NIEUWS UIT ZEELAND PREDIKBEURTEN WALCHEREN VREEMDELINGENVERKEER OP DE BEVELANDEN LIEP TERUG ZATERDAG 16 FEBRUARI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Mr. W. F. E. baron v. d. Feltz presideerde Tweede Kamer Zo groot was Donderdag de belang stelling voor de grondwetswijzigin gen, dat voor de avondvergadering van e TVeede Kamer dr. Korten- horst was afwezig ook de tweede en derde voorzitter niet beschikbaar waren, Dus kwam het oudste aan wezige lid de voorzitter vervangen. En dat was nu niet ds. Zandt of de heer Weiter, maar het Zeeuwse Tweede Kamerlid, mr. W. F. E. ba ron v. d. Feltz. Zweedse gezant bezoekt „De Schelde" Vandaag zal de Zweedse gezant in Den Haag, Z. Exc. J. de Lagerberg, een bezoek brengen aan het bedryf van de N.V. Kon. Mg. „De Schelde" te Vlissingen o.m. om het werk van het in aanbouw zijnde mailschip voor de Zweden-Amerlka-lijn te bezichti gen. Na het bezoek aan de werf biedt de directie van „De Schelde*' zijn gast een lunch in het Wooldhuis aan. Burgerlijke verdediging van het eiland Tholen Vrijdagmiddag kwam in Tholen de Kringraad Z. 5 van de burgerlijke verdediging voor het eiland Tholen bijeen. Aanwezig waren alle burge meesters van het eiland en de hee: J. F. J. van der Peyl, directeur Wa terleiding en A. F. Goedemondt, op zichter le kl. Provinciale Waterstaat Burgemeester L. A. Verburg van Stavenisse opende de bijeenkomst en herdacht de overleden Engelse ko ning George VL De begroting 1952 werd behandeld, die in ontvangst en uitgaaf sluit op f 7861.Het tekort over 1951 bedroeg ruim f 800.—. Tot hoofd vaan de dienst burgerlij ke verdediging voor het eiland Tho len werd benoemd de her J. F. J. v d. Peyl met terugwerkende kracht tot 1 Juli 1951 en tot waarnemend hoofd de heer A. F. Goedemondt met in gang van 1 Februari jj. DE WONINGBOUW. In de maand December van het af gelopen jaar kwamen in Nederland gereed 5416 nieuwe woningen. Voor Zeeland bedroeg dit aantal 145. Over het gehele jaar 1951 kwamen in Nederland gereed 58.666 nieuwe woningen, waarvan in Zeeland 1598. Middelburg LEZING VOOR NATUURKUNDIG GEZELSCHAP. De heer A. H. Wapstra uit Amster- dan heeft enige tijd in Stockholm op een natuurkundig laboratorium ge werkt in verband met onderzoekingen op het gebied van de kernphysica. Hij sprak daarover op een bijeenkomst van het „Natuurkundig Gezelschap", te Middelburg. Enkele onderwerpen werden uitvoe rig behandeld. Het scheiden van isoto pen bleek niet alleen van belang te zijn voor het vervaardigen van een atoombom, maar ook voor het ver krijgen van een zuivere lichtbron, waarvan de golflengte dienst kan doen als standaardlengte. Er werd ons dui delijk gemaakt welke omzettingen van protonen en neutronen er kunnen plaats hebben bij radioactieve ver schijnselen, terwijl tenslotte iets mee gedeeld werd over de verschillende methoden om transmutatie van de ele menten te bewerkstelligen en over de nieuwste opvattingen omtrent de op bouw van atoomkern. Vrouwenpolder PRAATAVOND. Te Vrouwenpolder hield de dorps kring van de Coöperatieve Landbouw- vereniging „Eiland Walcheren" een praatavond. De voorzitter, de heer H. Maljaars, sprak een openingswoord en heette in het bijzonder de beide sprekers van deze avond hartelijk welkom. De directeur der coöperatie, de heer H. J. Ikkink, hield een inlei ding over het gebruik van combines en de invloed daarvan op de kwali teit, de verwerking, de opslag en de afzet van de producten. Na zijn be toog beantwoordde spreker nog enige vragen. Hierna sprak de heer Lïjftogt over de Z.E.C.O.V.A., over aankoop en af zet van vee op coöperatieve grondslag. Na de pauze werden enige films ver toond, waaronder een over de Mars hall-hulp, waarvoor bij de aanwezi gen grote belangstelling bestond. Met een dankwoord aan de beide sprekers sloot de voorzitter de vergadering. Veere EH.B.O.