NIEUWS UIT ZEELAND WALCHEREN legenda JEUGDIGE AMERIKAANSE WON EERSTE GOUDEN MEDAILLE ~CO//)f/d A VRIJDAG 15 FEBRUARI 1952 PROVINCIALE ZEBÜW8B COURANT A Aanbestedingen herver kaveling Walcheren Namens de Herverkavelingscommis sie Walcheren werd Donderdagmiddag in Middelburg aanbesteed het aan brengen van dek- en sluitlagen op een aantal landwegen in de Noord watering van de polder Walcheren met bijkomende werken. Het aantal inschrijvingen bedroeg veertien, hoogste was die der Noord- Nederlandse wegenbouwmaatschappij Utrecht met f 163.400 en laagste, die der Aannemingsmaatschappij Zeeland in Middelburg met f 139.900. Voorts werd aanbesteed het aan brengen van dek- en sluitlagen op een aantal landwegen in de West-wate ring van de polder Walcheren met bijkomende werken. Het aantal in schrijvingen bedroeg vijftien; hoogste Noord-Nederlandse wegenbouwmaat schappij Utrecht met f 175.700, laagste Wegenbouw Maatschappij Utrecht met f 143.200. Aanbesteed is verder het maken van landwegen in de Noords en West-wa tering van de polder Walcheren. Hier voor kwamen zeven inschrijvingen binnen: hoogste P. C. Zanen in Til burg het f 185.870, en laagste firma J. D. Janse. Colijnsplaat met f 147.300 Voor perceel 2: het dichten van een gedeelte tankgracht en een gedeelte watergang, loten en putten met bij komende werken in West-watering van de polder Walcheren, kwamen ne gen inschrijvingen binnen. Hoogste was die van J. van 't Verlaat in Hai- dinxveld met f 40.800, en laagste die van de firma J. D. Janse, Colijns plaat met f 19.700. NEVELSPUITTECHNIEK. De kring Zeeland van de Ned. Fruit telersorganisatie start dezer dagen met een tweede cursus in nevelspuit- techniek, waarvoor zich niet minder dan 65 personen hebben aangemeld De heer C. L. de Wilde zal de theore tische achtergrond van het vernevelen behandelen, terwijl ir. B. Vryhof de ervaringen met het vernevelen in Zeeland zal bespreken. Tenslotte zal ir. W. van Soest spreken over de eco nomie van het vernevelen. Aan deze cursus zijn voorts nog praktijklessen verbonden, welke verzorgd worden door de heren W. Philipse en G. Too- renaar. Middelburg DE GOEDE STAATSBURGERES. Over de vraag; „Hoe word Ik een goede staatsburgeres?" heeft mr. dr. N. Bolkestein te Middelburg een cau serie gehouden voor de plaatselijke afdeling van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen. Spreker be handelde eerst de staatsinrichting en daarna beantwoordde hij de vraag wat speciaal de vrouw kan doen om belangstelling te wekken voor de po litieke zaak. Wat het eerste betreft, zette mr. Bolkestein duidelijk uiteen, hoe ons land geregeerd wordt, hoe de wetsontwerpen door de Eerste- en Twede Kamer worden behandfeld enz. Spreker merkte op, dat wij hier door het lijstenstelsel geen grote politieke verschuivingen moeten verwachten. Na een uiteenzetting over de provin ciale- en de gemeentebesturen, con cludeerde spreker dat een wereld zonder politici niet mogelijk is. Bij de behandeling van het tweede punt voerde mr. Bolkestein aan, dat in ve le gevallen de vrouw door haar taak in het gezin er niet toe komt aan het openbare leven deel te nemen en in de regel geen tijd of interesse heeft voor wat er zich op politiek gebied afspeelt. Het politieke belang wordt dus geschaad, doordat de huisvrouw geen beroep heeft en zich uitsluitend bezig houdt met huishoudelijke za ken. Dit