NIEUWS UIT ZEELAND - 2o*ê <3/<?A MARKTBERICHTEN WISSEL SCHOUWEg SCHOUWEN EN DIIIVELAND DEBAT OVER EUROPEES LEGER IN ASSFMRI FF RFGONNEN Nieuws DINSDAG 12 FEBRUARI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT „In Dienst der Kerk" hield vergadering te Middelburg Provincie Zeeland telt de meeste leden In liet Hervormd Kerkcentrum te Middelburg; hield de Herv. Mannen- vereniging „in Dienst der Kerk" een zeer geanimeerde vergadering onder leiding van de provinciaal voorzitter, ds. A. W. F. Odé uit Goes. Deze las na een welkomstwoord enkele gedeel ten voor uit de Efeze-brief en ging voor in gebed. Ds. Odé zette daarna het doel der bijeenkomst uiteen, namelijk meer be kendheid te geven aan het werk der organisatie in haar geheel en in het bijzonder op Walcheren. Er zijn in ons land 167 afdelingen met 435c. le den; in Zeeland de provincie met de meeste leden 23 afdelingen met 846 leden, waarvan 68 uit Middel burg, 146 uit Vlissingen en 213 uit Goes. De voorzitter merkte cp dat op het fundament der Kerk. Jezus Chris tus, het werk voor de Kerk dient te worden opgebouwd en elk lid van „In Dienst der Kerk" een levende steen van dat Godsgebouw dient te zijn Hierna sprak ds. J. F. Wagenei uit Zoutelande over de wijze, waarop in Zeeland het werk van „In Dienst der Kerk" moét worden opgebouwd. Spre ker constateerde met vreugde, da' de bevolking van Walcheren kerks ge zind is. Door zulk eèn kern van trouwe kerkgangers is het moge'ijk dc zaak des Heren op te bouwen, al dus spreker. De Hervormde Kerk zal. wil zij waarlijk Kerk zijn, steeds de hervormende Kerk moeten zijn. Om tot bloei te geraken zijn experimen ten nodig en het verenigingsleven zal steeds van activiteit moeten getui gen. Er moet leven zijn in een Kerk, die bouwt aan haar toekomst, maar dit leven moet geen lawaai zijn, want dan kan de stem van God niet ge hoord worden. Het gaat niet om een groot ledental aldus spreker, maar om de activiteit van die leden. Hier na werd een aantal vragen gesteld. Een slotwoord werd gesproken door de heer J. Duvekot, voorzitter var de ring Zuid-Beveland en van le afde ling Goes. De vergadering werd be ëindigd met het zingen van Gez. 175 vs. 4 en dankgebed. Oefening en Uitspanning te Nieuwerkerk jubileerde Twee feestavonden De vereniging „Oefening en Uit spanning" te Nieuwerkerk herdacht haar 50-jarig bestaan. Toen de voor zitter, de heer J. J. van Dyk, zjjn openingsrede begon was het vere nigingsgebouw tjokvol. De heer Van Dijk heette verschillende personen welkom (ere-voorzitter, oud-bestuurs leden, burgemeester, bestuursleden van zusterverenigingen enz.) en deel de mede, dat er eigenlijk geen re vue zou worden gegeven. Er zou een verhaal gespeeld worden, waarin zou optreden een spreker en waarby en kele typische voorvallen door speel sters en spelers in beeld zouden wor den gebracht. De heer J. L. van der Have, die gedeeltelijk door eigen er varing en door mededelingen van zijn vader het wel en wee van het muziekcorps zo goed kent, heeft op geniale wijze de loop der gebeurte nissen gereconstrueerd en fungeerde zelf als spreker. Gezegd mag wor den, dat alles uitstekend verliep en dat. de excutanten succes hadden met hun korte schetsjes. Na ongeveer twee uren spelen viel het