NIEUWS UIT ZEELAND Nieuv/s pezige- 2oo& MARKTBERICHTEN Wissel Zeeuws -Vlaanderen DINSDAG 12 FEBRUARI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „!n Dienst der Kerk" hitid vergadering te Middelburg Provincie Zeeland telt de meeste leden In hfet Hervormd Kerkcentrum te Middelburg; hield de Herv. Mannen- vereniging „In Dienst der Kerk" een zeer geanimeerde vergadering onder leiding van de provinciaal voorzitter, ds. A. W. F. Odé uit Goes. Deze las na een welkomstwoord enkele gedeel ten voor uit de Efeze-brief en ging bijeenkomst uiteen, namelijk meer be kendheid te geven aan het werk der organisatie in haar geheel en in het bijzonder op Walcheren. Er zijn in ons land 167 afdelingen met 1352 le den; in Zeeland de provincie met de meeste leden 23 afdelingen met 816 leden, waarvan 68 uit Midoel- burg, 116 uit Vlissingen en 213 uit Goes. De voorzitter merkte op dat op het fundament der Kerk, Jezus Chris tus. het werk voor de Kerk dient te worden opgebouwd en elk lid van „In Dienst der Kerk" een levende steen van dat Godsgebouw dient te zijn Hierna sprak ds. J. F. Wagener uit Zoutelande over de wijze, waarop in Zeeland het werk van „In Dienst der Kerk" moet worden opgebouwd. Spre ker constateerde met vreugde, da" de bevolking van Walcheren kerks ge zind is. Door zulk een kern van trouwe kerkgangers is het moge" ijk de zaak des Heren op te bouwen, al dus spreker. De Hervormde Kerk zal, wil zij waarlijk Kerk zijn. steeds de hervormende Kerk moeten zijn. Om tot bloei te geraken zijn experimen ten nodig en het verenigingsleven zal steeds van activiteit moeten getui gen. Ei: moet leven zijn in een Kerk, die bouwt aan haar toekomst, maar dit leven moet geen lawaai zijn, want dan kan de stem van God met ge hoord worden. "Het gaat niet om een groot ledental aldus spreker, maar om de activiteit van die leden. Hier na werd een aantal vragen gesteld. Een slotwoord werd gesproken dooi de heer J. Duvekot, voorzitter var de ring Zuid-Beveland en van le afde ling Goes. De vergadering werd be ëindigd met het zingen van Gez. 175 vs. 4 en dankgebed. ZFFIJWSCH-VLAANWREN GESLAAGD. Geslaagd voor diploma machine- schrijven: met 150 aansl. per minuut, mcj. Pie Dieleman, Oostburg en de heer Jacob van den Heuvel, Bres- kens; met 180 aansl. per minuut: mej. Betsie Luteyn, Groede: met 200 aansl. per minuut: mej. Nellie Allaart, Zuid- zande. Allen waren leerlingen van het in stituut Aalbregtse. PALESTINA EN HET ZIONISME. De heer S. P. Tabaksblatt, evange list onder het Joodse volk zal op ver schillende gemeenten in West Zeeuwsch Vlaanderen een inleiding houden over: „Het Zionisme en Pales tina heden ten dage". Genoemde le zing zal met filmstroken nader toege licht worden. Breskens AANBESTEDING. Het Architecten bureau Cijsouw te Breskens, heeft aanbesteed het bou wen van een woon- en winkelhuis aan het Spuiplein te Breskens. De'inschrijvingen waren als volgt: Metsel- en timmerwerk: Gebr. Maas, Breskens 17.700.P. J. v. d, Sande, Breskens 18.860.Met selwerk: Gebr. Vergouwe, Breskens 8500.