betreurde spreker, omdat in de practijk overduidelijk gebleken is, dat de vrouw wel degelijk geschikt is, om openbare functies te vervullen. Hij sprak dan ook de wens uit, dat de vrouwen zich in de toekomst meer beschikbaar zouden stellen voor be stuursfuncties en wees er daarbij op dat de politiek in werkelijkheid vaak mooier is dan men bij een oppervlak kige beschouwing zou geloven. „Poli tiek is het bevorderen van een goede gang van zaken in het algemeen en niet alleen het ijveren voor een spe ciale partij", aldus spreker. Aan de opvoeding tot staatsburger wordt nóch op school, nóch in het gezin veel aandacht besteed. Om de be langstelling voor dit onderwerp aan te wakkeren drong spreker er bij de vrouwen op aan meer politieke ver gaderingen te bezoeken en lering te trekken uit wat goede sprekers daar betoogden. De vrouw moet er volgens mr. Bolkestein in haar gezin op kun nen wijzen, dat wij als volwaardige staatsburgers in de maatschappij staan en dat wij allen persoonlijk ver antwoordelijk zijn voor het wel en wee van ons land. De presidente van de vereniging, mevrouw M. C. Ever- wijn-Behage, dankte de heer Bolke stein voor zijn interessante causerie, GEVONDEN VOORWERPEN. De Commissaris van Politie maakt be kend, dat in het tijdvak van 7 Februari tot en met 13 Februari 1952, aan zijn bu reau als gevonden zijn aangegeven de volgende voorwerpen: Enkele huis- of andere sleutels, ceintuur van regenjas, postzegels van 10 ct. en formulieren bui tenlandse pakketpost. muziekstuk, filter onderdeel van een auto, linker bruine motorhandschoen, geruite das. linker gla cé handschoen, linker want, paar licht blauwe wanten, shagdoos. ringetje met Ned. leeuw, step op luchtbanden, groen grijs geblokte sjaal, witte turnschoen. rechter grijs wollen handschoen, wit kin derwantje en zakje met boterhammen en herenrijwiel en fietsriempje. Voorts een paar dameswanten, gekleurd zakdoekje, pak draadnagels, muntbiljet van 2.50, blauw groene step op lucht- MIDDELBURG. Vandaag: Noorderkerlc: A.R. kiesvereni ging, dr. J. Schouten over „De poli. tieke toestand en onze taak", 8 uur: Electro: „Tripoli", 7 en 9.15 uur; Schouwburg-bioscoop: „Papa Boem". 8 uur; Van Benthem en Jutting: Ex positie Teun Gijssen en Hiroshige, 9 18 uur. Morgen: Schuttershof: Cabaret-avond ..'t Overschotje", 8 uur; Electro: als vandaag: Schouwburg-bioscoop: als vandaag; Van Benthem en Jutting: als vandaag. Zondag: Electro: als vandaag met extra voorstelling om 3.30 uur; Schouw burg-bioscoop: als vandaag, met ex tra voorstelling om 2.30 uur. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: „Schipper naast God", 7 en 9 uur; Luxor: „De ver dwenen goudzending" en „De lucht- piraten", (14 j.). 8 uur; Concertge bouw: Jubileumfeestavond Ambtena renbond, 8 uur; Scheldekwartier: Uit voering personeelsvereniging, 8 uur. ..iOrgen Alhambra: Als vandaag, 7 en 9 uur; Luxor: Als vandaag, 7 en 9 uur; Concertgebouw: Uitv. Li chaamsontwikkeling; Scheldekwar tier:: Als vandaag. _.-iidag Alhambra: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Luxor: Als vandaag, 3, 7 en 9 uur; Concertgebouw: Uitv. Rooms Toneel, „Fiedele-Knotse-Boem". 