PRCVIHCIALE ZEEUWSE COURAKT Duitse soldaat zou „burger in uniform" worden Ijkers besehermen zowel kopers als verkopers 0E BILT Kantlijn D Vandaag VERLAGING MARGARINEPRIJS WAS NIET EERDER MOGELIJK 195e Jaargang - No. 30 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 cL per week, f 5.45 p. kw., fr. p. p. f 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Dinsdag 5 Febr. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 ct per mm. Minimum p advertentie f 3. Ing. mededelingen driemaal tarief. Kleine advertentie» (max regels) van 1—5 regel» f L—Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad* 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 58—00, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr 63, tel. 2475 (b.g.g 2228); Oostburg: Finlandstraat 2, tclef. 16. Terneuzen- Brouwerljstr 2; Zierlkzee N Bogcrg;:u C 160 tel 26 ALS „HE1NRICH" WEER GAAT DIENEN. Intelligent mens zonder gehate laarzen en helm Wanneer de plannen om Westduitse defensie-eenheden op te richten, werkelijkheid worden, zal „Keinrlcli" dan weer als een loden soldaat, uien het „Befehl 1st Befehl" op het voorhoofd is geschreven, door de straten marcheren, stampend met zijn beruchte laarzen, het hoofd ge dekt door de gehate helm? Nee, beslist niet, zegt Theodor Blank, die tot taalt heeft de Westduitse regering over veiligheids-aangelegenheden te adviseren. Hjj wil namelijk geheel breken met het militaire verleden van onze nabuurstaat en een nieuw type soldaat vormen, „de burger in uni form!" optreden naar de behoefte van de omstandigheden." In een vraagge sprek vertelde hij Maandag, dat zo min mogelijk officieren van de voor malige ,,Wehrmacht" zullen worden ingeschakeld. Het Westduitse contingent zou moeten beginnen met een kader van benoemde officieren. Volgens Blank telt West-Duitsland op het ogenblik 1300 tot 1500 ex-generaals! Voor het contingent zou men er echter 30 tot 50 nodig hebben. Het parle ment zou moeten beslissen over het stelsel van selectie en benoeming der hoofdofficieren. Er zou voorts naar gestreefd worden om veelbelo vende soldaten te zenden naar een Europese school voor officieren. BUITEN DIENST IN BURGER. Blank deelde verder mede, dat hij vastbesloten ls een militaire wetge ving op te stellen, die gebaseerd is op het burgerlijke recht. In verband hiermee wil hij militaire rechtbanken oprichten, die geheel los zullen staan van het commando-te-velde. Andere plannen van Blank zyn, dat hij de militairen wil toestaan Blank is1 officier geweest in de Tweede Wereldoorlog en hjj weet dus uit ervaring, dat het drillen van militairen een mechanische gehoor zaamheid kweekt. „Ik wens echter geen mechanische soldaat", zo zegt hij, „doch een intelligent mens, die met zjj'n wapens kan omgaan en kan rlne.. uurder brood! Duurder meel! Verminderde subsidie op het veevoeder. Goedkopere marga- De rekenmeesters in Den Haag heb ben uitgerekend, dat een gezin van vier personen toekomt met 800 gram brood per dag. Men wrijft zich daar bij de ogen even uit. Een gezin van vier personen eet méér dan 800 gram brood per dag. En de mededeling, dat de stijging van de broodprijs weer goed ge maakt wordt door de daling van de margarineprijs, is dan ook wel zeer aanvechtbaar. Het leven zal er on miskenbaar duurder op worden, niet zovéél duurder maar toch De meeste Nederlanders zullen wel inzien, dat de jongste^ prijsmanipula- ties onvermydelyk zyh. Maar juist daarom vraagt men zich af, waar om het nodig was om er een motive ring aan toe te voegen, die zo ken nelijk het gemiddelde broodverbruik te faag stelt Het is toch geen 1944 meer! De Stichting voor maatschappelijk Werk in Friesland althans een werkgroep daarvan heeft zich met een nationaal probleem be zig gehouden, nl. met de gedwongen werkloosheid der Nederlanders, die ouder zijn