Enkalon luidt nieuw tijdperk in voor onze textielindustrie JIMMY BROWN, sportheld no. 1 AMERIKAANSE WEERMACHT IN 18 MAANDEN ENORM GEGROEID DINSDAG 5 FEBRUARI 1952 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT 3 GAREN UIT STEENKOOL Nederlands nylonsprookje is werkelijkheid geworden Twaalf jaar geleden is het, dat Amerika een nieuwe lon(t) op de toch al revolutionnaire textielmarkt gooide. Wol, vlas en zijde, oude beproefde wapens, die in de vorige eeuw met de komst van de katoen reeds hun grootste scherpte verloren, die nog botter werden onder het geweld, waar mede de rayon in enkel decennia zeker 30 van do garenafzet veroverde dreigen nu geheel aftands te worden door de Amerikaanse „new-comer", de nylon, die hard op weg is, zich van een goed plekje onder de textielzon te verzekeren. Deze lon(t) veroorzaakte n.L over de wereld een kettingre actie; Duitsland en Rusland kwamen met hun perion, Zwitserland met grillon, Polen met stylon, Tsjecho-Slowakye met silon en... Nederland met enkalon. Nederland in dezen vertegen woordigd door de Algemene Kunst zijde Unie staat bij deze ontwik keling, die ongetwijfeld een nieuw tijdperk inluidt voor de textielindus trie, in het voorste gelid. Reeds in 1935 wierp A.K.U.'s re- search-instituut zich op het nieuwe experiment en was in 1945 gevorderd tot een proeffabricage, die zo verras send uitviel, dat het experimentele stadium in recordtijd verlaten werd. Op 70 hectare Drentse grond ver rees in ruim een jaar tijd Neerlands nylonfabriek, die straks niet alleen Emmen van ruim 500 werklozen af helpt, maar bovendien met zijn garen en binnenlandse textielindustrie kan voorzien en het Nederlandse export pakket kan verrijken. Naar ruwe schatting zal dit bedrijf reeds in de periode van midden 1952 tot midden 1953 dank zij importbesparing en ex portbevorderingen een extra van plm. f 40.000.000 voor de landse betalingsbalans leveren. Voor waar, de f 30.000.000, die voor dit En- EIND MAART OP VOLLE TOEREN. Op 2 Januari, ruim een jaar nadat met de bouw begonnen was, werd in de nieuwe Enkalonfabriek te Emmen de eerste draad gesponnen en eind Maart hoopt men het bedrijf volledig op gang te hebben. Dan zal men wer ken met een vaste bezetting van on geveer 750 mensen, waarvan 120 vak lieden en 80 vrouwen. Op circa 200 specialisten na, komt alles uit de ge meente Emmen. Wat verwacht de A.K.U. nu van de Enkalon-fabriek te Emmen Een bevredigend antwoord op deze vraag is momenteel moeilijk te geven, omdat men nog pas aan het begin van de productie staat en de afzet mogelijkheden niet volledig overzien kunnen worden. In Amerika en Enge land (met dominions) zal de Enkalon geen kans krijgen, maar voor het ove rige kan men vrijwel overal terecht. In hoeverre hier de voorkeur aan het Nederlandse product wordt gegeven boven dat uit andere landen, dient natuurlijk afgewacht te worden. I Perzië: Anti-nylon I Weet u, hoe fijn en duurzaam het nylonweefsel wel is? Niet? Dan moet u eens gaan informeren bij die Duitse zakenman, J die onlangs bij wijze van reclame een nylonkous als koffie- filter gebruikte Trouwens, ook de Amerikanen halen er allerlei experimenten mee uit; ze hebben nylon-bankbiljetten, die afwasbaar zijn en niet kreuken, nylon-schrijfmachinelinten, die drie tot viermaal langer meegaan dan de tot nu toe bekende linten, terwijl ze hun vliegtuigen al nylon-benzinetanks en reddingsboten mee- geven. Daarentegen heeft men in Perzië de oorlog verklaard aan de nylon. Er is in dat land n.l. een „Anti-Nylon-Kousen-Liga" op- gericht, die de nylonkous uit wil bannen, teneinde aldus de- viezen te besparen. De eerste daad van deze Liga was een be- roep op de vrouwen, de in hun bezit zijnde nylons in een voor dat doel ontstoken vuur te werpen. f»".