NIEUWS UIT ZEELAND Sport en wedstrijden WISSEL SCHOUWEN SCHOUWEN EN DÜIVELAND Sporf Pick-upies MAANDAG 18 FEBRUARI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Bataljon Zeeland hield reünie te Goes. In het Schuttershof te Goes was Zaterdagmiddag iets van de geest van kameraadschap te voelen, die nu al weer enkele jaren geleden heerste in Padang en omgeving, waar 2-14 R.l. zqn plicht vervulde. Velen van de „ouwe jongens" waren bij elkaar gekomen om de band weer eens te verstevigen. Herinneringen aan de tijd van groene tropenunifor- nien en vechtpetjes werden opge haald en de Ambonese band Suara Maluku zorgde daarbij voor passende muziek. Res.-majoor J. H. Appel zeide, dat de mannen hier niet waren gekomen om ontspanning te zoeken, doch om de kameraadschap te onderhouden. Hij zeide te hopen, dat hoewel het voor velen moeilijk is zich uit het werk los temaken, er toch elk jaar een reünie gehouden kan worden. Voor degenen, die niet terugkeerden, werden enkele ogenblikken stilte in acht genomen. Pater L. van de Vrande, die na tuurlijk met een hoeraatje werd ont vangen, wees op de noodzaak om de onderlinge band in 2-14 te.behouden, want, zo zeide hy, in deze onzekere tijden zou het wel eens kunnen zijn dat er nogmaals een beroep op de Zeeuwse oud-strijders wordt gedaan. Hij noemde het bataljon Zeeland, „zijn" bataljon, een goed onderdeel en besloot met de wens, dat het allen goed zou gaan in het verdere leven. Daarmede was ook weer een eind ge komen aan de jaarlijkse reünie van het bataljon Zeeland. FAILLISSEMENTEN. Op 13 Februari werd het faillisse ment uitgesproken van C. Sinke te Rilland-Bath. Curator in dit faillisse ment is mr. C. M. Kegge te Goes. Geëindigd zijn de faillissementen van P. v. d. Visse. h,'o Klein Cafetaria Intiem te Goes door het verbindend worden van de uitdelingslijst met een uitkering vhn 0.92 en van D. P. Sanderse te Anna Jacobapolder, door het verbindend worden van de uitde- lingslyst ihet een uitkering van 2,1376 CONTACTAVOND De gezamenlijke brandweercorpsen van Schouwen-Dulveland hielden in de geheel bezette zaal van het Huis van Nassau te Zierikzee een contact avond. Voor de eerste maal waren ook de dames uitgenodigd. De avond werd geopend door de ad junct-inspecteur van het Rijksbrand- weerwezen, de heer Kortes. Deze heet te in het bijzonder zijn chef, inspec teur Schoonhei m ën de burgemeesters die de avond bijwoonden, welkom. Hij stelde de commandanten van de plaat selijke corpsen vervolgens op origine le wijze voor. De heer J. van Maanen, commandant te Noordgouwe bleef in stijl door de heer Kortes op rijm te beantwoorden. Nadat de heer J. de Vlieger op zijn beurt de adjunct-in-, specteur had voorgesteld, was het woord aan het toneelgezelschap „On derling Kunstgenot". De amateur-toneelspelers uit Nieu- werkerk, Noordgouwe, Bruinisse, Zonnemaire en Ouwerkerk bleken on der de bekwame leiding van de heer De Vlieger tot opvallende prestaties in staat te zijn. Het stuk „Telefoon voor meneer, telegram voor mevr.", werd althans alleraardigst opgevoerd. De actrices werden na afloop gehul digd met bloemen en de acteurs viel een benoeming ten deel tot „ridder in de orde van de nette brandblussers". De bode van de Zierikzeese brand weer spelde de gedecoreerden met vaardigheid de ordetekenen op en het publiek beloonde de spelers met een hartelijk applaus. De commandant van de brandweer te Zierikzee, de heer Berrevoets, gaf enige zangnummers ten beste en slaagde er zelfs in de burgemeesters in koor een lied te laten meezingen. Een wedstrijd hersengymnastiek tus sen bevelvoerenden en andere brand weerlieden eindigde in gelijk spel. Ook-do wedstrijd „2x1—1" was een- succes. