PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Premier V an Houtte beschuldigd van valse voo rlichting De Zeeuwse vissersvloot telt vele honderden schepen oc BILT Kantlijn FRANSE SOCIALISTEN EISEN UITSTEL TOT JUNI Vandaag 195e Jaargang - No. 38 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant Directie F van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn PI. verv.: W. Leertouwer en H. A Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw.t fr p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Donderdag 14 Febr. '52 ADVERTENTlEPKlJb Zt ct per mm. Mlnlmun p advertentie f 3.— Ing. mededelingen driemaal tartcL Kleine advertenties (max o rcgcUl van 1—4 regeU t L—- Iedere regel meer 20 cent „Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr. 359300 P Z.C. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr 50—60, tel 2355 4 lijnen Cb.gg. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr 63, tel 2475 (b.g.g 2228); Oostburg Flnlandstraat 2. telef. 16. Terneuren BrouwertJstt 2: Zierutzec- r. tiopcrasti C use NOG STEEDS RUMOER IN BELGISCHE KAMER Socialisten en liberalen verlieten Kamer en Senaat In een zeer rumoerige bijeenkomst van de Belgische Kamer van Volks vertegenwoordigers heeft Kamiel Huysmans (Soc.J, premier Van Houtte er Woensdag openlijk van beschuldigd een misleidende verklaring te heb ben afgelegd. De heer Van Eynde ging zelfs zo ver de premier voor leuge naar uit te maken en hem te beschuldigen van vervalsing van historische feiten De liberale Kamergroep, d ie zich uit protests tegen de samen stelling van de Belgische delegatie naar Londen tot na de begrafenis van koning George zal onthouden van deelneming aan de debatten, verliet de vergaderzaal, even later gevolgd door de socialistische leden. De socialist Van Eynde, verdedig de zich na de beschuldiging, door op te merken, dat in tegenstelling met de beweringen van de eerste minis ter, koning Leopold III in 1936 de be grafenis van koning George V heeft bijgewoond en pas twee jaar later een officieel bezoek aan Londen bracht. De huidige minister van Bin nenlandse Zaken, Paul van Zeeland was daarbij aanwezig en de heer Van Eynde concludeerde daaruit, dat de premier en minister Van Zeeland de Kamer dus opzettelijk hebben trach ten te misleiden. GROTE OPWINDING. Deze verklaring verwekte grote opwinding op de linkse banken en nadat de heer Fayat (Soc.) de rege ring had uitgenodigd een verklaring af te leggen, waarop niet werd inge gaan, riep hij uit: „Wat is dat voor een regering. Zij bedriegt de Kamer Minister Lieftinck heeft zo zijn tegenstanders en een der fel sten onder hen is de bekende Nijmeegse hoogleraar prof. mr C. M. G. H. Russel. Bij herhaling heeft deze de na-oorlogse financiële poli tiek aan een vlijmende critiek onder worpen en dezer dagen heeft hij in een lezing te Amsterdam over de be lastingheffing een vernietigend von nis geveld. Dit zou op zichzelf nog geen reden zijn om er uitvoerig bij stil te staan, ware het niet, dat prof. Russel be langrijke principiële aspecten naar voren had gebracht. Als uitgangspunt koo3 prof. Russel de stelling, dat na 1941 de belasting op de middelgrote en grote inkomens en vermogens een dusdanige hoogte heeft bereikt, dat er aan een redelij ke eis van rechtvaardigheid niet meer wordt voldaan. De grondwet gaat uit van de op vatting, dat alle burgers voor de wet gelijk zijn en bepaalt zelfs na drukkelijk, dat er op het gebied der belastingen aan geen enkel individu en geen enkele bevolkingsgroep een bevoorrechte positie mag worden ver leend. Welnu: prof. Russel beschuldigt de grote politieke partijen ervan, dat zij dit beginsel met voeten hebben ge treden. Hij herinnert er aan. dat mi nister Lieftinck herhaaldelijk heeft erkend, dat een belangrijk deel der belastingen niet uitsluitend of bijna uitsluitend strekt