*; T 4= It*****#***-»*#-»*****#**** kalon-object zijn uitgetroken, schijnen wel besteed. Dat dit project zo'n buitengewoon gunstige invloed op onze betalings balans kan hebben, is voor een met onbelangrijk deel te danken aan de samenwerking, die tot stand is geko men tussen de Staatsmijnen en de A.K.U. Het chemisch bedrijf der mij nen bleek n.l. bereid, in Geleen een speciale fabriek te bouwen, die de En kalon van de benodigde grondstof, het caprolactam uit „steenkool" zal voorzien. Enkalon is dus een vrijwel volkomen Nederlands product, het geen vooral ook voor de spinners, we vers en breiers van grote betekenis is. i********»*************»# 192 Rode sneeuw is niet zo'n bijzonder heid als velen wellicht zullen denken Dit verschijnsel is aangetroffen in verscheidene bergstreken van ons continent, zoals de Alpen, Karpaten de Scandinavische gebergtende Sier ra Nevada enz. Maar in haar opval lendste vorm heeft de rode sneeuw zich wellicht voorgedaan op Groen land, waar de ontdekkingsreiziger Ross een rotsformatie doopte met de naam Karmozijne Rotsen wegens de opvallende rode kleurschakering wel ke de srieeuw daaraan gaf. Deze kleur wordt veroorzaakt door algen, klei ne eencellige plantenorganismen, wel ker kleuring bevorderd schij)it te worden door de smeltpunttempera- tuur op het sneeuwoppervlak, wan neer dit door de zon beschenen wordt. Want deze gekleurde algen komen alleen in de bovenste sneeuw laag voor. De naam van de alg is sphaerellam, overeenkomstig de bolvorm van de cel, die zó klein is dat zij uitsluitend met een microscoop is waar te nemen. Behalve de rode algen, komen in de sneeuw ook groene algen voor, doch deze kleur is mitider opvallend in het berglandschap, waar het blau wige licht veelal overheersend is, en heeft dus ook minder aanleiding ge geven tot verwondering of tot bange vermoedens over naderende natuur rampen of het vergaan van de we reld. Want daarmede werd de rode sneeuw enkele eeuwen geleden uiteraard in verband gebracht. Die rode kleur was iets onheilspellends en moest worden opgevat als een waarschuwing voor komende onhei len. We spraken hierboven over Groen land, het grootste eiland ter wereld, waarvan alleen enige smalle kuststro ken bewoonbaar zijn en "t gehele binnenland wordt inge: 'n door èèn gewéldige ijskap. Wel. dat bar re Groenland heeft èèns een tropisch klimaat gehad! H. Pètillon. Rudolf Mengelberg gehuldigd. 20.000 GLD. VOOR STEUNFONDS ALS JUBILEUMGESCHENK. De Vrydag 60 jaar geworden ar tistiek en administratief directeur van de N.V. „Het Concertgebouw", dr. Rudolf Mengelberg, is Zaterdag avond na afloop van een te zijner ere gegeven feestconcert gehuldigd voor zijn verdiensten sedert 35 ja ren aan het Concertgebouw en het Concertgebouworkest bewezen. De hoofdstad kende hem de erepenning der stad toe. Het Concertgebouw schonk zijn directeur de gouden me daille dezer instelling. Het jubileumgeschenk bestond uit een bedrag van ruim 20.000, dat als een beginkapitaal zal dienen voor het „Rudolf Mengelbergfonds", voor ondersteuning van oud-leden van het orkest en personeel van het Concert gebouw. Teraardebestelling Jhr. yan Lidth de Jeude. In alle eenvoud is te Tiel het stof felijk overschot van wijlen jhr. O. C. A- van Lidth de Jeude, oud minister van waterstaat en van oorlog, in het familiegraf bijgezet. Vele kransen, waaronder een van het Koninklijk Huis, dekten de baar. Ds. J. van den Brug ging voor in het gebed. Op ver zoek van de overledene woonde vrij wel alleen de naaste familie de ter aardebestelling bij. Broer Akulon Enkalon heeft nog*een broer tje, n.L de Akulon, die overi gens niet de minste gelijkenis met het dunne ü-iersterke ga ren vertoont. Dit is een kunst stof, die uit hetzelfde materiaal verkregen wordt als de Enka lon en waarvan de mechanische eigenschappen zo goed ztfn, dat ze met succes de vergelijking met metalen kan doorstaan. Voordelen ten opzichte hier van zijn het veel lagere soor telijk gewicht, waardoor ener gie bespaard kan worden, de