PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT i Engels initiatief tot hervatting van besprekingen met Egypte? De afnemende koopkracht is 8een waarschuwend teken DE BILT 5 GEKROONDE HOOFDEN NAAR KONING GEORGE'S BEGRAFENIS Vandaag DRIE DODEN EN MEER DAN 20 GEWONDEN IN WEEK-E1NDE VERWACHT: 195e Jaargang - No. 35 Dagblad uitgave van de £irma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. E. den Boer. Adj. W de Pagler. Hoofdred. G. Balüntljn PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct per week, 5.45 p. kW-, £r. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 11 Febr. 1952 ADVKRTENTUfPtUIS ct. per mm. Minnnun p •overtenüe t 3 - lug mededelingen driemaal lanct. Kleine «dvertentte» (max o regen.» van 1—6 regels L—Iedere regel meer 20 cent. „Brieven oJ adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. VUssingen Walrtr. 5860. tel. 2355 4 lijnen (b.B.g. 2861 ot 21601 M'Durg Lonaense Kaal 22. tel. 2077 en 2924: Go.» L. Voraar 62. tel. 2478 Ib.t.g 22281: OMImri: rinlandstraat 2. lelel. 16. Temeuten: (CJ 28 NA DE BEGRAFENIS VAN KONING GEORGE. Evacuatie van troepen afhankelijk van toetreding commando Midden-Oosten Groot-Brittannië zal binnenkort het initiatief nemen om te komen tot een hervatting van de onderhandelingen met Egypte, zo wordt van gezag hebbende zpde te Cairo vernomen. Verwacht wordt, dat de Britse ambassadeur, Sir Ralph Stevenson, na de begrafenis van koning George (op 15 Februari) de eerste stap zal doen bp premier All Maher Pasja. Dit zal dan tevens de eerste officiële stap zyn tot regeling van het geschil sinds de Wafdistische regering van Nahas Pasja in October van het vorige jaar het verdrag met Engeland afschafte. Het voornaamste punt bij de be sprekingen, die naar men verwacht te Cairo zullen worden gehouden, zal de evacuatie van de Britse strijd krachten uit de Suez-Kanaalzöne zijn, aldus wordt in Cairo verklaard. Men verwacht, dat Engeland deze evacu atie afhankelijk zal stellen van Egyp- te's toetreden tot het door de Wes telijke mogendheden voorgestelde commando voor het Midden-Oosten. Rust in de Kanaalzone is echter van essentieel belang voor het welslagen der besprekingen. De Egyptische minister van bin nenlandse zaken heeft Zaterdagavond verklaard, dat zijn regering de strijd heeft aangebonden tegen het commu nisme in Egypte. De politie had on langs een aantal communisten gear resteerd. Toen hem gevraagd werd of com munistische legaties in Egypte de communistische beweging in Egypte steunen, antwoordde de minister, dat een geheim onderzoek naar de recen te gebeurtenissen ih Cairo dit zou uit- wijzen. Hij zegde publicatie toe van alle resultaten van het onderzoek. De minister zeide voorts, dat hij de algemene veiligheid van het land „stevig in de hand" had. Hg deed een beroep op het volk niet te luisteren naar „dwaze geruchten", die nog steeds verspreid werden. Het tijdschrift „Akhbar El Yom" heeft een beloning van duizend pond uitgeloofd voor het bekendmaken van de namen van degenen, die de relle- Hereniging van Duitsland door herbewapening? TOESPRAAK VAN ADENAUER De Westdultse bondskanselier, dr. Adenauer, heeft Zondag op een open bare bgeenkomst te Freiburg ver klaard, dat de beste vreedzame me thoden om Oost-Duitsland „terug te krggen" hei-bewapening binnen het Europese leger ls. Hij zeide o.m. dat de Westelijke geallieerden hadden be loofd de vereniging van Duitsland in vrede tot stand te brengen. Tunesische kwestie toch voor de Veiligheidsraad Naar officiële kringen te Karatsjl verluidt, heeft de Pakistaanse afge vaardigde in de Veiligheidsraad, prof. Bokhari, instructie gekregen de Tu nesische kwestie voor de Veiligheids raad te brengen. De Franse regering acht de Veiligheidsraad in deze kwes tie niet competent. Communisten