om de overheids uitgaven te dekken, maar om bezit en vermogen van bepaalde categorie- en burgers aan andere groepen over t.e dragen. Het Kamerlid Hofstra heeft daarnaast bepleit om aan be drijven, ter delging van belasting schulden, die hun betalingscapaciteit te boven gaan, de gelegenheid te ge ven aandelen aan de staat te ver strekken. Prof. Russel acht dit onduldbaar en betoogt, dat deze politiek op den duur voor ons volk noodlottig zal worden en reeds thans rampspoedige gevolgen heeft. Hij zeide dat de Katholieke en Her vormde kerk hebben geprotesteerd „tegen de exorbitante, belastingen, waardoor de inkomensbronnen voor de kerken en de instellingen van liefdadigheid uitdrogen en ontkerke lijking intreedt De staat pleegt al dus roof bij God". Sor. vervolgde aldus: „Te hoge be lastingen bederven de maatschappe lijke rangen én standen van boven tót beneden. Er zijn ten slotte geen rijken en armen, doch uitsluitend ar men. Niet alleen de te hoge tarieven, ook de slechte besteding der belas tingopbrengsten, de verkwisting in het staatsapparaat en de dictatoriale macht van de minister van financiën vernietigen de moraal van boven af". Tegen dit alles zou men gevoege lijk aan kunnen voeren, dat het niet alleen voor Nederland geldt. Het geldt overal. In Engeland, in Frankrijk, in AmerikaBij de be lastingheffing speelt inderdaad de sociale rechtvaardigheid een rol. En geen sterveling zal er over denken om de progressiviteit bij de belas tingheffing te veroordelen. Men moet de belastingpolitiek zien in het ka der van de tijd, waarin zij wordt toe gepast. En onze tyd is nu eenmaal een tijd, waarin overwegingen gelden en toestanden hun invloed doen ge voelen, die een halve eeuw geleden geen rol speelden. Prof. Russel evenwel komt met nog een verwijt aan de heer Lief tinck, een verwijt overigens, dat hem dezer dagen pok door het a.r. dagblad Trouw werd gemaakt en dat velen als juist zullen aanvoelen. Hij beschuldigt n.I. de minister van financiën er van, dat hij met opzet de belastinginkomsten te laag ta- en op een beschuldiging van verval sing van feiten, doet zij het zwijgen toe". Victor Larock (Soc.) verklaarde, dat de Belgische regering niet meer waardig is België bij begrafenis plechtigheden te vertegenwoordigen en Lefèbre (Lib.) betreurde het, dat de regering volhardt in haar houding, waardoor de vriendschap tussen En geland en België wordt geschaad. Na zijn verklaring verlieten socialisten, liberalen en communisten gezamen lijk de zaal. Ook in de Senaat hebben de socialisten en liberalen zich Woensdagmiddag teruggetrokken. 32 slachtoffers van lawines Het aantal slachtoffers van lawines in Oostenrijk bedraagt thans 32 doden, 12 gewonden en twee vermisten. In de provincie Salzburg zijn Woens dagnamiddag twee arbeiders bedol ven. Er bestaat weinig hoop hen levend op te graven. Radio zendt plechtigheden uit van begrafenis Koning George De plechtigheden bij de be grafenis van de Engelse ko ning worden Vrijdag a.s. door Hilversum uitgezonden. De eerste uitzending is te beluiste ren 's ochtends van ongeveer 10.20 tot 11.45 uur, alleen over Hilversum I. 'sr Middags zijn de plechtigheden tc volgen over beide zenders, van ongeveer 14.4516 uur. 's Avonds wordt de uitzending herhaald. Over Hilversum II van onge veer 19.35 tot 20 uur en over Hilversum I van 22.15 tot 22.40 -J Russisch kroonpretendent wil Sovjets verjagen Groothertog Wladimir Kyrillo- witsj, pretendent naar de Russische kroon, heeft in het West-Berlijnse blad „Der Tagesspiegel" een beroep gedaan op de Westelijke wereld, met geweld het Sowjet-regiem omver te werpen. De 34-jarige groothertog werd door zijn vader, groothertog Kyrill, een neef van de laatste Rus sische Tsaar, tot troonopvolger be noemd. Zijn laatste adres, voor zo ver te Berlijn bekend, was het kas teel St. Briac in Bretagne. Oost-Duitsland