dan 65 jaar. De Stichting kwam na een twee buiten dienst burgerkleding te dra gen en de troepen zoveel mogelgk wil stationneren in het gebied, waar uit zij afkomstig zijn. Tenslotte verklaarde hg, dat West- Duitsland wellicht garderegimenten zou moeten hebben, gezien het feit, dat de drie Beneluxlanden er op stonden hun koninklijke garderegi menten te handhaven. Men zou er echter voor waken, dat geen regi mentstradities herleven. Op een vraag, of de Duitse laarzen en hel men van het Hitler-regiem weer zpuden worden ingevoerd, antwoord de Blank, dat het uniform voor de Europese strijdkrachten wordt ge standaardiseerd eh dat West-Duits land zich hier aan zou aanpassen. Regeringsverklaring over Europese defensie gemeenschap. Donderdag a.s. in Tweede Kamer Donderdag a.s. zal de regering in de Tweede Kamer een verklaring af leggen over de onderhandelingen met betrekking tot de oprichting van een Europese defensiegemeenschap. Na de verklaring der regering zal de vergadering van de Tweede Kamer worden geschorst, waarna de beraad slagingen zullen aanvangen. De op zet van de voorzitter der Tweede Ka mer is de beraadslagingen over de re geringsverklaring Donderdagavond te beeindigen. Haring naar Polen. De Nederlandse bond van haring handelaren heeft een contract afge sloten voor de levering van 18.000 vaten gezouten haring aan Polen. De voorraad is hiermede vrjjwel op geruimd. is het 10 jaar geleden, dat by de slag in de Java-zee de Nederlandse kruisers Java en Sumatra tot zinken werden gebracht en de kruiser De Ruy- ter zwaar werd beschadigd. STROP VOOR GROSSIERS. Uitvoering regeringsbesluit stuit op moeilijkheden. De verlaging van de prijs van margarine, bak- en braadvet en spijs oliën heeft bij velen de indruk gewekt, dat met name de margarine-fa brikanten de laatste tijd met aanzienlijke winsten hebben gewerkt en de uk olicuuuc iiwoiii ii<x ecu t w cc- jarige studie tot de slotsom, dat het 1 vraag wordt gesteld, waarom niet eerder tot een verlaging werd over- voor de 65-javigen van belang is, dat zij ingeschakeld blijven in het ar beidsproces, omdat nietsdoen een oorzaak kan zijn van seniele aftake ling. En rekening houdend met het feit, dat promotiekansen en werkge legenheid van de jongeren niet in het gedrang mogen komen, bepleit de werkgroep de stichting van centra, waar de ouden van dagen werkgele genheid kunnen vinden. Inderdaad moet het behoud van mensen ouder dan 65 jaar in het pro ductieproces een nationaal belang worden geacht. In Amerika komt men meer en meer tot de conclusie, dat mensen boven de 40 jaar eigenlijk hun beste periode pas beginnen. In Nederland aarzelt men mensen boven de veertig in dienst te nemen als het geen uitblinkers zijn. In Amerika ziet men ook in, dat menigeen boven de 65 nog uitermate nuttige diensten aan de gemeenschap kan bewijzen. Het is goed, dat men daar ook ten onzent oog voor krijgt. Geen probleem is in onze maat schappij zo veel besproken als dat. der sexuele voorlichting. De altijd rebelse en tegen de mo- de-van-de-dag protesterende Jan Greshoff critiseert in „Elseviers Weekblad" (11b.) de huidige plei dooien voor gepaste en tijdige sexuele voorlichting; hij vindt het tijdperk van kool en ooievaar in liet geheel niet zo gek en meent, dat er bij spre ken over deze dingen in huis of school even veel of even weinig be dorven wordt als bij zwijgen; in elk geval heeft de eeuwenlang gebruike lijke inwijding door bekenden van on geveer dezelfde leeftyd géén slechte resultaten afgeworpen „De woordenkeus was wellicht niet zo zorgvuldig samengesteld als die welke in de handboeken toegepast wordt. Dat kan als een bezwaar te gen het oude stelsel worden aange voerd. Ik wens echter op te merken dat de jongelieden, volgens de heden daagse methoden kies en nauwkeu rig voorgelicht, niettemin