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn. Een collecte ten bate van de t.b.c.-bestrijding bracht f 100.op. RIJDEND CARILLON OP BEZOEK. Zaterdag heeft het rijdend carillon een rondrit gemaakt over het eiland Schouwen-Duiveland met Zierikzee als eindpunt. Na een half uur de bei aard te hebben laten spelen, mocht de blinde beiaardier de door burge meester jhr. mr. J. Schuurbeque Boeije vertolkte dank van de bevol king in ontvangst nemen. Zierikzee VERKEERSOVERTREDING De molenaar Z.W.V. uit Zierik zee, die op 14 September 1.1. aldaar op de hoek van de Pieterseliestraat en de Mandhuisstraat 'n autoongeluk had veroorzaakt, gedeeltelijk omdat de handrem van zijn wagen niet in orde was, en waarbij een klein meis je het slachtoffer was geworden, werd in hoger beroep door de recht bank te Middelburg veroordeeld tot 3 geldboeten van resp. 20, 25 en 75, te vervangen door 10, 10 en 30 dagen hechtenis, tevens werd zijn rijbewijs voorwaardelijk voor de tijd van vier maanden ingetrokken, waar bij de proeftyd op 2 jaar werd ge steld. Haamstede JAARVERGADERING A.N.L.B. De Algemene Nederlandse Landar beiders Bond hield zijn jaarvergade ring, in hotel Bom te Haamstede. De vergadering werd geopend door de vice-voorziter, de heer M. C. Visser, die zijn genoegen uitspak over de rui me belangstelling. Uit de rekening en verantwoording bleek, dat er een goed slot was van 198,34. Bij de be stuursverkiezing werd de voorzitter, de heer D. Dijkgraaf herkozen ter wijl in de plaats van de heer K. v. d. Bijl, die niet herkiesbaar was, de heer M. J. v. d. Bijl gekozen werd. Als nieuw lid van de financiële commis sie werd aangewezen de heer M. v. d. Weel te Burgh. Hierna hield de heer M. C. Visser een inleiding over „Werkclassificatie", welke door de aanwezigen zeer op prijs werd ge steld. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat voor de personen, die in dertijd in Duitsland hebben gewerkt en nog loon daarvan te goed hebben, alsnog getracht zal worden, dit loon binnen te krijgen. De secretaris deel de mede. dat hij over 1951 voor de le den 362,45 wist te innen van te wei nig ontvangen loon en vacantiebon- nen. Het ledental is stygende en de 100 ruim gepasseerd. Na de rond vraag. die weinig opleverde, sloot d« voorzitter deze geanimeerde-verga dering. Dreischor NUTSAVOND. In café Overweel te Dreischor .werd door de plaatselijke afdeling van' het ..Nut" de derde Nutsavond van dit jaar gehouden. De heer H. Kleibrink van de Leidse sterrenwacht hield een populaire lezing over „Ons huidig astronomisch wereldbeeld". Spreker gaf een duidelijke indruk van de nie tigheid onzer planeet, vergeleken bij de. enorme afmetingen van het heelal. 'Met grote belangstelling werd het ge sprokene door de aanwezigen gevolgd. RAAD NOORDWELLE Plaatsing van brandkraan De raad der gemeente Noordwelle kwam in vergadering bijeen onder voorzitterschap van ^e waarnemend burgemeester, de heer mr. G. F. Lunsigh Tonckens. Naar aanleiding van een van de N. V. Waterleidingmaatschappij „Schou- wen-Duivelana ontvangen kostenop gave werd na enige bespreking be sloten tot aanleg van een brandkraan op het kruispunt bij de Kuyerdamse weg. Op zijn verzoek werd aan de heer C. A, Boogerd eervol ontslag ver leend' als derde ambtenaar van de burgerlijke stand en werd als zodanig benoemd de heer A. P. du Bois, amb tenaar ter secretarie. Met algemene