NIEUWS UIT ZEELAND VAL DA Sport en wedstrijden WISSEL SCHOUWEN SCHOUWEN EN DUIVELAND SPION KREEG ER GENOEG VAN NA ONTVOERING VAN COLLEGA DINSDAG 19 FEBRUARI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Telefoonpaal brak. MONTEUR STORTTE OMLAAG. Maandagmorgen gebeurde omstreeks half twaalf nabij de veiling te Krab- bendijke een ongeval, dat gelukkig nog vrij goed is afgelopen. Toen de vakwerkman der P.T.T., J. de Jonge uit Kwadendamme in een telefoonpaal klom, brak de paal plotseling af. Daar de man zich met een klimgordel vast had gebonden, kon hij zich niet vlug genoeg vrij maken, zodat hij mèt de paal omlaag buitelde. De man bleef korte tijd bewusteloos liggen, doch nadat dokter v. d. Dool de eerste hulp had verleend kon de J. per auto huis waarts worden vervoerd. Vermoede lijk heeft hij bij zijn val een gescheur de spier in een bovenbeen opgelopen. Loods raakte overboord LAG MEER DAN EEN UUR IN HET WATER. Te Ilansweert kwam de schipper van het Franse motorschip „Sanara 101", toen hij Zondagavond laat even aan dek kwam, tot de ontdekking, dat de aan boord behorende loods De V. uit Antwerpen, door onverklaarbare wijze te water was geraakt. De man wist slechts met grote moeite het hoofd boven water te houden en lag naar later bleek reeds meer dan een uur in het water. Met vereende krachten werd hij aan boord getrokken. Een dokter constateerde beenbreuk. Met een ziekenauto werd de loods Maan dag naar Antwerpen overgebracht. Jaarvergadering fruittelers. In hotel Bom te Haamstede hield de afdeling „Schouwen" van de Ned. Fruittelers Organisatie haar jaarver gadering welke zeer matig, om niet te spreken van slecht, bezocht was, waar over de voorzitter, de heer J. C. Prie- mis, dan ook in 2ijn openingswoord zijn teleurstelling uitsprak. De voor zitter wees er op, dat naar zijn me ning in de toekomst steeds meer tot poolvorming zal worden overgegaan, om een goede prijs voor de producten te krijgen. Uit het uitgebreide jaarverslag bleek, dat de afdeling in het afgelo pen jaar actief aan het verenigings leven heeft deelgenomen, want er werden 5 vergaderingen en lezingen gehouden en 2 excursies naar fruitbe- drijven in samenwerking met V.V.V. Het aantal leden bedroeg aan het eind van het boekjaar 87. Daar de fruitteelt een wisselvallig bedrijf is. wekte de secretaris op tot eendrachtige samenwerking met de voorlichtingsdienst en andere organi- satiés om tot een goed resultaat te komen voor het komende jaar. De re kening sloot met een batig saldo van f 105.84. De aftredende bestuursleden J. C. de Feiter en P. v. d. Kreefee werden herkozen. Als afgevaardigde naar de op 18 April ie Utx-echt te houden al gemene vergadering werd de heer C A. Hartog aangewezen. Een der aan wezigen vroeg of het niet wenselijk zou zijn contact op te nemen met de Bijenvereniging om te trachten voor die leden, die geen bijen houden en deze toch in hun boomgaard willen hebben tijdens de bloei daarvoor bijen volken te laten komen. Het bestuur zal deze zaak nader uitwerken. Ook zal dit jaar weer getracht worden ex cursies met V.V.V. te organiseren en ook aan de V.V.V. te Renesse te vra gen of zij daar ook toe wil meewer ken. Voor de hier deze zomer verblij vende vreemdelingen zal een excursie worden georganiseerd naar de veiling- loods, teneinde hen ook iets te laten zien van de afzet der producten. De heer H. van Toledo, die met nog een 3-tal vooraanstaande figuren uit de Veilingwereld kortgeleden een studiereis neeft gemaakt naar de af