geringe wijzigingsweerstand en slijtage, waardoor ongesmeer de lagers en tandwieloverbren gingen mogeLyk zijn, terwijl een aanmerkelijke lawaaiver- mindering by machines verkre- gen wordt. Akulon wordt reeds toegepast by de vervaardiging van tandwielen, lagers en ande re machineonderdelen, onbreek bare kammen en bekers en voorwerpen voor de medische techniek. In 1952 nog hoopt men deze Akulonproductie van Arnhem naar Emmen te kun nen overbrengen. Zeventigjarige kapitein nog steeds op de brug. In heel de wereld is waarschijnlijk maar één kapitein te vinden, die op zijn zeventigste jaar zijn plaats op de brug nog niet geruild heeft voor een welverdiende luie stoeL Dat is kapi tein J. P. Groen, gezagvoerder van het weerschip „Cumulus". Maandag echter stond hij niet op de brug, maar in zijn tot bloementuin omgetoverde woning te Voorburg om de hand te schudden van al diegenen, die hem met zijn zeventigste geboortedag kwamen gelukwensen. Zondag vaart deze krasse zeerob weer uit, ditmaal met het weerschip „Cirrus", 300 mijl ten Westen van Kaap Finisterre zal kapitein Groen het anker laten vallen en vier weken lang zal het schip een van de bakens zijn. waarin velen hun vertrouwen stellen. Na deze reis stapt hij weer over op de „Cumulus". Twintigduizend mijlen onder zee voor Amerikaanse televisie De avonturen van de onderzeeër, gebouwd door kapitein Nemo, die een verdorven wereld wil ontvluchten om ver van de mensen in de diepten van de Oceaan te gaan leven, zullen op de Amerikaanse televisie-schermen ver schijnen. De „New York Times" heeft mee gedeeld, dat Georges Foley, die de uitzendingen „Tales of to-morrow" voor de Amerikaanse televisie ver zorgt, een nieuw schouwspel in elkaar heeft gezet, dat hij ontleende aan de roman van Jules Verne: „twintig duizend mylen onder zee". Voor deze uitzending zullen weten schappelijke film fragmenten worden gebezigd, die onderzee zijn opgeno men en die een beeld geven van de flora en fauna onder water. De onderhandelingen in Korea. De onderhandelaars in Panmoen- djon zijn 't thans in hoofdzaak eens over de volgende punten: zieken en gewonden zullen voorrang genieten bij de uitwisseling van krijgsgevan genen, deze uitwisseling zal in Pan-, moendjon geschieden, men zal gege vens uitwisselen over personen, die in gevangenschap zijn overleden en burgers van beide partgen zullen in staat worden gesteld terug te keren naar gebieden, die militair beheerst worden door de tegenpartij. Amerikanen vonden Graham Green „verdacht". Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft instructies gegeven om aan de Britse schrijver Graham Green een visum te verstrek ken. Green heeft daar drie weken in Saigon op gewacht. De in Amerika ge publiceerde berichten, dat Green als student enige tijd proeflid van de communistische partij is geweest, wa ren hiervan de oorzaak. Een overzicht van het fabriekscomplex by Emmen. Gladheid van de weg eiste één dode. Door de gladheid van de weg ge beurde Maandag te Rotterdam een ongeval, dat het leven heeft ge kost aan de 39-jarige Rotterdamse chauffeur G. van L. L. bestuurde een vrachtauto, bela den met neikoppen. maar door het gladde wegdek gleed de wagen uit en sloeg om. Door het omslaan van de auto geraakte de chauffeur in de modder en kwam door verstikking om het leven. Proces tegen Franz Rademacher begonnen. Te Neurenberg is het proces begon nen tegen de 5-jarige vroegere lega- tieraad van het Duitse ministerie van buitenlandse zaken, Franz Rade macher. die verantwoordelijk wordt geacht voor het fusilleren van Ser vische joden. Ook voor het wegvoeren van 108.000 joden uit Frankrijk. Nedetland en België zou hij toestemming hebben gegeven. Het proces zal naai schat ting drie weken duren. Pauselijke onderscheiding voor minister Teulings. Minister mr. F. Teulings te Vught is wegens zyn verdienste tijdens de viering van het HeiPg