stemmen werden tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim benoemd de heren K. H. Zevering, K. de Vos. KL van dei- Maas, M. L. J, Fokker en G. A. Ha ringman. Overeenkomstig het voorstel van B. en W.. werden, na toelichting dooi de voorzitter en na enige bespreking, op de begroting 1952 de nodige gel den geraamd voor aanstelling var. een leerling-ambtenaar ter secretarie. Bruinisse JAARVERGADERIN G „DE BRUSE TREKKER". De duivensportvereniging De Bruse Trekker hield haar jaarvergadering in het Centrum te Bruinisse. De voorzitter, de heer C. J. Maas, zeide dat het jaar 1951 voor de dui vensport op het eiland en voor de. vereniging op Bruinisse een voor spoedig jaar was, al werd in het be gin van; het-seizoen nogal, wat. g,o*.t: -materiaal verloren. Ook uit het verslag van de. pen ningmeester, de heer H. W. Bossers, bleek dat het jaar 1951 voor de ver eniging gunstig was. Nadat de jaar ringen waren uitgereikt, werden de aftredende bestuursleden de heren C. J. Maas en I. Deurloo herkozen. De heer J. P. du Cloo zal in 1952 een trophee beschikbaar stellen, voor het lid uit de Bruse Trekker, dat de beste resultaten behaalt. Bedoeld is deze trophee als wisselprijs te laten dienen. NIEUWE BUURTVERENIGING. Te Bruinisse is door de bewoners van de Molenstraat, Noordstraat en Poststraat een buurtvereniging op gericht. Het bestuur bestaat uit de herenM. Jumelet, voorzitter, W. A. Jumelet, secretaris. Ph. van der Est, penningmeester en M. Bal Jz., be stuurslid. GEMEENTEAVOND. Vrijdagavond werd in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw te Bruinis se weer een Gemeenteavond gehou den, uitgaande van de Kerkeraad der Ned. Herv. I^erk, onder leiding van ds. H. W. van den Brink. Deze gemeenteavond was ook nu weer druk bezocht. De president kerkvoogd,de heer M; Krijger, be sprak hierbij de stand van de kerk bouw en de rèsultaten van enkele fi nanciële acties. De aanwezigen werden in de gele genheid gesteld hun wensen kenbaar te maken, betreffende de verdeling der- zitplaatsen in de nieuwe Her vormde Kerk, Velen maakten daar van gébruik. Eensgezind was men van mening, dat verkopen van zitplaatsen zoals veer de evacuatie gebeurde niet meer behoort terug te keren, maar wel zal men. een stelsel toepassen, waarbij ieder elke Zondag zijn. eigen plaats zal hebben. Als de béste aanvangstijden, voor de kerkdiensten werden genoemd 10 uur en 2.30 uur. ANDERE MOSSELVAARTUIGEN NODIG. Nu de Zeeuwse mosselkwekers het vooruitzicht hebben om een gedeelte van hun bedrijf naar de Waddenzee te moeten verplaatsen (ook vorig jaar was dit het geval} blijken som mige mosselvaartuigen voor dat doel ongeschikt. Immers de Waddenzee is een zeer ondiep water en schepen inet enige .diepgang kunnen hun bedrijf daar niet behoorlijk uitoefenen. Dit was het geval met de vaartuigen Bru 38 en Bru 39 resp. van de firma S. Kik en de firma W. en H. Jumelet. Belde firma's hebben dezer dagen een ander vaartuig gekocht dat tot mosselkwekersvaartuig zal worden ingericht. De Bru 39 is naar Yerseke verkocht, om dienst të doen in het oesterbedrijf. UITVOERING „NU MET HOPE". De uitvoering van de muziekver eniging „Nu Met Hope" In hotel Storm op Donderdagavond en Vrij dagavond slaagde uitstekend en bei de avonden was de zaal tot de laat ste plaats bezet. De Donderdagavond was speciaal bestemd om het nieuwe vaandel van de vereniging voor het eerst aan het publiek te tonen en de voorzitter, de heer C. W. de Jonge, kon dan ook aan zyn gebruikeiyk openingswoord een speech verbinden waarin hij