PROVIHCIALE ZEEUWSE COURAKT Prijs van het volksbrood met vijf cent verhoogd Zeeland meest gezags getrouwe provincie van ons land oe BILT NIEUW GUINEA-OVERLEG OP DOOD SPOOR GERAAKT Vandaag MARTIN BORMANN ZOU THANS MONNIK ZIJN IN ROME r 195e Jaargang - No. 29 Dagblad uitgave van de firma Provinciale Zeeuwse Courant. Directie F. van de Velde en F. B. den Boer. Adj. W. de Pagter. Hoofdred. G. Ballintijn. PL verv.: W. Leertouwer en H. A. Bosshardt. ABONNEMENTSPRIJS 44 ct. per week, f 5.45 p. kw., £r. p. p. t 5.70 per kw. Losse nummers 10 cent. WAARIN OPGENOMEN DE MIDDELBURGSE, VLISSINGSE, GOESE, BRESKENSE COURANT EN VRIJE STEMMEN Maandag 4 Febr. 1952 ADVERTENTIEPRIJS 22 CL per mm. Ulmmun p advertentie t 3.— Ing. mededelingen dricmaaJ tarief. Kleine advertenties (max regels» van 1—5 regels t L—Iedere regel meer 20 cent. „Brieven of adres Bureau van dit Blad' 25 cent meer. Giro nr. 359300 P.Z.C. Middelburg. Bur. Vlissingen Walstr. 55-50, tel. 2355 4 lijnen (b.g.g. 2861 of 2160). M'burg Londense Kaai 29, tel. 2077 en 2924; Goes L. Vorststr. 63, tel. 2475 (b.g.g 2228); Oostburg; Finlandstraat 2, telef. 16, Terneuzen; Brouwerljstr. 2; ZIerikzee N Bogcrdstr C 1 tel 28 MAATREGELEN IN ALLE STILTE VOORBEREID. Margarine 24 cent per kg. goedkoper (Van onze parlementaire redacteur). Met ingang van vandaag zijn de maximumprijzen voor volkswitbrood en bruin brood met v^jf cent per 800 gram verhoogd. Dit betekent, dat de huis vrouw, die toch al de grootste moeite heeft om het huishoudboekje klop pend te houden, voor nieuwe lasten bomt te staan. Om haar tegemoet te komen, heeft de regering tevens besloten do margarineprijs en die van bak- en braadvet en spysolie met ingang van vandaag met 24 cent per kilo gram of zes cent per pakje te verlagen. Men heeft uitgerekend, dat deze margarineprysverlaging vrijwel een volledige compensatie biedt voor de styging van de broodprijs. Als oorzaak van deze drastische maatregelen, die in alle stilte zijn voor bereid, moet gezien worden de toenemende schaarste aan voedergranen op de wereldmarkt, welke schaarste geleid heeft tot een aanmerkelijke prijsstijging in het laatste jaar voor dit product. Het is noodzakelijk door verhoging van de prijzen van de bloem en het meel voor volkswitbrood en bruin brood te voorkomen dat deze grond stoffen, waarop nog steeds subsidie wordt verleend, als veevoeder worden gebruikt. Voorts werden ernstige be zwaren ondervonden van het te grote verschil in prijs tussen de gesubsidi eerde bloem en de bloem van het luxe witbrood. De prijs voor bloem en meel, be stemd voor volksbrood, is met f 8.50 per 100 kg. verhoogd. BLANK BROOD NIET IN PRIJS OMHOOG. Deze broodprijsverhoging heeft dus geen betrekking op de prijs van het zogenaamde blanke brood. Voor een prijsverhoging van deze soort brood bestaat geen aanleiding. Doordat Vnaatregelenzijn getroffen, volgens welke de bereiders van mar garine, bak- en braadvet en spijsolie over de afleveringen in de week van 28 Januari tot en met 2 Februari een restitutie zullen ontvangen ter door betaling van hun afnemers, wordt ver wacht, dat de consumentenprijs inder daad met ingang van Maandag wordt verlaagd met 24 cent pér kg. Met het oog op deze restitutie is een groot aan tal ambtenaren er reeds Zaterdagmor gen op uit getrokken om de voorra den op te nemen. Waarop komen de getroffen maat regelen in de practjjk nu neer? Bij een gemiddeld gebruik door een gezin van vier personen van zeven a acht volks broden per week zullen de hogere uit gaven "35 a 40 cent bedragen, terwijl bü een gemiddeld gebruik van 1250 a 1500 gram margarine de uitgaven met 30 a 35 cent per week verminde ren. PRIJZEN VOEDERGRANEN HOGER. De prijzen van de geïmporteerde voedergranen zullen met ingang van vandaag worden verhoogd met f 7, per 100 kg. Tegelijkertijd zal de prijs voor zemelen stijgen met een bedrag van f 4.75 per 100 kg. Een hiermede in overeenstemming