NIEUWS UIT ZEELAND ZEEUWSCH-VLA ANDFRFN JEUGDIGE AMERIKAANSE WON EERSTE GOUDEN MEDAILLE Wittel lêmiws-Vlaanderen VRIJDAG 15 FEBRUARI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Aanbestedingen herver kaveling Walcheren Namens de Herverkavelingscommis sie Walcheren werd Donderdagmiddag in Middelburg aanbesteed het aan brengen van dek- en sluitlagen op een aantal landwegen in de Noord watering van de polder Walcheren met bijkomende werken. Het aantal inschrijvingen bedroeg veertien, hoogste was die der Noord- Nederlandse wegen bouwmaatschappij Utrecht met f 163.400 en laagste, die der Aannemingsmaatschappij Zeeland in Middelburg met f 139.900. Voorts werd aanbesteed het aan brengen van dek- en sluitlagen op een aantal landwegen in de West-wate ring van de polder Walcheren met bijkomende werken. Het aantal in schrijvingen bedroeg vijftien; hoogste Noord-Nederlandse wegenbouwmaat schappij Utrecht met f 175.700, laagste Wegenbouw Maatschappij Utrecht met f 143.200. Aanbesteed is verder het maken van landwegen in de Noord- en West-wa tering van de polder Walcheren. Hier voor kwamen zeven inschrijvingen binnen: hoogste P. C. Zanen in Til burg het f 185.870, en laagste firma J. D. Janse, Colijnsplaat met f 147.300 Voor perceel 2: het dichten van een gedeelte tankgracht en een gedeelte watergang, loten en putten met bij komende werken in West-watering van de polder Walcheren, kwamen ne gen inschrijvingen binnen. Hoogste was die van J. van 't Verlaat in Hai- dinxveld met f 40.800, en laagste die van de firma J. D. Janse, Colijns plaat met f 19,700. NEVELSPUITTECHNIEK. 'De kring Zeeland van de Ned. Fruit telersorganisatie start dezer dagen met een tweede cursus in nevelspuit- techniek, waarvoor zich niet minder dan 05 personen hebben aangemeld De heer C. L. de Wilde zal de theore tische achtergrond van het vernevelen behandelen, terwijl ir. B. Vryhof de ervaringen met het vernevelen in Zeeland zal bespreken. Tenslotte zal ir. W. van Soest spreken over de eco nomie van het vernevelen. Aan deze cursus zijn voorts nog praktijklessen -verbonden, welke verzorgd worden door de heren W. Philipse en G. Too- renaar. Oostburg VERGADERING „ZECOVA" Dinsdagavond hield de afdeling Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen van de Coöperatieve Vee Aan- en Ver koopsvereniging, de Zecova, een ver gadering in Hotel dé Vuyst te Oost burg. De voorzitter, de heer D. Dekker, heette in het bijzonder de algemene voorzitter voor Zeeland van de Zeco va, de heer P. J. Bom, en de direc teur voor Zeeland, de heer M. de Bruyne uit Zuidzande, welkom. Uit het financieel overzicht bleek, dat de afdeling er goed voorstaat. De heren C. J. Almekinderen-Masclee en J. Haak werden in het bestuur herkozen. De contributie werd vast gesteld op 3 per jaar. De heer Bom gaf een overzicht over de gang van zaken. In 1950 heeft de Zecova 3500 stuks vee verkocht bij een geldomzet van 3% millioen gulden. In 1951 was dat 4300 dieren er ruim 5 millioen gulden. Voor 1951 was dat ongeveer 10 Vr- van de totale omzet van Zee land. Door de benoeming van een admi nistrateur zgn vele moeilijkheden op gelost. Hij bracht hulde aan de ac tieve districtsvertegenwoordiger voor West Zeeuwsch Vlaanderen, de heer L. Jansen van Rozendaal. Bij de rondvraag kwam de vee-ex port ter sprake. De heer M. de