gordijn en oogstten de uitvoerenden een harte lijk applaus van het dankbare pu bliek. Na de pauze blies het muziekcorps op lang niet onverdienstelijke wijze een drietal nummers. Maar eer het zo ver was vroeg nog dp burgemees ter het woord om namens de burge rij een blijvend aandenken te geven. Hij overhandigde een lessenaar als voorloper van de 30 stuks, die be doeld comité aan het muziekcorps nanvehS"de burgerij 'zal schenken. Dankbaar werd dit geschenk door de voorzitter aanvaard. Bovendien ontving de directeur van de voor zitter nog als aandenken voor zyn reeds gepasseerde 60ste verjaardag een dirigeerstok. Er werd een één- acter opgevoerd getiteld „Textiel Problemen." Op vlotte wijze werd deze schets ten tonele gebracht en ook deze speelsters en spelers ont vingen een dankbaar applaus. De heer Jan Heijboer speelde op zeer verdienstelijke wijze, daarbij uitste kend begeleid door mevr. Radewalt- v. d. Berge een solo, waarmede hij deze zomer een eerste prijs behaal de op het solisten-concours. Daarna kwam de rhytmische dans aan de orde: keurig ingestudeerd onder lei ding van mej. verton uit Zierikzee en door een 20-tal meisjes schitte rend uitgevoerd. Onder verschillende belichtingen en vóór een prachtig geschilderd décor door de heer C. Lievense, was dat schouwspel een lust voor de ogen. Bij de finale mar cheerden de meisjes nogmaals naar voren. Op de achtergrond stond het muziekcorps opgesteld. Elk meisje toonde een letter en tezamen vorm den die letters de woorden „Oefening en Uitspanning". Op plechtige wyze werd met het Wilhelmus gesloten. Na een kort sluitingswoord van de voorzitter, nam de burgemeester het woord. Spr. dankte namens het publiek alle uitvoerenden voor hun prestaties. De uitvoering werd twee dagen later herhaald en toen was de zaal ook weer volbezet. Het ver loop was misschien nog wel iets be ter dan de eerste avond, omdat de plankenkoorts nu wat verdwenen was. Deze tweede avond sloot de voorzitter met een uitgebreide rede. Allereerst richtte hij zich tot de da mes mej. Verton, mevr. Radewalt v. d. Berge, mevr. HeijboerSchoof, mevr. Lievensevan Strien, Jo Reinhoud en mej. Tine Slootmaaker. Zij allen kregen een geschenk en vooral beide eerste dames werden extra gecomplimenteerd omdat zy toch wel een heel zware taak heb ben gehad. Hierna kwamen de heren aan de beurt en van wie de heer J. L. van der Have het eerst werd ge noemd. Ook de heer v. d. Have mocht een geschenk van de voorzitter ontvangen. De heren Eveleens en Buysse als regisseurs werden niet vergeten en tot slot richtte de voor zitter zich tot de geridderde leden: Tierie, J. Lemsom en de directeur Jacs. Heyboer. Hij huldigde hen en richtte zich speciaal tot de heer Tie rie. die wegens vergevorderde leef tijd het gezelschap zal verlaten. On der algemeen applaus werd de heer Tieric tot ere-Ed benoemd. Uitein delijk dankte de voorzitter nogmaals alle andere medewerkenden. Mej. de Braai dankte nog mej. Verton na mens de meisjes voor de prettige sa menwerking by de instudering van het ballet. Een zeer gezellig bal hield de feestvierenden beide avonden nog lange tfld by elkaar. „Oefening en Uitspanning" kan op een zeer geslaagde herdenking te rugzien. Nog nimmer hebben zoveel mensen een