Nieuwlandse garagehouder vrijwel ontoerekenbaar verklaard VALDA 'De Broederband" (Dij Zeeuwse Almanak Als U moet rekenen..... OPNIEUW STAGNATIE OP HET VEER VLISSINGEN-BRESKENS ESDERS' MAATKLEDING.. PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 9 FEBRUARI 1952 GEEN POGING TOT DOODSLAG Toediening giftige gassen thans „zware mishandeling" Twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest en onvoor waardelijke ter beschikking stelling van do regering, eiste de- officier van justitie, nir. Th. M. Schenkenberg van Mierop, tegen de 29-jarlge garagehouder M. P. K. uit Nieuw- en St. Joosland, wiens zaak Vrijdag middag opnieuw diende voor de rechtbank te Middelburg. Verdachte werd ten buste gelegd, dat hy z\jn echtgenote zwaar lichamelijk letsel heeft toegebracht door het opzettelijk toedienen van giftige gassen. Ten gevolge van de door K. afgelegde tegenstrijdige verklaringen nu eens bekende hty alles, dan weer herriep HU zijn bekentenissen deed zich het opmerkelijke feit voor, dut de rechter-commissaris, inr. J. A. Abblng, mede als getuige ln deze gecompliceerde affaire gehoord moest worden. Over verdachte is een psychiatrisch rapport uitgebracht, waarin hi) als een In sterke mate ontoerekenbaar en uiterst gevaarlijk man wordt ge typeerd. Tijdens dc zitting moest de presi dent van de rechtbank, nir. P. van Empe), herhaalde malen constateren, dat verdachte zich merkwaardig scherp de gebeurtenissen uit de nach' van 30 op 31 Januari 1951 wist te herinneren, doch blijk gaf van vol komen geheugenverlies, zodi'a hij herinnerd werd aan de bekentenis sen, die hij destijds heeft afgelegd tegenover de rechter-commissaris, mr. Abbing. Het verhaal, dat K. thans opnieuw bevestigde, komt er op neer, dat hy in de bewuste nacht om half vier werd gewekt door een benzineklant, die hij bediende, waarbij liij merkte, dat hij zich versuft voelde. Niette min ging hij weer naai- bed om daar na om half zeven op te staan voor het verrichten van werkzaamheden. K. zou toen gehoord hebben, dat zijn dochtertje huilde, waarna hij zich naar de bovenverdieping van zijn wo ning begaf. Zijn vrouw en dochter tje waren bewusteloos, waarop K. na zijn dochtertje buiten op een z.g. plat te hebben gedeponeerd, naar zyn in de nabijheid wonende vader zou zijn gesneld. In de gesloten garage bevond zich een auto, die intussen twintig minuten stationnair had ge draaid en giftige gassen had ver spreid. In zijn aan de rechter-com missaris afgelegde bekentenis, ver klaarde K., dat hij die gassen door middel van een koperen buis, vin een gat in het plafond, naar de slaap kamer had geleid. Deze bekentenis herriep hij ln een brief aan mr. Ab bing en thans verklaarde K. herhaal delijk „er niéts meer van te weten." GETUIGEN VERKLARINGEN. Te MLddelburg werd het gebeurde destijds gereconstrueerd, waarbij K- aanwijzingen gaf! Hierbij gaf hy Advertentie Neem een doos echte RA STILLÊS TEGEN VERKOUDHEID CONCURRENTEN VAN DE BILT Als reacties op de weersvoorspel lingen aan de hand van geluiden, die onlangs in dit rubriekje vermeld loer den, komen er hier nog een paar. Dc heer W. F. Reus uit Amsterdam schrijft: Als het onweert boven West- kapotte en de bui trekt weg in Weste lijke richting, komt zfj steeds een ldein uurtje later terug. „Noord-om- me komt feromme", zegt de bevol king. Naar aanleiding van de vorst- voorspelling uit Oostlcapellc als men de zee hoort rollen, merkt de heer Reus not/ op, dat dit rollen alleen bi) Oostenwind hoorbaar is. Dan vriest het vaak. In de zomer hoort men het rollen zelden, omdat de nutuur dan ■veel „voller" van geluiden is. De heer W. O. Booth te Haamstede meldt, dat men op Schouwen buien verwacht als de zeëe kookt". Soms kan de Noordzee geweldig te keer gaan voor een periode van slecht :weer. Wanneer de zee „schelt" aan de Zuidzijde van het eiland, tussen W. Schouwen en de Schelphoek, betekent dat goed weer. Ook hoort men de uit drukking: Als de sneeuw negen dagen ligt, ligt ze negen weken!" In 's-Hccr Arendskerke zegt men, vaar een onbekende meldt: „Hoor je de klok van Heinkenszand slaan en luiden, dan komt er regen". Regent het 's Zondags voor de kerk begint, dan zegt- men ,JZen regentje voor de preek ts voor een liele week". Ook zegt men daar: ,Jting om dc maan, wind op de baan". En ten slotte: „Als de zon lange stralen trekt, komt er regen". Men ziet: er leeft nog heel-wat aan oude weerwjjsheid in Zeeland! Tenslotte nog iets anders: Het vastleggen van huwelijks plechtigheden op opname-apparaten blfflet minder uitzonderlijk te a\jn, dan wfj vermoeddenIn de Zeeuwse Almanak van Vrijdag 1 Februari schreven xoff over het „ja-\ooord". dat in Ritthem voor het eerst i» Zee land „op de band" zou zijn opgeno men. Daarna bereikte ons uit Kloelinge het bericht, dat aldaar reeds in het najaar van 1951 een dergelijk expe riment met succes was verricht en thans schrijft een abonnee uit Krab- bendijkedat 's-Gravenpolder het al lereerst is geweest, namelijk in Mei 1950..'-. Dat is verheugend; Zeeland- nog eerder aan de spits, dan wij wisten. W\j vinden het alleen maar jammer, dat onze abonnee uit Krab- bendijke. ons niet i'tt Mei '50 heeft geschreven voor een plastic trechter té hebben gebruikt om de gassen uit de uit laatpijp van dc auto in de koperen buis te doen overgaan. Desgevraagd bevestigde mr. Abbing, dat K. in zijn bekentenis ook melding had gemaakt van het gebruik van een plastic trechter. Door de getuige h charge, de op perwachtmeester der Rijkspolitie C. J. van Burg, werd in de garage van K. een koperen buis gevonden, die na onderzoek door de gerechts-des kundige, opperwachtmeester C. P. A. Kanters, deeltjes bleek te bevat ten van het materiaal waaruit het plafond in de garage is samengesteld, terwijl aan de randen van het gat in het plafond, koperdeeltjes werden gevonden. De als getuige a décharge optre dende vader van verdachte, J. K.. verklaarde, dat de pogingen om het slachtoffer weer tot bewustzijn te brengen met behulp van een zuur stof-apparaat gefaald hadden, daar er zich in het apparaat geen zuurstof bevond. De vrouw- is toen met het dochtertje naar een ziekenhuis in Middelburg vervoerd. ONTOEREKENBAAR. In zijn requisitoir wees de officier van justitie op de vele bekentenis sen, die verdachte heeft afgelegd en die door de naderhand gedane her roepingen niet ontzenuwd worden. Mr. Schenkenberg achtte het opzet telijk toedienen van giftige gassen bewezen terwijl geen enkele ver zachtende omstandigheid kan gelden. Het psychiatrisch rapport in aan merking nemende dat K. lteh- schetst als in sterke mate ontoere kenbaar en gevaarlijk en waarin her haling van soortgelijke handelingen door K. niet uitgesloten wordt ge acht eiste hy een gevangenisstraf -van twee jaar met aftrek van. voor arrest en het onvoorwaardelijk ter beschikking stellen van de regering. In net psychiatrisch, rapport werd er bovendien op gewezen, dat K. in de gevangenis grote last zou kunnen veroorzaken. ZAAK OPGEBLAZEN? De verdediger, jhr. mr. Ch. P. van Nispen tot Sevenaer. was de mening toegedaan, dat deze zaak door ,,de buitenwacht" te veel is opgeblazen. Verdachte is van zijn aanvankelijk voornemen teruggekomen en heeft zijn vader om hulp gevraagd, zo voer de mr. Van Nispen aan, terwyl de toestand van de vrouw minder ern stig zou zijn geweest, dan beweerd wordt. Pleiter betwistte het gebruik van de koperen buis, daar deze ca. 30 cm, te kprt zou zijn geweest. De bekentenissen van K. zouden mede een gevolg zijn van ontoerekenbaar heid in die dagen, hetgeen mede zou blijken uit het feit, dat