NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden WISSEL BEVEiANDEN ZUID-BEVELAND MAANDAG 18 FEBRUARI 1952 PROVINCIALS ZSBVWSB COURANT Bataljon Zeeland hield reünie te Goes. In het Schuttershof te Goes was Zaterdagmiddag iets van de geest van kameraadschap te voelen, die nu al weer enkele jaren geleden heerste in Padang en omgeving, waar 2-14 R.I. zijn plicht vervulde. Velen van de „ouwe jongens" waren by elkaar gekomen om de band weer eens te verstevigen. Herinneringen aan de tijd van groene tropenunitor- men en vechtpetjes werden opge haald en dc Ambonese band Suara Maluku zorgde daarbij voor passende muziek. Res.-majoor J. H. Appel zeide, dat de mannen hier niet waren gekomen om ontspanning te zoeken, doch om de kameraadschap te onderhouden. Hij zeide te hopen, dat hoewel het voor velen moeilijk Is zich uit het werk los te maken, er toch elk jaar een reünie gehouden kan worden. Voor degenen, die niet terugkeerden, werden enkele ogenblikken stilte in acht genomen. Pater L. van de Vrande, die na tuurlijk met een hoeraatje werd ont vangen, wees op de noodzaak om de onderlinge band in 2-14 te behouden, want, zo zeide hh. ln deze onzekere tijden zou het wel eens kunnen zijn, dat er nogmaals een beroep op de Zeeuwse oud-strijders wordt gedaan. Hij noemde het bataljon Zeeland, „zyn" butaljon, een goed onderdeel en besloot met de wens, dat het allen goed zou gaan in het verdere leven. Daarmede was ook weer een eind ge komen aan de jaarlijkse reünie van het bataljon Zeeland. FAILLISSEMENTEN Op 13 Februari werd het faillisse ment uitgesproken van C. Slnke te Rllland-Bath. Curator in dit faillisse ment is mr. C. M. Kegge te Goes. Geëindigd zijn de faillissementen van P. v. d. Visse, li/o Klein Cafetaria Intiem te Goes door het verbindend worden van de uitdelingslijst met een uitkering van 0.92 en van D. P. Sanderse te Anna Jacobapolder, door het verbindend worden van de uitde lingslijst met een uitkering van 2,1376 Goes VOOR HET AMERIKAANSE CARILLON. De te Goes gehouden geldinzame ling voor het aanbieden van een ca rillon aan het Amerikaanse volk, heeft totaal 588,92 opgebracht. De huis-aan-huis collecte leverde Zater dag 361,24 op, terwijl de school jeugd 227,68 bijeen bracht. FEESTAVOND A.B.V.A. Ter gelegenheid van het eerste lustrum van de Algemene Bond van Ambtenaren trad Zaterdagavond in de „Prins van Oranje" te Goes voor de afdeling Z. en N. Beveland het Nederlands Cabaret op met de revue „Wij vieren feest". Hieraan werkten mee Ciny Mooten, Ab Hofstee, Jan Hagoort, Ad Veen, André Carell en Marianne v. d. Bergh. Ad- Veen oogstte veel succes met de clavioline, Ciny Mooten en Ab Hofstee met hun zang, terwijl Jan Hagoort knappe staaltjes van goochelkunst vertoonde. Andre Ca rell en Marianne v. d. Bergh brach ten enkele aardige schetsen. Na het openingswoord van de heer P. J. Teske uit Goes, sprak de heer J. van Poelje ais hoofdbestuurder. Hij wees er hierbij op, dat de A.B-V. A. in vijf jaar groeide van 41.000 tot 57.000 leden. Voorts herinnerde hij aan de door de bond bereikte resul taten, hetgeen echter geen reden mag zijn thans op de „lauweren" te gaan rusten. Spreker besloot met een op wekkend woord om te helpen de bond verder uit te bouwen. HEIDEMAATSCHAPPIJ FILM De geluidsfilm over het werk van de Nederlandse Heide Mij; „Langs Ongebaende Klingen" van Herman van der Horst zal op Dinsdag a.s. ook te Goes worden vertoond. UITVOERING APOLLO." Zaterdagavond