KAPPIE en de 'Doodskop-schat Voor nieuwe woningbouw f 120 miilloen beschikbaar Finland bouwde zich een bestaan weer LAST VAN JEUK? In de greep van de Woestijn 4 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DINSDAG 5 FEBRUARI 1952 Financiering gemeentelijke kapitaalsuitgaven Aantal maatregelen door regering aangekondigd De huidige aspecten van het vraagstuk van de financiering der gemeen telijke kapitaalsuitgaven zijn voor de regering aanleiding geweest, zich hierover nader te beraden. Op korte termyn zal een aantal maatregelen tot uitvoering komen, welke ten doel hebben eensdeels om met de vermin dering van de veel te hoog opgelopen kortlopende schuld van de gemeenten een krachtig begin te maken en anderdeels om de financiering van de woningbouw en andere urgente nieuwe liapltaalslnvesteringen van de ge meenten in belangrijke mate mogelyk te maken. De ministers van Binnenlandse Za ken en van Financiën hebben voor eerst besloten zeer binnenkort uit de geblokkeerde gelden van het gemeen tefonds een bedrag van rond 102 millioen vrij te geven voor aflossing van gemeentelyke vlottende schuld en voorts ten behoeve van een negen tal gemeenten een bedrag van onge veer 50 millioen in het eerste half jaar van 1952 naar gelang van de behoefte beschikbaar te stellen voor de financiering van reeds in uitvoe ring zynde kapitaalswerken op het gebied van de electriciteitsvoorzie- ning, waarvoor nog geen dekkings middelen aanwezig zijn. Voorts zullen de gemeenten op ro Hort mogelijke termyn aanbiedingen bereiken van geldleningen uit de door levensverzekeringsmaatschappijen en pensioenfondsen aan de Bank voor Nederl. Gemeenten ingevolge het z.g, grote contract geleende gelden. Uit deze bron zal nog deze maand door genoemde Bank voor consolida tie van vlottende schuld, voor wo ningbouw aangegaan, aan de ge meenten aanbiedingen worden ge daan tot een totaal bedrag van ongev. .1' 80 millioen, terwyl in het tweede halfjaar daarop nog aanbiedingen voor hetzelfde doel zullen volgen tot een bedrag van ongeveer 40 mil lioen. Uit dezelfde bron zal voor de fi nanciering van de nieuwe woning bouw tot het eind van dit jaar een bedrag van ongeveer 120 millioen voor de gemeenten beschikbaar zijn. Pflalljke stramheid dat is het begin. Maar dan... Chagrijnige Rheum&tische Pijnen in al Uw ledematen, nn hier, dan daar... Laat 't met U niet zo ver komen Neem Kruschen Salts bjj de eerste aanwijzingen van Rheumatische pij nen. Daarmee brengt ge Uw bloed circulatie weer op gang. Want niet zodra bloedzuiverende organen in hun werking verslappen, demon streert zich dat in pijn en stramheid hier en daar. Onzuiverheden in het bloed krjjgen dan hun kans. In plaats van te worden afgevoerd langs na tuurlijke weg, gaan deze zich vast- i zetten en uw lijden begint. Maar niet1 bij de vaste Kriischen gebruikers. Die weten van geen onzuiver bloed, nog minder van de pijnlijke gevolgen. Vraag Uw leverancier een flacon Kruschen, om persoonlijk die radi cale verbetering te ondervinden. De voorbereiding van de nationale woningbouwleningen, uit te geven door de Bank voor Ned. Gemeenten, is thans zover gevorderd, dat de in troductie van deze leningen op een termjjn van enige weken kan worden tegemoet gezien. De gemeenten zullen de haar uit de nationale woningbouwleningen toevloeiende gelden kunnen gebrui ken by voorkeur voor de financiering van voor 1952 goedgekeurde nieuwe woningbouw. In verband hiermede heeft de mi nister van Binnenlandse Zaken met het. oog op een ordelijke gemeentelij ke financiering, waaronder die van de woningbouw, tot Gedeputeerde Staten der provinciën en tot de ge meenten het verzoek gericht dat de gemeenten zich voorhands zullen onthouden van de uitgifte van lenin gen, zowel voor consolidatie als voor de financiering van nieuwe objecten. 