NIEUWS UIT ZEELAND WALCHFREN legenda AMBTENARENVERBOD BLUFT GEHANDHAAFD SCHITTERENDE ZEGE VAN BROEKMAN OP ANDERSEN Nieuws musmoOP KLANKEN uit oe AETHER WOENSDAG 6 FEBRUARI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT MUTATIES BIJ P.Z.E.M. In de maand Januari 1952 hadden bij de N.V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits-Maatschappij de vol gende personeelsmutaties plaats Aangesteld in vaste dienst als: Tech nisch Ambtenaar le klas: C. Brood man te Vlissingen; Technisch Ambte naar 2e klas: G. P. Damen te Goes. Hulpelectricien: A. P. Dragers te 's Heer Abtskerke. Bevorderd tot Bouwkundige: A. Blok te Middelburg. Technisch Ambtenaar le klas: J. Bé- cude te Middelburg; J. P. de Lange te Vlissingen; A. W. Strubbe te Mid delburg. Hoofdtekenaar: A. ten Bruggenca- te te Vlissingen. Boekhouder 2e klas: P. Maljers te Vlissingen. Technisch Ambtenaar 3e klas: G. C. But te Vlissingen. Klerk 2e klas: A. J. van As te Sou burg. Adjunct-Opzichter: F. J. A. Walra- ve te Vlissingen. Machinist 2e klas: H. L. Bostelaar te Vlissingen. Monteur-Dlectricien le klas: M. L van den Broeke te LJzendïjke; W. C. van der Hooft te Breskens; C. J. Scheele te Vlissingen; J. L. Tas Aarden burg. Electricien: J. A. Wisse te 's-Heer Arendskerke. Lijn werker: J. A. Oppeneer te Axel; C. H. van Overdulve te Axel; J. M. Verberkmoes te Axel. Ontslag verleend wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leef tijd aan: J. H. J. Poorthuis te Vlis singen. Vlissingen U.O C. TRAD OP VOOR OUDEN VAN DAGEN ..Wij zeggen niet vaarwel, wjj zeg gen tot weerziens, wij hopen u nog vaak voor ons te zien optreden". Djt waren de woor ien, die de voor zitter van de Vlissingse vereniging van ouden van dagen, de heer P. H. Kolle, sprak tot de leden van dc ont spanningsclub van de openbare u.l.o. te Vlissingen, die hun bejaarde stadgenoten in het Scheldekwartier een reprise aanboden van de bonte avond, welke zij ook wi het Concert gebouw opvoerden. De Voorzitter vertolkte daarmee de gevoelens van de vele aanwezige oudjes. Allen heb ben ten volle genoten, én van het toneelspel, de zang en de muziek, én van het kopje koffie, dat hun in de pauze werd aangeboden. Ze hebben dapper de liedjes van Joop Heyt meegezongen en ze hebben van har te gelachen toen „Eduard mens werd". Het was een voldaan gezelschap dat na afloop het Scheldekwartier verliet bü de lustige tonen van de schoolband „Amusemento". KONINKLIJKE HARMONIE „ONS GENOEGEN". De koninklijke harmonie „Ons Ge noegen" te Vlissingen heeft haar al gemene jaarvergadering gehouden. Na een openingswoord van de voor zitter volgden de jaarverslagen van secretaris en penningmeester, waar uit bleek, dat ae toestand van de ver eniging momenteel vrij goed is. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd het bestuur als volgt samengesteld: voorzitter F. Naerebout, secretaris Z. C. le Clercq, (Walstraat 16), pen ningmeester D. Valkier, (Hendrik de Keijzerstraat 1). tweede voorzitter J. le Clercq, tweede secretaris D. P. Bakker, tweede penningmeester J. Ova en bibliothecaris A. Princa. Geconstateerd werd, dat voor de Signaalafdeling nog behoefte bestaat aan jongelui van circa twintigjarige leeftijd, die hoornblazer willen wor- denArifr*»^ - Middèlbvrg BILJARTCLUB OPGERICHT. Dezer dagen is alhier opgericht de biljartclub „Het Nederlands Koffie huis", onder voorzitterschap van de heer H. Schutte. Het ligt in het voor nemen van het bestuur om te zijner tijd deel te nemen aan de