stellen weer voorwaarden m Pan Moen Öjon. De Noordelijken hebben Zondag een voorstel van de Ver. Naties, dat de vredesconferentie na een wapenstil stand zich zal beperken tot zuiver Koreaanse vraagstukken, van de hand gewezen. Zij hebben echter in gestemd met deelneming van Zuid- Korea aan de voorgestelde conferen tie. De verbondenen hadden Zaterdag in hun voorstel in beginsel ingestemd met het voorstel der communisten om na het sluiten van een wapenstil stand een politieke bijeenkomst op hoog plan te beleggen, waarop het Koreaanse vraagstuk zou moeten worden opgelost. Twee Belgische vliegtuigen in de lucht in botsing. BEIDE PILOTEN GEDOOD. In een hagelstorm zijn twee Belgi sche militaire vliegtuigen boven Bou- vray-Les Orchies tegen elkaar gevlo gen. De ontploffing, die op de botsing volgde, was zo hevig dat de bewo ners van de plaats verschrikt uit hun woningen vluchtten. Beide vliegtui gen stortten brandend neer. Het ver koolde lijk van een der piloten werd uit het toestel geslingerd. Dat van de tweede piloot werd tussen de - wrak stukken gevonden. Spionnen naar de Landsberg-gevangenis. Alle wegens spionnage veroordeel de Europeanen in de Amerikaanse zóne van Duitsland zijn van staats- en stadsgevangenissen overgebracht naar de gevangenis voor oorlogsmis dadigers te Landsberg, zulks om vei ligheidsredenen. De Amerikaanse Ho ge Commissaris McCloy had dit ln November reeds bevolen in verband met de ontsnapping van Louise Rau- scher, een Duitse die voor de Tsje chische geheime dienst heeft gewerkt, uit d<_ stadsgevangenis van Regens burg. tjes van 26 Januari hebben georga niseerd. De algemene veiligheidsmaatrege len zgn de laatste dagen aanmerke lijk verzacht. De avondklok zou met ingang van vandaag de verjaar dag van koning Faroek met twee uur bekort worden. Britse parachutisten in actie in Malakka. Nog geen verbinding met grondtroepen. Zaterdag is een groep van 57 Brit se parachutisten gedaald in een afge legen vallei in Perak (Malakka), die door de communisten is bezet. Intus sen trachtten grondstrijdkrachten zich een weg te banen door het oer woud om zich met de parachutisten te verenigen. Zij werden echter tegen gehouden door guerilla-strijders. De parachutisten worden door de lucht van het nodige voorzien. Italië zegt vredesverdrag met Moskou op. Als protest tegen Russische houding in de Ver. Naties De Italiaanse onder-mlnlster van buitenlandse zaken, Tavianl, heeft bij de Russische ambassadeur te Rome een protest Ingediend tegen de hou ding van de Sowjet-Unie ln de Ver. Naties ten opzichte van Italië en ver klaard, dat de Italiaanse regering de clausules van het Italiaanse vredes verdrag, die betrekking hebben op de verplichtingen ten aanzien van de Sowjet-Unie, als nietig beschouwt. De nota weerlegt punt voor punt de argumenten van de Russische no ta van 28 Januari, waarin Moskou het verzoek van Italië om herziening van het vredesverdrag van de hand wees. De Sowjet-Unie had voorts ver klaard slechts te zullen instemmen met een herziening, indien Italië uit het „agressieve Atlantische blok" zou treden. Woensdag had de Sow jet-Unie in de Veiligheidsraad voor de vijfde keer haar veto uitgesproken over de toelating van Italië tot de Ver. Naties. Volgens art. 74 van het vredesver drag, moet Italië herstelbetalingen aan de Sowjet-Unie doen voor een waarde van 100 millioen dollar gedu rende een periode van 7 jaar, te re kenen van 1947 af. De betalingen zijn slechts ten dele gedekt door de Itali aanse eigendommen in Roemenië, Bulgarije en Hongarije. VANDAAG NAAR LONDEN Koninklijke familie bad aan de baar. Z-ondagochtend vroeg heeft Koningin Elizabeth van Engeland met haar echtgenoot, haar moeder en haar zuster Margaret een bezoek gebracht aan de kleine koninklijke kerk in