geheel Bruinisse dankte voor dit geschenk, dat wel op zeer byzondere wyze was verkregen, n.l, uit de opbrengst van de oud-papier acties. Burgemeester* Michaelis verheugde zich" eveneens, dat het muziekcorps nü weer een eigen en fraai vaandel bezit Hij wenste „Nu Met Hope" veel succes, niet alleen met deze jaarlijk se uitvoering, maar evenzeer wat de kunstzinnige ontwikkeling van het gezelschap betreft. De muzieknummers, die onder lei ding van de directeur, de heer J. Heljboer,, daarna ten gehore werden gebracht, wezen uit, dat het muziek corps nog steeds vooruit gaat, wat muzikale prestatie betreft. Het toneelstuk „Een schoonmoe der uit Duizend", was een goed stuk met een opvoedkundige strekking, "Waarop eveneens goed was gestu deerd en dat uitstekend door dilet tanten voor het voetlicht werd ge bracht. DE HOOP DEK BAKKERS In het verslag van de afdeling Schouwen en Duiveland van de Ned. Bakkersbond staat: „De dwang om volksbrood te bakken bestaat nu niet meer, en de volksbroodprijs laat nu van de Bakkersbond wil deze passa- een redelijke winst". De secretaris ge aldus gelezen zien: ,.De dwang om volksbrood te bakken bestaat nu niet meer, en men hoopt nu in de toe komst op een redelijke winst". NIEUW VAANDEL. De muziekvereniging Nu Met Hope té Bruinisse, maakte Zaterdagmid dag een rondgang door het dorp. waai bij het nieuwe vaandel aan de ingezetenen werd getoond. Zoals men weet is dit vaandel gekocht uit de op brengst van oud papier, daartoe wel willend door alle inwoners" der ge meente bijeengebracht. SCHAKEN MIDDELBURG SPEELDE VOOR LOPIG GELIJK TEGEN ZIERIKZEE. Zaterdag werd te Goes in hotel „Centraal" voor de le klasse com petitie van de Z.S.B., de wedstrijd Middelburg nZierikzee gespeeld. Middelburg, dat met zes invallers aan de borden verscheen, leverde een goede prestatie door voorlopig met 4 if4% gelijk te spelen. De gede tailleerde uitslagen waren: G. G. BoonJ. J. v. d. Ende Li y2; H. Kraakdr. J. J. Westendorp Boerma 0—1; D. de VosA. van Westen LiLi; W. FlissebaaljeP. J. v. d. Ouden LiLi; K. Holster C. J. Coumou LiLi; J- A. Ver donkJoh. Klaassen LiLiJ- Joos- seO .Vleeshouwer 01; D. Faase A. Hendrikse 1-0; J. GoedbloedC. Nolet afg.; G. SnipA. Stoutjesdijk 1—0. DAMMEN G-D.C I! kampioen II P Zaterdag heeft G.D.C. II Goes met een 128 overwinning op Renesse I het kampioenschap behaald van de 2e klasse B. Zeeuwse Dam bond. De Goesenaren bleven ongeslagen met 10 punten uit 5 partyen. Bordpunten 61 voor, 39 tegen. De gedetailleerde uitslag luidt: Ph. HaverhoekC. Verton 20; H. van BenthemJ. v. d. Werf 11; K. SinkeH. Braam 0—2; E. Ekkelen- kampW. Boot 11; M. v. 't West eindeK. B. Hogerland 11; J. CrucqJ. P. Geleynse 20; H. Ja cobsP. Hart 11; J, Mange—A. Kort 20; H. v. d. VreugdeA. Wesdorp 02; W .van DalenC. J. Kostense 20. Ex-wielrenner Braspenninx bij verstek veroordeeld. De Nederlandse cx-wlelrenner J. Braspenninx en zjjn broer Albert zijn door de Antwerpse rechtbank by verstek tot vier maanden gevange nisstraf veroordeeld wegen Tn de ja ren '46 en '47 gedreven smokkelhan del. Twee andere beschuldigden kregen 'n zelfde straf. Vier andere leden van de smokkelbende werden wegens verja ring der feiten buiten vervolging ge steld. De betrokkenen werden ver oordeeld tot een boete van in totaal twee millioen francs. Te Goes startte cursus in kinderpsychologie Zaterdagmiddag opende men in ho tel „De Korenbeurs' te Goes de cur sus in kinderpsychologie, die door de Prov. Zeeuwse Vereniging „Het Groene Kruis" voor de wykvcrpleeg- sters op Z. en N. Beveland, Schou