-CURSUS. Te Veere is een cursus E.H.B.O. gegeven onder leiding van dr. M. v. d. Sluys. De cursus verliep succes vol en aan 13 cursisten kon het di ploma worden uitgereikt, namelijk: mevr. L. de JongeGeertse, mevr. M. de RoozeGeertse; mej. L. Ver- hage, mej. E. J. Merjers, mej. M. Slabber; zr. W. E. J. H. Magendans en de heren A. Geldof, C. Polderman, J. C. Vogelaar, W. Bliek, A. Ver maak, A. de Nood en R. Simons. RIJDEND CARILLON TE VEERE. De koude wind trotserend heeft de blinde beiaardier G. Roelofs op het rijdende carillon Don derdag een concert gegeven te Vee re. Er was goede belangstelling, want de bewoners van Veere luis teren graag naar klokkenspel. Na afloop van het concert werd aan de mannen van het rijdend carillon een kopje koffie aangeboden in de burgemeesterswoning. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen, 14 Febr. Ni- cierholm van Sfax. Vlissingen vertrokken, 14 Febr.: Nider- holm naar Svolvaer. Abro naar Bergen. Gepasseerd naar Antwerpen, 14 Febr.: Oldambt van Cuxhaven naar Gent. Quo Vadis van Shoreham naar Gent. Dagny van Snowland. Pasehol van Zee. Prins Alexander van St. John. Olive van Lon den. Saba van Par. Maraat V van Lon den. Ali-S van Londen naar Gent. 15 Febr.: Brouwersgracht van Rotterdam. Celebes van Rotterdam. Rapid van Rot terdam. Att-S van Rotterdam. Clotmilda H van Assens. Rijnkerk van Bombay Ar.r.a Henny van Zee. Gepasseerd van Antwerpen. 14 Febr. Deni naar Gothenborg. 15 Febr.: Flevo r.aar Rostock. ZONDAGSDIENST DOKTOREN. Te Viissingen is bij spoedgevallen te bereiken de heer L. P. Boone, arts, Badhuisstraat 30, tel. 2950. Te Mid delburg is te bereiken dr. C. F. Fru- mau, arts, Groenmarkt 17, tel. 2635. Te Veere, Serooskerke en Oostkapel- le is te bereiken de heer P. J. Bom, arts te Oostkapelle, Dorpsstraat 2, tel. K 1188—276. Te Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande is te be reiken de heer H. Frima, arts te Zou telande, tel. K 1186282. APOTHEKEN. Vlissingen: Apotheek A. J. v. Oc- kenburg, Walstraat 54, tel. 2010; Middelburg: Apotheek v. d. Harst, Korte Delft 12, tel. 2789. Vlissingen RIJDEND CARILLON OP BEZOEK Vrijdag kreeg Vlissingen bezoek van het rgdend carillon, dat thans Zeeland doorkruist om propaganda te maken voor de collecte, waarvan de opbrengst bestemd is voor de aan koop van het welluidend geschenk van Nederland aan de Verenigde Sta ten. Op tal van plaatsen in de stad ontlokte de blinde beiaardier vrolgke liedjes aan zijn op een vrachtauto ge monteerde klokkenspel. De belang stelling voor dit ongewone bezoek was uiteraard groot. Oostkapelle AFDELINGSVERGADERING A.N.B.B. Te Oostkapelle hield de plaatselijke afdeling van de Algemene Nederland se Bouwarbeidersbond een ledenver gadering in café Helmstrijd. Na ope ning door de voorzitter werd het woord gegeven aan de spreker van deze avond, de heer D. Immig, die sprak over „De betekenis van het sociaal fonds voor de bouwnijverheid". De lezing werd door de aanwezigen met grote aandacht gevolgd. Na af loop werden