Bruy ne, die juist in Frankrijk was ge weest, was niet bijzonder optimis tisch. De export stagneert door het mond- en klauwzeer. Hij verwachtte, dat de keuring bij export aanmerke lijk zwaarder zal worden. Italië kan door de overstromingen nog niet opnemen, wegens veevoed seltekort. De Franse veterinaire dienst heeft geadviseerd de grens te slui ten, welk advies het Franse departe ment van Landbouw heeft opgevolgd. Een regeringsbeslissing is echter niet afgekomen. De Fransen zullen toch wel vee moeten aankopen, evenals de Italianen. Voor beide landen is het najaar de geschikste tijd om aan te kopen, daar dan de boeren geld hebben van de oogst. Hij achtte'het mogelijk, dat dit najaar- weer op be perkte schaal geëxporteerd zal kun nen worden. Als bijzonderheid deelde de heer de Bruyne nog mede, dat de Fransen Nederlands serum hebben ontvangen voor inenting van het Frans zwart bonte stamboek rundvee, daar zijzelf onvoldoende serum hadden. LANDBOUW COÖPERATIEF CENTRUM De derde voorlichtingsavond van het Landbouw Coöperatief Centrum te Oostburg welke Dinsdagavond in hotel de Vuyst werd gehouden, werd geopend door de heer D. Dekker, voorzitter van de Zecova West Zeeuwsch Vlaanderen, die speciaal de aanwezigen uit Noord Beveland en de alg. voorzitter, de heer P. J. Bom welkom heette. De heer J. Hof, se cretaris van het L.C.C. leidde de film in „Een veepl&ag aan banden", welke ce bestrijding van de runder horzel te zien gaf. Hierna kreeg de heer Bom het woord over „Coöpera tieve aan- en verkoop van vee". In Aardenburg ontstond door het werken van de heer Vorsterman van Ooyen de eerste coöperatieve aan koopvereniging voor kunstmest en veevoer in ons land. Eerst nadat Het Nederlands Landbouw Comité een oommissie voor aankopen had be noemd, kwam de zaak op gang. Dank zij het idealisme van li mensen uit de boerenstand, kwam het Centraal Bureau tot stand, dat na 50 jaar 400 plaatselijke verenigingen telde. Wat geeft echter het goedkoop aankopen, als het eindproduct, dus ook het vee, een te lage prijs oplevert. Vandaar het streven naar coöperatieve aan- en verkoop van vee. Spreker eindigde zijn boeiend be toog met een beroep op de boeren om zich goed rekenschap te geven van de voordelen van de coöperatie ve werkwijze. A.B.S. VERENIGING VERGADERING 'De Ambachtsschool te Oostburg hield Dinsdagavond in café de Vuyst haar algemene ledenvergadering on der voorzitterschap van de heer J. Mijs. De rekening en verantwoording en de begroting 1952 werden goed keurd. De heren ir. I. van Sandick, I. A. Brakman, beide te Oostburg en J. Trapman te Aardenburg werden in het bestuur herkozen. In de vaca ture Daansen werd de heer J. Baren- drecht gekozen. - Uit liet jaarverslag van de direc teur der school, de heer W. P. van de Beukei, bleek, dat nog niet be paald kan worden, wanneer de nieu we school in gebruik zal worden ge nomen, doordat stagnatie in de bouw is opgetreden. De dagschool tel de op 31 December 1951 131 leerlin gen, afkomstig uit 15 plaatsen in West Zeeuwsch Vlaanderen. De avondschool telde op die datum 85 leerlingen. Het agendapunt: verkoop van het oude gebouw, werd aangehouden tot cie volgende vergadering. In FEESTAVOND BOUW- ARBEIDERSBOND. hotel de Vuyst te Oostburg hield de afdeling Oostburg van de Al gemene Nederlandse bouwarbei- dersbond een feestavond