wen-Duiveland en Tholen is georga niseerd. De heer A. de Lange, secretaris van deze vereniging, verwelkomde de wijkverpleegsters van het Groene Kruis en een aantal gasten, zoals eni ge wijkverpleegsters van andere Kruisverenigingen, enkele zusters van het Gasthuis en St. Joanna te Goes, enkele zusters in algemene dienst en anderen. Hrj vertolkte de blijdschap van het hoofdbestuur van het Groene Kruis over het feit, dat deze cursus kon worden gehouden, mede dank zy een subsidie uit de opbrengst van de kin derpostzegels. Deze cursus is vooral en in de eerste plaats bedoeld voor de wykverpleegsters, de steunpila ren van het Kruiswerk. Het Groene Kruis wil graag al het mogelijke doen voor de opleiding en de bijscho ling: van deze zusters. Het werk van de wijkverpleegster breidt zich vooral de laatste jaren voortdurend uit. De praeventieve ar beid vraagt steeds meer haar aan dacht. Ook het sociale element breidt zich regelmatig uit. Het Groene Kruis wil by dit alles graag voorlich ting geven. Nadat de districtskinderarts, dok ter P. K. de Haas, de zusters had toegesproken en op de grote beteke nis van deze cursus had gewezen, verkreeg de docent voor deze mid dag, dokter K. Pels te Terneuzen, het woord voor het behandelen van de leerstof. VONNISSEN BEVESTIGD De rechtbank te Middelburg heeft Vriidag de vrachtvervoerder C.A.C. te Waterlandkerkje in hoger beroep vrijgesproken van het hem ten laste gelegde feit; Hij zou nl. op 1 Juni van het vorig jaar te Biervliet een auto-ongeluk hébben veroorzaakt. Dit werd echter niet bewezen verklaard. Het beroepen vonnis werd bevestigd. De Belgische handelaar R. v. H. uit Gent werd wegens overtreding van de Jachtwet in hoger beroep ver oordeeld tot 25 of 10 da gen. Ook hier werd het beroepen von nis bevestigd. Advertentie genéést schrale ruwe huid THOLEN Z.L.M wit krachtiger T.B.C.-bestrijding. In „Het Hof van Holland" kwam de kring Tholen en St. Philipsland van de Zeeuwse Landbouw Maat- schappy Zaterdag in vergadering bij een. De voorzitter, de heer ir. M. A. Geuze deelde mede, dat bij de Ge zondheidsdienst aangedrongen zal worden op krachtiger t.b.c.-bestrn- ding. Vervolgens behandelde spr. de moeilijkheden in verband met de ver hoging van f 7.per 100 kg. op krachtvoeder en hij hexinnerde aan het antwoord van de minister in deze kwestie, waaxïn gezegd werd dat de oplossing van deze moeilijkheden uit sluitend gevonden kan woi-den door een heffing per ha. op de vrije gra nen. De heer Geuze drong aan op een gezamenlijke aanbesteding van ae si- lobouw en herinnerde aan de op 13 Maart a.s. te houden maismiddag en aan de Agrarische jaarbeurs van 1 tot 7 Mei a.s. Bq de bestuursverkiezingen werden gekozen de heren J. A. Stols, C. van Futten, D. Dormaar en A. J. Groe ne wege. Met het vertonen van een film van de Ned. Heïdemy. werd de vergade ring besloten. Si* Maartensdijk RAADSVERGADERING. De raad" van St. Maartensdijk komt Dinsdag 19 Februari a.s. om 10 uur in openbare vergadering bij- een. Op de agenda staat onder meer een vooi-stel tot het heffen van een straatbelasting, waarvan de op brengst aangewend zal worden voor .de aanleg van een nieuwe straat. Te Breda slaagden voor liet examen coupeuse, mei. Maatje Vroegop en voor het examen lingerie, de dames Jo Klep- pe, Janny Tichem. Anna Noom, Arendje Bolier en Annie Hager, allen te Scher- penisse. KERKNIEUWS. NED. HERV. KERK. Beroepen te Stevensweerd-Maas- bracht (toez.) ds. J. F. Wagener Jr. te Zoutelande. Marktberichten VEILING ZUXD-IIOLL. EILANDEN. 