ZEEUWSE NIEUWS UIT ZEELAND n- WALCHEREN genda SNIPPERS LEWEDORPSE BOYS KAN HET KAMPIOENSCHAP BEHALEN Spori Pick-upies JJJAC» FEBRUARI 1062 PUU VIX Cl ALE ZEEUWSE OUÜ EAXT DE VERHOUDING TUSSEN MAAIDORSER EN ZELFBINDER Hoe ligt economisch de verhouding tussen ae maaidorser' en de zelfbin- der? Deze vraag vormde Woensdagmid dag het punt van bespreking in de vergadering van de Bedrijfsstudie- groep W. Z. Beveland in hotel „Cen traal" te Goes. De heer L. van Nieuwenhuijse, hoofdassistent van de landbouwvoor- tingsdienst, leidde dit onderwerp in. Naast de methode speelt ook het gewas een belangrijke rol, dit in ver band met de stroprijs. Een kostenver- gelijking is daarom erg moeilijk. De boer die hulp van derden inroept, lean beter gewas voor gewas beslissen, dan de boer die zelf de machines heeft en dus voor een reeks van jaren reeds een beslissing heeft genomen. Ook facto ren als bergruimte, arbeidsbezetting e.d. tellen mee. Spr. noemde o.m. een vergelijking bij gerst, waarbij hij, re kening houdende met de stro-op brengst, voor dè zelfbinder kwam op f 76.netto kosten en voor de maai dorser op f 97.Wanneer gebruik wordt gemaakt van de diensten van oen loondorser moet bij een stroprijs van boven de f 25 de voorkeur wor den gegeven aan de zelfbinder en be neden de f 25.— aan de maaidorser. Met eigen werktuigen en uitgaande van 30 ha. graan, komt men voor de trekkerbinder aan f 248.kosten per ha., voor de grote maaidorser op f 234.— en voor de kleine op f 221.—. Hierbij is geen rekening gehouden met het stroverlies. Door de f 93. stroverlies per ha. worden de kosten van de maaidorser weer hoger dan die van de trekkerbinder. De grens van het rendabele gebruik ligt hier bij een stroprijs van f 33zodat het verzamelen van het stro rendabel wordt boven deze prijs. Voorts behandelde de inleider de vraag, wanneer een maaidorser kan worden aangeschaft. Bii de discussies op deze inleiding bleek wel, dat vele factoren een wis selende invloed hebben op de prijsbe palingen, als droogkosten, bijzondere risictfs, minder prijs van opgeperst stro e.d. Door de combine ver groot de boer ook de afhankelijkheid van de handel als gevolg van de snel le afzet. De werkverplaatsing van de zomer naar de winter pleit ten gunste van de zelfbinder, tenzij er een te grote arbeidstop zou ontstaan. Vlissingen HET LKCTUURHUISJE VAN HET NEDERLANDSE RODE KRUIS Het heeft wel een mooi plaatsje ge kregen, he lectuurhuisje van het Nederlandse Rode Kruis op de Kleine Markt te Vlissingen. We zagen het daar staan, een enorme truck aan de ene- en een minder enorme bestelwa gen aan de andere zijde, zo helemaal zonder enige pretentie. Misschien was dit wel de reden dat niemand er voorlopig aandacht aan besteedde, wij zeggen „misschien", want we vra gen ons af of het Nederlandse volk wel weet wat het Rode Kruis met die huisjes denkt te bereiken. We vragen ons af, of men er wel van doordrongen is, dat men, door zijn gelezen boeken en tijdschriften aan dit huisje toe te vertrouwen, landge noten in alle uithoeken van de wereld enige aangename ogenblikken kan bezorgen. Want de lectuur op deze wijze verzameld, gaat zowel naar onze soldaten in Korea als naar Ne- derlandse emigranten in Nieuw Zee land, zij komt ook bij landgenoten in de rimboe van Nieuw Guinea en bij onze vertegenwoordigers in de desa's van Indonesië. En ook de zieken in de sanatoria en ziekenhuizen van Ne derland krijgen hun deel van de oogst. Laat het daarom zo zgn dat, wanneer straks 200 van deze huisjes in ons land zullen zijn verrezen, zij de volle aandacht van lezend Neder land