Sandringham-park. Naast de met een vlag bedekte kist van haar overleden vader heeft zjj gebeden. Velen hadden verwacht, dat de Koningin een openbare kerkdienst zou bijwonen, maar zy en haar moeder gaven er de voorkeur aan deze dag in intieme familiekring door te brengen. In talrijke kerken in Groot-Brit- tannië en het Gemenebest zijn Zon dag rouwdiensten gehouden. Voor Westminster Abbey, waar de gestor ven koning 15 jaar geleden werd ge kroond, stonden de mensen in een lan ge rij te wachten tot zij naar binnen konden gaan. De Koninklijke familie zal meerei zen met de trein, waarmee vandaag het stoffelijk overschot van Koning George van Sandringham naar Lon den wordt overgebracht. De Koninklijke trein zal om onge veer 14.45 uur Ned. tgd bij het Lon- dense station Kings Cross arriveren. Vandaar zal het stoffelijk overschot worden overgebracht naar de West minster Hall, waar het zal worden op gebaard tot de begrafenis op a.s. Vrijdag. Koning Haakon van Noorwegen is Zaterdag met het passagiersschip „Blenheim" naar Londen vertrokken. Hij woonde in 1936 ook de begrafenis van Koning George V bij. Vier an dere monarchen, die bg deze begrafe nis aanwezig waren, zijn inmiddels afgetreden of overleden: koning Bo ris van Bulgarije (overleden in 1943), koning Christiaan van Denemarken overleden in 1947), koning Carol van Roemenië (afgetreden in 1940) en koning Leopold van België (abdica tie in 1951). Van de zes, op het vasteland van Europa regerende vorsten zullen ko ningin Juliana van Nederland, ko- viert koning Faroek van Egypte zijn 32e verjaardag; herdenkt Japan de troons bestijging van zijn eerste keizer v. C.>. Eerste ronde tegen 1 aft door Eisenhower gewonnen Generaal Eisenhower heeft de of ficiële voorverkiezingen te West- Hartford (Connecticut) met ruime meerderheid van zijn partijgenoot Robert Taft gewonnen. Van de 11.531 ingeschreven republikeinen in de stad brachten er 4.463 hun stem uit; hier van kreeg Eisenhower 3.109 tegen Taft 1.183 stemmen. Mijnontpioffing in Saksen Volgens hét West-Berlg'nse blad „Telegraf" heeft zich dezer dagen in een mijn in het uraniumgebied in Saksen een hevige ontploffing voor- fedaan. 162 mijnwerkers zouden om et leven zijn gekomen en 70 gewond. nïng Haakon van Noorwegen, koning Gustav Adolf van Zweden, koning Frederik van Denemarken en koning Paul van Griekenland de begrafenis van koning George VI bijwonen. Ko ning Boudewijn van België zal zich laten vertegenwoordigen door zijn broer, Prins Albert. Het hof zal tot 31 Mei rouw dra gen, Of daarna nog een periode van halve rouw zal volgen is nog niet be kend. Voor Koning - George V werd destijds 6 maanden zware en 3 maan den halve rouw aangenomen. Koningin Juliana bezoekt dies Leidse Universiteit. Koningin Juliana heeft als oud-stu dente der Leidse universiteit Zondag enige plechtigheden bijgewoond ter gelegenheid van de viering van de 377e dies natalis van deze academie In verband met de halve hofrouw naar aanleiding van het overlijden van de Engelse koning, woonde'Ko ningin Juliana niet de meer feestelijk getinte bijeenkomsten bij. Voorts bezocht Koningin Juliana de jaarvergadering van de nationale unie der Nederlandse soroptimistclubs, die Zondag in .Esplanade" te Utrecht werd gehouden. Incidenten in Z.O.