voor de af delingen van West Zeeuwsch-Vlaan deren. Na een hartelijk welkom door de heer J. J. Leenhouts sprak de heer T. Bleeker, hoofdbestuurder in alge mene dienst. Deze hield een uitvoerig betoog, waarin hij wees op het werk van de bond en wekte op om op de goede weg te gaan en vooral ook de vrouwen steeds mee te nemen naar ontwikke- lings-bijeenkomsten, daar zij zo'n be langrijke taak hebben. Na deze rede voerde het A-Z Caba ret op de verkorte cabaret-revue „Er is altijd wel wat" van Jan de Kleyn met bijdragen van Henk Beerlage en Wiesje Defresne, met muziek van Jacq. Schutte e.a. Medewerkenden waren: Jan de Kleyn, Nel Brink. Jan Lemaire Sr.. Ton Wink, Henk Beerlage en Gerard in 't Veld. Van dit vlotte cabaret-programma noemen we speciaal: het prachtig en diep-menseljjk door Jan Lemaire Sr. voorgedragen „Branding" van Jan de Kleyn. De alleenspraak van de oude, half blinde, gewezen schipper van een reddingsboot tegen de branding, aan wie hij in de strijd om mensenle vens zijn eigen zoon verloren heeft, was zeer suggestief. Na de pauze kwamen er 2 bedrij ven van „Onder de pannen" van Wil lem van Iependaal. Deze aan de ra dioluisteraars welbekende belevenis sen uit hotel „Stoot je hoofd niet", werden vlot en geestig gespeeld door Janny van Oogen als Moeke Meule- mans, Nel Brink als Doortje, Jan Le maire Sr. als Krakepoot, Ton Wink als de Lord, ,Jan de Kleyn als Toon, Henk Beerlage in de dubbelrol van Kasper en een buitenman en Gerard in 't Veld als Lammetje. Ook het uitstekende pianospel van Gerard in 't Veld werkte mee om deze feestavond op hoog peil een suc ces te doen zijn. Een langdurig en hartelijk applaus uit de overvolle zaal dankte artisten en organisatoren voor deze avond. AANBESTEDING. De uitslag van de Woensdagmid dag gehouden aanbesteding te Oost- burg voor de sloop van de panden Weststraat 2 en 4 was: Hoogste bieder Weststraat 2, fir ma Hoornickx, Middelburg, 1055.-. Hoogste bieder Weststraat 4, fir ma Westdorp, Goes, 866. Laagste bod op elk pand 300. OPTREDEN ROB. GERAERDS In het kader van de opvoeringen, die het Jeugdtoneel geeft bracht Rob. Geraerds in het Ledeltheater te Oostburg voor de leerlingen van alle scholen voor voortgezet onderwijs in West Zeeuwsch Vlaanderen de première in Nederland van „Don Quichotte op de bruiloft van Kama- cho" als solo-toneel. De heer A. Hoolhorst, rector van het Koningin Wilhelmina Lyceum wees in zyn openingswoord op dit belangrijke feit en zeide, dat zo'n première grote concentratie van de spelers eist. Hy vroeg daarom de volle aandacht. Dit blijspel van Pieter Langendijk vergt wel enige litteratuurkennis van de toeschouwers en waarschijnlijk ligt daarom dit stuk wel wat hoog voor velen. Bovendien eist dit stuk, ook van de acteur, zeer veel. De opgave, om tien zeer uiteenlo pende karakters uit te beelden, is geen eenvoudige. Men moet dan ook bewondering hebben voor de wijze waarop Rob Geraerds deze taak vol bracht. Van de tien rollen vielen die van Meester Joachim, Vetlasoupe en Sanche Pr/ice het meest in de smaak. Ook de andere vertolkingen waren goed, alleen de damesrol van Quiterla viel wat uit de toon. Het was soms moeilijk het spel te volgen, vooral als verschillende stemmen elkaar snel opvolgden. Het verdient aanbeveling, het stuk van te voren, als het kan, in de litteratuurles te