41. Soeki Boem en Sig- nor Rivaldi stonden als twee briesende leeuwen tegenover elkaar. „Kom, jong, ga mee!" zei Kappie, terwyl hy de maat aan de arm pak te .„Daar komt herrie van! Laat ze het maar samen uitvechten! Ik heb er genoeg van!" ,,A1 die ellende voor niks!" jammerde de maat. „Alleen maar na righeid! Ik wist het wel!" Soeki Boem trachtte het wetboek weer uit de han den van Rivaldi te ruk ken, maar voordat hij daar de kans toe kreeg had Rivaldi het ding al door midden gescheurd. „Daar is jouw wetschrift met jouw ltlets- praatklets!" riep hij, terwyl hy de droevige resten naar Soeki Boem wierp. Voordat Soeki Boem over zyn sprakeloze woede heen was, was Signor Rivaldi al ach ter Kappie en de maat aangehold. De secretaris stortte zich jammerend op de flarden van zijn wetboek, waar hy jaren over had gedaan om het te schryven LEZERS SCHRUVEN... DAVID EN BATHSEBA Ik werd getroffen door een ver- slag van „Long Shot" over de film j „Duvid en Bathseba" in Uw biad van Zaterdag jl. met als opschrift: „Hollywood kent ook voor de bybel geen pardon". De verslaggever moet zelf erken nen. dat de film er een grof verhaal van gemaakt heeft, los van de diepe re zin van het boek Samuel „De re gie heeft zich toegelegd op een ro- mantlsch-avontuurlijk kijkspel. Het merendeel werkt met grof patheti sche accenten, die de vertolkingen vaak naar het belachelijke drijven. Oppervlakkigheid en holheid vieren hier triomfen". Is 't niet in-droevig, dat de filmkeu- ringsraad 'n dergelijke film heeft vrij gegeven om die in Nederland te laten draaien? Waar gaan we heen, in dien dergelijke films in Nederland getolereerd worden? Het is in de eerste plaats God-onterend om het heilig Bijbelverhaal te profaneren door het als thema te nemen voor een film, maar bovendien de godsdiensti ge gevoelens kwetsend van het chris telijke volksdeel in Nederland. Hollywood kent geen pardon voor de bybel, maar God zal met der- felijke spotters ook geen pardon heb- en. Ik zou zo zeggen: zo roept men Gods oordelen over de wereld op, want wie het zelfs bestaat te spot ten met het heilige van Gods Woord, die heeft niet anders dan Gods wraak en ongenoegen te wachten. Wat zou den de oude reformatoren opkijken, als ze eens wisten, dat dergelijke din gen zich afspelen op deze vaderland se bodem, die doordrenkt is van het bloed der martelaren, die om het ge loof goed en bloed hebben veil ge had. Het ware te wensen, dat er in Ne derland een andere koers gevaren werd. dat er als weleer in onze „Gou den Eeuw" in 't openbaar met God en Zyn Woord rekening werd gehouden, want 'vandaar was er toendertijd ook uitwendige voorspoed, zegen en wel vaart. En waar vinden we die nu? Middelburg E. M. BAKKER TWEE VERBODEN RADIO-SPREKERS. In uw blad van 26 Januari lees ik: „De ojjmoep in kwestie heeft in middels reeds medegedeeld, dat zij de twee verboden sprekers op gramo- foonplaten toch aan het woord zal la ten. wat ietwat kinderachtig is". Ik stel er prijs op te verklaren, dat zulk een uitvlucht inderdaad kinder achtig zou zyn. Daarom heeft de A.V.R.O. nimmer een mededeling als door U genoemd - gedaan; noch heeft zij het voornemen Se geschorste sprekers op platen te laten spreken. Algemeene Vereenlglng ..Radio-omroep". W. VOGT, directeur. WIELERSPOR1 P. v. Sluijs won cycle-cross te Westduin ~>e wielerclub „De Scheldemond" te Vlissingen organiseerde Zondag jl. te Westduin voor haar leden een cyclecross. 