zullen hebben, zodat al spoedig het lectuundepöt van het Rode Kruis te Scheveningen te klein wordt om al de goede gaven te bevatten SCHIP VERKOCHT. Het Zweedse libertyschip „Sonata" van de Redery Dan te Gothenburg, dat zich- thans in het droogdok te Vlis singen bevipdt, is. verkocht aan de Rio Falmea Companatie Panama City en zal or.der de naam „Avra" in de vaart worden gebracht. STRAND VERENIGING WESTDUIN. De strandverenïging „S.V.W." heeft haar leden en donateurs een feest avond aangeboden in het gebouw „Concordia" te Vlissingen. De toneel afdeling van het muziekgezelschap „Voorwaarts" te Koudelcerke verleen de haar medewerking en voerde het blijspel „Inkwartieringe" op. Op uitne mende wijze werd dit stuk vertolkt. Vooral het spel der boerin en haar man was zeer te loven, terwijl alle medespelenden bijzonder rolvast wa ren. Een hartelijk woord van dank door de voorzitter, vergezeld van een flinke taart en een langdurig applaus was hun welverdiende beloning. Een gezellig bal onder leiding van de heer Aersens, met muzikale me dewerking van een goede band, be sloot deze welgeslaagde avond, die door een groot deel der leden werd bijgewoond (zelfs de Middelburgse ledèn waren present). Het contact, dat door deze uitvoe ring gelegd werd tussen de Koude- kerkse dorps- en strandbewoners, zal zeker door het bestuur van S.V.W. worden voortgezet en versterkt. Nieuw- en St. Joosland LANDELIJKE RUITERS HOUDEN RALLYE-PAPER. De landelijke rijvereniging te Nieuw en St. Joosland organiseert Zaterdag a.s. een Rallye-Papei*. Dit is een wed strijd, waarbij de ruiters een route-be schrijving wordt uitgereikt bij de start zodat zij aan de hand van de opge geven herkenningspunten het traject dienen te vinden. Bovendien wordt een bepaald tempo vereist. Ook zijn er langs de route controleposten, onder welke geheime. Men mag hier niet te vroeg of te laat aankomen. De start is bepaald bij de hofstede van de heer D. A. van Nieuwenhuyzen te Nieuw en St. Joosland om half drie. Middelburg VOORLICHTINGSAVOND SCHOENHERSTELLERS. Voor een groot aantal belangstellen den is in het Schuttershof te Middel burg een film-voorlichtingsavond ge houden door de afd. Middelburg van de Ned. Bond van maatschoenmakers en schoenmakerspatroons. Het in meer dan één opzicht „leer rijke" programma bood o.m. enkele oixderhoudende filmpjes over de le der-industrie en over „de geschiede nis van een paar schoenen". Tevens was een expositie samengesteld uit schoenreparatiewerk van schoenma kers uit Middelburg en omgeving. Een aantal nuttige wenken rijker omtrent de juiste behandeling van schoenen, keerden de bezoekers huis waarts. Ooslkapelle „CRESCENDO" VERGADERDE. Te Oostkapelle kwam de muziekver eniging „Crescendo" in buitengewone vergadering bijeen onder voorzitter^ schap van de heer A. Rotte. Doel van de vergadering was, het bespreken van de bazar, te houden op 14 en 15 April (le en 2e Paasdag) a s. De leden wer den ingedeeld voor het verzamelen van geschenken in natura voor deze bazar Plannen voor attracties zijn reeds in ruime mate voorhanden; zowel van binnen- als van buiten de gemeente zijn al een aantal toezeggingen tot medewerking gedaan. Koudekerke 55-JARIG HUWELIJKSFEEST. Dinsdag 12 Februari a.s. zal het echt paar C. JongepierM. Jongepier Maas te Koudekerke zijn 55-jarig hu welijksfeest vieren. Veere RAADSVERGADERING. De raad der gemeente Veere zal Maandag 11 Februari a.s. om 2 uur in vei'gadering bijeenkomen. Op de' agen da staat ondermeer een voorstel tot onderhandse verpachting van het ho tel-restaurant-café „De Campveerse