8 uur. banden, linker bruin glacé handschoen, achterbord van auto, bos sleutels aan ring, kindercape, zwarte roeiboot, ver chroomd rechthoekig herenpolshorloge, groen gevlamde vulpen, grijze want, bruin glacé dameshandschoen, blauwe kürderwant, linker zwarte rubberlaars, weekkaart Stoomtr. „Walcheren", bruine portemonnaie met inhoud. Deze laatste voorwerpen zijn bij particulieren in be waring. De adressen zijn verkrijgbaar aan het bureau van politie. Indien gevonden voorwerpen by particulieren worden of- gehaald, gelieve men hiervan kennis te geven aan het bureau van politie alhier. Vlissingen PASSER EN WANDELSTOK. Bij de politie te Vlissingen werden in het tijdvak van 6 Februari tot 13 Februari 1952 de navolgende voorwerpen als ge vonden gedeponeerd: Diverse wanten, enige sleutels, step, passer, bril. porte monnaie met inhoud, rijwielen. Voorts zyn inlichtingen te bekomen over de adressen alwaar de navolgende voorwet' pen zyn te bevragen: Enige wanten, ta bakspijp. hondenketting, zadeldek, ken tekenbord, beursje met inhoud, verschil lende handschoenen, tasknip met ketting, mutsen, ceintuur, huls van batterij, pas ser, 2 portemonnaies, vulpen, wandelstok, band van motorrijwiel, enige shawls, kin derpantoffel, sleutelbos, lcnót wol, en torhandschoen. O.- en W -Souburg OPENBARE VERKOPING. Woensdag-middag*werd in het café van de heer Verbeem te Souburg ver kocht een huis met erf en tuin a. d. Vrijburgstraat te Souburg ten over staan van notaris P. Loeff uit Mid delburg. Koper werd de heer J. de Witte Jzn. te Souburg voor 4100. Ritthem C.H.U.-KIESVERENIGING. De C-H.U.-kiesvereniging te Ritthem hield haar jaarvergadering. Na opening door de voorzitter en het ver slag van secretaris en penningmeester volgde het verkiezen van bestuurs leden. Bij de eerste stemming werden herkozen de heren: W. Cevaal Az., Joh. de Visser en H. C. A. Varel en bij de tweede stemming in de vacatu re van wijlen de heer W. Ovaa werd gekozen de heer W. J. Cevaal Pz. De voorzitter deelde mede, dat op nieuw een Toogdag te Middelburg zal worden gehouden. Besloten werd een prjjs in te zenden voor de te houden verloting op de Toogdag. Ook kwam men overeen om in het voorjaar iemand uit te nodigen tot het ver vullen van een spreekbeurt te Rit them. Nadat nog enkeleleden ge bruik hadden gemaakt van de rond vraag, sloot de voorzitter de vergade ring. HERSTEMMING. Tengevolge van het overlijden van de heer W. Ovaa en het vertrek van de heer L. C. de Visser moest in de Ned. Herv. Kerk te Ritthem een tus sentijdse stemming van notabelen plaats hebben. Bij deze stemming werd echter geen meerderheid ge haald. zodat een herstemming moet plaats hebben tussen de heren P. Da- niëlse, W. J. Cevaal Pz., P. Ovaa, P. C. Dieleman en Abr. Barentsen, wel ke de meeste stemmen verkregen. Biggekerke SCHIETVERENIGING GELIQUIDEERD Te Biggekerke kwam de in 1898 opgerichte schietvereniging „Nut en Genoegen" bijeen, teneinde te beslis sen over een voorstel tot ontbinding dezer vereniging, ingediend door het bestuur. Met algemene stemmen werd het voorstel van het bestuur aangenomen. De redenen van deze li quidatie zyn o.m. de financiële toe stand van de vereniging en het ver bod van het polderbestuur, de schiet baan, gelegen in de duinen nog lan ger als zodanig te gebruiken. Aan de aanleg van een nieuwe baan kan niet worden gedacht, gezien hoge veilig heidseisen worden gesteld. De secre taris de heer M. Kleinepier, gaf een uitvoerig verslag van de wederwaar digheden der vereniging van de op richting in 1898 af. De secretaris is de enige, die van de oorspronkelijke