12 renners waren aan de start verschenen. Het parcours was tamelijk zwaar en moest zesmaal worden afgelegd. Reeds dadelijk na de eerste ronde nam A. Cosijn uit Middelburg de leiding, gevolgd door P. v. Sluijs. Ongeveer 400 meter voor de eindstreep kreeg Cosyn echter pech met zijn ketting, waardoor hij niet verder dan de 6e plaats kon komen. De uitslag luidt: 1. P. v. Sluijs. Vlissingen; 2. P. Zwartepoorte, Mid delburg; 3. P. Everaart, Hontenisse; 4. C. Oosthoek, 's Heerenhoek; 5. F. v. Schayck, Middelburg; 6. A. Cosijn, Middelburg. VOETBAL Bleijenberg Nederlands tooscorer. In het officiële orgaan van de KNVB, de „Sportkroniek", is een lijstje gepubliceerd van voetballers, die in de competitie de meeste doel punten hebben gescoord. Bovenaan de lyst staat B eyenberg van Wage- ningen met 22 goals. Dan volgen van Melis (Eindhoven), Lenstra (Heeren veen) en Cor v. d. Gijp (Emma) met resp. 21, 20 en nogmaals 20 goals. HANDBAL OLYMPUS SLOEG MARATHON II. In ons blad van gisteren stond abusievelijk vermeld, dat de dames- handbalwedstrijd Hellas II-Mara- thon geëindigd is in een 6—4 over winning voor Marathon. Dit moet echter zyn: de heren van Olympus behaalden een 64 overwinning op Marathon II. Overstromingen in Italië eisten zware tol. De overstromingen in Italië heb ben, naar thans officieel is mede gedeeld, 170.000 ha. vruchtbaar land getroffèn. Drie millioen mensen kre gen schade aan huizen en landerij en. De tot dusver geschatte schade heeft uitsluitend betrekking op pu blieke werken en op woonhuizen, op de oogst en landbouwvoorraden en beloopt circa 150 millioen lire. De totale schade bedraagt volgens een voorlopige schatting ruim *200 mil liard lire In Zuid-Italië werden on geveer 40.000 mensen dakloos, ter wyl in Noord-Italië circa 150.000 mensen werden geëvacueerd. Engeland wil plastic vliegtuigen maken. In verband met het metaaltekort denken de Engelsen thans aan ver vaardiging van plastic vliegtuigen. Deze zouden gemakkelyker gebouwd kunnen worden en vijftig tot tach tig procent goedkoper zijn. Men is reeds begonnen met de bouw van plastic zweefvliegtuigen en hoopt de eerste „vliegende driehoek" van plas tic binnen twee jaar te kunnen pro duceren. Afivertenlir Bel die jeukende plekken met Débra- line. Stilt de jeuk onmiddellijk en kort daarna is Uw huid LANGS HET IJZEREN GORDIJN (II) Voorzichtige politiek tegenover de Sowjet-Unie (Van onze speciale verslaggever) In het uiterste Noorden van Finland, in de grauvv-groene toendra, is de aarde gelijk in liet begin der schepping, toen enkel het water van het land was gesch 'klen on er het land i;<v geen leven was. Men ruikt er de eeuwigheid Iets van dit eeuwig-wyde heeft liet Finse volk in zyn karak ter, iets van dit onverwoestbare ligt in zyn natuur. Geen land in Europa vecht consequenter voor immer hetzelfde ideaal. Geen land leed relatief meer. Amsterdamse Beurs Nederland 1948 (3'ï) dito 1947 <3li) 3 dito 1937 3 Dollar-lening 1947 3 Investeringscert. 