PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Belgische Kamers ontstemd over Boudewi jns besluit Geen vrije prrzen mogelijk voor de landbouwgronden DE BILT WAARSCHUWENDE WOORDEN KLONKEN IN FRANSE KAMER Vandaag 195e Jaargang - No. 37 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintljn- PL verv. W. Leertouwer en H. A. Boss hardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Woensdag 13 Fekr. '52 ADVERTENTIEPRIJS a ct per mm. Mtnimun p Advertentie t 3.— Ing mededelingen driemaa» Uriel. Kleine adverteoUea (ma* a regels; van 1—5 regel» f 1.Iedere regel meer 20 cent „BrlcvcD of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr 58—60, tel 2355 4 lijnen (b.g.g 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29. tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr 63. tel. 2475 (b.g.g 2228); Oostburg: Flnlandstraat 2. telef 16. Terneuren Brouwerijs» 2; Zicnkzee N tio»erq?n 26 OPPOSITIE VERLIET PROTESTEREND DE ZAAL Regering verslagen, doch treedt niet af De regering-Van Houtte is in de Belgische Kamer met 91 tegen 84 «temmen verslagen bij een stemming over België's vertegenwoordiging op de teraardebestelling van Koning George van Engeland. Zoals bekend, heeft koning Boudewijn besloten niet zelf te komen, maar z\jn broer Albert te zenden. De stemming in de Kamer, waarin de C.V.P. de meer derheid heeft, viel in het voordeel van de oppositie nit, doordat een aantal C.V.P.-leden niet aanwezig was. Enkele leden betoogden echter, dat de regering ontslag moest aanbieden, doch dat geschiedde niet, waarop de oppositie luid protesterend de zaal verliet. sing van de koning ongedaan te ma ken", aldus Deveze, die vervolgde: „Wij betreuren het echter, dat de re gering bij de besprekingen met de ko ning over deze aangelegenheid niet consequent geweest is en haar ont slag niet heeft genomen, toen de vorst bleef bij zijn besluit niet naar Londen te gaan. Nadat enkele beweringen waren ontzenuwd, als zou de stemming, die daarna volgde, reglementair niet juist geweest zijn, verliet de oppositie de Kamer. Na afloop van de 's avonds gehou den ministerraad werd een communi qué uitgegeven, waarin gezegd wordt, dat de eerste minister zijn collega's ontvangen heeft, om hen op de hoog te te brengen van het incident in de Kamer. Kamiel Huysmans (Soc.) verzocht in de vorm van een interpellatie de regering haar houding bekend te ma ken met betrekking tot de samenstel ling van de Belgische afvaardiging naar de begrafenis van koning George. Het feit, dat niet koning Boudewijn. doch prins Albert naar Londen gaat. heeft in brede kringen van de Belgi sche bevolking ontsteltenis verwekt. Huysmans onderstreepte in zijn uit eenzetting, dat alle landen door het staatshoofd vertegenwoordigd zullen zijn en slechts de Belgische koning afwezig zal zijn. Hij noemde dit be schamend voor de Belgen en een be lediging voor het Engelse volk. Hij zeide niet over de persoon van de ko ning te willen discussiëren, aangezien deze volgens de Grondwet onschend baar is en nog geen grote ervaring heeft. De verantwoording in deze pijnlijke aangelegenheid berust volle dig bij de regering. Tenslotte verzocht hij de regering koning Boudewijn te bewegen zijn houding te herzien. Hij raadde de regering echter aan, wan neer de beslissing definitief is, af te treden. BESLISSING TEGEN ZIN VAN REGERING? Premier Van Houtte wees er op, dat het gebruik niet toestaat, dat een koning zich voor een plechtigheid naar een ander land begeeft, waaraan nog geen officieel bezoek werd ge bracht. Deveze (Lib.) zeide, dat ook de koning van Zweden nimmer een officieel bezoek aan Engeland bracht, maar niettemin toch naar Londen gaat. „Wij hebben het vermoeden, dat de eerste minister