competitie wedstrijden van de Nederlandse Bil jart Bond. De nieuwe club startte met 15 leden. Officiële publicaties HINDERWET VLISSINGEN. VERZOEK OM VERGUNNING. i 3. en W. van Vlissingen, brengen in gevolge de artikelen 6 en 7 der Hinder wet ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoek van de heer W. Stroo te Vlissingen om vergunning tot het vestigen van een inrichting voor het bre ken enz. van kolen, waarin zullen worden geplaatst een kol^nzeef, een breekma- chine en een elevator, welke worden ge dreven door oen electromotor van resp 0 5, 2.5 en 1.5 P.K., in het perceel Lange Zelke Nos. 12—14; dat dit verzoek met de bijlagen, van ai heden op de Gemeente-secretarie (2e af deling) ter visie zal worden gelegd en dat schriftelijk bezwaren bij hun college kunnen worden ingediend. Op de veertiende dag na heden, zijnde de 12 Februari 1952 zal ten Gemeentehui, ze, des voormiddags te 11 uur, gelegen heid worden gegeven, om bezwaren tegen het oprichten dier inrichting in te bren gen, terwijl zowel de verzoeker als zij, die bezwaren indienen, in de gelegenheid worden gesteld deze mondeling en schrif telijk toe te lichten. Zowel de verzoeker, als zij, die bezwa ren inbrengen, kunnen gedurende drie dagen vóór de 12 Februari 1952 ter Ge meente-secretarie (2e afdeling) van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Voorts zij er de aandacht op gevestigd, dat niet tot beroep zijn gerechtigd zij. die niet overeenkomstig artikel 7 der Hin derwet Voor het gemeentebestuur of één of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. MIDDELBURG. Vandaag: Schouwburg: Amsterdams To neel met Het mannetje in de Maan" 3 u.; Schuttershof: Filmavond Schoen herstellers, 8 uur; Electro: „Diamant smokkel op Holland", (14 j.), 7 en 9.15 uur Van Benthem en Jutting Expositie Teun Gy'ssen en Hiroshige. 9—18 uur. Morgen: Electro: „Last Holiday", (14 j.) 7 en 9.15 uur; Van Benthem en Jut ting: als vandaag. VLISSINGEN. Vandaag Alhambra: Gangsters in de nacht". (14 j.7 en 9 uur; Luxor: „Misdadig zwijgen", (18 8 u.; Con certgebouw Kindervoorstellingen Sjors van de Rebellenclub, 2 en 4 uur. Morgen Alhambra: „Paljas", 7 en 9 uur; Luxor: Als vandaag. 8 uur. MARKT WORDT HERBESTRAAT. Nadat verschillende straten reeds aan de beurt zijn geweest, is men thans ook begonnen met het hei-be straten van bet Marktterrein te Mid delburg. De oude gedeelten keibestra ting zullen daarbij vervangen worden door klinkerbestrating. Voorts is men aan de zijde van het stadhuis begon nen met de graafwerkzaamheden voor het maken van een betonnen brand put. Deze put is in het bijzonder be stemd voor het stadhuis. In geval van nood zal men dan onmiddellijk de be schikking hebben over bluswater en behoeft men zodoende niet te wach ten totdat de slangen naar een open water zijn uitgelegd. APOTHEKEN. Nachtdienst: Apotheek Van Pienbioek. Markt 69, tel. 2134, Middelburg. Koudekerke BESPREKING HERVER KAVELING EN DRAI NAGE. Evenals in andere plaatsen op Wal cheren werd ook te Koudekerke in café „Centraal" een vergadering ge houden van landbouwers en landar beiders ter bespreking van de her verkaveling op Walcheren. Deze vergadering welke belegd was door do Dorpskring Koudeker ke, werd door talrijke boeren en tuinders uit Koudekerke en omge ving bezocht. In zijn openingswoord had de heer H. v. Sparrentak, voorzitter van de Dorpskring, in het bijzonder welkom geheten de beide sprekers en de he ren J. L. Dregmans, burgemeester van Koudèkerke