—; Pleijte de Winde, Bres kens 10.490.C. Daansen Zn., Breskens 10.700.Timmerwerk: J. van Rooseveld, Breskens 7790. Fa. Cruson Brevet, Breskens 7100.Smeedwerk: Gebr. Rookus, Bresken 573.Loodgieterswerk Gebr. Rookus, Breskens 1989.L. Izebout, Breskens 2111.Schil derwerk: J. Carels, Breskens 1398.99; B. Keijmel, Breskens 1400.J. Basting, Breskens 1423.—; A. Provoost: Breskens 1447.Begroting 19.980. Laagste inschrijvers 19.560.99. KERKERAADSLEDEN NED. HERV. KERK. Bij de verkiezing van kerkeraads- leden voor de Ned. Herv. kerk te Breskens, werd de heer J. Overbeke gekozen als diaken en de heren J. van de Heuvel en J. van de VeldeVer- du ij n tot ouderlingen. Schoondijke COMMISSIE COLLECTE CARILLON. Ter voorbereiding van een collecte op Zaterdag 16 Februari in verband met de aanbieding van het Neder landse carillon aan de Verenigde Sta ten, stelde de burgemeester van Schoondijke een commissie samen, bestaande uit de volgende ingezete nen de heer P. W. Toesseint, voor- zittei', de dames wed. J. Ramondt Weijns en T. Verduijn, de heren J. D. Dekker, J. Fremouw, Aug. Termont en A. J. Versprille-Lucieer'. OUDE HUIZEN VERDWIJNEN. Twee oude huizen aan de Dorps straat te Schoondijke, die niet ver woest werden en sedert het begin van de herbouw het straatbeeld ontsier den, vallen thans onder de slopers hamer, zodat de bestrating aan die zjjde van de Dorpsstraat binnenkort een aaneengesloten geheel zal vor men. Ook in de Fabrieksstraat zullen nog een paar huizen opgeruimd wor den. De laatste panden, die thans nog het nieuwe Dorpsplein in twee ge deelten splitsen, wil het gemeentebe stuur doèn afbreken, zodra dit mo gelijk is. Sluis BAZAR VOOR „ROZENOORD" De Prot. Chr. Vrouwenbond uit Sluis doet al het mogelijke om de stichting „Rozenoord" tot volle bloei te brengen. Zij gaat daarom eer. ba zar organiseren, waarvan de op brengst voor bovenvermelde stich ting bestemd is. Tevens zal men trachten bij zusterverenigingen in na burige dorpen belangstelling te wek ken. CONCERT. Zaterdagavond geeft de muziekver eniging ..Apollo" uit Sluis een twee de zaalconcert dit seizoen onder lei ding van de dirigent de heer P. de Bree uit Dudzeele (België). Axel In het Gezellenhuis hield de Axelse K.V.P.-afdeling een matig bezochte vergadering onder voorzitterschap van de heer A. J. M. Kesbeke. De secretaris, de heer A. Fermont meld- de in zijn jaarverslag, dat het leden tal gestegen is met 10 en thans 89 bedraagt De penningmeester, de heer R. v. d. Berg, zeide dat de afdelings- kas een gering batig saldo aanwees. De contributie voor 1952 werd ver hoogd niet 0.50 per lid en bedraagt thans 2.25 per jaar voor het eerste lid van een huisgezin en 2.voor de volgende leden. De heer v. d. Berg deelde mede, bij de volgende raads verkiezing geen candidatuur meer te zullen aanvaarden. FILMAVOND SCHOENHERSTELLIN G. In de bovenzaal van hotel „Het Gulden Vlies" werd een voorlichtings avond gegeven over schoenreparatie, welke druk bezocht werd. De heer J. Vasseur uit Axel opende de bijeen komst namens de schoenherstellers in de streek, waarna de heer De Rid der uit Den Haag, namens het Bu reau Voorlichtingsdienst Schoenma kerij doel en streven van deze film avond uiteenzette en een propaganda- speech hièld voor het vakkundige schoenwerk. Daarna werden vertoond de be drijfsfilms: „Van huid tot leder" en „Een vreemde ontmoeting", gevolgd door diverse leuke films van de Ame rikaanse ambassade. In de pauze was er een expositie van goed gerepa reerd schoenwerk. JAARVERGADERING „TER VERBETERING". De konijnen- en pluimveevereni ging „Ter Verbetering" te Axel. hield een goed bezochte jaarvergadering in het Gezellenhuis te Axel onder voorzitterschap van de heer C I. Provoost. In het jaarverslag van de secretaris, de heer A. van Loenen, werd gewezen op de bijzonder ge slaagde tafelkeui'ing voor konijnen en- de 25e nationale Kerst-tentoonstel ling. Het ledental steeg var- 72 tot 83. De aftredend© bestuursleden, de heren P. Ramondt, M W. VernelSt en J. van Drongelen werden allen her kozen: als tatoueerder voor konijnen werd'benoemd de heer Jac. Dher" en als bode de heer J. den Beer. Beslo ten werd ook dit jaar weer een na tionale tentoonstelling te houden. In gevolge een verzoek van de kring Axel der Z.L.M., werd besloten aan de te Axel te houden landbouwtentoon stelling de "grootst mogelijke mede werking te verlenen met een afdeling- konijnen en pluimvee. IJzendijke VERGADERING „STEEDS SNELLER". De duivenhoudersvereniging „Steeds Sneller" te Uzendijke hield haar jaarvergadering. Door het minder gunstige weer was de belangstelling niet zo groot als gewoonlijk. Bij de rekening en verantwoording waren de uitgaven 690,47, ontvangsten 953,04, batig saldo 242,57. De he ren A. van der Meulen en A. Termo- te werden bij acclamatie herkozen. Het bestuurslid, de heer Ed. de Smit wenste niet meer voor een benoeming in aanmerking te komen. In diens plaats werd met grote meerderheid van stemmen de heer A. G. Calon ge- kozen.Besloten werd om op de Pink sterdagen een algemene vlucht te or ganiseren uit Orleans. Ook werd bij stemming besloten dit seizoen per drietal te spelen. Tevens sprak de meerderheid zich uit om op de ver gadering te Terneuzen te stemmen voor het gezamenlijk lossen der dui ven. Van de rondvraag werd door en kele leden gebruik gemaakt. Terneuzen DE RAAD VERGADERT. De agenda voor de Donderdag avond a.s. te houden vergadering van de raad der gemeente Terneuzen be vat o.m. de volgende punten: een voorstel tot benoeming van een on derwijzer aan de Openbare Uloschool en tot benoeming van de heer G. Tromp tot tijdelijk leraar aan de gymnasiale afdeling van het Open baar Lyceum, tot benoeming van le den van de commissie tot wering van schoolverzuim voor de kom en Sluis kil, tot toewijzing van een perceel grond aan J. D. Tollenaar te Terneu zen overeenkomstig art. 34 der wet op de materiële oorlogsschade, tot het aanvragen en aanvaarden van een bouwvoorschot en jaarlijkse bij drage voor 15 arbeiderswoningen, tot het verlenen van een vergoeding over 1951 en een voorschot voor 1952 voor een vakonderwijzeres aan de Chr. school te Sluiskil. In verband met een circulaire d.d. 17 December 1951 van de Minister van Binnenlandse Zaken betreffende het „ambtenarenverbod", is er een voorstel tot wijziging van het alge meen ambtenarenreglement. Tijdens deze raadszitting worden voorts nog de geloofsbrieven van het nieuwbenoemde lid van de raad, de heer A. C. S. van Breda Vriesman, onderzocht en tenslotte zijn er voor stellen tot het