New-Yorkse politie strijdt tegen handel in narcotica JIMMY BROWN, sportheld no. 1 LABOUR STEUNT BRITSE BUITENLANDSE POLITIEK In de greep van de Woestijn WOENSDAG 6 FEBRUARI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT AMERIKAANSE JACHT OP „SNEEUW" (1). Ook kinderen zijn het slachtoffer van verdovende middelen (Van onze correspondent). New York, Februari Sedert enige maanden is de verkoper van ver dovende middelen In New York vogelvrij verklaard. Hy maakt nog kans om af en toe door dé mazen van het net, dat zich steeds nauwer om z(jn verkoops-activiteiten spant, te ontsnappen. Maar hy moet zich voelen als een in het nauw gebrachte spion achter vjjandeiyke linies. H\j kan niemand meer vertrouwen zijn hospita, de postbode, de barman van de kroeg- op-de-hoek, zjjn vrienden, zijn klanten. En elke ochtend geeft de voorpagina van zijn ochtendblad nieuwe aanwijzingen omtrent arrestaties van een aan tal collega's uit deze handel. In het buitenland kan men zich nauwelijks een indruk vormen van de ontwrichting, (lie de handel in ver dovende middelen in reeds zo menig New York's gezin heeft veroorzaakt. Toen, ruim een jaar geleden, de eer ste aanwijzingen waren verkregen dat de „ondergrond" op grote schaal de ze lucratieve, maar uiterst riskante handel had geëntameerd, besefte men niet de volle omvang ervan. Op de meest discrete wijze trachtten de gezinnen, in wier midden zich jonge door ROBERT KIEK mannen en vrouwen bevonden, die aan opium, cocaïne, heroïne of „hishash" verslaafd waren geraakt deze slachtoffers door medische be handeling van de kwaal af te helpen. De ziekenhuizen liepen echter vol, de behandeling bleek in menig geval ondoelmatig. Na een korte poze van abstinentie keerde de „genezene" weer tot de oude ge woonten terug. De herinnering aan het gevoel van behaaglijkheid, dat „sneeuw" (zoals sommige verdoven de middelen in de volksmond heten) bij hen veroorzaakte, was een mach tige trekpleister. De publieke opinie heeft zich ech ter nog nimmer zo krachtig geroerd als in de laatste weken. Er is im mers gebleken, dat niet alleen vol wassenen ten prooi zijn gevallen aan dit euvel; ook kinderen van acht jaar en ouder zijn door onscru puleuze handelaars verleid verdoven de middelen te gebruiken. De eerste vermoedens werden op gewekt, toen kort geleden een 19-ja- rige verkoper op heterdaad betrapt werd bij het verkopen van opium- houdende sigaretten aan een clubje jongens van 8 tot 15 jaar. De ver koper bekende volmondig, dat hij al leen aan kinderen verkocht. Daarna kwamen van alle kanten de verhalen los. Van ouders, wier kinderen in een paar maanden tyd doortrapte dieven waren geworden, de huishoudkas bestalen, huisraad in het geniep verkochten, geld eisten, kastdeuren openbraken en er niet voor terugdemsden hun ouders te bedreigen en geld af te persen. Rampzalige ouders, die aanvankelijk nauwelijks de familie-dokter hadden durven te raadplegen, telefoneerden de politie om hulp. Deze was een en al hulpvaardig heid; zij besefte te zeer, dat de kin deren in een val waren gelopen, waaraan zij zich nu niet meer kon- A Toch is 't zo I den onttrekken. Zij trachtte dus de kinderen te doen opnemen in zieken huizen en gestichten, waar men zich gespecialiseerd had op de behandeling van deze gevallen. Tegen deze kwaal;' is echter nog weinig medisch kruid gewassen. On der hen, die na een een „kuur" van vele maanden waren ontslagen, was er een ontstellend aantal, dat na te rugkeer de verleiding toch niet kon weerstaan en opnieuw in de oude ge woonten verviel. Er bestaat een, thans reeds klassiek geworden, gezeg de van een dokter uit een New Yorkse volksbuurt. Toen een vrouw haar hart by hem was komen uit storten over haar zoon, die zich na zijn ontslag uit het ziekenhuis erger gedroeg dan ooit, zei hij: „Het is een harde maar goede raad die ik je moet geven, moedertje. Vergeet, dat je ooit een zoon hebt gehad." Alle passagiers van Belgisch vliegtuig omgekomen. De Belgische luchtvaartmaatschap- pij Sabena deelt mede, dat het vlieg