deze zaak tegen zijn zm verdedigt en nemen aan, dat hij alles heeft gedaan om .de beslis- Maher Pasja kan rekenen op steun van Wafdistische partij Na lange beraadslaging met geslo ten deuren heeft de parlementsfractie der Wafdistische partij Dinsdag beslo ten, haar steun aan de Egyptische re gering van Ali Maher Pasja te blijven geven. De Britse militaire autoriteiten heb ben 50 man Egyptische hulppolitie in vrijheid gesteld. In totaal bevinden zich ongeveer 1300 man hulppolitie in hechtenis. Barricaden bij Renault-fabrieken COMMUNISTISCHE PROTEST STAKING IN FRANKRIJK MISLUKT. Het onder communistische leiding staande Franse vakverbond der C,G. T. had voor Dinsdag een 24 uurs-pro- teststaking uitgeschreven, omdat de regering een politieke demonstratie verboden had, waarmede de commu nisten relletjes, die op 12 Februari 1934 plaats vonden, wilden herden ken. Verreweg het grootste gedeelte der "Franse arbeiders staakte Dinsdag evenwel niet. In de omgeving van de Renault-fa brieken te Parijs wierpen de stakers barricaden op. Politie en republikein se garde werden bij het slechten hier van met zware voorwerpen bekogeld. Twaalf politie-mannen en gardeleden werden ernstig gewond. Het aantal gewonde stakers is onbekend. 54 per sonen werden gearresteerd. 8 milliard mark als bijdrage tot Europese defensie Een woordvoerder der Westduitse regering heeft Dinsdag medegedeeld, dat West-Duitsland verwacht een be drag van acht milliard mark te zul len bijdragen als aandeel in de kosten voor het op de been brengen van een Europees leger. Drie vooraanstaande NATO-des- kundigen hebben een bedrag van elf milliard mark als de West-Duitse bij drage aanbevolen. VERKLARING ONTLOKTE APPLAUS „Wantrouw de Duitsers, herbewapen Duitsland niet" Georges Heuillard, een radicaal van Rouen, wiens gezondheid door ge vangenschap In het kamp Buchenwald geruïneerd is, verzette zich Dins dag tydens het voortgezette debat in de Franse Nationale Vergadering fel tegen de Duitse herbewapening. Hij zeide: „Ik wens niet, dat mijn zonen en kleinkin&eren._aan de zijde strijden van de beulen van hun vader. „Ik zal spoedig sterven, doch laat mij eerst een waarschuwing tot u richten: Wantrouw de Duitsers altijd. Herbewapen Duitsland hlet. De meeste van m'Jn vrienden zijn dood, doch ik richt mij uit hun naam tot de Assemblee". De vergadering luisterde in volledige stilte. Een luid applaus begroette echter de verklaring. De minister van buitenlandse zaken, Schuman, begaf zich naar de spreker en drukte zijn hand. r Muziek yan Beethoven bij opening Winterspelen Aangezien nog geen beslis sing gevallen is, wat betreft het toekomstige West-Duitse volkslied zal bij het défilé der Duitse deelnemers aan de Olympische winterspelen de „Ode an die Freude" gespeeld worden, het lied van Schiller, dat Beethoven gebruikte voor het koor in de negende sym- phonie. Nederland's positie in E.B.U. sterk verbeterd De Organisatie voor Europese Eco nomische Samenwerking heeft een overzicht gepubliceerd van de credit- en debetposities der landen, die bij de Europese Betalings Unie zijn aange sloten. Nederland had in Januari een voordelig saldo van 98.7 millioen dol lar tegen een voordelig saldo van 43,2 millioen in December. Het had eind December een totale debetpositie van 23,1 millioen dollar die eind Ja nuari was veranderd in een totale creditpositie van 75.6 millioen dollar. België-Luxemburg, de grootste cre diteur in de Unie, heeft op het ogen blik een totale creditpositie van 639,6 millioen dollar. Levend kalf met afgezaagde poten op veemarkt aangevoerd. Een ergerlijk geval van dierenmis handeling heeft zich te Lunteren voorgedaan. Bij een exportslagerij te Barneveld werd een levend nuchter