oprichters nog is overgebleven en heeft 50 jaar zijn functie vervuld. In de loop der tijden was hij er getuige van hoe de vereniging 48 medailles en twee wisselbekers verwierf. Na dit overzicht van de secretaris werd met algemene stemmen besloten, de be zittingen van de vereniging onder de leden te verdelen. Als blijk van waar dering werd aan de secretaris een der bekers van „Nut en Genoegen" en een zilveren medaille, destijds ont vangen van H.M. de Koningin, aan geboden. Men zal op de beker een passende inscriptie laten aanbren gen. Na een dankwoord van de heer Kleinepier aan de voorzitter, de heer P. de Lange, die 30 jaar in functie was, werd de vergadering gesloten. Wederopbouwpla'. Middelburg Het gemeentebestuur van Middel burg heeft van Z. E. de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting be richt ontvangen, dat het wederop* bouwplan bij diens besluit van 13 Fe bruari 1952 is goedgekeurd. Goes breid» riolering Jit en bouwt gymnastieklokaal De raad van de gemeente Goes be sloot tot het aangaan van een geld lening groot 282.000,4% bij de <Algemene Friese Levensverzeke ringsmaatschappij. Van dit bedrag zal 50.000 worden besteed voor grondaankoop, 98.000 voor uitbrei ding riolering, 45.000 voor een gym nastieklokaal in Goes-Oost en het restant voor woningbouw of even tuele straataanleg. Door de A.F.L. was als voorwaar de bij deze lening gesteld, dat de rente van een vroegere lening, die destijds was bepaald op 3%, zou worden verhoogd tot 47c. St. Laurens NED. CHR. BOUWARBEIDERS- BOND. De afdeling St. Laurens van de Ned. Chr. Bouwarbeidersbond hield haar jaarvergadering onder voorzit terschap van de heer P. Polderman. De afdeling, welke thans 18 leden telt, had een batig saldo van ruim 126.Zij verzilverde vacantiebon- nen tot een bedrag van bijna 3000. De heer P. Meliefste uit Middel burg sprak over het onderwerp „De vrucht van het offer". Alle leden ont vingen uit het ledenspaarfonds een stuk gereedschap. Zij gaven vervol gens een bijdrage aan het t.b.c.-fonds „Draagt elkanders lasten". De heer Meliefste sloot de vergadering met dankzegging. OPBRENGST COLLECTE. De collecte voor de stichting „Het vierde prinsenkind" heeft te Sint Laurens 33,79 opgebracht. Walcherens burgemeesters en secretarissen bijeen Bezwaren tegen ontwerp- straatverlicWingscont.act De Vereniging van burgemeesters en secretarissen van Walcheren, die Donderdagmiddag in hotel De Burg te Middelburg onder voorzitterschap van burgemeester J. L. Dreemans vergaderde, had, in haar midden ir. A. P. Lindenbergh van de PZEM. Deze gaf een toelichting op het ont werp voor een nieuw straatverlich tingscontract, door de PZEM met de gemeentebesturen af te sluiten. Momenteel Is de toestand zo, dat de gemeenten nieuwe straatlantaarns betalen, doch dat deze het eigendom worden van de PZEM. Volgens het ontwerp-contract zouden de gemeen ten de lantaarns in eigendom krijgen doch een bepaald percentage moeten betalen aan de PZEM. Dit percentage zou niet aflopend, doch blijvend zijn Aangezien tegen een dergelijke gang van zaken vrij veel bezwaren werden aangevoerd, zal de PZEM de ze regeling nog nader onderzoeken alvorens de kwestie bij de gemeente besturen aanhangig te maken. Een andere gast in deze vergade ring was de heer W. ten Haaf. ge westelijk secretaris van Bedrijfsho- reca. Deze zette uiteen, dat de werk zaamheden van