en ir. A. G. Wier- sema, ingenieur van de Polder Wal cheren. Als eerste spreker trad op de heer J. v. Hoof. In het kort zette hg het doel en de werkzaamheden van de cultuur-technische dienst uiteen en wees in het bijzonder op de drai nering van de percelen. Niet zozeer het afvoeren van het regenwater is het doel hiervan, maai" meer het op lage stand houden van het grondwa ter Voordat de drainbuizen worden gelegd, gaat men eerst - de doorla- tendheid van de bodem na Waar deze slecht is, worden de buizen dichter bij elkaar gelegd. Ir. W. A. v. d. Werff, secretaris van de Herverkavelingscommissie, besprak meer de herverkaveling in het algemeen Spr. zeide, dat deze thans op Walcheren in een belang rijk Stadium is gekomen en men nu contact zoekt met de landbouwers om een zo goed mogelijke oplossing te verkrijgen. Met de wensen van de eigenaars wordt terdege rekening gehouden. Men zal trachten, gronden, die te ongunstig of te ver af liggen, meer rendabel voor de eigenaar tè maken. De pachten blijven natuurlijk be staan. aldus spr., maer wel zal men misschien een andere pachter of verpachter krijgen. Tenslotte stipte spr. nog even de drinkwatervoorzie ning ten behoeve van het vee aan en juichte het toe, dat hiervoor eer daags proefnemingen zullen worden gedaan. Talrijke wensen en vragen werden door de aanwezigen naar voren ge bracht. Uit de vragen bleek, dat de boeren over het algemeen gesproken, niet ongenegen staan tegenover her verkavelingen. Wel hadden sommige boeren nog moeilijkheden ondervon den met de drainering. FILMS VAN DE WEEK Twee Engelse films. Diamant smokkel op Holland (Pool of Londen) van Basil Dearden. Een nieuwe boeiende productie van de Engelse Ealingstudio's, die keer op keer in de roos schieten. Deze füm geeft de avonturen weer van een aalgladde smokkelaar, die ten slotte tegen de lamp loopt. Maar be langrijker dan het overigens zeer onderhoudende en door Bonar Col- leano, Susan Shaw, Moira Lister en Renée Asherson goed gespeelde verhaal is de sfeer van de Londense haven, door de bekwame regisseur Dearden opgeroepen. De „pool" ach ter Tower Bridge, waar iedere dag en iedere nacht zoveel voorvalt, dat interessante stukje water, waar con tinenten elkaar rendez-vous geven, gaat voor ons leven in deze boeien de film, waarin mensen van vlees en bloed (en geen aangeklede poppen!) voorkomen. .(Electro, Middelburg). Iisdadlg zwijgen (For them that t. :spass) van Cavalcanti. Niemand minder dan Cavalcanti regisseerde deze onopvallende En gelse film, die een sterk en interes sant gegevA bezit. Een jongeman uit de „betere kringen", zekere Drew, komt in contact met een meis je uit een volksbuurt, dat echter door een op haar verliefde jonge man uit jalouzle wordt vermoord. De verdenking valt op een mede minnaar, die als gevolg van het zwijgen van Drew veroordeeld wordt. Hoe alles eerst na jaren in het rechte spoor komt, vertelt deze film op boeiende wijze. Richard Todd geeft uitstekend spel te zien, in de rol van de onschuldig veroordeelde; voorts vervullen Stephen Murray, Tatricia Plunkett en Michael Lau rence hoofdrollen ((Luxor, Vlissin gen). Gapinge A.K. KIESVERENIGING De A.R. kiesvereniging te Gapinge hield haar jaarvergadering onder lei ding van de heer W. Louwerse. Na het uitbrengen van de jaarver slagen door secretaris en penning meester, welke laatste een batig sal do rapporteerde, werd het onderwerp „Gemeentepolitiek" behandeld. Het aantal leden der vereniging bedraagt 74. De