tuig, dat de geregelde verbinding Costermansstad—Leopoldstad ver zorgde Maandag op 20 km. van Kik wit is verongelukt. Het toestel vervoerde 12 passagiers en een driekoppige bemanning, die allen bij het ongeval om het leven zyn gekomen. Elf passagiers waren twaalfde was een Australiër. Prinses Armgard Rooms Katholiek Naar „Het Scapulier", een door de Nederlandse paters Carmelieten uit gegeven maandblad, verneemt, is Erinses Armgard, moeder van prins lernhard, in Mei 1951 overgegaan tot het Rooms Katholieke geloof Op 10 Augustus diende kardinaal Frings, aartsbisschop van' Keulen, haar het sacrement van het vormsel in zijn privé-kapel toe. H.M. de Koningin heeft Dinsdag te Soestdijk in audiëntie ontvangen de voor zitters van de colleges van algemeen be stuur van Suriname en de Ned. Antillen, dr. J. A. E Buiskool en mr. dr. M. F. da Costa Gomez. Heeft prinses Margaret haar „verloofde" verloren Graaf Dalkeith zou zich verloven met Jane MacNeill De geruchten over een aanstaande verloving van prinses Margaret van Engeland met de blonde graaf van Dalkeith, die onlangs de wereldpers dagenlang hebben beziggehouden, blyken sinds enkele dagen plaats ge maakt te hebben voor andere geruch ten: de jonge graaf die Engeland» rykste erfgenaam heet te zyn, zou zich binnenkort verloven met miss Jane MacNelll, een schoonheid uit de Londense high-life, die een tijdlang mannequin was in een befaamd mo dehuis, zo meldt „De Nieuwe Gids". Jane MacNeill is de dochter van een Engels advocaat, die thans in Hongkong verblyft. Reeds vaak heeft men de graaf gezien in gezelschap van dit stille bedeesde meisje. Engelse journalisten hebben de ouders van Jane getelefoneerd, maar deze lieten niets los. Zij zeiden niet „ja" maar ook niet „neen". „Dit is een zeer intiem geval", zei den de ouders van Jane, „en we wil len daarover nog niet openlijk spre ken. Wendt U zich liever eens tot de graaf zelf De graaf loochent evenmin en lacht een beetje geheimzinnig. Wat er ook van zij, heel Engeland gelooft, dat het niet lang meer zal duren of men zal horen van een officiële verloving van de graaf van Dalkeith en miss Jane MacNeill. Prof. mr. A. Anema 80 jaar (Van onze parlementaire redacteur). Zondag a.s. wordt prof. mr. A. Ane ma, lid van de A.R. fractie in de Eer ste Kamer, tachtig jaar. Prof. Anema, die in Minnertsga werd geboren, be zocht het gymna sium in Leeuwar den, studeerde in Amsterdam en in Leiden, waar hij in 1894 tot doctor in de rechtsweten schap promoveer de. Hij vestigde zich in deze plaats als advocaat en procureur en is la ter raadsheer plaats-vervanger in het Gerechtshof in Amsterdam ge weest. Van 1904 tot 1945 was prof. Anema hoogleraar in de juridische faculteit der Vrije Universiteit in Amsterdam. Talrijke geschriften van zijn hand za gen het licht, terwijl hij ook op jour nalistiek gebied zijn sporen verdiend heeft. Op 20 September 1921, dus ruim dertig jaar geleden, Werd hij tot het lidmaatschap van de Eerste Kamer geroepen. In deze functie heeft hij veel nuttig werk verricht. Op Woens dag 13 Februari zal hij in het ge bouw dier Kamer gehuldigd worden. Zaterdagmiddag heeft de Voorzitter van de Tweede Kamer, mr. L. G. Kortenhorst, op een rijdende beiaard, staande op het Buitenhof te Den Haag, de actie ingeluid voor de totstandkoming van de beiaard voor Ame rika. Deze actie beoogt het bijeenbrengen van gelden om het Volk van de Ver enigde Staten van Amerika een carillon aan te bieden als blijvende herin nering aan de dank, die het Nederlandse Volk baar verschuldigd is voor de bevrijding van ons land. De foto toont mr. Kortenhorst op de rijdende beiaard, waar hy met het luiden van de grootste klok de actie een aanvang liet nemen. EDEN OPENDE TWEEDAAGS DEBAT. Op Churchill wordt wel critiek uitgeoefend. De Labouroppositie in het Britse La gerhuis heeft Dinsdagavond een mo tie ingediend, waarin zij haar steun aan de Britse buitenlandse politiek bevestigt, doch op premier Churchill persoonlijk critiek oefent, „omdat hy er niet in geslaagd is de Britse poli- tiek