vraagt sluiting van vredesverdrag De Oostduitse regering heeft een boodschap gezonden aan de vier be zettende mogendheden waarin ver zocht wordt om een vroegtijdig sluiten van een vredesverdrag „met het oog op het grote gevaar voor de vrede" dat door de voorgenomen herbewa pening van West-Duitsland werd ge schapen. Het officiële Oostduitse nieuws agentschap AJD.N. meldt, dat de bood schap is gezonden aan de vertegen woordigers van de Sowjet-Unie, Enge land. de V-S. en Frankrijk te Berlijn na een buitengewone zitting van het kabinet waarin premier Grotewohl en de minister van Buitenlandse Zaken Dertinger het woord voerden. Voor een half millioen gulden aan aopelen naar Finland Het contingent van twee millioen gulden voor de uitvoer van Neder landse appelen naar Finland, is vol- g'eleverd. Daar deze twee millioen gulden vielen als contingent onder het Nederlands-Finse handelsver drag. De Finse regering heeft thans toestemming gegeven om voor een gulden appelen en. Samenstelling lijkstoet vormt een probleem Margaret moet voor huwelijk toestemming vragen aan haar zuster Ongeveer 80.000 mensen hebben Dinsdag en Woensdag koning George de laatste eer bewezen, voordat het stoffelijk overschot Vrijdag ten gra ve zal worden gedragen. De hertog van Windsor is gisteren in Ixmden aangekomen. Zijn moeder de 84-jarige koningin Mary zal de' begrafenis niet bijwonen, daar men het niet gewenst acht. dat zij zich die inspanning getroost. De 79-jarige ko ning Haakon van Noorwegen zal voor de derde maal een teraardebe stelling van een Engelse koning mee maken. Verscheidene andere konink lijke gasten zrjn inmiddels in Enge land aangekomen. Er zijn enkele moeilijkheden gerezen, in verband met de samenstelling van de stoet. Zo zou de hertog van Windsor als oudere broer van koning George in aanmerking komen om onmiddellijk achter de Koningin achter de lijkbaar te volgen, maar het is de vraag of h(j als ex-souverein van Groot-Brit- tannië voorrang moet hebben boven regerende koningen. Er rijst nog een andere vraag. Ko ningin Juliana die door Prins Bernhard vergezeld wordt en groothertogin Charlotte van Luxem burg vergezeld door prins-gemaal Felix zullen als regerend monar chen aanwezig zijn, doch het is nog niet bekend of zij in de stoet teza men zullen zijn met de mannelijke souvereinen of met de andere konin ginnen en prinsessen. Door de troonsbestijging van Eliza beth H doet zich thans de situatie voor, dat prinses Margaret, wanneer zij eventueel in het huwelijk zou wil len treden, hiervoor de toestemming van haar oudere zuster behoeft. Prinses Margaret zal niet in het huwelijk kunnen treden voor de kroning van de nieuwe koningin. Vader verdronken na aangifte van geboorte van zijn kind Maandag onderging het gezin van de heer R. O. te Hogersmilde uit breiding. De vader begaf zich naar het gemeentehuis om aangifte te doen en naar Dieverbrug om de fami lie er van in kennis te stellen. O. is echter niet naar huis teruggekeerd en toen men op onderzoek uitging, werd het stoffelijk overschot van O. ontdekt in de Drentse hoofdvaart, waarin het slachtoffer op zijn weg naar huis is verdronken. Twee kleuters verdronken te Tilburg Toen drie kleuters Dinsdagmiddag bij het Wilhelminakanaal te Tilburg aan het spelen waren, geraakte een van hen te water, en een tweede, dat wou helpen, eveneens. Het tweeling broertje van een van hen waarschuw de zijn auders, waarna men met dreg gen begon. Laat op de avond werd het stoffelijk overschot van de 3-ja rige Elly Meijer opgehaald. Van de 3-jarige Adrie van Zijl had men tot Woensdagmiddag nog geen spoor ontdekt. De vroegere premier Pléven zeide, dat de nieuwe ontwapeningscom missie der Ver. Naties niet voldoende waarborgen inhoudt om een verslap ping van de waakzaamheid te recht vaardigen. Generaal Koening (Gaul list) zeide. dat