aardig op de hoogte blijken van de krachtter men, wanneer deze, bijvoorbeeld bij hun intrede in de studentenmaat schappij, onmisbaar blijken. Op dit punt bestaat er dus geen verschil tussen toen en nu. Zodat alles wel beschouwd de werkelijke voordelen van het gezamenlijk de-natuur-haar- geheimen ontfutselen, in School en huis, al zeer gering zijn. Tenzij men ons wijs wil maken, dat al onze voor ouders van beiderlei kunne zenuwlij ders, stuurlozen, stiekeme smeerpij pen 'of iets van dien aard waren en zulks uitsluitend ten gevolge van een berichtgeving niet van ambtelijke zijde afkomstig. Denkt men beter over het verleden, dan moet men ook toegeven, dat een veranderde houding ten opzichte van de jeugd en de levensfeiten wellicht geen kwaad kan, maar toch bepaald niet dringend noodzakelijk is". En zo gek is het niet wat Greshoff zegt! f :gaan. Naar aanleiding hiervan heeft de secretaris van de ondervakgroep margarinefabrikanten, mr. M. E. J. Hijmans, aan het A.N.P. verklaard, dat de grondstoffen door deze fabri kanten niet vrij kunnen worden ge kocht. De regering heeft daarvoor een prijs vastgesteld. Dat betekent, dat zij het prijspeil beïnvloeden. De prijsfluctuaties op de wereldmarkt worden dus door de regering opge vangen. De meerdere ontvangsten gaan in het Landbouwegalisatie- fonds. Bij het uitbreken van het conflict in Korea bijvoorbeeld stegen de prij zen der grondstoffen aanzienlijk. In December trad een sterke daling in. Thans is de prijs van de cocosolie (één der grondstoffen) zelfs lager dan die, welke kort voor het uitbre ken van het conflict bestond. Indien de fabrikanten thans zouden kun nen kopen op de vrije markt, zou dat zelfs tegen een lagere prijs zijn, dan die, welke de regering heeft vastgesteld. De regering vraagt op de door de fabrikant afgeleverde margarine een heffing. Daar deze heffing thans ver minderd is met f 24 per 100 kg. kan de margarineprijs nu per pakje van 250 gram met zes cent worden ver laagd. MOEILIJKHEDEN. De uitvoering van het regerings besluit stuit op moeilijkheden, waar van vooral de grossiers de dupe wor den, aldus mr. Hijmans. De zaak is namelijk dat de fabrikanten over de in de afgelopen week afgeleverde margarine premienota's kunnen zen- Groot aantal zakenlieden 'in Indonesië gearresteerd Ongeveer 50 personen, waaronder prominente figuren uit het zakenleven te Djakarta, Indonesiërs, Nederlan ders en Chinezen, zijn gearresteerd en voor het grootste deel weer in vrij heid gesteld. Zij waren op de hoogte van het afschaffen der deviezencerti- ficaten en zouden dit hebben mede gedeeld aan het zakenleven om nog zoveel mogelijk winst te behalen of althans verliezen te voorkomen. Na de afschaffing van de deviezer certificaten is de Indonesische reg< ring niet van plan over te gaan tot een wijziging van de koersen. Marters „bezetten" een vliegveld. Op een vliegveld bij New-York is een groot aantal marters, dat naar Oslo moest worden vervoerd, uit de kooien ontsnapt. Zij verspreidden zich over het vliegveld en lieten zich niet gemakkelijk vangen. Er moest des kundige hulp aan te pas komen voor men cr in slaagde de dieren weer in hun kooien te krijgen. De reis kon toen worden voortgezet. den aan de grossiers. -In de meeste gevallen zullen de grossiers echter grotere voorraden margarine hebben, dan die welke de afgelopen week werden geleverd. Daarvoor ontvangen zij geen pre mienota's, terwijl zij bij levering aan de detaillist toch tegen de nieuwe prijs zullen moeten afleveren. Deze zal natuurlijk niet tegen de oude pry's willen betrekken. Bij de detail list kan zich zij het in zeer ge ringe mate dezelfde figuur voor doen, indien hij meer margarine in voorraad had dan de grossier hem In de afgelopen week leverde. Wild studentenfeest te Groningen. Huishoudschool stond onder