3 Nederland 1962—64 z.b. Nederland 1962—64 m b. Nederland N.W.S. 2% Ned. Indië 1937 A 3 Grootboek 1946 3 Nat. Hand. B Ned. Handelmij. AKU Bergh's Jurgens Calvé-Delft Centrale Suiker Kon. Ned. Hoogoven? Unilever Ned. Kabelfabriek Philips Wilton Feyenoord Bililon Kon. Petrol. Mij. Kon. Petrol. Mij. Amsterdam Rubber H.A. Lijn Kon. Paketvaart Ned. Scheepv. Unie Rotterdamse Lloyd Stv. Mij. Nederland Handelsver. A'dam Deli Batavia Mij. Deli Mij. Mid. Continental Tide Water Anaconda Bethlehem Steel General Motors Kennecott Shell Union Baltimore Spw. Miss K.T. Spw. New York Centr. Spw. Pennsylvania North American Rep. Steel U.S. Steel Int. Nickel dag haar invloed op de markt gelden. Het weekend heeft nl. nieuws gebracht, dat rechtstreeks van ingrijpende betekenis voor het koersverloop bleek te zijn. De Maandag bracht daardoor een onregel matige markt, met hier en daar sterk afwijkende noteringen. De financiële maatregelen van de Indonesische regering en vooral de afschaffing van de devie- zencertiflcaten. werden alom met instem ming begroet. De beperking der productie bij Philips leidde, zoals verwacht, tot een scherpe koersdaling van deze aandelen. In open hoek werden de nieuwe aandelen Philips verhandeld, tien punten lager dan jl. Vrijdag. 1 Febr 4 Febr 8414 83% 84 T4 84% 95)4 95% 88 li 88% 88 li 88% 69% G9% 86% 80% 88 89% 143 li 145 15714 15714 227% 227% 118 119 166li 167% 147 li 147 190% 189% 203 205% 166 158% 151 151 18714 29114 295% 29114 205'/, 9114 9214 178% 178 122 li 122 144% 14314 139 139 15815 158 98-14 100 10514 108 7514 80% 84 li 84 50% 51% 56% 57 56% 57% 54% 55% 9614 9614 76% 78% 19% 20% aii 20% 2114 20% 2014 22 23 45% 45% 44 44% 50% 51% ren deed Maan- HAROLD ICKES OVERLEDEN Harold Ickes. van 1933 uit 1946 minister van binnenlandse z^iten dei- Ver. Staten, is Zondagavond over leden. Vliegbasis in het Noorden van Groenland Een geschikt tussenlandingssta tion voor het voorgenomen vliegver keer van Scandinavië naar de West kust van Amerika via de Poolstre ken is al aanwezig in Thule in N.W- Groenland, vér benoorden de Pool cirkel. Een bekende Groenlandreizi ger heefL meegedeeld, dat naar zijn schatting vyfduizend Amerikaanse arbeiders de gehele zomer van het af gelopen jaar bezig zijn geweest met de aanleg van deze vliegbasis. De basis is in de eerste plaats be stemd voor militaire doeleinden. Er zullen nu echter ook onderhandelin gen worden gevoerd over 't openstel len van dit vliegveld voor het bur gerlijk luchtverkeer. Middenstandspartij neemi deel aan de verkiezingen Het verkiezingscongres van de Middenstandsparty heeft besloten in alle 18 hoofdkieskringen aan de ver kiezingen voor de Tweede Kamer deeJ te nemen, met als lijstaanvoerder de heer J. A. A. Toussaint. Elke negende Fin verloor In de laatste oorlog zijn huis. De Noorde lijke helft van het land werd „ver brande aarde". Elke zestiende man werd oorlogsinvalide, elke zeventien de vrouw oorlogsweduwe en elk vier en twintigste kind oorlogswees. Ze ven procent der mannelijke werk krachten sneuvelde. Van dit gesla gen volle, dat niet mét Duitsland, doch wel in dezelfde tyd als Duits land, doch om totaal andere motie ven tegen de Sowjet-Unie vocht, werd een oorlogsschuld geëist van 300 millioen gouddollar. Een massa "an 30.000 bezitlozen uit Karalië, orkkala en Petsamo bedelde om een nieuw bestaan. De Finse Mark de valueerde. Een enorme inflatie deed de pryzen van de levensmiddelen