15 Jan.: Fruit: Appelen: Bellefleur 20 —54, Cox Orange Pippin 6522. Goud- reinette 3261. Jonathan 2171. Laxton Superbe 2652. Zoete Ermgaard 2359. Peren: Brederode 3755. Kleipeer 36— 47. St. Remy 40—55. Groenten: Andijvie S353. Boere kool 13—18. Kroten 12—25. Rode kool 15—20. Gele kool 1116. Groene kool 18—27. "Waspeen 1932. Grote peen 1520. Prei 24—40, Selderij 3.408.70. Knolselderij 8 31. Veldsla 65—1.12. Spruiten 28—82. Uien 14—31. Witlof 46—60. 44 Zaterdagmiddag werd op het NAC- terrein te Breda een voetbalwedstrijd ge speeld tussen het Nederlandse luchtmacht elftal en een ploeg van de Engelse lucht macht. De Nederlanders wonnen met 2—0. 44 De steden voetbalwedstrijd tussen Ber lijn en Wenen, te Berlijn voor 70.000 toe schouwers gespeeld, werd door Wenen gewonnen met 5—4, 44 De wereldkampioen zwaargewicht Joe Wslcott heeft zich bereid verklaard in Juni a.s. zijn titel te verdedigen tegen Ezzard Charles, van 5vie htj die titel ge wonnen heeft. Op de wlnterbaan te Parijs hebben Schulte en Peters Zondag een 3-uren koppelwedstrijd gewonnen met een ron de voorsprong op twee Franse koppels. Zij legden In 3 uur 141,2 km af. 44 In het Sportpaleis te Antwerpen werd Zaterdagavond een landen-wielerontmoe- ting BelgiëNederland gehouden, be staande uit vijf wedstrijden -oor profs en drie voor amateurs. De Belgen wonnen zowel de amateur- als de profafdeling. BILJARTEN LUTGEHETMAN EUROPEES KAMPIOEN 71/2. De Duitser Lutgehetmaxui won de beslissende wedstryd om het Europe se biljartkampioenschap 71/2 tegen Van de Pol met 300-231 en behaalde daarmee de Europese titel. WIELRENNEN Kees Pellenaars ploegleider in Tour de France. Naar het A.N.P. verneemt, heeft Kees Pellenaars, de leider van de Nederlandse ploeg in de Tour de France van 1951, net verzoek van de vertrouwensman van de ronde-orga- vertrouwensman van de ronde orga nisatie in Nederland, de heer R. de Grood, om deze functie ook in de Tour de France van 1952 te vervul len, geaccepteerd. TURNEN Zeeuws-Brabanise Turnkring vertoont kleine groei. Weer een leiderscursus. De Zeeuwsch-Brabantse Turnkring van het Kon. Ned. Gymnastiek Ver. hond heeft het afgelopen jaar hard gewerlct. Kleine teleurstellingen over 't niet doorgaan van enkele onderde len kwamen wel voor, doeh over 't al gemeen hebben de verenigingen flink medegewerkt, aldus bleek uit het jaarverslag van de secretaris van de kring, de heer K. de Roo, dat Zondag morgen in de algemene vergadering te Goes behandeld werd. Het aantal by de kring inge deelde verenigingen werd vermeer derd met D.A.W. te '«.Gravenpolder en Breskens. De verenigingen Olympia te Axel en Spido te Oud-Vossemeer konden zich nclaas niet handhaven. Het aan tal by de kring aangesloten vereni gingen bedraagt thans 27. Het leden aantal van de kring bedroeg 4286. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek, dat ae kring er finan cieel niet zo slecht voorstaat. Het sal do over 1951 bedraagt f 617,55. By de bestuursverkiezing werden de he ren F. G. Lemmers, K. Kooy, P. J. Sturm en H. C. Verkooyen, die allen herkiesbaar waren, by acclamatie herkozen. De begroting voor 1952 werd door de leden goedgekeurd. Er zal weer een leiderscursus worden georgani seerd. De tydsduur is bepaald op 2 jaar. Hiertoe heeft het bestuur aan het K.N.G.V. een subsidie van f 500 gevraagd. 