bespreken. Dit zal het genieten van het stuk ten goede komen. Al met al was het een geslaagde première en het mag een prestatie genoemd worden dat Rob Geraerds een zaal met ruim 400 jeugdige toe schouwers 2 uur wist te boeien. Het aandachtig gehoor en het welverdien de applaus Dewezen dit. IJzendijke DE REIZENDE BELAARD. Op zijn reis door Nederland zal de beiaard ook IJzendijke niet vergeten. Zoals bekend, zal H. M. de Koningin bij haar bezoek aan Amerika, een carillon aanbieden namens het Ne derlandse volk, uit dankbaarheid voor zijn bevrijding. Het carillon wordt Vrijdagnamiddag 15 Februari verwacht. Er heeft zich uit de ver schillende bevolkingsgroepen een co mité gevormd, dat huis aan huis zal collecteren. W ederopbou wplan Middelburg Het gemeentebestuur van Middt burg beeft van Z. E. de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting be richt ontvangen, dat bet wederop- bouwplan bij diens besluit van 13 Fe bruari 1952 is goedgekeurd. Goes breidt riolering jit en bouwt gymnastieklokaal De raad van de gemeente Goes be sloot tot het aangaan van een geld lening groot 282.000,k 4% bij de Algemene Friese Levensverzeke ringsmaatschappij. Van dit bedrag zal 50.000 worden besteed voor grondaankoop, 98.000 voor uitbrei ding' riolering, 45.000 voor een gym nastieklokaal in Goes-Oost en het restant voor woningbouw of even tuele straataanleg. Door de A.F.L. was als voorwaar de bij deze lening gesteld, dat de rente van een vroegere lening, die destijds was bepaald op Z%, zou worden verhoogd tot 4%. Cadzand COMITé „KLOKKEN VOOR AMERIKA" Dinsdagavond werd door de heer J. A. Leenhouts, burgemeester van Cadzand het plaatselijk comité „Klokken voor Amerika" geïnstal leerd. Het comité is als volgt sa mengesteld: J. J. de Keuninck-de la Gasse, voorzitter, de dames J. Adriaanse-de Neef en J. C. de Keu- ninck-Meij, de heren J. Dubois, Iz. Porreij, W. v. Acker en Fr. Dees, le den. Zaterdag a..s zal voor bovenver meld doel een geldinzameling wor den gehouden. St. Jansteen RIJWIELDIEFSTAL. Voor diefstal van een rijwiel ver oordeelde de politierechter te Mid delburg de vlasbewerker L. C. de W. te St. Jansteen tot een voorwaarde lijke gevangenisstraf van twee maan den, met twee jaar proeftijd en on der toezichtstelling van de regering. Walcherens burgemeesters en secretarissen bijeen Bezwaren tegen ontwerp, straatverlichtingscontract De Vereniging van burgemeesters en secretarissen van Walcheren, die Donderdagmiddag in hotel De Burg te Middelburg onder voorzitterschap van burgemeester J. L. Dregmans vergaderde, had in haar midden ir. A. P. Lindenbergh van de PZEM. Deze gaf een toelichting op het ont werp voor een nieuw straatverlich tingscontract, door de PZEM met de gemeentebesturen af te sluiten. Momenteel is de toestand zo, dat de gemeenten nieuwe straatlantaarns betalen, doch dat deze het eigendom worden van de PZEM. Volgens het ontwerp-contract zouden de gemeen ten de lantaarns in eigendom krijgen doch een bepaald percentage moeten betalen aan de PZEM. Dit percentage zou niet aflopend, doch blijvend zijn Aangezien tegen een dergelijke gang van zaken vrij veel bezwaren werden aangevoerd, zal de PZEM de ze regeling nog nader onderzoeken alvorens de kwestie by de gemeente besturen aanhangig te-maken. Een andere gast in deze vergade ring was de heer W. ten