zijn partij voor de so- Ter ondersteuning van gestelde looneisen zyn de arbeiders van de Re- nault-fabrieken by Parijs in staking gegaan. Rondom de fabrieken is het tussen stakers ejn politie tydens demonstraties tot ernstige incidenten ge komen. Hier is een kijkje lu de Rne Yves Kermen. Arbeiders van de Renault-fa brieken bekogelen de politie-agenten, die dekking gezocht hebben achter een omgeslagen vrachtwagen, met stenen en andere projectielen. Stieren braken los in Carré In het theater Carré te Amsterdam ontstond dezer dagen grote consterna tie, doordat tijdens de repetities van de heer Adolf Strassburger twee Wa- tussi-stieren losbraken. Een der die ren vluchtte in de ruimte onder hef. toneel, het andere beest rende een em ployé van Carré achterna. Deze vluchtte naar de bcnedenfoyer, ach tervolgd door de stier, die door de grote consternatie van buffetjuffrou wen en portiers nog doller werd en in de gangen het een en ander ver nielde. WAT BETEKENT O.W.S.? Maar de tonnage is niet groot Op 31 December 1951 zijn alle vissersschepen van Zeeland geteld. Dat geschiedde uiteraard niet alleen in Zeeland, maar in geheel Nederland, want de dienst der visseryen te 's Gravenhage wilde precies weten hoe het met Nederland's bezit aan vissersschepen stond. Voor onze provincie is echter het meest van belang, dat er ook in Zee land is geteld. Nu heeft iedereen wel eens gezien, dat de vissersschepen merken dra gen, die him plaats van herkomst aangeven. Zo betekent A.R.M.: Arne- muiden, B.R.: Breskens. Maar wat denkt men van de letters O.W.S, op een Zeeuws vissersschip, van de let ters C.L.N., en van G.O.E.? Toch komen ze in Zeeland voor, xeert om zijn eisen doör te dryven. De totale opbrengst der belastingen heeft in 1951 1,8 milliard meer be dragen, dan de heer Lieftinck in September 1950 raamde. Desondanks heeft de minister zijn eis in de zomer van 1951 om 245 millioen extra belas ting te heffen doorgedreven met nieuwe te lage ramingen der belas tingopbrengst Dit is een ernstige beschuldiging. En met belangstelling zien wij daar om uit naar een officieel verweer. Prof. Russel is een deskundige op het gebied van belastingrecht en belas tingpolitiek. Het verwijt komt dus niet van de eerste de beste. Ons volk heeft er recht op, dat prof. Lieftinck zijn opvatting geeft tegenover die van zijn aanvaller. want Oost- en West-Souburg heeft ook vissersschepen in de vaart; C.L. N. betekent Clinge en G.O.E. is het kenmerk van de visserssvloot uit Goes. Er zijn niet minder dan 30 Zeeuw se plaatsen waar vissersschepen thuisbehoren en dus ook dertig ver schillende merktekens. DE DUITSE HKRBEWAPEN1NG Kabinet in spoedzitting bijeen De debatten In de Franse Nationale Vergadering hebben ook Woensdag weinig positieve resultaten afgeworpen. De socialistische fractie diende aan het slot van het debat een uiotle In, waarin de regering verzocht wordt vóór 1 Juni 1952 geen besluit te nemen in de kwestie van de Duitse her bewapening. In de motie wordt erkend, dat de „versterking van de vrije volken waarschijnlijk, onder voorbehoud van noodzakelijke garanties, een Duits deelnemen aan de Europese verdedigingsgemeensehap niet zich mee zal brengen". De motie spreekt zich uit voor een verenigd Europa en een Europees leger. Behalve opschorting van een besluit ten opzichte van de Westduitse herbewapening, vraagt de motie in de*tussentijd bespoediging van de herbewapening der andere Westelijke landen. cialistische motie zal stemmen. Zijn partijgenoot generaal Billotte sprak als zijn mening uit, dat de kwestie van Duitsland'» herbewapening niet dringend was. Alfred Coste Floret van de Republikeinse Volksbeweging steunde de regering. Hij noemde de Russische dreiging acuter dan de Duitse dreiging. De Franse minister van Landsver dediging Georges Bidault was een der laatste sprekers van het