politiebewaking. Twee personen werden gewond en voor een duizend gulden schade werd aangericht tijdens een gevecht tussen de Groninger politie en studerten van het Groninger studentencorps. Maandag vierde dit corps namelijk zijn 137ste dies natalis, een studen tenfeest. dat ieder iaar nogal luid ruchtig toegaat. Het zijn vooral de jongerejaars, die des ochtenos meis jesscholen en huishoudscholen be stormen en zich bezig houden met het ontvoeren van vrouwelijke leerlin gen der middelbare scholen. Dit jaar kon de politie niet voor komen. dat het tot een handgemeen kwam. Van het Groninger praedi- nius-Gymnasium hadden de studen ten reeds in de vroege morgen de deuren geforceerd. Polftieversterking rukte onmiddellijk uit. Het bleek, dat zich ruim zestig studenten in de school bevonden. De studenten wil den er niet uit, zodat de politie ge bruik maakte van slagwapens. Twee personen- werden hierbij gewond en moesten in het academisch zieken huis worden verbonden. In de slag sneuvelden verscheidene uniformpet ten van de politie. Een aanval van vijftig studenten op de Groninger huishoudschool kon door bewakend politiepersoneel wor den voorkomen. Tunesische kwestie voor de Veiligheidsraad. Na 10 dagen rust deden zich weer relletjes voor. Vijftien Afrikaanse en Aziatische landen hebben stappen ondernomen om de Tunesische kwestie voor de Veiligheidsraad te brengen. Zij beslo ten hiertoe tijdens een bijeenkomst te Parijs, waarin zij tot de conclusie kwam, dat de toestand in Tunis slech ter is geworden, ondanks het verzoek aan de voorzitters van de Algemene vergadering der Ver. Naties en jvan de Veiligheidsraad om bemiddelend op te treden. Men beschouwde de huidige toestand als een gevaar voor de vrede. Een Franse woordvoerder verklaar de. dat de Ver. Naties niet compe tent zijn om het FransTunesische dispuut te behandelen. Hij achtte het ogenblik niet het juiste voor het doen van stappen. WEER ONRUST IN TUNIS. In Tunis zelf is het weer tot een uitbarsting gekomen, na een betrek kelijke rust van ongeveer tien dagen. Volgens de eerste berichten werden 2 Arabieren gedood en 1 Franse agènt van politie gewond. Een optocht van ongeveer 400 personen trok door de Arabische wijk. Toen een politieman de menigte gelastte uit elkaar te gaan, werd hij met stoelen en knuppels aan gevallen. Hij schoot een van zijn be lagers dood. De menigte ging uit elkaar, toen een politiepatrouille ar riveerde. Twintig personen werden gearresteerd. Sinds korte tijd vertoeven in ons.land de heren dr. Valentin Conti, amb tenaar van het Argentijnse ministerie van Landbouw en Veeteelt en C. Alberto Lozano, directeur van het tijdschrift „Holando Argentlno." Laatstgenoemde is vergezeld van zijn dochter. Beide heren hebben hun reis naar ons land gemaakt met het doe! Fries stamboekvee te kopen. Van de gelegenheid dat zij in ons land vertoeven, hebben zij tevens ge bruik gemaakt hun opwachting te maken bij Z.K.H. Prins Bcrnhard, die de beide heren en mej. Lozano Maandagochtend ontving. In gezel schap van de Prins bezichtigden zjj de Koninklijke stallen. Bijzondere belangstelling legden zij aan de dag voor de beide renpaarden, welke aan de Prins in April van het vorige jaar bij zijn bezoek aan Argentinië werden aangeboden. Belgisch vliegtuig neergestort. Maandagmiddag is een vliegtuig van de Belgische maatschappij „Sa bena", dat op weg was van Coster- mansstad naar Leopoldstad (Belgi sche Cona>). neergestort. Er is vrij wel geen hoop, dat er nog overle vende nzijn. Aan boord bevonden zich behalve drie leden van de bemanning twaalf passagiers. Vertraging treinenloop centrum van het land. Op het Centraal station te Utrecht worden thans werkzaamheden uitge voerd, die Maandagmorgen vrij ernstige vertragingen hebben veroor zaakt in de aankomst en het vertrek van de treinen uit