nog verschillende vragen gesteld, welke alle door- de heer Im mig werden beantwoord. Burgerlijke Stand NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Bevallen: D. CrucqWestveer, z.: W. Beekmande Pagter, d.; J. Moeris—Nieu- wenhuijse, d. MIDDELBURG. Bevallen: E. van Belzende Visser, d.; A. de MuynckJanse, d,; C. E. de Bree— O verwijk, z.; A. S. van Dalenvan den Bossche, z.; W. L. Lïjnbach—Roelse, z.: A. W. NeveMaas, cL; C. van Loonvan Moolenbroek, z. Ondertrouwd: A. J. Jansen van Ro- sendaal, 22 j. en H. Brugma, 21 j.; A. G Bakker, 2G j. en W. S. Maljers, 22 j. Overleden: E. Dingemanse, 65 j.; K. Poppe, 72 j,, geh. met K. Vader; H. Flier- man, 56 j., geh. met L. A. Kouwer; J. C. van Rlel, 64 j., geh. met L. de Jong; H, Couzijn, 65 j., geh. met E. Frank. Getrouwd: W. Kasse, 27 j. en A. Lorier, 21 J. Don, 22 j. en J. C. de Kuyper, 21 1. AAGTEKERKE. Bevallen: E. SimonseMaljaars, z. Officiële publicaties VLISSINGEN. KENNISGEVING. SLUITING MUSEUM. B. en W. van Vlissingen, brengen ter openbare kennis, dat het Museum aan het Bellamypark voor het publiek zal zijn gesloten van 16 Februari tot en met 1 Maart 1952. Vlissir .en, 15 Februari 1952. HINDERWET VLISSINGEN B. en W. van Vlissingen brengei. mge- volge de artikelen 6. 7 en 27 der Hinder wet ter openbare kennis, dat door hen aan Gedeputeerde Staten van Zeeland een verzoek is gericht om vergunning tot het oprichten van een composterings- bedrijf, waarin zullen worden geplaatst de navolgende electromotoren: 1 electro motor van 7,5 p.k. voor .het aandi'ljven van een wormwiel en luchteompressor; 1 electromotor van 3 p.k. voor het aan drijven van een grofvuilzeef; l electro motor van 50 p.k. voor het aandrijven van een raspmachine; 1 electromotor van' 10 p.k. voor het. aandrijven van een walsmachine; 1 electromotor van 2 p.k. voor het aandrijven van een schoepenrad en 3 electromotoren, elk van IV- p.k. voor het aandrijven van transportbanden in het perceel gelegen aan de Bosweg, ongenummerd; dat dit verzoek met de bijlagen, vanaf heden op de Gemeente secretarie (2e afdeling) ter visie zal wor den gelegd en dat schriftelijke bezwaren bij hun college kunnen worden ingediend. Op de veertiende dag na heden, zijnde de 26 Februari 1952 zal ten Gemeentehui ze. des voormiddags te 10.30 uur. gele genheid worden gegeven om bezwaren tegen het oprichten dier Inrichting in te brengen, terwijl daarbij zowel de verzoe ker als zij, die bezwaren indienen, In de gelegenheid worden gesteld déze monde ling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwa ren inbrengen, kunnen gedurende drie dagen vóór de 26 Februari 1932 ter Ge meentesecretarie (2e afdeling) van dc ter 2ake ingekomen schrifturen kennis nemen. Voorts zij er de aandacht op geves tigd, dat niet tot beroep zijn gerechtigd zij, die niet overeenkomstig artikel 7 der Hinderwet voor het gemeenlebestuui of één of meer zijner leden zijn versche nen, teneinde hun bezwaren mondelig toe te lichten. Vlissingen, de 12 Februari 1952. Twaalf arrestaties in botersmokkelzaak te Hulst In het Nederlandse douanekantoor te Clinge werd door Nederlandse en Belgischejustitie-, politie- en douane autoriteiten een confrontatie en ver hoor gehouden van dc Nederlandse en Belgische verdachten in een der grote botersraokkelzaken van Hulst Het ging hier om de affaire, waarbij voor enige weken een pantserwagen met enkele duizenden kg. boter in beslag werd genomen, die