3 Bij de besprekingen van het werk plan voor 1952 wera medegedeeld, dat de lopende voorturncursus nog vóór de zomer zal worden afgewerkt. De tweede ontmoeting in de trialmeet Dordt—Noord-Brabant—Gelderland - Zebra zal op 10 Mei a.s. te Bergen op Zoom worden gehouden. De voorzitter, de heer F. G. Lem mers, spoorde verder aan deel te ne men aan de vaardigheidsproeven, de zwemproeven, en het wandelen. SCHAKEN Nederland won telegrafische wedstrijd van Zuid-Afrika Ter gelegenheid van de Jan van Riebeeck-herdenking. De telegrafische schaakwedstryd tussen Nederland en Zuid-Afrika. die Zaterdag en Zondag is gespeeld ter gelegenheid van de Jan van Riebeeck herdenking, is door de Nederlanders met 42 gewonnen. Dank zij de medewerking van di verse telgraafmaatschappyen had de wedstrijd een vlot verloop. De zet ten legden het traject Amsterdam- Londen-Kaapstad-Johannesburg en omgekeerd af. De gedetailleerde uitslagen luiden: Dr. M. EuweW. Heidenfeld 30; J. H. DonnerK. Dreyer H. KramerJ. Wolpert La; C. B. van den Berg—S. Drirtian LiLi A. Vinkendr. Th. Ackerman Ml H. Bouwmeester—M. Kolnik 10. Middelburg II heeft kans op de titel. De spanning in de eerste klasse van de Z.S.B. is weer toegenomen. Terneuzen heeft er een concurrent by gekregen, en wel het tweede tiental van Middelburg. Geheel tegen de verwachting in, behaalden de Mid delburgse schakers een voorlopig 4LL4L£ geiyk spel tegen Zierikzee. Indien nu beide nog lopende afgebro ken partgen voor Middelburg H ge wonnen worden verklaard, dan zijn de Middelburgers kampioen. In het andere geval gaat Terneuzen met de titel strijken. Vlissingen I is in tussen het kind van de rekening ge worden en zal nu zijn plaats in de le klasse moeten verdedigen tegen de kampioenen van de tweede klas se A, B en C in een enkelvoudige promotie-degradatievierkamp. De stand is nu: Terneuzen I 5-8; Goes I 5-7; Mid delburg H 5—7; VUK I 5—3; Zie- rikzee 53; Vlissingen I 5-2. In de tweede klasse A werd de einduitslag van de wedstryd Souburg IVlissingen n na arbitrage der afgebroken partyen 64 in het voor deel der gastheren. Door deze ver rassende nederlaag zyn de kansen van de Vlissingers voor de bovenste plaats aanzienlijk gedaald. Middelburg III 2-4Koudekerke 3 -4; Vlissingen II 4-4; Souburg I 5-2. In de tweede klasse C werd de belangrijke wedstrijd Oostburg-Sluis- se Toren gespeeld. De voorlopige uitslag was 4L£3L4. Oostburg 3-6; SI. Toren 3-4; Bres kens 4-0. BRIDGE Bridgen voor het N.O.C. In het landelijk comité van aanbe veling voor „Conbrio" (Com. Neder land bridget voor de Olympiade) hebben zitting genomen de heren dr. W. Drees, minister-president, prof. dr. F. J. Th. Rutten, minister van O. K. en W., P. W. Scharroo. lid van het C.I.O., K. J. J. Lotsy, erelid N.O.C. en H. Levy, voorzitter van de Neder landse sportpers. X- De organisatoren van de Ronde van Nederland hebben medegedeeld, dat Kees Pellenaars zal optreden als „directeur sportlf" van de vijfde Ronde. TENNIS Tekort aan tennisbanen te Middelburg De Middelburgse tennisclub hield haar jaarvergadering In restaurant Wöhler onder leiding van ir, G. Kra nen. De secretaris ae heer A. Drost bracht zyn Jaarverslag tilt en ook de financiële toestand werd besproken, hoewel de penningmeester door ziek te verhinderd was. De vereniging telt 314 leden, van wie 85 senioren en 29 junioren. De vereniging heeft te kampen met een tekort aan speeltyden, waardoor thans reeds 24 namen op de wacht lijst geplaatst moesten worden. De financiële positie van de vereniging is door de hoge baanhuren, die de ge meente vraagt, niet gunstig. In het afgelopen jaar heeft men 250 inge teerd. Ook al door de ontoereikbaren- de accommodatie heeft men er van moeten afzien in Middelburg tour- nooien of districtskampioenschap te laten