gaf de accordeon vereniging „Apollo" in slot Os.tende te Goes haar jaarlijkse uitvoering. Het door de bezoekers zeer gewaar deerde programma bestond uit mu ziek en schetsjes. OUDE VILLA OP INDUSTRIE TERREIN VERDWIJNT. Reeds vele jaren wordt het indus trieterrein aan de haven te Goes ont sierd door een oude, vervallen villa. Dezer dagen zal het gebouw onder de slopershamer vallen. Het vrijkomende terrein zal door de fa. van Riesen be nut worden voor de bouw van. een grote houtloods. Ovezande PROT. CHR. KIESVERENIGING. In een vergadering van de Protes tants Christelijke kiesvereniging te Ovezande, werden de periodiek aftre dende bestuursleden, de heren W. A. Mol en M. Moerdijk herkozen, 'respec tievelijk voorzitter en penningmees ter van de vereniging. In de plaats van de heer P. J. Reijerse werd ge kozen de heer C. Otte. Uit het ver slag van de penningmeester bleek, dat er een batig saldo in kas is van 40. Tijdens deze vergadering werd gesproken over het stemmen bij vol macht, dat door. de nieuwe bepalin gen meer mogelijkheden biedt vóór het stemmen door zieken. OPBRENGST BAZAR. De bazar, gehouden ten bate van de fanfare te Ovezande, heeft ruim i 1900 opgebracht. RAADSVERGADERING. Op 20 Februari a.s. zal de raad van de gemeente Ovezande in open bare vergadering bijeenkomen. Pun ten van behandeling zijn o.m. de ver betering van de Christelijke school, de speelplaats van de R.K. school, liet Prot. Chr. Streekziekenhuis en wijziging van de begrotingen 1951 en 1952. DAMMEN G.D.C II kampioen II Pv Zaterdag heeft G.D.C. II Goes met een 128 overwinning op Renesse I het kampioenschap behaald van de 2e klasse B. Zeeuwse Dambond. De Goesenaren bleven ongeslagen met 10 punten uit 5 partijen. Bordpunten 61 voor, 39 tegen. De gedetailleerde uitslag luidt: Pli. HaverhoekC. Verton 20; H. van Ben themJ. v. d. Werf 11; K. SinkeH. Braam 02; E. Ekkelen- kamp—W. Boot 1—1; M. v. 't West eindeK. B. Hogerland 11J. CrucqJ. P. Geleijnse 20; H. Ja cobsP. Hart 11; J. MangeA. Kort 20; H. v. d. VreugdeA. Wesdorp 02; W .van Dalen'—C. J. Kostense 20. 's-Gravenpolder E.H.B.O.-EXAMENS In tegenwoordigheid van dc bur gemeester, de wethouders en de ge meente-secretaris, werd gedurende twee avonden te 's-Gravenpolder door dokter C. Griep het examen ter verkrijging van het eenheidsdiploma voor E.H.B.O. afgenomen. Er slaag den 31 candidaten, terwijl twee moesten worden afgewezen. Het diploma werd behaald door de dames C. Anthonisse, J. Barendse Kristelijn, J. van DammeNieuvven- huise, M. Blok, A. J. Dekker, J. Goense, L. op 't Hof, J. Hubregtse, M. Hubregtse, J. Janse, M. Jozlasse, J. Lokerse, "W. Nagelkerke, J. v. Overbeeke, E. de Pree, P. de Pree en P .Verheijke (geslaagd te 'a-Heer Abtskerke» en de heren M. Barend se, J. Blok, M. C. van Damme, J. den Herder, C. van der Hiele, A. Hulshof, Jac. Louwerse, C. M. Nieuw- dorp, A. de Pree, C. v. d. Velde, Jac. Wagenaar, M. de Witte .Tz., M. de Witte Jaczn. en L. de Wolf. Yerseke UITVOERING PADVINDERS. In de zaal Nolet te Yerseke gaven de padvinders een uitvoering. Na een openingswoord door hopman Goeman voerde de welpenhorde een toneel stuk op, getiteld „Welpendroom", waarna de verkenners een verlten- nersspel in drie bedrijven, „De bende van de zwarte pijl", opvoerden. Ge zien de belangstelling was deze uit voering zeer geslaagd. Wemeldinge JAARVERGADERING „GROENE KRUIS". Het.„Groene Kruis" te Wemeldin ge hield onder voorzitterschap van- de heer J. Ruissen Jacz. in het C.J. M.V.