bij het woonwa genkamp op de grens van de gemeen te ClingeHulst strandde, van de zijde der bevolking bestond veel be langstelling voor deze confrontatie. De autoriteiten kwamen later in Hulst nog bijeen. Door arrestatie van verschillende Belgen is thans het to taal gearresteerden tot twaalf geste gen. De bekende wielrenner F. P. uit Kieldrecht, die ook in dit complot zat, is nog voortvluchtig, hij is vermoede lijk naar Frankrijk uitgeweken. LEZING OVER LAPLAND. Voor de afdeling Walcheren van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde sprak Donder dagavond de heer dr. W. J. Maan uit Amstelveen over zijn studiereis naar Zweeds- en Noors-Lapland. De heer Maan behandelde in zijr lezing ondermeer de plantengroei in de door hem bezochte landen en schet ste vervolgens het leven der bevol king. Spreker gaf in het bijzonder een duidelijk beeld van het bestaan der Lapse rendierhoeders. Op 27 Februari hoopt de afdeling haar jaarvergadering te houden. GESLAAGD. Voor het costumière-examen slaag den te Breda, de dames M. van Bel zen, I. de Muynk, B. de Nooyer en M. van Luyk uit Vlissingen en M. de Witte, J. Lampert, N. Polderman, J. en P. Riemens, P. v. Sluys, M. Wisse en L. Meyer uit Biggekerke en om geving. Als lingerie-coupeuse slaagde mej. N. de Nooyer. Geslaagd voor het examen derde stuurman grote handelsvaart, C. D. Wabeke, leerling der „De Ruyter- school" te Vlissingen. De heren NL P. dc Jager te Nieuw en St. Joosland en J. de Buck te Veere, slaagden voor het eindexamen fruitteelt- school, Wilhelminadorp. HOCKEY Inhaalprogramma voor de 2e klasse A De uitgestelde wedstrijden DES-Push n en Liberty-Zwart-Wlt in in de 2e klasse van de Kon. Ned. Hockeybond zijn voor aanstaande Zondag vastge steld. Beide wedstrijden zijn van groot belang voor de bezetting van de onderste plaats. Uit de 12 gespeelde wedstrijden heeft D.E.S. 11 punten, dat zich door een gelijkspel definitief buiten gevaar kan stellen; Liberty 10 punten, Zv/art-wit 9 punten en Push II 7 punten; Middelburg heeft 7 pun ten en er is geen wedstrijd vastgesteld voor de hoofdstedelingen. Push II en Zwart-Wit II zullen zich tot 't uiter ste inspannen en een kleine zege voor de beide bezoekende clubs is niet on denkbaar. In dat geval zal pas in de laatste wedstrijd de beslissing vallen van de onderste plaats. De Middelburg dames spelen thuis tegen Rapidity II uit Oss. FILMS VAN DE WEEK De Hartog's „Schipper naast God" verfilmd. Schipper naast God (Maitre après Dieu) van Louis Daquin. De Franse filmindustrie verrast ons deze week met een boeiende verfil ming van Jan de Hartog's bekende toneelstuk „Schipper naast God", het bewogen verhaal over de Nederland se vrachtbootkapitein, die in 1938 een aantal Duitse Joden krijgt te vervoe ren, met deze vrouwen, mannen en kinderen aan het zwei-ven raakt, de woede van zijn bemanning opwekt en tenslotte zijn geloof hervindt en door een wel zeer nobele daad de arme Joden in veilige haven brengt. Hoewel De Hartog's voorliefde voor sterke (soms te sterke) effecten dit uitste kende gegeven nu en dan wat ver zwakt, hoewel de rolprent een enkele maal iets te toneelmatig is, kan de totale indruk, welke de verfilming achterlaat, bevredigend genoemd wor den. Dat is wel voornamelijk te dan ken aan het krachtige, genuanceerde spel van Pierre Brasseur in de hoofd rol van die merkwaardige Hollandse zeerob Joris Kuiper. (Grand-thcater. Goes en