-Perzië. In twee Zuid-Oostelijke districten van Perzië, Zahidan en Zabol, is na incidenten, die zich Zaterdag bij de verkiezingen voordeden, de staat van j beleg afgekondigd. Vier personen, on- j der wie de gouverneur van Zabol. waren gedood, verscheidene personen ernstig gewond. De verkiezingen zijn in deze gebieden opgeschort. Spaans antwoord op verklaring van Truman. Spanje heeft een memorandum aan de Ver. Staten doen toekomen naar aanleiding van de opmerking, die pre sident Truman dezer dagen over het regiem in Spanje heeft gemaakt. Op zgn wekelijkse persconferentie zei de president nl. „niet erg gesteld te zijn" op het regiem van Franco. De onlangs afgetreden Amerikaan se ambassadeur in Spanje, Stanton Griffis, verklaarde na een conferentie in het Witte Huis, dat de uitlating van de president geen vertraging zou brengen in de onderhandelingen over het vestigen van Amerikaanse lucht en vlootbases in Spanje. Soc. Economische Raad zou ondeskundige adviezen geven Ziekenfonds-federatie tekent protes* aan. In een open brief aan de leden van de Eerste en Tweede Kamer wyst de federatie '„De Verenigde Mij. Zieken fondsen" op de ernstige gevaren, die naar de mening van deze federatie, zonden dreigen, doordat de Sociaal Economische Raad zich zou begeven op terreinen, waarvoor de Zieken fondsraad het wettelijk aangewezen adviserend orgaan van de regering is. De „Verenigde Mij. Ziekenfondsen" is een landelijke organisatie, die 58 ziekenfondsen omvat. Zij protesteert tegen het door de Soc. Econ. Raad uitgebrachte advies over de premie- vaststelling voor de ziekenfondsen en is van mening, dat de S.E.R. zich begeeft op gebied, waarop hij niet deskundig kan worden geacht. De S.E.R. opperde o.m. de moge lijkheid om tot beperking van de uit gaven te komen door het vrye be zoek aan de huisarts te remmen en de Ver. Mij. Ziekenfondsen acht het „voor een ieder duidelijk", dat dit vraagstuk de volksgezondheid raakt en dat het zeer de vraag is of een dusdanige rem toelaatbaar mag wor den geacht. In een uitvoerige toe lichting zet deze federatie in haar open brief nog vele bezwaren tegen het door de S.E.R. uitgebrachte ad vies uiteen en zij is van mening, dat er een ontwikkelingsgang dreigt, die zou moeten leiden tot een vermenging c.q. overneming van bevoegdheden, met als gevolg prestigeverlies van Ziekenfondsraad of Soc, Econ. Raad, óf van beiden. Theodoor Blank, de organisator van het West Duitse verdedigingsstelsel, die tot minister van Defensie voor West-Dultsland zal worden benoemd. Vier kloosterzusters aan griep overleden. Een ernstige griepepidemie in het klooster der Clarissen te Megen hoeft in de afgelopen "dagen reeds vier slachtoffers geëist. Het betreft hier veelal hoog bejaarde slotzusters. Het klooster telt 40 zusters, meer dan de helft is door griep aang ist. Twee patiënten verkeren nog in levensge vaar. Man gooide zijn vrouw met kokend water. Zaterdagnacht heeft een 49-jarige Amsterdamse grondwerker uit Am sterdam-Noord. toen hij onder invloed van sterke drank thuis kwam, ruzie ge maakt met zijn echtgenote. De man wond zich dermate op, dat hij een ke tel kokend water nam en deze over zijn vrouw uitstortte. Zij moest met ernstige brandwonden in het Binnen gasthuis worden opgenomen. De grondwerker is door de politie aan gehouden. TOL AAN SNELVERKEER. Twee autobussen in botsing Het snelverkeer eiste in het afgelopen week-einde weer een zware tol van de weggebruikers. Drie doden en meer dan twintig gewonden zijn te betreuren van ernstige verkeersongevallen. Bij een botsing van twee auto bussen van de N.V. Gelderse Tramwegen raakte een twintigtal personen gewond. Te Stolwijk, nabij Gouda, veroor zaakte de 23-jarige motorrijder M- V. een aanrijding, die hem en de 56- jarige mevrouw B. het leven kostte. Mevrouw B. wandelde in gezelschap van twee dames op een vrij donkere en smalle weg en vermoedelijk heeft de motorrijder de dames niet opge merkt. Mevrouw B., die aan de bui tenkant liep, werd aangereden en zo wel zij als de heer V. kwam te vallen. Lawines bedreigen dorpen, wegen en mensen. Dorpje in Italië reeds drie weken geïsoleerd. Uit verschillende delen van de Al pen, de Alpenynen en de Duitse ge bergten wordt hevige sneeuwval ge meld, ten gevolge waarvan dorpen van de buitenwereld werden