aftredende bestuursleden de heren Jac. Wattel en C. Caljouw wer den herkozen. Scheepvaartberichten Vlissingeln aangekomen: 4 Febr.: So nata van Gdynia. Vigsnes van Safi. 5 Fe br.: Aldo van Antwerpen. Maria Thcresia van Antwerpen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen: 4 Februari: Twin van zee naar Gent. Aktjo van Denemarken. Breda van Cura. gcao. Koningin Juliana van zee naar Ter- neuzen. Merak van Garston naar Gent. 5 Febr.Mascotte van Swansea. Albireo van Hamburg. Kota Baroe van zee. Marktberichten VEILING WALCHEREN. 5 Februari. Aardappelen: Koopmans- blauwe 13.10, bintjes 11.50—12.90. Fruit: Goudreinet 28.45. Jonathan 25.47. St. Remy 36.40. Kleipeer 19.31. Groenten. Andijvie 58.62. Rode kool 7.14. Savoye kool 8.13. Witte kool 9.14. Boerekool 2.06. Spruiten 12,37. Witlof 30.46. T'eldsla 3.91. Snijsla en dunsel 94 123. Koolrapen 2.07. Prei 16.24. Peen kg. 6.14. Uien 10.36. Bospeen 21.22. VEILING ZUID-BEVELAND. 5 Februari. Verpakt fruit: Goudreinet- ten A 4458, id. B 4345. Jonathan A 5565, id. B 46. Golden Delicious A 75. Cox Oranje Pippin A 79—83. Reinette van Zucolmaglio A 42, idem B 37. Fruit voor export: Goudreinetten A 46.30—52.10. BC 38.90—40.15. I 37—50.45. II 24.9026. Golden Delicious A 62. BC 57. I 4659. II 25. Cox Oranje Pippin BC 48. I 3761. Zure BeUefleur I 23— 34.20, II 15.90. Jonathan A 54.70. BC 39.20 —43,40. I 36.30—47.90. II 22.70—25.30. Reinette van Zucolmaglio BC 23. Gewone veiling: Kleiperen 2238. St. Remy 3240. Gieser Wildeman 35—40. Pondsperen 3133. Goudreinetten 1628. Golden Delicious 1639. Cox Oranje Pip pin 19—55. Jonathan 1739. Zure Belle fleur 725. Winston 1341. Zoete Erm- gaarde 1639. Huismanszoet 312. Goud reinetten (grof) 2936. Kroetappels 3 15. VISMIJN TE VEERE. G Februari. Export garnalen, aanvoer 519 kg.. 45*1 Schar, aanvoer 138 kg., 41—61. SCHAKEN Voor de tweede klas C van de Zeeuwse Schaakbond werd Dinsdag-' avond in hotel „Des Pays Bas" in Terneuzen de competitiewedstrijd Terneuzen 2S. Landau (Axel) ge speeld ,dje de Terneuzenaren een 82 overwinning bracht, waardoor zij kampioen van hun afdeling zijn ge worden. Advertentie 'bed is ook voor U ideaal! Lekker warm en volkomen geruisloze vering. Dokkumse meisjes dienden aanklacht in. De Amsterdamse rechtbank behan delde Dinsdag een aanklacht van drie meisjes uit Dokkum, die tijdens een vacantiedagje In Scheveningen wa ren gefotografeerd en later tot de ontdekking waren gekomen, dat deze foto was gebruikt voor ansichtkaar ten van het strandleven. De verdachte in deze zaak, de uit gever van de prentbriefkaarten, die veroordeeld was tot 50 boete of 25 dagen hechtenis, was tegen dit von nis in beroep gekomen. Hij had van de fotograaf, ae foto's, inclusief het auteursrecht gekocht, waaruit hij de conclusie had getrokken, dat de meis- Ës hun toestemming hadden verleend t het verspreiden van de foto's. De fotograaf was niet vervolgd gewor den. Dc president, mr. J. Meihuizen, noemde de foto's zeer decent, maar de meisjes vonden het, naar zij tegen over de politie hadden verklaard, heel onaangenaam, dat iedere straatjon gen ln Dokkum met een foto van haar in badcostuum zou kunnen rond lopen. Over het gehele land waren ongeveer 100.000 van deze kaarten verkocht. De officier van Justitie, mr. H. J, van Nouhuys, zeide in zijn requisitoir het standpunt van de meisjes wel te kunnen begrijpen. Hij betreurde het, dat de fotograaf niet was veivolgd. Hij besloot zijn requisitoir met de rechtbank te vragen de