zijnde verhoging van de garantieprijs voor baconvarkens zal binnenkort worden bepaald. De ex portheffing op eieren is met ingang van vandaag vervallen. Ten einde ongewenste manipulaties en een verstoring van een regelmati ge voorziening te voorkomen, was het noodzakelijk, dat van de door de re gering voorbereide maatregelen niets uiüekte. Om deze reden is ook geen voor-overleg met het bedrijfsleven ge voerd, zo deelde minister Mansholt ons mede. In de vleessector zullen voor de con sument geen prijsveranderingen op treden. GEEN COMPENSATIE. Voor de gemiddelde gezinnen heeft de regering helaas geen compensatie kunnen vinden voor de vijf cent, die Resolutie van „Grote Drie" over Korea aanvaard. Malik klaagde over hoofdpijnbommen. Met 51 tegen 5 stemmen en twee onthoudingen werd Zaterdag in de gemeenschappelijke commissieverga dering der Ver. Naties de Ameri kaans-Engels-Franse resolutie aan vaard, waarin voorgesteld wordt de politieke toekomst van Korea te be spreken na het sluiten van een wa penstilstand. Volgens Malik (Sowjet-Unie) had deze resolutie slechts ten doel ,tAme- rlka de vrije hand te laten bij het uitvoeren van zijn bloeddorstige plan nen". De Amerikanen zouden „ver giftigde, ontplofbare kogels" hebben gebruikt, waardoor Koreaanse bur gers hoofdpijn hadden gekregen en aan slapeloosheid en gebrek aan eet lust gingen lyden. Tsjechische koerier ontvluchtte ambassade. De Londense politie heeft een Tsje- choslowaakse koerier in verzekerde bewaring genomen. De man werd Vrijdagavond halverwege een regen pijp van de Tsjechische ambassade ontdekt. Hij verklaarde in een ka mertje op de bovenste verdieping opgesloten te zijn geweest. Men zou het plan hebben gehad hem terug te zenden naar Praag, waar hij wel licht doodgeschoten zou worden. Hem is thans ergens in het land feheim asyl verleend. Naar verluidt evindt zijn vrouw zich by hem. De Tsjechoslowaken hebben zijn uitle vering verzocht. zij per week meer zullen uitgeven. Daar was niets aan te doen. Voor het Landbouw Egalisatiefonds betekent de verlaging van het subsidie op veevoe der een voordeel van 40 a 45 millioen gulden. De verhoging van de prijs van de ge- importeerde voedergranen tarwe en mais zal een stimulerende in vloed hebben op de eigen voederteelt door de boeren. Tenslotte kan nog worden medege deeld, dat een verschuiving van het gebruik van volksbrood naar het luxe wittebrood niet onwaarschijnlijk is. Daardoor zou dan ook de positie van de bakkers wat gemakkelijker wor den. Koning Faroek opperbevel hebber in hel Midden-Oosten? Londen zou nieuwe voorstellen overwegen. Volgens de „Sunday Chronicle" zou Engeland eerdaags nieuwe voor stellen met betrekking tot bet voor gestelde verdedigingspact voor het Midden-Oosten aan Egypte doen, op gTond waarvan koning Faroek .in aanmerking zou komen voor de functie van opperbevelhebber van de Suez-kanaalzóne. Deze voorstel len zouden ingediend worden als de orde in Egypte zal zyn hersteld. Verder zonden de voorstellen ont ruiming inhouden van de zóne door de Britse troepen met uitzondering van een „symbolisch contingent", terwyl Egyptische troepen met de verdediging van de zóne belast zou den worden. In Cairo is een vermindering van de spanning merkbaar, welke ge paard gaat met een verminderde mi litaire bewaking en verzachting van de avondklok. De leider van de Egyp tische socialisten, Ahmed Hoessein, één van de bevelhebbers der „be vrijdingsbataljons" en zeer anti- Brits, is in hechtenis genomen. De Egyptische pers meldt, dat alle Egyptische commando—organi saties besloten hebben haar activi teit in de kanaalzone op te schor ten om de nieuwe regering een kans te geven een oplossing voor het ge schil te vinden in een vreedzame sfeer. UITGANGSPUNTEN LIGGEN VER UITEEN. Mohammed Yamin voor bespreking naar Djakarta. „By de besprekingen over het Nieuw Guinea (Irian) geschil is men in de eerste fase van het overleg