Toren". VLISSINGEN. Vandaag: Alhambra: „Captain Horatio Horn blower". (14 j.), 7 en 9 u.; Luxor. „Misdaad op bestelling", (13 j.), 8 u. Morgen: Alhambra en Luxor: Als van daag, 7 en 9 uur- Zondag: Alhambra en Luxor: Als van daag, 3, 7 en 9 uur. MIDDELBURG. Vandaag Electro: „Tea for Two" (a.l.), 7 en 9.15 uur; Schouwburg-bioscoop: „Omar. de woestijnhavik" (14 jr.), 8 uur; Van Benthem Jutting: Expo sitie Teun Gijssen en Hiroshige, 9—18 uur. Morgen Electro: als vandaag; Schouw- burg-bioscoop: als vandaag; Van Ben. them Jutting: als vandaag; Schut tershof: Cabaret-avond „'t Over schotje", 8 uur. Zondag Electro: als vandaag met extra voorstelling 3.30 uur; Schouwburg bioscoop: als vaudaag met extra voor stelling, 2.30 uur. FILMS VAN DE WEEK Uit Engeland en Italië. Zijn laatste vacantie (Last holiday) van Henry Cass. Aan niemand minder dan J. B. Priestly danken wij dit kostelijke En gelse filmverhaal, dat Donderdag op het doek van Electro, Middelburg, werd verteld. Eén van Engelands grootste acteurs, Alec Guinness, speelt hierin op welhaast onnavolg bare wijze de rol van een eenvoudig liandelsreizigertje, dat volgens zijn arts nog maar kort te leven heeft èn besluit zrjn spaarpotje in een luxe badplaats te ledigen. De andere hotel gasten (wat een prachtig, uit het le ven gegrepen stel!) denken, dat hij een rijk en bijzonder man is en van alle zijden lacht "het fortuin de „zie ke" eensklaps toe. Tenslotte komt aan het licht, dat die dokter de plank volkomen misgeslagen had, dat hij wél kan blijven leven. Maar dan grijpt het onverbiddelijke noodlot in: Dij een ongeluk wordt de man dodelijk gewond. Deze Engelse versie van „de dood van een handelsreiziger" ont popte zich als een fijngeestige, intel ligente film, die lang in de herinne ring zal blijven. Paljas (I Pagliacci) van Mario Costa. De Italianen en wie zouden daar boter toe in staat zijn?! hebben een uitstekende verfilming geleverd van Leoncavallo's befaamde opera „Paljas". De minnaars van de tien de muze staan wat huiverig tegen over operaverfilmingen, ervaringen in het verleden hebben geleerd, dat het niet moeilijk valt muziek, en zang tot hun recht te doen komen, maar dat voor het overige het werk sta-j tisch blijft en daardoor als film mis lukt. Bij deze Paljas is dat zeker niet het geval; de regisseur Costa heeft niet alleen de operaliefhebbers willen bekoren, maar heeft ook gedacht aan de eisen, die de cinematografie nu eenmaal stelt. Het resultaat is dan ook voor alle partijen bevredigend Het verhaal behoeven wij niet te her halen; dat is bekend genoeg. Wel ver dient de zang van Tito Gobbi (To- nio), Gilliani Marini (Canio) en Gina Lollobrigida (Nedda) en de medewer king van het orkest en koor van de Opera te Rome onder leiding van Giuseppe Morelli met ere genoemd te worden. Paul Steenbergen verzorgde op prettige wijze het gesproken woord in het Nederlands. De film werd Donderdagavond vertoond in Alhambra, Vlissingen. Burgemeesiersvacati-re te Baarland. In dc jongste raadszitting te Baai- land deelde het raadslid, de heer H. de Vriend, mede, dat hij een onder houd had met de Commissaris der Koningin over de vervulling van de *burgemeestorsvacature. De Commissaris der Koningin had hem gemachtigd te verklaren, dat eind Maart of begin April de benoe ming van een nieuwe burgemeester voor Baarland zal afkomen. VROEGE LENTE. Toen Zaterdag 27 Januari j.l. de sneeuw in grote vlokken naar beneden dwarrelde en het alom bar winter was, kwam op de boerderij van de heer W. Okkerse Hz. te Bruin isse reeds een broed kiiikens uit het ei. De beestjes, die in de afgelopen 