uitvoering bezocht. La ten wij hopen dat de vereniging met nieuwe moed haar taaie zal vervol gen en onze nazaten eenmaal met evenveel vreugde het 100-jarig be staan zullen mogen vieren als thans het 50-jarige werd gevierd. Ooslerland VERGADERING BIJZONDERE- SCHOOLVERENIG1N G. Te Oosterland vergaderde de bij- zondere-schoolvereniging in het kerk gebouw der Gereformeerde gemeen te. Na opening op de gebruikelijke wijze sprak voorzitter M. G. bij de Vaate een welkomstwoord. Spreker zeide hierin o.a. verheugd te zyn, dat er in de anderhalf jaar dat de bijzon dere school te Oosterland thans be staat, nog geen klacht is binnengeko men. Uit het jaarverslag van de se cretaris, de heer K. van Dijke, bleek dat het leerlingenaantal zeer bevre digend is en dat de verhouding tus sen bestuur, leerkrachten en leerlin gen niets te wensen over laat. Het financiële verslag toonde aan dat een schuld is ontstaan, doordat de ge meente een vrij grote waarborgsom had geëist; men zal dit bedrag ech ter na 20 jaar terug ontvangen. Tot lid van de financiële commissie werd benoemd de heer M. Krakeel in de plaats van de heer L. Bolle, die aftre dend was. Deze commissie bestaat verder uit de heren Joh. de Bruine en C Meerman. De heer Bij de Vaate en dé heer D. Bouwman werden met al gemene stemmen respectievelijk als voorzitter en penningmeester herbe noemd. Na een verhandeling door het hoofd der school, de heer Van Dijke, over het leven van Maarten Luther sloot de heer J. Stouten de bijeen komst met het doen zingen van een psalm en met dankgebed. Zierikzee VERGADERING C.B.T.B. De gewestelijke afdeling Schouwen- Duiveland van de Chr. Boeren- en Tuindersbond hield een openbare ver gadering in het Ned. Hervormd Ver enigingsgebouw te Zierikzee. De waarnemend voorzitter, de heer W. van Hoeve, opende de bijeenkomst met gebed en het lezen van een schriftgedeelte, waarna de heer A. de Kam te Grijpskerke het woord ver kreeg, teneinde zijn indrukken van een studiereis door Amerika weer te geven. Spreker, die gedurende een jaar in verschillende staten van de Nieuwe wereld verbleef, gaf een interessante beschrijving van het leven aldaar, zo mede van diverse landbouw- en fruit teeltmethodes. Een en ander werd met lichtbeel den verduidelijkt. De aanwezigen kregen daarna ge legenheid vragen te stellen. Met dankgebed werd de vergadering door de heer W. van Hoeve gesloten. TH0LEN BILJART-COMPETITIE TEN EINDE. De eindstand van de biljart-compe titie van het eiland Tholen luidt als volgt: le vijftal: St. Maartensdyk le prys; St. Annaland 2e pry's; Oud- Vossemeer 3e prys; Tholen 4e prijs. St. Maartensdijk is dus, zoals reeds geméld, met haar le vijftal als kam- Sioen uit de strijd gekomen en heeft ierméde de wisselbeker voor de tweede maal gewonnen. Voor het. 2e vijftal was de stand als volgt: Oud-Vossemeer le prijs; St. Annaland 2e prijs; Oud-Vossemeer 3e prijs; Tholen 4e prijs. Stavenisse LEZING OVER .VREDERUST". Luchtwachtdienst in de provincie Zeeland De werving vangt aan De jongste telg van het Nationaal Instituut „Steun Wettig Gezag" ls het korps „Luchtwachtdienst". Het Korps Luchtwachtdienst vormt een onderdeel van de luchtverdedi ging van Nederland. In Zeeland zyn thans een aantal plaatsen aangewezen, waar