verdachte een aanzienlijk lagere straf op te Jeggen dan de kantonrechter had gedaan, namelijk tien gulden boete of vier dagen hechtenis. VOETBAL GEEN MATCH TUSSEN BELGI SCHE EN NEDERLANDSE OUD-INTERNATIONALS Het bestuur van de K.N.V.B. heeft zich onlangs gericht tot de Kon. Belg. Voetbalbond met het voorstel een jaarlijkse wedstrijd tussen Ne derlandse en Belgische oud-interna tionals op de kalender te plaat sen. Het Brusselse blad „Les Sports" verklaart thans te hebben vernomen, dat de K.B.V.B. hier niets voor voelt. Er staan thans zes Nederland- België-wedstrgden op het program: twee tussen de A-elftallen, twee tussen de B-elftallen en twee tussen de PvOde Duivels en de Zwaluwen. Daarbij komen dan nog de steden- wedstrijden en de jeugdwedstrijd. In verband met deze overvloed heeft de K-B.V3. geen aanleiding gevonden in te gaan op het voorstel van de K.N.V.B. MOTORSPORT POKERRIT INTER-SCALDES. Voor het eerst zal in Zeeland een zgn. pokerrit worden gehouden. Deze rit wordt a.s. Zondag georganiseerd door de Motor- en Autoclub Inter- Scaldes. De start is om 3 uur op de Vlasmarkt te Goes, waar om 6 uur ook de finish zal zijn. Er zijn vele fraaie prijzen beschikbaar, welke om 8 uur in Hotel De Koophandel zullen worden uitgereikt. BEWOGEN COMMUNISTISCHE INTERPELLATIE. K?merlid Wagenaar kwam met een scheldkanonnade. (Van onze parlementaire redacteur.) Een der spreker» sloeg Dlnsdagmiddug in de Tweede Kamer tic spjkcr precies op tie kop, toen hj met. verwondering constateerde, dut de com munisten zich opwerpen als do verdediger» van de vrjheld en van de de mocratie en dat zij daartegenover de regering verwijten, dat zy hand- en spandiensten bewijst aan dc dictatuur en de dwang verdedigt. Inderdaad zetten de communisten bij het bewogen debat, dat volgde op de interpellatie van de voorzitter van dc fractie der C.P.N., de heer Wage naar. over het verbod aan ambtenaren om lid te zijn van bepaalde organi salies, de zaak op zijn kop. Dat ont lokte aan de minister-president dr Drees, die de interpellant antwoordde, op een gegeven ogenblik dc opmer king, dat de communisten een prin cipieel onwaarachtige houding aan nemen. De bewindsman liet het niet bij deze bewering, maar toonde aan dat de communisten niet anders zou den handelen, wanneer zij hier de macht kregen, dan in dc communis tische staten gebeurt Daar is het uit gesloten, dat iemand zich tegen de re gering richt; daar bestaat geen vrij heid van vergadering en van vereni ging; daar leeft men onder geestelijke dwang; daar beschouwt men elke eco nomische informatie als een misdaad. De heer Wagenaar had eigenlijk in eerste instantie het plqit al verloren, doordat hj zijn betoog niet op zake lijke argumenten opbouwde, doch met een scheldkanonnade voor de dag kwam. die op de afgevaardigden bitter weinig indruk maakte. De regering introduceert hierin hek senjacht naar Amerikaans model, zo riep hij uit. Hij kenmerkte het ver bod als een fascistische maatregel van het zuiverste water en waarschuwde, dat het verzet van de communisten tegen oorlog en fascisme er niet door gebroken kan worden. Advertentie STOUT STAALTJE. Nederlander wist de 3000 meter op bijzonder fraaie wijze te winnen. goede rijden te Oestersund goed Voor de tweede maal binnen enkele dagen werd Hjalmar Andersen, het onoverwinnelijk geachte Noorse feno meen, door een Nederlandse schaat senrijder geslagen. Kees Broekman haalde Dinsdagavond voor 4000 toe schouwers te Dronthelm, de stad waar