gestuit op de moeilijkheden, dat de uitgangs. punten van partijen ver uiteen liggen. Hierby is gebleken, dat consultatie met de regeringen en verantwoordelijke politieke kringen in beide landen nodig is, teneinde"het door beide partijen zeer ernstig nagestreefde doel: een biyvende verbetering van de verhouding tussen Nederland en Indonesië, mede door oplossing van het Nieuw Guinea-probleem te verwezenlijken. Door de Indonesische missie is daarom besloten mr. Mohammed Yamin naar Indonesië te zenden, teneinde de Indonesische regering omtrent de stand der besprekingen in te lichten". Dit wordt medegedeeld In een ge zamenlijk communiqué van de voor zitters der Indonesische missie en van de Nederlandse Interdeparte mentale commissie. In het communi qué wordt voorts gezegd, dat zich di rect na de aanvang der informele be sprekingen in commissoriaal ver band een intensief overleg heeft ont wikkeld omtrent voor de toekomstige verhouding tussen beide landen ge wichtige onderwerpen. „Er wordt daarbij gestreefd naar een openhar tige uiteenzetting van elkanders standpunten, waarby op bepaalde ge bieden alreeds voorlopige resultaten zijn bereikt, die, naar mag worden verwacht binnenkort tot uitdrukking zullen worden gebracht. Deze resul taten hebben voornamelijk betrek king op de toekomstige regeling van de belangen van beide landen, inge val de Nederlands-Indonesische Unie zou worden ontbonden. Een in alle opzichten bevredigende oplossing voor dit complex van vraagstukken is echter nog niet be reikt, aangezien met name op het ge bied der economische en financiële betrekkingen er nog meningsver schillen van zowel algemene als bij zondere aard bestaan, die in de naas te toekomst tot een voor beide partij en bevredigende oplossing moeten worden gebracht". AUSTRALIË EN INDONESIË. Volgens het persbureau A.F.P. be vestigt men in politieke kringen te Canberra, dat Australische vertegen woordigers in Den Haag aan het hoofd van de Indonesische delegatie, prof. Soepomo, te kennen hebben ge geven, dat Australië tegen opneming wordt de bekende Ame rikaanse vlieger CharlesA. Lindbergh, 50 jaar; zullen beide zenders, na een onderbreking van enkele maanden, weer van 's ochtends 7 tot 's avonds 12 uur in de lucht zy'n. Twee jongetjes door ijs gezakt en verdronken. Zaterdag zijn in het stadje Huis- sen by Arnhem twee jongetjes door het ijs gezakt en verdronken. Beide kereltjes, A. Peters en A. Nijenhuis, waren pas 5 jaar oud. Nederlandse kaas naar Duitsland. De invoercommissie van de Duitse Bondsrepubliek heeft toestemming gegeven voor de invoer van kaas uit Nederland tot een waarde van 12,60 millioen D.M. van Westelijk Nieuw-Guinea in het gebied van Indonesië is. Anderzijds legt men er de nadruk op, dat verscheidene leden van het Australische kabinet verzocht heb ben het aantal militaire patrouilles in Nieuw-Guinea te verhogen, om te voorkomen, dat pogingen tot infiltra tie van Indonesische zyde worden on dernomen, die een bedreiging zouden kunnen zijn voor het Australische bestuur in Nieuw-Guinea. Vincent Massey, die Burggraaf Alexander opvolgt als gouverneur van Canada. VN-gedelegeerden bekogeld met tomaten en eieren. Vluchtelingenzorg krijgt wat meer armslag. Toen de voorzitter van de algemene vergadering der Ver. Naties Zaterdag de zitting verdaagde, stonden plotse ling enige mannen op de publieke tri bune op en nierpen eieren, tomaten en schotschriften naar de gedelegeer den. De schotschriften droegen het stempel van „de anarchistische fede ratie". Vijf mannen werden gearres teerd. De ulgemene vergadering heeft met 38 tegen 52 stemmen by 8 onthoudin gen naar goedkeuring gehecht aan een aanbeveling van de sociale com missie, volgens welke aan de hoge commissaris voor de vluchtelingen zorg, dr. G. J. van Heuven Goedhart, de bevoegdheid werd gegeven voor de dringendste gevallen een internatio naal beroep te doen op spoedige hulp. Dr. Van