zetgebieden van onze tuinbouwproduc ten, waarbij voornamelijk in Duitsland het Rijnland en in Belgie de streek rondom Mechelen bezocht werd, ver telde uitvoerig over zijn reis. De meeste belangstelling had deze groep veilingmensen voor 't Rijnland, omdat daar de meeste producten heen gaan De indruk van de commjssie was. dat men voor de concurrentie met de Duitse kwekers niet ongerust behoeft te zijn, mits men zich blijft inspannen om een goed product te leveren. Over België, waar de organisatie veel beter is en waar wij dus wel concurrentie ondervinden was hij zeer kort. De voorzitter dankte de heer van Toledo voor zün interessante en voor onze streek zo bemoedigende me dedelingen. Raadsvergadering met verrassing. NIEUYVERKERK VERFRAAIT ZIJN RAADSZAAL Geruime tyd geleden kreeg Nieu- werkerks burgervader bij een boot tocht op de Oosterschelde een goede raad van een van zijn medepassagiers over de verfraaiing van de raads zaal. Niemand dacht er dan ook meer aan, tot men vorige week tijdens een bijzondere vergadering van de raad plotseling tegenover de resultaten van dit vergeten advies kwam te staanWat was nl. het geval? Burgemeester A. A. van Eeten had op die bewuste tocht de tip gekregen dat ergens een kaart van Zeeland uit 1748 te koop was, welke nog in goede staat verkeerde. De kaart was fn fraaie tinten handgekleurd, zodat zy niet weinig kon bijdragen tot l het opfleuren van de raadszaal. Over de aankoop werd gewikt en gewogen, tot men ontdekte dat het plaatselijke boomplant-comité nog 'n ongebruikt saldo in kas had. De knoop werd doorgehakt en thans siert de kaart in een fraaie lijst een der wanden van de raadszaal. Een bijzonderheid ls. dat op deze buitengewoon nauwkeurige kaart zelfs staan vermeld de namen van de diverse hofsteden uit vroeger tijd met de namen van de eigenaars er bij vermeld. De afmetingen van de kaart bedragen 1.55 meter bij 1.77 meter. Haamslede CHR. LAND ARBEIDERSBOND. In het Geref. Verenigingsgebouw te Haamstede werd Vrijdagavond het 20-jarig bestaan der afdeling N Chr. Landarb. Bond enigszins feeste lijk gevierd. Na de gebruikelijke opening brach ten secretaris en penningmeester ver slag uit van hun werkzaamheden. De Bijbelinleiding werd verzorgd door A. M Slager, die sprak over Ps. 73. Door de voorzitter, de heer P. Slager Az., werd daarna een overzicht ge geven van de geschiedenis der afde ling. Veel moeilijkheden moesten overwonnen worden, voor men tot een Chr. organisatie kwam. Veel werk moest verzet worden om de ge dachte van de Collectieve Arbeids overeenkomst ifigang te doen vinden. Vervolgens schetste hij de ontwikke ling in de na-oorlogsjaren, een tijd perk, waarin de ontwikkeling van dit alles een geweldige vlucht heeft genomen. Hij wees er teven» op. dat deze ontwikkeling ook meebrengt. dat de leden en het bestuur siceds door trouwe arbeid en zelfstudie zich zullen moeten bekwamen voor de ve le taken die nog wachten. Hierna spraken de heren Steendam uit Zie- rikzee, als oprichter van deze afd., de heer G. L. Beuzenberg als oud voorzitter en de heer A. Kloet als voorzitter van het District Schou- wen-Duiveland van de Ned. Chr. Landarbeidersbond. De avond werd verder gevuld met een gezellig programma van voor dracht, spreekwoordenjacht, etc., ter wijl ook voor de inwendige mens werd gezorgd in de vorm van verver singen. 