Haaf. ge westelijk secretaris van Bedrqfsho- reca. Deze zette uiteen, dat de werk zaamheden van Bedrijfshoreca zich van het privaatrechtelijk naar het publiekrechtelijk terrein zullen ver plaatsen, waardoor een samenwer king met de gemeentelijke overheid gewenst wordt. In de bijeenkomst werd voorts de klacht geuit, dat in toenemende mate schapen worden doodgebeten door loslopende grote honden. Men kwam tot de conclusie, dat de gemeenten hiertegen maatregelen kunnen ne men. Ter vervulling van de a.s. vacatu- re-mr. H. van der Schuur in het be stuur van de Stichting Rusthuizen Walcheren werden voorgedragen: 1 de heer F. G. Sprenger. burgemeester van Oostkapelle, 2. de heer W. N. van Liere, burgemeester van Vrou wenpolder. Ter vervulling van twee vacatures in de commissie van toe zicht op de schooltandverzorging ten plattelande van Walcheren werden voorgedragen: vacature-jhr. ir. H. L. Boogaert: 1. burgemeester Van Liere, 2. burgemeester J. Bosselaar, van Aagtekerke; vacature-mr, H. v. d. Schuur: 1. de heer L. v. d. Hiele. se cretaris van Veere, 2. de heer W. H. v. <L Heide, secretaris van Melisker OLYMPISCHE WINTERSPELEN BEGONNEN Duitsland in twee-persoons-bob practisch kampioen Hoewel nog niet officieel geopend, z\jn Donderdag de Olympische Win terspelen in de omgeving van Oslo begonnen met sklwedstrjjdcn, waarby de eerste gouden medaille ten deel aan de 19-jarige Andre Mead Lawrence voor haar overwinning op het onderdeel reuzenslalom voor dames. Na haar zege moest zy voor tientallen camera's allerlei posen In nemen en omhelzingen ondergaan. Men was hier nog mee bezig toen de enige Nederlandse deelneemster, mevr. Prajoux-Bouma, teleurgesteld en zichtbaar ontmoedigd, met een zeer slechte tyd als 40ste eindigde. ZU zal verder niet meer op do Olympische skiwedstrijden uitkomen. Mevr. PrajouxBouma startte als voorlaatste. Zij liet lang op zich wachten en het was spoedig duidelijk dat het geen beste tijd zou worden. Zij reed inderdaad niet snel. doch de cadans was goed en met zelfvertrou wen ging zij op de laatste poortjes af Plotseling stond zij stiL Een van de de laatste vlaggetjes had zij niet in eenzelfde tempo kunnen nemen. Haai tijd bedroeg 3 min. 31 sec. Na aan komst bleek, dat zij boven in het bos gevallen was en dat kostte haar een minuut. Tweede werd de Oostenrijkse Dag- mar Rom en derde de Duitse Anne Marie Buchner. TWEE-PEBSOONS-BOB De wereldkampioenen Andreas Ostler en Lorenz Nieberl kunnen zich practisch Olympisch kampioen twee- persoons-bob noemen. De Duitsers stortten zich tweemaal, veel risico ne mend op de overigens niet ongevaar lijke bobbaan van Oslo, naar beneden namen de 13 bochten scherp en soms met snelheden van 80 km., aldus zich een tijdwinst veroverend, welke hen eigenlijk niet meer ontnomen kan worden in de laatste twee ritten, die vandaag verreden worden. Na twee ritten had Duitsland de leiding, ge volgd door de Ver. Staten en de twee de ploeg van Zwitserland. VAN DER VOORT VLAGDRAGER. Niet Gerard Maar se, maar Wim van der Voort zal de Nederlandse vlag dragen bij de opening dèr Spelen in het Bisletstadion. Zijn vader is, even als Wim Slijkhuis, naar Oslo gekomen om de prestaties van de Nederlandse rijders te zien. Deze zijn inmiddels in Advertentie JAARVERGADERING „GEDULD OVERWINT" Het muziekgezelschap „Geduld Overwint" te