14 dagen al flink zijn gegroeid zijn nog alle in leven. Westkapelle ZIEKEXHUISVERPLEGING. Woensdagavond vergaderde de ..Ziekénhuisverpleging Westkapelle" onder voorzitterschap van de heer P. Hengst. Uithet jaarverslag bleek, dat er 33 ziekenhuisopnamen in het afgelopen jaar waren geweest. Er was ovei- 1951 een klein nadelig sal do. De heer P. Hengst werd als voox*- zitter herkozen Als lid van de con trolecommissie werd de heerA. Lou- werse aangewezen. Over de vraag of het mogelijk is in de kosten /an Röntgenfoto's tegemoet te komen, volgde een geanimeerde bespreking. Het bestuur zal deze kwestie nader bezien. - De collecte voor het Vierde Prinsen kind heeft te Vrouwenpolder f 245.50 op gebracht De opbrengst ten bate van de Stich ting „Het Vierde Prinsenkind" heeft te Gapinge f 245.50 opgebracht. n Tot hulpcommies met standplaats LJzendijke is benoemd de heer D. Seele te Vlissingen. Geslaagd voor het examen scheeps- werktuïgkundige (diploma B) de heer A. W. Kik, leerling van de De Ruy- terschool te Vlissingen. e Geslaagd voor het examen tweede stuurman grot© handelsvaart, cl? lieer J. Spanjer, leerling van de De Ruyter- school te Vlissingen. Nieuw s in een Nofedop Inwoners van het Noorse dorp Lom beleefden deze week de schrik van hun leven. Aan de hemeJ vertoonde zich èèn ongekend sterk iichtverschijnsei en pre cies dertig seconden nadat dit was ver :nen, hoorden ze een hevige knal, die de deuren van hun huizen deed open springen. Men meent, dat er een meteoor is ontploft. De maan zag er enige uren rood van Rood zag ook de kali bij de desa Ampel op Java. toen de 17-jarige Mochtar, die aan het baden was. met een krokodil in gevecht geraakte. Beiden wer den ernstig gewond, maar de krokodil koos toch bet hazenpad. Mochtar kwam een ziekenhuis terecht. Vandaag zijn nog meer dieren „in hel nieuws" De 70.000 rendieren in Noord-Noorwegen worden door de hongersdood bedreigd, als het weer niet binnen enkele dagen zachter wordt. En tijdens de discussie in de Amsterdamse gemeenteraad over een voordracht tot wijziging van de hon denbelasting, liet burgemeester d'Ailly toen enig rumoer ontstond, niet enige ha mertikken horen, doch riep luid: „Koest' 1 Een 24-jarige metselaar-inbreker ui; Almelo gaat een rondreis maken langs cir politiebureaux in de steden en dorpen, die hij met een bezoek beeft vereerd en dat zijn er heel wat. Een schoenma ker uit Dubbeldam bleef niet bij zijn leest: hij kocht in Rotterdam een gouden armband van t 625 en betaalde met een cheque uil een gestolen chequeboekje. De politie zette een grimmige achtervolging in met radiowagens, maar zonder resui taat. Dank zU een tip van ce Dordtse recherche kon het schoenlappertje ten slotte gegrepen worden- Ambonees maakte vrouwen geld afhandig Hij deed zich voor als een zeer gefortuneerd student De'officier van Justitie bij de Am sterdamse Arrondissementsrecht bank, mr. G, R. Nube, eiste Donder dag tegen een 24-jarige Ambonees, die van beroep machine-bankwerker is, een gevangenisstraf van 1% Jaar. De Ambonees had er een gewoonte van gemaakt, relaties met vrouwen aan te knopen, waarbij hjj zich voor deed als een zeer gefortuneerd stu dent, wiens vader in Sumatra het hoofd van een vorstendom was. Ook vertelde hij lid te zijn van „de gehei me dienst". Op deze wijze was hg er in geslaagd de genegenheid te winnen van een ty piste, die tenslotte eerst ontdekte met een oplichter te doen te hebben, toen haar vader deze in totaal niet minder dan 7000,— had verstrekt- Een soortgelijk lot onderging een Amsterdamse huishoudster, zij het dan dat haar