-gebouw zijn jaarvergadering. De heer N. Dekker Pz., secretaris, bracht zijn jaarverslag uit. De jaar- wedderegeling en de pensionnering van de Zuster, die al een poosje sle pende waren, zijn hu een feit gewor den. Er is nog geen perceeltje grond voor een te stichten Wijkgebouw, omdat voor zo'n gebouw geen bouw volume beschikbaar wordt gesteld. Het ledental bleef gehandhaafd op 650. De contributie blijft 4. ondanks dat van hogerhand wordt aangedron gen op een verhoging tot 5. - De penningmeester, de heer Adr. Schouwenaar, bracht verslag -uit over de ontvangsten en uitgaven over het afgelopen jaar. Zijn rekening voor het Groene Kruis had een batig slot van 771.90, de T.B.C.-afdeling een nadelig slot van 123.71 en het Fonds Wijkgebouw beliep 8342.02. Dé aftredende bestuursleden wer den herkozen. Na de pauze hield dr. C. R.'N. F. V. Joost uit Goes een lezing over: „Be volkingsonderzoek op T.B.C." Spr. zeide dat op 2 Oct. '50 te Goes een comité is opgericht om te komen tot het bevolkingsonderzoek op T.B. C. Dè statistiek van voor het in wer king treden van het bevolkingsonder zoek wees uit dat jaarlijks 200 lijders aan T.B.C. stierven op de 100.000 per sonen. Het onderzoek is nog geen twee jaar ingesteld en. het sterfte ge tal is teruggelopen tot. 20 op de 100.000. Spr. raadde dan ook ten zeerste het bevolkingsonderzoek aan. Burgemeester C. N. F. van Sas deelde tenslotte mede, dat, wanneer binnenkort dr. Joost met zijn wagen en personeel in de gemeente komt, niemand die er voor in aanmerking komt, mag achterblijven bij het be volkingsonderzoek. Het is" een alge meen belang. Kaltendijke FEESTAVOND VOETBALVERENIGING. Donderdag vierde de voetbalver eniging „Kattendijke" haar 30-jarig bestaan. Door.de plaatselijke toneel vereniging werd het stuk: „Professor Daantje" opgevoerd. Het stuk viel bij het publiek zeer in de smaak er werd uitstekend gespeeld. De muzikale omlijsting werd ver zorgd door „The Tim-Tom boys". 's Heer Abtskerke BENOEMING. Benoemd tot leerling-ambtenaar ter secretarie van 's Heer Abtskerke de heer L. J. Lokerse te Nisse, thans werkzaam ter secretarie van Kort- gene. RAAD OUDELANDE. Advertentie Uitvoering rioleringsplan ontmoette critiek. De gemeenteraad van Oudelande kwam bijeen onder voorzitterschap van de burgemeester. Aan de heer Joh. Meeuwse Pz. werd op diens ver zoek eervol ontslag verleend als klokluider/klokkenist. Het voorstel van B. en W. om geen nieuwe func tionaris aan te stellen werd door de raad verworpen. Men wilde deze tra ditie voortzetten. Geïnformeerd zal worden naar de kosten van een elec- trische luidlnstallatle. Voor de aan de kleuterschool werk zame onderwijzeres zal subsidie be schikbaar gesteld worden, opdat zij een opleidingscursus kan volgen. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van het Ned. Kon. Zangers verbond om een bijdrage voor het ju-1 bileumfonds. Bezwaren werden geopperd tegen de concept-overeenkomst straatver lichting van de P.Z.E.M., aangezien de daarin opgenomen regeling voor financiering van aanleg, uitbreiding enz. der straatverlichting belangrijk onvoordeliger is voor de gemeente dun de bestaande regeling. Een wijziging werd gebracht in het A mbtena renreglement. Op advies van Ged. Staten werd besloten de rioolbelasting te incorpo reren in de reeds bestaande straatbe- jastlng, de straatbelasting bedraagt voortaan voor de percelen die op de gemeentelijke riolering kunnen wor