een plastic trechter die K. beweerde te heb ben gébruikt bij het gebruik ge smolten zou moeten zijn. Mr. van Nispen zeide persoonlijk te hebben ondervonden, dat cr door de kieren en gaten in het plafond voldoende gassen de slaapkamer konden berei ken, om vergiftiging te doen ont staan. Bij een reconstructie was de raadsman zelf onwel geworden. Hij sluit - U dan aan bij de coöperajie: Deor eigen winkels en bakkerijen, komen we tot eigen fabrieken (mo menteel 16), die de beste kwaliteiten leveren tegen de laagste prijzen. UW BELANG is het dus lid en ver bruiker te worden van de coöperatie Vlissingen Middelburg RUIM 3500 LEDEN RECTOR J. M. RIJK. f Woensdag is.ten huize van een zij ner broers te Heinkenszand op 57- jarige leeftfld overleden, de Zeer- eerwaarde heer J. M- Rflk, van 1934 tot 1951 rector van het St. Joseph» ziekenhuis te Vlissingen. Na zfln priesterwijding in J922 was hij eerst kapelaan te Den Burg, Hon- selersdijk. Voorhout en Limmen. Om gezondheidsredenen werd hij daarop in 1934 tot rector van het St. Jo- seph-ziekenhuis te Vlissingen be noemd. Hier heeft hij door zyn min zaam optreden veler vriendschap verworven. Vooral de oorlogsjaren hebben veel van zijn krachten ge vergd. In Maart '51 was hij genood zaakt emeritaat aan te vragen Na zijn vestiging te Heinkenszand ging zijn gezondheidstoestand vrfj spoedig zodanig achteruit, dat hij de laatste maanden het béd heeft móeten hou den. Vanochtend vindt de plechtige uit vaart te Heinkenszand plaats. r Vijf gulden voor een plaats Voor de behandeling van de ze zaak bestond grote belang stelling bij de inwoners van Nieuw- en St. Joosland. Zij wa ren in zo grote getale opgeko men, dat velen zich een plaats in de overvolle rechtzaal za gen ontgaan. De deurwaarder noteerde een prqs van 5.hem aangebo den voor een bescheiden staan- plaatsje achtte het deskundig onderzoek on voldoende en was van mening, dat van het toebrengen van „zwaar licha melijk letsel" geen sprake kon zijn. Indien er, aldus mr. Van Nispen, voldoende zuurstof aanwezig was ge weest. zou overbrenging van het slachtoffer naar een ziekenhuis on nodig zijn geweest. De vrouw zou trouwens vrij spoedig hersteld zyn. Pleiter bracht tenslotte een „figuur op de achtergrond" naar voren, die het K. bijzonder lastig zou hebben gemaakt, terwijl hij ook wees op de moeilijke jeugd, die verdachte zou hebben gehad. Mr. Van Nispen vrqeg vrijspraak of een zodanige clemen tie, dat gevangenisstraf zou komen te vervallen. Spr, achtte geen termen aanwezig voor veroordeling Wegens poging tot doodslag. Materiaalgebrek bij „De Schelde" Vlissingen Thans minder werken later inhalen Materiaalgebrek bij de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen, heeft tot gevolg gehad, dat men vqor de arbeiders van enkele afdelingen on voldoende werk heeft. Om deze moeilijkheden tc over bruggen heeft de directie in overleg met de vakbonden en de fabrieks- kern besloten om in deze afdelingen iedere week 25 van de werklieden niet te laten werken. Iedere vier we ken heeft daardoor het gehele perso neel van deze afdelingen een week niet gewerkt. Het loon wordt evenwel normaal uitbetaald en men is over eengekomen, dat de door deze rege ling getroffen' arbeiders de verloren tijd, zodra cr weer materiaal is, door overwerk zullen inhalen. Voor dit overwerk zal een extra-vergoeding worden uitgekeerd. Deze maatregel betreft een kleine 300 arbeiders, voornamelijk schilders en personeel van de timmerfabriek. Vermoed wordt, dat de regeling enkele maan den zal moeten duren. Voor de arbeiders is zij uitermate ■gunstig. Terwijl bij de verschillende bedrijven in Nederland de laatste tijd herhaaldelijk tijdelijke ontslagen vallen, is door „De Schelde" een so ciaal waardevolle overbruggingsrege ling