kalf ten verkoop aangeboden, waar van de beide achterpoten waren afge zaagd. Bij de veehouder H. te Lunte ren, waarvan het kalf afkomstig was, was een koe op abnormale wijze van twee kalveren verlost. Daarbij moest een veeverloskundige het ene kalf in stukken sniiden en van het tweede moesten de achterpoten worden door gezaagd, aldus „Trouw". Daar het kalf nog leefde en de vee houder zo min mogelijk schade wilde lijden, werd het kalf niet afgemaakt en in een zak naar Barneveld ver voerd. Tegen de wrede veehouder werd proces-verbaal opgemaakt. De socialistische oud-minister van defensie, Jules Moch, deed een be roep op de Franse regering, een nieuwe poging te doen om de mede werking van Engeland bij de oprich ting van het Europese leger te ver krijgen, ook al zouden hierbij zekere concessies ten aanzien van de macht van het boven-nationale gezagsor gaan moeten worden gedaan. Hg drong er tevens bij de regering op aan alle besluiten inzake Westduitse herbewapening tot aan Juni uit te stellen, teneinde de ontwapenings commissie der Verenigde Naties een eerlijke kans te geven. Moch, die zelf lid is van genoem de commissie, verklaarde uit ge sprekken met de Russische minister van Buitenlandse Zaken, Wisjinsky, de indruk te hebben gekregen, dat het mogelijk zal zijn het wederzijdse wantrouwen geleidelijk weg te ne men. Wanneer er te Lissabon een be sluit zou worden genomen ten aan zien van de Westduitse herbewape ning, zou dit, naar de mening van Moch, de ontwapeningscommissie tot volkomen machteloosheid doemen. Spreker was voorts van mening, dat, hoewel West-Duitsland gelijke rechten had gekregen in de kolen- en staalgemeenschap dit nog niet be tekent, dat dit land „het recht heeft overal onze bondgenoot te worden". „Wij zijn niet van plan zekere waar borgen op grond van de wapenstil standsovereenkomsten op te geven. Wij zijn evenmin bei'eid West-Duits- laiid als lid van het Noordatlantisch Pact te accepteren", aldus Moch. De radicale oud-minister van bui tenlandse zaken, Yvon Delbos, ver klaarde: „Wij moeten Duitse herbe- Koninklijke Marine vlagt Vrijdag halfstok. Op Vrijdag 15 Februari zullen in verband met de begrafenis van wijlen Z.M. Koning George van Groot-Brit- tannnië de varende schepen en wal- inrichtingen van de Koninklijke Ne derlandse Marine de vlag halfstok voeren van het tijdstip van vlaggen- Sarade tot het tijdstip van vlagneer- alen, terwijl Hr. Ms. binnenliggende schepen gedurende dezelfde periode de vlag en de geus half stok voeren. Amerikaans vlootbezoek aan Amsterdam Van 14 tot 21 Februari zullen de Amerikaanse torpedobootjagers U S S „Harold J. Ellison" onder bevel van kapitein-luitenant ter zee Raymond J. Koshliek en U S S „Stephen Pot ter", onder bevel van kapitein-luite nant ter zee J. H. Batcheiler jr., een niet officieel bezoek brengen aan Amsterdam. wapening niet aanvaarden omdat Amerika dit graag ziet, maar omdat een neutraal of ontwapend West- Duitsland onze veiligheid wegneemt en onze verdedigingslinies terug brengt naar de Rijn". NEDERLAAG De Franse regering heeft Dinsdag avond in de Nationale Vergadering een nederlaag geleden bij de stem ming over een procedurekwestie. Er werden 324 stemmen tegen een rege ring uitgebracht en 294 voor. Premier Edgar Faure had de As- semblée verzocht Zaterdagmiddag, Zondag en Maandag te vergaderen ter bespreking van begrotingskwes ties. Aanleg van vliegvelden in Nederland niet te langzaam Luitenant-gen.