den aa'ngesloten 11 van de belast bare opbrengst, voor de overige blijft het heffingspercentage 3 Va In de verordening op de openbare Orde zal een bepaling worden opgeno men. houdende een verbod tot het schuilen in portieken enz. aan de openbare weg. Naar aanleiding van de door de diaconieën en het B. A. verstrekte brandstoffenbijslag aan minder- draagkrachtigen ontstond een min of meer principieel debat tussen de he ren W. C. Remijnse en A. W. Buteijn; eerstgenoemde gaf de voorkeur aan een gemeentelijke regeling, terwijl laatstgenoemde deze hulpverlening op de eerste plaats een taak der ker ken acht. Besloten werd om voor een volgend seizoen van gemeentewege overleg te plegen met de kerken. Ernstige critiek werd uitgeoefend op de wijze, waarop het straten-rio leringsplan is uitgevoerd. Onderzocht zal worden of de hieruit voortvloei ende extra-kosten wel ten laste der gemeente kunnen worden gebracht. RAAD WEMELDINGE. B. en W. besiuderen straatverlichting. In de Vrijdagavond gehouden raads vergadering sprak burgemeester C. N. F. van Sas zijn Nieuwjaarsrede uit, waarin hij vele facetten van het -gemeentebeleid in het voorafgaande Jjanr memoreerde en waarin hij voorts de hoop uitsprak, dat de hei-plaatsing Van de Eonzijbrug in de loop van dit jaar tot stand zal komen. Namens de raad dankte de heer D. M. de Jon ge voor de door de burgemeester uit gesproken wensen. Na uitvoerige besprekingen ging de raad accoora met het voorstel om de bi'andstoffentoeslag voor ouden van dagen te doen regelen door de Ned. Hervormde Diaconie en het Burger lijk Armbestuur, in afwachting van een eventueel door de gemeente te treffen regeling. B. en W. zullen een door de P.Z. E.M. ingediend ontwerp-contract voor electrische straatverlichting bestude ren. Het ligt in ieder geval In de be doeling om in de Verlengde Prinses Julianastraat twee electrische lan taarns te doen plaatsen. De raad besloot toe te treden als lid der vereniging voor gemeentebe langen. Het verzoek van „Volkson derwijs" om een gemeentelijke sub sidie in het kader van de provinciale regeling werd ingewilligd, waarna de raad geen bezwaren .bleek te hebben tegen de toetreding van de gemeente Kapelle tot de keuririgskrlng Krui- ningen voor vee en vlees, met ingang van 1 Januari 1953. Tenslotte besloot men tot het ver lenen van voorschotten aan de Ver eniging voor Chr. Volksonderwijs en aan de Vereniging voor Chr, Onder wijs aan Schipperskinderen, terwijl gelden beschikbaar gesteld zullen worden voor het verbeteren van woonruimten bij vrijwillige beschik baarstelling hiervan. Advertentie Te Goes startte cursus j in kinderpsychologie Zaterdagmiddag opende men In ho tel „De Korenbeurs te Goes de cur sus in kinderpsychologie, die door de Prov. Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis" voor de wijkverpleeg sters op Z. en N. Beveland, Schou- wen-Duiveland en Tholen is georga niseerd. De heer A. de Lange, secretaris van deze vereniging, verwelkomde de wijkverpleegsters van het Groene Kruis en een aantal gasten, zoals eni ge wijkverpleegsters van andere Kruisverenigingen, enkele zusters van het Gasthuis en St. Joanna te Goes, enkele zusters in algemene dienst en anderen. Hij vertolkte de blijdschap van het hoofdbestuur van het Groene Kruis over het feit, dat deze cursus kon worden gehouden, mede dank zij een subsidie uit de opbrengst van de kin derpostzegels. Deze cursus Is vooral en in de eerste plaats bedoeld voor de