schade beperkt bleef tot 4000,—. De Ambonees was a! tweemaal eerder, eveneens voor oplichting en flessentrekkerij, tot een jaar gevan genisstraf veroordeeld. De uitspraak werd bepaald op 21 Februari a.s. Vier millioenste spaarbank boekje aangevraagd. MEEVALLERTJE VOOR AANVRAGERS Bij de Rijkspostspaarbank te Am sterdam heerste Donderdagmorgen grote vreugde. Bjj de ongeveer 1000 brieven, die binnengekomen waren, bevond zich namelijk ook de aanmel ding van de 4.000.000ste rekeninghou der der Spaarbank. Het spaarbankboekje werd aange vraagd door de heer J. J. W. Groe- nenberg te Gorinchem, die van de di rectie van de Rijkspostspaarbank een geschenk zal ontvangen. Wie er ook zijde bij spinnen zijn allen, die Woens dag een nieuw spaarbankboekje aan vroegen. Zij krijgen namelijk een ge- schenkkaart van 2,50 thuis ge stuurd. De heer Neher, directeur-generaal van de P.T.T. hield ter gelegenheid van de vier millioenste inschrijving een redevoering, waarin hij vertelde, dat in 1945 het aantal rekeningen drie millioen was en dat du3 in een periode van zes jaar een millioen re keningen is bijgeschreven. Verhoging inkpmen leden van het Koninklijk Huis. De. Tweede Kamer heeft Donder dagmiddag met slechts de stemmen van de communisten tegen een wets ontwerp aangenomen, dat er toe strekt het inkomen van de leaen >an het Koninklijk Huis te verhogen. Het inkomen van de Koning (in) wordt gebracht van 1.000 000 op 1.500.000. dat van de gemaal van een regerende Koningin van f 200 000 op 300.000 evenals dat van een Koningin-weduwe van de Prins uan Oranje, van de Kroonprinses zodra zij 18 jaar wordt en dat van r.aar ze- maal. Het inkomen var> de gehuwde Prins van Oranje wordt van f 400 000 op 600.000 gebracht evc. als dat van de weduwe van een Prins van Oranje. De post voor onderhoud van de paleizen wordt verhoogd van 100.000 tot 350.000. K.N.V.B. Afd. Zeeland Ook Burgh II kampioen Zal Leivedorpse Boys nu Zondag eindeiyk het kampioenschap behalen? Reeds enkele weken verkeren de Boys In spanning, maar als dc weersom standigheden goed zijn envan Grocdc gewonnen wordt, kan de vlag ge hesen worden. Dan zullen alle drie de liaraploenen in dc eerste klasse bekend zijn. Walcheren zal vergeefs trachten tegen Sluis het eerste puntje binnen te halen. In dc Schouweuse eerste klas ontvangt Dreisehor de kam pioen Burgh, wat wel een nederlaag zal betekenen. Kenessc moet het thuis kunnen kluren met Zonnemaire. Oostburg Jtl kan op de ranglhst van de Res. Ie klasse A weer een plaatsje stijgen door Hoofdplaat n te ver slaan. Steen II kan tegen P.S.K. 11 op een vinnige wedstrijd rekenen, maar zal zich niet laten verschalken. Ria II krijgt bezoek van de leider Aardenburg H en zal van deze gast niet veel plezier beleven; Hontemsse H en E.M.M. II zijn ongeveer van ge lijke sterkte, maar op eigen terrein zijn de Zeeuwsch-Vlamlngen wat mans. heel Marktberichten EIERVEILING MIDDELBURG. Sortering I, minumumprijs voor pluim veehouders f 2,03—2.08 per kg. Winkelprijs per 100 stuks, klasse 0 f 19. klasse I f 18; klasse H f 17; klasse III f 16; klasse IV f 15. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen: 6/2 Telaman an- Rotterdam. 7/2 Koningin Juliana van Antwerpen. Aktjo van Antwerpen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen- 6/2 John V van Londen-. Friesland van Amsterdam. Atlantic van Londen. Kiel- drecht van Marseille. Friesland van Rot terdam. Hast 1 van Southampton naar Gent. Larenberg van Rotterdam. Mudo van Denemarken. 7/2 Nassauhaven van Rotterdam. Ameland varf Kralcstrand. De Ruyler van Duinkerken. Muiderkerk van Duinkerken. Timor van Swansea. Vlissingen vertrokken 6/2 Peto naar Amsterdam, Talamon naar Key West. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 6/2 Breda naar Amsterdam. Molenkerk naar Bordeaux, 7/2 Mascotte naar Gal- way. Waar zijn onze schepen Abbedijk 6 le Houston. Amstelland 7 te Ras tanura. Billiton 8 te Makass. verwacht. Boskoop 7 te Mollendo. Congostroom 6 rede Duala. Delfland 8 te Rio Grande verw. Edam 10 te Halifax verw. Gaasterland p 7 Fern. Noronha. Hoogkerk p 7 dwars Saigon. Hersilia 19 v. West-Indië te A'dam verw Johan van Oldenb. 7 te Aden. Leopoldskerk 8 te Port Said verw. Limburg 7 Finist. Genua en Java, Lekkerkerk p. 7 Kp. de Gata n. Genu- Meliskerk 16 te A'dam venv. Nieuw Amsterdam 6 te New Vork. Orestes 7 te Paramaribo. Oranje 6 v. Port Said naar South. Salatiga 7 Kreta n. Halifax. Salland 6 te Montevideo. Stentor 8 te A'dam verw. Schiedijk 7 te Belawan Deli. W. Ruys 6 v. Colombo n. Belawan. Bronzen Leeuw aan voormalige opvarenden van „Aldegonda". Bij K. B. is de Bronzen Leeuw toe gekend aan drie voormalige opvaren den van het motorschip „Aldegonda' het welk in Straat Malakka op 28 De cember 1941 door twee Japanse vlieg tuigen werd aangevallen, waardoor het schip in brand geraakte en verlaten moest worden.' De onderscheidenen' zijn: de toen malige eerste-stuurman ter koopvaar dij J. I. Meyer, de toenmalige tweede machinist ter koopvaardij J. Acker mann en de toenmalige tweede-stuur man ter koopvaardij J. van der Wees 40 rebellen van het opstandige batal jon in Midden Java werden, blijkens een vertraagd bericht uit Bojolali, vorige week Donderdag gedood bij een treffen met het leger. Zondag werd een gevecht gelevero op 3 km buiten Djokjakarta, waarbij twee rebellen werden gedood. BRIDGE DE COMPETITIE. De viertallencompetitie in de Hoofd klasse B (O. Zeeuwsch Vlaanderen) is wel op zeer vlotte wijze in deze competitie verlopen en nu reeds be ëindigd. De beide laatste wedstrijden waren bijzonder spannend; Sas van Gent 1 versloeg nl. Terneuzen 2 en speelde remise tegen Hulst 1, dat daardoor kampioen werd van deze afdeling Een uitstekende prestatie leverde Sas 1 door met slechts 2 punten achter stand beslag te leggen op de 2e plaats. Terneuzen 1 viel tegen en werd no. 3, terwijl Hulst 2 degradeert naar de le klasse B. De uitslagen waren; Sas van Gent 1Hulst 1 11; Sas van Gent 1—Terneuzen 2 20. Eindstand: 1. Hulst 1 8 5 2 1 12 2. Sas van Gent 1 8 4 2 2 10 3. Terneuzen 1 8 3 3 2 4. Terneuzen 2 8 3 2 3 0.Hulst 2 8 0 1 7 1 Voor Hulst 1 spelen het echtpaar De Jong en de heren De Meurichy en v. d. Riet. Voor de le klasse B waren de uit slagen der laatste 4 wedstrijden: Sas 3—Terneuzen 3 02; Sas 2 Terneuzen 4 20; Sas 3Sas 2 02; Sas 2—Terneuzen 3 2—0. Ook Sas 2 bezet dus de 2e plaats en versloeg de kampioen Terneuzen 3 zelfs in de laatste wedstrijd! Ter neuzen 3 promoveert dus naar de hoofdklasse. Proficiat hiermee! De eindstand luidt: 1. Terneuzen 3 6 5 0 1 10 2. Sas 2 6 4 0 2 3. Terneuzen 4 6 2 0 4 4. Sas 3 6 1 0 5 2 In deze afdeling moeten nu alleen nog maar 3 zittingen plaats hebben voor de Parencompetitie. BOKSEN YVALLY THOM SLAAT GIEL DE ROODE. In een gevecht over tien ronden leed de Nederlandse kampioen weiter- gewicht Giel de Roode Donderdag avond te Liverpool een punten-neder- laag tegen de weltergewicht kampi oen van Groot-Brittannië en het Erit- se Empire, Wally Thom. BILJARTEN NEDERLANDS TOURNOOI. Voor het nederlaag tournooi. dat door de biljart vereniging A.L.M. te Middelburg georganiseerd wordt, werden de volgende partijen gespeeld: Chr. Gabriëlse 250 11 22.72 61 2 Verhulst 224 11 20.36 98 0 M. C. Reijnhout 150 22 6.81 36 2 W Harting 130 22 5.90 49 0 P. Verhage Kesteloo W. van Loenhout J. Vogel 150 22 6.81 47 2 132 22 6 18 0 150 20 7.50 31 2 65 20 3.25 14 0 Officiële publicaties MIDDELBURG. BEKENDMAKING. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de Raad dezer ge meente in zijn vergadering van 28 Januari J.l. besloten heeft aan de Vereniging „Christelijke School aan het Zand", me dewerking te verlenen, als bedoeld in ar tikel 72 e.v. der Lager Onderwijswet 1920 voor de aanschaffing van 18 schoolban ken en van nieuw materiaal, In verband met de invoering van het vak handenar beid. Middelburg, 5 Februari 1952. DAMMEN PERSOONLIJK KAMPIOEN SCHAP De uitslagen van de te Vlissingen gespeelde laatste ronde van de voor wedstrijden om het persoonlijk kam pioenschap hoofdklasse dammen lui den; D. DavidseJ. Bisschop 2-0; C. BeekeW. Cijsouw 0-2: L. Goed- bloedJ. Sinke 1-1; J. BisschopW. Boogaard 0-2. De eindstand is: 1/2 J. Blom, 's Gravenpolder en J. Sinke, Goes, ieder 13 punten uit 8 partijen. 3/4: W. Boogaard, Middelburg en L- Goedbloed, Vlissingen, ieder 11 pun ten uit 9 partijen, 5/6: D. Davidse, Arnemuiden en D. v. d Kreeke, Goes, ieder 8 punten uit 9 partijen; 7/8: C. Beeke, Goes en W. Cijsouw, Vlissingen, ieder 7 punten uit 9 partijen. 9. J. Bisschop, Goes: 5 punten uit 8 partijen. 10. J. J. v. Strien, Vlissingen, 7 pun ten uit 9 partijen. Zoals verwacht werd hebben Blom. Sinke en Boogaard zich zonder al te veel moeite weer een plaats in de finale verworven, waarin zij onge twijfeld een belangrijke rol kunnen spelen. Opmerkelijk ls de goede prestatie van de pionier van de Zeeuwse damsDort, L. Goedbloed uit Vlissin gen, die na enkele jaren niet aan de persoonlijke wedstrijden te hebben meegedaan zich opnieuw onder dc sterksten rangschikt. Met belang stelling worden zijn verrichtingen in het eindtournooi tegemoet gezien. Van de jongeren hebben alleen Da vidse en v. d Kreeke nog een kans de finale te bereiken. Een herkamp tussen hen belden zal nl. moeten uit maken wie als 5e uit deze vóórwed strijden in de finale mag uitkomen. Eerste klassë. De uitslagen van de 8e ronde om het Persoonlijk kampioenschap eer ste klasse, groep. A waren: Walraven- Meerman 0-2; Qvertveld- Krijger 1-1; Coppoolse-de Vos 0-2; v. <L Berge-Brasser 1-1; Vader-Meer- man 0-2. Groep B: den Engelsman-op 't Hot 0-2; v. d. Vreugde-v. 't Westeinde 2-0; Haverhoek-Blankenburgh 1-1; Blankenburgh-den Engelsman 2-0; v. Overloop-Haverhoek 2-0; v. 't Westeinde-Ganseman 0-2, Cllnge n blijft in de Rcs. lc klasso B thuis dc baas over Breskcns Hl. maar De Zeeuwen m kan by Axel Hl wet een graantje wegpikken. Goes Lil zal van het bezoek aan Vlissingen UI niet veel wijzer worden, evenals Luctor H van de visite bij Yersckc U. Een verwoede stryd zal geleverd worden tussen Terneuzen IH en Middelburg Hl met de tweede plaats als inzet. Burgh U kan in de tweede klasse D het Kampioenschap behalen. Daar toe zullen tie Burghenaren van Drei- schor H moetc-n winnen. Een opgave, welke wel met succes uitgevoerd zal worden HET PROGRAMMA. lc klasse B: Lewedorpse Boys I— Groedc 1; Walcheren ISluis I. lc klasse C: Dreischor l—Burgh I; Re- nesse I—Zonnemaire L Hes. le klas se A: Oostburg HHoofdplaat H; Steen U-P.S.K. H; Ria W LI-Aar denburg H; Hontenisse H-E.M.M. H. Reg. le klasse B: Clinge Il-Bres- kens UI; Axel Hl—De Zeeuwen IH. Re», lo klasse C: Vlissingen III— Goes Hl; Terneuzen IH Middelburg UI; Yei-seke H—Luctor H. ?c klasse A: Kruiningen H-Noormannen II; Kwadendamme I—Volharding II; Zeelandia IH—R.C.S. IH. 2e klasse