jaar door de Paus onderscheiden. Minister Teu lings is benoemd tot commandeur in de Orde %'an de H." Gregorius de Gro te met plaque. Drs. L. ae Gruyter te St. Michiels gestel werd benoemd tot ridder in de Orde van de H. Gregorius de Grote. Irak poogde in Egypte te bemiddelen. Irak heeft gepoogd tussen Groot- Brittannië en Egypte te bemiddelen Dit is Maandagavond door de Egyp tische minister-president Ali Maher Pasja medegedeeld. De Iraakse gezant heeft de premier Maandag het be middelingsvoorstel en een afschrift van het Britse antwoord overhandigd Westbrabantse Duivenbond niet erkend. De Nederlandse Postduivenhouders Organisatie, het landelijk overkoepe lingsorgaan, tevens hoogste gezags orgaan van de Federatie van Post- duivenbonden in Nederland, heeft Za terdag in Den Bosch vergaderd met de afgevaardigden van de Zuid-Ne derlandse Bond en met de vertegen woordigers van een afgescheiden groep van deze bond. Deze groep is in oprichting onder de naam „West-Bra bantse Bond". De door de dissidenten naar voren gebrachte grieven, bleken naar de mening van de N.P.O. niet veel om het lijf te hebben. Een uiterste po ging tot bemiddeling werd door de afgescheidenen van de hand gewezen. De N.P.O. heeft daarop besloten de West Brabantse Bond niet te erken nen. Dit besluit houdt onder meer in. dat deze Bond uit het federatief ver band zal worden geweerd, dat geen lossingsvergunningen zullen worden verleend, geen vaste voetringen zul len worden afgegeven en geen devie zen zullen worden verstrekt. VERKLARING VAN LOVETT. Thans betere vliegtuigen dan de Russen, maar nog niet genoeg. De Amerikaanse minister van landsverdediging, Robert Lovett, heeft in enkele Congrescommissies mededelingen gedaan over de huidige sterk te van leger, vloot en luchtmacht van de Ver. Staten, welke een duidelijk beeld geven van de enorme groei sinds de zomer van 1951. De minister deelde voorts mede dat de Ver. Staten thans over gevechts vliegtuigen beschikken die beter zijn dan de M-I.G.-straaljagers der Rus sen. Maar 't zal wellicht enige tyd kosten om de Russische productie-cy- fers voor militaire vliegtuigen te evenaren en te overtreffen. De sterkte van het leger bedraagt 1.570.000 man: op de been zijn 18 divisies en 18 regimentsgevechtsgroe pen (in Juni 1950: 590.000 man in tien divisies en elf regimentsgroe- pen). De Amerikaanse vloot beschikt nu over 400 oorlogsbodems; de perso neelssterkte bedraagt 790.000 man (in Juni 1950: 283 oorlogsschepen wereldoorlog hun weermacht uit en 380.000 man). Mariniers: thans elkaar hebben doen vallen. Een van 219-000 man, tegen 74.000 in Juni 1950. De luchtmacht: thans 90 groepen, met een personeelssterkte van bijna 900.000 man (in Juni 1950: 48 groe pen en 511.000 man). Gestreefd wordt naar 21 geheel gevechtsklare divisies voor het leger, 408 oorlogsbodems en 16 groepen vliegdekschepen voor de vloot, drie volledig uitgeruste divisies mariniers, die zullen kunnen beschikken over 8. Het was de magere loketbeambte, die Jimmy naar de sluis bracht. De man liep zwijgend naast Jimmy voort, maar in zijn ogen viel toch een ze ker ontzag te lezen. „Hoe dürft-ie, hoe dürft-ie", dacht de man, die Steven Stoffel heette en die hoe meer hg de sluis naderde, onrustig om zich heen begon te kijken. Eindelijk stonden zij voor de dienstwoning, een lang niet onaardig huisje, dat vlak by de sluis was opgetrokken. Steven Stoffel ontsloot de deur, die ook al van stevige tralies was voorzien en stapte de woning binnen. Hg kreeg eensklaps grote haast, toonde Jimmy vlie gensvlug de huiskamer en het slaapvertrek en snelde daarna met grote stappen het huis uit. „Naast de schouw staat het geweer", riep hy. „De kogels liggen in het nachtkastje!" Toen trok hg de deur achter zich toe en was Jimmy alleen. „Het geweer staat naast de schouw," mompelde hy verbaasd, „en de kogels... Ik moet zeggen, dat ik van deze