inzake Korea aan de Amerika nen duideiyk te maken". De minister van buitenlandse za ken, Anthony Eden, opende Dinsdag het debat over buitenlandse zaken, dat twee dagen zal duren, met een algemeen overzicht van de internati onale toestand. Voordat hij opstond, drong Attlee er op aan. dat Churchill zelf het debat zou beginnen met een FEUILLETON DOORi M. VER NON 193 Millioenen jaren geleden was een groot deel van de landen om de Oost zee bedekt met de z.g.n. barnsteen- bossen, die gedijden in een subtro pisch klimaat, waarvan de gemiddelde jaartemperatuur ongeveer 20 gr. C. bedroeg. Naast de barnsteenbomen die de meerderheid vormden, kwamen altijd-groene eiken, beuken, palmen, laurierachtigen en andere bomen voor. die thans in het Zuidelijk deel van Noord-Amerika, in ChinaJapan en Australië voorkomen. Door de in- sluitsels in het hars van het barn steenwoud heeft men veel van het dierlijk leven in die tijd kunnen re construeren. Haren van zoogdieren, veren van spechtachtige vogels, frag menten van hagedissen, slakken, Icreeften, spintien, mieren, schor pioenen, duizendpoten, en van tal van andere insecten hebben ons een beeld gegeven van het gevarieerde leven dat zich in deze subtropische wouden van Europa heeft afgespeeld Dergelijke weelderige oerwouden hebben zich destijds zelfs uitgestrekt tot Groenland en Spitsbergen, waar dieren en planten voorkwamen die thans in de hete zones worden aange troffen. In deze, thans barre gebie den, hebben tevens planten en dieren geleefd, welke momenteel uitsluitend in de gematigde luchtstreken worden gevonden. Het. is waarschijnlijk dat dit verschil in diertype zijn oorzaak vindt in de verschillende hoogten waarop dit leven in de gebergten van Groenland en Spitsbergen zich heeft afgespeeld. Wanneer men de eeuwige ijskap pen op deze eilanden aanschouwt moet men wel over een zeer ryke verbeeldingskracht beschikken om zich deze landen te kunnen voorstel len, bedekt met tropische wouden en een levendige dierenwereld, waarvan de restanten versteend zijn in de ko- lenlagen, die ons de warmte moeten verschaffen, wellce wij te kort ko men. Dat barnsteen, waarover we zojuist spraken, moeten we ons niet te vlug laten ontglippen, want we maken ons sterk dat slechts weinigen van onze sigarenrokers weten waarom de meeste sigarenpijpjes een barnstenen mondstuk hebben. M. Pètülon. 46 „Neen. De held lijkt wel wat op hem, is het niet?" Het meisje sprak aarzelend, maar ze had al enige tijd de gelijkenis met hun „gastheer" op gemerkt en kon niet laten dat te tu ten. „Ja". Jane Frask stak onverschil lig een cigaret op. „Ik houd er van myn typen van nabij te bestuderen als ik daar de kans toe krijg". „Zelfs al moet u het oorspronke lijk model heel wat bijschaven", lach te Mara en toen sloeg haar hart een klopje over. Stel je voor dat haar werkgeefster verliefd was op Amid, zoals ze even had gedacht, zou ze dan niet ontzettend beledigd zijn door de ze opmerking? Maar Jane Frask liet niets van enige belediging merken, terwijl ze kalm aan haar cigaret trok. „De typen in een boek zyn altijd verbeterde edities van die in 't wer kelijke leven", antwoordde ze onver stoorbaar. „Anders zouden niet zo veel verhalen goed aflopen! Stel je voor dat ze net zo blind en stom en koppig en egoïst waren als de mees ten van ons dan zou het gelukkige slot van „en toen leefden ze nog lang en gelukkig", dat de meeste lezers vragen, onmogelijk te verwerkelyken zijn! Maar, er is goed en kwaad in ie der mens, myn kind vergeef me deze originele opmerking slechts de verhoudingen variëren; je moet nooit bang zyn om het goede te dur ven erkennen, ook al zyn er dan ook een paar fouten. Amid heeft enige prachtige eigenschappen, niettegen- staart.de zijn zonden en ik moet eerlijk bekennen dat ik 'n zwakje voor hem heb". Mara voelde haar keel droog wor den en gedurende enkele ogenblikken dwarrelden de woorden haar voor de ogen. Juffrouw Frask wist dus wat hij had gedaan, maar had desalniet temin een zwakje voor hem! „Klaar?" De pittige stem van