verspelen. Trainer v. Vliet zal ook dit seizoen zijn werk voortzetten- De vereniging hoopt intussen op een spoedige uitbreiding van de spcelge- legenheid door de gemeente Middel burg. Jaarvergadering district Zeeland K.N.L.T.B. Zaterdag hield het district Zee land van de K.N.L.T.B, de voorjaars vergadering te Goes onder leiding van dr. J. Spuymar. uit Vlissingen; Niet minder dan 28 afgevaardig den waarmede vrijwel alle clubs vertegenwoordigd waren gaven van hun belangstelling blyk. Het voox-stel van de Bondsraad om de bondscontributle voor seni orleden op 2 en voor juniorleden op 1 te brengen, ontlokte veel cri- tiek. De vergadering verzocht de heer A. Anneveld namens district Zeeland op de algemene jaarverga dering te Utrecht tegen te sfmmen en tevoren in een brief aar. de an dere districten van de K.N.L.T.B. om instemming met het Zeeuwse stand punt te vragen. Volgens voorlopige opgave zullen tenminste 22 teams aan de compe titie deelnemen, waarvan twee in de 2e klasse, vier in de 3e klasse en 16 in de 4e klasse. De districtskampioenschappen zul len te Terneuzen op de nieuwe ba nen van „Animo" worden gehouden en Domburg. Aardenburg-Oostburg en Hulst zullen open tournooien or ganiseren. Goes zal zich over het al of niet organiseren van een tournooi nog beraden. Middelburg moet het wegens ba- nengebrek nog steeds zonder tour nooi stellen. Oefenmeester C. P. van Vliet zal het komende seizoen ziin trr- a'ngs- werkzaamheden in Zeeland hervat ten. Algemeen organisator daarvan zal ir. E. A. Gastman zijn. MOTORSPORT De Beneluxronde. Voorbereidend werk begonnen. Het doorgaan van de Beneluxronde op Vrydag 25 en Zaterdag 26 Juli is thans zeker. De motor- en autoclub „Scheldegouwen" heeft de organisa tie van dit voor Zeeland zo belang rijk evenement met kracht ter hand genomen. Er hebben reeds besprekin gen plaats gevonden met de K. N. M.V., de K.N.A.C. en de Regionale Automobiel Club Zuid. De Benelux ronde zal geheel onder auspiciën van deze drie organisaties worden verre den. Na goedkeuring van het reglement zal dit door heel Europa worden verspreid. De Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, die ere-voorzitter van „Scheldegouwen" is, heeft zich bereid verklaard, het voorzitterschap van het ere-comité op zich te blijven nemen. Ook van de andere leden van het ere-comité is deze bereidverklaring reeds bin nengekomen. Het Comité Benelux zal eveneens wederom medewerking ver lenen. Tijdens de jongste ledenvergade ring van „Scheldegouwen" is het doorgaan van deze ronde vanzelf sprekend met enthousiasme ontvan gen. vooral omdat bleek, dat na de oplossing van de interne moeilijkhe den alle instanties en officiële per sonen zich weer bereid verklaarden hun medewerking te verlenen op zo breed mogelijke basis. De nieuwe secretaris, de heer P. Winkster te Middelburg, zal geen gemakkelijke taak krijgen, maar met de steun en de hulp van de lande- lgke organisaties op auto- en motor- sportgebied en de medewerking van talrijke officiële personen en instel lingen, zal het werk prettig zyn. Bo vendien is het voorbereidend werk begonnen voor de motorterreinkam- pioenschappen, die op 7 Juni worden gehouden. HANDBAL Marathon-dames wonnen van Walcheren. De uitslagen van de Zondag ge speelde handbalwedstrijden zijn: District Zuid tweede klasse dames: WalcherenMarathon 25; Olympus E.M.M. 2—0. 4:- De Zwitserse wielerbond heeft mee gedeeld, dat het wereldkampioenschap op de weg in 1953 te Lugaso wordt gehou- den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 13