getroffen. DIENSTREGELING WEER GEWIJZIGD. „Prins Willem" tegen ponton te Breskens opgevaren en uit de vaart genomen. Opnieuw is er stagnatie ontstaan op hot veer VlissingenBreskens doordat gisteravond omstreeks zeven uur het motorschip „Prins Willem I" tegen de aanlegponton te Breskens is opgevaren en daarbij een scheur boven dc waterlijn opliep van ongeveer een meter lengte en twlrttlg cen timeter breedte. Voorlopig zal de dienst uitsluitend gevaren worden door het motorschip „Prins Hendrik", zodat 't wel mogelyk blijft auto's over te zetten. Do boot zul varen volgens de dienstregeling, die enkele dagen geleden gold voor de „Prins Willem I", toen de fuik in Breskens onldaar geworden was. Het ongeval met de „Prins Willem I" gébeiirdè. toen het schip binnen liep op een tijdstip, dat de „Prins Hendrik" juist de haven verliet. Hier door ontstond een vrij sterke zuiging, waardoor de „Prins Willem I", die vlak bij de ponton was, uit het roer liep en tegen de ponton opbotste. Er ontstond ongeveer een halve meter boven- de waterlijn een flinke scheur ongeveer ter hoogte van de kapiteinshut. Gelukkig deden' zich geen persoonlijke ongevallen voor, doch het was al spoedig duidelijk, dat de „Prins Willem 1" niet meer zeewaardig was en dus niet geschikt om de dienst voort te zetten. De boot had voor Vrijdag juist de laat ste reis van de dienstregeling ge maakt. RAAD VLISSINGEN In beroep bii Kroon tegen Streekplan Walcheren 1951 Hel opruimen van sneeuw De gemeenteraad van Vlissingen vergaderde Vrijdag 8 Februari onder voorzitterschap van burgemeester mr. B. Kolff. Benoemd werd tot keuringsveearts, hoofd van dienst voor de vee-en vlees keuringsdiensten in de leringen Mid delburg en Vlissingen dr. M. J. Mol te Élst., De raad besloot ln beroep te gaan tegen het door de provinciale staten van Zeeland vastgestelde streekplan Walcheren 1951 by de Kroon, omdat als bebouwde kom nie£ is aangeduid het gedeelte plan-Paauwenburg, dat op Koudekerks grondgebied is gepro jecteerd. De heer M. J. van Poelje (P.v.'djL) informeerde hoe het staat met de ge biedsuitbreiding van Vlissingen na het bezoek van de minister. De burgemeester deelde mede, dat nadien Ged. Staten van Zeeland hun standpunt in Den Haag op het depar tement van binnenlandse zaken heb- uiteengezet De zaak Is dus wel een stadium verder gekomen. De heer J. Marys (AR.) consta teerde bij de rondvraag, dat in Vlis- ;en kort geleden na dc' sneeuwval weinig aan opruimen werd gedaan. Wethouder M. A. van Popering (P v.d-A.) merkte op, dat by het huidige verkeer zandstrooien weinig effect heeft Pekelen heeft ook bezwaren. Een volgende maal zal by het oprui men sneller opgetreden worden. De heer M. J. Corveleyn (R..K) wilde weten hoe het staat met de restauratie van het oude kerkhof aan de Koudekerksc weg. Wethouder M. A. v. Popering (P.v. d.A.) kon mededelen, dat er aan de begraafplaats al tameiyk veel is ge daan. Met de grafstenen heeft de ge meente geen bemoeienis, maar Eet terrein wordt onderhouden. De plant soendienst zorgt voor dat terrein. De heer M. J. Corveleyn zou herstel van de grafstenen willen in overleg met de eigenaren vaii de graven. B. en W. zullen dit bezien. Daarna Sluiting. DIENSTREGELING. De „Prins Hendrik" zal van van daag af varen volgens de volgende dienstregeling: Vertrek van Vlissingen: 4.55, 7.15, 8.40, 10.30, 11.50, 13.10. 14.30, 15.50, 17.10, 18.30, 20.25 en 22.20. Vertrek van Breskens: 5.35, 7.55, 9.30, 11.10, 12.30. 