driedaags de bat. Bidault wees er op, dat de in stelling van een Europees leger risi co's voor Frankrijk meebrengt maar dat er een veel gevaarlijke toestand zou ontstaan, indien het huidige plap verworpen zou worden. Dat zou vol gens hem betekenen, dat Frankrijk de meerderheid van zijn buurstaten erkent en dat is iets. waarmede de Franse regering niet kan instemmen. „Het is voor de Westerse mogendhe den ondenkbaar in geval van een aan val op Duitse bodem te moeten strij den, terwijl de Duitsers slechts zou den toekijken, aldus Bidault. Premier Faure. die het debat sloot, zeide. dat hij weigerde te geloven, dat een Europese eenheid zonder Enge land tot stand zou kunnen komen. Frankrijk zou blijven pogen Engeland tot deelneming te bewegen. De regering kon het socialistische voorstel niet aanvaarden. Verdediging van Duitsland zonder de Duitsers achtte Faure ondenkbaar. Faure deed een beroep op de As- semblée, een resolutie aan te nemen, die de regering bij de aanstaande in ternationale conferenties in Lissabon en Londen niet in haar bewegingsvrij heid zou belemmeren. Te middernacht was premier Faure nog bezig te trachten steun van de so cialisten te krijgen voor een rege- fingsresolutie. In een van de com missiekamers van de nationale ver gadering voerde hij besprekingen met leiders van de socialisten, volksrepu blikeinen, radicalen en gematigd con servatieven. De socialistische fractie verwierp tenslotte met 27 tegen 25 stemmen regeringsvoorstellen voor een com promis-resolutie en besloot de eigen resolutie, waarin verklaard wordt, dat een beslissing over Duitse herbewa pening tot Juni dient te worden uit gesteld. te bandhaven. Hierna riep premier Faure het Franse kabinet in spoedzitting bijeen. MOTORVAARTUIGEN By de telling op 31 December j.l. is gebleken, dat in Zeeland totaal 514 vissersvaartuigen in gebruik waren met een tonnage van 8709. Het grootste aantal van die sche pen behoort tot de motorvaartuigen. Uit de Zeeuwse havens gaan regel- matig. 76 motorkotters op de vis- pine met 17en zo geleidelijk af- imnrr^t OQC o _l,,:_]„ij i neuzen 2 en 1, voor Philippine 2 en 10, voor Tholen 5 en 25, voor Veere 1 en 3, voor Wemeldinge 6 en 3, voor Vlissingen 1 en 3, en voor Zierikzee 1 3 en 7. Bovendien neemt van Tholen en Wemeldinge uit nog elk een stoom- vaartuig deel aan de visserij en zijn er in Zeeland nog 33 motorvaartuigen, die kleiner zijn dan 7 ton, bij de vis serij betrokken. ZEIL VAARTUIGEN Er nemen in Zeeland slechts 7 zeil- vaartuigen van meer dan 7 bruto-re- gisterton aan de visserij deel en 4 daarvan behoren thuis in Tholen. Kleinere zeil- en roeivaartuigen ge bruikt men nog in alle Zeeuwse vis sershavens. Totaal zyn er 160 in Zee land en Yerseke heeft met 41 het grootste aantal dezer soort vaartui gen. KLEIN EN GROOT De kleinste vissersplaatsen zijn Cadzand, Kortgene en Woiphaarts- dijk, die elk maar een schip in de vaart hebben. Yerseke staat wat aantal schepen betreft, bovenaan :het is de thuisha ven voor 181 schepen en scheepjes. Dan volgt Bruinisse met 44, Tholen met 42, Breskens met 36, Vlissingen met 29, Arnemuiden met 24, Temen- zen en Zierikzee elk met 18, Philip- Nieuw passagiersschip van type .jJieuw-Amsterdam" Schroot van „Volendam" voor de financiering er van De beslissing het schroot, afkom stig van het s.s. „Volendam" voor ex port vry te laten, ls genomen op grond van het feit, dat de opbrengst van d6 „Volendam" blyft gereser veerd voor de financiering van een nieuw te bestellen passagiersschip van het type „Nieuw-Amsterdam". Het grote belang, dat zowel uit een oogpunt van betalingsbalans, als van werkgelegenheidspolitiek aan de bouw van een dergelijk kostbaar schip is verbonden, wettigt een afwij king van het bestaande exportver bod, omdat het noodzakelijk is de Holland-Amerika Lijn in staat te stel len over zoveel mogelijk