Heuven Goedhart neemt aan, dat hy voor zy'n fonds drie millioen dollar zal nodig hebben. Twee auto-ongevallen: drie doden. Zaterdagavond zijn in Utrecht twee auto-ongevallen gebeurd, .die in to taal drie doden eisten. Op het viaduct bij de Lunetten reed een auto met grote snelheid tegen de brugleuning. De inzittende, de 26-jarige mej. G. M. uit Amersfoort, werd uit de auto geslingerd en overleed ter plaatse. De 57-jarige bestuurder H. G. uit Baarn zat zodanig beklemd, dat de kraanwagen der brandweer er aan te pas moest komen om hem uit de wrakstukken van de geheel vernielde auto te bevrijden. Toen men hem ten slotte bevrijd had bleek ook hy te zijn overleden. Aan de andere kant van Utrecht, op de Amsterdamsestraatweg, werd door de 33-jarige Utrechtse autobe stuurder T. V. Z. een 73-jarige voet ganger doodgereden. NAZI-FUNCTIONARIS NOG IN LEVEN Onthulling van Duits politicus door kloosterleiding fantasie genoemd. Martin Bormann, Hitler's plaatsvervanger en gewezen hoofd van diens kanselariy, zou nog in leven zijn en zou thans als monnik onder de naam „Vader Martini" verblijf houden in een Fransciscaner klooster te Rome. Dit werd Zondag in Berlijn medegedeeld door Eberhard Stern, voormalig voorzitter der afdeling West-Berlijn van de „Socialistische Ryksparty", welke als een herleving van de vroegere Nazi-party wordt beschouwd. De leiding van het klooster heeft deze mededeling echter naar het ryk der fa belen venvezen. Er zou een persoonsverwisseling hebben plaatsgevonden met een zekere pater Martino Bormagione, die reeds sedert 1938 in het klooster verblijft. Bormann, die thans 51 jaar oud zou zyn, werd by de ineenstorting van Hitler's rijk in Berlyn vermist. Aange nomen werd, dat hij bij de laatste ge vechten tegen de Russen om het leven is gekomen. Men had hem het laatst te zien in een Duitse gevechtswagen, ie volgens ooggetuigen door een Russische granaat werd getroffen. In 1946 werd hy door het internatio naal gerechtshof bij verstek ter dood veroordeeld. Stern zou met „Bormann" hebben Militair zwaar gewond tijdens oefening. Springlading explodeerde. Tydens een militaire oefening op de rivier de Oude Maas ter hoogte van de Spykenisserbrug is Zaterdag morgen de soldaat eerste klasse A. S. uit Amsterdam zwaar gewond. Door het ontploffen van een spring lading werd zijn rechterhand afgesla gen en de duim aan zijn linkerhand verbrijzeld. Soldaat S. behoort tot het korps commandotroepen uit Roozendaal. S. en de soldaat van de Wereld kregen opdracht een springlading aan te brengen onder de Spijkenisserbrug. Terwijl straaljagers over de rivier scheerden, roeiden de twee soldaten in een rubberboot naar de brug. Toen zij bezig waren de springlading aan te brengen, explodeerde deze. Zwaar gewond werd soldaat S. uit de boot in het water geslingerd. Zijn collega sprong hem onmiddellyk na en wist hem van de verdrinkingsdood te red den. Schipper en vrouw konden zich op het nippertje redden In de haven van Hengelo is Zondag het schip „De Drie Gebroeders', schipper Duizendstra uit Hoogezand, gezonken. Het 90 ton grote schip was geladen met grindzand, bestemd voor Enschede. Tydens de vaart in het Twentekanaal was het schip daags te voren door de zuiging van een passerende motorboot met de boeg in de wal geschoven; het heeft daarby waarschijnlijk schade opgelo pen. De schipper en zijn vrouw wer den Zondagmorgen wakker door het verschuiven van pannen en meubelen in de roef. Ze moesten in nachtge waad het zinkende schip verlaten. MEER DAN DUIZEND VRIJWILLIGERS Niettemin is ook daar uitbreiding „Steun Wettig Gezag" nodig By de wervingen voor de reservediensten van het Nationaal Instituut „Steun Wettig Gezag", Zaterdag te Goes gehouden, is wederom gebleken, dat de provincie Zeeland mag worden beschouwd als de meest gezagsge trouwe provincie van ons land. Dit verklaarde mr. A. B. Roosjen uit Am- sterdam, lid van het Nationaal