wijkverpleegsters, de steunpila ren van het Kruiswerk. Het Groene Kruis wil graag al het mogelijke doen voor de opleiding en de bijscho ling van deze zusters. Het werk van de wijkverpleegster breidt zich vooral de laatste jaren voortdurend uit. De praeventieve ar beid vraagt steeds meer haar aan dacht. Ook het sociale element breidt zich regelmatig uit. Het Groene Kruis wil bij dit alles graag voorlich ting geven. Nadat de districtskinderarts, dok ter P. K. de Haas, de zusters had toegesproken en op de grote beteke nis van deze cursus had gewezen, verkreeg de docent voor deze mid dag. dokter K. Pels te Terneuzen, het woord voor het behandelen van de leerstof. VONNISSEN BEVESTIGD De rechtbank te Middelburg heeft Vrijdag de vrachtvervoerder C.A.C. te Waterlandkerkje ln hoger beroep vrijgesproken van het hem ten laste gelegde feit; Hij zou nl. op 1 Juni van net vorig jaar te Biervliet een auto-ongeluk nebben veroorzaakt. Dit werd echter niet bewezen verklaard. Het beroepen vonnis werd bevestigd. De Belgische handelaar R. v. H. uit Gent werd wegens overtreding van de Jachtwet in noger beroep ver oordeeld tot 25 of 10 da gen. Ook hier werd het beroepen von nis bevestigd. Ex-wieirenner Braspenninx bij verstek veroordeeld. De Nederlandse ex-wielrenner J. Braspenninx en zijn broer Albert zijn door de Antwerpse rechtbank bij verstek tot vier maanden gevange nisstraf veroordeeld wegen in de ja ren '46 en '47 gedreven smokkelhan del. Twee andere beschuldigden kregen 'n zelfde straf. Vier' andere leden van de smokkelbende werden wegens verja ring der feiten buiten vervolging ge steld. De betrokkenen werden ver oordeeld tot een. boete van in totaal twee millloen francs. KERKNIHUWS. NED. HERV. KERK. Beroepen te Stevenswecrd-Maas- bracht (toez.) ds. J. F. Wagener Jr. te Zoutelande. Marktberichten VEILING ZUID-HOLL. EILANDEN. 15 J*n.: Fruit: Appelen: Bollefleur 20 —34. Cox Orange Pippin 65—82. Goud- reinette 32—61. Jonathan 21—71. Laxton Superbe 26—52. Zoete Ermgaard 23—59. Per eft: Brederode 3745. Kleipeer 36— 47. St. Remy 40—45. Groenten: Andijvie 53—58. Boerg kool 13—18. Kroten 12—25. Rode kool 15—20 Gele kool 11—16. Groene kool 18—27 Waspeen 19—32. Grote peen 15—20. Prei 24—10. Selderij 3.40-8.70. Knolselderij 8- 31. Veldsla 63—1.12. Spruiten 28—82. Uien 14—31. Witlof 46—60. NOORD BEVELAND Kortgene PLATTELANDSVROUWEN De afd. N.-Beveland van de. Bond. van Plattelandsvrouwen kwam in de Stadswijnkelder te Kortgene bijeen. Vanwege het Centraal Genootschap van kinderherstellingsoorden en ge zondheidskolonies werd een film ver toond, waaruit bleek hoe belangrijk het werk van dit Genootschap is. De belangstelling voor deze vergadering was vrij goed. Nieuwdorp OUDERAVOND „IMMANUEL" Donderdagavond kwam te Nieuw dorp de jongensclub ..Immanuel" in de kleuterschool in jaarvergadering bijeen onder leiding van de heer P. A. v. Wijnen. Na de gebruikelijke opening werden de jaarverslagen op rijm ten gehore gebracht. Het toneel stukje: „De slimme Arabier" werd goed vertolkt; de hersengymnastiek stond onder leiding van de heer A. de Koeijer en oogstte een volledig succes. De voordrachtenwedstrijd werd gewonnen door R. Traas, C. v. Dries en R. de Schipper. De Jongens club viert dit jaar haar 35-jarig be staan; de officiële herdenking zal geschieden op 23 Maart, waarbij dr. G. P- v. Itterzon, voorzitter, het bondsbestuur zal voorgaan in een spe ciale kerkdienst, zo deelde de voor zitter mede. 5 