'e heer A. Vingerling sprak na mens het hoofdbestuur een propagan distisch woord. Tenslotte sprak de heer P..J. v. d. Berg een slotwoord, waarna, deze avond, na samenzang met gebed werd gesloten. BRANDMELDING. Aan het gemeentehuis te Haamste de is een zgn. „brandmelder" aange bracht, welke bestaat uit een druk knop achter een ruitje. Wanneer brand ontdekt wordt, kan nu ieder na het ruitje stuk te hebben geslagen, de sirene op het gemeentehuis in werking stellen, waardoor de vrijwil lige brandweer wordt opgeroepen. De onderste knop is de knop waarmee de sirene in werking wordt gesteld. Misbruik zal streng gestraft worden. BENOEMD Door E. en W. van Haamstede is tot derde ambtenaar ter secretarie benoemd, de heer S. Meerhof te Re- nesse. Burgh JAARVERGADERING N.V.V.H. De afdeling -„Westelijk Schouwen" van de Ned. Vereniging van Huis vrouwen hield te Burgh haar jaar vergadering in hotel „Het wapen van Burgh". De presidente mevrouw M. Lanaegent-Geluk sprak in haarope- ningswoord haar voldoening uit over de grote opkomst. Uit het verslag van de secretaresse, mevrouw van Toledo-Colpaart, bleek, dat de vereni ging een zeer goed jaar achter de rug heeft, met tal van bijeenkomsten en excursies. Het ledental neemt nog steeds toe en is gestegen tot 102. De rekening van de penningmeesteresse mevrouw Boot-Fokker sloot met een batig saldo. De aftredende bestuurs leden, de dames M. Landegent-Geluk en B. de Ruijter-Joosse, werden her kozen, terwijl in de plaats van me vrouw Vis-Geluk, die niet herkies baar was, mevrouw Blom-v. d. Wal werd gekozen. De presidente dankte mevrouw Vis voor het werk in het belang der afdeling gedaan. Op voor stel van enkele leden werd besloten over te gaan tot oprichting van een koor, waarvoor zich 22 leden opga ven. De.leiding van het koor zal be rusten by mevrouw de Vos-Geleijnse. Door het bestuur werd medegedeeld, dat het in de bedoeling ligt een tweedaagse busreis te organiseren naar Zuid-Limburg. Hiervoor bleek de belangstelling groot. Tot afge vaardigden naar de algemene verga dering in Den Haag, waarop het 40- jarig bestaan der Nederlandse Vereni ging gevierd zal worden, werden aan gewezen de dames A. v. Toledo-Col paart en Verton-Verhage. Brouwershaven VROUWENVERENIGING Op verzoek van de Vrouwenvereni ging, afd. Brouwershaven, gaf de heer J. Dekker een uiteenzetting over het ziekenfondswezen en de voor naamste bepalingen der ziektewet. Voor deze uiteenzetting bleek veel belangstelling te bestaan. Na de be spreking werden nog verscheidene vragen gesteld. Aan het einde van de avond dankte de voorzitster de heer Dekker voor zjjn daarbij constaterend dat van bepalingen der ziektewet nog weinig bekend is. Renesse „LUCTOR ET EMERGO" IN HET „WAPEN VAN ZEELAND". In een zaal van het „Wapen van Zeeland" te Renesse gaf het plaatse lijke fanfarecorps „Luctor et Emergo" aan de vooravond van het welbekende Stra-feest zijn jaarlijkse uitvoering voor donateurs. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer J. M. de de Nooyer, burgemeester mr. G. F. Lun- singh-Tonckens en dienst echtgenote, welkom. De voorzitter sprak er zijn voldoening over uit dat leden van het corps op het solistenconcours vier eerste en vier tweede prijzen wisten te behalen. De prestatie van het ge hele corps op het concours van de Schouwense muziekband had nog te wensen overgelaten; men behaalde hier slechts een derde prijs. Spr. wees op de ongunstige financiële positie waarin „Luctor et Emergo" zich thans weer bevindt Voor de aanschaffing van nieuwe muziekinstrumenten en lessenaars en voor het vergroten van de kiosk is een aanzienlijk bedrag no dig geweest. Om het tekort te bestrijden