Hjallis woont, het stoute stukje uit op bijzonder fraaie wijze de 3000 meter te winnen en wel op zo'n over tuigende wijze, dat het zelfvertrou wen van de Europese kampioen we derom een gedachte knauw heeft ge kregen. Met een tijd van 4 min. 58.7 sec. kwam Broekman zeer dicht bij het baanrecord van Drontheim, dat An dersen in zijn bezit heeft met 4 min. 56.9 sec. Door de te verse bochten en een lichte wind werden de tgden min der gunstig beïnvloed. Maar Broek man kwam geladen aan de start. Prachtig gleed hij door de bochten en zgn tegenstander Odd Berg liet hij ver achter zich. Na drie ronden van de zeven en een half bleek reeds, dat onze landgenoot verscheidene secon den binnen zijn schema kon blijven. En wederom werd bewezen, dat Broekman dit seizoen in tactisch op zicht veel is vooruit gegaan, want na de helft van de afstand bleef hg soe pel doordraaien, in elke ronde aan zienlijk tgd winnend op zijn schema Toen do bel luidde voor de laatste ronde, hield Broekman, fel vechtend tegen de tijd, het verbeten slottempo tot de eindstreep vol, een laatste ron de van 39.5 sec. noterend. Na een mooie strijd tussen Pajor en Van der Voort, door de Zweed op de laatste meters gewonnen, begon Andersen .tegen zgn clubgenoot Hen ry Wahl rijdend, aan zijn schema van 4 min. 55 sec. Maar al spoedig bleek, dat hij te snel was begonnen. TE KRAMPACHTIG Toen bij het ingaan van de laatste ronde Andersen geen tijdwinst bleek te hebben op Broekman, kwamen bij de Europese kampioen die laatste 400 meters er iets te krampachtig uit, waardoor hij een ronde maakte van bijna 41 sec. Huiskes herstelde zich na zijn min- ZON EN MAAN 7 Februari Zon: Op 8.12 Onder 17.37 Maan: Op 13.35 Onder 6.51 der 0P door als vierde te eindigen op de 3000 meter vóór cracks als Pajor. Van der Voort, Nic Stene en Yngvar Karlsen. Gerard Maarse was weer de snelste van alle Nederlanders op de 500 me ter. Met 45.3 sec. nam nij een voor treffelijke derde plaats achter de sprinter Stene met 44.9 sec. en An dersen met 45.2 sec. ln een Noiedop De Amerikaanse filmacteur Errol Flynn heeft in Hollywood bij een film. opname van een veldslag een enkel ge. broken. De Duitse muzikant Heinz Arndt probeert in Antwerpen een record te breken. Sedert enkele dagen zit hij in eer café achter ce piano en speelt De laatste maal hield hij het 220 uur uit, maar nu wil hij dit „wereldrecord" nog eens verbeteren. Hij mag de piano niet verlaten en wordt onder 't spelen gewas sen en geschoren. Hij krijgt te eten en te drinken, maar moet alles spelen, wat men hem voorlegtDrinken doen ook de inwoners van Glasgow, maar zij krij gen geen koffie of bier. Alleen whiskey- puur. Acht vaten whiskey vielen van een vrachtauto aan stukken en in een oog wenk kwamen de Glasgowers toegesneld met emmers en bussen, potten en pannen Ooggetuigen konden geen nadere bijzon derheden gevent zij hadden het te druk Druk zullen in de as. zomer ook de Inwoners van Helsinki het hebben wan neer de Olympische Spelen al him aan dacht en energie zullen vragen. Het par lement zal binnenkort moeten beslissen over de vraag of politie en post. spoor wegmannen en kellners. kappers en win kelmeisjes deze zomer wel met va can tie kunnen gaan. Maar ze houden het te goedl Qü snakt •'"""ADEM.' L Uw luchtwegen zijn l door slijm verstopt. Los 'at gevaarlijke slijm .op met de krach- '■•tig werkende DONDERDAG. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.CO AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Grom. muziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. muziek. 