Voor het ex. coupeuse slaagden de dames J. Nieuwhuijse en C. v. d. Dries te Heinkenszand. terwijl voor het examen costumicre slaagden de dames C. van Llere, S. Riemens en N. Vermue te Hein kenszand. Sport Pick-upies Zaterdagmiddag werd op het NAC- terrein te Breda een voetbalwedstrijd ge speeld tussen het Nederlandse luchtmacht*, elftal en een ploeg van de Engelse lucht macht. De Nederlanders wonnen met 2—0. De stedenvoetbalwedstrtjd tussen Ber lijn er. Wenen, tc Eerlijn %-oor 70.000 toe schouwers gespeeld, werd door Wenen gewonnen met 54, De wereldkampioen zwaargewicht Joe Walcott heeft zich bereid verklaard in Juni a.s. zijn titel te verdedigen tegen Ezzard Charles, van wie hij die titel ge wonnen heeft. if Op de wlnterbaan te Parijs hebben Schulte en Peters Zondag een 3-uren koppelwedstrijd gewonnen met een ron de voorsprong op twee Franse koppels. Zij legden in 3 uur 141,2 km af. In het Sportpaleis te Antwerpen werd Zaterdagavond een landen-wielerontmoe ting BelgiëNederland gehouden, be- staande uit vijf wedstrijden oor profs en drie voor amateurs. De Betgen wonnen zowel de amateur- als de profafdeling. BILJARTEN LUTGEHETMAN EUROPEES j KAMPIOEN 71/2. De Duitser Lutgehetmann won de beslissende wedstrqd om het Europe se blljartkampioenschap 71/2 tegen Van de Pol met 300-231 en behaalde daarmee de Europese titel. WIELRENNEN Kees Pellenaars ploegleider in Tour de France. Naar het A.N.P. verneemt, heeft Kees Pellenaars, de leider van de Nederlandse ploeg in de Tour de France van 1951, net verzoek van de vertrouwensman van de ronde-orga- vertrouwensman van de ronde orga nisatie in Nederland, de heer R. de Grood, om deze functie ook in de Tour de France van 1952 te vervul len- geaccepteerd. TURNEN Zeeuws-Brabantse Turnkring vertoont kleine groei. Weer een leiderscursus. Do Zeeuwsch-Brabuntse Turnkring .an het Kon. Ned, Gymnastiek Ver- bond heeft het afgelopen jaar hard gewerkt. Kleine teleurstellingen over 't niet doorgaan van enkele onderde len kwamen wel voor, doch over 't al gemeen hebben de verenigingen Olnk medegewerkt, aldus bleek uit het jaarverslag van dc secretaris van de kring, de heer K. do Roo, dat Zondag morgen in de algemene vergadering te Goes behundeid werd. Het aantal b\j dc kring inge deelde verenigingen werd vermeer- derd met D.A.W. te 's-Gravenpolder en Breskeus. Dc verenigingen Olympia te Axel Spido te Oud-Vossemeer konden zich nelaas niet handhaven. Het aan tal by de kring aangesloten vereni gingen bedraagt thans 27. Het leden aantal van de kring bedroeg 4286. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek, dat de kring er finan cieel met zo slecht voorstaat. Het sal do over 1951 bedraagt f 617,55. By de bestuursverkiezing werden de he ren F. G. Lemmers, K. Kooy, P. J. Sturm en H. C. Verkooyen, die allen herkiesbaar waren, bij acclamatie herkozen. De begroting voor 1952 word door de leden goedgekeurd. Er zal weer een leiderscursus worden georgani seerd. De tijdsduur is bepaald op 2 jaar. Hiertoe heeft het bestuur aan het K.N.G.V. een subsidie van f 500 gevraagd. Bij de besprekingen van het werk plan voor 1952 werd medegedeeld, dat de lopende voorturncursus nog vóór de zomer zal worden afgewerkt. De tweede ontmoeting in de tiïalmeet DordtNoord-BrabantGelderland - Zebra zal op 10 Mei a.s. te Bergen op Zoom worden gehouden. De voorzitter, de heer F. G. Lem mers, spoorde verder aan deel te ne men aun de vaardlgheidsproeven, de zwemproevcn, en