werd in de pauze van de uitvoering een ver loting gehouden. Na vijf muzieknum mers- voerde men een twee-acter op, getiteld „Professor Daantje". Na af loop hiervan gaf de fanfare nog viei nummers ten beste. Zowel de muziek als het toneelspel viel bij het publiek zeer in de smaak. In een dankwoord, dat de burgemeester tot de spelers richtte, wees deze er op dat het fan farecorps een belangrijke plaats in het dorpsleven inneemt. Eerste Zeeuwse schipper^- beurs geopend. TERNEUZEN HEEFT PRIMEUR VAN ZEELAND. Te Terneuzen werd gisteren in het lokaal „Bethel" aan de tweede Ver bindingsstraat de eerste schippers- beurs in Zeeland voor de bevrachtin gen in het rayon Oost Zeeuwsch- Vlaanderen open gesteld. Gezien de belangrijke plaats welke Terneuzen op de plaats van de binnenscheepvaart inneemt, zal deze beurs zeker niet over gebrek aan belangstelling hebben te klagen. Tot nu toe werden de be vrachtingszaken in het bevrachtings commissariaat Terneuzen behandeld door een bevrachtingscommissaris. Terneuzen was het laatste commissa riaat van de elf welke Nederland telt, waarbinnen geen schippersbeurs was gevestigd. De uren waarop de beurs voor bevrachtingszaken is opengesteld zijn: van 10 tot 11.30 uur 's morgens en van 15 tot 16.45 uur des namiddags TH0LEN EINDLES FRCITTEELTSCHOOL In hotel „Concordia" te Steenber en werd de eindles gehouden van de Tuitteeltschool voor West-Brabant en het eiland Tholen, waarvoor zeer veel belangstelling uit kwekerskrin gen bestond. Deze eindles stond on der leiding van ir. W. van Soest, Rijkstuinbouw Consulent voor Zee land en West Brabant, die tevens di recteur is van de school. Een der geslaagden, de heer D. B. Nijsse uit Bergen op Zoom, hield een inleiding over „de gebreks- en voe- dingsziekten in de fruitteelt" waarna een andere leerling dc heer J. Ver meulen uit Willemstad sprak over ,,De bewaring van het fruit". Hierna werden aan de volgende Zeeuwse leerlingen de diploma's uit gereikt: J. Voskol, Oud Vossemeer; J. C. v. Berge, Tholen en W. C. van Berge, Tholen. De directeur sprak de geslaagden toe en spoorde hen aan te blij ven werken aan de verbetering van de fruitteelt. St. Annaland OUDERAVOND O.L.-SCHOOL. Te Sint Annaland werd de jaar lijkse ouderavond van de O.L.-school gehouden, die geopend werd door de voorzitter van de oudercommissie, de heer Fr. J. Stols. De secretaris, de heer H. Overbee- ke bracht de jaarverslagen uit. Uit de rekening en verantwoording van de Oudercommissie bleek, dat de in komsten waren 530,95 en dc uitga ven 401,10, alzo een goed slot van: 129,85. De rekening van de school reis zag er als volgt uit: Inkomsten 636,64, uitgaven 692,48, met een nadelig slot dus van 55,84. Als lid van de oudercommissie werd herkozen de heer A. Gaakeer. Ver volgens werd een film vertoond over het wereldnieuws en een journaal,- waarna in de pauze het werk der leerlingen bezichtigd werd. Hierna werd een verloting gehou den. Na de verloting werd de hoofdfilm „Jeanne d'Arc" vertoond en na de rondvraag sloot de voorzitter de heer Fr. J. Stols deze ouderavond. Poortvliet VOOR DE T.B.C.-BESTRIJDING Heden, Dinsdagavond, wordt door een commissie uit de vier verenigin gen, namelijk de N.C.L.B. en A.N.L.B., dus twee landarbeidersbonden, de mu ziek- en de gymnastiekvereniging een uitvoering gegeven ten bate van de t.b.c.