beschikken op be zwaarschriften tegen de aanslagen reinigingsrechten, dienst 1951 en tot wijziging van de begroting dienst 1951 en 1952. WALCHEREN Vrouwenpolder 0 ONGELUKKIGE VAL. De 12-jarige Adri H. te Vrouwen polder kwam bq het spelen zo onge lukkig te vallen, dat hij zijn arm brak. Na in het ziekenhuis geholpen te zijn, kon hij naar de ouderlijke woning teruggebracht worden. Luchtwachtdienst in de provincie Zeeland De werving vangl aan De jongste telg van het Nationaal Instituut „Steun Wettig Gezag" is het korps „Luchtwachtdienst". Het Korps Luchtwachtdienst vormt een onderdeel van de luchtverdedi ging van Nederland. In Zeeland zijn thans een aantal plaatsen aangewezen, waar een post van de Luchtwachtdienst zal worden gevestigd. De sterkte van de post bedraagt 16 man, waarvan 2 a 3 man in tijd van nood als bezetting op de uitkijkpost dienst doet. De leeftijd van de adspi- rant-vrijwilligcrs dient te liggen tus sen 16 en 60. jaar, terwijl de woon plaats maximaal 8 km. van de post gelegen mag zijn. Het ligt in de be doeling om in Juni of Juli a.s. met de oefeningen te beginnen. De vrijwilligers die zich hiervoor aanmelden, kunnen worden aangeno men volgens de bepalingen van het nieuwe koninklijke besluit Nationale Reserve. In de verschillende gemeenten, waar deze posten komen, is thans de wer ving voor de luchtvaartdienst ter hand genomen. Zomerdienst der R.T.M. op Schouwen-Duiveland. SCHOOLAUTOBUSSEN BLIJVEN. Op uitnodiging van de rijksinspec teur voor het verkeer in de provincie Zeeland, mr. J. L. Nieuwenhuis, is te Zierikzee een conferentie gehouden over de zomerdienstregeling der R.T. M. De leiding van de conferentie be rustte bij de Commissaris der Konin gin in Zeeland jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Mr. M. L. Weyl lichtte de nieuwe dienstregeling toe namens de R.T.M. Er werd met verlies gewerkt en daar om is de dienst ingekrompen voor Ouwerkerk, Kerkwerve en Dreischor. De bezetting van het verkeer West hoekZierikzee is onvoldoende voor een rechtstreekse verbinding. Er is een toeristendienst geprojecteerd. De handhaving van de schoolauto- busdiensten werd toegezegd. Dr. H. J. van Zuylen, directeur der R.T.M., verklaarde zich na discussie nog bereid de nieuw geprojecteerde toeristendienst uit te'breiden tot twee maanden. Voorts deed hij nog enige toezeg gingen wat betreft betere aansluiting op de vroege boot te Zierikzee naar Katseveer. KERKNIEUWS. DS. JHR, J. L. A MARTENS VAN SEVENHOVEN OVERLEDEN: In de ouderdom van 72 jaar is tc Utrecht overleden, ds. Jhr. J. L. A. Martens van Sevenhoven, emeritus predikant der Ned. Hervormde kerk. Jhr. Jan Louis Anne Martens van Sevenhoven werd 20 Augustus 1879 te Zutphen, waar zijn vader rechter in de Arrondissements-rechtbank was. geboren. Van vaders zijde stamde hij uit een oude Utrechtse regentenfami lie en van moeders zijde was hij ver want aan de bekende Haagse families die een vooraanstaande plaats in de Rèveille-kring hebben ingenomen. De overledene heeft met name ver diensten voor het Chr. Onderwijs. GEREF. KERKEN Beroepen te Nunspeet: M. Ham ming te Den Helder. Te Vleuten de Meern: A. I. Koffeman te Nederhorst den Berg. Bedankt voor Winschoten: E. de Vries te Dwingelo. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Sliedrecht; C. Smits te Driebergen. Bedankt voor Zaamslag: M. Baan te Dordrecht.^ GEREF. GEMEENTE. Ds. F. Mallan uit Bruinisse be dankte voor het beroep, dat door de Gereformeerde Gemeente te Sint-An- □aland op hem was uitgebracht. Waar zijn onze schepen Aldemarin 10 Febr. te Buenos Aires. Aalsdijk 11 Febr. te New Orleans. Arendsdijk 11 Febr. te Santos. Alhena 11 Febr. te Hamburg. Almdijk 11 Febr. te Bremen. Averdijk 11 Febr. te Antwerpen. Almkerk 11 Febr. te Sydney. Alphard 11 Febr. te Hamburg, Amstelland 12 Febr. te Las Palmas verw. Andijk 12 Febr. bij Azoren verw. Arendskerk 10 Febr. n. v. Genua n. Ja pan. Alphacca 11 Febr. te Ilheos. Boskoop 10 Febr. te Callao. Boschfontein 10 Febr. v. Southampt. n. Kaapstad. Bali 11 Febr. te Cheribon. Beverwijk 10 Febr. v. Savona n. CasabL Bloemfontein 11 Febr. te Suez. Breda 10 Febr. nam. te Nordenham. Callisto 11 Febr. te Houjton. Cottica 11 Febr. Barbados. Delft 10 Febr. te CristobaL •Diemerdijk 10 Febr. te N. York. Edam 11 Febr. te Halifax. Graveland 11 Febr. te Bremen. Gaasterland 11 Febr. te R. de Janeiro. Hestia 11 Febr. v. Jacmel n. C. TrujiL Hecoba 11 Febr. te Cartagena. Hydra 10 Febr. te Curacao. Haarlem 10 Febr. v. Callas n. Buenavent. Helena 11 Febr. te S. de Cuba. Jagersfontein 10 Febr. te Eastlonden. Kedoe 11 Febr. te Semarang. Japara 10 Febr. te New Orleans. FRANKRIJK VOOR BESLISSINGEN DEBAT OVER EUROPEES LFGER IN ASSFMRi FF BRONNEN Oplossing Saarprobleeirt mogelijk vóór vredesverdrag met Duitsland, aldus Schuman De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Robert Schuman, heeft Maandag een debat lu de Franse Nationale Vergadering geopend, dat drie dagen duren zal en dat naar verwacht wordt, een Franse ondersohryvlng van het beginsel van de instelling van een Europees leger zal opleveren. Het is echter wel mogeiyk, dat voorwaarden voor dc Franse deelneming zullen worden gesteld. Schuman drong er op aan, dat het wantrouwen tussen Frankrijk en Duitsland overwonnen zal worden, doch hy voegde cr aan toe, dat Frankrijk „het onmogelijk acht zyn toestemming te geven aan een herbewapening van Duitsland". Schuman achtte dit niet zozeer een gevolg van wantrouwen van Franse zijde, doch meende, dat het eerdei veroorzaakt werd door de wens de in ternationale'spanning niet nog hogei op te voeren, hoewel de slechte onder vindingen met Duitsland in het verle den nog steeds in de herinnering le ven. Schuman waarschuwde vervol gens de afgevaardigden, dat indien in een Noiedop De uitvinders in Amerika zitten niet stiL Zo heeft een specialist plastic con tactlenzen vervaardigd, die direct op de pupil worden aangebracht. Verder zijn proeven genomen met een nieuwe opvouwbare reddingsboot, die door een vliegtuig kan worden uitgewor pen en radiografisch naar schipbreuke lingen kan worden gestuurd. De boot lean 15 mensen bevatten, heeft levensmid delen voor 10 dagen aan boord en is uit gerust met een motor, radio en een toe- stel om uit zeewater drinkwater te dis tilleren. En in de kolenmijnen van Virginia zal volgende maand een nieuwe machine in gebruik worden genomen, die alle handenarbeid van de mijnwer ker overneemt en in een enkele auto matische bewerking combineert. Deze robot verricht alle werkzaamheden, van het boren van gaten voor het aanbrengen van springladingen tot het laden van de kolen op de schudgotcn. Britse ge leerden rusten thans een expeditie uit om de „ijskap" van Groenland te onder zoeken. Een drijvende Noorse traan- fabriek is naar de Zuidpool geweest en heeft in zeven maanden tijds...