8.45 Idem. 9.00 Mor genwijding. 9.15 Gemengde Zangvereni ging. 9.25 De Groenteman. 9.30 Water standen. 9.35 „Ik weet. ik weet. wat U niet weet". 9.50 Gram. muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Radioscoop. 11.45 „Clubs van circusvrienden over de gehele we reld", causerie. 12.00 Lichte muziek. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinbouw- mededelingen. 12.33 Gram. muziek. 12-50 Financieel weekoverzicht. 13.00 Nieuws 13.15 Mededelingen of gram. muziek. 13.20 Metropole orkest. 13.55 U kunt het ge loven of niet. 14.00 .Mijn zoon en ik' causerie. 14.15 Gram. muziek. 14 30 „Scot land ïard", causerie. 14.45 Gram. mu ziek. 15.00 Voor de zieken. 16.05 Hersen gymnastiek. 16.30 Dansmuziek. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. muziek. 17 50 Re geringsuitzending: Jeugduitzending: „Wij slaan op de tong-tong", correspondentie club o.l.v. Regina Zwart. 18.00 Nieuws. 18.15 Sportproblemen. 18.30 Orkestconcert 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Gesproken brief uit Londen. 19.05 AVRO-AUerlei. 19.10 Voor burger en militair. 19.20 Or gel en piano. 19.40 Ronde Tafel Parle ment. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio Philhar- monisch orkest. 21.05 Causerie. 21.15 Gr muziek. 21.30 „Het proces Hamilton" hoorspeL 23.00 Nieuws. 23.15 Sportactuali. teiten. 23.3024.00 Gram. muziek. HILVERSUM n. 298 m. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.0024.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Ocütendgym Elastiek. 7.45 Morgengebed en Liturgische kalender. 8.00 Nieuws- en weerberichten 8.15 Gram. muziek. 8.45 Idem. 9.00 Voot de huisvrouw. 9.40 Schoolradio. NCRV 10.00 Gram. muziek. 10.30 Morgendienst KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Kamer koor. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. muziek. (12.3012.33 Land- en tuinbouwmededelin- gen). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en kalh. nieuws. 13.20 Gram. muziek. 13.35 PianorecitaL NCRV: 14.00 Gram. muziek. 14.45 Voor dc vrouw. 15.15 Gram. mu ziek. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Mandoline orkest. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Salon orkest 18.00 Nieuws. 13.15 Vrouwenkoor. 18.40 „Op de stelling". 18 50 Gram. mu ziek. 19.05 ..Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord". 19.20 Lichte muziek. 19.40 Radiokrant 20.00 Nieuws— en weerberichten. 20.10 Ge varieerd programma. 22.15 Buitenlands overzicht. 22.35 Gram. .auziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15— 24.00 Gram. muziek. 7 Februari Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee Wemeldinge HOOG WATER. u.+NAP U.+NAP 12.07 0.04 0.25 0.44 1.01 1.40 1.56 1.72 1.04 1.24 LAAG WATER. U.—NAP IL—NAP 12.32 1.61 12.55 1.78 13.16 1.10 13.30 1.30 1.98 1.36 1.57 18.10 18.40 19.18 19.08 19.20 1.62 1.85 1.40 1.63 Hij verlangde van dr. Drees een duidelijke uiteenzetting van de gron den. waarop het verbod berust Gaf de minister-president de verklaring niet, dan was bü zo vrtf, hem een grove leugenaar tc noemen. Later in het debat constateerde hij. dat dr. Drees inderdaad in gebreke was ge bleven en bij herhaalde daarom zyn weinig vleiende kwalificatie. De voor zitter stak daar uiteraard een stokje voor. De heer Wagenaar liet zijn interpel latie uitlopen op zeventien vragen, welke de minister-president beant woordde. Hij vestigde er de aandacht