het wandelen. SCHAKEN Nederland won telegrafische wedstrijd van Zuid-Afrika Ter gelegenheid Yan de Jan van Riebeeck-herdenking. De telegrafische schaakwedstryd tussen Nederland en Zuid-Afrtka, die Zaterdag en Zondag is gespeeld ter gelegenheid van de Jan van' Rlebeeck herdenking, is door de Nederlanders met 4—2 gewonnen. Dank zij de medewerking van di verse telgraafmaatschappöen had de wedstrijd een vlot verloop. De zet ten legden het traject Amsterdam- Londen-Kaapstad-Johannesburg en omgekeerd af. De gedetailleerde uitslagen lulden: Dr. M. EuweW. Heidenfeld 30; J. H. Conner—K. Drcyer Vz—H. KramerJ. Wolpert Uli', C. B. van den BergS, Driman liA. Vinken—dr. Th. Ackerman Vz—Vt', H. BouwmeesterM. Kolnik 10. Middelburg II heeft kans op de titel. De spanning in de eerste klasse van de Z.S.B. is weer toegenomen. Terneuzen heeft er een concurrent bij gekregen, en wel het tweede tiental van Middelburg. Geheel tegen de verwachting in, behaalden de Mid delburgse schakers een voorlopig 4%—iH geiyk spel tegen Zierikzec. Indien nu belde nog lopende afgebro ken partgen voor Middelburg n ge wonnen worden verklaard, dan zyn de Middelburgers kampioen In het andere geval gaat Terneuzen met de titel striken. Vllssingen I is in tussen het kind van de rekening go- worden en zal nu zg'n plaats in de le klasse moeten verdedigen tegen de kampioenen van de tweede klas se A, B en C in een enkelvoudige promotie-degradatievierkamp. De stand is nu: Terneuzen I 5-8; Goes I 5-7; Mid delburg II 5—7; VUK I 5—3; Zie- rikzee 53; Vlissingen I 5-2. In de tweede klasse A werd de einduitslag van de wedstrijd Souburg IVlissingen H na arbitrage der afgebroken partgen 64 in het voor deel der gastheren. Door deze ver rassende nederlaag zg'n de kansen van de Vlissingers voor de bovenste plaats aanzienlgk gedaald. Middelburg Hl 2-4; Koudekerke 3 -4; Vlissingen II 4-4; Souburg I 5-2. In de tweede klasse C werd de belangrijke wedstrijd Oostburg-Sluis- se Toren gespeeld. Dc voorlopige uitslag was 4*ó3%. Oostburg 3-6; SL Toren 3-4; Bres- kens 4-0. BRIDGE Bridgen voor het N.O.C. In het landeiyk comité van aanbe veling voor „Conbrio" (Com. Neder land bridget voor de Olympiade) hebben zitting genomen de heren dr W. Drees, minister-president, prof dr. F. J, Th. Rutten, minister van O K. en W., P. W. Scharroo, lid van het C.I.O., K. J. J. Lotsy, erelid N.O.C. en H. Levy, voorzitter van de Neder landse sportpers. Dc organisatoren van tie Ronde van Nederland hebben medegedeeld dat Kees Pellenaars zal optreden als „directeur SDortlf" van de vijfde Ronde. TENNIS Tekort aan tennisbanen te Middelburg De Middelburgse tennisclub hield haar jaarvergadering in restaurant Wöhler onder leiding van ir. G. Kra nen. De secretaris ae heer A. Drost bracht zijn jaarverslag uit en ook de financiële toestand werd besproken, hoewel de penningmeester door ziek te verhinderd was. De vereniging telt 114 leden, van wie 85 senioren en 29 junioren. De vereniging heeft te kampen met een tekort aan apceltyden, waardoor thans reeds 24 namen op de wacht lijst geplaatst moesten worden. De financiële positie van de vereniging is door de hoge baanhuren, die de ge meente vraagt, niet gunstig. In het afgelopen jaar heeft men 250 Inge teerd. Ook al door de ontoereikbaren- de accommodatie heeft men er van moeten afzien in Middelburg tour- nooien of districtskampioenschap te laten verspelen. Trainer v. Vliet zal ook dit seizoen zyn werk voortzetten. De