-patiënten te Poortvliet in de zaal van de hotelhouder A. J.Kes- teloo. GEMEENTE-ONTVANGER Voor de betrekking van gemeente ontvanger te Poortvliet hebben zich 9 sollicitanten aangemeld. KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK Beroepen te Schore-Vlake: Mooy, vicaris te Utrecht. Neem een doos echte PA S T ILLES VOOR UW HOEST Vader en dochter vinden elkaar na 13 jaar terug. Vader waande zijn dochter dood en de dochter haar vader. Een vader cn een dochter, die bel den officieel bericht hadden ontvan gen, dat de ander tyd ens de oorlog overleden was, hebben elkaar terug gevonden. Dertien Jaar heeft de heer Jan Gytenbeck uit Ntfmegen ln de veronderstelling geleefd, dat zUn dochter ln een Jappen-kamp ln Indo nesië was omgekomen. Maar ook de dochter wist sinds haar terugkeer in Nederland niet an ders dan dat haar vader dood was. Hij zou by een bombardement op Nij megen omgekomen zijn. Jan Gytenbcek repatrieerde kort voor de oorlog als gepensionncerd commissaris van politie uit Indië naar Nederland. De dochter bleef achter. Zij was met een Inlandse militair getrouwd, die door de Jappen werd terechtge steld. Zelf kwam zij in een concen tratiekamp terecht. Nadat de gealli eerden haar in Augustus 1945 bevrijd hadden, huwde zij opnieuw, maar ook haar tweede man kwam om het le ven. Voor de derde maal gehuwd keerde zij in 1949 naar ons land terug en vestigde zich in het Twentse plaatsje Borne. Deze derde echtge noot kwam dezer dagen op de ge dachte by de Pensioenraad in Den Haag eens zyn licht op te steken. Op zyn vraag, of ln het register der In dische pensioentrekkenden de naam J. Gijtenbeek voorkwam, kreeg hij bevestigend antwoord. Van dat ogen blik af was het slechts een kwestie van uren of vader en dochter beleef den hun vreugdevol weerzien. Britse schepen met atoom- materiaal naar Australië. Twee tanklandingsvaartuigen der Britse marine, de „NarvicK* en de „Zeebrugge", zullen vandaag uit de Engelse marinehaven Portsmouth Daar'Fremantle in Australië vertrek ken. Zij vervoeren militairen van de genie en mariniers, die voorbereiden de werkzaamheden zullen verrichten in het Australische gebied, waar een in Groot-Brittannië vervaardigd atoomwapen tot ontploffing zal wor den gebracht. Voor de ontploffing be- nodxgd materiaal wordt eveneens door beide marinevaartuigen ver voerd. DE ZWEEDSE SPIONNAGE-AFFAIRE Hij zou hebben samengewerkt met berucht marine-spion Do ontvoering van een zeer gevaarlijke Fin&c spion is volgens het Slock- holmsc dagblad JDagens Nyhetcr" de oorzaak geweest dat de Zweedse spion Frltlof Enbom bezwaren begon t© krijgen tegen zijn werk. Enbom kreeg volgens het blad opdrachten om naar 'ft mans woning ln Keml tc reizen, sa men met een andere Fin, en hem daar te arresteren. Dat gebeurde en de Finse spion werd naar de Russische grens gevoerd, waar de Sowjet-poJUic hem overnam. Enbom was kennelijk geschokt, toen hij dit aan de Zweedse veiligheidspolitie vertelde. Hü zei dat hij nooit „de vertwijfelde vrouw en de schreiende kinderen in Keml" zal vergeten. De ontvoerde Finse communist nam in dc spionnage in Finland eenzelfde voorname plaats in als Enbom in Zweden. Enbom beweert, dat hij zyn spxon- nagewerk ia gaan liquideren na de Finse reis. Nadat aan de marinespion -onlit. nog groter bezwaren. Hü probeerde de aangerichte schade nog een wei nig te herstellen door aan de Zweed se militaire autoriteiten een anonie me brief te sturen over zyn smoixna- gewerkzaamheden, die de vesting Bo den en de zgn. Kalix-linie betroffen. De brief was voor dc militairen blyk- baar een complete verrassing. Inmiddels wordt van Finse zijde pertinent ontkend, dat Enbom de hand zou hebben