een post van de Luchtwachtdienst zal worden gevestigd. De sterkte van de post bedraagt 16 man, waarvan 2 3 man in tijd van nood als bezetting op de uitkijkpost dienst doet. De leeftijd van de adspi- rant-vrijwilligers dient te liggen tus sen 16 en 60 jaar, terwijl de woon plaats maximaal 8 km. van de post gelegen mag zyn. Het ligt in de be doeling om in Juni of Juli a.s. met de oefeningen te beginnen. De vrijwilligers die zich hiervoor aanmelden, kunnen worden aangeno men volgens de bepalingen van het nieuwe koninklijke besluit Nationale Reserve. In de verschillende gemeenten, waar deze posten komen, is thans de wer ving voor de luchtvaartdienst ter hand genomen. Burgemeester Lippens blijft te Knokke In België deden geruchten de ron de dat burgemeester dr. A. Lippens van Knokke naar de Kongo zou ver trekken. Dit blijkt thans niet waar te zijn. Hij heeft zich opnieuw candi- daat gesteld voor de komende ge meenteraadsverkiezingen. Zoals men weet speelt de heer Lip pens in de Zwinkwestie een voorna me rol, als eigenaar van practisch alle gronden in het Belgische gedeelte van het Zwin. Vrfldag werd in de bewaarschool te Stavenisse een „praatje met een plaatje" door de geestelijk verzorger van „Vrederust", ds. J. F. v. d. Berg, gehouden. De avond werd geopend door ds. G. Enkelaar van Stavenisse, waarna ds. Van den Berg op boeiende wijze vertelde over de verpleging van de geesteszieken. Hij eindigde met dankzegging. Na afloop werd een collecte voor „Vrederust" gehouden. Oud-Vossemeer JAARVERG ADEKIN G JONGENS- EN MEISJES VERENIGING In de lokalen van de school met de Bybel te Oud-Vossemeer werd de ge combineerde jaarvergadering van de Jongelings- en Meisjesvereniging op Geref. grondslag gehouden. De bijeenkomst werd met een kort woord geopend door de heer Lobbe- zoo. Grote aandacht bestond voor het tc behandelen onderwerp „De Weder komst van Christus", dat behandeld werd door de heer L. Goedegebuure. De avond werd verder gevuld met enkele toneelstukjes. Het ernstige stuk „De weg terug" liet niet na in druk te maken. De vrolijke noot was de opvoering van „Geert Blikmans' Wraak". Met dankgebed door de heer Lob- bezoo werd deze bijzondere en zeer goed bezochte avond gesloten. By de postcommandant der Rijkspoli tie te Oud-Vossemeer zijn inlichtingen te verkrijgen over drie gebreide wollen kin derhandschoenen en bovendien een af zonderlijk exemplaar. 6 In de maand Januari 1932 zijn in de gemeente Poortvliet 39 huisslachtver- gunningen uitgereikt. Noordgouwe CHR. LAND ARBEIDERSBON D In de krant van Zaterdag is abu sievelijk een verslag van een verga dering van de Chr. Landarbeidrsbond te Noordgouwe onder Zierikzee ge plaatst. Men zal inmiddels begrepen hebben, dat dezv bijeenkomst niet in deze stad werd gehouden, doch in Noordgouwe. Brouwershaven GESLAAGDE UITVOERINGEN Tc Brouwershaven werden twee toneeluitvoeringen gegeven, welke onder leiding stonden van de heer Lybaart, waarvoor veel belangstel ling bestond. Het programma werd geopend met een drietal zangnum mers, verdienstelijk gezongen door een aantal jonge meisjes. Vervolgens werd opgevoerd het toneelstuk „Rc- glna" van A. Boere. Hoewel over het algemeen een of meer spelers of speelsters boven de anderen uitblin