vereniging hoopt intussen op een spoedige uitbreiding van de speclge- legenheid door de gemeente Middel burg. Jaarvergadering district Zeeland K.N.L.T.B. Zaterdag hield het district Zee land van de K.N.L.T.B de voorjaars vergadering te Goe3 onder leiding van dr. J. Spuyman uit Vlissingen. Niet minder dan 28 afgevaardig den waarmede vrywel alle clubs vertegenwoordigd waren gaven van hun belangstelling biyk. Het voorstel van de Bondsraad om de bondscontributie voor seni orleden op 2 en voor junlorleden op 1 te brengen, ontlokte veel cri tiek. De vergadering verzocht de heer A. Anneveld namens district Zeeland op de algemene jaarverga dering te Utrecht tegen te stemmen en tevoren in een brief aan de an dere districten van de K.N.L.T.B. om Instemming met het Zeeuwse stand punt te vragen. Volgens voorlopige opgave zullen tenminste 22 teams aan de compe titie deelnemen, waarvan twee in de 2e klasse, vier in de 3e klasse en 16 in de 4e klasse. De districtskampioenschappen zul len te Terneuzen op de nieuwe ha nen van „Animo" worden gehouden en Domburg. Aardenburg-Oostburg en Hulst zullen open tournoolen or ganiseren. Goes zal zich over het al of niet organiseren van een tournooi nog beraden. Middelburg moet het wegens ba- nengebrek nog steeds zonder tour nooi stellen, Oefenmeester C. P. van Vliet zal het komende seizoen ztln trainings- werkzaamheden in Zeeland hervat ten. Algemeen organisator daarvan zal ir. E. A. Gastman zyn. MOTORSPORT De Beneluxronde. Voorbereidend werk begonnen. Het doorgaan van de Beneluxronde op Vrydag 25 en Zaterdag 26 Juli is thans zeker. De motor- en autoclub „Scheldegouwen" heeft de organisa tie van dit voor Zeeland zo belang- ryk evenement met kracht ter hand genomen. Er hebben reeds besprekin- gen plaats gevonden met de K. N. M.V.. de K.N.A.C. en de Regionale Automobiel Club Zuid. De Benelux ronde zal geheel onder auspiciën van deze drie organisaties worden verre den. Na goedkeuring van het reglement zal dit door heel Europa worden verspreid. De Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die ere-voorzitter van „Scheldegouwen" is, heeft zich bereid verklaard, het voorzitterschap van het ere-comité op zich te blijven nemen. Ook van de andere leden van het ere-comité is deze bereidverklaring reeds bin nengekomen. Het Comité Benelux zal eveneens wederom medewerking ver lenen. Tgdens de jongste ledenvergade ring van „Scheldegouwen" is het doorgaan van deze ronde vanzelf sprekend met enthousiasme ontvan gen, vooral omdat bleek, dat na de oplossing van dc interne moeliykhe- den alle instanties en officiële per sonen zich weer bereid verklaarden hun medewerking te verlenen op zo breed mogeiyke basis. De nieuwe secretaris, de heer P. VVinkster te Middelburg, zal geen gemakkelgke taak krijgen, maar met de steun en de hulp van de lande- lyke organisaties op auto- en motor- sportgebied en de medewerking van talryke officiële personen en instel lingen, zal het werk prettig zyn. Bo vendien is het voorbereidend werk begonnen voor de motorterrelnkam- pioenschappen, die op 7 Juni worden gehouden. HANDBAL Marathon-dames wonnen van Walcheren. De uitslagen van de Zondag ge speelde handbalwedstrijden zyn: District Zuid tweede klasse dames: WalcherenMarathon 25; Olympus E.M.M. 2—0. De Zwitserse wielerbond beeft mee gedeeld, dat het wereldkampioenschap op de weg in 1953 te Lugano wordt gehou den. y

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9