juf frouw Frask doorkruiste haar ver warde gedachten. „Prachtig. Dan zullen we ons nu voor het feest gaan optuigen. Ik verheug er me geweldig op!" Azra, het Arabische meisje dat hun was toegewezen voor de bediening, had hun kleren al klaar gelegd en terwijl Mara haar Engelse rijcostuum aantrok, bedacht ze hoe wonderlijk dat scheen. Ze concludeerde dat het waar was dat kleren de man maken, want toen ze de goedzittende broek en het zijdes shirt aantrok, scheen ze haar westerse onbevreesdheid en onafhankelijkheid terug te krijgen. Die ellendige wapperende oosterse gewaden hadden haar zelfvertrouwen ondemiijnd, ja, gaven haar zelfs de minderwaardigheid en hulpeloosheid van een vrouw uit het Oosten! Een zacht klopje op de deur kon digde aan dat hun „verzamelaar" zo als Jane hem noemde, was ver schenen, maar toen ze de deur open de was het niet sheik Amid die daar op de drempel stond, maar een in het wit geklede Ai-abische bediende. Ze volgden hem, niet de brede marme ren trap af die Mara zich zo goed herinnerde, maar langs een smalle wenteltrap die op een binnenplaats uitkwam waar mannen en paarden stonden te wachten. „Gary!" Het was een hartelijke warme juich kreet van het meisje toen ze naar vo ren snelde om hem te begroeten. (.Wordt vervolgd) Zaak-Footenn voor Hoge Raad. Mr. ra. Smit te Den Haag heeft Dinsdag het cassatieberoep van de 52-jarige ex-sergeant-konstabel van de Kon. Marine, A. H. Fonteijn, die zowel door dc Amstcx-dam3c recht- bank als het gerechtshof wegens smaadschrift tot 2 maanden voor- waardelijk en een geldboete van 100 .is veroordeeld, voor de Hoge Raad toegelicht. Mr. H. Smit bestreed de dagvaarding, die zijn inziens niet alle elementen van smaadschrift be vat. Volgens pleiter is het nodig, dat de dagvaarding inderdaad alle ele menten bevat, wil strafbaarheid kunnen volgen. Voorts betoogde mr. Smit, dat het Hof gebruik maakte van ongeoorloofd bewys. Materiaal namelyk stukken waarvan niet blijkt, dat die ter terechtzitting ter sprake zijn geweest. In een volgend cassatiemiddel maakte pleiter er o. m. bezwaar tegen, dat de requirant voor het Hof niet is toegelaten om het door hem beweerde waar te ma ken. Dit had dienen te geschieden omdat het hier een beschuldiging be trof tegen een ambtenaar. Het Hof heeft bovendien niet weerlegd, dat de desbetreffende publicatie mede in net algemeen belang zou zyn ge schied. Een handeling in het eigen belang sluit het dienen van het alge meen belang niet uit. Op 19 Februari zal de procureur- generaal conclusie nemen. Wordt shagtabak duurder Tussen industrie en regering wor den besprekingen gevoerd over een eventuele prijsverhoging van shagta bak. De industrie zou daarbij het standpunt innemen, dat de steeds stij gende kosten van grondstoffen en vèi pakkingen een prijsverhoging voor shagtabak rechtvaardigen, aldus De Telegraaf. volledige verklaring over zjjn bezoek aan de V. S. Churchill antwoordde, dat dit be zoek zeker deel zal uitmaken van het debat, doch dèt hij van plan ls hier over vandaag te spreken. Na de rede van Eden werd de premier opnieuw geïnterpelleerd over zyn reis naar Amerika. Attlee merkte op, dat de toon van Churchill's verklaring na diens terugkeer anders was dan de toon van zijn rede voor het Ameri kaanse Congres. „Wij willen defini tief weten, of U thans bereid bent met de V. S. samen te werken bij het uitvoeren van maatregelen, welke tegen de Chinese communisten zijn gericht", zo zeide de leider van de Labour-oppositie. GEEN NIEUWE VERPLICHTINGEN. Eden deelde mede, dat de bijeen komst van de ministers van buiten landse zaken der „Grote Drie" op 13 Februari te Londen zal worden ge houden. Of Adenauer hieraan zal deelnemen, hangt af van de rappor ten over de besprekingen tussen de Hoge commissarissen in West-Duits- land en de regering van Bonn. De minister merkte op, dat de Franse regering de huidige regelin gen voor Saarland als tijdelijk en voorlopig beschouwt „De deur staat open voor discussie en onderhande lingen", aldus Eden. Hij bevestigde, dat Churchill