hele geschiedenis geen snars be- gryp. maar dat er hier iets niet in orde is, dat staat wel vast". drie vliegtuiggroepen, en een uit 143 groepen bestaande luchtmacht. Het hiervoor beschikbare bedrag'van 52 milliard dollar noemde Lovett on voldoende. Aanvankelgk was een be drag van 71 milliard dollar aange vraagd. Lovett besloot met de opmerking, dat de Ver. Staten na de tweede de gevolgen hiervan is dat zy zich thans gedurende verscheidene jaren terdege zullen moeten inspannen om hun productie van vliegtuigen weer op peil te brengen. Het wereldgebeuren Liever Gretchen dan Mariannet Het kernpunt van de discussies rond de opbouw van de Wester se verdedigingsorganisatie in Europa lag in het jongste verleden en ligt ongetwyfeld ook thans nog in het probleem van de Duitse bydrage. Dit vast te stellen betekent natuurlijk geenszins het lanceren van een nieu we „ontdekking", maar het kan toch It" telkens opnieuw in de belang- -ilaatsen en het van alle Geallieerde pantser»chooI in Leopoldsburg geopend. De geallieerde pantserschool te Leopolasburg in België is Maandag middag ingewgd. Veertig leerlingen, onder wie 20 Belgen, 10 Denen en 10 Nederlanders, zullen de lessen volgen, die bestemd zijn om de bemanningen van Sher- man-tanks vertrouwd te maken met het besturen van Patton-tanks. waar mede voortaan de pantsereenheden van de West-Europese legers zullen worden uitgerust. De plechtigheid werd besloten met enkele oefeningen met de tanks en met een receptie. Beperking duur algemene vergadering der V.N. overwogen. De algemene vergadering der Ver enigde Naties heeft met 44 tegen zes stemmen en twee onthoudingen een voorstel goedgekeurd om op de voor lopige agenda van de volgende alge mene vergadering maatregelen te be spreken ter beperking van de duur der vergadering. Het oorspronkelijke voorstel spreekt van zeven weken. Zweedse vissersboot vergaan Meer dan een week geleden heeft het Zweedse vissersschip „Ragnhild" uit Gothenburg vergeefs gezocht naar het eveneens uit Gothenburg af komstige visserschip „Skagerak", dat reeds vermist wordt sinds 15 Ja nuari, toen het ten Westen van Hau- gesund (Noorwegen) in een orkaan terechtkwam. De „Skagerak" had ze ven man aan boord. rc „uiuucnnuig maai iwi. iuui uui goed z(jn dit „punt waar alles om araait" telkens stelling te plat zijden te belichten. Van Alle r.yden in derdaad: wy Nederlanders, die onder de ellende van een Duitse bezetting hebben geleden, zgn vanzelfsprekend heel gemakkelijk geneigd het pro bleem in een vry somber licht te be zien en datzelfde geldt evenzeer voor onze Zuiderburen en de Fransen, die niet één, maar zelfs twee of drie maal de Duitse laarzen hun vaderland hebben zien vertrappen. Vloeit het verzet van de Quai d'Orsay tegen de erkenning van Duitsland als geiyk- berechtigd partner niet uitsluitend voort uit deze gevoelsoverwegingen? En tóch moet het mogelijk zijn het Duitse probleem in een geheel ander licht te zien. In het licht van de harde, naakte realiteit, die zich helaas niet met sentimenten, hoe begrnpelgk en vergeefiyk die overigens ook kunnen ziin, kan bezighouden. Het is vooral Washington, dat ons telkens opnieuw dwingt dwingen moet op deze wijze Duitsland te beschouwen als de partner, die we tegenover de dreiging uit het Oosten eenvoudig niet kunnen missen. Amerika legt in deze kwesties een onmiskenbare voorkeur aan de dag. Een voorkeur, die als het er op aan komt de ex-vijand Duits land een duidelgk streepje voor geeft op de ex-bondgenoot Frankrijk. Zo juist is deze voorkeur weer eens aan den dag getreden in het vadcriyk ver maan, dat het State-Department tot Parijs heeft gericht in verband met de Saarkwestie. Amerika wenst niet, dat de Saar er oorzaak van wordt, dat geen overeenstemming zou worden verkregen over de Duitse bydrage in de Europese defensie en het heett ge meend er op te moeten wijzen, dat de jongste