stijgen tot 900% en de prijzen in het algemeen tot 1300% van de vooroorlogse. In 1949 had 77% der bevolking geen belastbaar bezit. In dit stille land heeft men over al deze lasten weinig rumoer ge maakt. De bin begon droog brood te eten. Hij wilde eerst zijn schulden betalen en de uitgewezenen helpen. Vier millioen Finnen kregen het in amper zes jaren klaar om het pro bleem van de verdeling der lasten volkomen uit hun wereld te helpen en de overwinnaar zo te betalen, dat zy in de herfst van het komende jaar schuldvrij zijn. Aan beide pun ten is men in Duitsland nog niet eens begonnen. Finland bouwde intussen nieuwe steden, breidde zyn sociale wetge ving uit en drong een communisti sche regering terug in de minderheid MEN ZIET DE RUSSISCHE KANONNEN Van alle daken van Helsinki af ziet men de Sowjetrussische kanonen van Porkkala. Maar a.'le wegen, die naar Porkkala leiden, zijn versperd. De personentrein wordt aan de grens aan een Sowjetlsche locomotief ge koppeld en met ijzeren platen geblin deerd. De bospadden van Porkkala worden dagelijks geharkt om voet stappen te controleren. Niemand in Helsinki weet, wat er op Porkkala gebeurt. Maar ook niemand fanta seert daaromtrent angstwekkende sensatieverhalen. De buitenlandse po litiek der regering koerst zeer be hoedzaam door de Sowjettische at mosfeer zonder zich te compromite- ren. Tijdens alle interviews, die ik met regerings- en partij-instanties had, vermeed men angstvallig, in te gaan op vragen, die het midden- Europees probleem betreffen. Dit wil niet zeggen, dat de Fin nen on-Europees of anti-Scandina visch denken. Him neutraliteit is een der garanties voor de neutraliteit van Zweden, dat de Sowjet-Unie zo ver mogelyk van zijn zrens wil hou den. Op het ministerie van Buitenlandse Zaken te Stockholm verklaarde men mij, dat het niet uitgesloten geacht mag worden, dat de Sowjet-Unie ge heel Finland zou bezetten, wanneer Zweden zou toetreden tot het At lantische Pact. Want Finland heeft in het vredespact met de Sowjet-Unie verplichting op zich moeten nemen de Sowjet-Unie by te staan, wan neer deze zich in de Baltische ruimte bedreigd acht. Oppervlakkig geoordeeld krijgt men de indruk, dat de Finnen zich niet bekommeren over de vraag, hoe het Oost-West-conflict zal worden opgelost. Want van spanningen ge lijk in West-Europa is in dit land niets te- merken. Dringt men echter dieper door, dan ontdekt men, dat Finland even paraat aan de zijde der West-Europese waarden staat, als ooit te voren. Het ligt echter niet in zijn aard luidruchtig te zyn en overigens is de voorzichtigheid voor een land, dat geografisch on gelukkig ligt, vooral in de huidige politieke constellatie de beste basis om tenminste dat te behouden, waar voor dit volk honderden jaren dap per vocht, zyn binnenlandse vryhefd. De eerlykheid, de zwygzaamheid en de moed zyn de drie wezenstrek ken van het Finse volk. Maar de eerlijkheid blyft immer bescheiden, de zwijgzaamheid wordt nimmer laf heid en de moed nimmer overmoed; zelfs was dit niet het geval, toen dit volk zijn recht verdedigde vóór en tydens de Hitler-oorlog tegen de Sowjet-Unie. FEUILLETON DOOR! M. VER NON 45 Het was op zo'n avond gemakke lijk het fatalisme van het -Oosten te begrijpen. Kismethet Nood lotmen aanvaardde het zonder protest Wat er ook gebeurde, het was de Wil van Allah; hoe kon men Zyn wijsheid of Zijn wil in twijfel trekken wanneer men