Bedrijfshoreca zich van het privaatrechtelijk naar het publiekrechtelijk terrein zullen ver plaatsen, waardoor een samenwer king met de gemeentelijke overheid gewenst wordt. In de bijeenkomst werd voorts de klacht geuit, dat in toenemende mate schapen worden - doodgebeten door loslopende grote honden. Men kwam tot ae conclusie, dat de gemeenten hiertegen maatregelen kunnen ne men. Ter vervulling van de a.s. vaeatu- re-mr. H. van der Schuur in het be stuur van de Stichting Rusthuizen Walcheren werden voorgedragen1 de heer F. G. Sprenger. burgemeester van Oostkapelle, 2. de heer W. N. van Liere, burgemeester van Vrou wenpolder. Ter vervulling van twee vacatures in de commissie van toe zicht op de schooltandverzorging ten plattelande van Walcheren werden voorgedragen; vacature-jhr. ir. H. L OLYMPISCHE WINTERSPELEN BEGONNEN Duitsland in twee-persoons-bob practisch kampicei. Hoewel nog niet officieel geopend, zijn Donderdag de Olympische Win terspelen in de omgeving van Oslo begonnen met skiwedstrijden, waarbij de eerste gouden medaille ten deel 3an de 19-Jarigc Andre Mead Lawrence voor haar overwinning op het onderdeel reuzenslalom voor damcH. Na haar zege moest zjj voor tientallen camera's allerlei posen in nemen en omhelzingen ondergaan. Men was hier nog mee bezig toen do enige Nederlandse deelneemster, mevr. Prajoux-Bouma, teleurgesteld en zichtbaar ontmoedigd, met een zeer slechte tijd ah» 40ste eindigde. Z|j zal verder niet meer op de Olympische skiwedstrUden uitkomen. Mevr. Prajoux—Bouma startte voorlaatste. Zij liet lang op zich wachten en het was spoedig duidelijk dat het geen beste tijd zou worden. Zij reed inderdaad niet snel, doch de cadans was goed en met zelfvertrou wen ging zij op de laatste poortjes af Plotseling stond zij stil. Een van de de laatste vlaggetjes had zij niet in eenzelfde tempo kunnen nemen. Haai tijd bedroeg 3 min. 31 sec. Na aan komst bleek, dat zij boven in het bos gevallen was en dat kostte haar een minuut. Tweede werd de Oostenrijkse Dag mar Rom en derde de Duitse Anne Marie Buchner. TWEE-PERSOONS-BOB De wereldkampioenen Andreas Ostler en Lorenz Nieberl kunnen zich practisch Olympisch kampioen twee persoons-bob noemen. De Duitsers stortten zich tweemaal, veel risico ne mend op de overigens niet ongevaar lijke bobbaan van Oslo. naar beneden namen de 13 bochten scherp en soms met snelheden van 80 km., aldus zich een tijdwinst veroverend, welke hen eigqnhjk niet meer ontnomen kan worden in de-laatste twee ritten, die vandaag verreden worden. Na twee ritten had Duitsland de leiding, ge volgd door de Ver. Staten en de twee de ploeg van Zwitserland. VAN DER VOORT VLAGDRAGER. Niet Gerard Ma arse, maar Wim van Boogaert: 1. burgemeester Van Liere, j ^er Voort zal de Nederlandse vlag 2. burgemeester J. Bosselaar. van ^gen bij de opening der Spelen in Aagtekerke; vacature-mr H. v. d. h,el ,Blsle!?,t»,d"m- z,'n vad?r ls- even' Schuur: 1. de heer L. v. d' Hlele. se- als Wim Slijkhuis, naar Oslo gekomen cretaris van Veere, 2. de heer W. H. °.T\ "e prestaties van de Nederlandse v. d. Heide, secretaris van Meliskrr rijders te zien. Deze zyn inmiddels in Advertentie MANNEN, ER IS MAAR EEN GOLDEN MIDWAY Dat is nu al de roep van duizenden verwende rokers. En gelijk hébben ze! GOLDEN MIDWAY shag smaakt anders. De geur, het aroma, het geeft allemaal een volkomen nieuw