Alhambra, Vlissingen). Papa Boem (Pappa Bom) van Lars- Eric Kjellgren. De in Scandinavië zeer populaire filmkomiek Nils Poppe, die ook in onze gewesten een geregelde verschij ning op het witte doek is geworden heeft een vervolg gebreid aan zijr- succesvolle „Soldaat Boem". Ditmaal ervaart hij, dat het leven van een echtgenoot en vader, nèt als het rats- kuch-en-bonen-bestaan, tot de zotste en rampspoedigste verwikkelingen kan leiden. Met zijn eigen dwaasheden brengt hij zelfs zijn huwelijksgeluk in gevaar, maar natuurlijk komt alles op zijn pootjes terecht en men verlaat ondanks het iets te nadrukkelijke van deze Zweedse humor toch geamuseerd de bioscoop. (Schouwburg, Middel burg). Tripoli van Will Price. Een onderhoudende, historische kleu renfilm over de strijd van de Ameri kanen tegen de Tripolitanen, een sma kelijke cocktail van spanning, roman tiek en avontuur, waarin Maureen O'Hara, John Payne en Howard Da Silva de hoofdrollen vertolken. (Elec tro. Middelburg). De verdwenen goudzending van William Witney. De zingende cowboy Roy Rogers weet als sheriff een misdadig complot te ontrafelen van lieden, die de vlieg tuigmaatschappij van een jonge knap pe vrouw kapot v.-illen maken. Hij vindt ook nog tijd om enige frisse liedjes ten beste te geven. In hetzelfde programma gaat een spannend vlie- gersverhaal. „Luchtpiraten", waarin Robert Livingstone en Mae Clarke de hoofdrollen vervullen. (Luxor. Vlis singen). Zowel in Middelburg als in Vlissin gen en in Goes wordt van Zondag af een filmreportage vertoond van de begrafenis van Koning George VI van Engeland. Advertentie STEEDS MEER gezinnen begrijpen dat hun belangen het beste gediend worden door de coöperatie. Sinds 1 Jan. 1952 traden ISO nieuwe leden toe Begrijpt uw belang en volgt het voorbeeld dat duizenden U gaven. Wordt lid en verbruiker van de Coöperatie „De Broederband" (u.a.) Vlissingen Middelburg WALCHEREN ZONDAG 17 FEBRUARI. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke: 10 ds. Theunissen, 2.30 ds. Witteveen; Arnemuiden: 10 en 2 ds. Wieman; Biggekerke: 10 ds. Witteveen, 2 ds. Theunissen; Domburg: 10 en 7 ds. v. Willenswaard; Gapinge: 10 ds. de Boer; Grijpskerke: 10 ds. van Win terswijk, 2.30 ds. Kalkman; Klevers- kerke: 2 ds. Otte; Koudekerke: 10 ds. v. Dijl (bev. ambtsdr.), 2.30 ds. Duik- stra, 10 Jeugdk.; 't Zandt: 10 ds. Duikstra (bev. ambtsdr.), 7 ds. van Dijl, 10.45 Jeugdkerk; Mellskerke: 10 en 2.30 dhr. Barnard; Oostkerk: 10 ds. v. Woerden, 5 Wiemun: Concert zaal: 10 ds. v. Voorst Vader, 7 ds. Don; Electro-bioscoop: 10 ds. Smits (Jeugdkerk); Nieuw- en St. Joos: land: 10 ds. Don, 2.30 ds. Pflnacker Hordijk; Oost- en West-Souburg: 9.30 en 11 ds. de Stoppelaar, 7 ds. Hartjes; Oostkapelle: 10 en 2.30 ds. Richard; Ritthem: 10 ds. Maas, 2.30 ds. Muller; Serooskerke: 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St, Laurens: 10 ds. Kalkman, 2.30 ds. v. Winterswijk; Veere: 10 ds, Otte; St. Jacobskerk: 10 ds. Hartjes, 5 ds. Witteveen; En gelse kerk: 9.30 voor jongeren; Noor derkapel: 9.30 en 10.45 ds. Klooster man; Havendorp: 10 ds. Muller; Vrouwenpolder: 2 ds. de Boer; West kapelle: 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek. ~iglise Wallonne. Middelburg: 19 is l'Eglise, mennc"" - Pasteur J. Risseeuw. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Veldhugzen; Domburg 10 ds. Pontier, 2.30 leesd.; Gapinge 9.30 en 2 ds. Spoelstra; Grgpskerke 10 ds. Goumare, 2 ds. Elshout; Koudekerke 9.30 en 2.30 dr. Bakker; Meli3kerke 9.30 en 2.30 ds. v. Nes; Middelburg (Hofplein) 9.30 ds. Veldkamp. 