„. 3066 walvissen gevangen. Dc daardoor ver kregen spermolie is voldoende om de Amerikaanse behoefte gedurende twee jaar te dekken. De mijnwerkers in Saarland hebben Maandag 24 uur gestaakt als protest te gen het feit, dat de onderhandelingen over een loonsverhoging van 15 nog steeds geen resultaten hebben opgeleverd. Frankrijk het denkbeeld van een Evropees leger zou verwerpen. Duits land de plaats van Frankrijk zou in nemen in een nieuw verdedigingsstel- sel. Schuman stelde voor. dat het lid maatschap van een Europese defensie- gemeenschap bekrachtigd zou worden door andere Westerse landen, die niet aan het stelsel deelnemen. Minister Schuman zeide nog van oordeel te zijn. dat een oplossing van het Saarprobleem gevonden kan wor den voor de ondertekening van een vredesverdrag met Duitsland. Een dergelijke oplossing moest echter de goedkeuring hebben van de bevol king van het Saargebied. Schuman zeide, dat West-Duitsland gelijke rechten zou hebben In de defensie- gemeenschap. De rede van Schuman werd over het algemeen koel ontvangen- De Gaullistische woordvoerder ge neraal Goalard de Monsabert heeft zich categorisch verzet tegen het ilan en elke formule voor Europese ntegratle op het terrein der defensie. Het Europese leger zou volgens hem geen drie dagen stand houden, let plan voor een Eurojjees leger zou het einde betekenen van het Franse leger. Advertentie ROTTERDAMSE VEEMARKT. 11 Februari Aangevoerd in totaal 1522 dieren, w.o. 918 vette koeien, 559 varkens, 45 schapen en ]ammere.n. Prijzen per kg.: vette koeien f 2.75— .90, 2.50—2.70, 2.25—2.45; varkens lev. gew. 2.10, 2.08, 2.05. Prijzen per stuk: schapen 150, 130, 110; lammeren 135 125 115. Dé aanvoer van vette koeien was even korter met redelijke handel en de prijzen waren als vorige week. Een prima dier ging nog iets boven notering. Varkens iets kleiner aangevoerd met .tamelijke handel, zware varkens moeilijk te plaat sen, lichtere sorten iets stijver in prijs. Schapen en lammeren aanvoer kort han del kalm en de prijzen iets hoger. AARDAPPELBEDES ROTTERDAM Kleiaardappelen 35 mm. opwaarts. Bintjes 12—12.25; Alpha's 10.5011.00; Furore 14.00—15.00; Bevelanders 15.00— 15.50. Zandaardappelen 35 mm. opwaarts Noorderling 11.00; Voran 8.25; Eigen heimers 9.50—9.75; Record 8.75; IJsel- ster 11.00; Libertas 10.50. Voeraardappeleu 5.75—0.90, Alles per 100 kg. Prijzen berekend op de handels- voorwaarden vastgesteld voor de ver koop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen (officieuze note ringen per 100 kg. franco Rotterdam); Tarwe goed prijshoudend op vocht- conditie 23.5025.00. Prima kwaliteit zonder vochtconditie 24.50—25.25; Voeder, granen kalm, doch prijshoudend; Zomer, gerst 37.0039.50; Haver 29.00—32.00; Rogge 