in Amerika geen nieuwe verplichtingen ten aanzien van Korea nad aange gaan en kondigde voorts aan, dat geland een vertegenwoordiging zal vestigen bij de zetel van het hoogste gezagsorgaan voor de Europese ko len- en staalgemeenschap, teneinde betrekkingen met dit lichaam aan te knopen. Russische duikboten zonder bemanning. PROEFNEMINGEN IN OOSTZEE Volgens Oostduitse vissers, die van wege het slechte weer een schuil plaats hadden gezocht in de havens van Sleeswijk-Holstein, zou Rusland sedert verleden zomer in de Oostzee proefnemingen doen met bestuurba re duikboten zonder bemanning De vissers zouden de duikboten gezien hebben in het gebied van de Oostzee tussen de baai van Dantzig en het Zweedse eiland Gotland. De duikbo ten zouden de vorm hebben van een torpedo en voorzien zyn van een soort van metalen vork, die waarschijnlijk als antennemast dienst doet. Er zouden reeds aanvaringen tus sen deze duikboten en houten vaar tuigen hebben plaatsgehad, doch de ze ongevallen zouden geheim zijn ge houden. Sommige vissers menen hier uit te mogen afleiden, dat de inrich ting voor automatische waarschu wing slechts by de nadering van me talen schepen zou werken. 9. Jimmy Brown maakte het zich in de sluis wachterswoning zo gemakkelijk mogelyk, nadat hij eerst het kleine huis eens had geïnspecteerd. Er was een huiskamer, die een mooi uitzicht bood op de zee, er was een kleine slaapkamer, een keukentje met een zwart-gewalmd petro leumstelletje, een vry grote kelder, waarin wat hout- en touwwerk lag opgeslagen en ook was er nog een zolder, waarop wat houten kisten ston den opgestapeld, ,,'t Ziet er allemaal heel behoor lijk uit," mompelde Jimmy, „t Enige dat ik niet begrijp, zyn al die tralies voor alle vensters. Zó bang voor inbrekers behoeven ze hiér toch niet te zyn. Wat valt er te halen?" Toen Jimmy klaar was met zyn inspectie, besloot hy ook eens een kijkje te gaan nemen op de sluis. Onverschillig met de banden in zyn zakken slenterde Jimmy wat rond. Hy zag, dat het 'n ouderwetse zeesluis was met stevige houten deuren. De sluiskolk was vry lang, maar niet erg breed. Gróte schepen konden er in elk geval niet in geschut worden. Jimmy wilde juist naar binnen gaan, toen er aan de overzyde van de sluis 'n oud wyfje kwam aan zetten, dat nog al haast scheen te hebben. Door met een grote groene parapluie te zwaaien, trachtte zy Jimmy's aandacht te trekken. Het wereldgebeuren Debat voor uitverkocht huis Het West-Duitse parlement staat voor een debat, van welks po litieke uitwerking mogelijk de verwezenlijking van het project voor een Duitsland omvattend Europees le ger zal afhangen. Deze week zullen de vierhonderd leden van de Bonds dag zich moeten uitspreken over de vraag of en onder welke voorwaarden zij de Duitse jeugd weer bewapend willen zien. Bondskanselier dr. Aden auer zal het debat met een uitvoerige regeringsverklaring openen en daarin te kennen moeten geven in hoeverre hij de militaire bijdrage afhankelijk zal stellen van een correctie van de politieke toestand in het Saargebied en van een directe betrekking van Wcst-Duitsland met de N.A.T.O. Nog nooit in zijn tweejarig bestaan van dc Bondsdag heeft het Duitse volk met zulk een intense belangstelling een debat afgewacht als thans. De on langs door Adenauers naaste medewer ker. Theodor Blank, aangekondigde militaire dienstplicht heeft het volk tot bet bewustzijn gebracht, dat wel licht in de periode van hoog politiek overleg over het plan spoedig geëin digd zou zijn en dat dc periode van verwezenlijking ervan voor de deur staat. De afkeer van een bewapening, die in brede kringen van het volk en vooral onder de jeugd heerst, heeft zich nog sterker laten gelden. Zij wordt aangetoond door de grote toe loop naar de bijeenkomsten van prin cipiële anti-militaristen als ds. Nie- möller. oud-minister Heincmann. de katholieke Frau Wessel en professor Noack. En in niet mindere mate door de scherpe reacties, die uit de vak bonden zijn opgegaan. De anti-stemming hee,ft in de laatste weken een