Franse stappen met betrek king tot de Saar (ae benoeming van een ambassadeur bijv.) moeilgk door Bonn kunnen worden „verteerd." Ook al heeft Acheson inmiddels tegenover Schuman verklaard, dat het Saar-geschil pas na de kwestie van de Europese verdedigingsor satie aan de orde mag komen, men zich toch afvragen, waar om de Amerikanen in deze en andere kwesties telkens weer de Duitse kant kiezen. Het ant woord op deze vraag is toch niet moei lgk. Met hun nuchtere kgk op de rea liteit der dingen, kunnen zij eenvoudig niet anders doen dan hun eerste en sterkste verdedigingslinie daar leg- Sn, waar de vrge wereld door het zeren Gordyn van de Russische machtssfeer gescheiden gehouden wordt, d.w_z. van de Elbe en niet aan de Rijn, in Frankrgk of zelfs aan de Pyreneeën. Alleen zo kan, in geval van oorlog, de bevolking van Wst- Europa wellicht de ellende van een bezetting en een bevrgding bespaard blijven. En daarbij komt dan nog het gevaar, dat de vijand zich meester zou kunnen maken van het West-Eu ropese oorlogspotentieel, terwyi ten slotte ook de vrees voor een sterke vijfde colonne, dat zeker in Frankrijk (en ook in Italië) lang niet denkbeel dig is, er oorzaak van kan zgn, dat de Ver. Staten als het er op aankomt meer vertrouwen stellen in West- Duitsland, dan in het land van Mari anne. Bg de benoeming van de als pro- Duits bekend staande Ameri- rikaanse bankier William Draper tot civiele „rechterhand" van Eisen hower hebben ongetwgfeld dezelfde overwegingen als hiervoor geschetst een rol gespeeld. Het ging hier om een vertegenwoordiger van Harriman, de leider van de M.S.A. (het centrale orgaan voor economische en militaire hulpverlening, dat in plaats van de E.C.A. kwam), en men kan zich voor stellen, dat het zeker Frankrgk niet onverschillig kon laten, wie deze hoogst belangrijke functie zou ver vullen. Te meer nog omdat de nieu we functionnaris tevens zou optre den als Amerikaans gedelegeerde in de raad van plaatsvervangers van de 12 ministers van Buitenlandse Zaken van de N.A.T.O.-landen, welke ge- I bruikelijk in Londen bijeenkomt. Het werd Draper, de man, die na het ein de van de oorlog enige jaren lang een leidende rol in Duitsland heeft ge speeld en daarbg volgens de nu hevig verontwaardigde Franse pers vooral niet zou hebben verzuimd de be langen van het Amerikaanse groot kapitaal te behartigen. Wat van de ze en tal van andere beschuldi gingen waar is, valt natuurlgk moei lgk te achterhalen, maar het staat toch wel vast, dat Washington door de benoeming van Draper, waarvan het toch ook wel wist. welke reactie zg in Parijs zou opwekken, opnieuw duidelgk zijn voorkeur voor Duits land boven Frankrijk heeft gedemon streerd. Wanneer straks in Lissabon mogelgk het plan ter tafel zou ko men om inderdaad naast Eisenhower als militaire opperbevelhebber een politieke leider aan te wijzen, welke functie dan bg voorbaat reeds aan Draper toebedacht zou zgn, kan men er op rekenen, dat met name van Franse zijde een fel verzet zal worden ontketend, waarbg mogelgk zelfs de fehele Franse deelname aan de N.A. .O. in het geding gehracht zou kun nen worden. Eersle vergadering Ontwapeningscommissie. Maandag is de ontwapeningscom missie van de Ver. Naties voor de eerste maal bijeen gekomen. De Ne derlandse afgevaardigde Von Eal- luseck stelde voor. dat de meeste bij eenkomsten besloten zouden zyn. De Franse. Engelse en Amerikaanse ge delegeerden steunden hem daarin, doch de Rus Jacob Malik maakte be zwaar. Hg betoogde, dat de commis sie niets te verbergen heeft Tenslot te werd besloten, dat het aan de le den wordt overgelaten te beslissen of een vergadering al of niet besloten zal zyn. Op de N.V. Machinefabriek en scheepswerf van P. Smit jr.. te Rotter dam, werd Maandag het opnemlngsvaar- I tplg „Snelüus" overgedragen aan de Ko ninklijke Marine.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 5