2.30 ds. Vogel; (Noorderkerk) 9.30 ds. Vogel, 5 ds. Spoelstra: (Lutherse Kerk) 7.15 ds. Streefkerk; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Ver schoor; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. Dercksen; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boon; Veere 10 en 2.30 ds. Streef kerk; Vlissingen -9.30 en 5 ds. v. d. Schaaf; Vrouwenpolder (Ned. Herv. Kerk) 9.30 en 4 ds. Elshout; West kapelle 10 leesd., 2.30 ds. Pontier. Geref. Kerk (Art. 31). Souburg 9.45 en 2.30 ds. Hordijk; vlissingen 8 en 16.45 ds. Hordijk. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2.30 en "7 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 ds. Rgkse; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 10 en 3 ds. Slagboom; Vlissingen 9.30 en 5 ds. de Vuyst. Ver. van VrUz. Herv. Middelburg 10.15 (Doopsgez. Kerk) ds. Teriet; Vlissingen 10.45 dr. Heering. Evang. Luth. Gem. Middelburg 10 ds. Johannes; Vlissingen 5 ds. Johan nes. Doopsgez. Gem. Middelburg geen dienst; Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. A post. Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Vlis singen (Kasteelstr. 5) 10 en 5 Evan gelist J. v. Bemmel. Leger des Heiis. Middelburg 10 Heil.samenk., 7.30 Verloss.samenk., o.l.v. luits. Ligtelijn; Vlissingen 10 Heil.dienst, 3.30 openl. samenk., 7.30 Verloss, samenk. o.l.v. Kapt. Ranse laar. Het Kruisleger. Middelburg 10 Wij- dingsdienst, 12 Zondagsschool, 7.30 Evang. samenk., o.l.v. Staf kapitein C. Bakker. Marktberichten VEILING „WALCHEREN 15 Februari. Aardappelen: Koopmans blauwe 13; Bintjes 11—11.70. Fruit: Golden Delic. 31—57; Goudrei- nette 36—49; Jonathan 25—49; Zure Bel lefleur 30; Zoete Armgaard 36; Cox Orange Pippin grof 36; Appels val en kroet 13—37; Forrellenpeer 50; Saint Re- my 4145. Groenten: Witlof 46—60; Prei 17—34- Peen kg. 13—18; Kroten kg. 11—26; Uien 1131; Spruiten 1268; Schorseneren 18. Rodekool 1013; Groene Savoyekool 16— 27; Glassladunsel 1.52—1.54; Glasancüjvie 93—1.00: Glasveldsla L02—1.31; Glassny sla 1.15—1.61; Koolrapen 2—7; Herfstra pen 13; Boerekool 13—20; Wittekool 11- 16; Gele Savoyekool 16. VEILING „ZUID-BEVELAND". 15 Februari. Groenten: Spruiten A 45 —53; idem B 23—37; Witlof A 51—59; idem (stek) 22—30; Rodekoo) 17; Groenekooi 7.50—22 Wittekool 11; Boerekool 25; Prei 19—34; Uien 24; Idem stek 4—11; Peen 20; Koolrapen 5—5.50; Knolselderij 21. Veldsla 45, alles per 100 kg.; Knolselde rij 19—23, por 100 stuks. VEELING TERNEUZEX. IC Februari. Bloemkool 1520; Rode kool 11—16; savoye 23—26; witte 8; peen 9—17; spruiten 4347; uien 24.. J en ontsmet Met waardebon voor JU&ÜfjG GOAL-voetbalfoto! DOE MEE AAN DE GOAL VOETBAlPRIJSVRAAG TE WEINIG MOGELIJKHEDEN De Belgen wensen op Zondag geopende winkels aan te treffen Het vreemdelingenverkeer op de Bevelanden is in 1951 teruggelopen. Dc aanvragen, vooral van de touri ngcarbedrjjven, waren veel minder, hetgeen zijn oorzaak vindt in de to weinig mogelijkheden, aldus deelt de secretaris van dc V.V.V. Zuid- en Noord-Beveland, de heer M. Haasdonk, in zUn jaarverslag mede. .Men moet het wat de massa betreft, in hoofd zaak hebben van onze Zuiderburen. Deze trekken het moest op Zondag en voor hen is een van de aantrekkingspunten: het open zijn van souvenir winkels c.d. V.V.V. richtte hiertoe