rookgenot, hoefc 't niet zó maarte geloven, hoorGa één keer GOLDEN MIDWAY roken. Vast en zeker rookt u dan nooit meer anders dan GOLDEN MIDWAY. v. AY SHAG i. - RAAD N. EN ST. JOOSLAND Hoofdonderwijzerswoning mag niet gebouwd worden. De raad van Nieuw- en St. Joos- land kwam in vergadering bijeen on der voorzitterschap van burgemees ter F. S. K, J. Graaf van Randwijck. Bij de ingekomen stukken bevond zich een brief van Ged. Staten, inhou dende weigering van goedkeuring voor de bouw van een hoofdonder wijzerswoning, waarover de raad zijn diepe teleurstelling uitsprak. B. en W. zullen thans plannen ontwerpen voor de bouw van een woningwet woning voor dit hoofd. Besloten werd de salarisregelingen voor het gemeentepersoneel aan te passen aan het gewijzigde Toelagebestuit en een gelijke uitkering ineens te verlenen als voor het Rijkspersoneel toege staan is. De ziektekostenregeling voor het Rijkspersoneel werd van overeenkomstige toepassing ver klaard. Vastgesteld werden een nieu we kinderbijslagverordening en diver se pensioensgrondslagen. Besloten werd lid te worden van de Vereni ging voor Gemeentebelangen. Aan de Woningbouwvereniging werd een ex tra bijdrage verleend van 100. wegens gemaakte kosten voor de verlenging der rechtspersoonlijkheid dezer vereniging. Besloten werd voor de openbare lagere school gel den uit te trekken voor aanschaf fing van een handwerkkast en aan koop van nieuwe taal- en rekenboek jes. De omslagpremie voor de molest- verzekering van de Chr. lagere school werd uit de gemeentekas vergoed. B. en W. stelden voor een gedeelte rio lering van 70 meter onder aan dé" Molendijk geheel te vernieuwen, daar dit op instorten staat. Door. Bouw en Woningtoezicht werd een kosten- begroting opgemaakt aan de hand van het nieuwe rioleringsplan. De heren Polderdijk, Knuijt en Lukasse zouden liever zien dat het te ver nieuwen gedeelte werd uitgebreid tot aan de hoek van de Korte weg. Na enige discussie werd aldus besloten. De begroting 1952, die inmiddels door Ged. Staten werd goedgekeurd* werd dienovereenkomstig gewijzigd. Bij de rondvraag bracht de heer Pol derdijk ter sprake de verbetering van de toegangsweg naar de haven, en enkele onderhoudswerken aan de Oude dijk. De heer Knuijt besprak het door kinderen afgraven van de Molendijk, de verbetering van het Kaaidijkje en de verkoop van com post uit de zuiveringsinstallatie. B. en W. zullen aan deze zaken aan dacht besteden. De voorzitter bracht ter sprake de aan het licht gekomen gebreken aan de schoorsteen der nieuwe woning wet-woningen. Daar dit te wijten is aan de aannemers werd besloten de kosten van herstel niet voor rekening der gemeente te nemen. Daarna sluiting. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen, 13 Febr.Mar. cella van Duinkerken. Albers van Rot terdam. Jokurma van Antwerpen. West- land van Antwerpen. Cens van Antwer pen, Vlissingen vertrokken, 13 Febr.: Timor naar Zee. Avra naar St. Nazaire. Abro naar Bergen. 