ken, kan dit bij de opvoering van „Re- gina" niet gezegd worden. Het sttuk werd op werkelijk ui stekende wyze ten tonele gebracht: allen speelden zeer goed en bleken rolvast te zijn. Dat het publiek het stuk waardeerde, bleek wel uit het applaus en het aandachtig gehoor. De heer Lijbaart en zijn medewer kers kunnen ook nu weer op succes volle uitvoeringen terugzien. De avond werd besloten met een gezel lig bal, waarby de muziek werd ver zorgd door „De Amateurs". Zonnemaire PRAATJE MET EEN PLAATJE Door de geestelijk verzorger van de psychiatrische inrichting „Vrede rust" te Bergen op Zoom zal Vrijdag avond te half acht in de zaal van de heer A. J. Flohil te Zonnemaire, een uiteenzetting worden gegeven over de arbeid in die inrichting. HET CARILLON VOOR AMERIKA Voor de aankoop van het klokken spel, hetwelk door H.M. de Koningin bij haar bezoek aan Amerika namens het Nederlandse volk aan het Ame rikaanse volk zal worden aangebo den, wordt ook te Zonnemaire een in zameling gehouden en wel op a.s. Za terdag. De leerlingen van de bijzon dere school brachten onder elkaar reeds bijna 0,10 per leerling bijeen. ST. PHILIPSLAND Anna Jacobapolder BESTUURSVERKIEZING SCHOOL MET DE BIJBEL. Zaterdagavond werd te Anna Jaco bapolder een ledenvergadering gehou den van de „Vereniging tot stichting en instandhouding van een School met de Bijbel op Geref. Grondslag", in de consistorie der Geref. kerk, onder voorzitterschap van de heer C. J. van Strien. Het doel van deze bijeenkomst was te voorzien in de vacature van de heer A. L. Abrahamse, die als pen ningmeester heeft bedankt. Bij stem ming bleek dat de heer G. de Jager Izn. was gekozen, welke deze functie aanvaardde. Op verzoek sloot de heer A. v. d. Meer deze vergadering. FRANKRIJK VOOR BESLISSINGLN Oplossing Saarprobleem mogelijk vóór vredesverdrag met Duitsland, aldus Schuman Do Franse minister van Buitenlandse Zaken, Robert Schuman, lieetl Maandag een debat In dc Franse Nationale Vergadering geopend, dat drie dagen duren zal en dut naar venvacht wordt, een Franse ondersohrUvlng van het beginsel van dc instelling van een Europees leger zal opleveren. Het is echter wel mogelijk, dat voorwaarden voor de Franse deelneming zullen worden gesteld. Schuman drong er op aan, dat het wantrouwen tussen Frankrijk en Duitsland overwonnen zal worden, doch htf voegde er aan toe, dat Frankrijk „het onmogelijk acht zijn toestemming te geven aan een herbewapening, van Duitsland". Schuman achtte dit niet zozeer een gevolg van wantrouwen van Franse zijde, doch meende, dat het eerder veroorzaakt werd door de wens de in ternationale spanning niet nog hogei op te voeren, hoewel de slechte onder vindingen met Duitsland in het verle den nog steeds in de herinnering le ven. Schuman waarschuwde vervol gens de afgevaardigden, dat indien in een Nofedop De uitvinders in Amerika zitten niet stiL Zo heeft een specialist plastic con tactlenzen vervaardigd, die direct op dé pupil worden aangebracht. Verder zijn proeven genomen met een nieuwe opvouwbare reddingsboot, die door een vliegtuig kan worden uitgewor pen en radiografisch naar schipbreuke lingen kan worden gestuurd. De boot kan 15 mensen bevatten, heeft levensmia delen voor 10 dagen aan boord en is