Bestuur van S.W.G. en lid der Tweede Ka mer, tijdens een rede. uitgesproken in een byeenkomst van de leden der Provinciale en Plaatselyke Commissie „Steun Wettig Gezag" in Zeeland. Hierbij waren o.m. tegenwoordig de Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, vele militaire autoriteiten, tal van burgemeesters uit Zeeuwse gemeenten, de algemeen secretaris van „Steun Wettig Gezag", de heer J. J. Keuehenius, de commandant van de rijkspolitie in Zeeland, maj. W. H. van Ballegoyen de Jong, de commandant maréchaussée, kapt. W. H. van Haersma Buma, de commandant groep luchtmachtdienst Breda, kapt. T. H. E. van YVymen en de kapitein D. Kloosterman van de staf Nationale Reserve Zeeland. De voorzitter van de Provinciale Commissie, burgemeester B. Kolff uit Vlissingen, kondigde in zyn openingswoord een intensieve propaganda-ac- tie aan, waarbjj vooral Walcheren en West-Zeeuwsch Vlaanderen de aan dacht zullen hebben. Hiertoe is in de eerste plaats aan alle bui'gemeesters in Zeeland een opgave gevraagd van het aantal bui tengewoon dienstplichtigen die een folder zullen ontvangen. Voorts ligt het in de bedoeling een perscampag ne te beginnen. In zyn overzicht over de reeds behaalde resultaten zeide burgemees ter Kolff, dat de duizendste aanmel ding voor een der reservediensten bestaande uit de Nationale Reserve, de Reserve-Grensbewaking, de Re serve Rijks- en Gemeentepolitie, de Luchtwachtdienst en het Algemeen Vrijwilligersdepót intussen werd bereikt. Hoewel het geheel niet on bevredigend is, zit er te weinig voortgang In de acties en met name op Walcheren en in West-Zeeuwsch- Vlaanderen kan nog veel verbeterd worden. Vlissingen vormt een gunstige uit zondering, daar hier evenals in Goes en op Schouwen en Duiveland goede resultaten bereikt zijn. Op 31 Januari is een landelijke stichting „De Vrijheid" opgericht welke ae reeds opgerichte plaatse lijke schietverenigingen zal overkoe peld. Nieuwe schietverenigingen zullen tevens worden ingeschakeld. Mr. Kolff wees in dit verband op de mogelijkheid de plaatselyke commis sies een kleine reorganisatie te doen ondergaan. Voor de provinciale schietwedstrijden waaraan alle vry- willigers kunnen deelnemen, heeft mr. A. F. C. de Casembroot een fraaie beker beschikbaar gesteld. De Luchtwachtdienst, de jongste telg van de reserve-diensten zal krachtig worden opgebouwd. In Sas van Gent Aardenburg en Sluis zal voor de Reserve-Grensbe waking een speciale actie worden fevoerd. Voor de Reserve-Rykspoli- ie is over de gehele provincie een aanvulling noodzakelyk. Voor de Re- serve-Gemeentepolitie kwamen vele aanmeldingen binnen te Zierikzee, Goes en Vlissingen, doch te Middel burg en Terneuzen liet dit nogal te wensen over, aldus de voorzitter. EINDE AAN ONZEKERHEID. In een vurig betoog hekelde mr. Roosjen de lauwheid van vele va derlanders, die blind blijven voor de vele gevaren, welke ons omringen. Spr. wekte op tot activiteit en hij wees er op, dat de zo vaak ge hoorde verwijtende vraag „wat doet de regering?", gewijzigd moet wor den in „wat doe ik?!" Het zwaartepunt van de te voe ren acties moet plaatselijk liggen, aldus de heer Roosjen, die verder kon mededelen, dat aan de tot voor kort nog bestaande onzekerheid over bepaalde aspecten van de deelname aan S.W.G. een einde is gekomen, dank zy de door de regering ver strekte richtlijnen. Het uitblijven van oproepingen tot keuring na een aanmelding, zal wel dra tot het verleden behoren, aldus de heer Roosjen, die tevens mede deelde, dat er naar gestreefd zal worden de afgekeurden een andere bestemming te geven, waardoor zy toch dienst kunnen doen. VERTROUWEN. De Commissaris der Koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, sloot de byeenkomst met een korte toe spraak waarin hij er zijn vreugde over uitsprak, dat Zeeland zich we derom heeft doen kennen als de meest gezagstrouwe provincie. Toch moet er nog meer gedaan worden. Hjj