-vlieger I. A. Aler, chef van de luchtmachtstaf, heeft verklaard dat de uiterste bezorgd heid van de opperbevelhebber van de 'NATO-strijdkrachten over de lang zame vorderingen' in de aanleg van o.a. vliegvelden niet door Nederland wordt veroorzaakt. De chef van de Nederlandse Luchtmachtstaf zeide dit ter gelegenheid van de overdracht aan hem van het herstelde en uitge breide vliegveld Welschap bij Eindho ven. De herstelling en uitbreiding van Welschap is in slechts een half jaar gereedgekomen. Sigarenfabriek te Culem- borg geheel uitgebrand BRANDWEERMAN OVERLEED DOOR HART VERLAMMIN G. Maandagavond brak brand uit in een sigarenfabriek te Culemborg. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist de brand snel te bedwingen. Bij terugkomst in de kazerne deed zich een tragisch ongeval voor. Een der leden van de brandweer, de heer A. B. kreeg een hartverlamming en overleed ter plaatse. Enkele uren later werd de brandweer opnieuw gealarmeerd en wel voor groot alarm. Het geheel vrijwillige corps rukte uit, maar er viel weinig te redden; de gehele fabriek branddde uit. De belendende percelen wist men te be houden. Slager dwong zijn knecht tot meineed Dinsdag verscheen voor de Haagse rechtbank de slager E. K.. waartegen anderhalf jaar met aftrek werd ge ëist, omdat hij schuldig werd geacht aan het onder bedreiging uitlokken van meineed. Tegen K. was proces-verbaal opge maakt. omdat hij met twee knechts na sluitingstijd in zijn winkel had doorgewerkt. Hrj ontkende dit, maar na de zitting had een der knechts verteld, dat K. hem had bedreigd, op dat htj een onjuiste verklaring ten gunste van K. zou afleggen. De uit spraak is bepaald over veertien da gen. Hij wilde in Luxemburg radiodistributie oprichten Als zoveelste verdachte in de „mil- lioenenzwendel" verscheen voor de Haagse arrondissementsrechtbank de bijna 70-jarige koopman Van L., die een Rotterdamse assuradeur voor bij na 150.000 zou hebben opgelicht. Met dit geld zou Van L. in Luxem burg eén radiodistributienet oprich ten. maar de duizenden verdwenen in zijn eigen zak. De officier van justitie achtte oplichting zeer duidelijk bewe zen en eiste een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek. Nadat verdach te nogmaals had ontkend, bepaalde de rechtbank de uitspraak op 26 Fe bruari a.s. Verandering opbouwpiannen voor strijdkrachten goedgekeurd De militaire commissie van de NATO te Lissabon heeft de plannen goedgekeurd, volgens welke de op- bouwplannen-op-lange-termijn voor de strijdkrachten in Europa onder neraal Eisenhower veranderd zulTen worden. De commissie heeft echter besloten de raad van het Pact te waarschuwen voor de gevaren, welke zouden kunnen voortvloeien uit de vermindering van het aantal divisies, dat oorspronkelijk in 1954 bereikt zou worden. Drie rouwende koninginnen Bjj Westminster Hall wachtten drie koninginnen. Koning Elizabeth (links), Koningin Mary en de weduwe van Koning George, Koningin Moe der Elizabeth (rechts) op de aankomst van de lijkstoet. Het stoffelijk overschot van Koning George VI staat thans in Westminster Hall opge baard tot Vrijdag de teraardebestelling geschiedt. Prins Bernhard met Bc-atrix en Irene naar Helsinki? Er bestaan plannen voor een reis van prins Bernhard en de prinsesjes Beartix en Irene naar Helsinki ter bijwoning van een gedeelte van de Olympische Zomerspelen. Mochten deze plannen doorgang vinden, dan zullen de prins en de prinsesjes en hun gevolg omstreeks 26 Juli per vliegtuig naar de Finse hoofdstad vertrekken, waar dan het jacht „Piet Hein" reeds zal zijn ge arriveerd, aan boord waarvan zij ver blijf zullen houden. Geen officieel staatsbezoek aan Canada In verband met hofrouw Het officiële staatsbezoek, dat H. M de Koningin en Z. K. H. Prins Bern hard in April aanstaande aan Canada zouden brengen, zal geen doorgang kunnen vinden in verband met de hofrouw, die in Canada tot einde Mei wordt aangenomen. Hoewel officieel hierover nog niets vast staat üjkt het mogelijk, dat