eigen midde len voor deze bouw te beschikken, aldus de minister van Economische zaken op de vraag van het Tweede- Kamerlid de heer Nederhorst, be treffende de uitvoer van het door sloping van het passagiersschip „Vo lendam" verkregen oud ijzer. vangst, 236 andere motorvaartuigen, dalend langs alle 30 thuishavens tot die groter zyn dan 7 brutoregisterton. aan Cadzand. De vissersvloot van Yerseke staat aan de spits met 17 kotters en 105 van de zo even genoemde motorvaar tuigen. Daarna komt Bruinisse met 12 kottere en 10 motorvaartuigen. Deze cijfers zijn voor Arnemuiden 2 en 21, voor Brouwershaven 1 en 2, voor Clinge 2 en 4, voor Graauw 1 en 5, voor Hontenisse 1 en 5. voor Ter- Wanneer we nog vertellen, dat de kleine zeilvaartuigjes gemiddeld an derhalf tonners zyn, de motorkotters 29 tonners, de grotere motorvaar tuigen 25 tonners en de kleine motor vaartuigen drietonners, dan hebben onze lezers een volledig beeld in cij fers gekregen van de Zeeuwse vis sersvloot. is het Valentijnsdag, de dag der liefdesverklaringen, zoals in Engeland nog gebruikelijk en het laatste jaar ook hier te lande weer geactiveerd; is het 50 jaar geleden, dat de Ned. R.K. Journalistenvere niging werd opgericht. Nederlandse baggervloot naar Brazilië Een.Nederlandse baggervloot van 26 schepen zal binnenkort naar Bra zilië vertrekken. Het Zwolse aanne mersbedrijf R. Boltje en Zn. N.V. heeft met de Braziliaanse regering een contract gesloten tot uitvoering van een reeks havenprojecten. Twee baggermolens, drie zuigers, drie sleepboten, twaalf bakken en drie drijvende bokken zullen in acht transporten naar Zuid-Amerika wor den verscheept. Dit zeesleepwerk ge schiedt door een Nederlandse firma. Op uitnodiging van het comité Jan van Rlebeeck" zal de heer H. Müllman, eigenaar van een aantal Amsterdamse draaiorgels, met een varr zijn mooiste exemplaren naar Kaapstad reizen, waar hij drie maanden zal blijven. In de Kloosterkerk te 's-Gravenhage zal Vrijdag a.s. om half elf 's morgens een herdenkingsdienst worden gehouden voor wijlen Koning Geore" V' Duits-Franse spanning moet verdwijnen Acheson wenst overeenkomst over Europees leger De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Acheson. heeft bij zijn bezoek aan zijn Britse ambtge noot. Eden. verklaard, dat de Duits- Franse spanning, die de vorming van Europese defensiegemeenschap belem meren. op de conferentie te Londen over het Duits vraagstuk opgeruimd dient te worden. Acheson heeft verder met klem verklaard het van belang te achten, dat te Lissabon overeenstemming wordt bereikt over het Europese le ger. Arrestaties onder P.T.T.- personeel De rijksrecherche heeft een einde gemaakt aan een reeks diefstallen en verduisteringen, gepleegd door PTT- personeeL Tien ambtenaren zyn se dert 1 Januari gearresteerd. Ook tien burgers zyn In arrest wegens het ver valsen ran cheques en spaarbank boekjes. Een van de gearresteerde ambte naren, die het beheer voerde over het PTT-kledingmagazijn in Amsterdam, heeft honderden overalls, overhem den, manchester kledingstukken, handschoenen e.d. verduisterd. Al de ze goederen verkocht hij. zelfs aan 'n collega, die hem moest controleren doch met hem samenwerkte om de malversaties te kunnen uitvoeren. Andere PTT-ers stalen kabels, geld uit de kas of pleegden andere kleine re diefstallen. Ook ontvreemdden zy geld uit aangetekende stukken. De rijksrecherche heeft in verband met deze diefstallen een aantal helers ver hoord. VERWACHT: VEEL BEWOLKING. Geldig tot hedenavond. Op vele plaatsen aanvankelijk nog nevel of mist Overigens half tot zwaar bewolkt met tydelijk enige sneeuw of regen. Meest matige wind tussen Zuid en West. In 't binnenland in de vroege ochtend lichte vorst. Temperaturen later oplopend tot en kele graden boven het vriespunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1