uit gerust met een. motor, radio en een toe stel om uit zeewater drinkwater te dis tilleren. En in de kolenmijnen van Virginia zal volgende maand een nieuwe machine in gebruik worden genomen, die alle handenarbeid van de mijnwer ker overneemt en in een enkele auto matische bewerking combineert. Deze robot verricht alle werkzaamheden, van het boren van gaten voor het aanbrengen van springladingen tot het laden van de kolen op de schudgoten. Britse ge leerden rusten thans een expeditie uit om de „ijskap" van Groenland te onder zoeken. Een drijvende Noorse traan- fabriek is naar dc Zuidpool geweest en heeft in zeven maanden tljds.3066 walvissen gevangen. Dc daardoor ver kregen spermolie is voldoende om de Amerikaanse behoefte gedurende twee jaar te dekken. De mijnwerkers In Saarland hebben Maandag 24 uur gestaakt als protest te gen het feit, dat de onderhandelingen over een loonsverhoging van 15 nog steeds geen resultaten hebben opgeleverd Advertentie ROTTERDAMSE VEEMARKT. 11 Februari Aangevoerd in totaal 1522 dieren, w.o. 918 vette koeien, 559 varkens, 45 schapen en lammeren. Prijzen per kg.: vette koeien f 2.75— 2.90, 2.50—2.70, 2.25—2.45; varkens lev gew. 2.10, 2.08, 2.05. Prijzen per stuk: schapen 150, 130, 110; lammeren 135 125 115. De aanvoer van vette koeien was even korter met redelijke handel en de prijzen waren als vorige week. Een prima dier ging nog iets boven notering. Varkens iets kleiner aangevoerd met tamelijke handel, zware varkens moeilijk te plaat sen. lichtere sorten iets stijver in prijs. Schapen en lammeren aanvoer kort han del kalm en de prijzen iets hoger. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Kleiaardappelen 35 mm. opwaarts. Bintjes 12—12.25; Alpha's 10.50—11.00; Furore 14.00—15.00; Bevelanders 15.00— 15.50. Zandaardappelen 35 mm. opwaarts Noorderling 11.00; Voran 8.25: Eigen heimers 9.50—9.75; Record 8.75; IJsel- ster 11.00; Libertas 10.50. Voeraardappelen 5.756.90. Alles per 100 kg. Prijzen berekend op de handels- voorwaarden vastgesteld voor de ver koop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. GRAANBEURS ROTTERDAM, Binnenlandse granen (officieuze note ringen per 100 kg. franco Rotterdam); Tarwe goed prijshoudend op vocht- conditie 23,5025.00. Prima kwaliteit zonder vochtconditie 24.5023.25; Voeder, granen kalm, doch prijshoudend: Zomer, gerst 37.00—39.50; Haver 29.00—32.00; Rogge 34.00—35.50. Peulvruchten boerenschoon lusteloos; Groene Erwten 40.00—62.00; Schokkers 45.0070.00; Bruine bonen 35.0044.00. VEILING BERGEN OP ZOOM. 11 Feb rural. Roóekooi 1517; wittekool 6—7; savoyekool 11—17; prei 15—20; boe renkool 14—24; kroten A 18—19; spruiten 41—53 idem niet geschond 25—28; breek, peen C 14—17: nero A 44; witlof A 40— 57; idem B 36—46. Tholen „DE JONGE SAMUEL". De Knapenvereniging op Geref. Grondslag „De Jonge Samuel" te Tholen hield Vrijdagavond in de open bare lagere school haar jaarlijkse bij eenkomst. Nadat de jaarverslagen van de secretaris en penningmeester waren voorgelezen, werd de avond gevuld met voordrachten en lezingen N.CX.B.-AFDELEN"G JUBILEERT. De afdeling Tholen van de Ned Chr. Landarbeidersbond viert op 28 Februari in het voormalig distributie kantoor haar 20-jarig bestaan. VEILING „ZUID-BEVELAND'. 