een adres aan de üocse raad, dat later is ingetrokken. Er dreigde hiernit een politieke rel to ontstaan, hetgeen allerminst in onze bedoeling lag, aldus het verslag. WjJ hadden alieen dc realiteit onder ogen gezie.n Bovendien waren Middelburg en Vlissingen hierin reeds voorgegaan, zodat gemeend werd niet te mogen achterblijven. Een bespreking met de directies van de rederijen „Flandria" en ..Mlnlstei Lelie" te Antwerpen over het organ) seren van trips naar Beveland. stuitti eveneens af op het niet geopend zijr van bepaalde winkels op Zondag. He: was de bedoeling pl.m. 150.000 Belger naar deze streek te brengen. Daarbij heeft het vernieuwen van de Hoofdweg door Goes het vreemde lingenverkeer ook afgeschrikt. Of schoon niet anders mogelijk, geschied herschapen De bezoekers warden hier door bijna automatisch naar Walche ren doorgezonden. GEEN TE HOGE VERWACHTINGEN. Voor 1952 zullen ook geen aJ te ho ge verwachtingen mogen worden ge koesterd. Na een waarschuwing uit DAMM8N GOES TEGEN KENESSE. Voor de 2e kiasse A van de Zeeuwse Dambond wordt Zaterdagmiddag in hotel „Nieuw Goes" te Goes de be langrijke wedstrijd G.D.C. II. Goes te gen Renesse I gespeeld, welke de be slissing over het kampioenschap zal brengen. G.D.C. II behoeft slechts re mise te spelen om zich kampioen tr kunnen noemen. Renesse moet echter winnen om kampioen te worden. G.D.C. II heeft nl. alle 4 partijen ge wonnen en Renesse I heeft 3 partijeD gewonnen en 1 remise. OM HET DAMKAMPIOENSCHAP EERSTE KLASSE. De uitslagen van de laatste ronde van de wedstrijd om het persoonlijk damkampioenschap, eerste klasse, groep C. luiden; De VosVader 20; v. d. Berge v. Boven 02; MeermanKrijger 2— 0; Brasser—Overtveld 2—0; Coppool- se— Walraven 0—2. Hierdoor is de eindstand van deze groep: 1/2. H. Meerman en C. P. de Vos Middelburg, elk 14 pnt.; 3. A. Walra ven, Middelburg, 12 pnt: 4. P. Bras ser, Kleverskerke. 11 pnt.; 5. W. Krij ger, Arnemuiden, 9 pnt; 6. Joh. v. d. Berge, Middelburg. 8 pnt; 7/8. P. v. Boven. Nieuwdorp en J. Vader. Arne muiden, 7 pnt.; 9/10. P. Coppoolse Arnemuiden en H. Overtveld, Middel burg. 4 pnt. „Van„?e,ze Sroep komen Meerman, de Vos. Walraven en Brasser in de fi nale. SPANNING IN DE HOOFDKLASSE Te Goes werd voor de hoofdklasse van de Zeeuwse Dambond de met spanning tegemoet geziene wedstrijo G.D.C. I Goes en DJ.D. I, Vlissingen. gespeeld. Aan spanning heeft het niet ontbroken. Bij de gelijke stand t99) werd de partij C. van Biemen. Goes en Iz. Porrey, Vlissingen, afgebroken in gewonnen stand voor de Goese- naaJ- yiLssingen protesteerde echte, omdat Van Biemen niet genoteerd had Men is voornemens dit aan de protest commissie voor te leggen. Er loopt nog een protest van Middelburg I.inge diend in de wedstrijd D.I.D.. Goes. Verliest D.I.D. I. Vlissingen het pro- Middelburg, dan eindigen Middelburg I en G.D.C. I gelijk met 9 p. uit 6 partijen. Deze clubs zonden dan enkele beslissingswedstrijden om het kampioenschap moeten spelen. Er is dus nog voldoende spanning. De gedetailleerde uitslag van de wedstrijd tussen G.D.C. I, Goes en D. I.D. I Vlissingen. luidt als volgt: L. Anderson—Joh. de Smet 2—0; J. SmkeW. Heijdra 1—1; M. J. Jere- miasse—L. Goedbloed 0—2: R. Rijkse— O Hellinga 2—0; F. den Hertog—W Cijsouw 11; C. van BiemenIr Por ree afgebr. J. Behage—W. Maas 0—2; netr,P-k~?