gehad in een ont voering in de Finse plaats Kemi. Tijdens de verhoren heeft Enbom ook verteld hoe hy achter feitenma teriaal kwam, dat hy zich niet door eigen waarnemingen kon verschaf fen Dank zij zyn driemaandelHkse Russische „bijdrage" was hij ln Btaat officieren en andere mogelijke zegs lieden mee naar restaurants te ne men. Hij was een erg gulle gastheer. De brandewijn vloeide rijkelijk en zyn gasten lieten zich verleiden om te vertellen, wat hij weten wilde. In de loop van Zondag zijn er geen nieuwe arrestaties verricht, maar tij dens het verhoor heeft de Veiligheids politie zeer sterke verdenkingen op gevat tegen een bekende communist in Stockholm, die Enbom's superieur zou zyn geweest. De veiligheidspolitie heeft speciale deskundigen aan het werk gezet btf de nasporingen in Enbom's geboorte streek. In een villa in Bjuraa is een kortegolfzender gevonden, die tot Enbom's beschikking stond voor het geval hij niet op de gewone manier met zijn opdrachtgevers in contact kon komen. Men meent, dat er een hele bende achter Enbom stond en dat spoedig meer personen zullen worden aangehouden. SAMEN MET ANDERSSON Volgens een ander Zweeds blad, Morgentidningen", ls geconstateerd, dat Enbom heeft samengewerkt met de marinespion Andersson. Tijdens Andersson's bezoeken aan Norrland met de Rijks-ijsbreker „Ymer" kreeg Er.bom o-a fotonegatieven van hem met de opdracht deze zo spoe dig mogelijk naar de Sowjet-Russi- sche opdrachtgever te brengen. Uit Enbom's anonieme brief aan de autoriteiten blijkt, dat hü de Russen directe militaire inlichtingen van gro te waarde heeft gegeven en ook zeer gewichtige bijzonderheden over de jurgerlijke verdediging, alsmede tech nische bijzonderheden over de verbin dingen en Inlichtingen over de contra- spionnagc. Voor hij gearresteerd werd heeft Enbom al zijn brieven over de spion- nagegroep verbrand. Goedkoop witbrood in Enschedé. Een grote bakkerij in Enschede heeft de prijs van het witbrood eer ste kwaliteit verlaagd met vier cent er 800 gram. zodat deze prijs is ge bracht op 37 cent per 800 gram. Naar aanleiding hiervan hebben de gezamenlijke Enschcdese bakkersbe drijven besloten de pifls van het wit brood dienovereenkomstig te verla gen. Men heeft de klanten evenwel doen weten, dat de verlaging slechts van tijdelijke aard is. Om niet bjj de concurrent achter te blijven, werd tot de verlaging overgegaan, hoewel men deze economisch niet verant woord acht Marktberichten VEILING ZUID-BEVELAND, GOES 18 Febr.Groenten: Spruiten A 41—49, idem B 25—30. Witlof 56—59. Veldsla 34 —36. Rode kool 9—18. Groene kool 8—21. Gele sav. kool 13. Witte kool 6.508. Boere kool 7.50—26. Wjjnpeen 16. Kool rapen 2—7. Prei 20—35. Uien (stek) 8— 13. Kroten 21. VEILING BERGEN OP ZOOM. 19 Febr.: Witlof AI 53—67, id. B 44- 62; prei AI 29—33; rode kool AI 17—18; witte kool 6—7; gele kool 12; spruiten A 5164, id. niet geschoond 3640; kro ten AI 1619: breekpeen 1415; Sav. kool AI 17—23, idem A II 14—17; Uien A 25. VISMIJN VEERE. 18 Febr.Handels garnalen 1433 kg 81— 94. Schar 31 kg 30—34. Bot 9 kg 27. On gesorteerde vis 48 kg 22—34. Sardijn 4 kg 3D. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM, 18 Februari. Klelaardappelcn 35 ram. opwaart-s: bintjes f 12.00—12.25: alpha's f 10.50—10.73; furore t 14.00; Bevelanders l 13.00—15-50; meerlandens f 13.50. Zandaardappelen 35 mm. opwaart» noordeling f 11.00; voran f 8.25; eigen heimers f 9.30—9.75; record f 8.60-8.75; ijselster f 11.