en in de richting Amersfoort, Hilversum, Amsterdam en Gouda. Er wordt naar gestreefd de over last, die het reizende publiek in de komende weken moet worden aange daan, tot een minimum te beperken. Zo zijn de wachttijden te Utrecht enigszins verruimd, zodat de aanslui tingen aldaar zo goed mogelijk kun nen zijn. In Hilversum en Amersfoort zijn echter treinstellen gestationneerd. zodat de van die plaatsen vertrekken de trein niet op de eventueel met vertraging aankomende treinen be hoeven te wachten. Felix Mendelssohn plotseling overleden. Felix Mendelssohn, de bekende bandleader, die enige jaren geleden een tournee door Nederland afbrak omdat de zware lasten een financieel gunstig resultaat onmogelijk zouden maken, is gisteravond in Londen plotseling overleden. Hij was een achter-achterkleinzoon van de be roemde componist van de Hochzeits- mars. DE JUISTE MAAT, HET JUISTE GEWICHT. Ook de Zeeuwse weegbruggen worden gekeurd Men beschouwt het thans als vanzelfsprekend, dat iemand, die goede ren koopt bij het gewicht of by de maat ook het juiste gewicht en de juiste maat krijgt. Dat is niet altyd zo geweest. Er hebben op het gebied van meten en wegen vroeger verwarrende toestanden bestaan en het heeft lang geduurd voordat daarin verbetering kwam. Ook nu nog is meten en wegen niet zo eenvoudig als het schijnt. Men moet er behoorlijke maten en gewich ten voor hebben en de weegwerktuigen dienen regelmatig te worden ge controleerd, omdat er altijd slijtage en kleine afwijkingen kunnen optre den. Voor die controle zorgen de ijkers, van wie zowel de verkopers als de kopers moeten zeggen, dat zij onmisbaar zijn, want zy beschermen beide groepen tegen de grilligheden van het wegen en meten. Vroeger éénmaal in het jaar, te genwoordig eens in de twee jaar be hartigt de IJkkring Middelburg al om in de provincie de herijk van maten en gewichten. In de even ja ren werkt men Zd-Beveland en Zeeuwsch-Vlaanderen af, in de one ven jaren komt overig Zeeland en een deel van Westelijk-Brabant aan de beurt. Nu de ambtenaar, die zit ting houdt en zijn assistent binnen kort weer op tournée gaan, vonden wij de directeur van de IJkkring, de heer H. Zwaan, bereid ons iets te vertellen over de werkzaamheden van zijn dienst. Hy vertelde ons, dat deze bestaan uit het toezicht op de naleving van de IJkwet in 't alge meen, de herijk van maten en ge wichten en de controle van de meet- en weegwerktuigen, welke voor han delsdoeleinden worden gebruikt. Voor de herijk is telkenjare een besluit van G. S. nodig, waarin de data van de te houden herykzitün- gen in diverse gemeenten worden vastgesteld. De maten en gewichten worden door de eigenaren naar het lokaal gebracht, waar zitting wordt gehouden en daar aan een nauwkeu rig onderzoek onderworpen. De mil ligramgewichten moeten evenwel naar het ykkantoor worden opge zonden, omdat voor de keuring daar van een fijne balans nodig is, die niet bestand is tegen vervoer in het au- totje van de dienst. Een herykperio- de duurt twee jaar, een bepaald Adenauer houdt voet bij stuk Maar de Amerikanen wil'en eerst het Europees leger gevormd zien. Bondskanselier Adenauer heeft Maandag te Bonn verklaard, dat het hem onmogelijk is het algemeen ver drag en de speciale verdragen met de Westelijke mogendheden en de overeenkomst over een Europees le ger te tekenen, vóórdat do Westduit se wensen met betrekking tot het Saargebied en de toetreding van West-Duitsland tot de Noordatlanti- scho verdragsorganisatie geregeld worden. „Wij wensen een bevredigende op lossing van deze kwesties, maar niet temin zal de Westduitse regering blijven streven naar éénmaklng van West-Europa", aldus Adenauer, die zijn verklaring aflegde in een bij eenkomst van de fractie der Chris tel ijk-Democratische Party in de Bondsdag. Adenauer verklaarde