13.50, 15.10, 16.30, 17.50, 19.10, 21-05 en 23.00. Het toch al overbelaste veer krijgt het door het uitvallen van de „Prins Willem I" nog zwaarder, doordat het aantal reizen tussen Vlissingen en Breskens nu byna met dc helft is ingekrompen. De „Prins Bernhard" is nog steeds niet gereed, zodat er thans een toestand is ontstaan op deze voor Zeeland zo belangryke ver- keers-verbinding, die langzamerhand onhoudbaar wordt. By kalm weer zal de „Prins Wil lem T' vandaag naar Vlissingen wor den gebracht voor een reparatie, die verscheidene dagen in beslag zal ne men. Handelsbelangen Jubileum-tentoonstelling te Goes. Dc plannen voor de grote Gocse MiddenstandStentoonstelling ter ge legenheid van het gouden jubileum van „Handelsbelangen" worden thans steeds verder uitgewerkt^ Zoals be kend, was voor deze expositie, welke samenvalt met de Licht- en Bloemen- week in September a.s., reeds zoveel belangstelling van de zijde der mid denstanders, dut de oorspronkeiyke plannen gewyzigd moesten worden. Dc tentoonstellingscommissie heeft beslag' gelegd op de grootste ver plaatsbare tentoonstellingshal van Nederland, die een vloeroppervlakte van bijna 2500 m2 heeft en waarin 1400 m2 stundruimte beschikbaar is. De hal die 10 meter hoog is, zal op de Grote Markt worden geplaatst. De stands op de Vlasmarkt en Beesten markt komen hiermee te vervallen, doch rond de tentoonstellingshal biyft nog ruimte over voor een bui tententoonstelling. In verband met de aanwezigheid van enige risico by het huren van de grote hal, wordt van de standhou ders naast dc standhuurprijs een ga rantie van 2.50 per m.2 gevraagd. Mede door de verschillende attrac ties wordt een bezoek van 20.000 per sonen verwacht Na veel zoeken is tenslotte als de meest geschikte naam voor deze tentoonstelling: HAJUTO (Handelsbelangen Jubileum Tentoonstelling) aangenomen. Het landingsmonument op de Oranjedijk te Vlissingen Naar wij vernemen heeft het ge meentebestuur van Vlissingen de onthulling van het oorlogsmonument op de landingsplaats van het Engel se Commando no. 4 aan de Oranjedyk te Vlissingen, bepaald op 31 Mei a.s. Het monument is. zoals reeds werd gemeld, ontworpen door de beeld houwer Titus Lezer uit Ommen en het ontwerp werd door de gemeente raad goedgekeurd. Het ontwerp is intussen ook getoond aan het Engelse officieren-comité te Londen dat voor de stichting van dat monument een bedrag had ingezameld. Zy spraken hun volle waai-dering uit voor het werk .van Titus Lezer. Gewacht wordt nu nog op de goed keuring van het monument door het Nederlandse müusterie van O. K. en W, De beeldhouwer Titus Lezer werkt op het ogenblik aan een groot klei- model. waarna van dat kleimodel een positief en negatief' gipsmodel ge maakt zal worden om uiteindelijk -tot het gieten van het bronzen beeld té kunnen geraken. Het is reeds be kend. dat van Engelse zijde grote belangstelling voor de onthulling van dit monument bestaat. Verwacht wordt, dat Vlissingen meer dan 200 Engelse gasten allen oud-strijders zal moeten huisvesten, die bh de plechtige onthulling tegenwoordig willen zyn. Lezing Belgische ministers over de vlasserij Waarschynlijlt in de loop van de volgende maand zal de Belgische mi nister van Koloniën, de heer Andree Dequae, tevens voorzitter van het Algemeen Belgisch vlassersverbond, in één der Oost Zeeuwseh-Vlaamse emeenten voor de Oost Zeeuwseh Haam se vlassers en voor1 de oud- leerlingen en cursisten van de Eerste Zeeuwse vlassersschool te Koewacht een lezing houden over de toestanden in de vlasserswereld. Het ylassersbedrijf maakt slechte tijden door. In de vlasserij beleeft men thahs moeilijke dagen. De kwaliteit van de vlasoogst 1951 is sterk tegengevallen, maar ondanks deze gedeeltelijk mis lukte oogst werden er in de inkoop periode nog vrij hoge prijzen vqor het strovlas betaald. Kort geleden is ech ter een daling in de vLslint-prijzen ingetreden, waardoor de vlassers gro te verliezen lijden. De sléchte kwaliteit van de oogst leidde tot een groot aanbod van in férieure soorten vlaslint, tegen lage re prijzen. Doordat bedrijven, die zich anders toeleggen op de verwerking van de betere soorten overschakelden op de goedkopere, inférieure soorten, ontstond ook voor de betere soorten een verminderde vraag met prijsda ling. Een daling van f 50.