—: libertas f 10.50. Voeraardappelen f 5.757.25, alles per 100 kg. GR.AANBEUR8 ROTTERDAM. 18 Februari. Binnenlandse granen (of ficieuze noteringen per 100 kg. franco Rotterdam). Tarwe op vochtconditie f 23.50—25.10; prima kwaliteit zonder vochtconditie f 24.75—25 50; voedergra- nen flauw met weinig attentie. Zomergerst 36.00—38.50; haver f 28,00 —31.00; rogge f 33.50—34.50; peulvruchten boerenschoon flauw: groene erwten f 38.00—62.00; schokkers f 40.00-65.00; bruine bonen f 30.0040.00. Het Belgische voetbalelftal tegen Italië. Voor de landenwedstrijd tegen Ita lië, die Zondag 24 Februari a.s. te Brussel wordt gespeeld, is het Bel gische voetbalelftal als volgt samen gesteld: Doel: Meert (Anderlecht) achter: Dirickx (Union St. Gilloise) en Schroeyen (Beerschot): midden: Van Kerkhoven (Daring Brussel). Carré (F.C. Luik) en Meertens (Antwerpen) FC); voor: Coppens (Beerschot), Bensch (Beringen), Mermans (Ander lecht), Anoul en Moes (beiden F.C. Luik). Reserves: Seghers (La Gantoise), Saeren (F.C. Luik) en Mees (Antwerp F.C.). BCXSfcN TWEE VLISSINGSE FINALISTEN Maandagavond werden in gebouw Odeon te Rotterdam de wedstrijden om het bokskampioenschap voor amateurs van Zuid-Holland en Zee land voortgezet. In de halve finale verloor Daan Cracau van de Rotter dammer van der Hooft; Cees v. d. Gruyter verloor onverdiend van Zan- dee (Rotterdam) en Hans Lubig ver loor door interventie van de scheids rechter in de tweede ronde van Groen (Den Haag)Henk Dik won ver diend op punten van Adriaansen en komt daardoor in de finale uit. Ook zal in de finale uitkomen Henny Nieuwpoort ln de lichtgewichtklasse. TEDDY GARDNER EUROPEES KAMPIOEN VL1EGGEWICHT In de zesde ronde van een partü om het vacante Europese kampioen schap vlieggewicht heeft de Brit Teddy Gardner door k.o. gewonnen van de Fransman Louis Skena. Gard ner stond op punten voor toen de Fransman in de zesde ronde bij een botsing neerging voor vier tellen. Hij zeide, dat hij in het gezicht was getroffen door een kopstoot van Gardner. De scheidsrechter liet door- boksen waarop Gardner de Fransman met een stroom van linksen en recht- sen wederom vloerde. Skena kwam by tien overeind, maar viel toen in de touwen om uitgeteld te worden. Seine-water bedreigt enige Franse dorpen. In het gebied van de benedenloop van de Seine treffende Franse auto riteiten toebereidselen om enige dor pen te ontruimen, die bedreigd wor den door de tengevolge van regens en gesmolten sneeuw sterk gezwol len rivier. In sommige dorpen staan de straten al blank en een aantal grote wegen ls overstroomd. In Parys, waar de kaden onder wa ter staan, 'zakte het peil van de ri vier Maandag een weinig. Joris van den Bergh 70 jaar. Zondag is Joris van den Bergh. een van de zeer prominente figuren in de Nederlandse sportjournalistiek zeven tig jaar geworden. Het heeft hem op die dag niet aan belangstelling ont broken. Joris van den Bergh heeft de meeste bekendheid gekregen door zijn artike len over de wielersport, die hem wel licht het meest na aan het hart ligt Maar ook over andere takken van sport heeft hij veel gepubliceerd. Het is aan zijn bemoeiingen te danken, dat Nederland een plaats heeft gekregen onder de landen, die elk jaar worden uitgenodigd voor de Tour de France. Jarenlang trad hij op als ploegleider. Joris van den Bergh viert binnen kort nog een jubileum. Op 22 Maart a.s. zal het namelijk 50 jaar geleden zijn, dat hij zijn eerste schreden op het pad der journalistiek zette. Olympische Winterspelen op hel televisiescherm. Vanavond