14 Febr.Westland naa Jarston. Cens naar Nantes. Gepasseerd naar Antwerpen, 13 Febr Corsica van Southampton. Westpolder v. Oporto. Eemstroom van Zeebrugge naai Vlaardingen. Willem Barendsz varf South ampton. Rotti van Amsterdam. Glashaven van Gothenburg. Gepasseerd van Antwerpen, 13 Febr.: Adm. de Ruyter naar Glasgow. Altair n. Rotterdam. Wilhelmina naar Bristol. Stry- pe naar Hamburg. Manta van Londen n. Gent. Gazelle naar Malmö. Oranjestad naar Amsterdam. Citadel naar Rostock. Zeeland naar Huil. 34 BILJARTEN BILJARTCOMPETITIE. Na een lange onderbreking weéti de Middelburgse biljartcompetitie weer voortgezet. Eendracht won met 42 van Cambrinus en A.B.C. met de zelfde cijfers van Poedelaars. De stand is nu: Cambrinus 54 33 1 A.B.C. 54 29 2 Poedelaars 54 25 1 Eendracht 54 18 2 Vrijdag wordt de competitie voort gezet met de wedstrijden Eendracht 2Cambrinus 2 en A.B.C. 2—Poede laars 2. NEDERLAAG TOURNOOI A.L.M. Het nederlaag tournooi, dat dooi de Biljartvereniging A.L.M. te Mid delburg georganiseerd wordt, werd voortgezet met de volgende wedstrij den: P. Nortier Verbeek J. Gabriëlse J. Remeijn W. Hendrikse Groense J. C. Gabriëlse H. Remeijn 75 32 15 2,34 2 58 32 9 1,81 0 75 45 15 1,66 2 58 45 6 1.28 0 65 40 10 1,62 0 75 40 9 1,87 2 73 44 10 1,65 0 75 44 8 1,70 2 DAMMEN SOUBURG H VERSLOEG ARNEMUIDEN. De uitslag van de competitiedam- wedstrijd ArnemuidehSouburg n was 7—13. De gedetailleerde uitslagen zijn: P. BrasserP. v. Sorge Wzn 1 1; J. PouwerP. de Wolff 2; niet opgekomenF. v. Eenennaam —2; P. VaderP. v. Sorge Cz. 0 -2; niet opgekomenC. v. Rijswijk 02; M. Kasse—J. A. Veenstra 2 0; P. CoppoolseK. Bouwers 11; J. Onderdgk—J. B. Koch 0—2; J. CoppoolseJ. Sinke 11; .W. Falet -E. Platje 2—0. MIDDELBURG I WON VAN SOUBURG I. Voor de hoofdklasse competitie van de Zeeuwse Dambond speelde Middelburg I tegen Soubui-g I. De uit3lag was M-D.C. ISouburg 114—6. W. BoogaardJ. van Eenennaam 20; J. L. Strooband Jr.J Groe- nevelt 20; J. Strooband Sr.P. v. Eenennaam 02; M. F. de Jonge A. de Pagter 2—0; P. Ph. de Ruij- terL. Leijnse 11; D. DavidseA. v. Sorge 20; H. MeermanM. J. Pluijmers 02; C. P. de VosL. Boschaart 20; J. BliekL. v. Soe- len 20; W. SemeijnP. de Wolff 1—1. SCHAKEN MIDDELBURG III VERSLOEG KOUDEKERKE. De voor de 2e klasse A van de Zeeuwse schaakbond gespeelde wed strijd Middelburg HlKoudekerke eindigde in een voorlopige 5-»-2 over winning voor de gastheren. De gedetailleerde uitslagen waren: L. J. WoudstraA. v. d. Heyden afg.; F. de BuyzerJac. de Witte 10; G. WoudstraChr. Schipper 10; K. HolsterJac. Wielemaker 01; J. A. VerdonkA. Marinusse 10; J. JoosseP. Boone afg.; K. van BelzenP. de Witte 1—0; J. M. de Koning—J. Stéutel 01; D. Faase D. Joziasse 10; F. de KlerkJac. Jansen afg. het plaatsje Ulleval aangekomen, waai zij, na het hijsen van onze drie kleur, zich hebben geïnstalleerd In de eenvoudige, maar prettige kamers in het Olympische dorp. VOETBAL WIJZIGING VOETBALPROGRAMMA. Uitgesteld werd de juntorenwed- strijd Mevo BIRenesse B L Voor Zondag werden uitgesteld: le klasse B: Groede IDomburg I en 2e klasse A: ROS III—Hansw. B. n. Ingelast werden le klasse A: Hansweertse Boys 1Vogelwaarde I en 2e klasse A: Hansweertse Boys HRCS IH. WIELRENNEN Maurice de Waele te Maldegem overieJen De oud-renner Maurice de Waele, winnaar van de Ronde van Frankrijk in 1929 en van vele andere wegwed strijden, is na een langdurige ziekte op 55-jarige leeftijd te Maldegem overleden. Zwitsers koppel won Zesdaagse te Gent De Zesdaagse te Gent is gewonnen door het Zwitserse koppel Bucher— Von Buren. Onze landgenoten Schul- te en Peters eindigden op de zevende plaats. BOKSEN RUIME PUNTENOVERWINNING VAN HANS CUBIG Donderdagavond heeft de Vlissing- se bokser Hans Lubig van D.O.S., in het kader van de kampioenschappen van