IJzendijke hieid in ca fé „Au Porte d'Or" zijn jaarvergade ring. Uit de rekening en verant woording bleek dat de kas er niet te best voor staat. Ontvangen was f 1518,86, uitgegeven f 1717,62. Na delig saldo f 198.77. De aftiedende bestuursleden J. Dierlkx en A. Bruijnooge werden herkozen. Daar door de gemeente weer een afge vaardigde aan het bestuur wordt toe gevoegd, werd besloten het bestuur ook uit te breiden met een lid, geko zen uit de donateurs. Bq de stem ming behaalde de heer H, Wijffels 14 en de heer J. Willemsen 12 stemmen, zodat de heer Wijffels de belangen der vereniging in deze zal heipen be hartigen. Een renteloos voorschot ad f 100.werd uitgeloot. Bij de rond vraag informeerde de heer Marteijn wat er zal worden gedaan om het tekort weg te werken. De voorzitter antwoordde dat het in de bedoeling hiertoe ligt een tuinfeest te organi seren. De heer Suwijn informeerde ernaar waar moet geconcerteerd worden, nu de muziektent wordt ver wijderd. De burgemeester zeide dat de tent niet verdwijnt, doch slechts een 20- tal meters zal worden verplaatst Dit jaar zal het 50 jaar geleden zijn dat een lid van G O. zijn muzikale loop baan begon. Het bestuur memde dat men dit feit niet ongemerkt mag laten voorbijgaan. Voor de jongeren zal de gelegenheid worden geopend zich als leerling op te geven. BIJEENKOMST VROUWENVERENIGING De kortgeleden te IJzendijke opge richte vrouwenvereniging hield haar eerste bijeenkomst. De nieuwe ver eniging geniet een goede belangstel ling en telt thans 21 leden. Tot bestuursleden werden geko zen: mevr. Blomaard, presidente; me vrouw Reitsma, secretaresse; me vrouw Oele, penningmeesteresse; me vrouw Fcrtrey, algemeen adjuncte. Nieuwvliet BILJARTCONCOURS. Te Nieuwvliet werd in café Corne lls een biljartconcours gehouden, waarvoor grote belangstelling be stond. De uitslag was als volgt: 1. A. v. d. Lijcke; 2. J. v. d. Amee- le; 3. Jac. Legrand, allen uit Nieuw vliet; 4. Iz. Verplanke; 5. A. v d. Gezelle, beiden uit Oostburg; 6. D. Luteijn; 7. Iz. v. d. Ameele Johzn., beiden uit Nieuwvliet; 8. Th. v. d. Vijver, Zuidzande; 9. Th. Vermeire, Groede en 10. A. Versluis van Nieuwvliet. Als bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat de heer Van der Lijcke, enkele weken geleden tijdens het con cours bij J. v. d. Ameele, eveneens de eerste prijs behaalde. RAA9 ttRHEUZEN Lening voor industrieterrein Bij de aanvang van de Donderdag avond te Terne uzen gehouden raads vergadering, hield burgemeester mr. P. Teilegen een Nieuwjaarsrede, waarop wij nog nader terugkomen. De raad benoemde vervolgens tot onderwijzer aan de openbare ulo school, de heer A. Holvast uit Wier den en tot tijdelijk leraar aan de gymnasiale afdeling van het open baar lyceum de heer G. Tromp. Commissies tot wering van school verzuim werden gevormd voor de kom der gemeente en voor Sluiskil. Zonder hoofdelijke stemming wer den daarna voorstellen aangenomen tot wijziging van het algemeen amb tenarenreglement, tot wijziging van een perceel grond, tot aanvragen en aanvaarden van bouwvoorsehot en jaarlijkse bijdrage voor 15 arbeiders woningen en tot verlengen van 'n ver goeding 1951 en een voorschot 1952 voor een vakonderwijzer aan de Chr. school te Sluiskil. De geloofsbrieven van het nieuw benoemde raadslid, de heer A. C. S. van Breda Vriesman werden goedge