34.00—35.50. Peulvruchten boerenschoon lusteloos; Groene Erwten 40.0062.00; Schokkers 45.0070.00; Bruine bonen 35.0044.00. VEILING BERGEN OP ZOOM. 11 Februrai. Rodekool 15—17; wittekool 6—7; savoyekool 11—17; prei 15—20; boe renkool 14—24; kroten A 1819; spruiten 4153 idem. niet geschpnd 2528; breek, peen C 14—Ï7; nero A 44; witlof A 40— 57; idem B 3646. Burgemeester Lippens blijft te Knokke In België deden geruchten de ron de, dat burgemeester dr. A. Lippens van Knokke naar de Kongo zou ver trekken. Dit blijkt thans niet waar te zijn. Hij heeft zich opnieuw candi- daat gesteld voor de komende ge meenteraadsverkiezingen. Zoals men weet speelt de heer Lip pens in de Zwinkwestie een voorna me rol, als eigenaar van practisch alle gronden in het Belgische gedeelte van het Zwin. VEILING „ZDID-BEVELAND". 11 Februari. Groenten: Spruiten A 47 49; idem B 3537; Groene kool 7.5018; Rodekool 11—15; Gele savoyekool 6.50— 14; Boerekool 9—19; Prei 21—31; Uien (stek) 7.12; Veldsla 31—10; Kroten 18— 20: Wittekool 89, alles per 100 kg.; Knolselderij 4.50, per 100 stuks. Amsterdamse Beurs 8 Febr. 11 Febr. Nederland 1948 (3%) 86% dito 1947 (3%) 3 83% 84% dito 1937 3 85 ya 84% Dollar-lening 1947 3 95 95% Investeringscert. 3 89% 89% Nederland 1962—64 z.b. 88% 88% Nederland 1962—64 m.b. 38% 88% Nederland N.W.S. 2 68 H 69% Ned. Indië 1937 A 3 87% 89% Grootboek 1946 3 87 87% Nat. Hand. B. 88% 87% Ned. Handelmlj. 143 142% AKU 155% 152% Bergh's Jurgens 227 227 Calvé-Delft 119% 118% Centrale Suiker 168% 169% Kon. Ned. Hoogovens 147 147% Unilever 187% 187 Ned. Kabelfabriek 202 199 Philips 159 158 Wilton Feyenoord 153 149 Biliton 182 174% Kon. Petrol Mij. 294% 292% Amsterdam Rubb. 91% 91 ILA. Lijn 179 179 Kon. Paketvaart 122% 122% Ned. Scheepv. Unie 142% 138 142% Rotterdamse Lloyd 138 Stv. Mij. Nederland 158 158 Handelsver. A'dam 98% 97% Deli Batavia Mij. 103 100% Deli Mij. 78% 77% Mid. Continental 82% 81% Tide Water 50% 50% Anaconda 55% 55% Bethlehem Steel 56% 55 General Motors 55% 56% Kennecott 94% 93 Shell Union 76% 76% Baltimore Spw. 19% New York Centr, Spw. 20% 20% Penssylvania 20% 30* North American 22% 22% Rep. Steel 45% 45% U. S. Steel 44 43% Intern. Nickel 50% Unilever reageerde na goed prijshou dende opening, Philips bleef vrijwel op prijs. Voor Koninklijke echter hadden de kopers zich teruggetrokken. Voor cultures was de belangstelling gering en de koersen vertoonden een da lende tendens. Speciaal tabakken lagen zwak in de markt. Op de staatsfondsen- markt heerste een vaste stemming voor de convcrsielening 1947. VOETBAL Bestuur van „Vlissingen" weggestemd Uit een publicatie in het officiële orgaan van de Kon. Ned. Voetbalbond blijkt, dat moeilijkheden voor de voetbalclub „Vlissingen" gerezen zijn, doordat in een bijzondere ledenver gadering, het bestuur, na bewogen debatten, een motie van wantrouwen kreeg met 84 tegen 23 stemmen en 3 onthoudingen. De ontevredenheid je gens het bestuur vloeide voor een groot deel voort uit het feit, dat het eerste elftal onderaan de ranglijst bengelt, met nog als enige kans om aan de degradatie te ontkomen, het voorbijstreven van „Goes", dat slechts twee punten voorsprong heeft. De leden stemden