in het hart van de woestijn in de stilte van de nacht peinsde over de onveranderlij ke schoonheid en geheimzinnigheid ervan Het primitieve wijsje stierf weg in een verlangende laatste noot, de vuren in de verte doofden uit en' waren verdwenen; maar gedurende al die lange uren van de nacht hield de eenzame figuur in de witte ka meelharen burnous de wacht, en luisterde naar het nachtbriesje dat de stem van de woestyn zelf was, en fluisterde met hem die haar ver stond. De stralende sterren verbleekten en verdwenen, de zilveren maansikkel zonk achter de ineengedoken heu vels weg. Een kille adem beroerde het slapende zand toen een zwak grijs licht uit het Oosten kwam aan sluipen De eenzame wachter in de woes tijn stond op, rekte zich uit, en keerde in het opalen licht van de vroege morgen tot rust gekomen en vol nieuwe kracht naar huis terug. HOOFDSTUK XIH „Het is nu voor vandaag wel ge noeg". Jane Frask wierp haar pen neer, gaapte eens flink en stak haar secre taresse de dicht beschreven vellen papier toe. „Wil je het overtypen, Mara? Je zult het misschien nog net af kunnen krygen voordat de sheik ons voor die picknick by maneschijn komt afha len". „Goed, juffrouw Frask". Mara ging voor haar machine zit ten en tikte er snel op los. Een pick nick by maneschyn. Terwyl haar vin gers over de toetsen vlogen, waren haar gedachten vervuld met het be loofde uitje. Het zou haar eerste ontmoeting met,sheik Amid zijn sinds sinds die avond in het park toen hij zich zo schandalig had gedragen. Haar wan gen bloosden by de herinnering, en ze zag er tegen op hem zo spoedig reeds weer te zullen zien. Zou ze zeggen dat ze hoofdpyn had? (dat flauwe, afge zaagde excuus), of een ander smoes je bedenken om niet bij de picknick aanwezig te hoeven zyn? Maar aan de andere kant had juffrouw Frask haar verzekerd dat ook Gary van de party zou zijn, dus natuurlyk ging ze toch maar. Er was meer voor nodig dan haar afkeer van sheik Amid om haar van een ontmoeting met Gary af te houden als ze de kans kregen elkaar te zien! Die lieve Gary! Ze mompelde zijn naam met een haast koortsachtige liefde. Het was zo heerlijk hem te hebben, met hem verloofd te zijn sheik Amid ben Hasrif wist nu ten minste dat ze niet volkomen alleen en onbeschermd was! Maar deze ge dachte werd door een andere heel vervelende gevolgd. Ben Hasrif had een grondige minachting voor Gary o, het was ellendig om dat te moe ten denken, maar ze wist maar al te goed dat het geen zin had daar doek jes om te winden. Maar gelukkig zou ze vanavond met Gary samen kunnen zyn, want de sheik zou zich ongetwijfeld aan juffrouw Frask wyden. Ze vroeg zich af welke beweegre denen hem ertoe hadden gebracht de ze picknick op touw te zetten. Haar afkeer jegens hem deed haar naar een reden zoeken, hoewel ze moest toegeven dat het tochtje door El Araish er toch ook al was geweest Zyn gedrag was wel zeer inkonse- kwent hy nam hen gevangen, weigerde hen de vryheid te schenken, maar hij behandelde hen goed, dat kon ze niet ontkennen en organiseer de zelfs tochtjes voor hen. Mara zuchtte. Hij was het niet waard dat ze over hem dacht ze kon hem alleen maar niet uit haar hoofd zetten. „Ik zal hier spoedig mee klaar zijn nog maar 'n paar hoofdstukken", merkte Jane Frask op en Mara schrok op, zo diep was ze in haar ge dachten verdiept geweest. „Ik denk niet dat Amid er bezwaar tegen zal hebben dat ik het naar myn uitgever zend. Ik heb beloofd dat hy het tegen het einde van de maand kon ver- I wachten". (Wordt vervolgd) Athos Wirtanen is wel de merk waardigste politicus van Finland. Hy is de Finse Tito en staat aan liet hoofd ener communistische par tij, die met Moskou niets te doen wil hebben. KLANKEN un oe AETHER WOENSDAG. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00 24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.18 Gram. muziek. 8.00 Niéuws- en weerberichten. 8.18 Gr. muziek. 8 50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gr. muziek (9.30—9.35 Waterstanden). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10.30 Gram. muziek. 10.45 Voor de vrouw. 11.00 Gram. muziek. 12.00 Voor dracht. 12.15 Amusementsmuziek. 12.30 Land- en tulnbouwmededelingen. 12.33 Voor het platteland 12 38 Orgel en zang. 12.55 Kalender. 13.00 Nieuws. 13.15 Lich te muziek. 13.40 Gram. muziek. 14.00 Ge sproken portret. 14.15 Jeugdconcert. 15.00 Kinderkoor. 15.20 Pianorecital. 15.30 Voor de zieken 16 00 Voor de jeugd. 17.30 Pianoduo 17 45 Regeringsuitzending: Mr. M. P. Bajetto: „Het boek in Indonesië". 18.00 Nieuws. 18.15 VARA-Varia. 18.20 Ac tualiteiten. ft. 30 R.V.U. Dr. J. C. A. Fetter: „De mens en zijn lot". 19.00 „Staatsbemoeienis en persoonlijke vrij heid", discussie. 19.20 Gram. muziek. VPRO: 19 30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20 05 Politiek commentaar. 20.15 Promenade orkest, omroepkoor en solis ten. 21.00 Sportforum. 21.40 Dansmuziek. 22.15 „De geologische kaart van Neder land causerie. 22.30 Joodse uitzending. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. muziek. HILVERSUM II. 298 m. 7.00—24.00 NCRV. NCRV. 7 00 Nieuws. 7.15 Ochtendgym nastiek. 7.30 Gram. muziek. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws- en weerberichten. 8.15 Gewijde muziek. 8.45 Gram. muziek. 9 00 Voor de zieken. 9.30 Gram. muziek. 10 15 Idem. 10.30 Morgen dienst. 11.00 „Lux in Tenebris", hoorspel. 12.15 Gram. muziek. 12 30 Land- en tuln bouwmededelingen. 12.33 Gram. muziek. 12.37 Lichte muziek. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nieuws 1315 Protestants Interkerkelijk Thuisfront. 13.20 MarinierskapeL 14.00 Metropole orkest. 14.45 Voor de meisjes. 15.00 Strijkkwartet. 15.30 Gram. muziek. 15.45 Ierse volksliederen. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. muziek 17.30 Orgel spel. 18 00 Nieuws. 18.15 Gram. muziek. 18.30 Koorzang. 19.00 Spectrum van het Christelijk Organisatie- en Verenigingsle ven. 19.15 Boekbespreking. 19.30 Gram. muziek. 19 40 Radiokrant. 20.00 Nieuws- en weerberichten. 20,10 Vijf minuten. 20.15 Kamerorkest en soliste. 21.00 „Interna tionale samenwerking: Luxe of nood zaak?", causerie. 21.20 Meisjeskoor. 21.40 Harpenensemble. 22.00 Orkeetconcert. 22.30 Internationaal Evangelisch Commen taar. 22.40 Gram. muziek. 22 45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. muziek. 23.20 .Roe zit dat met mijn kind?", causerie. 23.35—24.00 Gram. mu ziek. ZON EN MAAN 6 Februari Zon: Op 8.13 Onder 17.36 Maan: Op 12.35 Onder 6.05 I I 6 Februari, I Vlissingen j Temeuzen Hnnswèert Zierikzee 1 Wem elding HOOG WATER. LAAG WATER. U.+NAP ft 4 NAP u— NAP u. NAP 10.56 1.28 23.35 1.34 4.24 1.44 17.09 1.57 11.21 1.50 4.53 1.65 17.38 1.79 11.42 1.67 5-26 1.79 18.13 1.93 12.00 1.00 5.29 1.26 18.02 1.38 12.16 1.19 1 5.32 1.47 18.15 1.59

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 6