— tot f 80. pér baal van 100 kg. is in vergèlij- king met de pryzen van enkele maan den terug, thans normaal te noemen. Nu de inférieure kwaliteiten voör een groot deel zijn geruimd, verwacht men van die kant geen nieuwe prijs daling meer. Wel vraagt men zich in vlasserskringen af, wat het sluiten van de Franse grens voor de vlaslint- prljs zal betekenen. Ook dit lint valt onder de Franse Invoer-beperkings- maatregelen. Het is niet uitgesloten, dat de Franse maatregel een nadelige invloed zal hebben op het prijsverloop. Advertentie Acht kleuren, één prijt: 28 cent. het geheim van goedgeklede mensen. Voor de Heren: 2-delig COSTUUM naar maat 137.25 156.25 169.25 Voor de Dames: MANTELCOSTUUMS naar maat 155.50 168.- 175.- TAILLEUR MANTELS naar maat 154.25 167.25 Voor aile bovenstaande aan biedingen geldt: Geheel zuiver wollen hamgaren Onberispelijke coiipe door uit sluitend eerste klas coupeurs, Vervaardigd door speciale maat- kleermakers. Esdere' Maatkleding heeft zich in de loop der jaren door prima kwaliteit en onovertroffen pas vorm een eerste plaats veroverd LANGE NOORDSTRAAT 10-12 MIDDELBURG Dit jaar gladiolenteelt De voor Zeeland jonge gladiolen- teelt trekt veler belangstelling, doch een goede voorlichting is daarbij on ontbeerlijk. Daarom wordt Dinsdag middag in „De Prins van Oranje" te Goes een vergadering georganiseerd door de H.B.G.-veiling te Lisse. Enkele praktijkmensen zullen daar trachten een antwoord te geven op de vragen of de gladiolenteelt voor 1952 gunstige perspectieven biedt en op welke wijze deze teelt het meest rendabel kan worden gemaakt. Matroos liep te Antwerpen brandwonden op. De 24-jarige matroos J. C. E. uit Schore is te Antwerpen aan boord van het Nederlandse stoomschip „Kota Baroe" in aanraking geko men met uitslaande vlammen. Hij liep brandwonden op aan gelaat en een zijner armen en moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. Zeeuwse fruitteelt (Vervolg van pag. 1) Hoewel de vorst niet onwelkom was voor de structuur van de grond, én het afremmen van de vergevorderde ontwikkeling, heeft zij evenals de re gen en sneeuw wel enigszins storend gewerkt voor *de gewone winterwerk- zaamheden in de boomgaard. Bij de snoei is een kleine achterstand ont staan en voor de win terbespui ting was er practisch nog geen enkele gunstige, dag. De spuiten staan ech ter gereed om op de grotere bedrij ven met V.B.C. te beginnen. De ver- nevelaars genieten in Zeeland een stijgende belangstelling, zodat er thans reeds ruim twintig nevelspuiten op de bedryven in deze provincie aan wezig zyn. DE VERWACHTING Over de oogstvenvachtingen valt uiteraard op dit ogenblik nog weinig met zekerheid te zeggen, doch zowel bjj het grgotfruit als by het klein- fruii i«L, knqpvorming goed tot zeer goed. Wel is dé goudremet plaatselijk twijfelachtig, doch dit kan nog mee vallen. By de zwarte bee sen is de knopvorming zwak, hetgeen men meent te moeten toeschryven aan de ernstige bladvalziekte in 195L door- dat soms niet tydig met koper ge spoten werd. In Maart zal een aantal struiken van de blauwe bessen uit Amerika ar riveren, welke op een tweetal perce len, waarschynlrjk op Schouwen en in de Zak van Zuid Beveland, zullen worden aangeplant. De tijd zaldan uitwijzen of deze bes, welke in de Amerikaanse fruitteelt een zo be langrijke plaats inneemt, ook in onze omgeving met succes zal kunnen wor den geteeld. Uit dit alles spreekt intussen wel een grote, activiteit van de Zeeuwse fruitteelt om haar belangrijke plaats te blyven innemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 2