B: Biervliet IH—Middelburg V; Rc- tranchement IGroede II. 2e klasso C. Corn Boys Hl- Zuiddorpe 1: Vo gelwaarde II-Hontenisse Hl; Graauw I—Koewacht H. 2e klasse D: Drei schor II—Burgh H; Renesse H—S.V. O.W.K. 1. Se klasse A: Domburg H-- Goes IV; Lewedorpse Boys H—Mid delburg IV. Se klasse B: Breskens IV De Zeeuwen IV: Sluis HRetran- chement E.M.M. Hl—-Oostburg EH. 3e klasse C: Hulst HIHon ten s- se IV; Rapenburg HSteen Hl; Sluiskil UTGraauw H. ZATERDAG-COMPETITIE. K.N.V.B., AFD ZEEIAND. Aan het programma voor a.s. Za terdag werd toegevoegd de wedstrijd Rlllandia I—Colrjnspfaatse Boys L Uitgesteld ls de junioren-wedstrijd Oostburg B I—Serooskerke B L Amsterdamse Beurs In totaal zullen negen Russische offi cials als waarnemers de Olympische Spe len bijwonen. De Noorse ambassade heeft him reeds visa verstrekt. ie De partij tussen de Fransman Rober" Vülemain. een der beste Europese mic- dengewichtboksers en de doofstomme ne ger Gene Hairston, die onlangs Lauren* Dauthuille heeft verslagen, ls na 10 ron den onbeslist verklaard. 4% De Franse zweefvliegers Carraz en Brunswick, die In een CM 7-toestel te Somanin tProvence) waren opgestegen, nebben het wereld-uurrecord gebracht op 53 uur 4 minuten. De Engelse Jeanette Altweg behaalde te Wenen de Europese titel kunstrijden voor dames. Bij de heren behaalde de titel de Oostenrijkse Helmuth Selbt. Nederland 1948 (3%) dito 1947 (3Vi> 3 dito 1837 3 Dollar-lening 1947 3 pet. Investeringscert. 3 Nederland 1962-64 Z- b. Nederland 196264 m. b. Nederland N.W.S. 2% Ned. Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Nat. Hand. B Ned. Handel mij. AKU Bergh's Jurgeni Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogovens Unilever Ned. Kabelfabrlek Philips Wilton Feyenoord Biliton Kon. PetroL Mij. Amsterdam Rubb. HA. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Mid. Continental Tide Water Anaconda 8ethlehem Steel General Motors Kennecott Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. New ïork Centr. Spw. Pennsylvania North American Rep. Steel U. S. Steel Intern. Nickel derdag werd onderbroken door een me dedeling op de tikker, dat het morgen bij inschrijijving te plaatsen bedragder 4 pro cent 30-jarige obligatielening van de ge. meente 's-Gravenhage, is verhoogd van f 5.000.000.— tot f 10.000.000.—. Philips zette het herstel Donderdag niet voort en moest genoegen nemen met een koers van 155% voor de nieuwe san- delen tegen gisteren 157. AKU prijshou dend, Unilever licht aangeboden. Cultu. res ongeaniraeerd, met later enige be langstelling voor Sumatra-tabakken, waar- van Deli tot 80 aantrok. 86'/» 83% 83% 84% 84% 94% 95 89% 89% 83% 833,i 88% 88% 69% 69% 90 89% 86% 86% 87% 88% 143% 144 157% 157 227% 227 119% 117% 168% 168% 147% 147% 187% 186% 202 202 161% 160 151% 152 185 184 296 293%e,d. 91% 92 178% 178% 123 122 143% 142% 138 139% 158% 159% 99% 98% 103% 103% 81% 81% 50% 50% 55% 55% 55% 56 54% 55% 95 95 76V4 77% 19% 19% 8 7% 20% 20% 20% 20% 22% 22% 45% <5% 43% 43% 51% >op van Don- Nagekomen advertenties De Heere verblijdde ons zeer door de geboorte van ons Dochtertje en Zusje MARIA CATBARINA. J. WALRAVEN. M. C. WALRAVEN— HUYSMAN. WIMPJE- >t. Laurens, 7 Febr. 1032. Jan Citterstraat 8. VOLKSONDERWIJS. Afd. Middelburg, -eden, die meei kaarten ge vraagd hebben voor dc Jubileum-feestavonden op Woensdag 13 of Donder dag 14 Februari, bunnen cleze Zaterdag afhalen by Bureau „De Econoom", Rotterdamse Kaai 11, Middelburg. N'iet-leden kunnen Maandag kaarten halen. Alles voor zover de voorraad strekt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3