- jyia?s 1—1: J- Mange —O; Valkier 2—0; A. van Belsen—P v. Belzen 0—2. De wedstrijd D.I.D. I, Goes—Aagte kerke 1 welke eveneens te Goes werd gespeeld eindigde in een 11—9 over winning voor de thuisclub. KAPELLE 1—SCHELDE I 161. Te Kapelle werd voor de eerste klasse van de Z.D.B. een competitie wedstrijd gespeeld tussen Kapelle I en „De Schelde" 1 uit Vlissingen. welke werd gewonnen door Kapelle met 164. De uitslag is als volgt: C. v. d. SchraafJ. van S trien 1 1; Iz .op 't HofJ. Margs 20; C. van LiereM. Pieterse 20; J. J. GansemanJ. Koppejan 20; C. van OverloopA. Kerkhof 1—1; Chr KorstanjeJ. Wirtz 20; L. van WelP. Bosch 1-1; C. Blankenburgh J. Lens 20; C. Sulsters—W. Eng- berts 11; Jan MolR. Terpilowski 2—0. VISMIJN TË VEERE. 15 Februari. Export garnalen 535 kg.. 951.00; Bot 3 kg.; 25; Sardijn 3 kg.: 27. ciale en andere plaatselijke V.V.V. s een in het Vlaams gestelde foldei over Zeeland ontworpen, waarvan enkel'-; tienduizenden exemplaren in België verspreid zullen worden. Voorts wordt in het verslag de ge slaagde Bloesem sterrit langs de bloei ende boomgaarden en hel bezoek van een groep Zweedse studenten geme moreerd. Dank zij de medewerking van het oureau Gemeentewerken te Goes zal ot druk van een plattegrond bunnen worden overgegaan Verder werd in het verslag een oleidooi geleverd voor meer samen werking met de zusterverenigingen. Bij gezamenlijke actie kunnen de re sultaten des te beter zijn Tenslotte stelt de secretaris vast, dat de steun vooral financieel van belang hebbenden nog steeds zeer onvoldoen de is In het werkgebied der vereni ging zijn nog vele mogelijkheden, wel ke vaak niet benut kunnen worden, omdat een te eng begrip of de finan ciën dit onmogelijk maken. BOKSfcN Joe Louis trekt zich terug Joe Louis, die ongeveer 12 jaar lang wereldkampioen zwaargewicht is ge weest, heeft meegedeeld dat hij zich definitief uit de wedstrijdsport terug trekt. Hij zeide dat hij hiertoe beslo ten had na zijn nederlaag tegen Rocky Marciano op 26 Oct. jl. Max Schmeling is de enige bokser die door k.o. van Louis gewonnen heeft. Maar dit ge beurde toen Louis nog geen wereld kampioen was. Later nam Louis wraak door de Duitser in enkele minuten buiten gevecht te stellen. Louis is van plan in April en Mei nog enkele demonstratiepartijen te boksen, waarna hij weer zal gaan wer ken voor de International Boxing Club. Naar men weet is hij lid van de directie van dit lichaam. Nagekomen advertenties. Heden overleed tot onze droefheid ons ge liefd Dochtertje en Zusje KOBIE in de leeftijd van 5 jaar en 9 maanden. C .EVERSDLJK C. EVERSDIJK— DE BRuEKER'J CORR1E. KEES. ENA, VQJUS. RINUS Kapelle, 15 Febr. 1952 De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 18 Febr. ai s middags 12 uur Heuen overleed onz* geliefde Man, Vadei ehuwd- en Grootvadei DIRK JAKOBUS DE KOSTER drager van de Zilver er, Ere-Medaille verbonden aan de Orde van Oran je Nassau, in de ouderdom van ruim 61 jaren. A. DE KOSTER- BOUWENSL G. J. DE KOSTER F. DE KOSTER- VAN THOLEN P. H. VERBURG- DE KOSTEh L. A. VERBURG JANTJE Colijnsplaat. 14 Februari 1952 Voorstraat A 79 De teraarde- bes telling jal plaats hebben o; Maandag 18 Februaj 1952, des namiddags 2 uur. Geen bloemen. Serooskerke--Gapinge Alle grondgebruikers in deze gemeenten worden uit genodigd ter vergadering op Dinsdag 19 Febt., 7,30 uur 's avonds, café WEST- DORP. Sprekers: Ir. FRANCKE over cul tuur-technische werken, Ir. v. d. WERFF over herverkavelingswerken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3