sterke impuls gekregen door de nieuwe verwikkelingen met het Saargebied en door de Franse af wijzing van een Duitse band met de NAT.O. De vraag, waar het bij het parle mentaire debat om gaat, is of hij door het geschokt vertrouwen in de Franse bedoelingen niet-genood zaakt zal worden een positie te kiezen, die in vele opzichten overeenkomt met die, welke de Duitse sociaal-democra tie tot dusverre innam. De socialis ten hebben zich niet in beginsel tege^. een militaire bydrage uitgesproken, maar zij hebben hun toestemming af hankelijk gesteld van volledig gelijke rechten voor de Duitse bondgenoot, niet alleen op politiek, doch ook op militair terrein. Zij hebben volgehou den, dat de geest, die achter de Franse plannen voor Europa schuil gaat. eer der nationalistisch dan Europees zou zijn en dat daarom geen vertrouwen kon worden geschonken aan belofte van een Duitse gelijkheid. Adenauers moeizame pogingen om het Duitse volk op een militaire rol voor te bereiden, zijn steeds gebaseerd geweest op een geduldig vertrouwen. De kanselier heeft nu echter, aan de vooravond van het eerste parlementaire debat over de militaire rol, moeten erkennen, dat het Duitse vertrouwen een ernstige schok heeft gekregen. Hij is door de Duitse gevoeligheid inzake de Saar- kwestie genoodzaakt een stap te doen in de richting van de argumenten der socialisten. Dat het hier tot een gemeenschap pelijk front van regering en op positie zal komen, is hoogst on waarschijnlijk. Het zal Adenauer eer der moeilijk vallen de eensgezindheid in zijn eigen coalitie te handhaven. Zowel de liberale- als de Duitse partij hebben een scherp standpunt geformu leerd. Zij hebben voor de deelne ming aan het Europese leger voor waarden gesteld, die in feite zou den neerkomen op het houden van een vrije volksstemming in het Saar gebied, nog in de loop van dit jaar. Adenauers christelijke partij heeft haar standpunt in deze nog niet in concrete vormen gegoten, maar men schijnt daar de gedachte te overwegen om een Frans-Duitse commissie in te stellen, die in Saarbrücken de rech ten van beide landen zou waarborgen. De socialisten hebben zich tegen zulk een tussenweg bezwaren. Mèt een deel van de regeringscoalitie zijn zij van mening, dat het niet langer mogelijk is de zwevende positie van het Saarge bied te laten voortduren tot er een vredesverdrag getekend zou kunnen worden. Maar ook wanneer de bondskanse- lièi onder de drxik van de publieke opinie zou moeten besluiten het starre standpunt der oppositie te benaderen, zal hem in dit debat een vloed van scherpe critiek niet bespaard blijven. De socialisten hebben steeds betoogd, dat de politiek van de 76-jarige kanse lier tegen de wil van de meerderheid van het volk in gevoerd wordt En daarom uiteindelijk tot een impasse moest leiden. Zij zullen waarschijnlijk htm oude els van ontbinding van de huidige bondsdag met versterkte na druk herhalen. Vóór nieuwe verkiezin gen, waarvan de socialisten grote winst verwachten, zullen zijn gehou den, mag de bondsdag naar de over tuiging der oppositie niet over een militaire bijdrage beslissen, omdat hij bü zijn verkiezing, twee jaar geleden, daartoe geen volmacht heeft ontvan gen. Het komende debat zal zich afspe len voor een huis, dat reeds sedert weken is „uitverkocht". Naar verluidt hebben vooral de leiders van de deels beruchte soldaten bonden zich van tribuneplaatsen verzekerd, zodat de mogelijkheid van interrupties van deze zijde niet uitgesloten is. Amerikaanse bommen werper verongélukt. Een Amerikaanse bommenwerper B-29 is by het landen op de vlieg basis March in California met een huis in aanraking gekomen en neer gestort. Vyf inzittenden kwamen om het leven, zes werden gewond Het is nog niet bekend, of zich iemand in het huis bevond. Notaris failliet verklaard. De onlangs op last van de officier van justitie gearresteerde Terschel- llnger notaris, de heer W. F. is door de rechtbank te Leeuwarden ia «taai va» faillissement verklaard.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5