keurd. Bij de rondvraag wees de heer H. J. Colsen op de onbevredigende toe stand bij de veerdienst Terneuzen Hoedekenskerke. De burgemeester zegde aandacht toe. De heer Colsen verzocht voorts nog een straat in Sluiskil naar oud-minis ter Lely te noemen. De heer M. van Liere bepleitte de totstandkoming van een publieke telefooncel. De raad besloot tenslotte nog een lening ter grootte van 224.000 te gen 3 en 3%% om te zetten in een lening groot 500.000 tegen 4.521 De 274.000, welke men daardoor ter beschikking krijgt zullen bestemd worden voor het rijp maken en ont sluiten van industrieterrein. BOND VAN AMBTENAREN. Door het Nederlandse Cabaret werd Woensdagavond voor de leden van de afdeling Oost-Zeeuwsch Vlaanderen van de Algemene Bond van Ambtena ren de speciaal ter gelegenheid van het eerste lustrum van deze bond sa mengestelde revue „Wij vieren feest" opgevoerd. Voor deze opvoering, die in het Concertgebouw te Terneuzen plaats vond. bestond flinke belangstel ling en de talrijke aanwezigen hebben kunnen genieten van een aantrekke lijk programma, dat onder leiding van André Carrell en Marianne van den Bergh op uitstekende wijze werd uit gevoerd en waarbij de verschillende sketches en zangnummers en vooral ook het optreden van Ad Veen met de Jan clavioline en de manipulator Hagoort veel succes oogstten. De avond werd geopend door de voorzitter van de afdeling, de heer B. Burger, waarna de bondsbestuur- der, de heer J. van Dijk, een propa gandistisch woord sprak. De heer van Dijk deed een dringend beroep op de leden, o^n tesamen een hecht bolwerk te vormen tegen de re actie, die, naar hij zeide, thans de kop opsteekt en hij vroeg aller me dewerking om het ledental op te voe ren en daardoor de A.B.V.A. sterker te maken. Hontenisse BOZE BUI KOSTTE 20. Wegens mishandeling van een ze kere Th. J. werd de automonteur J. A. B. te Hontenisse door de politie rechter te Middelburg veroordeeld tot 20 boete. B. had zich op J. boos gemaakt, doch wist niet waar om Breskens HET BEVOLKINGSONDERZOEK Het bevolkingsonderzoek op t.b.c. te Breskens, zal op Maandag 18 Fe bruari a.s. aanvangen. Het onderzoek zal geschieden in het gemeentelijke ontspanningsgebouw. Amsterdamse Beurs 13 Febr. 14 Febr. Nederland 1948 (3%) 86% 86% dito 1947 (3%) 3 84% 84 dito 1937 3 85 85% 96 Dollar-lening 1947 3% 95% Investeringscert. 3 89% 89% Nederland 196264 z.b. 88% 88% Nederland 1962—64 m.b. 88% 88% Nederland N.W.S. 2Va 69% 69% Ned. Indië 1937 A 3 89 89% Grootboek 1946 3 87 86% Nat. Hand. B 87% 87 Ned. Handelmij. 142% 143% AKU 149 149% Bergh's Jurgens 227 227 Calvé-Delft 115% 115% Centrale Suiker 167% 163% Kon. Ned. Hoogovens 145 144 Unilever 180% 180% Ned. Kabelfabriek 183 193% Philips 152% 153% Wilton Feyenoord 147% 147% Biliton 172 177 Kon. PetroL Mij. 287 287% Amsterdam Rubber 86% 83% H.A. Lijn 177 178 Kon. Paketvaart 121% 122 Ned. Scheepv. Unie 140% 141 Rotterdamse Lloyd 137% 137% Stv. Mij. Nederland 159 158% Handelsver. A'dam 94% 95% Deli Batavia Mij, 98% Deli Mij. 73% 74% Mid. Continental 79% 49% 80% Tide Water 49% Anaconda 54% 54% Bethlehem Steel 54% 54 General Motors 55% 5 Kennecott 92% 91% Shell Union 70% 73 Baltimore Spw. 18 het plaatsje Ulleval aangekomen, waar zij, na het hijsen van onze drie kleur, zich hebben geïnstalleerd in de eenvoudige, maar prettige kamers in