afgesne den en het gevaar voor lawines acuut is geworden. De St. Gotthard-pas is reeds door sneeuw geblokkeerd en in deze om geving werd ook een Zwitserse boer door een lawine bedolven. .Het dorpje Schwanden in het Berner Oberland heeft geen water meer, daar de wa tervoorziening door een lawine on klaar geraakte. In het Zwarte Woud en de Eiffel zijn tal van dorpen geïsoleerd. In mid- den-Italië is het dorp Camposto reeds drie weken van elke communicatie verstoken. Gevraagd is per vliegtuig voedsel en medicamenten te zenden. ECONOMISCHE KRONIEK VAN ZEELAND Toenemende behoefte aan vervoer Januari is altjjd de maand der jaarverslagen. Terwijl de mensen en hun organisaties of ondernemingen reeds een goed eind op weg zyn om het nieuwe jaar tot een succes te maken, is een klein leger specialisten bezig de resultaten van het afgelopen jaar uit te rekenen. De jaarlijks weerkeren de rede van de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse eilanden is als het ware een samenvatting van wat dezer dagen openbaar is geworden aan inzichten omtrent 1951. Wy mogen dan ook vaststellen, dat dit jaar in het algemeen gunstig is geweest, behoudens terugslagen, die zich in speciale sectoren voordeden onder invloed van bij zondere omstandigheden. In één opzicht was er echter een teleurstellend verschijnsel waar te némen, dat wel eens nadelige gevol gen voor het overige economisch le ven zou kunnen hebben. De handel namelijk had nogal te lijden van een afnemende koopkracht, die weer een gevolg was van de deflatie-krachten. die alom werkzaam zgn. Hierbij wij zen wij op de bezuinigingen, het door de Marshall-hulp wegvloeiende geld en de overschotten aan belasting-In komsten. Natuurlijk merkt de handel dit het eerst, als schakel tussen pro ducent en consument. Maar spoedig moet dit overslaan op de productie, wat bijvoorbeeld in de textiel- en schoenenbranche al merkbaar is. Het tragische is, dat alleen de uitgaven voor de bewapening compenserend optreden. De ook in 1951 nog steeds stijgende productie deed een grote vraag naar vervoer ontstaan, zodat de spoorwegen, het Zeeuwse wegver voer en zelfs de binnenscheepvaart behalve de beurtvaart hiervan profijt trokken. DE SEISMOGRAAF. Natuurlijk droegen ook het zich gunstig ontwikkelende vreemdelin genverkeer, de visserij en de land bouw het hunne hiertoe bij. Het eer ste industriële jaarverslag, dat van de Zeeuwse Confectiefabrieken (fa brikanten van vnl. jongenskleren), noteerde in 1951 redelijke bedrijfsre sultaten, ondanks de zeer labiele grondstoffenprijzen. Voor 1952 is er voorlopig nog een goede orderporte feuille, maar men vertrouwt de voor ziening van grondstoffen niet. In de volkshuishouding is dus de handel een buffer, die de eerste klappen op vangt, welke de consument uitdeelt, of liever de seismograaf, die de eco nomische aardbevingen zeer scherp registreert In dit verband wijzen wij nogmaals op onze publicatie van de ze maand, waarin gewezen werd op het grote aantal winkels, dat Zee land telt vergeleken bij andere pro vincies. De kwetsbaarheid van dit apparaat is daardoor ongetwijfeld groter, zodat alle inspanning nodig is om het hoofd boven water te hou den. DE BEVOLKING. Een minder gunstige economische ontwikkeling kan twee gevolgen h I;id en het PM heb ben: grotere werkloosheid en het ver dwijnen van de overtollige bevolking. Wat het eerste betreft is het instel len van het bureau voor de provinci ale werkgelegenheid van belang. Dit bureau legt een voorraad werken aan, die bg een terugslag de werkloosheid zal moeten opvangen. Achteruitgang van de bevolking is in Zeeland onbe kend, maar zou zich voor kunnen doen, wanneer elders het econo misch leven zich wel gunstig ontwik kelt. In 1951 nam de bevolking op Schouwen-Duiveland met 50 mensen toe