11 Februari. Groenten: Spruiten A 47 49; idem B 3537; Groene kool 7,5018; Rodekool 1115; Gele savoyekool 6.50— 14; Boerekool 919; Prei 2131; Uien (stek) 7.12; Veldsla 3140; Kroten 18— 20; Wittekool 89, alles per 100 kg.; Knolselderij 4.50, per 100 stuks. Amsterdamse Beurs 8 Febr. 11 Febr Nederland 1948 (3%) 8G% dito 1947 (3%) 3 83% 84% dito 1937 3 85 84% Dollar-lening 1947 3 95 95% Investeringscert. 3 89% 89% Nederland 196264 z.b. 88"'» 88% Nederland 196264 m.b. 88 88% Nederland N.W.S. 2% 69V* 69% Ned. Indië 1937 A 3 87*8 89 Mt Grootboek 1946 3 87 87% Nat. Hand. B. 88% 87% Ned. Handelmij. 143 142% AKU 155*4 152% Bergh's Jurgens 227 227 Calvé-Delft 119% 118% Centrale Suiker 168% 169% Kon. Ned. Hoogovens 147 147% Unilever 187% 187 Ned. Kabelfabriek 202 199 Philips 159 158 Wilton Feyenoord 153 149 Blllton 182 174% Kon. Petrol Mij. 294% 292% Amsterdam Rubb. 91% 91 H.A. Lijn 179 179 Kon. Paketvaart 122% 122% Ned. Scheepv. Unie 142% 142% Rotterdamse Lloyd 138 138 Stv. Mij. Nederland 158 158 Handelsver. A'dam 98% 97% Dcli Batavia Mij. 103 100% Deli Mij. 78% 77% Mld. Continental 82% 81% Tide Water 50% 50% Anaconda 55% 55% Bethlehem Steel 56% 55 General Motors 55% 56% Kennecott 94% 93 Shell Umon 76% 76% Baltimore Spur. 19% New York Centr. Spw 20% 20% Penssylvania 20% 20% North American 22% 22-4 Rep. Steel 45% 45% U. S. Steel 44 43% Intern. Nickel 50% Unilever reageerde na goed prijshou dende opening, Philips bleef vrijwel op prijs. Voor Koninklijke echter hadden de kopers zich teruggetrokken. Voor cultures was de belangstelling gering en de koersen vertoonden een da. lende tendens. Speciaal tabakken lagen zwak In de markt. Op de staatsfondsen markt heerste een vaste stemming voor de conversielening 1947, VOETBAL Bestuur van „Vlissingen" weggestemd Uit een publicatie in het officiële orgaan van de Kon. Ned. Voetbalbond blijkt, dat moeilijkheden voor de voetbalclub „Vlissingen" gerezen zijn, doordat in een bijzondere ledenver gadering, het bestuur, na bewogen debatten, een motie van wantrouwen kreeg met 84 tegen 23 stemmen en 3 onthoudingen. De ontevredenheid ie- gens het bestuur vloeide voor een groot deel voort uit bet feit, dat het eerste elftal onderaan de ranglijst bengelt, met nog als enige kans om aan de degradatie te ontkomen, het voorbijstreven van „Goes"', dat slechts twee punten voorsprong heeft. De leden stemden het bestuur weg. want zij meenden, dat dit lichaam verantwoordelijk is voor de slechte positie van het eerste elftal. Hoe in consequent zo'n „verhitte" vergade ring is, aldus de Sportkroniek, bleek verder uit het feit, dat de leden dit als onbekwaam betitelde bestuur be lastten met de verkiezing van een nieuw bestuur en dit juist in het meest kritieke stadium, nu veel kracht en wijsheid nodig zullen zijn om alsnog aan de degradatie te ontkomen. KERKNIfcUWS. DS. JHR. J. L. A. MARTENS VAN SE VENHOVEN OVERLEDEN: In de ouderdom van 72 jaar is te Utrecht overleden, ds. Jhr. J. L. A. Martens van Sevenhoven, emeritus predikant der Ned. Hervormde kerk. Jhr. Jan Louis Anne Martens van Sevenhoven werd 20 Augustus 1879 te Zutphen, waar zijn vader rechter in de Arrondissements-rechtbank was. geboren. Van vaders zijde stamde hij uit een oude Utrechtse regentenfami lie en van moeders zijde was hij ver want aan de bekende Haagse families die een vooraanstaande plaats in de Rèveilie-kring hebben ingenomen. De overledene heeft met name vee- diensten voor het Chr. Onderwijs. GEREF. KERKEN Beroepen te Nunspeet: M. Ham ming te Den Helder. Te Vleuten de Meern: A. I. Koffeman te Nederhorst den Berg. Bedankt voor Winschoten: E. de Vries te Dwingelo. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Sliedrecht: C. Smits te Driebergen. Bedankt voor Zaamslag: M. Baan te Dordrecht. GEREF. GEMEENTE. Ds. F. Mallan uit Bruinlsse be dankte voor het beroep, dat door de Gereformeerde Gemeente te Sint-An naland op hem was uitgebracht. Frankrijk het denkbeeld van een Evropees leger zou verwerpen. Duits land de plaats van Frankrijk zou in nemen in een nieuw verdedigingsstel- sel. Schuman stelde voor. dat het lid maatschap van een Europese defensie- gemeenschap bekrachtigd zou worden door andere Westerse landen, dlc niet aan het stelsel deelnemen. Minister Schuman zeide nog van oordeel te zijn. dat een oplossing van het Saarprobleem gevonden kan wor den voor de ondertekening van een vredesverdrag met Duitsland. Een dergelijke oplossing moest echter de goedkeuring hebben van de bevol king van het Saargebied. Schuman zeide, dat West-Duitsland gelijke rechten zou hebben in de defensie gemeenschap. De rede van Schuman werd over het algemeen koel ontvangen. De Gaullistische woordvoerder ge neraal Goalard de Monsabert heeft zich categorisch verzet tegen het plan eu elke formule voor Euroj*se integratie op het terrein der defensie. Het Europese leger zou volgens hem nog geen drie dagen stand houden. Het plan voor een Europees leger zou het einde betekenen van hét Franse leger. Nagekomen advertenties. Het Bestuur van de Vlissingse Nutsspaar bank geeft met leed wezen kennis van het plotseling overlijden van zyn adviseur vooi het kantoor te Zaam- slag, de heer S. VAN HOEVE. C. OUWEHAND, Voorzitter. F. v. d. VELDE, Secretaris Vlissingen, 11 Febr. '52 Heden overleed nog onverwacht. na een ■kortstondige ziekte in het ziekenhuis te Goes, onze geliefde Vader. Behuwd- en Grootva der, de Heer CORNELIS DIELEMAX. weduwnaar va. WTLLEM1NA JACOBA ABRAHAMSE. in de ouderdom van 73 jaar en 10 maanden Kortgene P. T. KALLE W A AR D- DIEIEMAN. J. KALLEWAARD. Smithers. Canada P. A. DIELEMAN. Wissekerke A. J. DIELEMAN. Heinkenszand T. P. KARELSB DIELEMAN. W. KARELSE. 's-Hertogenbosth C. J. VERBURG— DIELEMAN D. D. VERBURG. Eindhoven J. C. VAN LIEPHOUT- DIE LEMAN A. VAN LIESHOUT. Wissekerke J. DIELEMAN. J. J. DIELEMAN— VAN HALST En Kleinkinderen. Wissekerke. 10 Februari 1252. De begrafenis vindt plaats op Woensdag 13 Februari a.s., des mid dags 12 uur Heden overleed on vei wachts, onze geliefde zorgzame Man, Vader Behuwd- en Grootva der HENDRIK ENGELS, in leven gepens. Nederl. Zeeloods, in de ouderdom van bij na 80 jaar. Vlissingen: A. S. J. ENGELS- DE ME1JEB Nw en St. Joosiand: J. M. PAULISSEN ENGELS AXKIE en R1A Vlissingen: M. C. VAN LOENEN- ENGELS J. VAN LOENEN HENKIE en ELLY Vlissingen. 11 Febr. '52 Singel 14. De teraardebestelling zal plaats vinden op Donderdag 14 Februari a.s„ des nam. 2 uui van af het sterfhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 11