zal de K.R.O. via de tele visie de opening en de eerste wedstrij den van de Olympische Winterspelen uitzenden. Nieuw s In een Noiedop ln Amsterdam klom een verliefde monteur op het dak van het Kon. Paleis om een brief aan zijn geliefde, die blijk baar niet veel van hem wil weten, aan een van de benen van het Atlasbeeld te bevesügen. De historie vermeldt niet of het meisje zich beeft laten vermurwen, maar wel, dat de ondernemende jonge man op het hoofdstedelijke politiebureau terecht kwam, waar men zijn verhaal eerst niet eens wilde geloven. Pas toen men inderdaad de brief had gevonden, werd hij weer naar huis gestuurdmet een bon wegens baldadigheid. Een radiotechnicus op Capri had meer succes in de liefde. Hij trouwde gisteren ten minste met de bekende Britse variété- zangeres Gracie Fields. Het plan schijnt nog al onverwacht te zijn opgekomen, want de geestelijkheid van Caprl werd maar vijf minuten van tevoren gewaar schuwd. Dertig jaar heeft men ln Bos ton moeten wachten voor men wist, wie de onbekende schenker van grote giften voor allerlei liefdadige doeleinden was- Elk Jaar een millioen dollar.., Nu ls bekend gemaakt, dat de zeepfabrikant George White dertig Jaar geleden kort voor zijn dood een „philantropUch fonds" stichtte ea bepaalde, dat dit pss dertig jaar na zijn overlijden openbaar gemaakt zou mogen worden. Deze zomer gaat in Helsinki practisch niemand met va cantia Bij het parlement is nL oen wets ontwerp ingediend, dat allen, die werk zaam zijn bij de spoorwegen, P.T.T., po lltic, restaurants, grote zaken, kappers- bedrijven enz. verplicht hun vacantic tot na de Olympische Spelen uit te stellen. Men wil, dat de bezoekers zich over niets te beklagen zullen hebben, Zich be slist niet te beklagen heeft de Londense kunsthandel Sotheby, die in de collectie van luitenant-kolonel Burrel dezer dagen een tot dusver onbekendo Frans Hals aantrof (portret). Het doek wordt bi nenkort door de kunsthandel geveild. Nagekompo advprtenttes. Heden overleed zacht en kalm, na een gedul dig gedragen lüden. ze innig geliefde ter, Behuwdzuster Zus- innig geilt ent Tante, JOZINA RISSEKUW, in dc ouderdom van ruim 70 jaar. Uit aller naam: ELIZ. RISSEEUW. 3roedc, 18 Februari 1952. Heden overleed ln de Hope des Eeuwigen Le vens, vredig en rustig na een kortstondig, ge duldig gedragen lyden, onze zorgzame Moeder, Behuwd- en Grootmoe der FREDRIKA HESSELESK, Weduwe van JANNIS PIETER LEENHOUTS, in de ouderdom van ruim 79 jaar. Oost- en West- Souburg: F. LEENHOUTS J J. LEENHOUTS— VAN TATENHOVE J. LEENHOUTS Haarlem: J. LEENHOUTS A. LEENHOUTS— DE VOGEL Middelburg: J. A. LEENHOUTS P. LEENHOUTS— JOOSSE Den Helder: I. J. LEENHOUTS W. LEENHOUTS— VERHULST Bergen op Zoom: A. LEENHOUTS J. LEENHOUTS Oost- en West- Souburg: A. S. BRAUN— LEENHOUTS Rotterdam: J. B. LEENHOUTS M. LEENHOUTS— SNIJDERS Vlissingen: W. LEENHOUTS P. E. LEENHOUTS— DE BONDT En Kleinkinderen. Oost- en West- Souburg, 18 Februari 1952. Van Turnhoutstraat 18 De teraardebestelling zal plaats vinden op Donderdag 21 Februari a.s„ des namiddags 2.30 uur, vanaf het sterfhuis. Heden overleed onze lieve Man, Vader, Be huwd-, Groot- en Over grootvader CORNEL! S JOHANNES VAN DEB VVERFF. in de ouderdom van ruim 81 jaar. Uit aller naam, W. P. VAN DER WERFFSNEEP Wassenaar, 17 Febr. 1952. Hugo de Grootstr. 21. De begrafenis zal Slaats hebben Woens- ag 20 Febr. a.s. op de Ned. Herv. Begraaf plaats te Wassenaar. Vertrek van huls te 13.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11