tot 23.853, op Tholen met 40 tot 16.567, op Walcheren met 690 tot 73.810, in West Zeeuwsch Vlaanderen met 41 tot 27.400, in Oost Zeeuwsch- Vlaanderen met 572 tot 62.450. Het zwaartepunt ligt dus in de industrie gebieden. Als ae cijfers van Zuid-Be veland bekend zgn zal blijken dat de Zeeuwse bevolking met ongeveer 1700 mensen is toegenomen tot rond 272.000. DRINKWATER. De drinkwatervoorziening stond in de afgelopen maand in het cen trum der belangstelling. In de eerste plaats is een commissie geïnstalleerd, die de waterhuishouding van Zeeuwsch-Vlaanderen gaat bestude ren ln verband met de toekomstige ontwikkeling van dit gebied. Het gaat hier vooral om het toenemende verbruik en het afvalwater. Voorts is bekend gemaakt, dat het aantal aan sluitingen op de waterleiding in Zee land groot is, nl. bijna 90 van de bevolking bereikt. Voor Nederland is dit cijfer 82 voor België 60 voor Frankrijk 52 en voor de Ver enigde Staten 72 (Vervolg op pay. 2) Na overbrenging naar het zieken huis te Gouda, zijn beiden overleden. Op de verkeersweg Roosendaal-- Breda werd de heer H. Teitsma. ds ex ploitant van het hotel „De Gouden Leeuw" te Bergen op Zoom gegrepen door een bestelauto, toen hij uit zijn eigen auto stapte om sneeuw van de voorruit van de wagen te verwijderen. De heer T. moest met een sehedelba- sisfractuur in het ziekenhuis te Roo sendaal worden opgenomen, waar hij Zaterdagavond is overleden, Twintig personen werden gewond, toen Zondagmorgen een autobus van de N.V. Gelderse Tramwegen slipte op een smal weggedeelte tussen Doe- tinchem en Varsseveld en in botsing kwam met een bus van dezelfde maatschappij. De chauffeur van de slippende bus brak beide knieschijven, terwijl de conductrice en een 72-jarige dame een hersenschudding opliepen. Veertien personen konden ter plaatse verbon den worden, om daarna per auto naar het ziekenhuis te Doetinchem te wor den overgebracht. Verscheidene passa giers konden in de loop van de dag huiswaarts keren. Enkele lichtgewon den konden direct hun weg vervol gen. ARM AFGERUKT. Op de rijksweg tussen Ede en De Klomp vloog een met grote snelheid rijdende personenauto uit de bocht en botste vervolgens tegen een boom. De rechterarm van de echtgenote van de bestuurder, de 44-jarige J. W. L. van H. uit Den Haag, werd vrijwel' van haar lichaam gerukt. De man en twee inzittende kinderen kregen bloedende verwondingen. Allen wer den naar het Juliana-ziekenhuis in Ede overgebracht. Mevrouw Van H verkeert in zorgwekkende toestand.' Kon. onderscheiding voor directeur „Werkspoor". Tijdens de Zaterdag te Amsterdam gehouden viering ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van „Werk spoor" N.V., werd door de minister van economische zaken, prof. dr. J. R. M. van den Brink, aan de direc teur van „Werkspoor", ir. RL H. Dam me medegedeeld, dat het H. M. de Koningin heeft behaagd, ir. Damme te benoemen tot Commandeur in de Or de van Oranje Nassau. Voor-overleg met de West loopt deze week ten einde. RESULTATEN BEVREDIGEND. Het overleg tussen de gemachtig den van de regeringen der drie rijks delen, Nederland, de Ned. Antillen en Suriname loopt thans ten einde. Maandag en Dinsdag zullen er nog enkele nabesprekingen worden ge houden. In kringen van de gemachtigden van de regering der drie rijksdelen heerst, naar het A.N.P. vernam, vol doening over de tijdens het voorover leg bereikte resultaten. Naar verluidt zal de officiële bijeenkomst vermoe delijk eind Maart of begin April kun nen worden geopend. GUUR WEER. Geldig tot Maandagavond. Wisselende bewolking met regen-, sneeuw- en hagelbuien. Krachtige en tijdens buien nu en dan stormachtige naar Noord-West ruimende wind. On geveer dezelfde middagtemperaturen als Zondag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1