sprak tenslotte zyn vertrouwen uit in de toekomst en wees er op hoe het defaitisme terrein begint te verliezen. Steeds meer mensen ge raken er van overtuigd niet voor een verloren zaak te strijden. gesproken en deze zou hem hebben gezegd: „U ziet, dat ik leef en' ik wens met rust gelaten te worden". Niettemin diste hrj een uitvoerig ver haal op over zijn belevenissen tijdens de strijd om Berlijn. Hy zou het be- wustzyn hebben verloren, toen een Duitse gevechtswagen, die hy als dekking had gebruikt, in de lucht vloog. Toen hij weer bij kwam, lag bij ergens alleen op een helling. „Bor mann" zou bevestigd hebben, dat Hit- Ier en Eva Braim in de bunker van de Rijkskanselarij zelfmoord hebben ge pleegd. Hij zou zelf het stoffelijk overschot van Eva Braun uit de bun ker hebben gedragen en het hebben overhandigd aan een man, die de op dracht had het te verbranden. Stern verklaarde nog door bemiddeling van gewezen functionarissen der vroege re N.S.D.A.P., die thans in Italië ver- blyf houden, met „Bormann" in con tact te zyn gekomen. Het in West-Berlyn verschijnende socialistische dagblad „Telegraf" publiceerde Zondag een door Stern genomen foto van „Bormann", waar op deze een monnikspij draagt en de ogen gesloten heeft. Censuur In Thionvilles (Fr.) heeft een 13-jarige jongen bekend, twee postzakken te hebben ge stolen. Zijn grootmoeder, by wie hij logeerde, had hem ge zegd, dat zij een brief aan zyn ouders had gezonden, waarin zij verteld had hoe ondeugend hij was geweest. Op weg naar huis zag de jongen in de auto bus twee postzakken, die be stemd waren voor zijn woon plaats. Hij had de zakken mee genomen, om te verhinderen, dat de brief van oma zyn ou- ders onder ogen zou komen. Frankrijk voert weer contingenteringen in. Betalingspositie laat geen vrije import toe. De Franse regering heeft besloten de maatregelen tot vrijmaking van de handel met de landen van de Organi satie voor Europese Economische Sa menwerking (O.E.E.S.) ongedaan te maken met uitzondering voor grond- stoffen en levensmiddelen. De regering heeft eveneens beslo- ten de campagne voor de export te intensiveren. In een communiqué wordt o.m. ge zegd, dat de ongunstige ontwikkeling van de overeenkomsten met de leden van de Europese Betalingsunie zich heeft voortgezet. Hieruit komen voor Frankrijk zwaar drukkende beta lingsverplichtingen voort, waartegen de uitgeput rakende reserves geen stand kunnen houden, indien de si tuatie niet spoedig verbeterd kan worden. Om deze verbetering te be werkstelligen heeft de regering een reeks maatregelen getroffen, die vandaag nader bekend gemaakt zul len worden. Met uitzondering van de genoemde goederen, zal de invoer uit de landen van de O.E.E.S. gecontin- genteerd worden. Het besluit der Franse regering zal ter goedkeuring aan de O.E.E.S. worden voorgelegd. Enige vorderingen bij besprekingen in Korea. Zondag zijn voor het eerst sinds 52 dagen enige vorderingen ge mankt bij de door de subcommissie voor de krijgsgevangenen in Korea gevoerde besprekingen. De commu nisten hebben een nieuw, uit negen punten bestaand voorstel gedaan, waarin wordt ingestemd met de sug gestie der verbondenen, dat aan de op vrije voeten gestelde krijgsgevan genen niet zal worden toegestaan, de wapens weer op te vatten. De com munisten verwerpen echter nog steeds het voornaamste punt van het geallieerde voorstel, waarin wordt bepaald, dat de krijgsgevangenen zelf zullen mogen uitmaken of zij al dan niet naar net leger, waarin zy dienst deden, zullen worden teruggezonden. Dit maakt aanvaarding van het jong ste voorstel der Noordelijken door de verbondenen twijfelachtig. VOORSPELT, ENKELE BUIEN. Half tot zwaar bewolkt tot plaatse lijk enkele sneeuw, regen of hagel buien, maar ook opklaringen. Matige later tot vrij krachtig toenemende wind. Weinig verandering van tem peratuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1952 | | pagina 1