op. dat de Grondwet de vrijheden van de burgers erkent, doch tegelijkertijd regelt cn beperkt in het belang van de openbare orde De minister achtte het onduldbaar, dat mensen, die niet geschikt zijn onder alle omstandighe den op te komen voor de vrijheid van ons land, in sleutelposities zijn geplaatst. Het is al voorgekomen, dat aan arbeiders, die Amerikaanse wa penen moesten lossen, het advies ge geven is, deze wapenen in het water te gooien De interpellant diende een motie in. waarin geconstateerd werd, dat het verbod in strijd is niet dc rechtsop vattingen van ons volk en daarom ge vraagd werd het op te heffen. De heren Burgers (PvdA), Dassen (KVP) en Scheps (PvdA), schaarden zich achter de regering. De heer Das sen vroeg in de commissie van advies eventueel ook een vrouw op te nemen. De minister-president had daartegen geen bezwaar. De communisten Stokvis, Gortzak en Haken probeerden tevergeefs de Ka mer voor hun inzichten te winnen. Het vele malen door heftige interrup ties onderbroken debat eindigde in een verwerping met 62 tegen 7 stem men van een communistische motie. Minister Rutten over de nieuwe Kweekschoolwet. In de avondvergadering werd de behandeling van de Kweekschoolwet voortgezet. Minister Rutten was ver heugd, dat weinig ernstige bezwaren naar voren werden gebracht. Spreker zette uiteen, dat een goed onderwij zer geen man moet zijn, die ..kruiken met de lepel volgiet". Hij moet boven zijn stof staan en begrip hebben voor de kinderen die aan zijn zorgen wor den toevertrouwd. Bij de vorming van de toekomstige onderwijzers zal dan ook meer aandacht besteed moeten worden aan de wisselwerking tussen theorie en praktijk. De minister ver klaarde zich een voorstander van meer practische oefeningen. Wil de nieuwe onderwijshervorming slagen, dan zullen de kweekscholleraren een bredere opleiding moeten genieten. De minister achtte het thans niet mogelijk toelating tot de kweekschool afhankelijk te stellen van een middel bare opleiding, omdat er dan te wei nig onderwijzers beschikbaar zouden komen. De minister ontkende niet, dat er ten aanzien van de financiële gelijk stelling nog wensen zullen blijven. Aangezien objectieve normen nooit geheel bereikt kunnen worden, stelde de minister voor, dat hij met de on derwijsraad overleg zou plegen over de stichting van Rijkskweekscholen en bijzondere kweekscholen. Hg stond afwijzend tegen inkrimping van de op'.eidingstijd, evenals tegen de invoe ring van keuzevakken in de eerste leerkring en van Esperanto als ver plicht leervak. Ten aanzien van het onderwijs aan land- en tuinbouwscholen, verklaarde de minister, dat een desbetreffend ontwerp op het ogenblik bij het mi nisterie van landbouw in behande ling is. De minister verklaarde ten aanzien van de vergoedingen voor bijzondere kweekscholen niet verder te kunnen gaan dan in het wetsontwerp is voor gesteld. Men kan hierover ontevreden zijn, maar men mag niet vergeten, dat de nieuwe regeling aanzienlijk gunsti ge^ is dan de oude. "a re- en dupliek werd de vergade ring verdaagd tot Woensdagmiddag. Nagekomen advertenties. SPOED Te huur of te koop ge vraagd een gramofoonplaat „Dat mag je niet doen, Am alia". TeL aanbiedingen onder K 1138253. Dom burg. Heden overleea onze lieve Man. Vader, Zood en Zwager, de Heer L. J. VAN BOVEN, in de leeftijd van 49 jaar. K. VAN BOVEN— SPRULJT en Kinderen L. VAN BOVEN Sr. S. SPRUUT. Wdtfwoutsdgk, 3 Febmari 1952.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 3