der ge meente. Voor deze laatsten hoopt men met Pinksteren een bazar te houden, waarvan men veel verwach ting heeft. Dat men in deze gemeente Iets weet te bereiken is wel gebleken bij het slopen van de bunker tn de pastorie- tuin door de gemeenteleden in 1947 en de actie voor de nieuwe klok, thans de derde ln dit kerkgebouw. Het is te hopen, dat het vernieuw de kerkgebouw' een sieraad zal zyn voor dc gemeente Sint-Laurens, die zo gaarne zijn zelfstandigheid be stendigd wil zien. Advertentie N.V. NO URYPHARMA-DEVENTE11 Kerkrestauratie te St. Laurens aanbesteed. In de consistorie der Ned. Hervorm de Kerk te St. Laurens had Maandag middag de aanbesteding van de res tauratie van het kerkgebouw plaats. Ingeschreven werd als volgt: N. Th. van Doorn, SL Laurens f 50.593; Fa. J. Mesu en Zn., St. Laurens f 50.593; Fa. Huurman Jr., Delft f 49.850; Bouw- MÜ- Heykamp II, Amsterdam f 49.350; J. Woudenberg en Zonen, Utrecht f 48.630: D. Stegink, Vlissingen f 47.900; F. A, Versluys, Middelburg f 44.600,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2