het Olympische dorp. VOETBAL WIJZIGING VOETBALPROGRAMMA. Uitgesteld werd de juniorenwed strijd Mevo BI—Renesse B I. Voor Zondag werden uitgesteld: le klasse B: Groede IDomburg I en 2e klasse A: RCS HIHansw. B. II. Ingelast werden le klasse A: Hansweertse Boys IVogelwaarde I en 2e klasse A: Hansweertse Boys II—RCS Hl. WIELRENNEN Maurice de Waele te Maldegem overleden De oud-renner Maurice de Waele, winnaar van de Ronde van Frankrijk in 1929 en van vele andere wegwed strijden. is na een langdurige ziekte op 55-jarlge leeftijd te Maldegem overleden. Zwitsers koppel won Zesdaagse te Gent De Zesdaagse te Gent Is gewonnen door het Zwitserse koppel Bucher Von Buren. Onze landgenoten Schul- te en Peters eindigden op de zevende plaats. BOKSEN RUIME PUNTENOVERWINNING VAN HANS CUBIG Donderdagavond heeft de Vlissing- se bokser Hans Lubig van D.O.S., in het kader van de kampioenschappen van Zuid-Holland en Zeeland te Dordrecht, een ruime puntenoverwin- ning behaald op de Hagenaar Van Aken. Maandag a.s. zal- hij. evenals Henk Dik en Kees van de Gruyter in de halve finale uitkomen in Odeon te Rotterdam. KERKNIEUWS. DE KOMENDE GENERALE SYNODE DER NED. HERV. KERK. D,e Generale Synode der Ned. Herv. Kerk zal 2 April a.s. bijeenkomen ter bespreking van de zaken in be trekking tot het theologisch hoger onderwijs. Ook zal de verkiezing van een nieuw moderamen en van een breed moderamen moeten plaats vinden. HET ZEGEL DER HERENIGDE LUTHERSE KERKEN. Nu de beide Lutherse Kerken hier te lande herenigd zijn, besloot de Evangelisch Lutherse Synode een nieuw kerkelijk zegel in te voeren. Daarvoor heeft men gekozen het oudste zegel der kerk, dat maar kort in gebruik was en in 1940 weer ontdekt werd. Het is een fraai en karakteristiek zegel, waarvan het randschrift in het Hollands luidt; „zegel van de Nederlandse gemeen ten, die de Augsburger confessie zyn toegedaan." Het zegel heeft de voorstelling van de lelie onder de doornen. De bloem wordt aan alle zijden omstrengeld, maar schiet schoon en sterk naar boven en bloeit omhoog in volle glorie, welk beeld is ontleend aan Hooglied 2 2 Het zegel werd in 1617 vervaardigd en grijpt terug op de ongedeelde Lu therse kerk in Nederland. De zegels, zowel van de Evangelisch-Lutherse als van de Hersteld Evang. Luth. kerk, zullen door de invoering van dit nieuwe zegel beiden verdwijnen. Miss K.T. Spw. New York Cenlr. Spw. Pennsylvania 20% 20% North American 21% Rep. Steel 44% 44% 42% 42 Intern. Nickel 50% 50 De verkoopdruk der laatste dagen kwam vandaag tot staan. Contramine dekkingen brachten het koerspeü iets omhoog. Er scheen enige grond in de markt te 2tjn gekomen, nadat gisteren de koersen over de gehele linie tot een zodanig peil wa ren afgezakt, dat het algemeen ANP— CBS gemiddelde beneden de 140 was ge komen, op 139.33, hetgeen het gehele vorige Jaar niet het geval is geweest. Het vorige laagste niveau was 139,25 medio Juli 1950. Het hoogste niveau van 1951 was 162.82. Nagekomen advertenties. Heden overleed, zacht en kalm, te Groningen, onze lieve Moeder, Be huwd- en Grootmoeder TRIJNTJE CAROL, geboren KLOEK, in de ouderdom van 70 jaar. Fam. CAROL Kinderen en Kleinkinderen. Middelburg, 13 Februari 1952 Ver. v. Vrijz. Herv. Vliss. Zondag 10.45, Eng. Kerk, dr. H, J. Heerlng.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11