de Koningin en Prins Bernhard na be ëindiging van hun reis in de Ver. Sta ten enkele niet-officiële bezoeken in Canada zullen afleggen. Prinses Marijke zal „kleutsrklokje" aan haar moeder overhandigen Donderdagmorgen zal ten paleize Soestdijk het „kleuterklokje" uit het carillon, dat het Nederlandse volk aan het Amerikaanse zal schenken door prinses Marijke aan H. M. de Koningin worden overhandigd. Deze plechtigheid zal Donderdag a.s. te 12 u. 33 door de Avro worden uitge zonden. EEN WAARSCHUWING UIT ZEELAND. Grote gevaren voor de boerenstand De Stichting voor de Landbouw in Nederland heeft zich onlangs wat be treft de vervreemding van landbouwgronden zij het met de kleinst mo gelijke meerderheid uitgesproken vóór het vrij geven van de prijzen der landbouwgronden. Een van de vooraanstaande Zeeuwen op landbouwgebied, de heer C. Philipse, lid van Ged. Staten en o.a. lid van de Grondkamer, heeft op verschillende daartoe geëigende plaatsen hiertegen een ernstig waarschuwend woord laten horen. Het vrij laten van de prijzen zou z.i. vér strekkende financiële gevolgen voor de gehele Nederlandse landbouw heb ben, en ook voor de landbouwpolitiek der Nederlandse regering. Wij vonden de heer Philipse bereid zijn visie op deze zaak nader toe te lichten. Wanneer de landbouwgron den worden vrijgegeven, zouden de prijzen welke momenteel 2 a 3000 per ha. bedragen, onder invloed van de grote landhonger in Nederland, zeker oplopen tot 5 7000 per ha. Er zijn immers ongeveer 50.000 jon ge boeren, die met ongeduld wachten op de mogelijkheid om een gezin te stichten of zich een bestaansmoge lijkheid te scheppen. Hoe groot deze behoefte aan land wel is, kwam dui delijk tot uiting bij de laatste inschrij ving voor bedrijven in de N.O. polder. Er meldden zich 4800 gegadigden, terwijl er slechts een kleine 200 be drijven te verpachten waren. Een der gevolgen van een stijging der grondprijzen tot genoemd peil zou zijn, dat volgens globale bereke ning, 40 millioen aan Winstbelas ting in de staatskas zou vloeien, af komstig uit de beurzen van de land bouwende stand. Daarnaast mag niet uit het oog worden verloren, dat een stijging van de grondprijs grote in vloed zou hebben op de landbouwpoli tiek van onze regering. Immers alle pachtprijzen zouden omhoog gaan, en ook dat zou weer tot uitdrukking moeten komen in de prijzen der pro ducten voor de consument. BESCHERMING. Het is voor de gehele natie van be lang dat er een welvarende land- en tuinbouw is. Voor Zeeland als over wegend agrarisch gebied, geldt dit zeker wel heel sterk. De boeren zul len daarom beschermd moeten wor den. Na de eerste wereldoorlog be stond er voor de land- en tuinbouw een financieel zeer bevredigende toe stand. Vele pachters, vooral in Zeeuwsch Vlaanderen, konden toen voornamelijk van buitenlandse eige naren, hun bedrijf kopen. Door zuinig leven en hard werken hadden de boe ren hiervoor het geld ten dele ver gaard en voor de rest namen zij een hypotheek. Op ip het eind van de twintiger en in het begin van de dertiger jaren kwam echter de minder goede con junctuur. Vele boeren zagen zich toen gedwongen hun bedrijf weer aan de vroegere of een nieuwe eigenaar te verkopen, met gevolg, dat de zuur verdiende spaarcenten waren verdwe nen. DE TOEKOMST Naar de mening van onze zegs man, zou dit alles zich in de toekomst in veel erger mate kunnen herhalen. Trots dat zeker 70 van de verdien sten reeds door de fiscus werd afge roomd in de vorm van Vermogens- aanwasbelasting, heffing ineens en inkomstenbelasting, hebben verschil lende land- en tuinbouwers door de goede oorlogsjaren en daarna met de topjaren '49 en '50, een spaarpotje gevormd. Wanneer deze gelden in aanzienlijk duurdere grond