het bestuur weg. want zij meenden, dat dit lichaam verantwoordelijk is voor de slechte positie van het eerste elftal. Hoe in consequent zo'n „verhitte" vergade ring is, aldus de Sportkroniek, bleek verder uit het feit, dat de leden dit als onbekwaam betitelde bestuur be lastten met de verkiezing van een nieuw bestuur en dit juist in het meest kritieke stadium, nu veel kracht eD wijsheid nodig zullen zijn om alsnog aan de degradatie te ontkomen. SCHAATSEN Nederlandse ploeg voor de Olympische Spelen Nog zijn er weinig schaatsenrijders in Oslo en ligt het Bislettstadion in volkomen rust te glanzen in een win terzonnetje, maar binnenskamers worden de kansen door de leiders der diverse ploegen gewikt en gewogen. Noorwegen heeft de samenstelling van zijn schaatsenrijdersploeg reeds be kend gemaakt. Hoewel de opgave tot een uur voor de loting van elk num mer gewijzigd kan worden, toch mo gen wij op grond van de jongste re sultaten van onze rijders, aannemen, dat de Nederlandse ploeg voor de Olympische Winterspelen als volgt zal worden samengesteld: Zaterdag 16 Februari: 500 meter: Wim van der Voort, Kokkie van der Eist, Gerard Maarse en Jan Charisius Zondag 17 Februari: 5000 meter: Kees Broekman, Anton Huiskes, Wim van der Voort en Egbert van t Oever. Maandag 18 Februari: 1500 meter: Wim van der Voort, Kokkie van der Eist, Gerard Maarse en Kees Broek man. Dinsdag 19 Februari: 10.000 meter: Kees Broekman, Wim van der Voort, Anton Huiskes en Egbert van 't Oever. Komel Pajor mag volgens het regle ment van het I.O.C. niet op de Olym pische Spelen uitkomen als ex Hon gaar en vluchteling. Hij zal de Spelen nu als journalist bijwonen voor een Zweeds blad. Nagekomen advertenties. Het Bestuur van de Vlisslngse Nutsspaar bank geeft met leed wezen kennis van het plotseling overlijden van zijn adviseur voor het kantoor te Zaam slag, de heer S. VAN HOEVE. C. OUWEHAND, Voorzitter. F. v. d. VELDE, Secretaris Vlissingen, 11 Febr. '52 Heden overleed nog onverwacht, na een kortstondige ziekte in het ziekenhuis te Goes, onze geliefde Vader. Eehuwd- en Grootva der, de Heer CORNEL1S DIELEMAN. weduwnaar van WILLEM1NA JACOB/,. ABRAHAMSE. in de ouderdom van 73 jaar en 10 maanden. Kortgene P. T. KALLEWAARD- DIELEMAN. J. KALLE WAARD. Smithers. Canada P. A. DIELEMAN. Wissekerke A. J. DIELEMAN. Heinkenszand T. P. KARELSE— DIELEMAN W. KARELSE. 's-Her togen bosth C. J. VERBURG— DIELEMAN D. D. VERBURG. Eindhoven J. C. VAN LIEFHOUT DIELEMAN. A. VAN LIESHOUT. Wissekerke J. DIELEMAN. J. J. DIELEMAN— VAN HALST En Kleinkinderen. Wissekerke, 10 Februari 1852. De begrafenis vindl plaats op Woensdag 13 Februari a.s., des mid dags 12 uur rieden overleed onver wachts, onze geliefde zorgzame Man, Vader Behuwd- en Grootva der HENDRIK ENGELS, in leven gepens. Nederl, Zeeloods, in de ouderdom van bij na 80 jaar. Vlissingen: A. S. J. ENGELS- DE MEIJER Nw en St. Joosiand: J. AL PAULISSEN ENGELS ANKIE en RIA Vlissingen: AL a VAN LOENEN- ENGELb J. VAN LOENEN HENKIE en ELLY Vlissingen, 11 Febr. '52 Singel 14. De teraardebestelling zal plaats vinden op Donderdag 14 Februari a^., des nam. 2 uu> van af het sterfhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 9