Zuid-Holland en Zeeland te Dordrecht, een ruime puntenovenvin- ning behaald op de Hagenaar Van Aken. Maandag a.s. zal hij, evenals Henk Dik en Kees van de Gruyter in de halve finale uitkomen in Odeon te Rotterdam. KERKNIEUWS. DE KOMENDE GENERALE SYNODE DER NED. HERV. KERK. De Generale Synode der Ned. Herv. Kerk zal 2 April a.s. bijeenkomen ter bespreking van de zaken in be trekking tot het theologisch hoger onderwijs. Ook zal de verkiezing van een nieuw moderamen en van een breed moderamen moeten plaats vinden. HET ZEGEL DER HERENIGDE LUTHERSE KERKEN. Nu de beide Lutherse Kerken hier te lande herenigd zijn besloot de Evangelisch Lutherse Synode een nieuw kerkelijk zegel in te voeren. Daarvoor heeft men gekozen het oudste zegel der kerk, dat maar kort in gebruik was en in 1940 weer ontdekt werd. Het is een fraai en karakteristiek zegel, waarvan het randschrift in het Hollands luidt: „zegel van de Nederlandse gemeen ten, die de Augsburger' confessie toegedaan." Het zegel heeft de voorstelling van de lelie onder de doornen. De bloem wordt aan alle zijden omstrengeld, maar schiet schoon en sterk naar boven en bloeit omhoog in volle glorie, welk beeld is ontleend aan Hooglied 2 2. Het zegel werd in 1617 vervaardigd en "rijpt terug op de ongedeelde Lu- erse kerk in Nederland. De zegels, zowel van de Evangelisch-Lutherse als van de Hersteld Evang. Luth. kerk, zullen door de invoering van dit nieuwe zegel beiden verdwijnen. Officiële publicaties MIDDELBURG. HINDERWET. VERZOEJK OM VERGUNNING. B. en W. van Middelburg bregen ter openbare kennis, dat ter gemeente-secre tarie ter inzage ligt een verzoek met bij lagen van A P. Rotte, om ver gunning tot het plaatsen van een heet-water oven gedreven door een electromotor van 2\ï pk, in perceel Londensekaai 45. Op Woensdag 27 Febr. a.s., des voor- middags 10 iL, zal gelegenheid bestaan om bezwaren tegen inwilliging van dit ver zoek In te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij. die bezwa ren hebben, kunnen gedurende drie da gen, vóór het bovengemelde tijdstip ter secretarie der gemeente kennis nemen van de terzake ingekomen schrifturen. Middelburg, 13 Febr. 1952. MIDDELBURG. MEDEWERKING VERLEEND. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de raad in zijn ver gadering van 1 dezer besloot aan de Ver eniging voor Gereformeerd Onderwijs te Middelburg mèdewerking te verlenen in gevolge artikel 72 der L.O. wet 1920 tot het aanschaffen van 24 schoolbanken voor de school aan de Gravenstraat. Middelburg. 8 Febr. 1952. Marktberichten VEILING ST. ANN ALAND. 15 Februari. Uien middelsoort 30—29.60, VEILING SCHERPENISSE. 15 Februari. Uien middelsoort 29.60: drielingen 26; pïcklers 15.92. Aanvoer: 10 ton. VEILING ST. MAARTENSDIJK. 15 Februari. Uien gewone 30.30; drie lingen 26.60; pïcklers 16; stelt 8. Aan voer: 35 ton. Peen. export, 23. Aanvoer: 5 ton. Bintjes 11.30. Tarwe 23—23.50; gerst 35—38.50; haver 29—31; kt erwten 40—60; schokkers 4070; br. bonen 35— 42; koolzaad 55; maanzaad 105. Nagekomen advertenties. Heden overleed, zacht en kalm, te Groningen, onze lieve Moeder, Be huwd- en Grootmoeder TRIJNTJE CAROL, geboren KLOEK, in de ouderdom van 70 jaar. Fam. CAROL Kinderen en Kleinkinderen. Middelburg, 13 Februari 1952 Ver. v. Vryz. Herv. Vliss. Zondag 10.45, Eng. Kerk, dr. H. J. Heerlng.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 7