worden gestoken, zouden de gevolgen bij een daling der conjunctuur hoogst ern stig zijn. Wellicht zullen tegen de beteuge ling van de grondprijzen bedenkingen rijzen van de zijde der landeigenaren. Inderdaad zijn de wet op het ver vreemden van landbouwgronden en het pachtbesluit twee wel zeer diep in grijpende maatregelen tegenover het eigendomsrecht. „Niemand zal ech ter kunnen ontkennen, dat deze wet ten zegenrijke gevolgen hebben", al dus de heer Philipse. Er wordt meer malen geklaagd dat de landeigenaar geen behoorlijk rendement krijgt van zijn kapitaal. Over het algemeen is het echter zó, dat voor gronden van goede kwaliteit en bij toepassing van de maximale pachtwaarde welke de Grondkamer op heden toelaat, zowel voor behuisd als onbehuisd land, een hoger rendement wordt verkregen dan vóór de oorlog het geval was'; hetgeen ook gewettigd is. Duizenden brokken langs de baar yan Koning George Laatste schikkingen voor begrafenis getroffen Terwyl „Big Ben" Dinsdagochtend acht slagen liet horen openden zich de deuren van Westminster Hall, waar koning George ligt opgebaard. Daarna brachten duizenden Britten de laatste eer aan de overleden vorst. Velen hadden de gehele nacht in de bittere koude gewacht. De grote ruimte werd slechts ver licht door zes reusachtige kaarsen. Op iedere hoek van de baar stond een officier van de elite-garde in rode uniformjas en een lid van de lijf wacht van de koning. Zij hielden de wapens naar beneden gericht. Aan de voet van de baar lagen twee kransen, een van Koningin Elizabeth en haar echtgenote en een van prinses Marga ret. In het eerste uur trokken 5000 mensen langs de baar. De straten bij Westminster Hal! waren voor het verkeer afgesloten. Tegen het mid daguur stonden naar schatting 15.000 mensen op straat te wachten. Een woordvoerder van de hertog van Norfolk, die de leiding heeft van de plechtigheden tijdens de rouwpe- riode en bij de begrafenis, heeft de Britten verzocht, zich voor en op de dag van de teraardebestelling zo on opvallend mogelijk te kleden. Op een kabinetsvergadering, onder leiding van premier Churchill, zijn de laatste schikkingen getroffen voor de begrafenis van koning George. Hr, Ms, „Van Kinsbergen" naar Nieuw-Guinea In de nacht van Dinsdag op Woens dag is Hr. Ms. fregat „van Kinsber gen" onder commando van kapt. luit. ter zee J. A. Agelink van Renter- ghem uit Den Helder naar Nieuw- Guinea vertrokken. Het schip, dat op 20 Maart te Sorong wordt verwacht, verliet Dinsdagmiddag de haven, maar moest wegens een kleine tech nische moeilijkheid terugkeren naar de rede van Den Helder. De „Van Kinsbergen" zal het fregat „Johan Maurits" aflossen. Er bevinden zich behalve de uit 170 koppen bestaande bemanning nog enige tientallen mari nepassagiers aan boord, die bestemd zijn voor de waünrichtingen op Nw.- Guinea, en voorts 40 adelborsten, die deze reis als practische oefening mee maken. A ...is het 500 jaar geleden, dat Jacobus H van Schotland, die in 1437 op 6-jarige leeftijd zijn vermoorde vader was opge volgd, graaf Douglas liet %'er- moorden, hetgeen een verwoe de oorlog veroorzaakte. De Spaanse regering zou de regering van Portugal verzocht hebben geen po gingen meer te doen Spanje te doen op nemen in het Atlantische Pact. Spanje zou de voorkeur geven aan de „drie hoeksoplossing" van een verbond met Portugal en de Ver. Staten. i VERWACHT: ZONNIGE PERIODEN. Geldig tot hedenavond. Veranderlijke bewolking met plaat selijk enkele sneeuw- of hagelbuien. Zwakke tot matige wind tussen Noord en West. Op de meeste plaat sen aanvankelijk nog lichte, en hier en daar matige vorst. Temperaturen overdag oplopend tot boven het vriespunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1