voorts, dat de West-Duitse communistische par tij jaarlijks een subsidie van twaalf mïllioen mark „uit het Oosten" ont ving. De parlementsfractie van de C.D.U. heeft inmiddels besloten een resolu tie op te stellen voor het debat over de defensie, dat Donderdag en Vrij dag wordt gehouden. In deze resolu tie worden de eisen, die moeten wor den vervuld alvorens Bonn verder gaat op de weg naar de eenmaking van West-Europa, geformuleerd. De C.D.U. wordt beschouwd als de meest verzoeningsgezinde in de coa litieregering. Te Bonn duldt alles er op, dat de Bondsdag Adenauers voorwaarden voor toetreding tot de West-Europese militaire gemeen schap zal goedkeuren. BRIEF AAN SCHUMAN. De Amerikanen denken er echter anders over. Volgens Reuters mede werker Paul Rankine zou Acheson er ln een persoonlijke brief aan zyn Franse collega Schuman op hebben aangedrongen de kwesties van de Saar en de eventuele toetreding ran Bonn tot het Noord-Atlantisch Pact pas te behandelen na de vorming van het Europees leger. De Amerikaanse regering meent nl., dat West-Europa zich ln de eerste plaats moet toeleg- goedkeuringsmerk wordt dus gedu rende twee jaar gebezigd, b.v. de letter t in '51 en '52. De letter s, het gen _op de onmiddellijke opbouw van voorgaand goedkeuringsmerk, blijft! echter tot ultimo September 1952 geldig, zodat alle maten en gewich ten tussen 1 October en 31 Decem ber 1952 van de letter t moeten zijn voorzien. Vooral in die maanden oefent de politie een zeer serieuze controle uit op de naleving van de ykplicht. Het is gebleken, dat dan talrijke processenverbaal vallen, welke veelal te wijten zyn aan ver geetachtigheid. Het is opvallend, hoe sterk het aantal maten en gewichten de laat ste 20 jaar gedaald is. Zo vermin derde het aantal lengtematen van plm. 2000 in 1930 tot plm. 1300 in 1950, de inhoudsmaten voor droge waren van plm. 3000 tot plm. 700, die voor natte waren van plm.. 12.000 tot plm. 5000 en de koperen gewich ten van plm. 53.000 tot plm. 36.000. WINKELVISITATIE. Het toezicht op de weegwerktuigen kan niet volledig geschieden. Wegens tekort aan personeel is het onmoge lijk alle 15 a 16.000 weegwerktuigen, die naar schatting in Zeeland wor den gebruikt, in twee jaar tyds te onderzoeken en dus moet men zich bepalen tot het nemen van steek proeven. Deze leren, dat de toonbank snelwegers en grondbasculewegers, welke dateren uit de jaren na 1941. over het algemeen deugdelijk zyn, de minder moderne bascules (U kent ze wel, die koperen schalen, waarop ge wichten worden geplaatst!) echter vaak ondeugdelijk. Van de eerste categorie werd in 1950 slechts 5 voorwaardelijk afgekeurd, van de tweede in hetzelfde jaar 33 on voorwaardelijk afgekeurd. (Vervolg op pag. 2) de West-Europese verdedigingsorga nisatie. BONN KREEG EEN WENK. De Westduitse regeringspartijen hebben van hun Saar-deskundigen de raad gekregen niet verder te spreken over de plebisciet in Saarland ovei de toekomst van dat gebied, aangezien niet genoeg Saarlanders voor vereni ging met West-Duitsland zouden stemmen. Oude vrouw verbrand. Een 76-jarige alleenwonende we duwe te Wyhe is Maandagmorgen bij een brand in haar huisje om het le ven gekomen. Tijdens de blusslngswerkzaamhe- den deed het gerucht de ronde, dat de oude vrouw, de weduwe J. W. Houtjes, nog in haar woning zou zijn. Twee brandweerlieden drongen het huis binnen, doch vonden haar niet. Nadat de muren omver waren getrokken, ontdekte men echter het verkoolde lichaam. Vermoedelijk is de vrouw bij het aanmaken van een petroleumkachel in brand geraakt. VOORSPELT: ZONNIG WEER. Droog weer met weinig bewolking en een overwegend matige Noorde lijke wind. Aanvankelijk bijna overal lichte vorst, op de dag temperaturen oplopend tot enkele graden boven het vriespunt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1